Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, akkor ahogy ígértem, megpróbálom összefoglalni röviden, pár percekben, hogy hogyan lett a nagypofájú hülyegyerekből a kilométerek hatására alázatos kisgyerek ismételten... 38 évesen nem gondoltam volna, hogy új "élménnyel" gazdagodom, de ismét tévedtem.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, biztatásokat!

5km
10km
15km
20km első rész
20km második rész
25km
30km
35km
40km

Esetleg még így is működhet, egybe lejátszási listaként...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28502) tomcica válasza Vertigo18 (#28501) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaa szuper,elveztem minden reszet :K
konkretan a 35-os videonal azt hittem egy mokus fog beleharapni a makkodba :D na meg ott 20nal az durva volt.

(amugy nem mondtuk h 25-30 kornyeken egy folyekony magnezium v. tasakos viz nelkul beveheto + kis sotabletta menjen? tenyleg elfelejtettuk ezt mondani ? ajjoj :DDD )

elmeny volt nezni :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28503) tomcica


tomcica
Topikgazda

(ott lettem volna a vegen megkerdezem,amit minden emberes edzes/teljesitmeny utan szoktam a skacoktol:
"mennyi penzt kellene h fizessenek azert,h megfordulj es megcsinald meg egyszer?!" altalaban a valaszokbol pontosan tudom mennyire keszult ki,foleg fejben...mert volt olyan,aki azt mondta "1millio euroert megcsinalom most rogton",meg sokszor a "nincs az a penz" valasz jon)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28504) Vertigo18 válasza tomcica (#28502) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát köszi, kicsit megkésve jönnek a tanácsok! :D

Azok pont azok a kilométerek voltak, amikor minden csepp víz aranyat ért, ráadásul csak széttárt karokkal álltam eme felfedezés előtt, annyira új "élmény" volt ez számomra. Nem nagyon szoktam inni futás közben.

Bevallom, nézni nekem is nagyobb élmény, mint átélni volt! :D

A válaszom jelen pillanatban is az., hogy nincs az a pénz, hogy őszinte legyek. Bár tudom, hogy lenne, de én csakis azért mentem ebbe bele, hogy elmondhassam magamról, hogy maratonista lettem. Talán Krisztián, vagy Zolika "barátom" tudja a legjobban, hogy nekem a futással nincsen semmiféle célom, nincs az hogy megyek versenyre és arra gyúrok, vagy hasonlók.

Viszont az összes izületem fáj még mindig, fájnak a combjaim elviselhetetlen módon. Holnap meg BM orvos, érdekes lesz, ahogy bemegyek, mint akinek partvis van a valagában. A combjaimról már nem is beszélek, bár az "csak" izomláz. De 30-nál is nagyon fájtak.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28505) tomcica válasza Vertigo18 (#28504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tudsz mar jarni?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28506) Vertigo18 válasza tomcica (#28505) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megyeget, csak nyugodtan, békésen, nyugdíjas tempóban! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28507) tomcica válasza Vertigo18 (#28506) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertelek,most egy par napig nagyon figyelj oda,csak figyelj mit kivan a tested,ne legyen tervezett edzes egesz jovo pentek-szombatig,csak amit kivan,ha setat kivan,mert pang akkor setalj kicsit,ha gyorsan kimerulsz akkor pihenj megint...a pulzus,szenhidrat,meg az izom is gyorsan helyreall,DE a izuletek es inszallagok mas mufaj,ezeknek tobb idot kell adni,akkor is ha jol erzed magad...szoval erre figyelj oda a napokban.
Uszas es egyeb kimelo mozgas (bringa) szinten jo valasztas.A masszazzsal is ovatosan,csak kenyezteto legyen,de ne mely sportmasszazs...a happy ending-re nem terek ki :B

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28508) tomcica válasza Vertigo18 (#28504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tudod az igazi moka a 35 feletti testnel,h az izomlaz es mikro szakadasok/serules (DOMS angolul) nem masnapra jon ki,hanem 2-3 napra :D szoval holnap jol indul a heted azt boritekolhatom ;]

Ejj,de szeretem az ilyen orulteket...isten hozott a klubban :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28509) #78687232 válasza Vertigo18 (#28504) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ezt mindig szomorúan olvasom, mivel nagyon sokat elérhetnél. Nem tudom előtte mit sportoltál, vagy mit csináltál, de másnak évekbe telik ugyanezeket az eredményeket bezsebelnie. Ezért b*szott fel a 3k-n a besétálásotok, ott kellett volna jól megtolni, simán megnyerhetted volna, ráadásul idővel. Na mindegy, messze túlmutatsz a céltalan futkározáson.

