Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) gombi01 válasza parandroid (#37549) üzenetére


gombi01
tag

Nekem az elso maratonon 4:12 volt a celidőm :) és büszke voltam magamra, hogy akárhány szazadikként a nyakamba akasztották az érmet!
Hol futsz maratont?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37552) oxox válasza Chuck Norris (#37550) üzenetére


oxox
addikt

hát igen ez egy nehéz pont...ahogy nézem jövőhéten lesz a reg....másodjára feketén mentünk, pont azért mert lecsúsztunk a regisztrációról (akkor sem készültünk rá, 70x km-nél hagytuk abba...fejben fáradtunk el)

én azért vacilálok még, mert egy hét múlva tatán irtom elméletben a törököket, és két hétvége kihagyást nem hiszem, hogy a cenzúra hagyná otthon (főleg, hogy máj elején meg egyhetet nem vagyok itthon)

(#37544) gombi01 meglássuk, ennyire komolyan biztos nem fogom venni :) ...igy is nehéz néha összehoznom, hogy elszakadjak otthonról. 14-15-16évesen igy visszanézve simán ment volna a 90perces félmaraton, a mostani sebességnél sokkal lazábban ment gyorsabban, bármeddig kb (mondjuk nem is véletlenül akartak belőlem hosszútávfutót faragni.). Amúgy a félmaraton atlétikapályán (focipálya körüli salakpályán) "nemsokat ér" a "futók" között?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37553) tomcica válasza gombi01 (#37534) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vegul a doki csak sima delejt irt fel es valami lezeres kollagen regeneraciot serkento cuccost,egyik sem faj.A delejt azert eleg jol felcsavartatom,csak nem azert megyek h simogasson ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37554) parandroid válasza gombi01 (#37551) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Május 5., Mainz. Praktikus választás volt, mert az árához képest viszonylag nagy esemény, és gyakorlatilag a szomszéd város, nem kell sokat utazni. Persze Hannover, vagy Hamburg hangulatosabb lenne, de az előbbi időben is túl korán van két hét múlva, és mindkettőhöz már szállást is kellett volna keresni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37555) tomcica


tomcica
Topikgazda

mas....

Mai edzes mottoja: "jo meg az oreg a hazna' :K "

bemelegites + 5 x emelkedo gyors (lefele kocogas) majd

3 x 5 x 400m (R400 kocogassal) minden szett kozott 5x emelkedo porgosre (lefele kocogas)

a 400-ak 68-70mp,ugy 12-ig jol esett,ha lehet ilyet mondani,az utolso 3-at szivbol beletettem

ment volna meg egy szett,de meghagyom jovo hetre,ket het mulva 5km verseny,aztan meg par het UB

ui: azert nem mertem allva tusolni,inkabb furdes volt + lazito furdoso (pont voros szinu Tetesept,hirtelen a japan szuzlany ver jutott eszembe :DDD gyihhaj,alakul ez)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37556) gombi01 válasza parandroid (#37554) üzenetére


gombi01
tag

Talán nem lesz még bazi meleg vagy szélsőséges időjárás, a pálya ahogy néztem elég egyenletes ugyhogy hajrá !! Gyakorold be a frissítést és told neki!

Tomcica: a talpon az a lökéshullám terápia kezdés érzésre kb olyan mint amikor rálépsz a sötétben a Lego darabra ;) nah ebből 3000 ütés 4barig tolva az erősséget, ööö nem hiányzik!
Inkabb 5x400 max pulzuson ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37557) #78687232 válasza parandroid (#37549) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ezért jár egy hatalmas virtuális pacsi, néha itt vannak nagy túlzások.

