Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Hoka 1-1 Cavuban futottatok már? Az van most a listámon, amikből a hét végéig kéne választanom valamit, hogy az UB-ra már ki legyen rendesen próbálva. A Pegamban van már vagy 800 km, a régi NB túl kemény, nem szeretem, a GT2000 meg csak terepre f.sza.
Most valami alacsony dropos, könnyebb, de mégis jól párnázott cipőt keresek, ami ráadásul nem is drága. Ilyen egyrészt a Cavu. Aztán ott a Saucony Freedom ISO, amit Tom dicsért nemrég. Ebből ráadásul a 2-es is akciós sportsshoeson jelenleg, 57,5 euró. Ez infó mindenkinek. :K Meg még a NB 890v6, amit találtam és nagyjából beleillik a képbe. Igaz ez már 6 mm-es, meg nehezebb, mint az előbbi kettő. Plusz drágább. Viszont bejön a dizájn.
Szóval ha nincs tapasztalatotok a Cavuval, akkor kipróbálom a Freedom ISO-t. Esetleg valami más?

Ja igen, a NB 1080-as sweatshopon akciós most, 55 font, még van pár méret.

(#37952) zaskar válasza ígyvanferi (#37951) üzenetére


zaskar
senior tag

Én két hónapja rendeltem egy NB 890 v6-ot UK-ból, de egy 15 km-es futás után meg kellett válnom tőle. Szokatlanul keménynek éreztem, pedig nem használok túl puha cipőket. 18 ezer körül volt, de sajnos pár ezrest buktam rajta, mivel itthon nem nagyon ismerik, és nehéz eladni. Amúgy kényelmes és könnyű kategória. Külföldi tesztekben több helyen is említették hogy kemény, de nem vettem komolyan...

(#37953) tomcica válasza ígyvanferi (#37951) üzenetére


tomcica
Topikgazda

890 az mindig porgos kemeny cipo volt,barmelyik verzio.En a V2-V3-at szerettem,utobbi az egyik all-time kedvenc.
Saucony Freedom az puhab es rugalmasabb,ha jol remlik alacsonyabb a dropja is 4mm,de meg alacsonyabbnak erzodik.Tegnap abban porgettem a 3x3km-t palyan es eszre se vettem h van valami a labamon.Versenyen a Nike Streak 6 tunik meg igy el (ellenben a ZoomFly Flyknittel mindig van egy kis munka).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37954) danielsz


danielsz
tag

Három hét kihagyás után tegnap nyomtam teszt jelleggel 4 km-t, ezt már meg mertem kockáztatni. Kicsit kellemetlen volt, menet közben jobboldalt még a derekam legalja is picit megfájdult. Úgy érzem, a nyújtás használ neki valamennyire. Kéne szerválnom egy új cipőt, szerintem az is számít, hogy ne legyen sehol elkopva.

(#37955) tomcica válasza inf3rno (#37947) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyujtos/gorgozos nap heti 7x kellene.Legalabb egy 10-15perc.Ennel a rendszeresen keveset tobbet segit,mint a neha de jol sokat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37956) inf3rno válasza tomcica (#37955) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a heti 2x 1 óra is sokat használt hosszú távon, amíg jártam pilates-re, de nem vitatom. Minél többször minél több, annál jobb. Hengert még mindig nem találtam olyat, amit szívesen megvennék, de nem is nagyon néztem, csak személyesen Dekában meg Lidl-ben.

Buliban hasznos! =]

(#37957) ígyvanferi válasza zaskar (#37952) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor a 890-est elvetem most. Marad a Freedom. Köszike! Tom, neked is! :R

(#37958) Danika256


Danika256
aktív tag

Szerintetek ez jó vétel lenne?[link] Igaz fekete, van szebb kivitelben is, de legalább nem látszik rajta a kosz..

A fő, hogy 39 ezer Ft-ből meglenne. Én ennél csak jóval drágábban láttam, már ahol van.. 150€ alatt nem láttam sehol.

