Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) tomcica


tomcica
Topikgazda

Van h annyira feltornazza a meleg a pulzust,h naaagyon lazara kell venni,akar 5.30-as totyogesre,de tegnap meg a laza napon 4.55-os atlag jott ki az alapozos pulzusra (faradtan es 36fokban).Ilyenkor ugy erzi az emeber,h barmit elbir ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27252) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Meglepő dolog történt nálam. Kedden toltam 4k-t Vibram-ban, és most nem volt izomlázam utána. Lehet, hogy sokkal gyorsabb lesz ez az átállás, mint gondoltam. A technikát is kezdem kitapasztalni, de azért még messze nem tökéletes. Gyorsabb tempóknál szinte magától jön, lassúnál még szerintem az esetek legalább felében rossz a talajérintés. Érzem is olyankor, hogy fáj tőle kicsit a talpam. Majd még utánaolvasok, hogy pontosan mi a jó technika, de egyelőre most bizakodó vagyok. Bár eredetileg heti 1 Vibram-os futást terveztem, de megyek ma este is egy 5k-ra kíváncsiságból.

Buliban hasznos! =]

(#27253) tomcica válasza inf3rno (#27252) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem mezitlab lassabb temponal aproznom kell a lepest (sokkal rovidebb lepeshossz) valamint vertikalisan is kisebb a kilenges (laposabban futok,mint temponal)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27254) Peterhappy válasza tomcica (#27251) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D a legjobb időm eddig kb. 7perces km, egyébként átlag kb 7:30, ha elszáll a pulzusom a meleg miatt akkor 8 perc feletti időket hozok :DD

(oké, az is igaz, hogy nemrég kezdtem, alapozok és 142 fölé nem nagyon megyek)

(#27255) inf3rno válasza tomcica (#27253) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is az jött le, hogy laposan kell futni benne, ha felpörgeted a lábat, csak akkor lehet magasan. Inkább csak lóbálom előre a lábam, mint amikor focinál elrúgom a labdát, és az elülső résznek a hátuljára érkezek, és utána egy nagyon picit leteszem a sarkam. Nagyjából ez tűnik helyes technikának. Ha az elülső rész elejére vagy közepére érkezek, akkor fájni szokott talaj érintésnél a talpamnak az a része, ha meg nem teszem le a sarkam a végén, akkor az állandó feszüléstől teljesen beáll a vádlim a végére. Persze még próbálgatom, korántsem biztos, hogy 3 futásból ráérzek a helyes stílusra, egyelőre csak ez az, ami fájdalom és izomláz mentesen bevált.

Buliban hasznos! =]

(#27256) bencze válasza tomcica (#27251) üzenetére


bencze
senior tag

Én azt vettem észre, hogy oké, lassan megyek,, de ha felmegy akkor esélytelen visszaesnie. Kedden csináltam egy 2km bemelegítést, 125 körüli pulzus 5:45 környéke, aztán 4:30 környékén 5km, ez olyan 160 pulzus a végére, kicsit felette, utána meg a maradék 3km újra 5:45 körül, de itt már 140 alá nem nagyon akart beesni a pulzusom, talán 138 a végére. Kicsit ezért aggódom a holnapi night run maraton miatt, a budai várral kezdünk utána még 40km, nem vicces. Lehet gyaloglok felfele :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#27257) inf3rno válasza bencze (#27256) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Adj neki 5km-t 5:30 körül legközelebb, nekem legalábbis nem szokott beállni 2km-nél még. A folyadékra is nagyon oda kell figyelni, ha kiszáradok, akkor szokott elszállni nagyon. Egyébként ez is természetes, hogy nem megy vissza komolyabb terhelés után, nekem sem szokott, gondolom ha acél az állóképességed, akkor talán visszamegy, de lehet ilyen melegben még akkor sem. Szerintem felesleges ezen aggódnod, úgyis érzed versenyen, hogy mennyit bírsz.

