Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) inf3rno válasza Vertigo18 (#27650) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Írnod kellett volna a Garmin supportnak, hogy bugos az oldaluk. Ennyi a tuti.

Buliban hasznos! =]

(#27652) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#27650) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én ebből azt szűrtem le, hogy nem szeret téged a garmin. ;] Bár ez sokkal előbbre nem visz...

(#27653) kk831228 válasza Vertigo18 (#27650) üzenetére


kk831228
addikt

Na mi ez a vàsárlási kênyszer... 🤔 Bezzeg az èn időmbe tornacipő, vagy mezìtláb... 😬 ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27654) beltram válasza Alg (#27640) üzenetére


beltram
tag

Én szinte minden nap át szoktam masszírozni teniszlabdával a talpamat, azt nagyon ajánlom mindenkinek.

pace be with you

(#27655) beltram válasza bandus (#27647) üzenetére


beltram
tag

Nem, ez a free.

pace be with you

(#27656) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mondom, a legérdekesebb az egészben, hogy az óra még a kapuban, a futás végeztével rögtön kiírta, hogy ez bizony 6 Pb...

Ami persze nem igaz, hiszen az Endomondo simán kiszűrte az eddigi szar kis Fr610 adataiból is a Pb-ket, ez a 23km-es futás során az "állítólagos" 5km-e és 10km-es Pb. nem valós. Viszont, mivel az óra a Garmin oldalán nem talált még Pb-ket, ezért rögtön ki is számolta, az 5 és a 10 km-esre emlékszem, hogy Pb-nek tüntette fel. De akkor miért nem írja fel a "Trófeavitrin"-be?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27657) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma atmogato hosszabb futas volt,megindult a lab magatol (az mindig jo jel :D ) 20km = 1:34 (145-os atlagpulzuson).Vannak ilyen napok is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27658) #78687232 válasza Vertigo18 (#27656) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mert egy rakás szar a garmin rekord részlege? :DDD

(#27659) Vertigo18 válasza #78687232 (#27658) üzenetére


Vertigo18
addikt

De Zotya, pont nálam? :DD :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27660) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!
Használ valaki runtastic pulzusmérő bt-os övet? Miért lehet az, hogy nálam edzés alatt többször elveszti a jelet olykor 30perc után és nem is hajlandó folytatni a mérést?

/\____/\

(#27661) #78687232 válasza Vertigo18 (#27659) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem tudom miért annyira mérvadó, mikor ott az endomondo.
Jelenleg nálam ennyit mutat, a mai PB-re még csak rá se kérdezett. Asszem múlt héten elfogadtam legalább 4 új rekordot, most szinte mindegyik üres. Rakás szar az egész, én különösebben nem is foglalkozok vele.

(#27662) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Kicsit off, de hátha valakinek van ötlete.
Szerintetek mi lehet az oka, hogy 19 évesen 171 centivel kereken 50 kiló vagyok. Van friss laborleletem, elvileg minden ok, picit alacsony a koleszterin.

(#27663) Vertigo18 válasza #78687232 (#27661) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát ez az!!!

De nézd csak ezt:

Elnézést kérek a kollégától, hogy engedélye nélkül töltöttem fel ide az eredményeit, a nevét direkt lehagytam. A lényeg, hogy Ő is Fr235-tel fut, ráadásul tisztán látszik, hogy egy napon szedte ki a készüléke egy hosszabb futásból az 5km-es és a 10 km-es Pb-t! Tehát nem igaz, amit maga a Garmin ír, hogy csak akkor szedi ki a Pb-t, ha megközelítőleg annyit futsz, mint a Pb. távolsága!

Nálam meg még akkor sem szedi ki! :D :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27664) #78687232 válasza Vertigo18 (#27663) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az a legegyszerűbb ha elengeded. Ez legyen a legkevesebb, persze ha nem elsődleges számodra. Alig van olyan funkciója amit használok is. Igaz, nekem az endomondo-n és a sports tracker-en kívül egyik app sem tetszett eddig.