(#37959) emvy válasza Danika256 (#37958) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha most kell, akkor jó. Nekem 80 dollárra jött ki a Massdropról, de ott most épp nincs.

while (!sleep) sheep++;

(#37960) tomcica válasza ígyvanferi (#37957) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyiert en is vennek 1-2 part,akar az eredeti model,v a kettes.Elfer az agy alatt :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37961) tomcica


tomcica
Topikgazda

Zajlik az UB elotti tulterhelo het.Hetfo 3x3km 10:31-10:24-10:19 szettek kozott 5x rovid emelkedo sprint es kb 500m laza amig kiertem es vissza.
Kedd 15x400m 78-80-ra hatszelben a tanitvannyal (neki ez durva volt,tavaly 4-5db-t preselt ki ezen a sebessegen,itt is pruszkolt mar 10-nel,de mas ha ott az ember).
Ma laza,benne nyulazas 3km 4:10-en + torna + gyorsito elotte.
Foly kov.
Az idegrendszerem kezd hasonlitani egy anthrax utani "kellemes" allapotra. (a belso netes ugyosztalynak uzenem h ha felugrott az ellenorzo a anthraxra akkor nem kell aggodni :P )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37962) oxox


oxox
addikt

Done.. Elfáradtam...megtettem amit megkövetelt

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37963) bandus válasza tomcica (#37961) üzenetére


bandus
veterán

zajlik a május 18-i fm felkészítő. a tanácsodnak megfelelően most már 4x3 km-t kellett volna tolnom 4:40-en, de a húsvéti mászást a tátrában még nagyon éreztem, így ezt nem vállaltam be. helyette lett 3x3 km és 2x1 km: 14:06 - 14:03 - 13:55 - 04:34 - 04:31, jövő héten már rámegyek a 4 db-ra. pedig sajna sok pihenőt engedek magamnak, 3*3p séta.

kérdés egyébként: a verseny 18-án lesz, és előtte az UB-n van egy 16 km-es és egy 10 km-es szakaszom. ezeket edzésnek fognám fel, nem akarom széthajtani magam, hogyan fussam meg őket. a 16 km-es esetén gondoltam az általad javasolt 3 km laza - 10 km fokozó - 3 km laza felosztást, de a későbbi 10 km-re nincs tippem. talán valami nagyon laza 5:30-6:00 között. mit gondolsz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37964) tomcica válasza bandus (#37963) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha kell a picit hosszabb piheno koztuk az okes,itt a minoseg az elsodleges,az osszefuzes majd jon magatol ha elesedik a forma.Szoval ez igy ok,az utolso darab feldarabolasa is belefer.
UB elso szakasz jo ugy,a masodikon mar mashogy mozogsz azt en ora nelkul futnam igazi belso feeling alapjan fejben nagyjabol felosztanam ket szakaszra es 85-90%-on letolnam.Ugy ertrm aznap masodik futasnal ami ilyen erofeszitesnek erzodik.Ez azert jo,mert nincs fixen megadva es ha megindulsz de lazan megy akkor menni kell pont jo lesz a versenyre 18-ra ;) ha meg nyogvenyelos akkor eleve lassabb lesz es nem zavar a fix tempo(tol lassabb barmi).
Legyen a masodik oromfutas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37965) tomcica válasza bandus (#37963) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy el kellen a fenekedet verni csalannal meg hasonlo kedves motivacio.Mert aki 3km-t tobbszor meg tud igy csinalni,es a vegen meg egy szep eros 1km-t is betol,annak komoly allaokepessege van,csaj "fejben" nem tudja osszerakni,h 21km-ig ezen v hasonlo intenzitason tolja.Mindig mondom a skacoknal,h ha 21-en feltavnal jol vagy akkor lassan kezdtel be.Ha felenel mar karcolja alul a zaccot es ugy erzed 15-ig fog ez menni NA az a pb celzo erofeszites,annak ugy kell erzodnie.Az utolso 5-6km kimegy szivbol ha van allokepesseg,de soha nem lesz setagalopp ha a hataron akarod letolni.SOHA

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37966) bandus válasza tomcica (#37965) üzenetére


bandus
veterán

köszi a tanácsot, tippet :R ebben lehet valami, mert egyébként elégedett voltam a futással és visszanézve a pulzus sem szállt el nagyon: [link], szóval igen, fejben kellene jobban odatenni magam és elfogadni, hogy ez bizony fáj :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#37967) ígyvanferi válasza tomcica (#37960) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, ennyiért tényleg nem sok.

