Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) la_cc


la_cc
addikt

Akik járnak a Margit-szigetre, megmondanátok, hogy milyen lehetőség van a parkolásra és esetleg átöltözésre? Nem igen találok semmi up-to-date infót erről. Gondolom van valami rendszer ott, elvégre csak sokan járnak oda. :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#33452) Alg válasza la_cc (#33451) üzenetére


Alg
veterán

MAC-ba be lehet menni tudtommal AYCM kártyával ennyit tudok... parkoló meg a Sziget másik végén van.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33453) werszomjas válasza la_cc (#33451) üzenetére


werszomjas
őstag

Én a rakparton szoktam parkolni, hétköznap 18:00-ig fizetős csak (vigyázz, mert fent 20:00-ig) mindig van hely, vagy a Margithíd vagy az Árpádhíd közelében állok meg, séta a hídig, közben bemelegítés, majd futás (Arra is figyelj, hogy a Margit híd a rakparton a zóna váltó előtte 20:00-ig fizetős, utána már csak 18:00-ig.

Átöltözni nem szoktam, mivel autóval megyek.

üdv

(#33454) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, kezdetnek jó technika az ha 2 perc séta 2 perc futás és ez körbe körbe amig nem ér véget az út? soha életemben nem futottam ugy igazán, és el jött az idő hogy valamit kezdjek magammal mert kezem miatt kondi kilőve. Amiatt ez a technikám mert többet nem birok futni.

egy dolog dolog zavar, ha 2 perc után megállok sétálni, mind2 alkaromban olyat érzek mintha csalánnal csapkodták meg, 5-10 másodpercig érzem utána elmúlik. Amiatt is érdekel mi miatt lehet ez mert havonta egyszer ha felkelek álmomban ugyan ezt érzem mind2 lábamban térd alatt és elkezd k.vára viszketni igaz ott 5 perc mulva mullik csak el.

(#33455) bencze válasza la_cc (#33451) üzenetére


bencze
senior tag

Én kifutok vagy biciklivel megyek ki, de jár ki 26-os busz is. Ha kell öltözni a Mac-ban.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33456) parandroid válasza gergo5991 (#33454) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Annyit futsz, amennyit bírsz. A kulcs az, hogy inkább lassan, de hosszabb ideig, mint gyorsan rövidet. Nem az a lényeg, hogy kihajtad magad, és izzadj, mint egy ló, hanem hogy minél kényelmesebben menjen valami futásszerű mozgás, attóljavul a kardiód. A viszketés/zsibbadás lehet szar keringéstől, én csinálnám egy-két hétig a futást heti 3-4 alkalommal olyan fél órát, aztán meglátod javul, vagy múlik-e közben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33457) LanyUs válasza Vertigo18 (#33442) üzenetére


LanyUs
senior tag

Gratula! :R Jövőre én is ott leszek ha még lesz kedved hozzá :) Itt vagyok a közelben, de nem jutott el hozzám ez a verseny. Gyönyörű táj, sokszor montiztam már arra... nem lehet vele betelni. Igen, a szinteken kijön a nyűgös oldalam Nekem is és kicsordul néhány könnycsepp, de ez azért mégiscsak egy 700 szintes terep. Amúgy terepen jobban szeretek futni, mert sokkal jobban kíméli az ízületeimet. A puha avar a legjobb cipőbetét :DDD

(#33458) borix válasza LanyUs (#33457) üzenetére


borix
őstag

Terepen milyen cipőben nyomod?

(#33459) Vertigo18 válasza LanyUs (#33457) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tutira nem megyek jövőre, ez nem nekem való! Annyi, hogy nem is engednék, ha elolvasták a fórumot és kiderül, hogy elcsórtam egy zászlót... ;]

Egyébként előtte már jóval beharangoztam ide, még ki is írtam, hogy aznap két verseny is lesz. Jöhettél volna, örültem volna, már régóta érik egy közös szenvedés.

