Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Vertigo18 válasza hitman77 (#33600) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugyanaz a hely gázsprével? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33602) hitman77 válasza Vertigo18 (#33601) üzenetére


hitman77
senior tag

:) vagy csak simán 4:00 alatt futom az 5km-ert? Bár a legtöbb kutyát így sem tudnám lefutni.

Igazából egy olyan útvonal kellene ahol nem kell ilyenekre figyelni. Jó lenne nem ezzel foglalkozni, elég bajom lesz a kezdéskor azzal, hogy túléljem.... :)

(#33603) Peterhappy válasza hitman77 (#33600) üzenetére


Peterhappy
őstag

aszfalt v. terep?

Olimpia-park?
Hosszúréti patakig és vissza?

Esetleg Bikás? (Felkapott és rengetegen köröznek ott, de azért nem rossz)

Fuss el a Bikásig, tegyél ott egy-három karikát (ha állandósul az útvonalad és mindig ugyanazt a szakaszt futod itt, tök jól lehet mérni a fejlődést), majd vissza.

Nagyon sok futót látok reggelente pl. a Bogdánfy-Bartók Béla közötti szakaszon, a Hamzsabégi út mellett (a vasút melletti "közös úton" (futók, bringások, rollerezők, kutyasétáltatók, szipusok, hajléktalanok, idős nénikék, van ott minden).

Ha pár kilométerrel odébb találsz szimpatikus pályát, tekerj el oda bringával, kvázi bemelegítésként :K

Szerk:
Haveromék a Bikásnál szoktak találkozni, tesznek egy bemelegítő karikát, majd onnan az Infopark felé futnak és valahogy vissza, végül még egy karika a Bikásban.
Utána meg ütnek egy sört :D

Munkatáram pedig Kelenvölgyben lakik és a környéken szokott futni, az is nagyon jó rész.

[ Szerkesztve ]

(#33604) Chuck Norris válasza hitman77 (#33600) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, próbáld ki a Kővirág sort, forgalom szinte semmi.

(#33605) Chuck Norris válasza Peterhappy (#33603) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Olimpia-park?

na az aztán a legkutyásabb rész a környéken, ott van az a mancs telep vagy mi, meg vele szemben valami irdatlan dögök vannak a kertekben, mindig fosok ha arra járok, hogy egyszer kiszabadulnak és széttépnek. A bob pályánál egyszer már meg is haraptak az igaz valami vénasszonynak volt a kutyája.

Ha szoktál a Bikáson futni már biztos találkoztunk.

(#33606) Peterhappy válasza Chuck Norris (#33605) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sry :) Gyorsan megérdeklődtem volt Kollégámtól, ő hová szokott járni, és ő említette, hogy oda. A kutyás részről nem tett említést.

Nem ismerem a környéket, csak Kelenföldön dolgozom, így akad pár, a közelben élő (ex-)munkatársam. Magam Pestszentlőrincről járok arra (korábban vonattal, újabban bringával), még soha nem futottam a Bikáson, de épp azon töröm az agyam, hogy néha korábban indulnék dolgozni és akkor beleférne ott pár kör éhgyomorra, meló előtt.

(#33607) hitman77


hitman77
senior tag

Köszönöm a tippeket! Megnézem őket.
Az Olimpia park nagyon gáz valóban, meg úgy általában a kopasz-domb. Amikor gyerek voltam folyton ott lógtunk, most arra sem merek menni...:(

(#33608) Peterhappy válasza hitman77 (#33607) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tényleg sry. Holnap rákérdezek a Kolléga úrnál, ő ezt a sportot hogy űzi arrafelé...

(#33609) Chuck Norris válasza Peterhappy (#33606) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Annyira nem nagy szám az a pálya, szerintem úgy 2-3 évente ki kellene cserélni a gumit rajta de ez amióta megépült semmit nem csináltak vele, nem is érzem a különbséget a közte és a beton között. A másik meg, hogy egy vízcsapot találtam csak de abból is csak épp szivárog a víz. Csak azért szoktam oda menni néha, hogy lássak más embereket is futni.

