Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) t1 válasza jackbacsi87 (#27850) üzenetére


t1
addikt

Hány éves vagy ? Az ábra alapján szerintem nem csal.

(#27852) jackbacsi87 válasza t1 (#27851) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

30.
2013-ban kezdtem bringázni, aztán kb 2 éve jött hozzá a futás.
Szeptember végén, október elején van tervben egy ensportos állapotfelmérő, addig meg megnézetem magam egy kardiológussal, mert jövőre szeretném komolyabban csinálni a futást is. Illetve mikor érdemes az állapotfelmérést megcsináltatni? Toljam át inkább jövőre, a téli alapozás utánra?

(#27853) tomcica válasza Chuck Norris (#27849) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Foleg esos/taknyos idoben muzsikal jol,meg ha izzad a melegben benne a labad :K
En meg kaptam szulinapra egy vastagabb Salomon zoknit,szinten merinoi,de meg varat magara a teszt,ugy novemberig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27854) LanyUs válasza SLYM (#27838) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sportstracker és Strava között 10km esetén max. 100m differencia szokott lenni a strava javára. Tehát mindkettő viszonylag pontos és kb. 1 sec alatt találnak GPS jelet is. Bar ez a GPS dolog erősen telefon függő is (Redmi Note 3 pro nekem ). Párhuzamosan futtatom minden egyes futáskor a kettő programot. A sportstracker a szint különbség számításánál ír bődületes baromságokat. Annál az értéknél a Stravat lehet csak figyelembe venni. A másik hasznos funkció az auto pause lenne esetleges kényszer megállás esetén (autó forgalom, piros lámpa). Itt viszont a Strava szokott hibázni. Tracker a jó :) Export file-kent feltölthető az edzés egyik programból a másikba.

Mi is rendeltünk Inov zoknit :) Tomcicat biztosan támogatják :) Írok majd a teszt után róla.

[ Szerkesztve ]

(#27855) beltram válasza Danika256 (#27848) üzenetére


beltram
tag

Biztosan kamu. Ha nincs "offline bolt" (vagy legalább valami konkrét elérhetőség), elérhető facebook oldal, paypal fizetés, akkor felejtsd el. Ha anglia, akkor az idealo.co.uk -n nézz szét. Konkrétan melyik modell/méret amit keresel?

pace be with you

(#27856) Vertigo18 válasza jackbacsi87 (#27850) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hány éves vagy? 30 évesen 210 feletti max pulzus? :Y

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27857) tomcica


tomcica
Topikgazda

Durva szeptemberunk lesz,itt rogton az elejen UTMB Kiliannal es kedvenc orult futonkal Jim Walmsley-vel :P
Utobbi legeny a heten 88merfoldet futott,ugy h mindenki mas mar 30 kornyeket (hiszen kozel a verseny) szoval vagy nagyot fog menni,vagy vegig se megy.

A masik happening a berlini maraton Kipchoge,Kipsang es Bekele trio feszul egymasnak.Kipchoge riportja alapjan a vilagrekordnak is (ha az idojaras engedi).

Szoval zabpehlyhet beaztatni,edzest letudni es johet a musor :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27858) bandus válasza tomcica (#27857) üzenetére


bandus
veterán

uh uh uh, és walmsley-é az 1-es rajtszám, kilian a 2. hát nem tudom, nagyon bírom a spanyol srácot, de itt walmsley-nak fogok szurkolni, ha bejön a saját gyilkos stílusa, akkor szerintem legyőzheti kiliant. mit gondoltok? :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27859) tomcica válasza bandus (#27858) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem ne is mondd,imadom ezt az orult hozzaallast...talan Prefontaine volt ilyen anno,szivbol semmi biztonsagimegoldasok,aztan ha szetesik az egesz akkor szetesik.Egyszerjojjon ossze neki,akkora rekordot fog menni,h evekig csak nezegetni fogjak a North Face,Salomon stb szponzoraltak ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27860) jackbacsi87 válasza Vertigo18 (#27856) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

:K
Már egy ideje figyelem a légzésem is, valamiért a 3be-3ki a kényelmes nekem. Amit linkeltem versenyt, ott kb a táv feléig futottam 3/3ba, aztán váltottam sűrűbbre, de csak azért, hogy ne szálljon el a pulzus. Vannak anomáliák!:)

(#27861) Vertigo18 válasza tomcica (#27859) üzenetére


Vertigo18
addikt

Érdekes hozzáállás. A kisebbség azt vallja, hogy SOSEM szabad feladni. Van a nagyobb rész, aki úgy van vele, hogy ha nem megy az adott tempó, akkor bele kell kicsit sétálni. Az első csoport ezt nem engedi meg magának.

