Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) tomcica válasza Agony (#33800) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A szolocukorra vigyazz,mert az nagyon nagyot lok hirtelen a vercukron (aki erzekeny ra annak nem tul jo dolog) valamit melle bekuldeni nem arthat,csak h legyen lassabb felszivodas is.Multkor azon a 6oras korozesen ami nagyon jol mukodott az a datolya + hig karnitines izotonikus ital (nem tul edes,vizszeru) meg a gorogdinnye,de azt nehez kivinni ha nincs kisero.

Amugy minden nap a reggeli 10km-es laza(bb) futas mindig ehgyomorra megy,egybol felkeles utan,az eleg jol hozzaszoktatott mar ehhez.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33802) tomcica válasza Agony (#33800) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem viszont napi szinten merni kell a sulyt,mert ennyi edzesnel durva dolgok tortennek,tegnap is beszaladt 52kg ala,olyankor elo kell venni a hulladek kajat is,ha mas nem segit es visszatolteni 53-54kg koze.
Minden reggel merem magam felkeleskor.

egyszer kiserleteztem ketogen etrenddel beszaladtam 49kg-re,aztan par honap kellett mire vissza tudtam allitani a sulyt es az eronletet is,azota maradt a komplex szenhidratgazdag etrend (rizs,zabpehely,zoldsegek,huveleysek,krumpli es tesztak)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33803) Agony válasza tomcica (#33801) üzenetére


Agony
aktív tag

A géllel jobb lesz kísérletezni mint a szőlőcukorral? Esetleg közvetlen futás előtt banán?

A fizikumoddal nem vagyok tisztában, de így 71 kg-al (180 cm), ez az 50 kg erős versenysúlynak tűnik. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#33804) borix válasza Agony (#33798) üzenetére


borix
őstag

Gondoltam,hogy nem jól csináltad.Valószínű,hogy a gyomrod is érzékenyebb és magas pulzuson nyomva sokaknál már a gél is tömény nehezen emésztik ezért szokták a szénhidrátot bekeverve folyadék formájába meginni+ víz különbem tömény lesz meghajt.
Magas pulzuson nyomva az energiaszelet felejtős,szőlőcukor ellövi az egekbe vércukrot az sem jó.
A helyedben megpróbálkoznék hígabb gélekkel vagy hígítani rajta és mellé természetesen vinni kell be elegendő vizet is mert ha nem iszol mellé akkor tömény lesz rossz lesz a % aránya és azért hajt meg.
Ha nem jönne be akkor mehetnek következő lépésben csak folyadék formában bevitt szénhidrát. vízbe kevert szénhidrátos por termékek ha ez sem jó akkor folyadék állagút beszerezni bekeverni + víz.

(#33805) Agony válasza borix (#33804) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszönöm az infót. Jövő héten veszek pár gélt és izót, aztán minden futáson kipróbálok egyet hogy kiderüljön a hatás.

Start with a whisper, end with a scream!

(#33806) borix válasza tomcica (#33799) üzenetére


borix
őstag

Most 20-22km szoktam tempósabban gyalogolni ha nincs emelkedő taposni kell,hogy elérjem a max pulzus 60-62% sokszor alatta maradok.
4-5 órás tempósabb gyaloglást nem hiszem,hogy fogok csinálni igaz a lábakat jobban beedzené inkább maradok a 20-25km de elmegyek a hegyekbe és ott nyomom úgy,hogy színt is lesz benne nem jó az ha kilóg az átlag tartósan 60% alá.

[ Szerkesztve ]

(#33807) tomcica válasza Agony (#33803) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Banan az jo,gelek is mert 3 fajta szenhidrat is van bennuk (csak sajnalom rajuk a penzt edzesre hasznalni).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33808) tomcica válasza borix (#33806) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bika alap lesz az,utana mar csak szepen ki kell elezni a felso tartomanyokat es johet barmi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33809) borix válasza tomcica (#33808) üzenetére


borix
őstag

Az elkövetkező 6-7 hónapot már rászánom erre és jövő tavasszal elkezdem a gyorsító edzéseket. Utánna már nem szívesen gyalogolgatnák ha meleg lesz ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#33810) tomcica válasza borix (#33809) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert hetente erintgesd a gyorsabb sebessegeket is,meg havi egyszer a max pulzust,mert ha elmultal mar 25 akkor durvan elveszhet a sebesseg ennyi ido alatt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33811) borix válasza tomcica (#33810) üzenetére


borix
őstag

Laktáttoló edzéseket is csinálgatni kell azért igen mert különben jövő tavasszra 135-140 pulzuson rendesen fújtatni fogok.