(#33610) borix


borix
őstag

Gazdagrét az egy nagyon jó futó hely ha nem gond az aszfalt fasza elelkedő végig majd a másik lejtős oldalon lecsorogni és nyomni pár kört.

[ Szerkesztve ]

(#33611) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

5 km híján összejött 200 júliusban. Eddig ez a legtöbb egy naptári hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#33612) kk831228 válasza ígyvanferi (#33611) üzenetére


kk831228
addikt

nekem meg ez a leggyengébb... :B :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33613) t1 válasza kk831228 (#33612) üzenetére


t1
addikt

Nekem is :W

(#33614) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha mondjuk 200-zal volt a leggyengébb, az azért nem rossz. :)

(#33615) kk831228 válasza ígyvanferi (#33614) üzenetére


kk831228
addikt

jó lenne, szerintem 20 se volt... :DD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33616) #78687232 válasza ígyvanferi (#33611) üzenetére


#78687232
törölt tag

Most nekem is elég jó lett, 151 km-el fejeztem be

(#33617) tomcica válasza #78687232 (#33616) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hal istennek a julius mar nekem is emeszthetobb lett kilometerben,az a juniusi "edzotabor" vissza-vissza koszon meg olyan formaban h egyszer csak hulla faradt vagy az egyik pillanatrol a masikra,fent a teljesitokepessegem hataran,igazi koteltanc ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33618) danielsz


danielsz
tag

Na tegnap megcsináltam az egy ideje tervezett futásomat, a Zengőre mentem fel, 5,6 km-en 467 m szintemelkedés volt, sajnos a tervezettnél sokkal többet kellett gyalogolnom, de hát ez ilyen, meredek terepen felfelé elég nehéz futni. 41 és fél perc kelett hozzá, ebből van mit lefaragni. Visszafelé kis kerülővel mentem, összejött kb. 15 km, kezdem átérezni a terepfutás hangulatát :D Viszont az a benyomásom továbbra is, hogy a cipő lassít (Asics Alpine XT), a csillapításával viszont meg vagyok elégedve.

(#33619) #78687232 válasza tomcica (#33617) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ilyeneket a saját szintemen sem szeretnék bevállalni most. Leginkább élvezem a futást, szép lassú tempóban próbálok minél több km-t összehozni. A lelkemnek jól esne augusztusban átlépni végre a bűvös 200. km-t.

(#33620) borix válasza danielsz (#33618) üzenetére


borix
őstag

Lassít a cipő úgy érzed ezt úgy érted a cipő miatt kell annyit bele gyalogolnod?

(#33621) danielsz válasza borix (#33620) üzenetére


danielsz
tag

Nem, a belegyaloglás a terepviszonyok miatt van. A jól futható helyeken (pl. földút) úgy tűnik, hogy a tempómat lassítja az aszfaltos cipőmhöz képest.

(#33622) borix válasza danielsz (#33621) üzenetére


borix
őstag

Nem a cipő még egy darabig a gyenge láncszem ezért ne rágódj ezen.

(#33623) tomcica


tomcica
Topikgazda

mondjuk ugy nem faztam :P ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33624) kk831228 válasza borix (#33622) üzenetére


kk831228
addikt

később sem... ;] :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33625) #78687232 válasza tomcica (#33623) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ennél még tudnál sokkal jobbat? Megyek szombaton a Night Run-ra a 7 km-es távra és én már a 35-36 percnek is örülnék, ez a kép beteg.

