Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) LanyUs válasza LanyUs (#37773) üzenetére


LanyUs
senior tag

Idén már beletettünk a lábakba 300 km-ert a párommal. Érdekesség, hogy az elmúlt két alkalommal maradtunk a lakóövezetben, mert bizonytalan volt a kicsi alvásának hossza ( felébredés után 5 egész perc van hazaérni, aztán ordítás :DDD ). Észrevettem, hogy megint feltartom, ezért szaporáztam ( állítása szerint lazább ha közel a haza :) ). 07:50-ről kezdtünk év elején és tegnap 06:10 körül haladtunk már, az utolsó km 05:55. Ő teljes mértékben "örömfutó" soha nem érdekelte az idő, ennek ellenére sorra dobálja a pb-ket. Megérte együtt edzeni :C

(#37852) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy a gt 2000 a tulajdonságai alapján mennyire alkalmas betonon futásra? Állandóan talp és boka fájdalmaim vannak, néha minimális térd. Vagy egyszerűen nem alkalmasak az izületeim erre? Amúgy elég ortopéd a lábam, dől a bokám, ezért kaptam ezt a cipőt. Nem sarkazok!

[ Szerkesztve ]

(#37853) emvy válasza tepenzed (#37852) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem eleg sok olyan cipom volt, amit mindenki javasolt, es papiron tok szuper volt, de a vadli/Achilles-fajdalmak rendszeresek voltak. Most az Altra Escalante 1.5 mellett _minden_ toredekere csokkent. Nem ertek hozza, de ugy tapasztaltam, hogy meg kell talalni azt, ami neked megfelelo. Az is lehet, hogy a tartasodon kell valtoztatni, erre peldaul eleg jo megoldas lehet az, ha vegzel mezitlabas (vagy barefoot cipos) futogyakorlatokat.

while (!sleep) sheep++;

(#37854) danielsz válasza emvy (#37853) üzenetére


danielsz
tag

Ja, sokaknak a minimal/zero drop jön be, végül is közelebb van a természetes mozgáshoz, mint a túlépített cipők. Én is azon filóztam, hogy a GT-1000 mégsem a legmegfelelőbb cipő, egy kis része lehet abban, hogy lesérültem, de szerintem bármilyen másikban is megtörtént volna. Mondjuk nehéz lehet kitapasztalni, mi a frankó, hiszen folyamatos használat közben derül ki.

(#37855) danielsz válasza tepenzed (#37852) üzenetére


danielsz
tag

Lehet, hogy a cipő neked nem a megfelelőbb, de valszeg nem önmagában a cipővel van baj. Érdemes lehet keresni valamilyen puhább felületet, pl. jó minőségű földutat, ott elvileg kisebb terhelés éri a lábat. Meg amit emvy mondott, a futótechnika csiszolása is javíthat a helyzeten, persze ezen csak lassan lehet változtatni, megfelelő erősítő + futóiskola stb. gyakorlatokkal. Aztán tényleg meglehet, hogy az ízületeid is gyengébbek a kelleténél, sajnos nagy eséllyel nálam is ez van. Megfelelő erősítő gyakorlatokkal elvileg el lehet érni, hogy kevésbé terheld őket futás közben.

[ Szerkesztve ]

(#37856) #78687232 válasza tepenzed (#37852) üzenetére


#78687232
törölt tag

Én sokat futok aszfalton, koptattam már el GT 2000-et, most pedig egy 1000-es közelít a végéhez. Én Phoenix után mentem ingyenes vizsgálatra, mert szintén fájt a lábam. Azt mondták közel orvosi eset, nagyon befelé dől a bokám. A gt 2000 használatával ez megszűnt, azóta sincsenek hasonló problémáim. Biztos csak a cipő miatt van nálad ez a fájdalom?

(#37857) bandus


bandus
veterán

esetleg valakit érdekel egy ilyen nadrág? [link] M méret és világosszürke. minden létező nike cuccom M-es, de ez nagyon szűk szabás, nem kényelmes futásra, nem is hasznltam sose, még rajta vannak a cimkék.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37858) danielsz válasza #78687232 (#37856) üzenetére


danielsz
tag

És milyennek érzed a 2000-hez képest az 1000-ret?

