Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) tomcica válasza Agony (#33847) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat nem olyan ordongosseg ez,ha a klasszikus epitest valasztod 5km feletti tavokra,akkor 2-3 honap mennyisegi alapozas,amiben heti 2x erintesz 20-40perc tempot (a rovidebb elesebb kb felmaratonos versenytempod,a hosszabb az kb a maratonos tempod - ha egyiket se ismered,akkor a rovidebb az az iram amin 40percig tudnal futni max erobevetessel,a lassabb pedig az ami mar konnyu tempos,de meg tudsz kozben beszelni) ez melle hetvegen egy hosszu konnyu futas (ez legjobb eloszor idore es nem tavra,h ne versenyezd/fusd el) 1.5-2ora.Valamint heti 2x nehany db 70-100m repulo sprint (ennel boven setaval kipihened a pulzus ne maradjon fent)

amikor kesz a 2-3 honap (kozben nem versenyzel,nem meregeted a tavokat) akkor heti 3x emelkedok + gyorsabb futasokkal keszited fel a labad a komolyabb kigyorsitasra ez 1honap,koztes napok kozepes iram.
Hetvegi hosszu marad.

majd indulhat egy jo honap kigyorsitas,amiben heti 2x futsz resztavokat,ha rovidebb a versenytavod akkor elesebbek,rovidebbek(200-300-400m) es tobb pihenovel mennek,ha hosszabb a versenytav,akkor hosszabb resztavok (600-800-1000m) es kevesebb piheno,de versenysebesseghez kozeli (nem pedig gyorsabb,mint a 200-300-400nal). Harmadik edzes itt ritkan kell,de oda az 1200-1600-2000m tavok mennenek,vagy fokozo tempo 6-8km.Koztes napok extra laza.Hetvegi hosszu 1-1.5 ora,de meg marad.

ezutan van a verseny elotti utolso finomhangolas,ott van egy extra anaerob elezo (pl 100-100m ON - OFF,de itt nagyon menjen a gyors,az OFF is laza tempo,NEM kocogas!) par kor a palyan,valamint nehany tavon felmero,ezek altalaban 3000m es 5000m v. 5-10km,koztes napokon extra laza.Hetvegi hosszu nincs.

Majd verseny,vagy felmerok versenytempon,rapihenessel.
-----------
Ha nem klasszikus epites,akkor kulonbozo resztavok es emelkedok kombinacioja,de ott nem art ha allandoan kiseri valaki,mert nehez "papirrol" atadni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33852) Agony válasza tomcica (#33851) üzenetére


Agony
aktív tag

Látod, ezért jó ha az ember ért ahhoz amit csinál és nem csak fut a vakvilágba. :)

Például péntek este futottam a 4:15-ös félmaratont, de délután már mentem is futni 10K @ 4:45, másnap pedig 10K @ 4:17, mert egyszerűen nem tudok a s*ggemen maradni, pedig fejben tudom hogy pihenni kellene és hosszú távon egy felépített edzésterv követése sokkal hatékonyabb lenne, de kontroll nélkül nem igazán tudom tartani magam a neten fellelhető edzéstervekhez. Valamelyik héten is elhatároztam, hogy 5:00-val fogok futni... ment is féltávig, aztán annyira meguntam, hogy hazafele megtoltan 3:30-3:50-el, így pont ugyanott voltam mint bármelyik másik napon. :(((

De ugyanez érvényes a "futóstílusomra" is. Állítólag rogyasztva futok, sose nyújtom ki a lában és valóban... volt hogy barátnőm telefonnal levideózott hátulról futás közben és ügyesen kapkodom a lábam... végig behajlított térddel. :D Aztán ha rám szól, akkor egy ideig odafigyelek és végül megint azon kapom magam hogy rogyasztok. Szóval így poros kisvárosunkból kitekintve, azért én azt mondom, hogy nagyon jó lenne ha nagyobb kultúrája lenne erre felénk a futásnak és lennének olyan példaképek a környéken akiktől lehet és érdemes tanulni.