(#28510) Vertigo18 válasza tomcica (#28507) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, akkor betervezek előre egy kényeztető, mélytorkos masszázst! :D

A tegnapihoz képest ma már egészen jól vannak a lábaim, a térdemet érzem, combjaimban igen enyhe izomláz. De akkor ezek szerint ez nem jelent semmit, holnap-holnapután még simán előjöhet a fájás... Akkor majd inkább nem terhelem még, majd csak lassacskán. És szépen-lassan visszatérek a szokásos 3 naponta 16 km. felálláshoz, a cél nélküli futkosáshoz.

Kicsit belegondoltam és a környezetemben egyetlen egy embert ismerek, aki lefutotta a maratoni távot és ez nagyon jó érzéssel tölt el, hogy nekem is sikerült.

Talán kevesebb lenne most a fájdalom, ha rendesen sikerült volna levezetnem az izmokat a végén, dehát teljesen koki voltam...

SwitcX: Zotya, nem sétáltunk bele a végén, hanem bekocogtunk! :) Én SOSEM sétálok bele! A második videóban erősen megemlékeztem rólad is, remélem megvan! :D Mellesleg 25 éve sportoltam utoljára rendesen, akkor atletizáltam, dehát 14 éves koromig csak... Most meg nincs cél, emiatt szép az egész. Futni ismét tavaly novemberben kezdtem, előtte fél évig minden másnap 3km. volt.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28511) #78687232 válasza Vertigo18 (#28510) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem a sétán volt a hangsúly. Oké, majd megnézem később.

(#28512) Vertigo18 válasza #78687232 (#28511) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, nem akartalak felhúzni azzal, hogy nem vettem elég komolyan... :)

Azt sem... ;]

Egyébként nem voltál egyedül a véleményeddel, volt még, aki ezzel kapcsolatban hasonlóképpen gondolkodott, mint te.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28513) #78687232 válasza Vertigo18 (#28512) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mi hülyeségeket összebeszélsz a videóban, jól mondták hogy ebből még többet ki lehet facsarni, bőven van még benned :DDD

(#28514) Vertigo18 válasza #78687232 (#28513) üzenetére


Vertigo18
addikt

Beszéd nélkül kevésbé lett volna értékes a videó! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28515) #78687232 válasza Vertigo18 (#28514) üzenetére


#78687232
törölt tag

Pár hónap múlva jöhet majd az első 50K, később a 6/12/24 órás futás. :D

(#28516) Vertigo18 válasza #78687232 (#28515) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, az b@cná be a kiskaput! :D

Maradnak a 16-osok, meg a havi egy kocogós, 1:50-es fm!

Már csak azért is, hogy dühönghess, hogy elpazarlom a tehetségemet! :D ;] :P

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28517) tomcica válasza Vertigo18 (#28516) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na en is kimentem a heti hosszura, 20km szepen lazan,az eleje extra ovatosan,mert hosszu volt a het...az lett 1:31 (148-152p kozott) utana faradt labra 7km felkapva 4.15-4.05 koze (ez felbaxta a pulzust 170-175 koze).
A tobbi laza csurgas mezitlab a fuvon,h kerek 30 legyen.Ezzel 141km lett a het.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28518) kk831228 válasza tomcica (#28517) üzenetére


kk831228
addikt

Csak....? 😏 ;] :DDD :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28519) Vertigo18 válasza tomcica (#28517) üzenetére


Vertigo18
addikt

És hol vannak a videók 5km-enként? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28520) tomcica válasza Vertigo18 (#28519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jogos :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28521) bandus válasza beltram (#28497) üzenetére


bandus
veterán

állat vagy zoli, nagy gratula :K

[link] én másztam a hétvégén, egykét szakaszt megfutottam, de csak lazűn, túrahátizsákkal :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28522) beltram válasza Vertigo18 (#28501) üzenetére


beltram
tag

nagyon jó! :C ilyet mindenkinek kötelező lenne csinálnia, még nem tudtam végignézni, de a héten megteszem. :) gratulálok!

pace be with you

(#28523) beltram válasza tomcica (#28499) üzenetére


beltram
tag

köszi mindenkinek! :) kk831228: azért nem pb, mert nem volt meg a 21km, amúgy meglett volna, szinte biztosan.

