Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) tomcica válasza LanyUs (#28343) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A heti tempo nagy resze,valamint a fokozo tempo elso 2/3-a menjen igy erzesbol.Szinte belecsusszansz,eleg idot hagyva neki.DE a versenyeknel valamint a tempok tulso felen tessek felfesziteni az anaerob kuszobere,sot 1-2km bele is nyalhat rendesen.
Vasarnap mentem egy ilyen fokozo 30km-t,elso 10K 145-os pulzussal totyoges,hangolodas,a kovetkezo 10k 149-152 stabilan,mintegy varva,h "mikor szabad mar,mikor?!".26km-tol pedig 4K fokozo 165-168 fele,a masik fele 173-175 hulla labra (na ott mar csak mosolyogsz,h nem jon a "mikor szabad mar" mert ures minden)
Szoval erintgetni kell a felso zonakat is,de csak szepen.
Verseny az mas,azminden csak nem kenyelmes belecsusszanas :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28352) bandus válasza Danika256 (#28350) üzenetére


bandus
veterán

ez egy hobbi, nem kellene, hogy stresszforrás legyen :U nem a fm világrekordról maradtál le amire másfél évet készültél. minden hétvégén van már félmaraton valahol, keress egyet és menj el.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28353) tomcica válasza Danika256 (#28350) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha tul vagy faradva,akkor az jelentkezhet ilyen depressziven.Eleg ha a hormonhaztartas kicsit billen.Adj neki egy kenyelmesebben (es hosszabban) inditott alapozast oktobertol,heti 3-4futas,joleso mind 5km minimum/edzes,de 10km maximum.Toltodj,elvezd,utana szepen kezd el minden masodik edzest novelni,aztan a kozteseket is,majd hwti egy tempo ha jon (mert jonni fog,szinte keri).Utana beallhatsz nivember vegetol egy rendes alapba,es tavasszal elovesszuk a temat ujra (ott lecsokkenve kis "blevegovetel" majd kigyirsitas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28354) Vertigo18 válasza Danika256 (#28348) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor le a kalappal, bár már többször megkaptam, hogy velem van baj (nem csak ilyen téren), hogy nem tudom feltolni a pulzusom...

Viszont szerintem sem szabadna ezen begörcsölni, mert az tutira nem segít! Gondolj bele, vajon mennyire görcsölnél, ha tomcica rajtad köszörülné egyik kedvenc pszichikai edzéstervét: szaladna melletted, vagy közvetlenül mögötted és kiabálná, hogy "Szar vagy! Úgyse bírod!!!", meg hasonlókat, hogy szokd a pszichikai megterhelést!? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28355) kk831228 válasza Vertigo18 (#28354) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tudom ,szerintem még mindig jobb 160-as átlaggal ugyanolyan tempót futni... :B :) Ettől függetlenül én is szeretem megtolni néha ,tegnap is felnyomtam 185 fölé ,de csak rövid távon...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28356) Vertigo18 válasza kk831228 (#28355) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak én beragadtam ebbe a "16km 4:42-es pacekkal, 162-es átlagpulzussal" részbe és nem tudom kitolni a pulzusomat, pedig azzal lehetne gyorsulnom. Mondjuk nekem meg sincs a heti egy tempo, ezért most tuti kapok majd. Én csak 2-3 naponta "szaladgálok" egyet, 'oszt jónapot! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28357) tomcica válasza Vertigo18 (#28354) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha fel van a teste keszitve es latnam,h mas miatt nem tudja a korlatokat kitolni (de minden arra mutat,h ez meg nem a szervezete felso hatara) tuti kapna modszeres kikepzest felem ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28358) Vertigo18 válasza tomcica (#28357) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, pont ettől félek! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28359) tomcica válasza Vertigo18 (#28358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most mi van?! :P A fajdalom csak az,amikor a gyengeseg epp hagyja el a testet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28360) Vertigo18 válasza tomcica (#28359) üzenetére


Vertigo18
addikt

Látod, ezért szeretem az egyedi világnézetedet! :D

Annyi, hogy mi a földről nézzük a világot, te meg egy másik bolygóról! :P

A hónapban még van 40 km-em, tutira kocogni fogok csak ma, mert ezek után nem tudnék tempót tenni bele, elröhögném! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28361) Danika256 válasza Vertigo18 (#28354) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi mindegyikőtöknek, megfogadom a tanácsokat! Lehet az kellett volna, hogy valaki jól p**** rúgjon! :D
De tényleg pihennem kell, túlságosan rágörcsöltem a témára és meg is lett a következménye. Én is erre jutottam és a szavaitokból is főként ez jön le.. Megpróbálom örömmel csinálni, pont a lényeg veszett ki picit a dologból..