(#37859) #78687232 válasza danielsz (#37858) üzenetére


#78687232
törölt tag

Anno a 2000 próbánál mintha pudingba léptem volna, elképesztő érzés volt, amit azóta sem tudott egy cipőm sem hozni. Épp ezért az 1000-es első kipróbálása után kicait megijedtem, messze nem hozta ugyanazt az érzést. Ennek ellenére baromi jó cipő, lassan 800 km van benne és egy rossz szavam nem lehet. 95-100 kg között mozgok és ehhez képest tök jól bírja a strapát, elégedett vagyok vele. Sports shoes-ról a múlt héten rendeltem meg az utódját, ami egy Saucony Guide Iso lesz. Még ilyenem nem volt, kíváncsi vagyok hogy remekel. Volt már Pearl Izumi-m is, talán egy kicsit rosszabbul bírta a lábam, de lehet csak a gt2000-rel való folyamatos cserélgetés miatt, nekem nem jött be. Inkább hordok egy csukát amíg kifutom a 800-1000 km-t.

(#37860) inf3rno válasza danielsz (#37854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerősnek most volt valamelyik Asics-el, hogy kisebb betétet varrtak a cipőbe, mint kellett volna, és vérhólyagos lett a lába ultramaratontól. Kicserélték neki, de azért ez gáz szerintem... Mondjuk mióta kikezdte a sarkamat amúgy is mindig lehúzom az Asics-et. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37861) inf3rno válasza danielsz (#37855) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg az izomzatnak kellene védeni az ízületeket a sérüléstől. Ha az nincs rendben, akkor jönnek a sérülések, kopások, stb. Aztán lehet, hogy nincs igazam.

Buliban hasznos! =]

(#37862) danielsz válasza inf3rno (#37861) üzenetére


danielsz
tag

Kb. ugyanezt akartam kifejezni én is :D

(#37863) inf3rno válasza danielsz (#37862) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD

Buliban hasznos! =]

(#37864) danielsz válasza #78687232 (#37859) üzenetére


danielsz
tag

A Guide ISO-t próbáltam, stílusában ugyanolyan, mint a GT-1000, mondjuk elsőre a talp belső fele keményebbnek tűnt egy kicsit, de ez lehet, hogy csak tévképzet a részemről.

(#37865) LanyUs válasza inf3rno (#37863) üzenetére


LanyUs
senior tag

Emlékszem 4 éve megtanultam újra futni [link]. Több hónapig izomlázam volt :DDD A fenti technika kombinálva egy aszfaltos Hoka Cliftonnal szüntetett meg minden fájdalmas tünetet, amit addig a sarkazós technika+asics 2120-as okozott.

(#37866) Agony válasza inf3rno (#37848) üzenetére


Agony
aktív tag

Inferno, esetleg véreredményekben is lépben vagy? :)

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#37867) borix válasza inf3rno (#37861) üzenetére


borix
őstag

Elképedve látom mióta nem járok ide milyen elsilányult, álszent lett ez a fórum.
Mire van a topikgazda ha nem csinál rendet? :Y
Izomzat meg védi az ízületeket.
Milyen izomzat hájasak, kövérek vagytok nem izmosak.
Ha valaki mégis kivétel és girhes lenne az meg olyan x- lábú vagy olyan befelé dőlő lábállása van, hogy fáj nézni.
Lehet erősebben támasztott cipőt ajánlgatni de az feszültséget csinál vissza a térd irányába.
Majd jönnek, hogy milyen cipőt ajánlotok? Ezt vedd ne azt vedd.... :U

(#37868) tomcica válasza borix (#37867) üzenetére


tomcica
Topikgazda

semmit ne aggodj

[link]

egyelore egy regi renault 4-es teli gumija debutal,ma 4km laza salakon ;]

jelszo,ha a domb nem jon el hozzad (es nincs idod elmenni a dombhoz) akkor huzz gumit :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37869) borix válasza tomcica (#37868) üzenetére


borix
őstag

Az is elég ha nem futnak vagy csak ellötyögnek évek óta és a fórumon elmondják ők mit, hogyan csinálnának a másik helyében?
Mert akkor visszajövök. ;]

(#37870) inf3rno válasza borix (#37867) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez van. :K

Buliban hasznos! =]

(#37871) inf3rno válasza Agony (#37866) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamilyen szinten. De ha azzal gond van, akkor úgyis írják, hogy fordulj hematológushoz vagy ilyesmi. Nincs túl sok értelme pluszban elemezgetni.

