Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) Gergőke88 válasza concret_hp (#27800) üzenetére


Gergőke88
addikt

mi lesz helyette neked?

(#27802) concret_hp válasza Gergőke88 (#27801) üzenetére


concret_hp
addikt

ami eddig volt, ez friss import lesz :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27803) SLYM válasza SLYM (#27797) üzenetére


SLYM
veterán

3:45. Van még hova fejlődni a 2:55-ig. :D

(#27804) t1 válasza SLYM (#27803) üzenetére


t1
addikt

Nekem 3:28 de egy 13km-es futásban volt, egy körön nem tudom mennyit tudhatok még sose próbáltam.

(#27805) #78687232 válasza SLYM (#27803) üzenetére


#78687232
törölt tag

Na ez teljesen jó! Nekem is kéne egy hasonló teszt, eddig nálam is csak magasabb távokon jött ki az, 1K pb

(#27806) LanyUs válasza Vertigo18 (#27793) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szomorú vagyok a hrm tapasztalataiddal :( Pedig ha vennék órát, akkor bizony a Garmin 235 lenne az :) . Olvasgattam régebben összehasonlító teszteket [link] [link] és a beltéri használat során 95%-ban egyező volt a mérési eredmény. Lehet túlságosan szorosan működik csak pontosan ( zsibbadó kézfejjel ) / egyénenként is eltérő lehet a "leolvasási" pontossága. Azért jó, hogy van hozzá öved is. Ennek ellenére azt következtetem ki, ha egyenletes tempó a cél, akkor még mindig jó opció. Intervall esetén meg úgyis kifingás van :) Köszönjük a tapasztalatot! :R

[ Szerkesztve ]

(#27807) werszomjas válasza LanyUs (#27806) üzenetére


werszomjas
őstag

Ott az FR230, ugyanaz mint a 235, csak övvel méri a pulzust.

üdv

(#27808) tomcica válasza LanyUs (#27806) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Resztavozasnal nem kell merni a felso pulzust,vagyis nem kell zonaba tartani.Ugy kell a resztavokat iramba beloni,h a megfelelo celt erjek el: a hosszabbak savkuszob allatt es rajta (ez sok bernek a 10k-FM irama),a rovidebv elesitek 3-5k iramon az mar 93-95-97%os max pulzus,ott nincs mit merni,sot ha van idod az oradat nezegetni,akkor nem jol csinalod.
Amit esetleg erdemes merni az,h a piheno vegere visszaesik-e 75% ala a pulzus,es indithatod-e a kovetkezot vagy kell meg extra piheno.(ez alol is kivetelek a kozeptavot celzo resztavok,ahol bizonyos edzeseknel direkt fent marad a pulzus is 80%felett a piheno vegere)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27809) tomcica válasza #78687232 (#27805) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az 1000m felmerohoz a bemelegites az egyik kucs.4-6km laza futas,a vegen egy 4-500m fokozobbra.Futoiskola,gyorsitas es 2x150-200m erosre (400-800m-es iramban).Majd 10perc atmozgatas,nehany repulo 60-80m benne es ugy indulsz neki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27810) LanyUs válasza tomcica (#27808) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi a tanácsot! Általában 15 perc séta a melegítés (100hrm) majd pár perc dinamikus nyújtás utána 1 km laza kocogás (130 hrm 6 perc). Aztán az edzés indításkor viszont kényelmetlen hirtelen a 165-170hrm, kell még további 15 perc mire "jól érzem magam". Addig ólomnak érzem az elülső comb izmom is, mintha nem lenne elég vér benne.