(#37558) gombi01 válasza tomcica (#37555) üzenetére


gombi01
tag

Ezek a 400-ak a válogatott kínzási módszereid közé tartoznak, Akárcsak a 100x100m.
Sajnos lassan egy éve nem tudok (merek) résztávozni pedig nagyon kellene, majd talán nyáron rápróbálok.
5K hoz egy kalappal, az UB-ra meg lemegyek bringával, majd ird meg a csapat nevét.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37559) Chuck Norris válasza oxox (#37552) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én egyszer úgy jártam, hogy nem jött visszaigazoló levél aztán amikor elmentem a térképboltba átvenni a regisztrációt tudtam meg, hogy nem mehetek, ráadásul még meg is fenyegettek, hogy eltiltanak örökre de szidták nagyon azokat is akik feketén indulnak.
Ha már majd ott tartasz, hogy megvan a félmaraton 1:30 alatt akkor a Kinizsire még lámpát se kell vigyél magaddal ;]

(#37560) tomcica válasza gombi01 (#37558) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a tavalyi szponzot az iden is,szoval a nev onnan van:
SabeeApp Team
de majd megirok mindent,ha jol remlik 17:10-kor rajtolunk,csak az iden mashol van a rajt,fent az eszaki oldalon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37561) dabgergo


dabgergo
őstag

Vádlira milyen krémet ajánltok ami segíti az izmok regenerációját?

(#37562) ígyvanferi válasza tomcica (#37560) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mi 14:45-kor. Gondolom estére beértek minket. :D Én valamikor éjjel fogok kezdeni, de még nem nagyon van pontos tempókkal kitöltve a táblázatunk, szóval bármi lehet.

(#37563) inf3rno válasza tomcica (#37553) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi történt, hogy mégis elmentél orvoshoz vele? :N

Buliban hasznos! =]

(#37564) tomcica válasza inf3rno (#37563) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kaptunk szponzorlaskent egy klinikan 1-1 hetet,minden UB futo a csapatban.En voltam soron es elmondtam mi es hol faj,ezt kaptam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37565) tomcica válasza ígyvanferi (#37562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En egy roviddel kezdek 3-4? 3-4 szakasz,utana meg a 10km ami kesobb a legelso hosszu,a tobbit nem jegyeztem meg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37566) Danika256 válasza gombi01 (#37534) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali

Majd beszélgessünk erről a sérülésről, mert nekem is ez van, vagyis már csak ez maradt. Május óta szenvedés van. Kezdődött sípcsont, amjd achilles ín gyulladással és végül maradt ez. Decemberig futottam, de az uccsó verseny nagyon csúfos lett, és a lában az év végére meg is adta magát..
Azóta aztán már nem futok, míg meg nem gyógyulok..

Én úgy gondolom, hogy a lökéshullám is csak egy tüneti kezelés, csökkenti a gyulladást, de a kiváltó okot nem..
Nekem ami most sokat segít a bokaortézis, vagyis a fullos rögzítő, így nem szakad fel újra és újra a fascia a talpamban! Na meg persze segít a talpbetét is!

Még messze van a gyógyulás, így már élhető a dolog, idén eddig 0 km futás.. :) De legalább nincs az az állandó sugárzó fájdalom, ami felőrli az embert..

De kíváncsi lennék nagyon a tapasztalataidra, neked mi, hogy és mennyit segített, természetesen én is álok rendelkezésedre ha valami esetleg érdekel..
Sajnos én eddig azt tapasztalam, hogy a dokikra nem igazán számíthatunk, hanem csak a mások által tapasztaltakból, kikísérletezett módszerekből tudjuk összerakni azt, ami egyénenként igazából segít..
Én mondom, ez az egyik legszemetebb sérülés!

Ui.:

Amúgy én imádtama lökéshullámot, igazából brutális egy kezelés, direkt kértem, hogymindig tolja maxon, olyan volt mint egy véső. Annyira fájt, hogy már élveztem :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#37567) titetoyz


titetoyz
tag

Sziasztok!
30kilis terepfutásra keresnék valami alternatív útvonalat a Bakonyban, valaki esetleg nincs ilyennek birtokában?
Köszi szépen :)
800-1000 szint már jó lenne !