Akárcsak Katicáékkal, de oda meg pláne nem érek el soha... :O :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33460) parandroid válasza Vertigo18 (#33459) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pont azon gondolkoztunk, hogy meg kéne hajtani a kisautót valami rendes szerpentinen úgy kettecskén. Lehet arra felétek nem terepes hosszút futni?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33461) tomcica válasza Vertigo18 (#33459) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gyere le szombaton Kistelekre,sik mint egy lapos tanyer

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33462) Vertigo18 válasza parandroid (#33460) üzenetére


Vertigo18
addikt

Itt, ahol én lakom, itt van egy jó kis, általam futott oda-vissza pálya. Olyan 30km. alatti tőlünk, végig betonos, van kb. 200 emelkedő ezalatt. Nem tudom ilyenre gondoltál-e, erdő közepe, ha két autó elmegy mellettetek, akkor sokat mondtam. Gondolom a Mecsek tele van futásra alkalmas ösvényekkel, csak én nem ismerem őket. Esetleg érdekes lehet még egy Orfű-Pécs futás is, ott is van bőven emelkedő, gyönyörű táj, akár indulhattok Bükkösdről is, ha hosszabb kellene. Ebben az kicsit gáz, hogy leteszitek valahol a kocsit, aztán elfuttok 25-40 km-t, ahol meg nincs a kocsi.. .:D

tomcica: Hat óra? Hát bolond vagyok én???

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33463) emvy válasza Vertigo18 (#33462) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem ez a gondom -- nincs a lakas kozeleben sik terep (kiveve egy 600 meteres futokor a parkban, de ott meghalok az unalomtol). A hegyet szeretem, de ott nehezebb tempot kalibralni.

while (!sleep) sheep++;

(#33464) tomcica válasza Vertigo18 (#33462) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Besegit innen a forumrol meg ket ember es egybol emeszthetobb.Viszonylag olcso a nevezes,csupa moka lesz :P (remelem jon a beigert kanikula,masfel honapja mar a melegre edzek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33465) anorche1


anorche1
őstag

A fenix 3 oramhoz beszereztem egy ilyen ovet:

Most voltem vele eloszor futni. Pulzust, lepesszamot, talajerintesi idot es vertikalis oszcillaciot szepen merte, viszont a grafikonon a lepeshossz vegig 0.00m, a vertical ratio is vegig 0, es a ground contact time balance pedig 0%L es 100%R vegig.

Ezeketet az adatokat csak az ujabb, piros (illetve az usszos kek) tudja merni? Vagy csak valami nincs beallitva?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#33466) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Másik topikból Fr235 Amazonon jó áron.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33467) Alg válasza anorche1 (#33465) üzenetére


Alg
veterán

Nekem az egyel korábbi is méri ezeket a Fenix2-vel.

Szerk: nem, csak cadence, oscillation, GCT van nekem is grafikonon, meg stride length lentebb táblázatban.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33468) emvy


emvy
nagyúr

Felesegem sose futott, csak most a gyerekek utan tornazott kicsit. Ket hete gondolta, hogy megprobalja, milyen ez a futas-dolog. 5 km-t futott, de nem viselte nagyon meg. Azota minden futasnal egy km-el hosszabbitja, tegnapelott tartott 10-nel, es tovabbra is ugy erzi, hogy ez eleg konnyu. Osszel be akar probalni egy felmaratont, kivancsi leszek.

while (!sleep) sheep++;

(#33469) LanyUs válasza borix (#33458) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sárban a jó öreg széttaposott aszfaltos Hoka Clifton 1 és a Skechers go run ride 4 ( ezeket nem sajnálom ). Soha nem csúsztam még el bennük. Aszfalton Clifton 2 és Huaka váltogatva. A friss szántó széle és az avar a kedvencem.

(#33470) ígyvanferi válasza tomcica (#33399) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen-igen, úgy gondoltam felezni. :DDD

Az az 5x2K inkább félmaratonnál hosszabb távokra készüléshez jó, ugye? Nekem lehet fölösleges lenne, még ha "csak" félmaratonos tempón futom is és nem gyorsabban. Az kb. pont annyi, mint a Hadd-teszt, de annak a teljes átlaga messze van még a félmaratonos iramtól, viszont eléggé megfingatott minden alkalommal. Jól van, le is beszéltem magam még a gondolatáról is az 5x2K-nak. :D Marad az 5x1K mára.