(#27665) Vertigo18 válasza #78687232 (#27664) üzenetére


Vertigo18
addikt

Úgyis rádmarok majd a napokban az appokkal kapcsolatban, ha nem megy valami, úgyhogy lelkiekben készülj fel! :) Már most sem értem, hogy megy itt körbe egy piros csík, hogy az mit akarhat??? :F :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27666) #78687232 válasza Vertigo18 (#27665) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az elért lépéseidet mutatja. Ha körbeér, zöld lesz és sikerült a napi cél. Be lehet állítani manuális célt is, meg automatikust is. Nekem az utóbbi van, a napi lépésszámok után lő be egy átlagot.
Azért vicces, talán egy óra inaktivitás után már küldene mozogni. Napi 36 ezer lépés után is ugyanúgy elküld két óra múlva :D

(#27667) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#27662) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ectomorf a testalkatod. Részben genetika, részben bélflóra függvénye.

Buliban hasznos! =]

(#27668) inf3rno válasza Vertigo18 (#27665) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jelentkezz szoftverfejlesztőnek a Garmin-hoz, aztán debuggold a kódjukat. Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!

Buliban hasznos! =]

(#27669) Vertigo18 válasza #78687232 (#27666) üzenetére


Vertigo18
addikt

No, akkor ezt megen' nem értem...

10.000-re van belőve a napi lépés. A mai 23km futásommal úgy nyitottam, hogy 19 lépésről (előtte kapcsoltam be életemben először...) 19.000-re ugrott, azóta meg csak folyton nő, már 198%-ot ír ki. Mégsem ért még körbe a piros izé... :)

Ráadásul megrogytam egy 40 percre a futás után, fel se tudtam kelni, erre kiírja nekem, hogy "Mozgás!" :D Úgy érzem, komoly vitáink lesznek nekünk még! :D

inf3rno: köszönöm a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27670) IMIIKE1998 válasza inf3rno (#27667) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszönöm a segítséget. :R

(#27671) Haugland válasza inf3rno (#27645) üzenetére


Haugland
aktív tag

Köszönöm szépen!

De ahogy tomcica is mondta (brutál visszafogott stílusban) -> húzok vissza alapozni.
Kirándulgatni fogok (pár 50km, de futásban gyakrabban keveset)

(#27672) inf3rno válasza Vertigo18 (#27669) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy tomcica motivátor van beleépítve. :D

Buliban hasznos! =]

(#27673) Peterhappy válasza Vertigo18 (#27669) üzenetére


Peterhappy
őstag

Alig nehany tizedmasodperc alatt megtettel 18 981 lepest, teljesen ertheto, ha ezutan kisse megroggyansz, barkivel megesik az ilyen.

