Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36092) tomcica válasza Danika256 (#36088) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meselem nalam hogy volt.Tobbszori durva begyulladas utan egy csomo keletkezett,ami amikor kihult (reggeli keles peldaul) annyira fajt,h szinte setalni se birtam az elso par percben.Igy meg edzettem 2-3 hetet.Amikor mar futni sem birtam kenytelen voltam leallni es minden figyelmet a rehabilitaciora szentelni.
Vettem egy hasznalt orszaguti bringat es egy hasznalt trainert (magnes gorgot) 4 honapot toltottem a garazsban,napi 1x hosszu v 2x kozepes alapozos jellegu edzes.Heti 1x 40-60p tempos pulzusos + 1x 30mp max 30mp laza 60percig (iramjatek) es hetvegen egy extra hosszu 5-6ora.
3-4 sorozarot neztem vegig,rengeteg fipmet,hangoskonyvet.
Ez melle amikor mar nem volt begyulladva elkezdtem a lepcson az egylabas erositest (labujjhegyre emelledes es le negativba,vegul napi 2x 100-100db 10-es szettekben).
Az otodik honapvan elkezdtem reggel 30-40p gyors setat es heti egy-ket laza 5-10km kocogast,a bringa persze aranyosan maradt.
Utana 1honap alatt felnoveltem a futast es levettem a bringat.Eloszor 1nap futas 1nap bringa,majd 2nap futas 1nap bringa.Ez utan mar csak futas ment,azota nincs ilyen gond.A bringa a garazsban porosodik mar jo 2-3eve.
A laberositese napi szinten 100-100db (10 v 20as szettekben) azota is megmaradt.Valamint az emelkedozesnel extran odafigyelek,h rendesen be legyek melegitve csak ugy kezdjek neki,az ha porgos akkor extran megcibalja.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.