(#33471) tomcica válasza ígyvanferi (#33470) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,ez hosszabb tavra savkuszobos mennyisegi es minosegi edzes.
Az az 5x1k meg klasszikus vo2max edzes,ha lelassitod akkor szinten kuszobedzesse valik,csak mivel rovid(ebb) es kevesebb igy a pihenot koztuk olyankor le kell szedni 200m kocogassa.(klasszikus vo2max sebessegnel ugye van 400m kocogas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33472) tomcica válasza tomcica (#33471) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Havi egyszer beillesztheted,jot tesz a valtozatossag.Tartasz egy erosebb hetet amiben fel van novelve a heti km,oda beilleszted ezt,utana visszaveszel mindent a szokasos heti terhelesre (5x1k,szokasos km stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33473) tomcica válasza tomcica (#33472) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha' de varjaaa,a Hadd teszt utolso ket futasa persze h megfingat,ezek a resztavok nem mennek fel az utolso pulzustartomany magassagaba,hanem az egyel elottiben operalnak,ha nagyon savasodnal es szallna el a pulzus akkor kicsit lassitasz rajtuk menet kozben,kb 5-10mp szoras ennel befer.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33474) borix válasza LanyUs (#33469) üzenetére


borix
őstag

Azt gondoltam,hogy terepen Challenger ATR-ban és kiváncsi lettem volna,hogy milyen.

(#33475) bencze válasza anorche1 (#33465) üzenetére


bencze
senior tag

A firmware friss? Lehet telefonnal párosítva meg tudod nézni, nemtom ha az óráról tudja frissíteni magát.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33476) tomcica


tomcica
Topikgazda

Utolso kigyorsitas cseppett megszaladt:
3x 1000m (R400 kocogas) 3:10-3:15-3:16 + 2000m 6:22

futom utana a hosszu laza kifutast a fuvon erre kijonnek a stadion epuletenek balkonara a cigok - itt van valami betonozos csapat Leszkovacrol,az del szerbia - kerdezik mennyi ilyen kort tudok lefutni,mondom ha adnak koronkent 1 eurot akkor megmutatom,de a zold 100-ast mar keszithetik is :D
ketto lejott mert nem birja a veruk,hogy ne mutassak meg,masfel kort tudtak mellettem futni,pedig nem lehetett 4:45-5:00-tol gyorsabb.Viszont latszik a mozgasukon,h mennyire jatekosak meg igy 30+ evesen pocakosan is (mezitlab futottak,persze h nincs sportcipojuk semmilyen :DDD ).Mondom is magamban,ha adnanak 10db 5eves kiscigot,de elotte megnezem apukat+anyukat hogy milyen testalkatot es genetikat varhat el az ember es siman tarolnanak az orszagoson 10even belul :K

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33477) concret_hp


concret_hp
addikt

na akkor írok már egy updatet:

jövő szombaton ironman, ahol leginkább a korábbi évek edzéséből fogok menni, nem a pillanatnyi jó formából.
Téli alapozás úgyahogy eltelt, kaposvár dombjain 1 percel javítottam a pb-met, ami mondjuk még mindig nem az igazi, de ez van. ott valami el is tört, február vége, március eleje környékén, sz@r idő is volt, meg kedvem sem volt az egészhez, bringázni április közepén lehetett először kimenni rendesen (meg januárban voltam vagy 2x, csak közben eltelt több mint 2 hónap...). a tavasszal még futottam két sz@r félmaratont, egyik esőben, sárban szintes, valami 2:1x, másik meg az óbudai, ahol az első igazán meleg idei nap volt, gondoltam elindulok 5 percesben, aztán meglátjuk hol fogy el az erő, hát a kétharmadánál már volt gond.
amikor végre felpörögtem volna, június elején estem egyet, aztán meg majdnem 2 hétig beteg voltam, ki kellett hagyni a szokásos kaposvári féltávot is, annyira legyengültem, hogy 15 perc egy helyben állás marhára nem esett jól... ez volt június 23-24, 29én, 29 nappal IM előtt edzettem először azóta, ami marha vicces, mert fel kéne építeni az állóképességet, miközben nem is edzem túl magam :C PB asszem nem lesz :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33478) #78687232


#78687232
törölt tag

(#33479) emvy válasza concret_hp (#33477) üzenetére


emvy
nagyúr

hajra :)

while (!sleep) sheep++;

