Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) dabgergo válasza tomcica (#37800) üzenetére


dabgergo
őstag

LOL, köszi! :DD

Ui:
Remélem hétfőn a Boston maratonon vki fut végre egy tisztességes 2 óra alatti időt :D

[ Szerkesztve ]

(#37802) tomcica válasza dabgergo (#37801) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hehe,hat ott biztos nem,majd Berlin,Dubai v Rotterdam/Amsterdam ha megfizetik azt a 4-5 embert aki szukseges egyaltalan egy 2:00:XX idohoz(par versenyzo,nehany nyul 25-35ig,25igmeg csak-csak,de tovabb nem sokan tudnak)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37803) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Pomázon esetleg tudtok ajánlani útvonalat?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#37804) danielsz válasza sharp4 (#37803) üzenetére


danielsz
tag

Fel Dobogókőre :D

(#37805) dabgergo válasza sharp4 (#37803) üzenetére


dabgergo
őstag

Strava vagy Garmin heatmaps-et néztél? Nekem néha azok segítenek az irány megválasztásában.

(#37806) inf3rno válasza tomcica (#37797) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Max fél órát bírnám, és akkor sokat mondtam. Nagyon nem vagyok most abban a kondiban, de lehet másnak is címezted.

Buliban hasznos! =]

(#37807) inf3rno válasza dabgergo (#37799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eddig amit olvastam, abból az jött le, hogyha szívizomgyulladás alakul ki, akkor a sport kifejezetten káros. Ez tipikusan vírusos lázas betegségekre jellemző szövődmény, amik közül az influenza nálunk a leggyakoribb. Ritka, hogy tünetmentes maradjon, általában fáradékonyság, mellkasi fájdalom, légszomj, ilyesmikkel jár. Főleg ha terhelésre jelentkezik ilyesmi, akkor abba kell hagyni a sportot, és orvoshoz fordulni.
Van még olyan betegség is, amitől megduzzad a lép. Annál sem szabad edzeni, mert megrepedhet tőle, és ha kiveszik, akkor egy életre immunhiányos leszel.
Ezen kívül azt írják, hogy lázas betegségnél a betegségtől leépül az izomzat, amit egy, vagy akár több hónap is visszaépíteni, és csak anaerob edzéssel lehetne megtartani, ami a fentiek miatt baromi kockázatos. A másik, ami leépül az a keringés, azt viszont akár még sétával is meg lehet fogni valamennyire. Szóval lázasan sem érdemes feküdni, ha nem annyira szar, ha meg elmúlt a betegség, és nincsenek a fenti szövődmények, akkor gyakorlatilag azonnal el lehet kezdeni, de csak fokozatosan növelni a terhelést, mennyiséget. Olyan 1 hónap után elvileg már vissza lehet térni az eredeti edzéstervhez.
Ezen kívül az aerob edzés növeli az ellenállóképességet a betegségekkel szemben. Viszont ha túlzásba viszik, akkor az edzés által okozott stressz 1-2 napra csökkenti az ellenállóképességet. Olyan havi 250km-nél már nagyobb a kockázata a felső légúti betegségeknek. Ezeknél leginkább azok a veszélyesek, amik nyak alá mennek, tüdőre, szívre, stb. plusz lázzal járnak. Ha csak az orrod folyik, akkor nyugodtan lehet edzeni.
Ami eddig még nem derült ki, hogyha edzel ilyen lázas fertőző betegséggel, akkor nagyobb eséllyel okoz e szívizomgyulladást, vagy csak azért nem ajánlják, mert ha ettől függetlenül kilalakul, akkor baromi káros, ha ráedzel. Szerintem vagy az utóbbi, vagy csak nagyon kicsit növeli a kockázatát az edzés, de olvasok tovább a témában, hátha megvilágosodok.

A cinket érdemes kipróbálnod, én arra esküszöm. De ha nincs tabletta, akkor jó a natúr zabpehely is a pótlására, meg a gyömbér is elvileg használ, pl tea formájában. Egy laza kocogós edzést is tolhatsz szerintem, hátha jobban tisztul tőle.