Ez most csak vicc lesz magamról :) : nézem az órát és látom, hogy"már" 90%-on "sprintelek" olyan kényelmetlen érzés. Sőt még a telefont is van idő kivenni a derék tokból belépni, nézegetni... :) Kicsit visszaveszek, hogy ne fájjon annyira, mert biztosan úgyis sokat ér az edzés. 10-el lejjebb 160-165-ön már ismét virgonc vagyok és elégedetten mehetek nyújtani, közben meg épp a nagyobb fejlődéshez szükséges befektetést spóroltam el :) De hát a levegőt is gyorsabban venni kell, meg a tüdő is "megég" egy kicsit - az olyan kellemetlen :D Hófehérkét ekkora megterhelésnek kitenni :)

Most 24 km-re készülök 60 perces heti 3-4 edzéssel, ami csak terep - intervall domb 1km 170-175 között - 1km 140-en. Kíváncsi leszek mi sül ebből ki :)

Az 1km -re bemelegítés meglepett milyen alapos és összetett :R

(#27811) kk831228 válasza Vertigo18 (#27791) üzenetére


kk831228
addikt

Gondoltam hogy ez lesz a vège, egy ideig szenvedtem ên is vele, de meguntam... :B Mondjuk nekem az előző is optikai volt, amivel ugyanùgy problêmám volt. Amikor megvettem a 235 - öt, kicsit bìztam benne, hogy a garmin szenzora hátha jobb lesz, de előtte rákèrdeztem garmin csopiba ès ott ìrták, hogy 735 xt is kuka, amiben ugyanaz a szenzor van, szòval onnantòl kezdve, a kis bizakodás is alábbhagyott... :B Persze ugyanùgy használhatatlan lett pontos mèrèse a 235-is, nekem... :B :N

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27812) tomcica válasza LanyUs (#27810) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik edzesedet erdemes lenne feljebb tolni idoven (masfellel-duplaval) es az elso 3/4-et szigoruan 140kozeleben tartani,a tulso 1/3at faradt labra 155-165koze fokozni (az utolso 1-2km mar mehet 165-175re de csak annyi) masnap ra faradt labra 60p totyoges (ezt ne is merd,nem erdekes,csak 145 fole ne menjen a pulzusof,135on totyogni az elozo napi edzes fenyeben tokeletes,ha jon a lendulet akkor se mesz vele).Utana johet a piheno nap

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27813) tomcica válasza LanyUs (#27810) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na igen,van is az a mondas,h "my warm up is your workout" :P sot volt olyan kifutas (warm down) ami combosabb lett,mint masnak a napi edzese.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27814) Alg


Alg
veterán

Valakinek nincs elfekvőben Garmin Fenix (2, de az 1-esé is jó ha jól tudom) szíja? Fekete gumi lenne a legjobb. 2 év után kezdi megadni magát az enyém (napi használatban van)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#27815) LanyUs válasza tomcica (#27813) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem ismertem ezt a mondást, de a workout táborhoz tartozom :D Köszönöm, mára beütemeztem a 120 percest. Addig elmélyülök magamban miken gondolkodjak közben, mert 140hrm-en lesz rá kapacitás :)

kk831228: Milyen sok futónak van itt 235-ös! $$$ ;]

[ Szerkesztve ]

(#27816) tomcica válasza LanyUs (#27815) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a hosszu,vegen maratoni tempo,majd FM-10k ritmusig felfokozva teljes spektrumban kifarasztja az osszes izomtipust a labban.Ez is a celja,igy is kell majd regeneralni.Versenyen meg fogja halalni magat ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27817) kk831228 válasza LanyUs (#27815) üzenetére


kk831228
addikt

Kik azok...? 🤔 ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27818) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ezeknél az optikai szenzoros pulzusmérőknél számít, hogy mennyire dagadnak ki, mennyire futnak a felszínhez közel az erei a delikvensnek? Tehát ha nekem elég látványosak, akkor jobb hatásfokkal mérhet egy ilyen?