(#37568) gombi01 válasza titetoyz (#37567) üzenetére


gombi01
tag

(#37567) titetoyz:

a Bakony melyik részére gondolsz?
Én annó mindig kinéztem egy túraútvonalat és azon kocogtam végig, tudom ajánlani!
Mészner Viktor szinte minden hétre szervezni valami fini túrát.

pár link:
[link]
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=6336

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37569) gombi01 válasza Danika256 (#37566) üzenetére


gombi01
tag

(#37566) Danika256:

őszintén nem akarlak elkeseríteni, de csak az idő oldja meg...
olvasgattam én minden féle gyógymódot, 3 olyan volt amiből választhattam:
- szteroid injekció
- sugár kezelés
- lökésullám terápia

Az első kettőt kihagytam bár az injekciót csak azért nem adattam be mert a megbeszélt időpontra beteg lett a doki ismerősöm! Utólag ennek már nagyon-nagyon örülök hiszen anélkül is javult.
Mivel rajtam volt a teher a BSZM páros miatt más alternatívát nem láttamm, hogy teljesteni tudjam ezért mentem volna injekcióztatni.
Egy másik futó haver kettőt is beadatott és elmondása szerint 2 nap alatt úgy elmúlott neki mintha soha nem fájt volna. Aztán jött a fekete leves, 3-4 hét elteltével visszatért a fájdalom és mivel terhelte ahogy régebben így utána napokig menni se tudott.

Amik segítettek:
- masszirozós labda (decathlon kb ezer Ft vagy aliexpress kb$1)
- 24-es csillag-villás kulcs (azzal olyan jó lehet masszírozni a vádlit és a talpat, hogy el se hinnéd ;) )
- talp és boka torna amennyiszer csak tudod
- kompressziós zokni
- szinte csak terepen futás, lécsőzés, dombfutás
- kínából rendelt kb $2-os talpbetét
- lökéshullám terápia

ami nekem nem jött be:
- kenőcs (nadálytő, árnika annak ellenére, hogy mindenre használom de itt nem segített)
- Night Splint Plantar Fasciitis (aliexpress)
- gyorsabb tempó futás
- aszfaltos futás

Akinek nem volt bőnye sérülése fingja nincs mi az, még a dokik közül is kevesen ismerik így a neten sokkal több infóhoz lehet jutni mint az orvosnál.

Többieket nem akarom untatni már ezzel így ha kell van pár link ami hasznos lehet írj és elküldöm.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37570) Chuck Norris válasza gombi01 (#37568) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez az új oldal ahol lehet nézegetni: [link]

@titetoyz: ha végig futsz akkor azt javaslom, hogy az indulási intervallum végét célozzad nehogy ne legyenek még nyitva a pontok amikor odaérsz.

(#37571) Danika256 válasza gombi01 (#37569) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi ezt a részletes leírást!

Igen, sajnos én is erre jutottam, hogy talán az idő segít. csak már sajnos rengeteg eltelt a szenvedéssel, akik nem élték át, hálisten nem érthetik ezt, hogy milyen és miféle küzdelem ez. De soha ne is kelljen átélnie senkinek!
Én most már dokihoz nem megyek, illetve, ha nem fog javulni tovább heteken belül, akkor elmegyek csináltatni egy ultrahangot, hogy lássam, hogy mi a helyzet. Remélem a hosszú gyulladás miatt csontkinövésem nem lett, bár a sarkamon van egy dudor ami érzékeny is, de jó lenne ha emiatt nem kéne mennem sugárterápiára..

Én is rengeteg mindent megpróbáltam..