Buliban hasznos! =]

(#37872) tomcica válasza borix (#37869) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en elpuhultam az utobbi 5 evben egyre jobban,latod :DDD a fejemre nonek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37873) borix válasza inf3rno (#37870) üzenetére


borix
őstag

Ez van?
Ez egy spirituális hozzáállás kérem szépen, tetszik. ;]
Csak lazán 1-2 végtag még nem a világ vége.

[ Szerkesztve ]

(#37874) #78687232 válasza borix (#37867) üzenetére


#78687232
törölt tag

Jobb volt.

(#37875) LanyUs válasza tomcica (#37868) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem ez a hsz "átugrós" stratégia tetszik :DDD Amúgy a gumis megoldás érdekes, az a baj, ha megindulsz vele, akkor már szinte csúszik magától :) Idén a szekszárdi borvidéki 22 km lesz az első alkalom, amikor mindkettő kezemet használom futás közben. Becslésem szerint minimum 1 percet fog jelenteni. Majd beszámolok róla mennyit tett hozzá. A cipőn még gondolkodom, mert meredeken lefelé stabilabb egy vékonyabb talpú cipő, mint a holdjáró. Általában a 4. domb felé, azaz 300 szint körül kezd "elégni" a felső combizmom. Jó lenne ezt a tartományt felfelé kitolni. Esetleg lépcsőzőgép vagy 5 x 1perc kitörés minden másnap?

[ Szerkesztve ]

(#37876) inf3rno válasza LanyUs (#37875) üzenetére


inf3rno
nagyúr

100m emelkedő megküldve párszor, ami segíthet hozzászokni, de gondolom azt is át kell fűzni utána hosszabbra, nekem legalábbis el szokott fogyni a lendület egy idő után. A legtöbb verseny azért nem folyamatosan emelkedik, úgyhogy azokra elég. Nem tudom a lépcsőzőgép milyen, még csak nem is hallottam róla.

szerk
Igy ránézve már használtam is, csak nem tudtam, hogy ez az. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37877) tomcica válasza LanyUs (#37875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lepcsozogep v futopad emelkedosre allitva,folyamatos mozgas jobb,ha van ra lehetoseg

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37878) tomcica


tomcica
Topikgazda

4.5km gumihuzas....munka v'ot vele :DDD viszont kaptam egy Pegasus 35-ot igazi BULIBARO szinkombo fekete arany mintaval es pipaval :P ez a cipo barmire jo,kozepes tempo,rovid porgos repulo gyorsulo,emelkedok,gumihuzas salakon...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37879) LanyUs válasza inf3rno (#37876) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi fiúk! Próbálom gyakorolni. Valójában számomra a meredek emelkedőn futás nem is futás, inkább folyamatos lépcsőzés. Szép cipő tomcica ilyet kaptál ugye? :DD :DD [link] ( pink-tropical-pink ;] )

(#37880) inf3rno válasza tomcica (#37878) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazi stricikopogó, már csak vastag aranylánc kellene melléje. ;] A gumihúzás mennyire tett oda az emelkedőzéshez képest?

Buliban hasznos! =]

(#37881) tomcica válasza inf3rno (#37880) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A torzset erintette jobban,ugye egy regi vastag bor derekszijat hasznaltam.Haaat ugy erzem minden levegovetelnel,mintha meglottek volna a bordakosar alatt.Jo lesz ez.A pulzust szepen tolta fel,egyenletes 5:00-as iramot mentem,ez erzodott kozepesnek,orron at tudtam venni a levegot.A vegen 200m-t fokoztam 4:20-ig,de ott mar jocskan dobalta a gumit.Salak,apro kavicsos foldes vasateren tortent a korozes.Mellette az alsovarosi temeto,na mondom tiszta Ed Whitlock.
Ahogy letettem es futottam 3km-t az emelkedokig ugy ereztem repulok :) Emelkedon erosito gyakorlatok mentek 4szett (sprint,skip,szokdeles,helyben szokdeles,helyben felugras terd a mellig,terdhajlitas nelkuli paros labu ugralas bokara) kozte 500m laza,majd 2km hazaig kifutasnak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37882) tomcica válasza LanyUs (#37879) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rozsaszin tangaval,mi?