(#27819) #78687232 válasza tomcica (#27809) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez tök jól hangzik. A valóságban sajnos tudom magamról, hogy már egy ilyen bemelegítéssel egy csomó energiát vesztenék és sokkal kevesebbre jönne ki. Jövő héten nekiesek. Igazából ma megpróbáltam, de rosszul indítottam az órát és felidegesített hogy nem látom, meddig kell futni. Feladtam fejben. Majd megnézem gépen, meddig jutottam, 3.20-al indítottam és 26-ig esett vissza. Szerintem nagyon max. 4-500 méter lehetett

(#27820) tomcica válasza #78687232 (#27819) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak,nekem ma az elso resztavozos ebben a periodusban:

1500m totyoges amig leertem a Tisza melletti gatra (dongolt foldesut vegig az egesz edzes alatt)

5k konnyu futas 145-149 pulzuson

1500m lenduletes 155-160-165pulzuson (minden 500m-en emeltem 5 pulzust)

utana indult a buli:

3km = 10:33
R 300m totyoges
2km = 6:41
R 500m totyoges
1km = 3:02

1200m totyoges haza,ez eleg rovid mert az asszony vart a vacsival,igy otthon hosszabb hengereles es nyujtas.

Ha forditva kellett volna 1km-2km-3km ugyanilyen idokre,akkor soookkkall nehezebb lett volna,mint igy,szoval kell a rendes bemelegedes (mondjuk kell hozza egy kondi azt alairom)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27821) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kis kiegészítés az Fr235-ös optikai pulzusméréses szösszenetemhez:

Két nappal ezelőtt felhúztam a régi, Ant+-os mellkaspántomat. Gondoltam, teszek egy próbát, bár nagy reményeket nem fűztem hozzá, hiszen az óra bluetoothon kommunikál. Azért gyorsan betoltam neki egy keresést, majd megdöbbenésemre egyből meg is találta a mellkaspántot. Gyorsan le is ellenőriztem: a "Futásra" kattolgatva a mellkaspántét írta ki, ha visszaléptem az óra számlapjára, ott kicsit kevesebbet, tehát látszott, hogy ott meg a szenzort akarta használni.

A mai nap jött az éles teszt. Indulás előtt felcsatoltam, majd lépkedtem az órán a "Csatlakozás" menü felé, azonban... magától megtalálta a korábban már csatlakoztatott övet, igazából megjegyezte. Ezután jött a futás, amin kb. ugyanazok az eredmények jöttek ki, mint amennyit egy ilyen tempójú, ilyen távú futásnál kell. Tehát az Fr235 szinte egy TÖKÉLETES óra, ha a pulzust mellkaspánttal mérjük.

Nekem legalábbis így nagyon bevált!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27822) kk831228 válasza Vertigo18 (#27821) üzenetére


kk831228
addikt

nem véletlenül veszi mindenki 230/235 párost... Ár érték arányban a legjobb szerintem az alsó kategóriában a garminok között... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27823) Vertigo18 válasza kk831228 (#27822) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van, ráadásul a különböző letölthető appokkal/számlapokkal eléggé egyediesíthető, főleg ennyiért...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27824) t1 válasza kk831228 (#27822) üzenetére


t1
addikt

Igen elég jó cucc nem véletlen szerettem én is és a mai napig a kedvenc órám volt, csak az a fránya barométer hiányzik nekem...

(#27825) #78687232 válasza tomcica (#27820) üzenetére


#78687232
törölt tag

A megfelelő energia hiányzik belőlem. A bemelegítés még talán oké, viszont utána csak az egyik távon tudnám magam maximálisan meghajtani. Lehet fejben is kevés vagyok, ezt sem tagadom. Megcsinálom ezt az egészet egyben és nekimegyek majd egyesével is. Érdekel, mikor mennyit bírok.
Lehet egy normális edző kéne nekem, aki megfelelően tudna segíteni. Mert néha magamhoz mérten olyanokat futok hogy csak nézek és néha elég komoly fejlődések sikerülnek. Alapból január óta sikerült 13 percet javítanom a fm-i rekordomon, múlt hét óta 10K-n már csak 51 másodperc hiányzik ahhoz hogy 50 perc alá kerüljek.
Ez nem önfényezés akar lenni, szimplán szerintem ezen még sokat tudnék faragni megfelelő szakemberrel, nem stagnálok.
Ugyanakkor hosszabb tervben inkább az ultra táv szerepel, a hosszú futásokat szeretem a legjobban.