(#33812) Peterhappy válasza parandroid (#33792) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ne törődj a más bolygón született lényekkel, nagyon jó vagy, grat a menethez és külön grat a színekhez :D

Grat Danielsznek és persze a trófeahalmozó lánysárkányunknak* is ;]
* A hülye kollégádnak kevésbé...

[ Szerkesztve ]

(#33813) Vertigo18 válasza Peterhappy (#33812) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már helyreállt a trófeavitrinem... ;]

Egyébként erősen meggondolandó, hogy mesélek a fiamnak erről a versenyről, mert bár számomra rengetegen voltak, mégis megdöbbentett, hogy a 20 év alatti fiú korosztályban összesen ketten indultak. Ha ki tudom tolni a távját Fm-ig, akkor simán hozná a kupát innen is... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33814) Agony válasza tomcica (#33810) üzenetére


Agony
aktív tag

Tom: van esetleg valami blogod vagy közösségi platformod, ahol lehet követni a "munkásságod"?

Start with a whisper, end with a scream!

(#33815) Vertigo18 válasza Agony (#33814) üzenetére


Vertigo18
addikt

EZ a topik! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33816) Peterhappy válasza Vertigo18 (#33815) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#33817) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Bike-discount-on van summer sale, futócuccokra is. BELINKELEM, hátha valaki talál valami bestbuy csukát, kabátot, merinói gyapjú zoknit vagy ilyesmit.

10EUR a ptk Magyarországra (és rémlik, mintha 100EUR felett ingyenes lenne a csomagküldés, de erről most nem találtam infot).

(#33818) bencze


bencze
senior tag

Mostanában folyton vízhólyagokkal szenvedek. Lett régen 1-2 és azóta nem szabadulok tőlük. Asszem egyik generálja a másikat, pl marad kis bőrkeményedés egy gyógyuló vízhólyagból, a másik lábujjam felsérti. Most elkezdtem leragasztani mert csütörtökön véresre horzsolódott egy helyen de most meg a ragtapasz sértette fel a mellette levő lábujjat. Csinálhatok múmiát is magamból minden futásnál de valahogy az sem tűnik célravezetőnek. Lehet a meleg belezavar, jobban izzad az ember lába, de mostanra mindkét lábamon a nagyujj és a mellette levő sérült. Van valakinek erre tuti tippje? (azon kívül, hogy ne fussak; holnap 10km, kedd 15, szerda 10, csütörtök 25-27, péntek 5, szombat 12-15, vasárnap 25-27 a program... ezt kéne úgy, hogy közben jöjjön helyre a lábam).

peterkeT: milyen maratonon indulsz?

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33819) parandroid válasza bencze (#33818) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Koblenz.

A hólyagokat illetően próbálkozhatsz másik zoknival, cipővel, ezek gyakoribb cserélgetésével, de alapvetően jobb csak akkor lesz, ha adsz nekik egy kis pihenőt. Amennyit te futsz, örülj, hogy csak ennyi a gond. :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33820) tomcica válasza Agony (#33814) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol irja a hazisarkanyunk,ez a blog :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33821) tomcica válasza bencze (#33818) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Babapuder

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33822) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok
nem kimondott futó órát keresnék, hanem futáshoz is, de pl más sporthoz is valót.
polar m430 jellegűt, volt itt szó a garmin 23-235 ről, baromira tetszik is, de ha jól értelmezem, ez inkább fitáshoz van.
Van esetleg m430 hoz hasonló valami ?

(#33823) emvy válasza Sterilzona (#33822) üzenetére


emvy
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33824) emvy válasza Sterilzona (#33822) üzenetére


emvy
nagyúr

Garmin Vivoactive 3 vagy Suunto Spartan Trainer.

while (!sleep) sheep++;

(#33825) Sterilzona válasza emvy (#33824) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Köszi
ez a suntoo nagyon, na nem éppen tetszetős

vivoactive már már okosóra jellegű is.
csak ilyenek vannak már a piacon ?
úgy érzem, felesleges lenne, az a sok funkció.
m430 van itt valakinek ?

[ Szerkesztve ]

(#33826) emvy válasza Sterilzona (#33825) üzenetére


emvy
nagyúr

Baratomnak van m430. Ezek mind okosorak mar valamilyen szinten. Ha nem vagy Garmin-fuggo, akkor en Suunto-t vennek.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33827) Vertigo18 válasza Sterilzona (#33822) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fenix 3? Az már elég sok sportot tud monitorozni, ráadásul azok a feature-ok, amik az általad tetszetősnek titulált Fr235-ben vannak, azok ebben is beépítettek.