És akkor van ez a harmadik "csoport", néhány fanatikus, aki azt vallja, hogy ha nem a legjobb időmet futom, akkor egyszerűen kiállok még a legnagyobb versenyből is akár.

Érdekes ez...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27862) parandroid válasza Vertigo18 (#27861) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez főleg az igénybevétellel spórolás valahol. Mi is meghalunk egy jól meghúzott verseny végén, de ezek a csókák konkrétan az emberi teljesítőképesség határát súrolják. Nekünk ha nem megy, akkor is jó edzésnek, tapasztalatnak, neki viszont hónapokat vesz el a várható élettartamából az igénybevétel, és hetekre kiesik a rendes edzésciklusából. Valahol, gondolom, úgy vannak vele, hogy fölöslegesen nem nyírja ki magát, nem ezért gyilkokta magát évekig, inkább megspórolja a kínhalált, és a többhetes regenerációt, ha látja, hogy úgysem lesz meg, amire készült.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27863) concret_hp válasza parandroid (#27862) üzenetére


concret_hp
addikt

azért nem hiszem, hogy hónapokat lehetne veszteni a várható élettartamból, ha egy versenyen nagyon lefő a kávé, max ha olyan szinten, hogy összeesik + kóma meg ilyenek :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27864) tomcica válasza Vertigo18 (#27861) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mivel en is hasonlo tipus vagyok igy teljesen megertem :P Az,hogy vegig birna totyogni NEM OPCIO,valszeg edzesen v. regebben mar csinalt olyat,szoval az nem kihivas.
Van abban valami felszabadito es egyben remiszto is,amikor a teljesitokepesseged felso hataran zsonglorkodsz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27865) bandus válasza tomcica (#27864) üzenetére


bandus
veterán

na nem mintha akkora fekete öves lennék mentálisan, de eddig két féltávú triatlonverseynen indultam, a másodikról hasmenés miatt ki is száltam 10 km futás után. végig tudtam volna totyogni, de úgy voltam vele, hogy miafenének, befejezni egyszer már befejeztem, most nem lesz meg sehogysem az idő, amit kitűztem, szóval el is engedtem a francba.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27866) tomcica válasza bandus (#27865) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,de vissza a valosagba,kimegyek var 1 ora emelkedozes (majd leszek kesobb,ha kisirtam magam a tus alatt :DDD ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27867) Danika256 válasza beltram (#27855) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi, szerintem is.. Megnéztem az idealo-n, de ott sem láttam 30 ezer Ft-nél olcsóbban.. ASICS GEL Foundation 12 2E kellene 43.5-ös méretben, vagyis UK8.5. Korábban 23 ezer Ft-ért sikerült megszereznem a Wiggle-ről, nagyon szuper, csak már öregszik.. Most 30 alatt sehol sem látni, itthon 33 körül van..

(#27868) concret_hp


concret_hp
addikt

az összefoglalót nem lehetne defaultból összébb csukni? nálam a fele látszik alapból...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27869) tomcica válasza concret_hp (#27868) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kicsit szerkesztettem rajta...talan igy jobb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27870) bandus válasza tomcica (#27866) üzenetére


bandus
veterán

true, majdnem elengedtem ma az egyebkent keddre tervezett edzest, de most mar muszaj megcsinalnom :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27871) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, akkor rápróbáltam egy utolsó lehetőségre, mielőtt végképp búcsút intenék ennek a szekciónak, konkrétan toltam az új Fr235-tel egy 10km közelit, hogy vajon abból kiszedi-e a PB-ket. Tudom, már elég unalmas lehetek, de még mindig zavar, hogy egy Garmin órából kiszedi a Garmin Connect az eredményeket, majd ezt szinkronizálom az Endomondoval és az Endomondo KÉPES a PB-ket kiszedni az eredményekből, a Garmin Connect meg a Garmin órából nem.

Viszont ugyebár jött egy olyan tipp még régebben, hogy fussak egy "közelit" és akkor kiszedi majd és bekerül a trófeavitrinembe is. Nos, 10.01 km. az elég közeli, gondoltam én. Ahogy hazaértem és szinkronizált az óra, már írta is a Garmin Connect, hoy 1 km PB, 5 km. PB, meg 10 km. PB., amit nem nagyon értettem, hiszen az 5 km-re a 10.01 km. az minden, csak nem közeli. Viszont nagyon megörültem, amikor a trófeavitrinemben megjelentek ezek az adatok, így immár nekem is ott lebegnek a PB-im, amiket meg is erősítettem...

