Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Haugland válasza tomcica (#33400) üzenetére


Haugland
aktív tag

Jawohl!! Többé kevésbé egyetértünk!!
...A Hozzád hasonló, szociálisan érzékeny emberekre lenne szüksége az egészségügynek (is) ;] ;]

Asszem bringa lesz most az első lépés, amivel átmozgatom nagyobb tartományban az izületeket...úgyse fájt a seggem már régóta... (leszámítva egy másik béremelés-kérési próbálkozásomat :D )

(#33402) tomcica válasza Haugland (#33401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van a sebesz (felenk csak nepi nyleven HENTES) okes,le a kalappal,de a gyogyszerirosok kihuzzak rendszeresen nalam a gyufa piros veget ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33403) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Holnap Mecseknádasd terepen 21.2km...

700 emelkedő, 700 lejtő... :)

Drukkoljatok! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33404) danielsz válasza Vertigo18 (#33403) üzenetére


danielsz
tag

Hajrá! Kemény menet lesz.
Gondolkoztam én is ezen a versenyen, mondjuk max. a 10 km-es távot vállaltam volna be. Mondjuk még mindig nincs terepfutócipőm, úgyhogy lehet, hogy nem is lenne jó ötlet, Helyette inkább Villányban futok félmaratont váltóban. Nekem az a 200 m szint is elég lesz most a 10,5 km-re.

(#33405) emvy válasza Haugland (#33398) üzenetére


emvy
nagyúr

Aludj. 5-6 óra naponta meg fog ölni. Ez általánosan elfogadott tudományos álláspont. Az összes többi ez után.

while (!sleep) sheep++;

(#33406) emvy válasza tomcica (#33400) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, 5-6 óra alvás bizonyítottan drasztikusan csökkenti a várható élettartamot, ne terjesszunk hamissagokat :). Többet árt, mintha abszolút nem mozogsz.

while (!sleep) sheep++;

(#33407) borix válasza Haugland (#33398) üzenetére


borix
őstag

Túlerőltetés nem igen volt,hogy nem futottál térdizületi folyadékot sem tapostad ki.Lehet,hogy azért még,hogy nem futottál nyújtogatni nem ártott volna?

(#33408) Vertigo18 válasza danielsz (#33404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is oda mentem volna, már a borért is, ha másért nem, amit a végén adnak! :P

Viszont a kollégának már nem jó a délután, így a délelőtt kellett versenyt találni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33409) tomcica válasza Vertigo18 (#33403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aludd ki te (is) magad es menni fog,kemeny vagy,mint a Tarzan sarka ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33410) Vertigo18 válasza tomcica (#33409) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, hogy tudok aludni akár 6-7 órát is, kisebb megszakításokkal (pici baba).

Ez nálam luxus... :B

De kösz, tőled pont nem ilyen bíztatást vártam, megleptél most! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33411) tomcica válasza Vertigo18 (#33410) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A motto a regi:
"ha neked faj ,akkor a tobbinek is!" :K :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33412) Peterhappy válasza tomcica (#33400) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha esetleg valamikor bovitened a topic leirast, javaslom ezt es az elozo (megemlegetett) hsz-ed emeld bele.

Vertigo hajra! Bizonyitsd be, hogy nem lanysarkany vagy ;]

(#33413) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ezaz srácok, valami ilyesmiket vártam! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33414) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Rendszeresen olvasom a fórumot, durva milyen hatással tud lenni!

Rövidtávú triatlonra készülök, tegnap 1100m úszás után 40km bringa ment. Jó kis szél volt, amúgy is fáradt voltam, kaja is szarul jött ki stb... Lényeg, hogy kb 8km volt hátra, és jöttek a gondolatok: Szar vagyok! Szar lesz az időeredmény! Nem készültem fel rendesen! Szar vagyok!
Ez ment pár percig, amikor eszembe jutott a fórum, főleg tomcica "léleképítő" gondolatai! Onnantól megszűnt a fáradság, pörgött a láb, mintha akkor kezdtem volna az edzést! :C :C
Szóval köszi nektek!

(#33415) Vertigo18 válasza jackbacsi87 (#33414) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mekkora lélekemelő hatása lenne, ha valóban ott futna a nyomodban és úgy kiabálná - ebbe gondolj bele! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33416) pinnacle válasza inf3rno (#33391) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nike Structureról mi véleménytek? Azt is ajánlották, de már nem tudtam felpróbálni.