(#33480) zaskar válasza borix (#33474) üzenetére


zaskar
senior tag

Én 3 éve csak Challengert használok terepen. Kezdtem az első szériával, most a második 2-est nyúzom. A 3-ast kihagytam, mert a méretezése nem jött be, de egy új 4-es már itt vár bevetésre. Én azért szeretem, mert nem annyira puha, mint pl. a Clifton, felfelé kevesebb energiát nyel el, viszont nekem lejtőn is elég a csillapítása. Sárban biztosan vannak jobbak, de számomra a kényelme miatt is az első helyen van. Tavaly egy 100 km-es lengyel hegyi versenyen egy nullkilométeres 2-es szériában indultam el, mindössze a gyári talpbetéteket cseréltem ki Saucony-ra. Minden rendben volt, egy árva vízhólyag nem lett a lábamon. Szoval ezt a cipőt mintha rám öntötték volna:)

[ Szerkesztve ]

(#33481) borix válasza zaskar (#33480) üzenetére


borix
őstag

Köszi.A talpa,hogy bírta hamar le kopott?

(#33482) zaskar válasza borix (#33481) üzenetére


zaskar
senior tag

Jó hogy említed, a negatívumokat kihagytam, és ezek valóban az élettartamra vonatkoznak. De nem a talpa a gyenge pont, az jól bírja. Az 1-es és a 2-es felsőrésze megy tönkre idő előtt, nálam kb. 4-500 km-től kezdett kilyukadni, aztán egyre nagyobbak lettek a lyukak. Végül 750-ig használtam őket, de a vége felé már versenyre nem mertem felvenni, csak itthoni, rövidebb futásokhoz. Állítólag a 4-es felsőrésze már erősebb lett, de arról még nem tudok nyilatkozni. De mivel szeretem ezt a cipőt, így elnézem neki ezt a viszonylag rövid élettartamot (meg persze igyekszem jó áron venni, főleg év végi akciókban).

(#33483) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Találtam jóárasított GT2000-et, igaz nagyon mérethiányos.

(#33484) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#33483) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gyerekméretek ezek. :)

(#33476) tomcica: én azt mondom, vigyük őket inkább Szibériába permafrosztot törni kiskapával, ott mutassák meg, milyen legények. És akkor nincs is velük baj itt.

Visszatérve az 5x1000, 5x2000 futásra: Az 1000-ek között eddig is 200 volt a pihenőm, 5 perces tempóval, kicsit feszített, de elég volt. A Hadd-tesztnél meg ugye csak az utolsó kéne, hogy megfingasson, mert még a 170-es sincs elvileg a félmaratoni tempón, a legutolsó 4:27-es volt. Szóval itt inkább a kevés km a probléma egyelőre. De majd kipróbálom mindenképp azért, ahogy mondod, savküszöbös edzésként, nem elfutva.

[ Szerkesztve ]

(#33485) bencze válasza #78687232 (#33478) üzenetére


bencze
senior tag

Azért vannak fura szakaszeredmények. A mi csapatunkban is van szerintem több mint fél perces pace eltolódás az utolsó szakaszban, fene tudja miért. Szóval szerintem a rendszer sem tökéletes. Érdekes lenne tudni tomcicáék Ub-s fellebbezésével mi lett az is érdekes volt.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33486) emvy


emvy
nagyúr

Csapatban volt valaki UB-n 2017-ben?

while (!sleep) sheep++;

(#33487) inf3rno válasza emvy (#33468) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Túl gyorsan növeli a távot szerintem, bár attól is függ, hogy milyen gyakran fut.

Buliban hasznos! =]

(#33488) #78687232 válasza bencze (#33485) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez igaz, mégis itt már nem fél perces eltolódásokról van szó. Olvasom a kommenteket és nagyon durva vélemények vannak.
Ahhoz képest, hogy a településünkön többszörös UB teljesítő van, valahogy sosem kérdeztem a csalókról. Bár szerintem ott nem is foglalkozik ezzel, de azért csak hallott dolgokat.

(#33489) inf3rno válasza #78687232 (#33478) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ez így elég gáz...

Buliban hasznos! =]

(#33490) inf3rno válasza bencze (#33485) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, nekem is eszembe jutott. Remélem lesz valami eredménye, és a végén ők lesznek az elsők.

Buliban hasznos! =]

(#33491) inf3rno válasza emvy (#33486) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én voltam.