pace be with you

(#28524) t1 válasza Vertigo18 (#28501) üzenetére


t1
addikt

Heh jó gondolat volt ezt levideózni nekem tetszett :R

(#28525) Vertigo18 válasza beltram (#28523) üzenetére


Vertigo18
addikt

Basszus, azt az egy km-t már simán rátolhattad volna, én mindig csak kamillázok, amikor az eredményeidet nézem! :C :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28526) kk831228


kk831228
addikt

Nincs valami jò kis akcijò..? :)) Stabil cipe kellene, nyugdìjba küldenèm a Nike structure - t, kellene helyette valami... Most egy Saucony stabilt pròbàlnèk ki.. :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28527) tomcica válasza kk831228 (#28526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Lunarglide nem jo,azt lattam jo aron par helyen?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28528) kk831228 válasza tomcica (#28527) üzenetére


kk831228
addikt

Vagy még esetleg NB... :R :F Mennyiért láttad az LG-t...?

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28529) tomcica válasza kk831228 (#28528) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Glide 26990,00 spuri es nulcipo is....NB-ben a 870-es enyhen stabil,az porgos jo cipo,futotarsamnak van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28530) norby_42 válasza tomcica (#28529) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem tudtok valami oldalt, ahol össze vannak szedve a különböző lábra való cipők?
Megérett a cipőm a selejtezésre, másik kellene. Sajna mifelénk nem úgy megy, hogy besétálok a nyúlcipőbe...
Azt tudom, hogy szupináló lábam van, és széles a lábfejem. Eddig mondjuk teljesen jó elvoltam egy alap Nike Dart-al, az most is van a Hervisben.

Eat pasta, run fasta

(#28531) tomcica válasza norby_42 (#28530) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

alul talalod a tobbi marka definitive guide-jat,igy kepbe tudsz kerulni,mondjuk ezek eleg uj modellek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28532) tomcica válasza Vertigo18 (#28519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk azt azert tudnod kell,h ugy volt felallitva a "lec",hogy ha ellustulom a 7km mini tempot es nem tornazom fel a pulzust,akkor a bokorban elrejtett banant nem ehetem meg es egybol megyek haza bunteteskent,ha sikerul 170 kornyekere tornazni es emberes iramot produkalni,akkor mehet a banan + a maradek 3km kifutasnak.
Viz az mindenkeppen ment,de csak 27km-nel,mert addig nem volt kut sehol.Annyira meg azert en sem vagyok kemeny,h a Tiszabol igyak :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28533) inf3rno válasza beltram (#28497) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép! :C

Buliban hasznos! =]

(#28534) norby_42 válasza tomcica (#28531) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi. Éreztem, hogy napokra el fogok benne veszni :Y

Eat pasta, run fasta

(#28535) bencze válasza norby_42 (#28530) üzenetére


bencze
senior tag

Én ezt szoktam nézni. Biztos nem szentírás de azért van sok infó, meg főleg vélemény.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28536) bencze válasza beltram (#28497) üzenetére


bencze
senior tag

Gratula, ez aztán szép! Kíváncsi leszek egy rendesen lemért eredményre :)

@(#28501) Vertigo18
Fasza volt a videó :) ismerős érzések... nehéz kérdés ez a maraton, igenis komoly erőpróba mindenkinek, épp ezért én fel sem bírom fogni ezeket a 2 óra közeli időket, a 3 is sci-fi, az is az 5k majdmeghalok pacem és itt még majd 50% plusz van a profikhoz képest, mekkora lazsálásnak hangzik.. :D

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28537) inf3rno válasza Vertigo18 (#28501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#28538) Aristeus válasza bandus (#28521) üzenetére


Aristeus
tag

Gratula a maratonos és a félmaratonos teljesítményekért! Nagyok vagytok! Az 5 kilométerenkénti videós beszámoló külön tetszett. A következő maratonodnál is várhatjuk? ;]

Én a hétvégén a rókákat űztem, 4 fős váltóban. A tavalyi 12-es váltó után emeltünk egy kicsit a téten és négyen veselkedtünk neki a 85km-es távnak. Ebből az enyém az Abaliget - Pécs szakasz volt a Mecseken keresztül, 19 kili, 400m szintemelkedéssel, néha 13-16%-os emelkedőkkel. Fincsi volt na - már ha szeretsz szenvedni -, bár panaszra nem lehet okom, jól beosztottam az erőmet így a lefelékre is maradt erő, szóval megtoltam azokat is.
Érzem is a vádlijaimat még ma is. [track], [adatok]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#28539) norby_42 válasza bencze (#28535) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi, ez jó, ilyesmire gondoltam.