Buliban hasznos! =]

(#27258) ígyvanferi válasza bencze (#27256) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ezért jó, hogy még mindig nem mérem a pulzust, így futhatok ugyanúgy, nem sokkol le, hogy már 198,5 és emelkedik. :DDD

(#27259) borix


borix
őstag

Mondom magamnak,hogy L-Karnitin stb.. társaira nem költök,csak multivitaminokra mert az én szintemen csak pénzkidobás (másfél hónapig nem is szedtem semmit a multivitamin mellé csak fehérje port azt is ritkán). Gondoltam csak venni kéne egy kis L-Karnitint,Glutamint a fehérje mellé rászántam magam :Y .Egyből jobb lett a regenerációm a futás kevésbé viselt meg másnapra érezhetően kipihentebb lettem.Mikor nem használja az ember akkor érezni a hiányukat ezeknek a dolgoknak.

(#27260) inf3rno válasza borix (#27259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

placebo ;]

Buliban hasznos! =]

(#27261) Vertigo18 válasza inf3rno (#27260) üzenetére


Vertigo18
addikt

Troll! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27262) kk831228 válasza inf3rno (#27260) üzenetére


kk831228
addikt

Kb... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27263) borix válasza inf3rno (#27260) üzenetére


borix
őstag

Nem hiszem,hogy ilyen mértékben placebo lenne.
Ha mégis az milyen már! ;]

(#27264) tomcica válasza borix (#27259) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koxos :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27265) borix válasza tomcica (#27264) üzenetére


borix
őstag

Ezek még semmik de amiket még mellette.. na jó azt inkább hagyjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27266) #78687232


#78687232
törölt tag

Szerintetek a bekarikázott rész fájdalmát mivel lehetne legyűrni? Amikor jegelem, egy ideig teljesen jó, viszont 8-10 km futás után már elkezd fájni. A hétköznapokban is néha teljesen szúrni kezd.

[ Szerkesztve ]

(#27267) borix válasza #78687232 (#27266) üzenetére


borix
őstag

Mi okozza a cipő dörzsöli nyomja?

(#27268) #78687232 válasza borix (#27267) üzenetére


#78687232
törölt tag

Lefutottam egy erőteljes félmaratont és ez nem múlt el, hozzáteszem rengeteg helyen volt hetekig fájdalom de azok szerencsére elmúltak már.

(#27269) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma en nyertem a meleg ellen :P 14km benne 7km konnyu ritmus 4.15-os atlag 160-as pulzuson.Cipo Inov8 X233,poros dongolt foldesut.Azert a dinnye jol esett utana :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27270) inf3rno válasza #78687232 (#27266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ott egy lábközépcsont van 2 ízülettel a végén. Szóval ha mélyebben van, akkor az fájhat, egyébként meg a bőröd. Gondolom ez nem sokat segít.

Buliban hasznos! =]

(#27271) #78687232 válasza inf3rno (#27270) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mivel lehet a fájdalmat megszüntetni? Biztos nem a bőr, semmi olyan hatás nem éri. Van amikor két napig nagyon cipő sincs a lábamon és ugyanúgy fáj. Lehet valami erős gyulladáscsökkentő krémet kellene kipróbálnom.
Sokáig a 4 km után már fájt a lábam, voltaren+jegelés sokat segített, most a dupláját is bírom. Persze az utóbbi időben szögre van akasztva a futócipő, csak nagy ritkán megyek.

(#27272) borix válasza #78687232 (#27271) üzenetére


borix
őstag

Milyen cipőben nyomod?Jól látom,hogy lúdtalpad van? Haránt boltozati süllyedésed is van?

(#27273) #78687232 válasza borix (#27272) üzenetére


#78687232
törölt tag

GT2000 és Pearl Izumi Road M3. Lapos mint a guszti bicaja.

(#27274) borix válasza #78687232 (#27273) üzenetére


borix
őstag

Ehhez hasonló problémáról még nem is nagyon hallottam.Lehet szükséged lenne egy komolyabb vizsgálatra és egy spéci talpbetétre?

(#27275) #78687232 válasza borix (#27274) üzenetére


#78687232
törölt tag

Simán, most rendesen ráparáztam a témára. Tény csak a Nyúlcipőben voltam egy lazább vizsgálaton, az illetékes szerint nagyon határérték a lábam. A podiartot dícsérik sokan, lehet hogy a közeljövőben ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#27276) borix


borix
őstag

Arra rá kell majd kérdezni,hogy stabil cipőbe mehet e vagy csak neutrálisba ajánlott rakni a talpbetétet.