Buliban hasznos! =]

(#37808) inf3rno válasza tomcica (#37797) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja lehet félreértettem, és amúgy sem úgy gondoltad, hogy velem futod, hanem valamelyik klub társsal.

Mi a Deseda Ultramaratonra megyünk csapatban idén, de oda is csak lazát futni, meg nézni, hogy a profik hogy tolják. Elvileg arra járni szokott egy csomó jó ultrás, de le lehet menni úgy is, hogy leültök grillezni haverokkal, aztán minden kört más fut. Strand is van mellette, úgyhogy engem sikerült megdumálniuk. Aztán lehet, hogy a valóság kegyetlenebb lesz. [link] 14km egy kör, 18 kör az egész (252km).

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37809) tomcica válasza inf3rno (#37808) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megneztem,ez jol nez ki,itt 14km-kent szabad valtani? hany fos csapatok?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37810) danielsz válasza tomcica (#37809) üzenetére


danielsz
tag

3 kategória van: 2-3 fős (ez elég masszívan ultra így is :) ). 4-6 fős, 7-12 fős. A min. 4 fős csapat csak vegyes lehet. 4-6 főnél 1 nőnek, 7-9-nél 3 nőnek, 10-12 főnél 4 nőnek kell legalább lenni. Ha jól tudom, fél körnél (7 km) is lehet váltani, de egész körnél szoktak.

(#37811) inf3rno válasza tomcica (#37809) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is úgy tudom, hogy 7-et is lehet, de nem vagyok benne biztos, hogy van e valami minimális korlát. 3 emberrel már lehet 7-eket menni. 14/(n-1) a képlet. Szóval ha 8-an vagytok, akkor akár lehetne 2km-enként is váltani. Nem tudom, hogy engedik e, rá kell kérdezni. Igazából lehet, hogy több idő elmenne úgy a váltással, mint amit nyertek sebességgel. Gondolom az a rendszer van, hogy körbe kell vinni a chipet, de én még nem voltam rajta, idén lesz először.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37812) tomcica válasza danielsz (#37810) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi skacok az infot,7km/szakasz az pont jo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37813) sharp4 válasza danielsz (#37804) üzenetére


sharp4
őstag

Az szép lenne, de most sajnos nincs rá időm. Majd talán nyáron.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#37814) danielsz válasza tomcica (#37812) üzenetére


danielsz
tag

Csak akkor ki kell logisztikázni, hogy mindig a tó másik végén váltotok.

(#37815) Alg


Alg
veterán

Boraroson utolso par takumi ren 47,5 15 ezer

Pont a meretem lenne de ket adios melle minek :D
10 perc mulva zaras, hetfon meg lehet meglesz

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37816) inf3rno válasza danielsz (#37814) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kell azon logisztikázni nagyon. Levernek két sörsátrat a tó két oldalán, aztán kész. :D Esetleg lehet úszni a két váltópont között, ha valaki úgy gondolja.

Buliban hasznos! =]

(#37817) bandus


bandus
veterán

hajra mindenkinek aki fut holnap! :R ahogy az utconalat nezem maga a sziget nem lesz lezarva, szerintetek hasznalhato a futokor? ugyebar pont egy temposabb edzesem lenne, sikerult is hozza ujitani most egy nike zoom flyt kemeny 33 euroert, es jo lenne mondjuk ott kiprobalni :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37818) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, kipróbáltam ma a hosszún, hogy 20 km laza aerob, utána 10k maratoni tempó. Jó, volt benne vagy 200m szint, így adta ki. Fincsi. Fogalmam sincs, hogy fogom ezt 42-ig kitolni. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37819) #78687232 válasza bandus (#37817) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szerintem nyugodtan jöhetsz a szigetre, nem látok a pályán lezárásokat.

(#37820) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vasarnapi fokozo a palyan,50kornel mar senki nem mosolygott oszinten,es akkor meg volt 25kor :DDD hujjuj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37821) #78687232 válasza tomcica (#37820) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nagyon szép, le a kalappal! Ha azt nézzük hogy volt valamikor egy igazán ütős korszakod, akkor ahhoz képest sokat lassultál, vagy csak szimplán sokkal több edzés kell ugyanahhoz a stabil formához? Az ütős korszak nem rosszindulatú megjegyzés, de gondolom volt még ennél is erősebb formád.