Jah, nem... Amint átléptem másik linkre és újra megnyitottam a Trófeavitrint, ismét csak vízszintes csíkok fogadnak, mintha még életemben nem futottam volna.

Nos, marad az Endomondo. Feladtam! Igazán nem mondhatja senki, hogy nem gebegtem eleget!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27872) t1 válasza Vertigo18 (#27871) üzenetére


t1
addikt

Egy utolsó próbànak lépj be Facebookon a Garmin Sport & Fun Hungary csoportba a hivatalos magyarorszàgi Garmin forgalmazó moderàlja lehet tudnak segíteni.

(#27873) tomcica válasza Vertigo18 (#27871) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi energiabol feledzhetned magad valami rendes versenyre,lefutod,megnyered es ott lesz egy IGAZI trofea a vitrinedben ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27874) #78687232 válasza Vertigo18 (#27871) üzenetére


#78687232
törölt tag

Végem, simán futottál ezért rekordot. Mehetnél most már erőből is egyet, érdekelne hol a határ.

(#27875) LanyUs válasza Vertigo18 (#27871) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi a baj a strava-val? Olyan szépen kiszed minden PB-t. Fejlettebb a garmin saját programja?

Tomcica: ma csináltam meg a 2 órásat. Viszketett a seggem, de nyugton maradtam a 3/4-ig 138-140 hrm-en. Érdekes módon 90 perc lassúzás után ( nálam az, mert melegben 06:30-07:30 / 1km tereptől függ beton/terep/domb ) össze kellett kapjam magam, hogy emeljek 165-re 20 percre, majd az utcsó 10 perc ment 175-180-on, viszont a mosolyom nem volt őszinte :DDD Azt tapasztalom, hogy ha 1 óránál többet futok ugyanazon alacsony tempóban, akkor kicsit ellustulok és dupla spanolás kell a váltáshoz, ahhoz képest, mintha azonnal "beletaposok". Érdekes. Domb intervall megvolt? Milyen domb van a környéken? Gondolom felpattogsz rajta sűrű lépésekkel nagy karlendítéssel 175-ös pulzussal :)

(#27876) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Endomondoban, a draw route vagy create route opciónál nekem a térkép fölül eltűnt a snap to road választógomb. És így most nem is követi az utat, szabadon rajzolhatok, ami elég lassúvá teszi a dolgot sok esetben. Tudom, hogy ti gps-es órával oldjátok meg ez, csak én rajzolgatok utólag a térképen, de esetleg megnézitek, hogy nálatok is ez-e a helyzet?

(#27877) kk831228 válasza #78687232 (#27874) üzenetére


kk831228
addikt

4 percesekből simán menne az 5 kili szerintem... :K a második 5 az már hùzòsabb lenne...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27878) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érdekes dolog történt ma velem. Körülbelül 10-12 óra tekerés után ahogy leszállt az este és jött egy emelkedő, egyik pillanatról a másikra eléheztem, elkezdtek zsibbadni meg remegni a combjaim, meg kb ájulás határára jutottam. Ha lett volna gél segített volna, így viszont muszáj volt megállni, aztán kekszet zabálni meg inni. Szvsz a hőtermelés annyi energiát vont el, hogy már nem maradt a domb megtekerésére. Érdemes erre is figyelni, főleg az őszi időszakban, amikor már vannak hidegek.

Buliban hasznos! =]

(#27879) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#27876) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jól van, átrakták ezt a nagyon komoly feature-t a prémiumba. F.sza.