(#27277) LanyUs válasza tomcica (#27269) üzenetére


LanyUs
senior tag

04:15? Szép :) Többieknek a mai motiváció Tőlem ( mivel tomcica Te voltál... áh nem számít, hogy futottál, legalább látod, hogy vannak még :) )

"Túl meleg van, minek szenvedjek ilyen időben kint" gondolatok rosszul vannak megírva a fejekben.
Ezt az időt ki kell használni, mert mikor van lehetőséged futni 40 fokban a tűző napon? Szuper kis 10K jött össze a süppedős, buckás, füves "tengerpartomon" a sportpályán tegnap négykor. A homokos, frissen vágott párás fű kombóról visszaverődő hőérzet miatt sokkal többnek éreztem. 04:50-el bekezdtem 5:50-ig lassultam ( 54:30 lett ). Ha Én megcsináltam, akkor mindegyikőtöknek menni fog. Hajrá! :))

[ Szerkesztve ]

(#27278) LanyUs válasza borix (#27263) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem is hozott a kondi alatt a glutamin. Gyorsabban kijöttem vele egy durva edzésből. Plusz, amiért sokan nevettek rajtam, hogy megfázásos időszakban szedtem immunerősítésképpen bíbor kasvirággal és multivitaminnal. Megfázásra viszont felfedeztem a naturland orrkenőcsöt súlyos 900 Ft-ért [link]. Ennek segítéségvel gyógyszer nélkül végigtoltam a náthás időszakokat.
Kreatin mono 3 kg teszt után viszont feltöltéses és folyamatos szedés esetén sem hozott semmi pluszt, de ez egyénenként változó lehet. Bcaa nekem egy nagy kérdőjel, pedig már egy halom dobozzal betoltam. Ma már csak fehérje por megy, ha a napi étkezésben kevesebb a fehérje, de már azt is iktatom kifelé. Emlékszem, amikor régebben egy 2-3 órás bringa előtt, jó akkor 10g bcaa+10g glutamin+2g kreatin+iso por. Akkora szellemi pluszt hozott közben, amikor belekortyoltam, hogy csak úgy hasított a szekér :)

Viszont a Béta-Alanin Expolde [link] függetlenül, hogy nem töltöttem fel használt. Valóban nem fáradt ki az izmom ha fm előtt 30 perccel ment az ajánlott 9g.

Ui.: a hengerelés és a heti 1 bringa izomlazításképpen segített. Úgy vettem észre hogy a túlzásba vitt egyoldalú sport kötötté tehet, ezért valóban érdemes keresztezni mással. A hátúszásról írták ha jól emlékszem, hogy a váll ízületet koptatja ki? Akkor maradt a mell/gyors. Pillangót nem tudok.

(#27279) tomcica válasza LanyUs (#27277) üzenetére


tomcica
Topikgazda

That's a spirit :P mondana az angol.Tetszik a hozzaallasod,meg a vegen lesz beloled valami ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27280) bandus válasza margithid (#27243) üzenetére


bandus
veterán

voltam talan egy hete, de semmi, abszolut offszezon:/

tomcica: ez a ren erdekes lehet, ha szembejon velem akkor kiprobalom sztem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27281) borix válasza LanyUs (#27278) üzenetére


borix
őstag

A Béta-Alanin akkor hasznos ha magasabb pulzuson edzel laktát küszöb körnékén fölött mert kitolható vele a savasodás.Alacsonyabb pulzusú edzéseknél is van savasodás de ott a szervezet feldolgozza nem okoz gondot.

(#27282) margithid válasza bandus (#27280) üzenetére


margithid
veterán

Telefonáltam nekik, mindig hétfőn tudják meg, hogy milyen akciók vannak, majd lehet telefonálgatok nekik néha.

(#27283) tomcica válasza borix (#27281) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sot,ha ezzel segited ott,akkor gatolod a szervezeted adaptaciojat,szoval hatraltatod a fejlodesedet.Ugyanez vonatkozik az antioxidansok hasznalatara is (extra C vit,Q10,kulonbozo kivonatok-cekla,goji stb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27284) borix válasza tomcica (#27283) üzenetére