(#27674) concret_hp


concret_hp
addikt

2x voltam futni a hónapban, talán még 2 összejön, kell egy kis pihi, egész tavasszal azt éreztem, hogy egy picit sok volt az utóbbi pár év a szervezetemnek gyakorlatilag pihi nélkül.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27675) tomcica válasza concret_hp (#27674) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol tudnek meselni :P vegul ugy is az van,h kimegy az ember es megint felkeszul a szezonra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27676) parandroid válasza Vertigo18 (#27669) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A csík nem tudom, mit jelent, az alap ui-t kb aznap láttam utoljára, amikor megvettem. Órának én a Text Watcht használom (sajnos vulgáris változat itt nincs belőle :( ), futáshoz pedig a RunZone BPM Data Fieldet. A motivációs üzenetet le lehet lőni, én ki is kapcsoltam azonnal, engem is bosszantott. A napi lépésszám-cél az appban állítható, nekem is fixen 10k-n van. Amire itt figyelhettek volna, hogy kerülhetne bele pihenőnap funkció. Ha pl. az ember 4-5-6 napon keresztül minden nap fut egy nagyobbacska adagot, akkor a 7. nap elbassza a garfikont azzal, hogy visít, hogy nincs meg a napi célod. Nekem most pl. félmaraton másnapja csak 1500 lépés volt, de 33km tekerés a bicajjal, ezzel szemben a Garmin jól lebaszott, hogy lusta köcsög vagyok, mert keveset léptem. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27677) tomcica válasza parandroid (#27676) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezeket a funkciokat az ááámerikai eletmodot eloknek keszitettek (sokfitness karperecet is ide lonek be a nyugati piacon) nekunk semmi ertelme,se a 10-20ezer lepesnek,se annak h mozdulj meg orankent (vagy hasonlo).Meg az M400-on voltolyan,h 400%-ot mutatott este,pedig elite-re volt a napi mozgas allitva,szoval szamomra ez a resz hasznalhatatlan.A garmin regeneracioja pedig vegre mar lehetne dinamikus,mondjuk nehany honap alatt radallna,mert nekem gyakran tul magas regeneraciot javasol.Ezen is lehetne finomitani,Suunto-t nem ismerem az lehet pintosabb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27678) parandroid válasza tomcica (#27677) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a regeneráció kijelzése is teljesen rugalmatlan, csak a bizonyos pulzustartományokban tartózkodás összidejét figyeli, fokozatosságot, intervallumokat, bemelegítést-levezetést, regenerációs tevékenységet nem. Kedvencem, mikor kihajtod magad, kiírja, hogy 72 óra pihenés, másnap elmész egy laza, alapozós pulzusos kocogásra, aminek a végén büszkén kiírja, hogy fasza vagy, pihenj 17 órát, és minden ok. :D Na mindegy, kezdőknek, figyelmeztetésnek jó. Az tény, hogy eleinte velem is folyton elszaladt a paci, akkoriban nem jött volna rosszul, ha tudatosítja bennem valami/valaki, hogy a heti 2 max-pulzus közeli egyórás futóedzés minden, csak nem egészséges.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27679) margithid


margithid
veterán

Letoltam a szokásos 11.6 km-emet, most a régi cipőmben, az idő ótvar lett... 1:04:35... Pedig voltam már órán belül is. Na mindegy, a lényeg, hogy a lábamnak semmi baja, a térdemet se érzem annyira mint a takumi renben, nekem kell a csillapítás, ez van.
A takumit meg sajna nem vették vissza, látszott rajta a 11 km...
Ha valakit érdekel, akkor 18k plusz posta, 44 2/3-os 28.5 cm-es.
Ha nem megy el, akkor még sétálni jó lesz...

(#27680) margithid válasza margithid (#27679) üzenetére


margithid
veterán

Rendeltem egy ilyen Hokát.
Kiváncsi leszek milyen, nekem kell a csillapítás meg a stabilitás. 18k volt postával együtt.

(#27681) tomcica válasza margithid (#27679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vaaagy rovidebb felmerokre es elesebv kigyorsitokra.Akar ugy is h masik cipoben melegitesz,a gyirs/eles reszt letolod a takumiban,es veszed is vissza a pihe-puha lagysagot.Ennyit elbir a lab (2-3km eleset).Amikor mar palyan futom a kigyorsitot,akkor szogesben megy,annal igy csinalom en is(bemelegito,gyorsitok sima cipo,szogesben a resztavok v tempo es veszem is at megint a kifutasra).Meglepodnel milyen jol meg lehet szokni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27682) tomcica válasza parandroid (#27678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amennyire elhagyjak magukat mostanban az emberek,van akinek lenne ertelme egy ilyen fitness computer,ami merne aktivitast,pihenest es bevitt kaloriat (ezt n tudom hogy,talan valami szenzorral a gyomorban).Aztan egy elektromos "osztonzes"-t adna ha valami nagy hulyeseget csinalsz.(pl ulsz a gep elott fel delutan,lehuzol egy liter kolat,bevagsz egy egesz pizzat meg ilyenek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27683) margithid válasza tomcica (#27681) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj egy aszfaltos bicikliúton futok.
A takumi ren ott kinyírná a lábam, múltkor nem csak a sarkam, de a térdemet is éreztem. 80 kg vagyok, nem olyan könnyűsúly, kell a csillapítás.
Ha a takumi ren másra nem is utca cípőnek jó lesz, csak ki kell törnöm. Volt egy nike lunarstelos, azzal is igy jártam, sétálni jó azért.
Még esetleg egy erdei pálya jöhetne szóba, de annak is fele aszfalt, csak az messze van és inkább bicikliúton tolom:)