Letölthető számlapok, kicsi appok, okosóra... csomó olyan dolog, ami nem is kell igazán... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33828) Sterilzona válasza Vertigo18 (#33827) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Szép, de ennyi funkció nem kell :)
Az árát nem használnám ki.
azt hiszem marad a polar

(#33829) Vertigo18 válasza Sterilzona (#33828) üzenetére


Vertigo18
addikt

Biztos vannak itt Polarosok, akik majd segítenek a saját órájuk funkcióit illetően...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33830) emvy válasza Vertigo18 (#33827) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagy es nehez. Futashoz nem idealis.

while (!sleep) sheep++;

(#33831) emvy válasza Sterilzona (#33828) üzenetére


emvy
nagyúr

Tehat most idejottel, megkerdezted, hogy mit ajanlunk, majd vegul maradsz annal, amit az elejen is akartal :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#33832) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sztem 2-3 opcio van
Polar, sontuu.
Vagy a xiaomi, kerdes mennyire lehet pontos.
S nem az aruk miatt, hanem ugy osszessegeben.

(#33833) Sterilzona válasza emvy (#33831) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Tulajdonkepp, igen :)
Ugy tunik en ezt mar eldontottem, csak nem akartam elhinni magamnak.
Sport monitorozashoz keresek valamit. De ugy erzem okosora felesleges. Elvezi az ember minden funkciojat, kinezetet stb. De ugymond vigyazni kell ra, draga, surun kell tolteni ( gondolom )

[ Szerkesztve ]

(#33834) Vertigo18 válasza emvy (#33830) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem ideális futáshoz a Fenix 3? :) Szerinted hányan futkosunk itt ilyennel?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33835) Agony válasza emvy (#33830) üzenetére


Agony
aktív tag

Valóban nem kis óra, de szerintem nem azon a pár grammon fog múlni a PB-je senkinek, ettől eltekintve viszont egy kiváló és kb. elpusztíthatatlan óra. Én 2 hónapja adtam el az enyémet 80k-ért (F3HR Sapphire) karcmentes állapotban, azóta is imádja az új tulaj. Ráadásul ha hivatalos magyar forgalmazótól van ott van az garancia idő utáni 50k-s csere lehetősége.

Lehet, hogy nem minden funkcióját használja ki, de a lehetőség ott van, nem is beszélve a remek testreszabhatóságról és üzemidőről. Én heti 7x 1 óra GPS-es edzés mellett vasárnaponként töltöttem 20%-on.

Mivel már ~2 éves óra a F3HR szerintem vállalható szintre csökkent az ára, így 80-100k között nem igazán találni jobb outdoor/multisport órát. Persze vannak csilli-villi okosórák, de sokkal kevésbé funkcionálisak. Ismerős épp most vett Amazfit-et, mert az milyen jó... csak épp 135-ös pulzuson sprintel benne. :Y

Start with a whisper, end with a scream!

(#33836) emvy válasza Vertigo18 (#33834) üzenetére


emvy
nagyúr

Attol, hogy sokan futtok ezzel, meg nem jelenti azt, hogy jelenleg jo valasztas ar/ertek aranyban.

while (!sleep) sheep++;

(#33837) Agony válasza tomcica (#33820) üzenetére


Agony
aktív tag

Bocs Tom, azt hittem valami sport egyesület vagy futó klub vezetője/edzője vagy és van valami oldalatok, mert futás terén kb. minden a kisujjadban van. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#33838) tomcica válasza Agony (#33837) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Segededzoskodtem par szezont a helyi atletika klubban,de az utobbi par evben annyira keves fiatal van,h gyozi az a ket edzo akinek ez a munkaja.
Neha futok veluk hosszabb tempokat,vagy huzok iramot Cooper teszten (mondjuk utoljara amikor ilyet mentunk nem orultek neki,mert csak az elejetol a vegeig fajt,mondjuk egy jo cooper olyan is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33839) Vertigo18 válasza tomcica (#33838) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tulajdonképpen melletted, ha te edzősködsz, melyik táv is "nem olyan"? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33840) tomcica válasza Vertigo18 (#33839) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Me' el vannak puhulva,metrosexualis,puhany,ket vizholyag mar valami (ez direkt vicc volt ;) ) nezd meg a Tour De France-on meg elso nap akkorat bukik,h fel kulccsontja hianyzik,de nap-naputan folytatja.Az ilyet nem adjak csak uuuugy,fel kell hozza kemenyedni.
Kulonben 800m feletti tavoknal segedkeztem,a sprinterek,gatasok,ugrok,dobok egesz mas vilag.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33841) parandroid válasza emvy (#33836) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ár/értékben szerintem most a Garmin műanyag-modelljei a nyerők (a kifutó 235 akár, vagy még inkább alig drágábban, a modernebb felülettel a 735XT), meg talán a Polar V800. Vivoactive inkább a dizájnt erőlteti, a Fenix meg soha nem az ár/érték arányra hajtott. Polar meg inkább amúgy is annak való, aki csak sporthoz veszi fel, hétköznapokon kevésbé vállalható, persze ez is ízlés dolga. Suuntohoz meg abszolút nem értek, de valahogy soha nem is kívántam rá.