(#27880) tomcica válasza LanyUs (#27875) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo-bravo,heti 1x tedd ezt igy be es jo lesz,20km feletti versenyen sokat fog segiteni.Amugy mivel mar tudod ezt igy magadrol,h 1ora alap sebessegen beall a mozgas nagyon,igy erdemes 30percnel es 45-nel egy kis fartlek,jatekos gyorsitoval kilokdosnod magad h porogjon a lab.Ezeknel allitsd le az orat,ne merj pulzust se,csak erzesbol 50-70-100m fokozo,ne feszitsd csak porgesd es setalj amig erzesbol visszaesik a pulzus 3-4x ilyen,es az utolso seta piheno utan inditod az orat es futod tovabb a lassut.A vegen bem muszaj 175ig felkapni,az a vegso cel,de epitsd fel 165-167-rol porgesd,ne fogcsikorgatva,ha nem adja akkor majd a kovetkezo heten.(akkor fusd ki 167en es kesz).
Ne legyen kobe vesve ez a fokozo a vegen,ha jon,akkor jon,ha nem akkpr csak finoman.
Lajtos emelkedo van,poros-foldes,mar nem a 100x100m megy,az osszel/telen van.Hanem specifikusabb kigyorsitos,mondjuk ez se konnyebb,1ora a domb resz belole (megfelelo melegitessel,futoiskolaval es gyorsitokkal megvan vagy masfel ora).Ugy elfaradt a vegere a labam,h a kifutasban hazafele meg kellett allnom es setalni kicsit,az azert durva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27881) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Neeem, már nem érdekel, csak gondoltam teszek még egy utolsó próbát. Annyi elég is volt, több energiát nem fecsérlek rá.

t1: Sajnálom, nem vagyok ember, nem rendelkezem ilyen közösségi regisztrációval, engem már sehol sem jegyeznek! :)

tomcica: Majd, amikor te, Ufo létedre bolygóközi megmérettetésen veszel részt, én akkor indulok igazi versenyen! :P Nekem nem célom a verseny, nem amiatt futok, semmi fejlődést nem szeretnék elérni. Sajnálom, nem hajt a jobb és jobb idők elérése, nekem ez csak szórakozás, kisebb részben a korlátok feszegetése. Talán még emlékszel/emlékeztek, amikor tavaly augusztus körül beírtam, hogy a 8 perc alatti 2 kili miatt kezdek edzeni, erre az útmutatásokkal, tanácsokkal elértem a 07:53-at októberre (ha jól emlékszem). Azóta Zoli barátom is nyaggat az újabb célokért, a fiam is b@ctat, hogy fussak már maratont, de nem nagyon érzem rá a késztetést, főleg a meló mellett.

SwitcX: Zotya, nekem minden futásom a "határ"... :) Egyébként nem tudom, hogy ment volna-e jobban, az elejét nagyon lazára vettem és nálam sosem tudható, hogy ha meghajtom az elejét, vajon bírom-e a végét...

LanyUs: Semmi bajom a Stravaval, csak nem látom értelmét még egy felületre regelni. Az Endomondo, ahogy Zoli is írta már többször, úgyis mindent összeszed, összefoglal, kijelez. Csak jó lett volna, ha már Garminom van egy ideje, akkor a Garmin tudja már azt a feature-t, amit elméletileg tud is! Ezért bosszantott egy kicsit!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27882) tomcica válasza Vertigo18 (#27881) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod valahol meg is ertelek.Az utobbi idoben en se kacsintgatok versenyek fele.Valahogy zavar a tomeg,a sok "csicsa",a cirkusz.Ugye ami mostanaban egy-egy utcai versenyt kiser.
Erdekes h ettol fuggetlenul az eves felkeszulesem viszont ha nem is "ami a csovon kifer",de azert 95%.Hiszen ezt elvezem,ezert se kell mas motivacio,vagy cel,az h van ket labam,h van konfim megcsinalni egy rendes evet eleg is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27883) kk831228 válasza tomcica (#27882) üzenetére


kk831228
addikt

Az biztos, hogy ezek a versenyek nem arròl szôlnak már , hanem hogy ki tud minnèl menőbben felöltözni, minnèl drágább, jobb, feltűnőbb cuccokba... A teljesìtmèny csak másodlagos. Tisztelet a kivételévnek... Ez is elment már más irányba, mint nagyon sok más, sport/hobbi... Pl. Èn se indultam el a mostani fèlmaratonon, mivel tudtam, hogy nem tudtam volna èrtèkelhetőt futni magamhoz kèpest, ìgy nem látom èrtelmèt... Nèha jò mondjuk tömegbe futni... Mondjuk 1 èvbe egyszer-kètszer. 😂 De csak azért, hogy ott legyek villogni, az nem annyira èrdekel... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27884) bandus válasza kk831228 (#27883) üzenetére


bandus
veterán

én sem erőltetem annyira, az igazán nagy rendezvényekre nem megyek el (vivicitta, wizzair), van pár közepes, ahova a céges csapat miatt igen (k&h, spar), de amúgy inkább a terepversenyekre járok edzés gyanánt :)

a sparon kívül még a novemberi k&h balatoni versenyen akarok futni egy jó fm pb-t, aztán tavaszig pihenő.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27885) SLYM válasza kk831228 (#27883) üzenetére


SLYM
veterán

Pedig ennél olcsóbb sport kevés van, vagy vannak itt is milliós órák, meg 300 ezres futócipők?