(#28362) Vertigo18 válasza Danika256 (#28361) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kis kocogás, örömfutás, esetleg erdőben, zenével szaladgálás ilyenkor sokat segíthet. Én még azt is tanácsolnám, hogy ha teheted, akkor akár órát se vigyél, vagy ha mégis viszel, akkor ne érdekeljen halálosan komolyan az eredmény.

Ráadásul jön a november, az már az alapozás idejének a kezdete, ott úgysem élezünk, totyogunk, mint a kiskacsák, abba is bele lehet szeretni, az is egy ilyen kis "pihentető" időszak. Mondjuk kizárólag a sebesség, tempó szempontjából...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28363) filkor.tomi válasza bencze (#28317) üzenetére


filkor.tomi
kezdő

Azért a linkből is látszik hogy a telefonok se teljesítenek rosszul GPS fronton, és itt például S4 van megemlítve samsungok közül, én pedig már S7-et használok. Igaz egy órával kényelmesebb, de nekem a kényelem túl nagy luxus egy drága óráert.

(#28364) bandus válasza Vertigo18 (#28362) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk nekem ez az örömfutás rohadtul ismeretlen fogalom :D közben sosem szeretem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28365) tomcica válasza Vertigo18 (#28360) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elsore ugy olvastam,hogy "holnap van meg 40km-em",mondom is magamban,meg a vegen lesz beloled valami (erre kiderulh lofaxt :P ) ;)
Csapasstok,elvezetek,Bandus te elvezd azt,h nem elvezed!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28366) inf3rno válasza Danika256 (#28350) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én szerintem az is közrejátszhatott, hogy két körös verseny, és az első kör végén már úgy érzed, hogy befejeztél valamit, pedig még a verseny fele hátra van. Talán szerencsésebb nem ilyen körözős versenyt választani.

Buliban hasznos! =]

(#28367) LanyUs válasza bandus (#28364) üzenetére


LanyUs
senior tag

Biztos mindig full közelében pörgeted :) Amikor az athéni katona beért 40km után és remegett a combja, tomcicának ott kezdődik el csak a jó rész :DDD . Amúgy néha szoktam szidni magam, amikor nagyon szenvedek, "Miért teszem ezt magammal" Hülye vagyok én?" - de utána mindig öröm van és bódogsá :)

Tomcica szép harmincas!!! Egy ilyen futás megérdemelne egy kis csokit :C

[ Szerkesztve ]

(#28368) inf3rno válasza filkor.tomi (#28363) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A top mobilok jók, a Samsung Sx-ben meg általában csúcskategóriás GPS chip van. Ha csak fél áron veszel hozzá képest mobilt, már nem lesz ugyanaz az élmény...

Buliban hasznos! =]

(#28369) kk831228 válasza filkor.tomi (#28363) üzenetére


kk831228
addikt

Órát viszont nem kell olyan sűrűn cserèlgetni, ráadásul ha olyat választasz ami tetszik is akkor hètköznapokon is jò... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28370) Triathlete válasza inf3rno (#28366) üzenetére


Triathlete
senior tag

A két körös verseny azért jó mert az első kör az utolsó előtti :)

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#28371) Danika256 válasza inf3rno (#28366) üzenetére