borix
őstag

Ez egy érdekes kérdés majdnem olyan,hogy minek hajtja valaki magát az 1:30 félmaratonért mikor 1:40 félmaratoni idővel is el lehetne nem lesz rosszabb ember az által sem és a plux edzésidőt hasznosabban is eltölthetné.Írtad,hogy felétek inkább mezőgazdasággal foglalkoznak gondolom hozzá tudsz jutni jó minőségű termékekhez akár még meg is termeled magadnak.
Nagyvárosokban megvesszük a paradicsom,paprika stb fóliában termelt dolgokat savazzák különböző anyagokkal kezelik (lehetne mondani jó minőségű termékeket kell venni a piacon attól,hogy valaki bevásárol a nagybanin és odaültet egy nénikét,hogy árulja drágábban attól az még nem lesz hazai jó minőségű termék) hajtják a növényt szerencsés esetben ezek kiürülnek a növényből úgy kerülnek a piacra boltokba. pl ha nem így történik a paprikánál érzem mert ég tőle rendesen a gyomrom ezt már észrevettem amit én termeltem régen otthon abból bármennyit ehettem semmi bajom nem volt tőle.
Na most akkor használjunk e étrend kiegészítőket vagy sem ha használjuk akkor a szervezet működésébe adaptációjába nyulunk bele ha nem akkor meg alul működés lesz vitaminhiányok a selejtes zöldségfélék miatt.

Húsfélénél sem jobb a helyzet pl a piacon vesz egy egész csirkét az ember otthon megfőzik hétvégére vagy egy háznál nevelt nem gyorsan felnyomatott csirkét főz meg az ember ég és föld lesz a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#27285) tomcica válasza borix (#27284) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg azt is tedd hozza,h ugyanez a "gepezet" hozza letre a szintetikus vagy extraktalt kiegeszitoket is,es nem a ket szep szemedert csinaljak,hanem az X% profitert.Szoval a nagy resze ipari hulladek annak is,barmilyen szep is a csomagolas es hivatalos szervek altal barmennyire is bevizsgalt (hiszen ezen szervek altal hozott hatarertekek is erosen megkerdojelezgetoek).Jol elbaxott ez az egesz...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27286) tomcica válasza borix (#27284) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az 1:40 vs 1:30-nel nem is maga PB,ami szamit hanem hogy milyen folyamaton mentel keresztul erte es mit tanultal belole.Ilyen aprosagokra gobdolok,h turelmesebb vagy a dugoban,penztarnal,jobban turod az ehseget,a kanikula nem keszit ki annyira,mint azokat akik nem estek at ezeken a folyamatokon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27287) borix válasza tomcica (#27286) üzenetére


borix
őstag

Ha túledzi magát az ember feszültebb agresszívebb lesz vagy ha túl sok időt fordít a futásra a család is elhagyhatja az asszony lelép viszi a gyereket is ezeket is meg lehet ám tapasztalni ultrásoknál nem ritka. ;]

A lényeg ha valaki komolyan edz jó minőségű zöldségfélékre,húsfélékre lenne szüksége amit nem a nagy piacokon és a boltokban akciósan fog beszerezni.Az van amit írtál fő a profit a világ meg az emberi élet eközben rohad.

(#27288) tomcica válasza borix (#27287) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert heti 20ora edzest ki lehet szoritani,es nem sok kompromisszum kell a parod reszerol.(kelsz korabban,szerdarabolod az edzest stb.) Ennyivel meg eleg komolyan el lehet muzsikalni.Mondjuk,ha gyerek is van a kepben akkor azert mas lehet,de tuti ott is tudsz aktiv maradni,ha nem is kotott edzes kereteben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27289) borix válasza tomcica (#27288) üzenetére


borix
őstag

Gondolom havi 20 óra edzésre értetted.Persze ki lehet szorítani nincs is azzal gond a mi színtűnkön.
Kicsit olyan polgár pukkasztásnak szántam a maratoni példát nem tudtam kihagyni bocsi. ;]

