Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) LanyUs válasza danielsz (#33350) üzenetére


LanyUs
senior tag

El tudom képzelni mekkora holtpont lehetett ha megálltál. Gratulálok! Tudtam, hogy vagytok a környékről is :) Idén kihagytam, de legalább így átérezhettem egy 3. helyet :) Köszi!

(#33352) parandroid válasza danielsz (#33350) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Durva laktátküszöbön átesésnek tűnik, de ez így is egy nagyon jó idő, még a szinttől függetlenül is az lenne. Nagy gratula!

p

Ps.: Szeretettel várunk a strava- és/vagy garmin csoportban!

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33353) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

RW-n akciós a Pegasus 34-es, 77 euró. A 15%-os kupon nem működik nálam, a -10 igen. 67 euróért nem annyira rossz, ha valakinek most kell.
Egyszer lehetne ennyi a Hoka Speed Instinct, azt szívesen kipróbálnám. Az egyetlen Hoka, ami tetszik, plusz egy trail cipő jól jönne néha.

(#33354) inf3rno válasza danielsz (#33350) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Van az úgy, hogy elszámolja az ember, és pont a végén fut bele. Az a fontos, hogy nem adtad fel.

Buliban hasznos! =]

(#33355) borix válasza ígyvanferi (#33353) üzenetére


borix
őstag

Hoka-t nézd meg az ultramarathon running store oldalon 79 euro - 10-15% kuponokat álltalában találni.Mountex túraboltban pedig csak 27300 42,44,44 2/3,46 méretek vannak.

(#33356) ígyvanferi válasza borix (#33355) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz, az úgy már egész tűrhető ár. Gondolom ennél nagyobb akció egyelőre nem várható, elég friss modell. Majd ősz végére összespórolok rá vagy valami más trail cipőre. Azt jó tudni, hogy mountexben van, így fel tudom próbálni.

(#33357) mukibuci válasza ígyvanferi (#33353) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

21990ért volt playmaxon is, klubkártyával. van valakinek? :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33358) bencze válasza danielsz (#33350) üzenetére


bencze
senior tag

Az kemény, gratulálok!

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33359) ígyvanferi válasza mukibuci (#33357) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Annyiért jó lett volna, de nekem spec. nincs klubkártyám és már nem is látok Hokat az oldalukon. :(

(#33360) mukibuci válasza ígyvanferi (#33359) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a pegát láttam annyiért :B

még a nyáron nekem is vennem kell egy újat, szoval jelentkezzen akinek van kártyája :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33361) 6030D válasza mukibuci (#33360) üzenetére


6030D
Ármester

Mekkora lábad van? [link]
Kölyök méretekben meg van még olcsóbban.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#33362) ígyvanferi válasza mukibuci (#33360) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, hogy a pegát, sorry!

(#33361) 6030D: ez gyakorlatilag tök ugyanaz az oldal, pixelre ugyanott van pl. a cipő képe, csak az egyiknél a dizájn zöldes, a másikon sárga. Gondolom egy cég üzemelteti. De minek a különböző név? Ja igen, a playmaxon 20 ezer fölött, a sportfactory-n 10 ezer fölött szállítanak ingyen. Ennyi különbséget találtam összesen. Nem is értem az ilyet. Két különböző oldal, dupla(?) potenciális vásárlómennyiség, viszont csak egyszer kellett webdizájnra költeni. Végül is...

[ Szerkesztve ]

(#33363) 6030D válasza ígyvanferi (#33362) üzenetére


6030D
Ármester

Annyira nem figyelem, én a Sportfactory-ről rendeltem már többször, az bevált. Inkább a bringás webshopokat nézem, ott van olyan, hogy egy boltnak van 3-4 webshop, vagy ugyan azzal az árral, vagy valahol olcsóbban van a termék. Végül is működhet, mert ha beírod a gugliba mit szeretnél, feldob 5 webshopot, akkor a legolcsóbbat fogod megvenni. Aztán lehet, hogy a másik 4 is ugyan az a cég, csak direkt rakja ki drágábban. Passz.

Egyébként ha megnézed a Kapcsolatnál, ugyan az az üzemeltető, még az info telefonszám is. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#33364) tomcica válasza mukibuci (#33360) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt irjak az uj Pega 35-os egesz jo lett.Konnyebb es pattogosabb,ugye tettek bele egy karbon lapot.
Na de jon a Pega Turbo abban is ugyanilyen karbon lap lesz,de az uj ZoomX kozepreteggel.(ugye az van a Vaporfly-ban is)
Csak gondolom ilyen 35-40ezer ft nyitoaron reszemrol a polcon marad,tesznek az emelkedok es szokdelesek eleg karbon lapot a labamba :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33365) mukibuci válasza tomcica (#33364) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Majd jövőre kipróbáljuk féláron :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33366) tomcica válasza mukibuci (#33365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 35-os tuti lesz jo aron egy even belul,ahogy szokott is lenni,a Turbo az kerdeses,mert a Zoomfly se jott le 80euro ala pedig mar jon a masodik modell belole.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33367) Alg