Én is tolom az alapozást, a #37516-os hsz.-ben leírtak alapján. Azért még kicsit visszafogottabban a mennyiségekkel. A múlt héten így jött össze 50 km, aminek marhára örültem, mert ennyi hónapok óta nem volt. Ki is hagytam most plusz egy napot, csak ma megyek megint, jön a 400-as résztáv. Jee...! :DDD

(#37968) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Off-ba rakom, kunyizós sírós könyörgős rész jön.

Váltóban indulnánk az EU futáson, csak betelt a nevezés. Ha esetleg tudtok valakit, aki nem tud elmenni akkor átvennénk a nevezést!

Illetve lesz ápr. 28-án Komáromban a Bridgestone verseny. Arra is keresek nevezést!

Kicsit bealudtam! :DD

(#37969) titetoyz


titetoyz
tag

Sziasztok!

Egy hozzáértő segítségét kérném,
terepfutó vagyok jelenleg, az összes versenyem oda való, leírom a verseny időket, miket mentem terepfutó versenyeken ,(viszonyításképp)

5k 19:35
10k 43:28
FM 1:37:42
Maraton 3:44:04

a lényegi része, a kérdésem az lenne, mit célozzak meg egy aszfaltos 10-esen szint nélkül? :D

Én kb 4:10es átlag pacere gondoltam,

Lövök egy képet a mai edzésről, hátha az segít valamelyest,
1km bem,
1k lazább, 1k kb 80%-on x4
1k le

[link]

ez kb végig jólesően, végén fejben kicsit megrogytam, meleg volt, szétmarta a sós izzadtság a szemem, és ez aszfalton volt a verseny miatt.

Köszi a bármi építő jellegű kritikát :)

[ Szerkesztve ]

(#37970) tomcica válasza titetoyz (#37969) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo az a 4:10 indulasnak,legfeljebb felkapod 6-7km utan ha ugy erzed harmatos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37971) inf3rno válasza titetoyz (#37969) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom másnak mennyi különbséget jelent a terep, de ha abból a kevésből indulok ki, amit eddig terepen futottam, akkor neked a 4:10 aszfaltra laza lesz. Ha rendesen meg akarod küldeni, akkor szerintem próbálj meg beférni 4 perces átlag alá kicsivel. Meg valami keményebb cipővel csináld, az ad egy kis extrát sebességben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37972) titetoyz válasza tomcica (#37970) üzenetére


titetoyz
tag

Köszi szépen a segítséget mindkettőtöknek :)

Viszont most annyira nem érzem magam top formában, lehet bőven elég lesz a 4:10 is.
Meglátjuk, köszönöm szépen!

(#37973) danielsz válasza titetoyz (#37972) üzenetére


danielsz
tag

Azt nem írtad, hogy az adott távokhoz mekkora szintemelkedés tartozik, de a 4:20-as tempójú 10 km-ből ítélve a 4:10-es tempó aszfalton simának tűnik.

(#37974) titetoyz válasza danielsz (#37973) üzenetére


titetoyz
tag

ez igaz, a 10km-es PR-ben 210m szint volt!

(#37975) Serpiko


Serpiko
addikt

Tempót milyen jellegű edzéssel lehet növelni. Most 05:20-05:30 perc/km. Olyan 5 perc/km jó lenne nekem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37976) Alg válasza Serpiko (#37975) üzenetére


Alg
veterán

Mennyi tudsz most ezen a tempón futni? Milyen pulzussal? Milyen távot akarsz 5 percessel?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37977) Serpiko válasza Alg (#37976) üzenetére


Serpiko
addikt

Félmaratoni táv megy gond nélkül. Pulzus 150-160 közt van. Felmaraton az én távom egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37978) tomcica válasza Serpiko (#37975) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hosszabb tempoknal a lassabb iranybol kozelited (pl 60perc 5:15-10en,v 40perc 5:00-an).Rovidebb oldalrol darabolt rovid pihenessel torteno resztavok 1000-2000m 4:50-55-on,kozte 100-200m kocogas,ezekbol kell 10x1000m v 5x2000m vagy barmilyen kombo (3x1 + 2x2 + 3x1 stb.) A gyors reszek osszesen 10km-t adjanak ki ez a minimum,max 16km.
Ezt a harom edzest egy heten is lehet csinalni,a hosszu futasba egyiket beleagyazni (pl 5km laza fokozo + 60p 5:10-15-on + 5km laza lassulo).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37979) titetoyz válasza tomcica (#37978) üzenetére


titetoyz
tag

tomcica és 8-10k-n hogy kéne gyorsulni?
úgy 3:35-40-es ezreket kéne futnom valahogy
Köszi!