(#27684) parandroid válasza margithid (#27683) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Erdei utakkal óvatosan, jó poénnak tűnik aszfalt után, de a kőkeményre letaposott talajba beágyazódott kiálló gyökerek, meg kavicsok az én lábamnak érzésre sokkal szarabbak, mint az aszfalt. Utóbbit megoldod egy csillapítottabb cipővel, a bökős kis szarok ellen viszont tényleg csak a saját ízületeid, szalagjaid megerősítése tud megvédeni. Persze ha trailrunningra készülsz, akkor ez lófäsz, de oda meg akkor nem árt valami kicsit krosszosabb cipő.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27685) Vertigo18 válasza parandroid (#27676) üzenetére


Vertigo18
addikt

No de ezek hogyan jelennek meg? Feltelepítettem az a számlapot, amit írtál, azt a text-nevűt. Ha rámegyek a Connect App-ban az eszközök között az órámra, majd ott a Connect IQ alkalmazásokra, ott a "Számlapok" alatt megjelenik, hogy telepítve van a "Text watch". Ezek után szinkronizálom a Connect appot az órával, éééés... nem történik semmi, az órán marad az eredeti számlap. Ki kell valahol választani az órán belül is, csk nem találom?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27686) parandroid válasza Vertigo18 (#27685) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Megnyomod egyszer a futás gombot (jobb felül), ott menü -> settings -> system -> clock -> watch face -> kívánt óralap kiválasztása -> örülés.

Data Field egy kicsit bonyolultabb, de arra is rá lehet érezni. Ott az a trükk, hogy nem egy komplett lapot állítasz be, hanem ki kell választani a futásnál egy olyan oldalt, ahol csak egy adatmező van egy oldalon (vagy az egyiket így beállítani, ha alapból nem így van, és ezt az egy adatmezőt beállítani, hogy ne pulzust, időt, vagy pace-t mutasson, hanem a letöltött Data Field kiegészítőt. Bonyolultnak hangzik, de ha átlátod a logikáját (nekem is eltartott egy darabig), akkor valahol egyértelmű. Ja, ez is mind az órán történik, a futás (vagy amilyen sportot szeretnél) funkciónál, az activity settingsnél.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27687) margithid válasza parandroid (#27684) üzenetére


margithid
veterán

Kitaposott földes út ez egy tó körül, teljesen jó, igaz fele annak is aszfalt.
Hokára kiváncsi leszek bicikliúton, menynire fog csillapítani.

(#27688) parandroid válasza tomcica (#27682) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy egy kalóriaszámlálónak még én is nagyon tudnék örülni, ez azért elég nagy lökést adna nekem is, meg az egész fitness-piacnak. Fogalmam sincs persze, hogy hogyan lehetne kivitelezni, ugyanakkor 10 évvel ezelőtt azt sem tudtuk elképzelni, hogy egy karóra lépésszámlálót, gps-t, és pulzusmérőt is tudjon egyben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27689) Vertigo18 válasza parandroid (#27686) üzenetére


Vertigo18
addikt

*Qva jó, kösziii! :D :R :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27690) tomcica válasza parandroid (#27688) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vezettem a myfitnesspal-en egy jo 5-6honapnyi napi kaloriabevitelt,ez eleg is volt,h teljes kepet kapjak az etrendemrol,finomhangoltam,azota jo igy erzesbol/fejbol.Tudom milyekajabol 1-1 tanyer (vagy marek) mit tartalmaz (szenhidrat-feherje-zsir tengelyen) tudom gyorsan szivodik-efel vagy mivel lassitsam.Ilyenek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27691) parandroid válasza tomcica (#27690) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, pontosan ennek nem volt még lelki erőm nekiállni - pedig nagyon kéne a fejlődéshez, meg főleg a zsírpárnák eltüntetéséhez. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27692) LanyUs válasza margithid (#27687) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hogyan döntöttél a Huaka [link], a terep Stinson 3 [link] és az Infinite [link] között? Mindegyik neutrális lábra van, ár közel hasonló akcióban. Nekem bőség zavara már. Másik márkából magas csillapítású nincs is?