Amik nem segítettek vagy csak részlegesen enyhítették a gyulladást:

- Flexagil
- Egyéb gyulladáscsökkentő kencék
- Nadálytő gyökér őrlemény- saját pempőke készítése: Na ez nagyon erős cucc- Ez enyhített a gyulladáson párakötést alkalmazva hosszan, de sajnos annyira bebüdösödött, hogy közösségbe nem érdemes vele menni. :))
Picit segített, de nem érte meg a fáradozást és a következmények elviselését
- Nem szteroid gyulladás csökkentő injekció kúra (3db) -szinte semmi hatása nem volt
-1 db szteroid injekció: Ennek volt hatása, az első, hogy aznap estére teljesen kiütött és 2 hétig jóval kevésbé fájt a talpam, de szépen lassan el is múlt a hatása. ezután a dokihoz vissza se mentem..

- lökéshullám: imádtam ezt a kínzó kezelést :DD Az achillesemnek és sípcsontomnak annyiban segített, hogy enyhítette a fájdalmakat, igazából segített a tavalyi túlélésben, de mivel csak tüneti kezelés, hosszú távon nem hozott eredményeket...

Amik segítettek:
- szorító szár ( sima kis kínai occó kék): Ennek hála tudtam edzeni a tavalyi évben és sikerült futni sérülten is egy eredményes félmaratont.

- Naturland Inno Rheuma forte krém (erőspaprikás): Nah ez egy szuper vérbőséget okozó krém, én nagyon ajánlom! A mai napig használom tekeréshez is, illetve tavaly nagyban segített az edzéseknél, hogy ne legyenek fájdalmaim és enyhíti valamelyest a gyulladást is. De nagyon vigyázni kell, hogy kenés után hova nyúlkál az ember.. :P

Amik nagyban segítenek:

- Podiart saját talpbetét: Bár már nyáron megvolt, sajnos mégsem hordtam, mert az első pár nap / hét, nagyon nagyon kellemetlen, míg az ember talpa hozzászokik. Így orvosi javaslatra csak februárban kezdtem el hordani, azóta nem is tudok meglenni nélküle! Ez volt az egyetlen dolog, amivel sz orvosok a gyógyulásomhoz hozzá tudtak járulni!

- Melegítés: Hajszárítóval ahogy lehet melegítem a talpam, ahogy korábban az achillesemet is. Nagyon jó érzés, ha fáj el is mulasztja, közben szoktam masszírozni is!

- Ami a legfontosabb: Bokaortézis! Ilyen A "Night Splint Plantar Fasciitis" ötlet alapján kezdtem el foglalkozni a témával, és mivel korábban írták, hogy a gipsz is segíthet, hogy ne mozduljon el a láb és szakadjon fel mindig az izom. Hát igen ezt sem orvos ajánlotta.. :O Mivel munkahelyen is rengeteg a gyaloglás és igen szenvedősek voltak a napjaim, ki kellett találnom valamit! Azt kell mondjam, hogy nagyon bevált!
A fájdalmak 30%-ra lementek, a gyulladás szinte elmúlt, már csak maga a sérülés fáj, főleg ha nincs rajtam a rögzítő. De mindig hordani ezt sem lehet, ha otthon vagyok és nincs rajtam, akkor viszont nagyon odafigyelve lépkedek..

- A masszázs, hengerezés nekem is sokat segít, van egy pici kis tüskés kézi hengerem, na azzal nagyon meg szoktam dolgozni, szinte már- már olyan szokott lenni, mint a lökéshullám terápia..
De nem csak a talpat kell, hanem a vádlit is, mert annak az állapota nagyban összefügg a talpéval..
Ami jó, hogy a bringa most már a szorítóval nem bántja a lábam, a hengerezéssel javulgat, de most hetek óta ismét beállt egy szintre és nem akar tovább javulni.. Egyelőre várok, de nem tudom mi hozhatná el a következő lépcsőfokot.

Ami fontos lenne, hogy júliustól tudjak futni, mert szeptember végén éves verseny! Az igazi rehabom viszont csak január végétől indult, addig csak túlélés volt és még csak diagnózisom sem volt, ezt is nekem kellett kitalálni..
Szóval 3 hónapom van csupán,. hát nem tudom mi lesz így..