Danika256
aktív tag

Igen nagyrészt ez volt benne...Ha egy nagy kör van, akkor azt tuti végigbírom, ez 100%! De ez volt a 3. versenyem ott, még soha nem okozott problémát! Azért az esztergomi a fő éves felmérőm, mert ott kezdtem 3 éve, ott volt az első igazi versenyem... Nem szeretném lecserélni!
Akkor nagyon megizzasztott, megfogadtam, hogy egyszer szörnyű bosszút állok! :) Most is én maradtam alul..
Nem egy tömegrendezvény, de azokat én nem is szeretem, elveszel a semmibe a tömegben! Itt meg ismerős arcokkal versenyezhetsz évről- évre egy elég jó kis pályán, jó kis emelkedőkkel tarkított változatos terepen. Így van értelme felmérni az éves fejlődést.Csak ugye pont ezzel a dologgal nem számoltam, ami történt. Ha még 5 percig kitartok és kijutok meszebbre, akkor már mindegy lett volna! Még a pályát is lerövidítették idén, az is bosszantott.. :) Hát ez vagyon..

(#28372) Vertigo18 válasza tomcica (#28365) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah látod, oda se figyelsz rám! :D

Megvolt a mai 16-os is, maradt 24 a hónapra... Valahogy majd besúvasztom a köv. 4 napba.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28373) tomcica válasza Danika256 (#28371) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy Bandus jol mondja,szerintem ha felkeszultel es ugy erzed booven maradt ebben,akkor erdemes kifutni masik versenyen is,foleg h piszkal nagyon belul.

LanyUs: Ja-ja az atheni-t meg csak lazan megnyugtatni,h ez a 40-es volt a bemelegites most kezdjuk az intervall edzest 10x400m ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28374) tomcica válasza Vertigo18 (#28372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fel szemem rajtad aze' ;)

Ma konnyu tempo egy jo oranyi + egy kis emelkedozes + a maradek kilometert elmorzsolom lazan.Motto egy angolszasz mondas: "Growth and comfort seldom ride the same horse." :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28375) bandus válasza tomcica (#28374) üzenetére


bandus
veterán

én ma kb 10 km tempót tolok, vettem egy kipchoge nadrágot, megnézem ezen múlik-e a 3:00-s pace ;]

najó, igazából az lesz amit mondtál, 25 p kicsivel racepace felett, aztán 15 p a fm tempón, majd kicsit felkapni a végét. holnap pedig megint egy balboa este :K csütörtökre kell még valami futás, péntek pihenő, szombaton egy 30 km körüli túra vár, és vasárnap regeneráló szaladgálás. utána pedig két hét a versenyig :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28376) tomcica válasza bandus (#28375) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem ma 24km volt,benne konnyu tempo 20km = 1:23 (163-as atlag pulzus) valamint 10x 200m domb faradt labra es egy kis csurgas.Pizza befigyelt utana mint a huzat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28377) bencze


bencze
senior tag

Nekem egy 3x3km tempó volt mára, elvileg 4:30-as szakaszokkal. Valahogy vitt a lábam, 4:30 lett volna, jobb lett. A pulzus pedig rendben volt pedig nem volt különösen hideg. Sejtem miért de inkább nem osztom meg, hogy mostanában a kajálást össze-vissza csináltam és felszedtem 2, talán 3 kilót a nyáron, aztán most a napokban kicsit odafigyeltem és nem tömtem tele magam mindenféle szirszarral. Azt megfigyeltem, hogy ha zöldség / kis gyümölcs, vékony hús, valami rizs esetleg egyéb gabonafélék a menü mértékkel, akkor sokkal jobb az energiaszintem mintha kenyérfélék meg mindenféle kész kaja, cukor stb menne.
Mindenesetre egy élmény volt, indultam és folyton kellett fegyelmezzem magam, hogy ne vigyem túlzásba.

Vasárnap egy speckóbb hosszút csináltam ami kicsit szenvedős volt, nem mondanám, hogy jól esett. Mármint a végén amikor kifújtam magam örültem, hogy meglett persze. 4:30 5 perces és 4:45 hosszúk keverve.

ps. na csak sikerült belehegeszteni a linkeket rendesen. wtb preview...
Az a 4 perces könnyű tempó de jó volna... :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28378) norby_42


norby_42
aktív tag

Meg volt az évi rendes versenyen futott félmaratonom. Sokat számított, hogy figyeltem (az itt felszedett tudással : ) a pulzust egész évben, és most is. A tavalyi időből lefaragtam 10 percet.
Jó idő volt, nem izzadtunk, mégis folyt rajtunk a víz...
Ami érdekes, hogy stabil pulzussal egyre lassultam. Igaz, az elején futott időt nem hittem volna magamról. Gondolom van még hova alapoznom.