(#37822) tomcica válasza #78687232 (#37821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O igen,lassul ez :K de azert van itt meg 1-2 jo nap :DD

Ez kozos UB edzes volt,az elso 10km 4:10-en,utana kezdtuk fokozgatni.Volt aki jott 2x5km + 7km,masok 1000m-t ugraltak ki-be,vagy akar 1 kort (400m).Az ultras tanitvany meg jott velem 30km fokozosat,neki holnap lesz hulla labra 20km 4:00-an,utana pihenhet,en meg pihenek :P Szerda 20x400m 72mp,pentek 3x3km 3:40-35-30.Szoval van itt meg mit futni a napokban.

Utos korszakban 800/1500m-t futottam neha 3000m,ossze se tudom hasonlitani ezzel,ez egesz mas edzesmunka es tempo,mas igy elni korozokre,darabolt ultrakat futni.Itt is ereztem h 3:40-38-on ment volna a lab inkabb 10-15km-t es a tobbit 3:50-en,de nem az volt a terv,es most nem is kell,szoval ez nem 30km vegsebesseg,hanem eros UB edzes ugy h nem volt ez a het laza (kedd 10x400m eros,csut 5km verseny,szombat 25x emelkedo sprint es ez ma).

Azt viszont elmondhatom,hogy barmilyen szintentartashoz 40-en tul bruuuutalis munka es fegyelem kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37823) Agony válasza tomcica (#37820) üzenetére


Agony
aktív tag

Sajnos nem jutottam el hozzátok, de az óra képét látva valószínű a betegszállító hozott volna haza. :D

Minden esetre ha már mindenki Vivicittazott én Tom szellemével töltöttem a délutánt és kipróbáltam a 10x1000-ret amit írtál 400m -es pihenőkkel. Az 1000-reket próbáltam 3:50-3:55 között tartani mivel félmaratonon is ez lenne a cél, a pihenőkre pedig ehhez adtam +30 mp-t úgyhogy olyan 4:30 körül szóródtak, így végül 15K lett 4:07-es átlaggal.

Furcsa ebben a formába látni a renegerálódást. A vasárnapi félmaratonon 4:06-os tempóhoz 184-es átlag pulzus volt. Izomlázzal, fáradtan kedden is 15K-t futottam 4:15-ös átlaggal és 174 lett az átlag pulzusom. Most pedig a 4:07-hez 171 lett az átlag pulzus. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#37824) inf3rno válasza tomcica (#37820) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép! :-)

Buliban hasznos! =]

(#37825) tomcica válasza Agony (#37823) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez igy,csak arra ugyelj,hogy most a koztes napok rovid es lazak legyenek,ne kezdj el itt nekem 10-15km alapozos lazat tolni koztes napokon!
Ez mind versenyspecifikus edzes,hatekonyabba tesz azokon a sebessegeken es tavokon (10-20km).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37826) danielsz


danielsz
tag

Azért a 3 órán belüli maratont elérni se lehet rossz 70 évesen: [link]

(#37827) tomcica válasza danielsz (#37826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na ez igen,az oreg Ed Whitlock jut eszembe,aki napi 3orat alapozgatott egy temetoben korozve,aztan a versenyeket hasznalta kigyorsitasra.Futott is jo par korosztalyos maraton es 1 merfold rekordot 60on tul.

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37828) dabgergo


dabgergo
őstag

Na ez a betegséggel futás érdekes műfaj... nem épültem fel, de rajthoz álltam, strepsils meg orrspré reggel szóval kemény volt, és hát a vége felé már nagyon nem bírta a szervezetem :( túl le voltam gyengülve, nem esett jól az utolsó 10km, kínszenvedés volt, durván be is lassultam :( (pedig FM-t elég egyenletes tempoban és pulzussal szoktam futni).
Végül 1:29:30 lett, ami jó egy perccel rosszabb mint az eddigi PB-m, ez így olyan nagyon nem is hangzik rosszul, csak hát egész szervezetem tiltakozott, nem volt jó. Na, de túléltem és érdekes tapasztalat volt.