[ Szerkesztve ]

(#37572) gombi01 válasza Danika256 (#37571) üzenetére


gombi01
tag

3 hónap sok idő mégha nem is tűnik annak, hidd el egyszer csak azt veszed észre, hogy nem is fáj.
Ez a hajszárítós trükk érdekes, hiszen a gyulladást inkább jegelni kellene de ha működik... :)
Mindegy lassan elűzzük a rontást azt mehetnek a 400-ak :C

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37573) tomcica válasza gombi01 (#37572) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En mondom ha fullosan egeszsegesek lesztek es kaptok 1-1 kopkodos kigyorsitast vissza fogjatok sirni a "kellemes" serulessel teli napokat ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37574) inf3rno válasza gombi01 (#37572) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezen az elűzzük a rontáson felröhögtem. :D

Nektek combra, vádlira, talpra milyen masszírozók/hengerek váltak be? Vettem valami apróbb hengereket Lidlben annak idején, de kidobott pénz volt. Néztem a dekás nagyobb hengereket is, de annyira gagyi anyagból vannak, hogy azt inkább kihagynám. Lehet marad nálam is a villáskulcs. :D

Buliban hasznos! =]

(#37575) inf3rno válasza tomcica (#37573) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet csak egy 100x100 domb hiányzik nekik. ;]

Buliban hasznos! =]

(#37576) parandroid válasza inf3rno (#37574) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Talpra sima teniszlabda, vagy ha van kutya, kölcsön kell kérni a rücskös rágólabdát - egyből kombinálható a hengerezés játékkal is. Márkásabb görgőből én egy kicsi, kék, duplalabda formájú RadRollert használok, nagyon szeretem vádlira (és nyakra is!), illetve van egy sportáruházas, saját márkás (Karstadt Sport, ez kb Intersport-szerű) blackroll hengerem a nagyobb izmoknak - combot szoktam vele hengerezni elöl-hátul-oldalt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37577) tomcica válasza inf3rno (#37575) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egybol elfelejtenek az egyeb gondokat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37578) gombi01 válasza inf3rno (#37574) üzenetére


gombi01
tag

Nekem semmi tudományos vagy drága hengerem/labdám nincs.
A henger 3eFt a labda $1 ;)

Tomcica:
Kékes csúcs futásra valami edzésterv nincs a tarsolyodba?
Pár 100méteren kívül csak felfelé kell kocogni nem egy bonyolult pálya, ugyan van szerpentin de nem szokott senki kisodródni ;)

Igazából már 4km nél szoktam magam szidni, hogy mit keresek itt, de csak az utcsó 3,5km amit szopónak mondanék az alig 12km ből. Nah oda kéne kihegyezni a kondim, hogy a piros locsolókocsi mellett még vidáman imitáljam a futást!
Kb Június elején lesz addig maradt még egy kis idő edzeni.

Ma szóltak, hogy lenne egy hely az UB-n, tökre megörültem de amikor mondták, hogy hárman lennénk inkább lemondtam, marad a bringás nézelődés ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37579) oxox


oxox
addikt

Fas. án kitaláltam, hogy futva jövök haza melóból, csak az órám hagytam otthon... Úgyhogy fürdetés utánra átraktam, kellemes hűvős, talán 1-2fokkal hidegebb az ideálisnál, bal térdem éreztem picit az elején (elsumákolt bemelegités :)) ... Gondoltam 5-7km között valamit... Odaléptem egy kicsit jobban a szokásosnál... 5km lett. PB, és a korábbi 21:33-at javitottam

Aminek viszont kifejezetten örülök az utolsó km.. És a térdem is birta:D

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37580) gombi01 válasza oxox (#37579) üzenetére


gombi01
tag

Jól meghúztad, gratula!
Írtad, hogy a bemelegítés elmaradt de a Levezetés remélem megvolt! Ezután 3km 5:30-ba kocogva a minimum különben jönnek ám a nyavaják ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37581) inf3rno válasza oxox (#37579) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Lassan eléred a 20 perces álomhatárt.