(#33626) tomcica válasza #78687232 (#33625) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a felmaratonos celtempo,sima 7k ugy h ra vagyok pihenve ettol gyorsabb 3:23-25-os iram most,ahhoz h meg gyorsuljon mashogy kell kigyorsitani,de akkor a hosszabb tavok karara megy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33627) tomcica


tomcica
Topikgazda

sehol nem vagyunk,SEHOL :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33628) Vertigo18 válasza tomcica (#33627) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért megnéznélek ebben a ruhában! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33629) ígyvanferi válasza tomcica (#33627) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Van itt kompressziós szár, fivefinger kicsit könnyített, szellős verzióban, ivózsák (jaktejjel), meg egy technikai ruha, ami jól szellőzik, ugyanakkor véd a ritkább levegő miatti erőteljesebb UV-sugárzástól. Így könnyű... ;]

(#33630) Peterhappy válasza Vertigo18 (#33628) üzenetére


Peterhappy
őstag

Fura perverzióid vannak néha ;]

Inkább írd neki azt, hogy "fogadjunk, hogy ilyen helyen, ilyen ruhában még Te sem futnál 4:00 alatti km-eket."

Ha találsz jóárasítva repjegyet Mehikóba, összebodunk neki egyre? :D

(#33631) Vertigo18 válasza Peterhappy (#33630) üzenetére


Vertigo18
addikt

Baszki, Ufonk tuti megfutná... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33632) tomcica válasza Peterhappy (#33630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem tudom a vajdasagi taj "kihivasai" mennyire segitenenek ott kint a tobb ezer lab szintkulonbsegeknel,ajjoj lenne sziszeges masnap,ha a WC-re kell ulni (a'la UB utan,pedig az nem is extra szint,mondjuk az iram becsuletes volt)

az viszont biztos,h a motto a jo oreg: "xarjunk bele a ventillatorba,lesz ami lesz" lenne ott kint is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33633) borix válasza tomcica (#33627) üzenetére


borix
őstag

Salomon futómellény azért bejátszik.
Ennyi erővel már egy normális futószandi,túraszandál is lehetne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33634) tomcica válasza borix (#33633) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem tudom,lehet szponzoralva van Salomon reszrol? (aztan ez az egyetlen amit meg elvisel magan a modern vilagbol?!) amugy ilyen Inov8,Merrell,Topo,Altra,NB Minimus topankakban tuti ellennenek,az nem sokkal ter el egy szandaltol.
Nehany ev minimal cipos futas utan amugy en sem turom mar el az ilyen 300+ grammos tankokat (Saucony Guide,Triumph,Asics Kayano,Nimbus stb.) ugy erzem benne a labam,mintha gipszben lenne.
A konnyu versenycipok okesak,meg a magasabb sarokkal ellatottak is (Saucony Fastwich,Adidas Adios,NB 890 stb.) azokban konnyen porog a lab.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33635) borix válasza tomcica (#33634) üzenetére


borix
őstag

Értelek de te is vágod,hogy abban a szandiban futni rendesen hátrány a minimalista cuccokhoz képest amit említettél.

(#33636) tomcica válasza borix (#33635) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tuti az :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33637) danielsz válasza borix (#33622) üzenetére


danielsz
tag

Oké, csak az motoszkál a fejemben, hogy nem ezt a terepcipőt kellett volna megvenni.

(#33638) norby_42 válasza ígyvanferi (#33629) üzenetére


norby_42
aktív tag

És csősál! :)

Eat pasta, run fasta

(#33639) borix válasza danielsz (#33637) üzenetére


borix
őstag

Gyorsabb cipőben meg bukod a csillapítást az meg a lábad viselné meg.
Kérdés az ego vagy a láb a lényegesebb?

(#33640) ígyvanferi válasza norby_42 (#33638) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja igen, a decathlonos csősálat elfelejtettem. :)

Engem ez a borzasztó párás idő jobban megvisel, mint a tiszta meleg, a 30+ fokok. Oké, ezzel valszeg mindenki így van, meg persze a pára mellé meleg is van. Tegnap is egy zápor után mentem futni, ma is. De én ennyire még sosem izzadtam. Tegnap 1000-es résztávok voltak, a póló az már az elején lekerült, mert már a bemelegítés alatt egy merő víz volt. De legszívesebben a nadrágot is levettem volna, mert az is olyan volt, mintha egy medencéből jöttem volna ki épp. Durva. Viszont marha szépen néz ki a nedves, párás erdő, a gőzölgő töltés.