A résztávokat szerencsére már egy korábbi tanácsod hatására sikerült felvenni a heti menübe és meg is szerettem, mert így legalább van egy kis izgalom a hétköznapi 10-12K-ban. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#33853) borix válasza Sterilzona (#33850) üzenetére


borix
őstag

Amit linkeltem az Suunto nem Garmin.
Suunto is 2év garit ad az órára 1 évet az övre.
Várni kellene még használtan pl Polar V800,Ambit 3 Peak garival kifogva ebben az árszegmensben.

(#33854) tomcica válasza Agony (#33852) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A technikat csiszolni kell (mindig es mindenkinek,meg tobb evtized futas utan is) nezz szet a youtube-on "running drills" v "sprinter drills" ilyen magas terdemeles,szokdelesek,labszar elore csapas,sarok felkapasok stb. Heti 1x tedd be egy konnyu napon,ne siess veluk,a helyesseg a fontos nem a sebesseg es darabszam.
Emelkedon (akar rovid 10-20m is jo mar,tehat valami feljaro) felfele lenduletes futas,szokdeles,magas terd,valamint LEFELE de ugy hogy huzzon le a lejto,tehat eloredolsz a mellkasod van elol,a labad alattad porog,a csipod szinten magasan van es egy picit elore dol.Ez majd segit h ne rogyasztva ("beleul" mi igy mondjuk itt) fuss,hanem szepen magasan.
Ha felveszitek videora akkor par het utan ra tudsz nezni,h valtozott-e valami,meg mit kell meg csiszolni.
Egyszerre mindig egy dologra figyelj,tehat vagy a lepesszamra,vagy a csipodre,vagy a mellkasodra,mindig egyik legyen amin csiszolsz,kesobb mar nem kell figyelni,megszokod.
Amugy ha lesz boven km a labadban,akkor a tested beall majd a legoptimalisabb mozgasra,ha ez epp nem olyan mint Kipchhoge situlsa akkor nem,nezd csak meg Robert De Castella (Deek becenevvel) mozgasat,pedig minden csak nem lassu,kerdeztek is tole,azt valaszolta h neki ez a leghatkonyabb mozgas.Szoval ezt is figyelembe kell venni,de azert csiszolni mindig lehet es kell is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33855) tomcica válasza Agony (#33852) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs itt gond ezzel h te atlagban naponta 4:15-4:45 koze futod a 10-12km-t,lehet gyorsnak tunik a felmaratonodhoz kepest,de nagyobb kepben kell gondolkodni:
-Mi van,ha a felmaratonod 1:17-19 lesz egyszer,akkor meg pont jo ez napi konnyu km gyujtesnek,nem lassu,de nem is tul nehez?!
Tolni kell szorgalmasan es utana amikor mar egesz turheto az alapod,akkor heti 2x beletenni erosebb futast (tempot v. tempos resztavokat) ami majd tovabb lokdosi a testedet,h gyorsuljon.Itt evekrol beszelunk,nem par honaprol,egyszer csak azon kapod magad,h jott a booggie a labba es a laza napon megjelenik nehany 3:50-es ezer csak ugy,na akkor tudod h kezd osszeallni a kep :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33856) Agony válasza tomcica (#33855) üzenetére


Agony
aktív tag

Épp most jöttem meg... 10K @ 5:00 -ra indultam, lett 12K @ 4:24, mert "szép idő van"... :W

Sajnos itt az alföldön nem vagyunk eleresztve szintkülönbséggel, de a felüljáró jó ötlet, abból akad egy kb. 100 méteres emelkedővel ami csak 1 km-re van a hétköznapi futó útvonalamtól és nem különösebben forgalmas, úgyhogy heti 1x-2x beleveszem a körbe és megtolom ahogy írtad.

Egy 4:00-ás félmaratonnal már elégedett lennék, főleg hogy zéró sportmúltam van (nem hogy atlétika...), de szerintem ez már csak jövőre reális, amihez jó alap lehet, ha ősszel és télen megpróbálom magam tartani az általad leírtakhoz és tudatosan felépíteni a tempót. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#33857) Vertigo18 válasza parandroid (#33849) üzenetére