A lényeg a táplálkozáson van,hogy szükséges e étrend kiegészítő ha valaki nem minőségi zöldségfélékhez húsfélékhez jut hozzá mikor azzal beavatkozik a szervezete működésébe.
Pl ha sok szénsavas ásványvizet fogyaszt az ember akkor lecsökken a gyomorsava mert nincs szükség annyira.Multivitaminokat,L-Karnitin,BCA stb társait fogyasztja az ember akkor annak is meg lesznek a következményei a szervezetben gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#27290) tomcica válasza borix (#27289) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,arra.Ahova legjobban leengedtem es meg mindig mukodott,az heti 12ora (6x 1+1) illetve kielezeskor 6ora/het (de abban minoseg volt rendesen).
Ugy is mukodik a dolog,h egy par hetet megtolsz heti 16-20orara,aztan csurogsz heti 12oran.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27291) LanyUs válasza borix (#27289) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem nagyon bejött a példa :DDD Jól emlékszem, hogy olvastalak a gyúrós topikban is? Én is arra jutottam, hogy jobb ezeket a kiegeket elhagyni, de mindenki eldönti maga természetesen. Izgatottan várom már a 09.16-os Bonyhád-Bátaszék 24 km-ert, addig csendesen edzegetek az itteni infókkal és segítségekkel. Jövő héten Szálka triatlon. Egyszer funból kipróbálnám, de tuti hülyének néznének ha montival odamennék :) Trackinggel lassabb vagyok, országútit meg nem veszek.

Tomcica: melyik úszásnemet ajánlod leginkább egészségügyi szempontból és miért? Értem itt ezalatt: hátúszás - váll felesleges para? Mell - hátra feszített nyakcsigolya? Stb. Vagy ússzon mindenki ahogy tud :D

Ui.: csoki és sütemény helyett kesüdiót, mandulát és pisztáciát csipegetünk. Kalória ezekben is van, de sok hasznos tápanyag is. Főleg egy tábla milkához képest :)

[ Szerkesztve ]

(#27292) inf3rno válasza borix (#27284) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ennél kicsit árnyaltabb a kép, a nagybanira is őstermelők szállítják be, az üvegházi inkább az üzlethálózatoknak meg exportra megy. Szóval ha zöldségesnél veszel, akkor jó eséllyel nem üvegházit kapsz. Mindegyik egyébként tocsog a vegyszerben, mert akinek elég van, hogy kivigye a nagybanira, az már vegyszert is használ. A termelői piacokon is sajnos sokan vegyszerezik őket, sokszor dózissal meg bomlási idővel nem törődve, szóval ott is csak kicsivel jobb a helyzet, mint egy zöldségesnél. Nagybanin én sokszor láttam pl rézgálictól kéklő sárgadinnyéket, stb. A bolti paprikán is szoktak lenni fehér rászáradt cseppek, gondolom az is vegyszer lehet. Szóval a vásárolt gyümölcsöt, zöldséget mindig érdemes rendesen megmosni, még a dinnyéket is mielőtt felvágjuk.

Paprikában érdemesebb minél rondább lecsópaprikát venni lehetőleg zöldségestől, őstermelőtől. Azok általában biobbak, mint a tölteni való, ami mostanra már gyakorlatilag víz ízű szinte mindenhol. Az őstermelőt úgy lehet felismerni nagybani piacon, hogy max 3-4 féle dolgot árul, és rendesen le van barnulva, szemben a viszonteladókkal, akik ezer félét árulnak hófehér bőrrel általában. A normál piacokon talán egy fokkal nagyobb lehet az eltérés, mert ott már sokan termelnek nagyon kicsiben, és mindent kivisznek, ami a kertben nőtt, de azért ott is látni legtöbbször, hogy ki mire szakosodott és ki a viszonteladó. Egyébként nálunk a viszonteladók befenyítették az őstermelőket a piacon, hogy ne adják olcsón, mert baj lesz, szóval megy a kartell rendesen. Gondolom nem egyedi eset ez sem...

Fűszernövényeket, leveszöldséget, paradicsomot, tökfélék egy részét egyébként városban is simán meg lehet termelni a balkonon, nem valami igényes növények. A paprika már egy fokkal nehezebb, de az sem megoldhatatlan. Kubában, amikor jöttek az USA szankciók, akkor pl éhezés volt egy jó darabig, és sokan áttértek a városi növénytermesztésre. [link]

Persze, érezni a különbséget a termelési módszerben minden élelmiszeren. Elég összehasonlítanom a tojást, amit öreganyámtól vettem a bolti tojással. Az utóbbinak már a héján látszik, mert a D-vitaminos táptól baromi vastag a héja az ipari tojásnak.