Eat pasta, run fasta

(#28540) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Adós voltam még magamnak egy születésnapi maratonnal, nagyjából a héten vagyok 42.1 szóval pont jó lett az időzítés. Az eredmény teljesen pocsékul sikerült [link] de legalább megvan :)

(#28541) tomcica válasza Chuck Norris (#28540) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh,bravo,jol eltartott

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28542) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Gratula mindenkinek a távokhoz, futásokhoz, élményekhez, "banánhoz"! :)

És köszi, aki nekem gratulált!

"Huhh, de jól vagyok!" :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28543) tomcica válasza Vertigo18 (#28542) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az orvos mit mondott? Megmaradsz? ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28544) Vertigo18 válasza tomcica (#28543) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mehetek felmérőre! ;]

Hó végén lefuthatom a 2000-et is... :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28545) parandroid válasza Chuck Norris (#28540) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az ezer hőhenméter odabasz. :D

Nagy gratula mindenkinek, csodaszép eredmények, jó látni, hogy mindenki hasznosan tölti a kora őszi hétvégéket. :C

A vertigós filmet is lemoziztuk egyben (hosszú futásból hazaérve), kicsaptam a nagy tévére, meg a hangrendszerre, együtt izgulta végig a család. Voltak azért benne feszültséggel teli jelenetek, a vérmókussal pl, no meg az az ijesztő vágás a busszal. :Y

Tegnap mi is tekertünk egy hosszút amúgy, ezúttal párom adta fel 28-nál (23 után a rövidebb utat választotta hazafelé), de egész héten köhög, meg taknyos, szóval igen jól bírta. Én ráalapoztam szombaton egy tizenkettessel, aminek a második fele félmaratoni céltempón ment (nálam az egy hősies 5:30), ráadásul sikerült ronggyá áznom, de csakazértis nekiestem. További nehezítés volt, hogy az első 2-3 km végig emelkedett, illetve hogy a kollégák, akivel együtt futottam, állandóan csalták a 6:30-as céltempót 6:00 felé, úgyhogy a végén én az emelkedőkön már inkább felsétáltam... Olyankor udvariasan megvártak a dombtetőn leállított órákkal, elszelfizgettek addig. Ja, egy kedves házaspár, 3:45-ös maratonra készülnek. Az utolsó km-t még önszántamból meghúztam kicsit 5:25-re, így lett a vége 33km 3:38 óra alatt. Ma hajnalban mentem melózni, kicsit feszülő vádlival, de semmi olyan, amit egy kiadós jóga, meg némi hengerelés ne oldana meg. Azért biztos, ami biztos, holnap még csak valami nagyon laza, regeneráló kocogást vállalok csak be (mondjuk 10k 6:45 körül). Teljesen nem nyugodtam meg, de látok rá azért némi esélyt, hogy kipihenten, pszichésen rákészülve, illetve a verseny generálta adrenalinnal valami emberi idő alatt meglegyen az a maraton.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28546) tomcica válasza Vertigo18 (#28544) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oda majd azert keszits be szolocukrot rendesen,nehogy megint ne legyen eleg :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28547) Vertigo18 válasza parandroid (#28545) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ismételten szeretném kihangsúlyozni azt, amit már sokszor elmondtam, hogy nem lesz több ilyen videó, soha többé maraton. Csakis egyszeri alkalom volt, hogy elmondhassam magamról...

A busz utáni két km. pedig szinte "elszállt", annyira tele volt még a szervezetem adrenalinnal...

tomcica: 2km-re? Nah ne vicclegeljé'! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28548) tomcica válasza Vertigo18 (#28547) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28549) Vertigo18 válasza tomcica (#28548) üzenetére


Vertigo18
addikt

A cél ugyanaz: 8 alatt meglegyen... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28550) parandroid válasza Vertigo18 (#28544) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

‘- Jónapot, doktor úr, bocsánat, kicsit nehezen mozgok, tegnap maratont futottam. Hogy mi, nagyon halkan tetszik mormogni a bajsza alatt, máris elmehetek?
- Mondom: elmebeteg!’

Na ne kéresd magad, hó végén már jöhetsz is ide hozzánk, forgatni a folytatást!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.