Buliban hasznos! =]

(#33492) emvy válasza inf3rno (#33487) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegnap tolt 12-t, és most mondta, hogy elfáradt, szóval marad a 10-eseknel.

while (!sleep) sheep++;

(#33493) tomcica válasza bencze (#33485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod tudomasul vettek,de semmit nem reagaltak ra.Mi el is engedtuk,a felesleges energiat inkabb az edzesbe oljuk (en legalabbis).
Jo hir,h a regi klubtarsam l,aki olyan jol futott az elso UB-s bandaban hazajon az osztrakoktol 2ev vendegmunkaskodas utan.A tervezett lakasravalot siman osszeszedte (villanyszerelo,epitkezesen kabelezik kint).
Ugyhogy bent lesz a kovetkezo csapatban vagy 8-an leszunk,vagy ha valaki kiesik akkor ismet heten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33494) tomcica válasza #78687232 (#33488) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O lattunk mi ket eve olyat,h a szakasz kozepen a csavo melle ert a kiserokocsi,kiugrott belole a masik futo es szakasz kozepen valtottak.Mondjuk ez meg az enyhebb eset.Ilyen 4.10 koruli irammal futhattak,meg a friss embert ia befogtuk ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33495) bencze válasza tomcica (#33494) üzenetére


bencze
senior tag

Érdekes ez a szakasz közben váltás. Mi is csináltuk, igaz 6:30-as kocafutókkal valószínűleg senkit nem érdekelt különösebben. Rákerestem az Ub oldalán ez van: "A csapatok részére javasoljuk, hogy az általunk kijelölt váltóponton váltsanak, ott ahol az időmérés is történik."
Vagyis elvileg nem tiltja szabály. Nem tudom, kellene-e vagy sem. Hacsak nem sérülés vagy valami fura dolog történik nem hiszem, hogy sokat számítana, egy Ub kör alatt mindenki elfárad úgyis, egy-egy hosszabb szakasznál meg spórolnak 30-60mp-et? Nem tűnik nagy különbségnek mondjuk egy jól megtervezett váltássorozattal spórolni mondjuk 5 percet egy Ub körrel. Persze ha azon múlik a helyezés akkor számít, a dobogónál néha de ott is sokszor ennek többszöröse az eltérés a csapatok közt.

Olyat hallottam, hogy valaki többször utolérte az egyénit. Azt láttam, hogy pl biciklire felvették "szegény" futót kicsit vitték.

Nekem órához és érzéshez képest csalt le 15 mp-t a paceből ez a rendszer ami óriási különbség, de csapattárs is csinált 4 30ast aki magához képest tényleg jól ment de nagy összegben fogadnék, hogy 5 fölött volt. Azt nem értem mitől lehetnek ilyen eltérések, szar az óra a chip olvasóban? Ha el tud térni perceket, hogy ilyenek jöjjenek ki akkor ki tudja megmondani, hogy oké 5 percet eltért de 15-öt tuti nem fog? Meg vajon mindenkinek ugyanaz az eltérés vagy valami hiba van a leolvasásban néha? Szóval én ezért veszítettem el kicsit a bizodalmam ezekben a mérésekben. Kérdés van de válasz nem sok.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33496) tomcica válasza bencze (#33495) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy vagyok vele,ha klasszikus (nem valto) versenyen tudja azt a tempot akkor hiheto,ha viszont egy 40perces PB 10k-s futo villant 35 alatti idot az azert nagyon nem ugyanaz az erofeszites (nem beszelve egy 35perces 30-as enyhen gyanus elso szakaszarol,hiszen kesobb sehol nem futott olyan gyorsan,sot 3-35-3.40-el tobbszor utolertem emelkedokon a bandat) mar 5percesrol 4re letolni is nagy munka,de onnan lefele hatvanyozottan nehezebb akkora ugrasokkal javulni (evek alatt!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33497) emvy válasza bencze (#33495) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi 4:37-es átlagot mentünk, és a chipes idő majdnem mindig stimmelt a saját magunk által mért idővel, szóval nem volt semmi gond.

while (!sleep) sheep++;

(#33498) danielsz


danielsz
tag

Terepfutócipőben nem kényelmetlen aszfalton futni, ugye? Ha futok a hegyen az első pár és utolsó pár km-em elkerülhetetlenül aszfalton lenne.

(#33499) tomcica válasza danielsz (#33498) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha csak nem jegre valo csavarokkal,akkor futhato az aszfalt.Lehet kicsit merevebb a talpuk,ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33500) Vertigo18 válasza danielsz (#33498) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fordítva már kicsit bajosabb... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.