Alg
veterán

RW-n minusz 15% van

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33368) ígyvanferi válasza Alg (#33367) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, akkor most nem kell a kuponkódot neked beírni. :D

(#33369) Alg válasza ígyvanferi (#33368) üzenetére


Alg
veterán

A 10-esek lehet működnek még pluszban, nem próbáltam :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33370) ígyvanferi válasza Alg (#33369) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem, mert a Redeem VIP code mező nem aktív. :N Pedig az úgy nem lenne rossz.

(#33371) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Erősen befele dől a bokám. Legkényelmesebb a Mizuno Wave Inspire 13 volt, de azt mondták az nem tart eléggé, Asics GT-2000 5 tökéletesen tart, de egy kicsit szűk volt elől, illetve olvastam, hogy nem annyira tartós. Még fotó is volt, hogy foszlik az eleje, de most nem találom. Tudtok olyan cipő ajánlani, ami olyan mint az Asics, de masszívabb kialakítású?

(#33372) inf3rno válasza pinnacle (#33371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják, hogy alternatíva lehet, ha csináltatsz betétet és neutrális cipőbe teszed.

Buliban hasznos! =]

(#33373) borix válasza pinnacle (#33371) üzenetére


borix
őstag

Saucony Omni
Mizuno Wave Paradox
Ezeket nézd meg!

(#33374) pinnacle válasza inf3rno (#33372) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen ezt ajánlották, de azt mondták az 20.000Ft. Akkor már inkább vennék egy eleve jó cipőt. Egyébként lehet ez az Asics is jó, talán megírja valaki tulaj. Gondolom az eleve jobb megoldás, hogy az orrán kívül védelem van, mintha csak vászon lenne.

Köszi borix! Paradox-ra mondtak valamit csak már elfelejtettem. :) Arra viszont emlékszem, hogy az Inspire jobban párnázott , mint a Connect.

Spuriban voltam a Váci úton, nagyon korrekt cég, kihoztak vagy 6 különböző cipőt, de sietnem kellett, mert kint maradt a kocsiban a telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#33375) borix válasza pinnacle (#33374) üzenetére


borix
őstag

Azért mert az Inspire a közepes a Connect pedig az enyhén támasztott.
Asics cipőnél nézd meg,hogy van e 2E fajta az a szélesített fazon.

[ Szerkesztve ]

(#33376) borix válasza pinnacle (#33371) üzenetére


borix
őstag

Cipő tartósságnál az a lényeg,hogy mikor kijönnek egy típussal Asics-nál pl a GT-2000 sorozat ahogy telnek az évek a minden évben fejlesztik picit változtatnak rajta több kevesebb sikerrel.
Gt-2000 5 verzió lehet,hogy gyengébbre sikerült ami nem azt jelenti,hogy a 4 vagy a 6 kiadás ne lenne jó.
Minden gyártónál ez van és minden cipőnek vannak kisebb,nagyobb hibái.

(#33377) #78687232 válasza pinnacle (#33371) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az én GT-2000-es cipőmben 1200 km van, kicsit kopott, mert minden sárba bementem vele, de ennyi. Rohadt jól bírta és szintén nagyon befelé dől a bokám. Már nyugdíjaztam, most a Pearl Izumi M3 Road cipőmet koptatom, az is nagyon jó. Még nincs is rajta különösebb kopás, a sok sártól koszosabb kicsit és ennyi.

(#33378) inf3rno válasza pinnacle (#33374) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint egy betét 20k? Az tényleg drága. A stabil cipők egyébként valamivel drágábbak, mint a neutrálisak, de nincs ekkora különbség szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#33379) pinnacle válasza inf3rno (#33378) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Nagyon jó az Asics oldala, nem is tudom, van-e ekkora válkaszték más gyártónál. Látom extra széles 4E cipők is vannak, csak gondolom ezeket nem hozzák be. Online vásárolni sportcipőt, gondolom nem jó ötlet. Érdekes módon a GT-1000 is ajánlott "túldőlésre" pedig nekem azt mondták az nem elég, GT-2000 kell.

Betét ára lehet fals információ, mert 8500Ft-ért is van. Viszont szerintem a talpbetét nem tud annyira tartani, mint a cipő talpában lévő merevítő.