[ Szerkesztve ]

(#33641) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#33574) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Túledzés esetleg okozhatja. Van ez a HR variance és turbulence, amikkel elvileg megmondható, hogy túledzett vagy e. Megfelelő mellkaspántokkal mérhetőek ezek az értékek is, és azt hiszem általában van alkalmazás is hozzá gyárilag, ami figyelmeztet, ha túledzettél.

Buliban hasznos! =]

(#33642) inf3rno válasza parandroid (#33586) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A tavalyi UB jut eszembe róla, egyik váltóponti WC-től a másikig. Most már csak röhögök rajta, de akkor úgy voltam, hogy soha többet UB. :DD Amúgy érdemes lehet megpróbálkozni ezekkel a hasfogó szerekkel, amiket reklámoznak (esetleg széntablettával?). Sokan túllövik a koffeines gélt, vagy nálam pl a verseny miatti izgalom és a túl sok aszalt gyümölcs, ami rendszeresen előhozza.

Buliban hasznos! =]

(#33643) inf3rno válasza #56691712 (#33589) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a Suunto Ambit3 Run bevált. Masszív a kivitele a hasonló Garminokhoz képest, az alap dolgokat jól tudja, az extrák meg nekem nem kellettek. Ahogy nézem azért mostanában már nehéz olcsón találni, legalábbis árukereső szerint.

Buliban hasznos! =]

(#33644) inf3rno válasza ígyvanferi (#33629) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Besírtam. :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33645) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én most tértem vissza a nyaralásból. Úszkáltam egy kicsit. Magamhoz mérten gyorsabb tempóknál annál is éreztem a vádlim és a térdem, de talán már el lehet kezdeni újra kocogással terhelni, és nem leszek örökre bringára meg más alternatív sportokra kárhoztatva. Még pár nap, és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33646) tomcica válasza inf3rno (#33645) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A vegen addig keresztedzel,h valami triatlonon latunk majd :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33647) LanyUs válasza tomcica (#33646) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megtörtént amire vártam. Szülés után 4 hónapot regenerálódott a párom és megkért, hogy menjünk futni, mert nagyon hiányzik már neki. Mindenképpen szerettem volna ha nem én erőltetem. 2 hete indultunk, minden másnap 45-60 perc között, én a babakocsival, Ő natúrban, 8 perces light alapozó tempóban. Annyira elszánt, hogy esőben is nyomjuk [link], pici védett, nekünk meg jólesik a frissítés :D Jövő májusra visszajön a forma...

(#33648) tomcica válasza LanyUs (#33647) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy kis remenyt latok,h az emberiseg nem lesz "telefosott buvarruha",jo hallani h edzetek.A kicsi meg magaba szivja akaratlanul is a jo peldat,nem fog kesobb nyafogni esoben/hoban/melegben/paraban,hanem kihasznalja azt amit epp ad a termeszet.
Sok-sok lefutott km-t,vagy turazottat,vagy bringa,vagy evezes vagy barmi mas csaladi program.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33649) bencze válasza LanyUs (#33647) üzenetére


bencze
senior tag

erről ez szokott eszembe jutni :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33650) LanyUs válasza bencze (#33649) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mindenképpen meg akartam itt említeni a tomcica által felvetett remény végett :) Fixálható az első kerék, így nem tudsz vele borulni. Nekem 04:50 a max tempóm, teljesen sima úton tudtam hozni babakocsival, amúgy a kátyúk azért lassításra és óvatosságra sarkallnak. Az viszont, hogy a babakocsival is ment a tempó azt jelenti, hogy bizony nem tapostam meg magam eléggé üresben és nem jött utánam a seggbe csippentő elektróda :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.