Itt a strici:

[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37883) Serpiko válasza tomcica (#37882) üzenetére


Serpiko
addikt

Ajánlod a nike pegasus 35 cipőt egy hobby futónak? Kb. Havi 60-80 km futok a mostani cipőmben 1000 km már bőven megvan. Csere előtt állok de olyan nagy a választék így nehéz dönteni. Asics cipőket is nézegetem de a döntés nehéz. A boltban felprobalok többet ugy lehet majd dönteni ezt tudom csak kis iránymutatást adjatok.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37884) tomcica válasza Serpiko (#37883) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman,igazi mindenes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37885) Serpiko válasza tomcica (#37884) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm! Akkor ez eldőlt a Pegazus 35 lesz szerintem majd rakok fel képet róla mondjuk csak májusban veszem meg. Lolipopinyo!

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37886) tomcica válasza Serpiko (#37885) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neha egesz jol learazzak,ha rugalmas vagy a szine teren,akkor lecsaphatsz ra emberi aron.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37887) Serpiko válasza tomcica (#37886) üzenetére


Serpiko
addikt

A szín nekem mindegy milyen. Van időm majd körülnézek 37 ezerért láttam spuriban a nyulcipő boltban asszem most van rà akció. De majd keresgélek neten Budapesti vagyok így viszonylag könnyű dolgom van.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37888) ígyvanferi válasza Serpiko (#37887) üzenetére


ígyvanferi
addikt

37-ért azért szerintem ne, kb. a feléért, vagy olyan 20-24 között reális és szokott is annyiért lenni, ha nincs extra szín igény.

(#37889) inf3rno válasza tomcica (#37881) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az igen. A következő már az eke lesz. ;)

Buliban hasznos! =]

(#37890) inf3rno válasza Serpiko (#37887) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ki lehet bármelyiket boxolni feketére, ha így vesszük. :-)

Ez a Pega amúgy jó széles lábfejre is? Lehet, hogy váltanék Mizuno-ról, esetleg bevennék egyet mellé.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37891) Serpiko válasza ígyvanferi (#37888) üzenetére


Serpiko
addikt

Sok az ára ez tény. Várok valami akciót illetve keresgélek hátha találok 20-25k közt valahol. Szín nekem mindegy ez nem szépségverseny csak futás. Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37892) bandus válasza inf3rno (#37890) üzenetére


bandus
veterán

a pegából van külön wide széria, bár csak 1 színállásban [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37893) 6030D válasza Serpiko (#37891) üzenetére


6030D
Ármester

Csinálj regisztrációt az előttem linkelt nike oldalon, valami akciós kupont mindig küldenek, például ha a szülinapod van, akkor abban a hónapban 20 %. Ha ez a május, máris nyertél. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37894) Serpiko válasza bandus (#37892) üzenetére


Serpiko
addikt

Meg ilyet is találtam nike pegasus 35 shield ez meg mi a manó? Vagy mi a különbség?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37895) bandus válasza 6030D (#37893) üzenetére


bandus
veterán

[link]

most már csak ez a színkombináció akiós, meg elég mérethiányos is, de hátha :)

Serpiko:
vízlepergetős anyag, kevésbé szellőzik, de esőben, pocsolában jó :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37896) 6030D válasza bandus (#37895) üzenetére


6030D
Ármester

Én megvárom a black Thursday-t :D , majd veszek akkor, remélem kuponnal megint 56 € lesz, mint 2017-ben a 34 :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#37897) danielsz válasza Serpiko (#37894) üzenetére


danielsz
tag

Más a felsőrész, elvileg vízálló, meg a hagyományos fűző helyett ilyen húzóka van (mint ahogy a hátizsákot összehúzod, nem tudom, mi a normális neve :D) Próbáltam már Shield felsőrészes Nike cipőt, nekem annyira nem jött be, inkább a hagyományos.

(#37898) danielsz válasza Serpiko (#37891) üzenetére


danielsz
tag

Playmaxban van 25 ezerért: [link], csak kell hozzá klubkártya.

[ Szerkesztve ]

(#37899) Serpiko válasza 6030D (#37893) üzenetére


Serpiko
addikt

Októberi vagyok kamu adatot nem akarok megadni :D majd azért figyelem az oldalt amit küldtél. Már izgatott vagyok ez a Pega 35 Lolipopinyo!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37900) inf3rno válasza bandus (#37892) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egész jó. Már csak egy leárazás kell fele ennyire, és jöhet. :-)

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.