(#33380) Chuck Norris válasza pinnacle (#33371) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, nálam nagyjából 800Km után kezdenek el látszani a foszlás jelei és még 1000-nél is igen kicsi lyukak vannak csak rajta, utána meg még simán szoktam hordani utcai cipőnek, ezért nem kell aggódni. Viszont ha már próbáláskor szorít akkor meg ne vedd később csak rosszabb lesz. A 4. évjáratnál rontották el, hogy beszűkítették az elejét, viszont van olyan, hogy 2E az szélesebb elől, igaz olyat még soha nem próbáltam.

(#33381) pinnacle válasza Chuck Norris (#33380) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Igen nem biztos, hogy a kritikák mindig valós problémát jeleznek. Amúgy is azt mondják, hogy ha valami jó azt 3 embernek, ha rossz akkor viszont 7 embernek mondják el. :) Nekem mindenképpen széles fejű kellene, amilyen a Mizuno alapból volt.

[ Szerkesztve ]

(#33382) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Valaki segítsen nekem táblázatot értelmezni: [link]
A 45-ös ff ami biztosan jó nekem az 28.5cm, viszont nőiben a 28.5cm az meg csak 44.5. Konkrétan ezeket názegem: [link], [link] Meg merjem-e venni a női UK10-et vagy kisebb lesz mint a ff UK10?

[ Szerkesztve ]

(#33383) borix válasza Chuck Norris (#33382) üzenetére


borix
őstag

Ahhoz tartom magam,hogy olyan cipőt nem rendelek amit előtte nem próbáltam.
Főleg pl pont az asics-nál volt olyan,hogy adott típuson belül következő szériánál nem csak a szélessége változott lábfejnél hanem a cipő hosszúsága is. ;]

(#33384) Chuck Norris válasza borix (#33383) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nálam idáig legfeljebb csak szélességi gond volt, a baj az, hogy ha megveszem és nem jó akkor még eladni sem tudom, nincs Magyarországon 45-ös lábú nő :) Igazad van inkább elengedem ezeket.

(#33385) inf3rno válasza pinnacle (#33381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az Asics és a Saucony szélesek, meg úgy emlékszem talán a Hoka is.

Buliban hasznos! =]

(#33386) pinnacle válasza inf3rno (#33385) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#33387) danielsz válasza parandroid (#33352) üzenetére


danielsz
tag

Köszi. Javasolták is, hogy min. egy pulzusmérőt szerezzek be. Úgy érzem, nem úszom meg, gondolom túl sokáig túl magasan pörgött a pulzusom. Kíváncsi leszek majd a sík terepi félmaratoni időmre, az 1. versenyemen (zselici nyárköszöntő félmaraton) az időm 1:37:31 volt 300 m szinttel (itt 400 körül volt), de sokan párszáz m-rel kevesebbnek mérték. A cél 1:30 alá lenne menni, olyan nagyon messze talán nem is vagyok tőle.

(#33388) inf3rno válasza pinnacle (#33386) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy mi a baj a Mizuno-val? Nekem az vált be eddig a legjobban...

Buliban hasznos! =]

(#33389) inf3rno válasza danielsz (#33387) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát csak edzés kérdése. Ha kitartó vagy, menni fog.

Buliban hasznos! =]

(#33390) pinnacle válasza inf3rno (#33388) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tartotta eléggé a bokámat. Paradox-ot még nem próbáltam.

(#33391) inf3rno válasza pinnacle (#33390) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Saucony jobban tartja a bokát, az Asics meg még annál is erősebben. Nekem pont emiatt nem jöttek be annyira, mint a Mizuno egyébként. Terepen nagyon könnyen ki tud fordulni a bokád ezekben. Ha csak aszfaltra kell, akkor jobbak lesznek, mint a Mizuno.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33392) tomcica


tomcica
Topikgazda

On ugy erzi mintha felgyorsult volna az ido? Mintha ebben a rohano vilagban minden csak elillanna? Kapkodas a munkahelyen,osszecsapni egy gyors ebedet,zavaros gondolatok meditacio oran vagy ejjel zaklatott almok?
Szeretne ujra atelni a mult szazad orokkevalosagnak tuno perceit?

MEGVAN A MEGOLDASUNK ONNEK!