Tomcica: nagyon kemény ez a 4-es alatti átlag 30km-et, grat!

(#37829) flash- válasza Agony (#37788) üzenetére


flash-
veterán

ugyan én nem versenyzek, kezdő futó vagyok, de bringás topikokban ajánlották már őt sokan, berakom ide mert szerintem nagyon hasznos dolgokat mond!

eXtremeMan 2016 Nagyatád Kindl Gábor előadása

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37830) inf3rno válasza dabgergo (#37828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula, szép ez így is! Jó pihenést!

Buliban hasznos! =]

(#37831) tomcica válasza dabgergo (#37828) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tulelted,bravo,de innen most mar tenyleg pihend ki magad rendesen.
Jol ereztem tegnap is magam,futas kozben ittam (felkaptam a palya mellol) + egy zselet 22korul.
Ha ez egy rendes felmero,akkor bent volna 3:50-es atlag ala 1:55 ala.Az utolso 10km 38alja lett.
UB-ig tobb ilyen hosszu mar nem lesz,24-25km-es vasarnapok lesznek csak es benne kb 16km minosegi munka.
3eros hetunk jon + egy rapihenos.
Most szombaton Hodmezovasarhelyre mennek a fiuk 7/14/21km a tavok,negyen is indulnak a 14km-es tavon.Nekik ez edzoverseny.Ha el is megyek valszeg nem futok,csak edzoskodom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37832) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi! Ja, most pihengeteg, amennyit csak tudok, rám fér :)

(#37833) 6030D válasza 6030D (#37278) üzenetére


6030D
Ármester

+Agony: megvolt a 3 hónapos mérés, megint sikerült családi ünnepi ebéd+vacsi utáni délelőttre tenni, de legalább benne van az a plusz 1-1,5 kg, mint januárban. :D Jó lesz ez, annak, meg kimondottan örülök, hogy nem volt izomvesztés (illetve felsőtesten biztos volt, de a láb kompenzált).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37834) seadrone válasza 6030D (#37833) üzenetére


seadrone
őstag

heló!

ilyet hol, vagy mivel mérnek hogy hány % az izom és a zsír?

köszi

(#37835) 6030D válasza seadrone (#37834) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem egy barátom méri ilyennel, vagy ennek egy korábbi verziójával, mert még akkor vette, amikor a TF-en tanult. Össze is hasonlították a sok millás laborgép eredményével, és egyezett (csak ugye ez 4 értéket mutat az, meg 100 másikat is...).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37836) Agony válasza 6030D (#37833) üzenetére


Agony
aktív tag

Ez igazán szép változás, főleg izomvesztés nélkül. :)

Én most már jó ideje 11-13% között mozgok zsírban és 42-44% között izomban, de ezt most kényelmesnek érzem. A súlyom is már rég beállt erre a 71-72 kg-os tartományba és nem kell 1-1 csokin vagy pizzás stresszelni.

Nekem is ez az Omron mérlegem van, mondjuk én a hitelességét nem tudom mihez hasonlítani, inkább minden reggel ugyanazokkal a feltételekkel megmérem magam és a változást nézem, nem a konkrét számot.

Péntek délután volt egy fél szabad napom, úgyhogy beugrottam a kórházba egy ismerőshöz, hogy szúrjon le valami fontos dolog miatt, úgyhogy egy "sokat köhög" anamnézisre toltam egy full labort kíváncsiságból.
Ma délután megyek érte, kíváncsi leszek mennyire lesz szörnyű. :))

Start with a whisper, end with a scream!

(#37837) Agony válasza tomcica (#37825) üzenetére


Agony
aktív tag

Tom

Ma pihenő nap van, azért is próbáltam ki tegnap azt az intervallumot. :)

Előtte meg nézegettem a lehetőségeket az emelkedőzéshez. Az "atlétikai pályától" kb. 1000 méterre van egy domb, ami 150 méteren produkál 15 méter emelkedést. Ezt megfutottam tízszer, de nem mondom, hogy élveztem. :U Másik nap meg a normál útvonalam melletti felüljárót néztem meg, de az csak 300 méteren 10 méter szint.