Vertigo18
addikt

És már nekem is van pl. Trófeavitrinem, iszonyat nagyot fejlődött a Garmin Connect! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33858) tomcica válasza Vertigo18 (#33857) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked kulon fejlesztett a Garmin support :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33859) tomcica válasza Agony (#33856) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem ma jott a boogie,mentem is vele :DD ugye tegnap hosszu uritos,igy ma elokerult a tojas/turo melle a pekmester kinalata is (edes is + sos is) szoval be voltam toltve rendesen,fokozo 17km volt a delutani penzum,10km-ig szepen egyenletesen gyorsult is,ott mar 3:50 kornyeken jarhattam,elinditottam az orat es ratettem egy 4km elesebbet = 3:38-3:34-3:26-3:17,szepen idoben megallitva,meg egy 1:25-30-as 500m-t kicsavarhattam volna,de mivel tegnap nehez nap volt,meleg is van igy szepen ram nem jellemzoen esszel lealltam es 3km kifutassal kieresztettem.

holnap valaszthatok 25 x 400m (100m konnyu futassal kozte) vagy 10x 900m (szinten 100m-es pihenokkel) az elobbi picit elesebbre,utobbi 10-15k ritmusra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33860) tomcica


tomcica
Topikgazda

ja,meg reggel ota ezen rohogok:

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33861) kk831228 válasza tomcica (#33860) üzenetére


kk831228
addikt

;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33862) Vertigo18 válasza tomcica (#33858) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez teljesen egyértelmű, nem is értem, miért kellett ezt offba tenni!

ez a leg-"ON"-abb, ami a topikba kerülhet! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33863) tomcica válasza Vertigo18 (#33862) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en kerek elnezest :R ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33864) borix válasza parandroid (#33849) üzenetére


borix
őstag

Milyen Garmin órád van?Mik azok a plusz funkciók amiket a Garminnál ingyen kapni és amiért a Polar órás ismerősök pluszban fizetnek?

(#33865) emvy válasza borix (#33864) üzenetére


emvy
nagyúr

Training load, peldaul.

while (!sleep) sheep++;

(#33866) borix válasza emvy (#33865) üzenetére


borix
őstag

Polar képzési terhelés + regenerálódási állapot.[link]
Garmin az olcsó óráinál is adja ezeket a funkciókat vannak ilyenek az olcsóbb szegmensben?

(#33867) parandroid válasza borix (#33864) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem ismerem a polar felületét, de a polárosok között felülreprezentáltak a strava premium előfizetők. Illetve a strava premiumos ismerőseim között felülreprezentáltak a polárosok. Nem tudom, mi van emögött. Amúgy is, futós társaságban tarol a garmin felénk. Tök érdekes amúgy, egészen jó futókon is egészen régi órákat látni néha, láthatóan már akkor ezzel futottak, amikor nekem még kétszer kellett megállni pihenni, mire felértem a negyedikre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33868) borix válasza parandroid (#33867) üzenetére


borix
őstag

Hozzáálás kérdése van aki azt mondja,hogy nem dohányzik nem is olyan bulizós azt a 300E éves szinten akkor magára a hobbijára költi.Van aki egy Polar M400 is jól elvan és úgy van vele ezek őrültek 100E + kiadni egy pulzus óráért

[ Szerkesztve ]

(#33869) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Azért én bevallom őszintén, hogy az órám funkcióinak 90%-át nem használom. De szerintem 60%-át nem is ismerem... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33870) bencze válasza emvy (#33865) üzenetére


bencze
senior tag

Az a baj van csomó dolog ami elég érdekesen működik. Nekem pl a vo2max sokáig erősen összevissza ment amikor azt gondoltam fel kéne menjen le ment és fordítva. Beállt aztán de kellett több hónap! ehhez. Az LT is érdekes, pulzus és tempó is hibás amit kitalált, egy időben reális pulzus értéket mondott de 2 fw frissítéssel ezelőtt elromlott, a pacet sosem lőtte be rendesen. A pihenő időt úgy tűnik simán az alapján lövi be mennyire volt magas a pulzusom, vagyis hasraütésszerűen én is meg tudnám mondani érzésre, nem tűnik valami komoly dolognak. A pulzusmérő pántot 37e-ért vettem de nem pontosabb a suunto-nál, az kicsit nehezebben működött szárazon, kellett nyálaznom főleg télen, de amúgy így 1 év elteltével ez is néha hülyeségeket mér és az utóbbi hetekben nem nagyon használom mert elkezdte irritálni a bőröm a szenzor alatt. A csuklós mérő néha jól mér néha gondol egyet és fölémér 20 vagy több ütéssel. Aztán 5-10 perc múlva helyrejön.
A performance condition, stride length, vo, gct érdekes számok de sosem vettem hasznukat, velük vagy nélkülük, tökmindegy. Szóval mintha a Garmin belerakna millió egy dolgot ami teljesen felesleges vagy szarul működik.
A fő ok amiért mégsem dobtam ki a fenix 5x-et az, hogy civil óraként is használom mert megszoktam az értesítőket, és Stryd-et használok a pontosabb pace és táv mérésért ami verseny pacelésen is jól jön, egyrészt mert a gps alapján elég borzalmas másrészt pl alagútban, ahol átvisz minden lényeges budapesti futóverseny, nem megy el :)