(#27886) borix válasza Vertigo18 (#27881) üzenetére


borix
őstag

Gondolom,hogy te pontosan tudod,hogy hol vannak és mikor futottad a PB-ket amiket semeddig nem tartana kézzel belőni a Garmin oldalán ha valamiért nem teszi azt meg autómatikusan.Nem kell ezen úgy kiakadni nem csak a Garmin a másik 2 sem villog a saját oldaluk fejlesztésében.

ígyvanferi
Endomondo,Strava részletesebb összegzéseket kimutatásokat ad mint a 3 nagy óragyártó oldala (persze nem ingyen a lényeges dolgokat előbb utóbb a prémiumba pakolva ;] )

(#27887) tomcica válasza kk831228 (#27883) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,igen.A palmat nalam a kettovel ezelotti UB vitte,ahol a faszi es a csajja full puccparadeba voltak,Hoka terepcipo,komptesszios szar,ivos kis hatizsak stb.Hirtelen azt hittem az UTMB-n vagyok :P
Legalabb aszfaltcipo lett volna...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27888) Vertigo18 válasza tomcica (#27882) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jó, de azért, amit tudunk egymásról (én rólad, te rólam), azzal tisztában vagyunk, hogy mind életkörülményeinkben, mind teljesítményben egész más szinten helyezkedünk el, ugye ebben is egyet értünk? :)

Sajnos én sok versenyen azt látom, hogy becsengetsz "X" pénzt, aztán megnyerni úgysem lehet (bocs, ha megbántok valakit ezzel!) és kapsz egy érmet emlékbe. Nem tudom, most villogjak azzal, hogy futottam fm-et egy versenyen mondjuk 1:45-re? Aztán ugyanazt az érmet mutogassam büszkén, amit az is kapott, aki 4 óra alatt lesétálta? Van ennek értelme valami?

Tehát nálam összefoglalva: első úgysem leszek. A munkám, életem mellet lehetetlen. Ha meg akarok futni egy PB-t, azért nem kell befizetnem 5000-et, elmegyek itthon egyre, ennyi. Sőőőt, ha nagyon muszáj, csináltatok magamnak egyedi érmeket 3k körül, 1.500-ért meg vehetek még kicsi futó-trófeákat is! :D De a legreálisabb, hogy 5.000 Ft-ért veszek a kislányomnak egy háromkerekű kerékpárt...

De nem akarok megbántani senkit, aki versenyekre jár, tisztelem mind, főleg akik nem csak letötyögik az egészet! Mondjuk ezen a fórumon, akik most olvasnak, pont nem ilyen az "állomány"! :)

Egyszer voltam nászúton Egyiptomban... Nem röhög! :D Ott volt egy 21 éves srác, egy igazi nulla már ránézésre is, beszélgettünk, de abszolúte nem volt szimpatikus, beképzelt volt, kb. egy ütéssel toltam volna padlóra, mégis menő cuccok, mellette a cicababa csaj! :Y Ő mesélte, hogy mennyi futóérme van már, mert minden ilyen futáson elindul Pesten, meg mekkora buli. Eredményeire rákérdezve mondta, hogy olyan 9-10 percre jön neki ki egy 10km-es távon a km-jei, de neki nem fontos az idő, haverokkal elpiálnak, nevetgélnek, pénze van dögivel... Ő mesélte azt is, hogy minden helyen, ahol eddig jártak, megveszi a legkisebb hűtőmágnest emléknek. Erre hozzátette, hogy épp most kellett új hűtőt vennie, mert tele lett mágnessel az előző! Érted, nem használja az új hűtőt, csak kellett a hely a mágnesnek - megoldotta! Kérdésemre elmondta, hogy egyetemista, nem dolgozik semmit se, apuci pénzeli. És több futóérme van, mint sokunknak! :D

borix: igen, be tudom állítani a PB-ket kézzel is, de ahhoz TÉNYLEG annyinak kell lennie a távnak, mert azt nem tudom megcsinálni, hogy ha egy 10km-es távon futottam az 5 km-es PB-t, azt beállítsam 5 km-es PB-nek. Sajnos "kiszedni" nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27889) bandus


bandus
veterán

Jim Walmsley’s Sudden Rise to the Top of Ultrarunning

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27890) kk831228 válasza SLYM (#27885) üzenetére


kk831228
addikt

Igen ez mèg viszonylag olcsòbbak közè tartozik... Mondjuk van òra 2-300 Ft - èrt, cipő 50-60000,meg a többi cucc...