Majd igyekszem mindkettőt látogatni, legalább heti egyszer, de az nagyon jól működött amit írtál... itt muszáj volt emelni a térdet. :C

Start with a whisper, end with a scream!

(#37838) 6030D válasza Agony (#37836) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi. A napi súlyváltozást én egy sokkal egyszerűbb digitális mérlegen mérem, szintén csak azt figyelve, hogy merre, mennyit változik az előző napi tevékenységektől. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37839) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én közben szerettem volna pontot tenni erre a lázasan edzés kérdésre, de a helyzet sokkal bonyolultabb, mint gondoltam. Igyekszem nem belemenni a részletekbe, mert hosszú. A konklúzió eddig, hogy a vírusfertőzések elég széles skálájánál kialakulhat szívizomgyulladás szövődményként pl kéz-láb-száj betegség, kiütéses betegségek (parvo, echo), herpesz, csókbetegség (HHV6, EBV), HIV, Hepa, és még egy sereg másik nem vírusos fertőzésnél is, de akár még depresszióra szedett gyógyszer is okozhatja. Úgy átlagban azt saccolják, hogy a vírusfertőzéseknél az esetek 5%-ában érintett lehet a szív, de a nagy többség nem kerül kórházba vele, hanem kihordja lábon a viszonylag tünetmentes változatát. Ez csak fáradtságérzettel, esetleg a szokásosnál magasabb pulzussal jár, és az EKG tudná kimutatni (vagy az sem), hogy tényleg ráment e a szívre a vírus, vagy csak a betegség normál velejárója, hogy fáradékonyabb az ember. Ilyenkor, ha már kialakult egy ilyen tünetszegény szívizomgyulladás, akkor egy hosszú intenzív edzéssel, mint pl a fent említett 1:30-as félmaraton ki lehet hozni belőle a maximumot. Ez azért van, mert az intenzív / hosszú edzés stressz hormonokat szabadít fel, amik kb. egy napra legyengítik az immunrendszert annyira, hogy a vírus tovább tud terjedni a szíven, és jobban károsítani azt. Ilyenkor már jöhet légszomj, mellkasi fájdalom, amik jellegzetesebbek. Gondolom ez nem csak az a kis pihegés, ami résztávnál lenni szokott, hanem konkrétan fuldoklik az ember, mint a láncdohányosok, meg a fájdalom is olyan, hogy ledönt a lábadról. Ilyenkor nyugodtan lehet mentőt hívni, sőt érdemes is. Az ilyesmi azért ritka, de szerintem jobb óvatosnak lenni, és ha valaki beteg, akkor max lazát tolni vagy sétálni (feküdni sem annyira jó, mert csak jobban leépül az ember). A teljes felépülés egy betegségből eltarthat akár több hónapig is, attól függően, hogy mennyi ideig tartott a betegség, járt e lázzal, és ha igen hány napig, mennyi izomvesztés volt, stb. Az esetek többségében szerintem 2 hét alatt ki lehet jönni belőle, és utána olyan 1 hónap alatt áll helyre az izomveszteség, addig meg csak fokozatosan lehet növelni a terhelést. Még olvasgatok, de nem hiszem, hogy lesz több itt releváns info a témában.

Buliban hasznos! =]

(#37840) inf3rno válasza 6030D (#37838) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nincs sok értelme a napit mérni, mert többet ingadozik egy nap alatt, mint amit edzéssel le tudsz dolgozni. Inkább a hetinek lehet értelme, de akkor már testzsír%-os mérleggel, vagy ha az nincs, akkor derékbőségből számolt RFM-es becsléssel (férfiaknál zsír% = 64 - 20*magasság/derékbőség). Gratula a fogyáshoz amúgy!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37841) 6030D válasza inf3rno (#37840) üzenetére