Én már elfelejtettem miért használom a strava premiumot, azt hiszem pulzussal kapcsolatos dolgok nem mennek nélküle, de valójában azt hiszem, az analízis részhez is kell (tehát amikor a köröket szépen bar charttal kirakja és mutatja a spliteket). Ha jól tudom ez az analízis oldal hiányzik az ingyenesben. Az új summittal nem is tudom melyik csomagban van amit én használok, ki kell tanulmányozzam...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33871) tomcica válasza Vertigo18 (#33869) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is azon gondolkodom,h legkozelebb egy Garmin Vivisport szeru GPS-es vekony kis aktivitasmero boooven eleg,azon van pulzusmeres csuklon,GPS,sima stopper-timer(!) es kesz nekem ez eleg.
Esetleg meg tennenek bele 4gb tarhelyet zenenek BT fulessel,na de az mar a max,altalaban zene nelkul elvan az ember.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33872) Sterilzona válasza Vertigo18 (#33869) üzenetére


Sterilzona
senior tag

szia
neked mid van és mire használod?

(#33873) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ezek a csuklós pulzusmérők, ha nem vagyok fedett, jól látszanak a vénáim, esélyes hogy egész pontosan működnének rajtam? Lehet ilyen is elég lenne következőnek, a gyors, meg gyakori tempóváltásos futásokhoz úgysem használom most se a pulzusmérőt, a stabil tempójú, alacsonyabb intenzitású futásokat meg csak tudja egy ilyen is követni. A mostani néha furán mér magas pulzuson, ami mondjuk annyira nem baj, de télre lehet lecserélném.

(#33874) kk831228 válasza ígyvanferi (#33873) üzenetére


kk831228
addikt

Igen, van akinél teljesen jól műkszik... Mostanában en se sokat vettem föl az övet és nem volr annyira kiugró hiba mint szokott...Mindenképp olyat vegyél ami csuklón is mér!! :K Aztán majd veszel övet ha kell...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33875) ígyvanferi válasza kk831228 (#33874) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó lenne előre tudni, nálam hogy fog funkcionálni. A csuklón mérők zöméhez lehet párosítani övet? Az tényleg jó ötlet, ha nagy a gebasz, még mindig meg lehet toldani egy övvel.

(#33876) Sterilzona válasza kk831228 (#33874) üzenetére


Sterilzona
senior tag

lehet buta kérdés, de honnan tudom hogy mennyire mér hülyeséget?

(#33877) Vertigo18 válasza Sterilzona (#33872) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fenix 3-mam van és csak futásra használom, azon belül is csak alap-dolgokra...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33878) kk831228 válasza ígyvanferi (#33875) üzenetére


kk831228
addikt

persze hogy lehet... :K Ezt csak akkor tudod meg ha kipróbálod... :B Én csak olyat vennék amin van optikai alig van különbség árban... Ha meg mése tökéletes még mindig ott az pánt lehetősége...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33879) kk831228 válasza Sterilzona (#33876) üzenetére


kk831228
addikt

pulzusgörbén látszódik hogy ha nagy kiugrás van folyamtos temponál, olyankor f.. s...Majd mutatok olyat amikor rosszul mér.. ;) .

pl. [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33880) Agony válasza bencze (#33870) üzenetére


Agony
aktív tag

"A performance condition, stride length, vo, gct érdekes számok de sosem vettem hasznukat, velük vagy nélkülük, tökmindegy. Szóval mintha a Garmin belerakna millió egy dolgot ami teljesen felesleges vagy szarul működik."