Buliban hasznos! =]

(#37582) danielsz válasza gombi01 (#37578) üzenetére


danielsz
tag

A Kékes Csúcsfutáson én is gondolkozom, csak bazi messze van nekem. Kellemes lehet, 11,6 km 670 m szinttel. Gondolom ide valami erőteljes dombozás jól jön, de majd Tomcica megmondja a frankót.
A hegyifutó OB lehet még nagyon kemény - nyílt kategóriában bárki indulhat -, az is a Kékestetőre megy, csak terepen, 9,7 km és 850 m szint :D

(#37583) oxox válasza gombi01 (#37580) üzenetére


oxox
addikt

+inf3rno :R :R thanks
Annyi pihit engedtem magamnak, hogy átsétáltam az úton majd hazakocogtam (480m).. 4:34-el :DD

A 176-177cm-emhez még mindig 89-91kg párosul.. Az a 10-15kg fog vissza :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37584) Danika256 válasza gombi01 (#37578) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nekem sincs semmi exra, csak a nagy decathlonos fogas (5K), jó brutális, de mostanában nem használom...Meg van egy pici kézi fa fogas, na az még keményebb, kegyetlenül meg tudja dolgozni vele magát az ember..

Egyéb, más szerintem nem is kell normál esetben

Ha már szóbakerült a Kékes csúcsfutás, az egy jó kemény menet, tavaly voltam.. Már fályós nehéz lábakkal mentem, nem túl pihenten, háát.. több volt a séta benne, mint a futás :DD :DD

De felértem, jó volt. Egy próbát szerintem mindenkinek megér, még ha anyagilag nem is éri meg, mert brutális a nevezési díj és cserébe nem sokat adnak.. Deháát.. KÉKES!

(#37585) danielsz


danielsz
tag

Bal lábszáram külső felén érzek némi fájdalmat, ha terhelem. Kicsit már fos volt, ahogy elindultam futni. 11 km nyomtam ma, közben nem volt gáz, de a végén, amikor már csak sétálgattam, egyszer-kétszer belenyilallt a fájdalom. Most is elég fos, ahogy futást imitáltam a szobámban. Eddig úgy volt, hogy szombaton terepfélmaratont futok, ez lehet, hogy kimarad ezek után. Remélem elmúlik hamar, jövő vasárnap Baján futok félmaratonváltót. egyszer már lemondtam a januári térdsérülésem miatt, aztán visszacsináltuk, nem lenne ildomos még egyszer lemondanom másik probléma miatt :D

(#37586) ígyvanferi válasza oxox (#37579) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Óra nélkül már nem is lehet? :Y

(#37587) tomcica válasza gombi01 (#37578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lepcsovel v rovid emelkedovel be tudod edzeni azokat az izmokat ami a folyamatos emelkedohoz kell.Heti 3x kell egy jo 4-6 het.1-1ora.Jobb szeretem az emelkedot meg ha rovid is,mert ott tudod edzeni a lefele reszt is nagyobb sebesseggel.
A folyamatos emelkedonel fontos h a bokad is mobilis legyen es eros,ha nincs mas pipiskedes es ugralokotel jo ra.
Ahogy mi keszulunk az UB "emelkedoire" azaz gyors+emelkedo kombinaciok is jok elezesnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37588) tomcica válasza oxox (#37579) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep,ha rendesen bemelegitesz 2+3km,gyorsitok,kis futotehnika,akkor az elso ket km 4:15 lett volna ugyanilyen erofeszitessel,ennyit jelent a bemelegites.
Ahogy lemegy a sulyod es raalsz az 5k-re ott lesz a 19:xx gyorsan,de az alatt mar oda kell figyelni nagyon h egyenletesen gyors legyen,csak minimalis km elteresek fernek majd bele 3+5mp.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37589) inf3rno válasza danielsz (#37582) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az már inkább hegymászás. Gondolom azért nem annyira kemény terep, mármint úgy sejtem, hogy a felvonóknál megy, ahol ki van irtva az erdő. Szoktam látni arra futókat. Sokkal jobb arra, mint az aszfalton szerintem. Én mondjuk csak sétáltam ott, amikor nyaraltunk. :-)