(#27693) margithid válasza LanyUs (#27692) üzenetére


margithid
veterán

Terepet nem akartam, mert ha megyek is akkor is letaposott földes, ergo nincs szükségem igazi terepcipőre.
Igazából már csak ebből volt méret, de több helyen olvastam, hogy nagyon jó a csillapítása, nekem meg az fontos.
Egyébként az infinite stabil lábra van ez alapján: [link]
De mondom, nekem az első a csillapítás, ezen bukott meg takumi ren is nálam sajnos. (a vérhólyagról nem is beszélve:) )
Amit rossz a hokában állítólag, hogy hosszú távon kényelmetlen...? Nem tudom, hogy az én 11 km-em mennyire számít hosszú távnak, de majd kiderül.
Amin még gondolkodtam az az asics gel fundation, de abból nem volt már 10-es méret, igy nem kockáztattam, pedig arról is jókat írnak.
Úgy érte volna meg igazán pedig, kb 15-16k-ba fájt volna egy pár, mivel nem kellett volna postát fizetni, de már mindegy.
Bejön a hoka kitartok majd mellette. Nekem a mostani adidasom (ozweego stability is jó, kényelmes, jól tartja a lábat, kicsit lehetne benne több csillapítás. Ha lenne annyiért amennyiért vettem (11k), akkor vennék még, de sajna már sehol nem kapni...

(#27694) LanyUs válasza margithid (#27693) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm, de profin összefoglaltad :R Az asics kayano 20-asom apunál kötött ki méret miatt, de a csillapítása hajszállal is, de gyengébb a Clifton 1-esnél. Sz.rrá tapostam már ezt a Hokat, 1300km van benne aszfalt/terep/köves,ágas/poros 100kg-mal :) Mit kapott ez már és még mindig egyben van. Igaz vegyesen használom egy Sketchers Go run és egy Adidas Duallal, de a csillapítása kitaposás előtt mindent visz/vitt.

[ Szerkesztve ]

(#27695) margithid válasza LanyUs (#27694) üzenetére


margithid
veterán

Kiváncsi vagyok rá már én is!

(#27696) borix válasza margithid (#27693) üzenetére


borix
őstag

Ultrások veszik komoly távokra.Lehet,hogy egész hónapban nem futol annyit mint ők egy alkalommal a hoka cipőben.

(#27697) margithid válasza borix (#27696) üzenetére


margithid
veterán

Ez megnyugtató! :R

(#27698) bandus válasza margithid (#27697) üzenetére


bandus
veterán

aztán majd megint vissza akarod küldeni leharcolva, vagy elsózni fb-on. egyszer csak megtanulod, hogy megéri felpróbálni a cipőt vásárlás előtt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27699) margithid válasza bandus (#27698) üzenetére


margithid
veterán

Kb 2 cipőm nem lett jó internetről rendelve, pedig nem csak futócipőket rendelek.
Ne aggódj, a takumit is el fogom használni, ha nem is futásra, de lesz egy drága utcai/sétálós cipőm.
Pest 120 km, ezért semmi kedvem felmenni oda, max ha valami tényleg nagy akció van.

A felpróbálással kapcsoaltban is írtam már.. Volt nekem oylan cipőm ami a boltban felpróbálva isteni kényelmes volt, aztán használva egy rémálom...

[ Szerkesztve ]

(#27700) LanyUs válasza borix (#27696) üzenetére


LanyUs
senior tag

De borix mi ultrások vagyunk!!! Akkor is ha olajat mosunk le vele a kezünkről és akkor is ha a futásokat megfelelő periódusban vizsgáljuk :) :DDD Ui.: valóban típusok között akár fél szám eltérés is lehet, ezért még remeg az ujjam, de a 48-as már tuti nem kicsi :) A Huaka és az Infinity közti eltéréseket még megrágom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.