Én mondjuk kifejezetten szeretem a futás dinamikai adatokat. Ha valaki épp ezeket akarja fejleszteni, akkor elég jó visszajelzést kaphat. Volt hogy úgy indultam el, hogy kifejezetten a függőleges oszcillációra, lépésszámra vagy épp az egyensúlyra akartam fókuszálni és tök jó volt az edzést követően átnézni a grafikonokat, hogy milyen tempónál hogy változik.

Kb. 1 éve sprintelés közben takartam egy kellemeset aszfalton és pont a térdemre estem. Addig 50.0-50.5 között volt az egyensúlyom, azóta 48.8 / 51.2, pedig nekem fel se tűnik, de ha elkezdek figyelni rá, hogy a másik lábamra terheljek, akkor vissza tudom tolni majdnem 50-50-re.
Hasonlóan a függőleges oszcillációnál is, ha csak úgy futkosok akkor általában 8,5-9,5 cm, de ha direkt úgy indulok el, hogy odafigyelek rá, akkor 7-8 közé lenyomható.

Szóval összességében szerintem hasznosak ezek a funkciók, na nem feltétlen az én szintemen, de aki rendesen atletizál esetleg ebből él az jó eséllyel hasznát veszi. Aztán persze ott a másik oldal, aki olyan időt fut amiről csak álmodunk és van rajta egy Casio kvarcóra stopperrel. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#33881) bencze válasza Agony (#33880) üzenetére


bencze
senior tag

És gyorsabb lettél, hogy vo-t változtattad, vagy mondjuk lépéshosszt? Honnan tudod mi az optimális amire törekedni kellene? Értem hogy l'art pour l'art lehet tetszőlegesen változtatni ezeket csak azt nem, hogy mi lesz jobb tőle. A cadencet nem írtam mert azt belőttem még régen 180 környékére, annak talán volt nálam egy pici előnye annyiban, hogy talán sérülésmentesebb ez a verzió számomra, de ez a 180 is ökölszabály és nem kell mindenki pont ezt erőltesse mert lehet, hogy neki nem az az optimális. Azóta nem is nézem mert tudom, hogy a körül van mindig, erős tempónál felmegy 200-ra. Igazából a lényegi változás az volt, hogy kisebbeket lépek mint régen és ezáltal inkább magam alá rakom a lábam amit így írásban nem lehet jól elmagyarázni de én energiatakarékosabbnak és kíméletesebbnek érzek és ez a fontosabb nem a pontos szám. De a technika a tempótól is függ...
Szeretni én is szerettem egy darabig csak aztán meguntam nézegetni. :) a balance is érdekes de annyiban, hogy nagyon pályafüggő, nagy a szórás attól függően hol futok, 1%-nál is több eltolódást jelenthet. A szimmetrián lehet dolgozni de abból sem tudom, hogy valójában mennyi oké és mennyi káros már, senki sem pontosan 50%.

p.s. szerintem ami a legfontosabb funkció egy ilyen órában az a stopper és pályán kell edzeni olyat aminél pontos időre fut az ember :) esetleg a pulzus de egy adott rutin után azt sem érzem annyira fontosnak. a többi luxus és a hobbi kütyü részéhez tartozik kicsit. :) ez nem kritika mint mondtam nekem is túl drága órám van.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33882) borix válasza ígyvanferi (#33875) üzenetére


borix
őstag

Csak ismerje fel az övet.Polar saját öveivel működik csak ha jól tudom H10 az újabb 24E a H7 régebbi külföldről beszerezve talán egy 10 olcsóbb de annál gondok voltak az érzékelőben az ellem cserével elég nehézkesen körülményesen ment.
Ez az optikai mérés egy plusz funkció lehetőség a nagyjából egyenletes nem hirtelen nagyobb mértékben emelkedő pulzusú edzésekhez.
Fontos az is hogy milyen helyen terepen edzel amit kk831228 linkelt azon látszik,hogy sík mint az üveg egy dombos terepen már lenne mellémérés rendesen.
Szóval nehéz így általánosítva tanácsot adni,kinek,hogy fog viselkedni.