(#37980) Alg válasza titetoyz (#37979) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem ugyanezt csinálhatod amit leírt félmaratonra csak rövidebb és gyorsabb résztávokkal :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#37981) Serpiko válasza tomcica (#37978) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm próbálkozom azzal amit leírtál. El is mentem magamnak ezt a hsz.-t. :D Lolipopinyo!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37982) tomcica válasza titetoyz (#37979) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alg jol mondja :K

Ott csinalsz egy ilyen hasonlot,csak picit elesebb ezert kevesebb mennyiseggel... 60perc az okes az kb 10km celtempo + 15-20mp ha nem szoktal ilyet hetente menni akkor akar +30mp is belefer es picit fokozod a masodik feloraban,a 40perc helyett viszont menj rovidebbet csak 20perc es azon a celtempon,amin a 8-10k-t akarod majd futni. 7-8 x 1000m (piheno 400m kocogas) az pedig 10km celtempo v. egy picit lassabb kb 5mp-vel.

Ezt 8hetig eleg igy csinalni legyen melle magas heti km es semmi versenyzes,utana viszont 8-10k-nal 4het elesitobb edzes is kell,itt a heti km essen le,a fo edzesek -> 20perc marad, 7-8x 1000m itt mar 10km celtempon v. picit gyorsabb (es mar csak 200m kocogas a kocogas) + egy 10 x 400m (rovid pihenovel 200m kocogassal) 5km iramon,vagy kb 5-7mp-vel gyorsabb legyen a 10k celtemponal,utolso par darab akar 10mp-vel is.
A 20perc tempot v. a 7-8x 1000m-t ebben a negy hetben ki lehet valtani rovidebb versenyekkel amit edzoversenynek hasznalsz 3k-tol fel 8k-ig (hosszabb ne legyen) a rovidebb tavokat meg szabad akar 100%-ra huzni,az 5k felettiket viszont csak 90-95%-al kontrollaltan.Ezekre a versenyekre nincs kulon rapihenes,szokasos edzesnap helyett mennek.

Hosszu napot vegig hagyj bent a 8hetesnel 1.5-2ora benne legyen az 1ora tempo,a 4hetesnel 1.5ora es abban is az legyen.A 4hetesnel az osszekoto napok rovidek es extra lazak.
Mindket ciklusban heti 1-2x 7-8db 60-100m repulo gyorsito (vissza akar seta v. sok kocogas,pulzus essen teljesen le a kovetkezore) valamint heti 1x 10-12db rovid eles emelkedo sprint kb 8-15mp ez lehet feluljaro,parkolohaz,barmi.Lefele seta ha kell meg tovabbi laza totyoges,pulzus essen le.Ezek porogjenek,de szep mozgassal ne feszulj bele.

ertheto ez igy?!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37983) Serpiko


Serpiko
addikt

Megint én: ti használtak fülhallgatót futáshoz? Ha igen milyet? Kinek mi vált be?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37984) Vertigo18 válasza Serpiko (#37983) üzenetére


Vertigo18
addikt

Futás közben hallanod kell, ahogy zihálsz! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#37985) Serpiko válasza Vertigo18 (#37984) üzenetére


Serpiko
addikt

Annál jobb zene nem is kell Lolipopinyo! :D amúgy évek óta el vagyok magamban csak gondoltam hátha a zene segít gyorsabban futni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37986) tomcica válasza Serpiko (#37985) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Zene,mi?! :DDD regeneralos laza napokon okes,oda egy sport sennheiser v. jabra sport eleg is,ha nem ennyire puccos a penztarca akkor valami hasonlo kivitelezesu,h ne mozduljon ki a fuledbol philips v. ezek a kinaiak xiaomi stb.
Legyen az a kis pocok rajtuk ami beleakad a fulcimpadba belul,akkor lehet bennuk futni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37987) Serpiko válasza tomcica (#37986) üzenetére


Serpiko
addikt

Ezt néztem ki az olcsóbb belefér a drágább az is de nem hiszem hogy kell nekem. Ez egy teszt is egyben [link] mondjuk a drágábbra írják, hogy jobb. Azt a fene tudja....