(#33417) inf3rno válasza Haugland (#33398) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem mozogsz, attól is kophatnak, de nem ilyen ütemben. Kell a mozgás az ízületeknek ahhoz, hogy áramoljon bennük a folyadék. Nincs külön vérkeringésük, mint a többi szövetnek. Tekeréssel kezdd szerintem, később vissza lehet térni a futásra. A melót meg ha teheted hagyd ott, nem ér egyik munkahely sem annyit, hogy kicsináld magad miatta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33418) tomcica válasza Vertigo18 (#33415) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ilyen fazonban:

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33419) inf3rno válasza tomcica (#33418) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A végén a fegyveres jelenet is kell? ;]

Buliban hasznos! =]

(#33420) parandroid válasza pinnacle (#33416) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem van, nem rossz. Most vettem mellé egy gt2000-et, nagy különbséget nem érzek a két cipő között. Nekem mindkettőtől felhólyagosodik / bőrkeményedik a sarkam belső része, tehát napi szinten, vagy hosszú futáshoz nem tudnám használni, viszont hátulról sokkal egészségesebb látvány, ahogy futok benne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33421) pinnacle válasza parandroid (#33420) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor ez is a “túldőlt” bokához van, csak a Nike-nál nem jelzik, mondjuk nincs is más stabilizált cipőjük. Illetve talán még a Span 2.

[ Szerkesztve ]

(#33422) kk831228 válasza pinnacle (#33421) üzenetére


kk831228
addikt

szerintem nem annyira túldőlthöz... :U a gt 2000 stabilabban fogja a bokát meg erősebb is a merevítés benne...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33423) parandroid válasza pinnacle (#33421) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Stabil cipő, beeső bokához, nem kifelé dőlőhöz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33424) pinnacle válasza kk831228 (#33422) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen befele dőlőhöz. Csak az overpronation-t rosszul fordítottam. :)

(#33425) Vertigo18 válasza tomcica (#33418) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ezt vártam tőled! ;] :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33426) tomcica válasza Vertigo18 (#33425) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33427) Vertigo18 válasza tomcica (#33426) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igaz... mi mások vagyunk, mint a többiek :)

De gyerekek, ez a tegnapi c@r, hát ez valami borzalom volt... :W :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33428) #78687232 válasza Vertigo18 (#33427) üzenetére


#78687232
törölt tag

Meleg miatt?

(#33429) Vertigo18 válasza #78687232 (#33428) üzenetére


Vertigo18
addikt

Minden miatt. Ez nem egy futóverseny volt. Volt olyan rész, amikor négykézláb másztam fel egy hegyre és még így se sikerült felmennem, csak a fákba kapaszkodva. A 8. km-en egy, az ösvényre kidőlt, kb. fél méter átmérőjű fát ugrottam át könnyedén, aztán az előtte lévő hegymászástól a faugrás utáni érkezésnél MINDKÉT vádlim begörcsölt, de annyira, hogy 5 percig csak sétálni tudtam visszahajlított lábfejjel. És ez innentől minden egyes "hegymászás" után, amikor elindultam lefelé, előjött a lábállás-változás miatt.

Nem igazán készültem ilyen terepre (sőt, terepre sem), nem néztem meg a térképet előtte. Biztos van olyan, akinek ez tetszik, nekem, "betonfalónak" egyáltalán nem jött be. Azért érdekesség, hogy a másodiknak befutó nőt még így is sikerült megelőzni jó két perccel.

Tanulság: nekem nem tetszenek, nem is fekszenek az ilyen versenyek. Lehet később rápróbálok majd még terepfutásra, mert az a része érdekes volt számomra, hogy a 21 km-ből csupán 2-3 volt betonos, azonban a 700 emelkedő, ugyanennyi lejtő nekem nem jött be. Én nem vittem se karabínert, se kötelet.

Közben találtam egy képet... Ott kellett pl. felszaladni, látszik is a piros jel... Hát a f@com, az!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33430) #78687232 válasza Vertigo18 (#33429) üzenetére


#78687232
törölt tag

Jól hangzik, én simán belesétáltam volna az emelkedőknél minden rossz gondolat nélkül. Utána meg jöhet a futás. Azért gondolom így se végezhettél rossz helyen, grat!