https://goo.gl/r4s9rs

Eat pasta, run fasta

(#28379) Danika256 válasza norby_42 (#28378) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gratulálok nagyon szép tempó, látva a pulzust még jobb! Alapozni persze mindig érdemes, de én nem azt céloznám meg ezek láttán, ha nem lenne éppen szezon vége..
Ebben a pulzusban rengeteg tartalék van, bármennyi idős is vagy :DD Ha nekem ez a tempó ilyen pulzussal menne, akkor már hajtanék az 1:35 körüli időkre :D
De nem akarok sületlenségeket beszélni, majd a nagyok megmondják mit kell, mit nem.. :B

Ugyanez vonatkozik bencze edzésére is :) Nagyon szép menet volt, gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#28380) inf3rno válasza norby_42 (#28378) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó ez, még egy év és kikupálódsz. :-)

Buliban hasznos! =]

(#28381) inf3rno válasza Danika256 (#28379) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ebből a 160-165-ből így kontextus nélkül elég nehéz megmondani, hogy milyen terhelésen csinálta. Nekem is az az érzésem, hogy van benne még tartalék, de az, hogy lassul azonos pulzuson azt mondja, hogy azért még ráfér a téli alapozás. Tavasszal, ha kigyorsított, akkor szerintem is bemegy majd 1:40 alá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28382) LanyUs válasza teppik_amon (#27409) üzenetére


LanyUs
senior tag

teppik_amon mik a tapasztalatok a futó babakocsival? Pontosan melyik típust vetted? A párom már túlságosan is lelkes. Megy a nyaggatás, de még meg sem született. Ezt nézegeti most [link] . Én talán ezt venném [link], de őszintén szólva megérintenek az árak :Y . Azért mégiscsak egy babakocsi, nem egy hiperhajtómű :) Biztos használ/használt itt még valaki

(#28383) bringasisti válasza LanyUs (#28382) üzenetére


bringasisti
őstag

Én láttam ilyeneket a János hegyen. Az hogy a baba agyrázkódást szenved minden alkalommal az nem tűnt fel senkinek

BENEFON DELTA--------N8

(#28384) norby_42 válasza inf3rno (#28381) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi mindenkinek.

Én úgy éreztem, hogy van még benne tartalék, de nem mertem jobban nyomni. Azt hittem egyébként, hogy a szakadó eső többet ront a dolgon, de csak a végén éreztem kicsit a combomon a lehűlést.
Hosszú távon viszont nem a jobb FM idő a cél, jövőre szeretnék maratont futni. Idén úgy éreztem, kevés vagyok hozzá, próbálom nem ellógni a téli alapozást.
A cél egy annyi-km-ahány-éves-vagyok futás, ez már bőven ultra táv (45)

Eat pasta, run fasta

(#28385) parandroid válasza LanyUs (#28382) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felénk pótkerekezett bicikli-utánfutókkal futnak a kisgyerekesek: [link]. Ahogy nézem,a Croozer, mint gyártó messze felülreprezentált. Kimondottan futóbabakocsit én még az utcán nem is láttam, ezekből viszont rengeteg van. Amúgy pont azon szoktunk vigyorogni párommal, hogy ilyen kocsiban mi még síró gyereket nem láttunk. A futócsoportban is hozzák páran az aprót a közös alkalmakra, általában az első párszáz méter után alvás van. Bár a minap az egyik párhónapos kiscsajnak kellett pár km, hogy elaludjon benne, cuki volt, ahogy álomba énekelte magát, ahogy futottunk.