Én most a FR 735-öt venném valami akcióban, ha az ár is szempont (230-250 EUR között szokott lenni, az egy normális ár egy jó óráért szerintem), ha van keret, akkor meg kivárnék egy 400 EUR-s ajánlatot a Fenix 5-re. A Fenix 3 szerintem sajnos nem olyan olcsó, amennyire már kifutott. 300 EUR alatt én még nem láttam, 400-ért meg már Fenix 5-öt is, akkor meg már inkább az olcsóbb, de modernebb 735XT, még ha némiképp funkciószegényebb is. Az is mindent tud, amire egy amatőr futónak szüksége lehet, sőt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33842) emvy válasza parandroid (#33841) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem értem, hogy mi a gondod a Vivoactive 3-al. DCRainmaker is azt ajánlja abban az arkategoriaban.

while (!sleep) sheep++;

(#33843) #78687232 válasza emvy (#33842) üzenetére


#78687232
törölt tag

Annyi pénzből tudsz már értelmes órát is venni. :P

(#33844) emvy válasza #78687232 (#33843) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi

while (!sleep) sheep++;

(#33845) mukibuci válasza #78687232 (#33843) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Szvsz napi használatra a legjobb választás, mert nem “gagyi” műanyag és nem egy nagy krumpli mint a fenix3. Mellette még futni is tudsz vele😅

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33846) #78687232 válasza parandroid (#33841) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az XT mellett nekem ilyen multisport órák közül a Tomtom adventurer is nagyon bejön, csak jóval kevesebb ideig bírja. Remélhetőleg lassan jön újabb széria amiben az üzemidőt is növelik.

(#33847) Agony válasza tomcica (#33838) üzenetére


Agony
aktív tag

De tudnék neki örülni ha Kiskunhalason lenne akár csak egy fele ennyire felkészült edző aki mellett "szenvedhetek". :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#33848) borix válasza Sterilzona (#33832) üzenetére


borix
őstag

Nem értenek itt a sport órákhoz csak elmondja mindenki,hogy neki mi tetszik. ;]
Van ez a lehetőség [link] ezzel az órával az a baj,hogy a mellkaspánt nem a legjobban sikerült fél,egy év után lehetnek mérési problémái.
A másik legyen a Polar M430.
Emellé még kell venned pluszban egy mellkaspántot az optikai mérés olyan edzésekhez jó ahhol nincs nagy pulzus ingadozás.

(#33849) parandroid válasza borix (#33848) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ami miatt én nagyon szeretem a garmint, hogy az összes hülye hibája ellenére iszonyatosan sokat fejlődött a garmin connect az utóbbi 2-3 évben, és bár van még benne mindig bőven javítani-, fejlesztenivaló, gyakorlatilag olyan funkciókat, lehetőségeket kapsz automatikusan az órádhoz, amik miatt poláros ismerősök pl kifizetik még egyszer az órájuk árát pár év alatt strava premium előfizura. Ambitot, tomtomot nem ismerem, de tekintve, hogy nemigen hallani dicsérő szózatokat a háttérrendszerükről, ott sem lehet sokkal jobb a helyzet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33850) Sterilzona válasza borix (#33848) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Elso korben csak magat az orat gondoltam hasznalni, s majd egy mellkaspantot hozza.
Mellkaspant kell a garminhoz is nemde? Meg akkor gondolom mindenhez.
Alkmazas meg, en azt hittem van sajatja, polarnak meg a tobbinek. Ingyen, hiszen ha megveszem a termekuket csak melleadnak valami programot amivel kitudom elemeznina dolgokat.
Tehat polar vagy garmin.
Mellkaspant az milyen legyen?
Van tobb arketegoria.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.