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37988) tomcica válasza Serpiko (#37987) üzenetére


tomcica
Topikgazda

15-16ert az meg felso tureshatar,ha evekig jo.Jobb minoseg sem kell,nem studiofelveteleket akarsz osztalyozni futas kozben ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37989) Serpiko válasza tomcica (#37988) üzenetére


Serpiko
addikt

Egyetértek veled mester jól beszélsz! :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37990) parandroid válasza Serpiko (#37987) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem valami ennél is olcsóbb jbl van, teljesen okés. Ha jól rémlik, valami 30-40 eur volt. Előtte valami noname kínai sport-fülhallgatónak csúfolt csodával próbálkoztam, de a második edzésen beázott az izzadtságtól, és az egyik fele elnémult. Amire figyej, hogy sokat kell tölteni (ilyan 4 óra körül tudnak max), illetve a hirtelen irányváltáskor elveszíti a jelet - ha hátrakapom a fejem, hogy jön-e valami, akkor mindig van a zenében 1-2 sec szünet. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37991) Serpiko válasza parandroid (#37990) üzenetére


Serpiko
addikt

Na akkor még keresgélek a neten hátha van olcsóbb ami jó. A töltéssel nem lesz gond mert csak futáshoz fogom használni azt meg kitudom szamolni mikor megyek. Azt olvastam amúgy sok helyen valakit zavar a összekötő zsinórja amikor mozog hátul és b@sztattja a nyakàt. Ezzel mi a helyzet tényleg ennyire zavaró?

Tom mester: csak laza futàshoz ajánlód ha jól értem. Tudom ez egyén függő és szubjektív dolog. Kinek ez válik be kinek az...

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37992) parandroid válasza Serpiko (#37991) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Engem nem zavart a zsinór, szerintem praktikus. Ráadásul van egy mágnes a fülesekben, összecsattannak, ha egymáshoz érinted őket, és így nincs gubancolódás.

Amióta kint futok, alig használtam, futópadon viszont megment a begolyózástól, az biztos.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37993) Serpiko válasza parandroid (#37992) üzenetére


Serpiko
addikt

Értem akkor jó ezt hallani hogy nem annyira gàz a zsinór. Télen én is padon futok bírom a hideget de nem kínzom magam. Főleg hogy ingyen van a terem. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37994) titetoyz válasza tomcica (#37982) üzenetére


titetoyz
tag

érthető igen, köszönöm szépen :)

(#37995) tomcica válasza Serpiko (#37991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lazaknal,esetleg 1-2 hosszu futasnal amiben van a 60p tempo,de ne csak zenevel csinald

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37996) tomcica


tomcica
Topikgazda

Holnapra, 20 x 1000m,utolso UB mennyisegi edzes,jelszo: "csak az tudja milyen messzire mehet el,aki tul messzire ment" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37997) Serpiko válasza tomcica (#37995) üzenetére


Serpiko
addikt

Értem köszönöm a jótanácsot.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#37998) norby_42


norby_42
aktív tag

Nem szoktatok podcast-ot hallgatni? Nekem mostanában a hosszú futásokon jobb volt beszélgetést hallani.

Eat pasta, run fasta

(#37999) Chuck Norris válasza Serpiko (#37993) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az összekötő kábel engem sem zavar, nagyságrenddel jobb mint amikor a vezetékes fülhallgatóval hallgattam, persze lehet, hogy a teljesen kábelmentes még sokkal jobb de olyat nem próbáltam még soha. Amúgy egy jabra coach-om van, már több mint egy éve működik hibátlanul.

(#38000) válasza norby_42 (#37998) üzenetére



addikt

Én mindig hangoskönyvet hallgatok, de én persze csak tötymörgök, nem éles edzés.
Amúgy szerintem jó, ha izgalmas a könyv motivál is, hogy ne hagyjam ki a következő edzést. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.