(#27826) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#27476) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem jött össze a 42, a hétvégén annyira tropára vágtam a lábam az Eger Csillagán, hogy ma még inkább csak botorkáltam. Megvárom mire 42.2 leszek :)

(#27827) Vertigo18 válasza Chuck Norris (#27826) üzenetére


Vertigo18
addikt

:D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27828) tomcica válasza Chuck Norris (#27826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy ilyen utan nyikorogna nalam is minden :P (meg az is,ami egyebkent nem nyikorog)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27829) bandus


bandus
veterán

érdekes cikk
training for a sub 2:05 marathon

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27830) tomcica válasza bandus (#27829) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert tudni kell,h nehany ev Lydiard alap utan a regi skacok se 2ora slow easy running-ot mentek.Lasd Peter Snell 32km 2orara tipusu "alapozos" lazaja,ami nem tempifutasnak szamitott.
Gyanus h a nagy regiek is jobb idoket futnanak ma,a mostani modszerekkel (magaslati edzes,laktat merese,hormon es verkep finomhangolasa stb. a teszleges EPO-t nem is emlitem,annak az engedelyezett felso hatarat MINDEN valogatott tagnak belovik,mint a jo reggelt...10k-n az 30-40mp kulonbseg ahhoz kepest ha nincs kimaxolva)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27831) bandus válasza tomcica (#27830) üzenetére


bandus
veterán

mit takar ez a lydiard alap?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27832) tomcica válasza bandus (#27831) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A regi alap epitest,aerob zonaba heti 160-200km (benne ket konnyu lenduletes "tempo" savkuszob alatt erzesbol)
2-3ev ilyen (kigyorsitva resztavozassal es fokozo tempokkal a versenyekre)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27833) ígyvanferi válasza tomcica (#27832) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, írja is a cikk, hogy a két módszer gyakorlatilag tök ellentétes módon közelíti meg a dolgot.

Gondolom az a lényeg itt, hogy míg a Lydiard-féle megközelítést egy kezdő futó is alkalmazhatja (illetve hát jellemzően ezt alkalmazzuk mind), míg Canova programjához született kenyai kell legyél + még atomkirály hosszútávfutó génekkel is kell rendelkezz.

(#27834) concret_hp válasza tomcica (#27832) üzenetére


concret_hp
addikt

azért amatőrök közt a heti 100+ km is elég ritka sztem :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27835) tomcica válasza ígyvanferi (#27833) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pontosan,de nagyon gyanus,hogy azok a tehetseges afrikaiak mind evekig labon futottak suliba stb. Nagy a valoszinusege,h mire egy edzo kezebe kerulnek,az aerob alapjuk szinte ki van maxolva.Onnan igaza van Canovanak,a laza hosszu semmit nem tud rajtuk fejleszteni.Specifikus munka kell,de ha valaki ilyen alap nelkul esik neki ennek a specifikus munkanak (ilyen 30km tempoedzesek maraton vagy 5% alatta tempon) gyanus h gyors veget er.
Ergo,ha mar nem vagy 2:10-2:15 koruli maratonista,akkor vegig sem birod csinalni az edzesperiodust.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27836) Vertigo18 válasza tomcica (#27835) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha meg 2:10-es a maratonja, akkor nem innen fog tudakozódni erről az edzésmódszerről... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27837) tomcica válasza Vertigo18 (#27836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27838) SLYM


SLYM
veterán

Futottam egy 5km maxközelit, ment volna több is, de a tüdőm miatt megint nem tudtam rendesen futni, mindig ez van a hosszabb távokkal. Ez amúgy mindenkinél így van, van csak nekem van ezzel problémám? Lehet erre külön edzeni, vagy ilyesmi? Köszi! [link]

Ja még annyi, hogy Iphone-on milyen programot használtok? Egyik ismerősömnek mindig hülyeségeket mutat a SportTracker, aztán nem tudunk rájönni mi lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

(#27839) parandroid válasza SLYM (#27838) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Runtastic, Strava, Endomondo.