Buliban hasznos! =]

(#37590) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Terepen kullanccsal vigyázzatok. Tegnap voltam medvehagymázni, és kapásból kettőt találtam magamon. Mákom volt, mert csak másztak, és még nem kezdtek el szívni. Mióta nincs irtás az EU jóvoltából, azóta egyre rosszabb a helyzet. :S

Buliban hasznos! =]

(#37591) oxox válasza ígyvanferi (#37586) üzenetére


oxox
addikt

korrekt :)

továbbra sem élvezem a futást, ami inspirál, hogy fogytam tőle (nincs bojler testem), látom, hogy tartok valahonnan valahová (emelem a havi távot, javulnak az időim) óra nélkül nem töröm magam, hisz nincs statisztika, nem növeli a távomat... (de ezt mondtam is korábban, hogy már abbahagytam volna nélküle)

(#37588) tomcica diák koromban annyit ért számomra a bemelegités (legalábbis annyit éreztem belőle), hogy elfáradtam :) , most lehet (biztos) célszerü lenne, ahogy levezetni is.
Múlt hétvégén Demjénben voltunk, ketten csatlakoztak hozzám, és rekord lassan futottuk a 4km-ert (nagyon nem birták), de a végén volt kb először, hogy úgy éreztem, hogy tutin bemelegedtem a 4km-en, lehetne menni akkor futni, éreztem az erőt a lábamban (csakhát volt egyéb program, ugyhogy nem tudom mit mentem volna)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#37592) danielsz válasza oxox (#37591) üzenetére


danielsz
tag

Azért a bemelegítést érdemes elvégezni, ha lehetséges, dinamikus bemelegítő gyakorlatok + kocogás (a szokásos tempónál jóval lassabban). Ezzel felkészíted a szervezetet a terhelésre, önmagában ettől nem kéne, hogy elfáradj, a bemelegítő futáshoz ezért laza tempót kell belőni.
Persze nem beledumálni akarok, de a kellő aerob alaphoz érdemes alacsonyabb intenzitású, lassabb, hosszabb futásokkal is tarkítani az erős tempóedzéseidet.

(#37593) inf3rno válasza oxox (#37591) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Verseny előtt 2k bemelegítés valahogy engem is lefáraszt, főleg ha rövid versenyről van szó, amit meg kell küldeni. Nem tudom miért van, nem veszem egyáltalán erősre, csak kocogok fel-le. Lehet, hogy kipörög tőle az adrenalin, passz. Edzésre viszont nekem hasznosnak tűnik. Én is el szoktam lógni, de akkor előbb utóbb elkezd itt is fájni meg ott is. Legalább a vádlira szoktam tenni egy kis dinamikus nyújtást az első km után, hogy ne álljon be a sarkam.

Buliban hasznos! =]

(#37594) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma eros tempo volt a teriteken, 17km benne 10km -> 34:42,pulzust nem mertem,de 180-185 kozott lehetett,a hatodik km volt a legerosebb 3:24,de ott direkt visszavettem kicsit,mert nem akartam versenytempora porgetni.
ALAKUL :K

Egy hete kapom ezt a TENS stimulaciot,ugy latszik mukodik,mert jobb a mozgasom.Az jutott eszembe,h lehetne venni egy ilyen gepet (ott is ket gep van egy kezi es egy ipari,de epp azon vagyok amelyik szabad,szoval nem muszaj ilyen 8 csatornas urhajot venni,eleg az a 2 csatornas elemes hordozhato is)