6030D
Ármester

Azért jó a napi mérés, mert tök jól megfigyelhető, hogy az előző napi ételtől hogyan ürül, töltődik a szervezet.
Például hétfőn akár 1,5-2 kg-mal is lehetek több, mint pénteken reggel, ami lemegy szerda reggelig. De az is érdekes, hogy megmérem magam korán reggel, elmegyek tekerni 1 órát, közben megiszok 7 dl folyadékot, és 0,3-0,5 kg-mal vagyok könnyebb, mindezt úgy, hogy kint 5-7 fok van és nem izzadok jelentősen. Ennyit elpárologtat a szervezet úgy, hogy nem veszem észre.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37842) Agony válasza 6030D (#37841) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha naponta nézed a legérdekesebb szerintem az izomlázat megfigyelni. Rengeteg vizet megköt a szervezet és simán ugrik több kg-t a súly, de a mérlegről egyértelműen látszik, hogy ez víz visszatartás. Például jó múltkor volt egy masszív comb izomlázam és rögtön lett a 71 kg-ból 74 kg.

inferno

Te amúgy orvos vagy hogy ennyire képbe vagy ezekkel a dolgokkal (pl. betegség) vagy ennyire szereted körbejárni ezeket az egészségügyi témákat?

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#37843) 6030D válasza Agony (#37842) üzenetére


6030D
Ármester

Nem sokszor van kimondottan izomlázam, mert az edző szerint annál rosszabb nincs ("rohad az izom"), főleg alacsonyabb pulzusokon edzem, néha egy-két intenzívvel. Verseny után van izomláz, de akkor minden rohad. :D
Nem eszel többet egy olyan edzés után, amit izomláz követ? Mert ha jól tudom az izom a bevitt szénhidráttal arányosan köti meg a vizet, tehát ha kevés CH-t eszel, kevéset köt meg, de ha bezabálsz, akkor meg sokat. Lásd, hétvégi súlynövekedésem, ami elmúlik két nap alatt. Illetve ez van a csodadiétákkal is, a fogyj két hét alatt 5 kg-t... aztán két hónapig semmit. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37844) Agony


Agony
aktív tag

(#37845) tomcica válasza Agony (#37844) üzenetére


tomcica
Topikgazda

de jooo,epp most jutok gepkozelbe,nezem is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37846) Vertigo18 válasza Agony (#37844) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, erre én is lecsapok! :C :R

Szerk: És eddigre vége is lett! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37847) tomcica válasza Vertigo18 (#37846) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig jo verseny volt,vegre az amerikaiak is bealltak futni becsuletesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37848) inf3rno válasza Agony (#37842) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A SOTE-n csináltam nagyobb részt az MSc-met. Biológus mérnök vagyok. Mellette még programozok. Változó, hogy mikor melyikben dolgozok. Most éppen egyikben sem, de a programozást fogom újrakezdeni vállalkozásban idén vagy jövő év elején.

Buliban hasznos! =]

(#37849) inf3rno válasza 6030D (#37843) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez érdekes. Mármint ha keményítő formájában viszed be, akkor ugyanannyi víz keletkezik az emésztésnél, mint ami kell a cukrok újra összefűzéséhez. Ha viszont cukorként viszed be pl isoban, akkor vizet von el a glikogén építése. Ezen felül gondolom az is benne van még, hogy a glikogén elvileg vízoldható, úgyhogy valamennyi vizet még ezen felül is megköt, és gyakorlatilag 100%, hogy az izmokban oldatban van, nem szemcsékben.

Izmoláz tekintetében nem ilyen egyértelmű a helyzet, mert több típusa is van. Majd utánaolvasok egy kicsit annak is. Én arra tippelek az eddigiek alapján, hogy a sima izomláz, ami másnap van, az segíti az izomépítést, a késleltetett meg ami 4-5 napig is fennállhat már valszeg nem. De bele kell egy kicsit ásnom magam. Ezeket érdemes olvasgatni a témában: [link] [link]. Igazából ez hasznos lesz nekem is, mert volt már párszor, hogy túltoltam, és 5 napig izomlázam volt. Igazából volt, hogy 2 hónapig is az volt a vádlimban, aztán amikor megszokta a terhelést, akkor teljesen elmúlt, és soha többet nem jött elő. Ez akkor volt, amikor elkezdtem atlétika szakkörre járni. Hát nem volt egy kellemes két hónap...

Buliban hasznos! =]

(#37850) inf3rno válasza Vertigo18 (#37846) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még később érkeztem. Ez van. :S

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.