Azert valljuk be, általában nem ez az egy hobbija van az embernek... (sajnos) :B ;) Nekem is van mêg egy kèt dolog... :B

Parfümök, tavaly ôta snowboard, nyáron snorkeling, bicikli , egy kis hifi (fülhallgatò stb.) egy kis gyùrás, na meg a kávè... Hát az se olcsò hobbi... Ezek közül a patfümök ès a kávè talán a leghùzòsabb mert az egêsz èvben aktuális... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27891) tomcica válasza kk831228 (#27890) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igazi modern multifunkcios vagy :P
Ehhez kepest en egyszeru vagyok,mint egy (spartai)faek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27892) Vertigo18 válasza tomcica (#27891) üzenetére


Vertigo18
addikt

ergo:

UFO! ;]

Hányszor mondtam ezt már, Édes Jó Istenem! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27893) bandus válasza kk831228 (#27890) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk az elég király dolog, ha találsz 1-2 letaposott hegyi ösvényt, ahol nap végén levezethetsz síelés/boardozás után :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27894) borix válasza Vertigo18 (#27888) üzenetére


borix
őstag

Berakod akkor a kedvencek közzé és csókolom.
Sok ultra futó pulzusmérő nélkül fut elég jó időket.Az ilyen emberek emiatt,hogy nincs pontosan rögzitve később mit fognak elemezgetni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#27895) #78687232 válasza ígyvanferi (#27879) üzenetére


#78687232
törölt tag

Már későn olvastam, épp be akartam illeszteni a kommentbe a képet. Akkor ezek szerint nálam ezért van ez az opció.

(#27896) kk831228 válasza tomcica (#27891) üzenetére


kk831228
addikt

Az a baj mindenből csak kicsi... :B :D Hidd el jobb neked... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27897) tomcica válasza kk831228 (#27896) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezopont kerdese,az biztos h eguszerubb es h nagyon mas.
A korulottem elok viszont eleg nehezen toleraljak az ilyen eletvitelt.Nekik iztelen,egyhangu,unalmas,de majd beedzodnek ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27898) kk831228 válasza bandus (#27893) üzenetére


kk831228
addikt

Egy egèsznapos Board után hidd el nem hiányzik a levezetès... :DDD Viszont nagy èlmèny az biztos... Ajánlom mindenkinek kipróbálni...!! 👌

Tomcica: Az nem számit, csak bele akarnak hùzni mindenbe, de ne hagyd magad, mert "elsodròdsz..." ;) Ha a pátod elfogad ùgy ahogy vagy, akkor me fogkalkozz senkivel... Ugyanez itt a PH, egymást huzzák bele az emberek mindenbe... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27899) LanyUs válasza tomcica (#27880) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm, beépítem a tanácsokat :R
Nehéz elképzelni az edzéseidet, de még nehezebb lehet átélni :) Mi is kipróbálnánk itt a fórumon, nekünk viszont túlélni kellene :D

kk831228,tomcica: nézzétek a jó oldalát, csicsa ide-oda legalább megmozdulnak, addig sem a vattacukrot tömik a fejükbe vagy moziznak ( persze mindkettő jó :) )
Ahhoz, hogy a párom is eljött futni velem több tényezőn kellett változtatni:
1. Visszavettem a tempót, ami neki kényelmes és szívesen fut
2. Vizet kezembe vittem, ha szomjas lesz
3. Zenét is vittem, ha esetleg nincs nagy kedve mozogni ösztönözze
4. Kapott egy Challanger ATR 3-at aszfaltra/terepre vegyesen profi cipő és minden fájdalma ( térd/boke/derék ) megszűnt

(#27900) tomcica válasza LanyUs (#27899) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol is csinalod a paroddal,mi az idei nyaron egyutt tudtunk uszni,szinte minden nap.Kiegeszito edzesnek jo volt,a futas ment melle,de lejjebb vettem a heti km-t,h az ossz edzesora ne legyen 20felett sokkal.
A helyedben siman futnam vele a lassut,es heti 3x 30-45-60p effektiv minosegi munkaval kulon kiegeszitenem (akar tempi,resztav ami epp kell a kovetkezo versenyhez).
Evekig kell a hataron edzeni mire kepes vagy egy rendes edzest vegig csinalni (ertem ez alatt az edzes hosszat es a minoseget,de ugy h ne essen szet tole a test annyira,h tobb nap kelljen a regeneralasahoz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.