Szerintem a mai világban nehéz úgy étkezni, hogy ne legyen legalább csökkent a szint valamelyik vitaminból vagy ásványi anyagból. Aki bulizós és iszik, annak kell a többlet cink és B-vitamin bevitel. Aki nem napozik, annak a D-vitamin, kalcium. Aki görcsöl, annak a kalcium, magnézium. Aki fejfájós, annak a B-vitamin, magnézium. Akinek menstruációs görcsei vannak, annak a cink. Náthánál cink és szelén. Hajhullásnál, térképnyelvnél cink, vas és C-vitamin. Ronda bőrnél és körmöknél E-vitamin, cink és szelén. Gyorsan fáradó látásnál A-vitamin. Szív problémáknál Q10. Érelmeszesedésnél omega-3. És így tovább, még lehetne sorolni hosszan. Tápkiegnél ha tömegelsz, akkor esszenciális aminosavak szintén kellenek, vagy zabálsz egy csomó húst. A többi (b-alanin, L-carnitin, stb.) szerintem a mi szintünkön nem kell, nekem legalábbis semmit nem jelent a kicsivel jobb regeneráció vagy kicsivel magasabb laktát küszöb, de ha valakinek főállása a sport, akkor ott gondolom kötelező az is.

Buliban hasznos! =]

(#27293) borix válasza LanyUs (#27291) üzenetére


borix
őstag

Oda nem nagyon járok ritkán betévedtem 1-2 hozzászólás erejéig de nem az én asztalom.

(#27294) inf3rno válasza LanyUs (#27291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Milka kerülendő, olcsósított tejporral megszórt ipari szemét, ami nyomokban talán kakaót is tartalmaz. Ha töltött, akkor meg pálmazsírral nyomták tele még pluszban. Vegyél Callebaut, vagy bármilyen minőségi min 50%-os csoki pasztillát, 1kg kitart 1 évig az egész családnak. Összetöröd a pisztáciát formákban, ráöntöd az olvasztott csokit, aztán alsó hangon 10x jobb lesz, mint bármelyik bolti csoki.

Szerintem felesleges a hátúszáson parázni, Egerszegi is bírta jópár évig ízületi gondok nélkül. Ha mégis gond lenne, akkor csinálsz valamilyen porcerős tápkiegészítős kúrát, aztán kész. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#27295) borix válasza tomcica (#27290) üzenetére


borix
őstag

Ezt próbálom belőni most egy hét keményebb egy hét lazább edzést csinálok.A tempósabb edzéseimmel vannak gondok mert sokszor hosszabb alacsony pulzusú edzések csinálok inkább.
A héten volt egy 19k és egy 14k lassú futásom ma kellene egy rövidebb tempósabb de tartok tőle,hogy ez is 10k lassú lesz. :K

(#27296) LanyUs válasza inf3rno (#27294) üzenetére


LanyUs
senior tag

Callebaut? Mekkora ötlet ez is!!!!!! Köszönöm sok mindenki nevében, aki esetleg belebotlik a tanácsodba :C :C Az egészség témában egy lexikon van a fejedben :)

borix: nem lesz gond, a pulzus pillanatok alatt felugrik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27297) borix válasza LanyUs (#27296) üzenetére


borix
őstag

Annyira nem vészesen a 2 futást lehoztam 130 és 132 átlagpulzussal igaz nem sietve minden közkútnál fürödve. ;]

(#27298) tomcica válasza LanyUs (#27291) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod az uszas nem az en asztalom,szerintem kiegeszitokent usszon mindenki ahogy tud.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27299) inf3rno válasza LanyUs (#27296) üzenetére


inf3rno
nagyúr

http://www.callebaut.com Én innen szoktam venni már évek óta: [link] 53.5%-osat, de ahogy nézem most már több helyen is kapni, valahol olcsóbban is. 50-65%-ig még habzsolható, de ha a fogyás a cél és csak 1-1 kockát ehetsz, akkor érdemes 70% fölé menni, annál lehet tartani a mennyiséget.

Buliban hasznos! =]

(#27300) #78687232


#78687232
törölt tag

Vidékről néha hétvégenként feljárnék Pestre futni. Tudtok olyan helyet, ahol van csomagmegőrzés és futás előtt / után tudok zuhanyozni is? Meg persze a területet elhagynám, csak a futás végeztével mennék vissza. Anno beszéltünk itt a Margitszigeti Atlétikai Centrumról, de szerintem onnan nem jöhetek ki, muszáj lenne a saját pályájukon futnom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.