Amúgy szerintem egyszerűen hiányzik az aerob alapod, azt nagyon egyszerű szerezni, párezer km alacsony pulzuson, és máris jobban fogod bírni a tempót is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27840) SLYM válasza parandroid (#27839) üzenetére


SLYM
veterán

Télen azt terveztem, hogy futok mondjuk 2 naponta 10 km-eket. De mit jelent, hogy alacsony pulzus mellett? Az erőteljes séta olyan 100-110 körül van nekem.

(#27841) tomcica válasza SLYM (#27838) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Idovel sokkal jobb lesz :K

Nekem ma a tegnapi utan laza hosszu regeneralo napom volt. 139-es atlagpulzus jott ki 1:37-es 20km.Holnap emelkedok (az szokott fajni :DDD a motto hozzo: "take a pain,and wear it like a shirt" )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27842) tomcica válasza SLYM (#27840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

130-140-es pulzus.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27843) Vertigo18 válasza SLYM (#27838) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként tegyük hozzá, hogy 5km-en ez nem egy huhh, de rossz idő ám! Nem mondom, hogy lepipálod a fórum tagjait (ne is ez legyen a célod), de sok-sok, nálad rosszabb eredményeket futó is megjelent már a topikban tanácsokért.

Szerintem ne told ennyire, kocogj csak 140-es pulzus körül, azt meg told végig egész márciusig. Aztán kérj tanácsot tomcicától, hogy hogyan élezd az idődet, olvasd el, majd mond az,t, hogy "Há' ez egy Ufo!" és hagyd a pits@ba! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27844) SLYM válasza tomcica (#27841) üzenetére


SLYM
veterán

Te amúgy profi futó vagy? :)

Vertigo18 Köszi! :) Annyi, hogy 100 métertől 10.000-ig mindenhol akarok futni egy 100% közeli időt, hogy legyen mihez hasonlítani jövőre, meg hogy legyenek meg egyáltalán az idők.

[ Szerkesztve ]

(#27845) tomcica válasza SLYM (#27844) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaa,csak futkoraszok neha,semmi komoly ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27846) Vertigo18 válasza tomcica (#27845) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pffff :))

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27847) kk831228 válasza tomcica (#27845) üzenetére


kk831228
addikt

Bazzzzzz+... ;] 😂(heti 200 km-t} :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27848) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok!
Lassan öregszik a cipőm és szeptemberben a verseny előtt időben be kell újítsak egyet. Ugyanazt szeretném, de nem annyiért, mint amennyiért itthon megkapni..
egyetlen egy angol oldalon találtam nekem tetsző ajánlatot, de paypal fizetési lehetőség nincs és nem tűnik egy nagy webshopnak. Viszont itt van a méretemben és jó 5-6 ezer Ft-al olcsóbb mint máshol a legjobb ajánlatok közül!

Ez az oldal:[link]
Szerintetek mennyire rizikós, vagy valakinek ismerős ez? Nekem nem tűnik bizalomgerjesztőnek, semmi adat, semmi cégnév.. Ha valaki már rendelt innen, légyszi írja meg!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27849) Chuck Norris válasza tomcica (#27828) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igen ez már nagyjából mindenkinek fáj. Vettem most a ionov zoknit amit ajánlottál, nagyon kíváncsi leszek, tapintásra jónak tűnik, holnap talán már el is megyek benne kocogni.

(#27850) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Pulzus terén ezek mennyire lehetnek valós értékek? Csalhat a pánt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.