(#33431) concret_hp


concret_hp
addikt

na kerek 1000hsz-el ezelőtt néztem be legutóbb, mindenki full kretént tol remélem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#33432) Vertigo18 válasza #78687232 (#33430) üzenetére


Vertigo18
addikt

"én simán belesétáltam volna az emelkedőknél"

Zotya, ezzel nem is lett volna gond, én is "belesétáltam" volna. De ezek nem "emelkedők" voltak, hanem "hegyoldal", nem lehetett "belesétálni", itt mászni kellett! Ráadásul ugye magas vagyok, szokva se vagyok ahhoz, hogy felfelé másszak, folyamat előre voltam dőlve, a súlypontom teljesen áthelyeződött máshova, amihez szintén nem voltam hozzászokva, ezért a 12. km-en már HÁTRAFELE másztam fel a hegyen, annyira fájt a derekam a sok előre dőléstől. Ezzel persze azt értem el, hogy a lábfejem lefelé feszült, így felérve e hegytetőre a vádlim teljesen görcsbe állt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33433) #78687232 válasza Vertigo18 (#33432) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nyilván nagyon megterhelő volt, mégis kipróbálnám. Megyek idén a bsi-s intersport terepfutásra október végén és egy-két helyen kicsit hasonló terep van. Mondjuk ez nagyon durva lehetett az írásod alapján.

(#33434) tomcica válasza Vertigo18 (#33432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a jo ha mocskosul nehez,nezd a jo oldalat legalabb almos NEM voltal ;]
Amugy en se szeretem,meg nem is tudok felkeszulni a tul szintes versenyekre (foleg itt a vajdasagban).
Gratula jar,plane h nem negedted a "gyengebbik" nemet elotted beerni :DDD

ja toljuk full kretenbe ahogy azt kell is...nekem ma 30km volt benne minden,ugy csinaltam h kimentem a Tisza melletti gatra aztan amikor jott valaki futni mentem vele azt amit epp csinalt, 4-5 ilyen ember volt szinte egymas utan,egyikkel 30mp sprint 1perc laza-t csinaltam 5km-ben,utana egy holgy jott vele 5perc koruli (neki tempos) futas 4km,majd egy ifju titan jott 4:00-4:15 koruli ritmussal elmorzsoltunk 7km-t,utana 500m valami nyanyekokkal 6-7 perces,majd bementem a palyara 5km 18:16-ra fokozo (3:48-rol 3:25-re)
utana 4km mezitlab 4:20-30,majd 2km felkapva 3:40-3:35 a tobbi laza futas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33435) borix válasza Vertigo18 (#33432) üzenetére


borix
őstag

Szerintem te rendesen eltévedtél másztál össze vissza még lehet,hogy barlangásztál is de ezeket ne kenjük már a futórendezvény rovására.Nem baj tanuljunk belőle legközelebbi futó rendezvényre összedobjuk bérlünk neked egy betanított vakvezető kutyát meglátod úgy már sima menet lesz. ;] Csak a pórázt el ne engeddd!

(#33436) parandroid válasza tomcica (#33434) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látom mindenki elszórakoztatja magát, ahogy tudja. Mondjuk tomcica programja jobban bejön, mint a sárkányé. Terepfutás azért nagyon más műfaj, aszfaltos futónak szerintem edzés, felkészülés nélkül istenkísértés, de gondolom ezt mindenki az első sérülésnél tanulja meg.

Mi tegnapelőtt este érkeztünk meg Mo-ra, fejenként egy-egy 13 órás vezetés után, szomszédban már verték fel a sátrat a lagzihoz, szóval alvás nem volt sok, reggel a könnyű regeneráló/ akklimatizáló kört sikerült olyan pulzussal futni, mintha HM tempót mennék. Tegnap este megvolt végre a lagzi, ma bontják már a sátrat, remélem, estére végeznek, mert a hangosítás volt kész először, és káthatóan azt tervezik a végére hagyni. Ma belehajszoltam az asszonyt egy hosszú körbe, vasárnap reggel egész kukturáltan kehet még az út szélén futni. Volt egy hosszabb kvázi-pihenője, hónapok óta ez az első hosszabb futása, hősiesen letolt 27 km-t bruttó 3:15 óra alatt, meglesz az a félmaraton Sopronban, akármilyen idővel is (nem ez a prio, alapvetően az őszi maratonra készülünk már). Nevezés leadva, szállás lefoglalva, júli 28-ig meg van még idő készülgetni is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33437) tomcica válasza parandroid (#33436) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van,latom feletek se egyszeru a logisztika :DDD

a lenyeget nem irtad CSINOS VOLT A MENYECSKE? ;] :P

toljatok skacok most vagytok fiatalok + te is vertigo :DDD (ezen a vakvezetos kutyas poenon hangosan felnevettem made my day ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33438) parandroid válasza tomcica (#33437) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33439) danielsz válasza Vertigo18 (#33432) üzenetére