(#33883) Agony válasza bencze (#33881) üzenetére


Agony
aktív tag

Lépésszámban nekem pl. az ENSPORT oldalán lévő táblázat szerint ajánlott sokkal kényelmesebb mint a fix 180. Ami a többi futás dinamikai adatot illeti, az internet tele van ajánlásokkal, nyilván egyik se szent írás, sőt... de pl. a függőleges oszcillációnál szerintem adja magát, hogy minél lentebb tudod szorítani annál kevesebb energia veszik kárba.

Amúgy teljesen egyetértek veled, azért is írtam az előző hozzászólás végére a Casios kvarcórát, mert ezek valóban csak "kütyük", aki gyors, az egy szál cipőben és rövid nadrágban is gyors lesz. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#33884) dragonfx


dragonfx
veterán

omszki tavi irtó jó ut.1.5km sajna nekem messzi van de aki teheti....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33885) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Múlt héten újra rávettem magam a futásra. Sajnos ismét jelentkezik az, hogy rövid idő után elkezd nyomni/"húzni" valami a nyakam és a vállam között, de "csak" az egyik oldalon. Tapasztalt már valaki ilyet, van tipp, hogy ez mi lehet és miért lehet? Elég szar érzés.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#33886) Peterhappy


Peterhappy
őstag

(#33887) LanyUs válasza Peterhappy (#33886) üzenetére


LanyUs
senior tag

A linkelt képen tomcica ül a sziklán? Elfáradt vagy csak gyönyörködik a tájban :D :Y

Köszi az akciót! :R

(#33888) tomcica válasza LanyUs (#33887) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hehe ;) az a Hupana nem is lenne rossz,de 40-es meret nincs.Amugy mekkora haszonkulcs lehet ezeken a Hokakon,ha 40% meg meg postakoltseget is csak igy elengedik?! (ahogy nalunk mondjak: "fog a ceruza")

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33889) tomcica válasza tomcica (#33888) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy ha minden igaz,mar uton van a szegedi posta fele 2db Nike Streak 6 es egu Nike Streak LT4 szoval orom es boldogsag van ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33890) pinnacle válasza pinnacle (#33371) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Végül 46,5-es Mizuno Wave Equate-t vettem. Erről a cipőről van valami info? Semmilyen tesztet nem találtam róla, itt sincsen említve.
Próbáltam sok cipőt, ez volt a legkényelmesebb.
Asics 2000, Kayano nekem nagyon kemény volt a talaj a boltban, pedig állítólag a gel ugyanannyira csillapít, mint a Mizuno vastagabb talpa. 2000-6-nak elől gyűrődött az anyaga, nem tudom, hogy lehet, nem is 2E volt. Azt mondták tényleg vannak minőségi panaszok rá.
Nike Sturcture-al olyan érzésem volt, mintha kifele dőlne a lábam, és szintén kemény volt a talpa.
BROOKS ADRENALINE jobb volt az eddigieknél, de nem az igazi.
HOKA-ra azt mondták, hogy az annak ajánlott, akinek középen ér le a lába, én a sarkamat csapom oda így fel sem próbáltam. Megnéztem, tényleg a közepe gömbölyödik ki. Régebben voltak ilyen gyógycipők.

29,5 cm-es a lábam, a 30 cm-es pont jó, ha így fűzöm be, akkor van elől hely, de inkább a 30,5cm-es cipőt vettem, ami viszont szerintem, nem 0,5 hanem 1,5cm-el nagyobb. Ha sétálok úgy érzem, hogy nem stabilan tartja a bokám, futópadon nem volt ilyen probléma. Itthon mezítláb vettem fel, és érdekes módon, végigér és a lábam, talán fél centi van elől. Ha mégis nagynak találnám, milyen sportcipő betétet ajánlanátok?
Kicsit ez is szúrja a bal lábfejem alsó harmadát, ugyanúgy mint a Wave 13-as, ballal semmi gond. Valószínüleg ezen is segítene egy vastagabb betét, vagy valami gumi csíkot ragasztok oda. :)

[ Szerkesztve ]

(#33891) #78687232 válasza pinnacle (#33890) üzenetére


#78687232
törölt tag

Asics 2000 volt nekem eddig a csúcs. Most az ezresbe beleraktam már 50 km-t és a kezdeti "csalódás" ellenére penge cucc lesz szerintem az is

(#33892) pinnacle válasza #78687232 (#33891) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mondták, hogy azért nem tudnak cipőt ajánlani, mert mindenkinek más jön be. Ki kell mindent próbálni. Ilyen panaszt láttam még valahol, persze lehet ez a használattól is.