5 x 2000m felmaratonos versenytempon (piheno 400m kocogas) GARANTALJUK,hogy a tulso felen minden egyes lepes egy orokkevalosagnak fog erzodni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33393) inf3rno válasza tomcica (#33392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bringára is tudnál valamit ajánlani? Egyelőre csak 15km-t tekerek le a nem esős napokon, az olyan 45 perc.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33394) tomcica válasza inf3rno (#33393) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bringan magneses traineren amit csinaltam 5-4-3-2-1-2-3-4-5 perc a 20perces legjobb tempod sebessegevel kozte 1perc 100-as fordulaton konnyu porges pihenonek.
A masik ami jol ment 40 x 30mp eros 30mp kozepes ugyanabban a fokozatban,tehat nem valtasz.
Ez melle a tobbi mind eltoltott ido "kilometer" gyujtes volt,aerob.Volt hetvegen 4-5 oras is,de akkor egyaltalan nem futottam az achilles miatt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33395) inf3rno válasza tomcica (#33394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, hogy a bringa mennyivel kímélőbb, még a gyaloglásnál is. Nincs benne az a vádliból rugózás, ami terheli az izmokat meg az ínszalagokat. Azt hiszem szerencsém volt, hogy legalább tekerni tudok. Kipróbálom ezeket, van egy viszonylag sík terület innen olyan 5-10km-re, talán ott tudom majd csinálni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33396) ígyvanferi válasza tomcica (#33392) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az faszányos lehet. Én is pont ilyet szoktam, csak pont a felét. Félmaratonosnál picit erősebbre. De így is megfingat.

(#33397) bencze válasza Chuck Norris (#33382) üzenetére


bencze
senior tag

Én úgy tudom, a női cipők keskenyebbek szoktak lenni a férfinál. Férfi méretben a D a normál szélesség ami nőknél a széles.
Hiába mondja más mi a jó. Hokám van egy, túl keskeny, Sauconyból bejött 2 az neked nem volt jó valamiért. A helyedben széles verziókat keresnék pl Asicsnak van ilyenje de biztos másnak is.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33398) Haugland válasza tomcica (#33392) üzenetére


Haugland
aktív tag

2,5hónap totális kihagyás után megnyitom ma a fórumot és ezt látom :)
Te egy állat vagy...továbbra is...a szó nagyon jó értelmében :))

Az elmúlt időszakban annyi munkám lett sajna, hogy a napi 5-6óra alvásból tudtam volna már csak ellopni az idő a futáshoz, így sajna azt is offoltam.
Erre a szervezetem igen érdekesen reagált -> 1 hónapja elkezdtek fájni a térdeim.
A jobb térdemre nem tudok rátérdelni, mert olyan mintha egy kavicsra térdelnék. (és ez az érzés még akkor is amikor épp az ágyon, egy párnán térdelek, vagy a főnököm előtt béremelést remélve ;] )
A bal térdem pedig 3hete egyik reggel felébredvén annyit változott, hogy egyik végállásba sem hajlandó kinyílni/összecsukódni és feszül is. Terhelésre érzékeny.
Ami a legjobb, hogy egyik sincs feldagadva és nem érte őkes ütés sem...

Elmentem ortopéd magánrendelésre, ahol azt mondta a doki, hogy a patkó porcok rendben vannak és a csontok végén levő porcos bevonat van kopva + a folyadék hiánycikk a térdeimben...

Hyal-Joint nevű kapcszulát kell szedjek 3 hónapig, aztán injekció az izületekbe. Hialuronsav pótlás céljából.
Azt mondta, hogy korántsem biztos, hogy a futás miatt van ez, de amíg szedem a kapszulát addig inkább bringázzak/ússzak :(

Esetleg valakinek tipp, hogy mit csináljak vag ymilyen szert szedjek még?
Arra gondoltam, hogy holnap hajnalban felveszem a futócipőt és elkotródok futni egyet...hátha elmúlik ;]

(#33399) tomcica válasza ígyvanferi (#33396) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hirtelen elso olvasatra 2.5 x 2000m-nek ertettem,na mondom az se rossz :P aztan gyanus h inkabb 5 x1000m V02max kozeli(bb) resztavokra gondoltal :DD nekem olyan vagy elesebb csak majd osszel lesz megint,addig LT koruli mennyisegi munkaval operalok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33400) tomcica válasza Haugland (#33398) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Doki ellen szedj valamit (pl: futas :D ) a "zapja faxat" az osszes kigyomerget arulo koklernek (aka mai modern lelkiismeretes tiszta sziv dokik es akik kineveltek modszeresen oket mar par generacio ota).
Mozogj meg ha napi 15-30percet is,ha kell gyors seta,kocogas aztan epited alulrol,elofordult ez mar rendesebb csaladoknal is :DDD

Harom embertipus temetesere tudok ugy tiszta szivbol elmenni: orvos,ugyed/bankar es politikus ezek kozul barmelyik is hullik el csak javara valik az emberisegnek ;)

Amugy itt faluhelyen disznozsiros (mangalica) ujsagpapirba szoktak az ilyen eseteket tekerni,de a hasfajosokat is,szoval ez nem biztos h a legjobb modszer :D
Maradjunk annyiban,hogy az emberi test fantasztikus talalmany,talan meg napi 5-6 ora (vag ykevesebb ) alvas mellett is tud funkcionalni,meg ha recseg is a varratok es illeszteseknel.Rakd helyre magad es lepj meg valami orult edzessel,legyen nekem is elmeny megnyitni a forumot :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.