Valakinek van ilyenje,vagy tapasztalat,h mit kell tudni roluk a vasarlasnal? Mert van am szoras az 1000 euros Compex-tol a 80-100 euros Omronon at,a 10ezer forintos no name-ig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#37595) inf3rno válasza tomcica (#37594) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Franc tudja, nem nagyon vizsgálták még ezt a TENS-t, hogy többet lehessen mondani a témában. Én még nem is hallottam róla, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon elterjedt lenne. Öreganyámnál kipróbálnám egyszer, hogy a derékfájására is jó e. :-)

Buliban hasznos! =]

(#37596) jackbacsi87 válasza tomcica (#37594) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Egyszer a hátamra kaptam valami hasonló kezelést, arra nem emlékszem pontosan mi volt. Aztán egyszer meg a térdemre írtak fel egyet, az konkrétan TENS volt. Mindkettő használt, nálam bevált!

Amikor a térdemmel voltam, rákérdeztem, hogy mennyire bonyolult használni, felhelyezni a tappancsokat, mert akkor lehet beszereznék egyet. Annyira nem örültek az ötletnek. :DD
Ezen felbuzdulva Lidl-ben Sanitas Sem 44 néven volt akcióban, asszem 8000ft körül, vettem egyet. 2 csatorna, 4 tappancs, csomó előre beállított funkció. Vannak az alap funkciók (tens-fájdalom csillapítás, ems-izom stimuláció, masszázs), amiken belül vannak különböző programok.
Masszázst próbáltam párszor, frissebbnek éreztem magam utána, rövidült a regeneráció. És a TENS is működött! Amikor kezelésre jártam, akkor flexagillel bekenték a hátam, egyből mentek fel a tappancsok aztán rányomták a kakaót. Ennél ez nem működik, a tappancs más típusú. Úgy oldottam meg, hogy megvártam, míg beszívja a bőröm, felesleget lemostam, mentek fel a tappancsok, kakaót ráadtam.
Tappancsokat amúgy aliexpress-ről érdemes berendelni. Nem látok különbséget a gyári meg a kínai között, árban viszont töredéke.

(#37597) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érdekesség fogyással kapcsolatban, hogy azoknál szokott tartós lenni a fogyás, akik a diéta mellett edzenek is. [link] Még nem volt időm csak átfutni, de érdekes lehet, hogy vajon milyen arányban, és miért nem jön össze a csak diétázóknak.

Buliban hasznos! =]

(#37598) inf3rno válasza jackbacsi87 (#37596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Faternak is van valami hasonló. Azt hiszem azt úgy reklámozták, hogy edzés nélkül tud fogyni vele, mert rángatja az izmait, miközben ül a tv előtt. :D Nem tudom, hogy az ugyanaz e.

Buliban hasznos! =]

(#37599) gombi01


gombi01
tag

40 felettieknek egy hasznos cikk:
[link]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#37600) tomcica válasza jackbacsi87 (#37596) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi,szerintem lerendelek egy Beuer EM 49-et 16ezerert a 220volt uzletbe ide Szegedre.Az TENS,EMS es masszazs gep egyben.Ar/ertekben jo vetel a tesztelok szerint.
Koszi az aliexpresses tappancsos otletet,mert az lesz kesobb a nagyobb osszeg,ha havonta tappancsot kell venni.
Nekem a klinikan alkohollal mostak le a bort,letorolte papirtorlovel es ugy tette fel a tappancsokat.Aztan kuldte a delejt ;)
Ugy latom 30perces bemelegito program is van rajta,az lehet a teli nagy minuszokba jol johet.Na meglatjuk.
Innen tudod h ez mar a veg kezdete,h japan szuzlany vertol kezdve Mengele delejeig minden szart magadra aggatsz,indiai jogi dietajan elsz,ugy sulyozol mint egy bolgar sulyemelo aztan igy is lassul minden :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.