(#33893) #78687232 válasza pinnacle (#33892) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az enyém még talán 4-es, egyszer beleakadtam télen egy fába és enyhén megsérült és kb ennyi jött össze 1100 km alatt. A vége felé már annyira nem tartott, ami köszönhető a rossz lábamnak és a disznó testemnek, mégis azt mondom a legjobb stabil cipő amit eddig használtam. Majd írj a későbbiekben az új csukádról.

(#33894) ígyvanferi válasza Peterhappy (#33886) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azokat a hosszú ujjú felsőket megszakértenétek? Leginkább a Mythos 2.0 meg a softshell érdekelne, mert egy sima hosszú ujjúért a rák adjon ki 17-et (nemhogy 30-at). Lehet, hogy vannak ennél sokkal jobbak akár még kevesebbért is vagy nem sokkal többért. De valami jobb cucc idén télre mindenképp kellene, a mostani kombó csak hellyel-közzel volt komfortos a mínuszokban, pláne nedves időben.

A softshell dzseki mondjuk jobban elolvasva a leírást nem igazán futásra van, akkor az felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#33895) Alg válasza ígyvanferi (#33894) üzenetére


Alg
veterán

A softshell ránézésre nem egy nagy eresztés, a szabása mintha a szokásos hosszú-bő lenne, bár fel kell próbálni. Élőben amúgy nem láttam.

Ha szükségem lenne rá, és a Gore Essential softshellre mennék rá, nyilván az dupla annyi de biztos hogy jó.

A Mythos szerintem király lehet, bár hasonlót ki lehet fogni kicsit jobb áron is, rengeteg jó minőségű vékony polárt láttam(/vettem :U ) az utóbbi pár évben ~10k körül főleg Adidas outletben meg RW-on.

Lasting aláöltözőket is tudom ajánlani.

Megjegyezném még hogy a Hokák is akciósak ám ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33896) pinnacle válasza #78687232 (#33893) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, erre gondoltam, hogy beleakadsz valamibe, mert akkor az tényleg nem a cipő hibája. Én különben egész napos városnéző túrákra vettem, de futni is szeretnék, igaz csak Margitsziget "sétaköröknél tarok". :) Már régebben is olvastam valahol, a boltban is megerősítették, hogy ezekben a vastagabb talpú, aszfaltra való cipőkben, nem jó futni a szigeti gumiszőnyegen.

(#33897) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Most jutott eszembe, hogy a Podiart-ot ajánlották talpbetétnek.

(#33898) #78687232 válasza pinnacle (#33896) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mi számít jó rekortán pályának? Már párat kipróbáltam és a nagy része nem sokban különbözik szerintem a betontól. Egyedül a Normafánál éreztem jónak, reggel / délután jókat lehet futni, déli időszakban sajnos a turisták miatt sokszor nekem kell lemenni, ami katasztrófa :((( Szóval nagy különbséget nem éreztem a stabil cipőben. Egyébként Hoka-ból talán a Gaviota lehet jó nekünk, tervezek majd egyet venni a közeljövőben.

(#33899) Agony válasza tomcica (#33718) üzenetére


Agony
aktív tag

Megjött az Adios, úgyhogy muszáj volt kivinni gyorsan megsétáltatni.
Ment is egy instant 10K @ 3:53. :))

Köszönöm az ajánlást Tomcica... durván jó cipő. Kicsit jobban érzem benne a combom és a vádlim, de súlyra kb. olyan mintha semmi nem lenne a lábamon az Ultra Boost után. Jóval keményebb és pattogósabb, de nem is olyan lomhán emelem benne a lábam mint az UB-ban vagy a Kayanoban.

Hetente egyszer biztos beiktatok vele egy kis tempózást. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#33900) emvy válasza #78687232 (#33898) üzenetére


emvy
nagyúr

A Normafa tok jo. A Margitsziget szerintem nagyon gaz (tul puha).

A turistakra szolj ra, tobbszor ki van irva, hogy csak futoknak.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.