danielsz
tag

Elég durva lehetett, én kacérkodtam a 10 km-es vagy az 5 km-es távval, de a terepcipő meg terepfutó tapasztalat hiánya miatt inkább kihagytam. Helyette Villányba mentem a Rozéfutásra, az se volt annyira könnyű, 10,5 km-t nyomtam 240 m szinttel, félmaratonváltó 2. tagjaként. Nem volt könnyű a szőlőhegyen tré útburkolaton főleg fölfelé, de az ilyenekhez kezdek hozzászokni. A múlt heti tapasztalatból kiindulva nem akartam túltolni, 53:20 lett az időm, összesen a váltónkak 1:45:09 lett az ideje, ezzel is simán megnyertük. Egyéni félmaratonban azért kicsit küzdelmes lett volna ugyanezt a kört még egyszer megismételni, 1:50-en kívülre csúsztam volna szerintem már. Ennyi pont jól esett, szerencsére semmi féle izomláz nem jelentkezett.

(#33440) tomcica válasza parandroid (#33438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33441) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Kis vasárnapi futkoraszas, végén “kicsit” megporgetve, ami egyébként majdnem fastest1k lett :Y

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33442) Vertigo18 válasza danielsz (#33439) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az szép, én is erre neveztem volna, ha tehetem... De nem tehettem.

A terepfutó tapasztalatom konvergál a terepfutó cipőmhöz: mindkettő nulla. Lehet másnak ez élmény, nekem kínszenvedés volt. A vakvezető kutyát meg szerintem úgy kellett volna megkeresni az erdőben, annyira eltévedt volna. Egyébként elég sok panasz volt az útjelző zászlók hiányára, illetve, hogy kevés volt kirakva, így páran róttak plusz km-eket, mert rossz felé fordultak egy-egy csapáson.

Remélem, amit én elhoztam emlékbe irányjelző zászlócskát, annak hiánya senkit sem vezetett félre... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#33443) inf3rno válasza Vertigo18 (#33429) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Együttérzek, nekem se jön be a terep. :N

Buliban hasznos! =]

(#33444) inf3rno válasza parandroid (#33436) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, szerintem normál futó cipő nem is igazán való terepre, mert nem arra tervezik őket, hogy védjenek az oldal irányú mozgásoktól. Aztán amikor csavarodik kifelé a bokád, akkor még rásegít a cipő is a több centis csillapításával meg a boka fogásával. Szerintem a mezítlábas cipők, kicsit vastagabb gumival, mint az enyémen van, a legalkalmasabbak ilyesmire. Azokkal nem nyeli el a csillapítás, hogy milyenek a terepviszonyok és azonnal érzed, hogy mikor áll rossz szögben a lábad, és tudsz korrigálni. Amúgy ja, én is terepen szoktam ilyen hagyományos futócipőkkel lesérülni. A legutóbbi is földúton volt a Mizunommal, és akkor ez még egy jobb cipő, mert engedi mozogni a bokát. A Saucony és az Asics tuti szakadás lett volna, így szerintem megúsztam egy húzódással. Most tartok 3 hétnél, még mindig érzem esténként egy kicsit, hogy nincs rendben az a lábam, de már nagyon sokat javult. Szerintem adok még neki 2 hetet legalább, és folytatom a tekerést, aztán megpróbálok először egy 5k kocogást, hogy hogyan hat rá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33445) danielsz válasza inf3rno (#33444) üzenetére


danielsz
tag

Én is arra jutottam, hogy nem erőltetem a terepfutást amíg nem vettem meg a terepcipőt. Aránylag sima földúton még elmegy az utcai futócipő, amikor a szomszéd faluba átfutok, arra még oké, viszont hegynek fel a turistautakon már nagyon rossz. Edzési lehetőség bőven van, a Zengő lábánál élek :D

(#33446) bandus válasza parandroid (#33438) üzenetére


bandus
veterán

ez remek kép, cukik vagytok katicával :K :D

van egy ugyanilyen trikóm. mármint ami rajtad van :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33447) Peterhappy válasza Vertigo18 (#33442) üzenetére


Peterhappy
őstag

Komolyan képes voltál behúzni egy irányjelző zászlót, csak hogy megszívasd a mögötted futókat és legyen esélyed megelőzni a legjobb női futót??? ;]

(#33448) Alg válasza Vertigo18 (#33432) üzenetére


Alg
veterán

Hihi, erről eszembe jutott az UTH Visegrád, meg a Hétvályús-Vöröskő etap :DDD ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33449) tomcica válasza mukibuci (#33441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33450) tomcica válasza Peterhappy (#33447) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van szive a sarkany Urnak :P
(en azert haveri alapon nehany jelzessel elfutottam volna a teves iranyba,csak a poen kedveert)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.