A srác a képen heti szinten szerintem 20-40 km-t biztos viszi a kocsit magával, az egyéb edzések mellett.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28386) Danika256


Danika256
aktív tag

V800-al kapcsolatban lenne kérdésem!
beltram kollégának hála hozzájutottam egy szuper darabhoz, nagyon jutányos áron! Köszönet érte!
Már a versenyemen is ezzel mentem, egyszerűen imádom a pontosságát minden tekintetben.
Az lenne a kérdésem, hogy ennek sosem kell frissítenie az AGPS fájlt vagyis a GPS műhold pozíciókat?
Vagy ebben normál GPS-van és emiatt nem kell? Semmit nem találtam ezzel kapcsolatban a neten.
Hihetetlen gyorsan megtalálja a jelet, úgyhogy ezzel sincs gond, de nem is szeretném, hogy legyen! Az M400 24 óránként frissített amikor szinkronizáltam. A V800 sosem.. Nektek sem szokta?

(#28387) LanyUs válasza parandroid (#28385) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érdekes gondolat az átalakított bringa futó. Köszönöm!

bringasisti: olvastam én is, hogy bármilyen terepre. Na ja, ki az az okos, aki zötykölődő földesre viszi a kicsit :F Én sem értem. Örülünk ha van normális aszfalt.Tegnap a bokám így is kapott egy durva bicsakot, mert sötétben nem láttam meg egy mély kátyút. Kezdődik a sötét szívás :C

(#28388) beltram válasza Danika256 (#28386) üzenetére


beltram
tag

jól gondolod, az m400 agps-t használ, azért frissíti minden szinkronizáláskor, a v800 viszont nem. :K

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#28389) inf3rno válasza bringasisti (#28383) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, a babák nem bírják a rázkódást, dobálást, stb. Nem tudom, hogy egy babakocsinál futás közben ez mennyire jelentkezik, mert van benne lengéscsillapítás, de pl feldobálni őket szigorúan tilos.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28390) inf3rno válasza norby_42 (#28384) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor talán jobban jársz, ha kitolod az alapozást tavasz végéig, és csak utána gyorsítasz ki amennyire lehet. Félmaratonnál még nem szabad nagyon elmenni a pulzusnak, ha maratont akarsz futni. Próbáld ki állandó hasonló közepes tempóval is nagyjából sík terepen. Ha 10 ütésnél többet megy fel a végéig, akkor még lesz munka vele.

Szerintem. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28391) bringasisti válasza inf3rno (#28389) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor még bírtam rendszeresen fel jártam a János hegyre és hátul a szerpentinen többször találkoztam ilyen kocsival. Bringával se sík ott az út. Nyilván megfelelő körülmények esetén más a helyzet

BENEFON DELTA--------N8

(#28392) inf3rno válasza bringasisti (#28391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet én vagyok túl aggódós típus, de szerintem ezek a bicikli után kötött szekerek is veszélyesek. A gyerek feje pont lökhárító magasságában van, nem is kell hozzá komoly baleset, hogy életveszélyes sérülést okozzon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28393) parandroid válasza inf3rno (#28392) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Közúti forgalomban szerintem is istenkísértés. Bringaúton (felénk szerencsére komplett túrákat tudsz így menni), illetve futáshoz (ide megint normális úthálózat kell) viszont kiváló.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28394) bringasisti válasza inf3rno (#28392) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy balesetben szét ugrott a nyakam tudom miről van szó. Volt hogy majdnem szóltam egy bringásnak hogy a gyereke feje a nyereg mögé rögzített ülésen úgy csapódott egyik oldalról a másikra mert aludt a srác hogy rögtön a sanszgallér jutott az eszembe amit 1 hónapig kellett viselnem

BENEFON DELTA--------N8

(#28395) LanyUs válasza parandroid (#28393) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ott a pont!!! Nem megyek bele, mert elkap az indulat :) Egy gondolat legyen azért megengedve. Egy ici-picit javítani a biztonságon több kialakított futó-és bringa úttal. Nekem több kérésem nem is lenne. És ha csak saját magam eseteit nézem a sötétben hasra vágódás járda púp végett vagy a nemrég csaknem boka ficam üreg végett, akkor azért rájön az ember, hogy ez nem nyafogás, hanem biztonsági kérdés. 100%, hogy még többen sportolnának, természetesen ez nekünk nem akadály, de bosszantó a kiszakadt a ruházatom, mert télen bejön a hideg :D

(#28396) tomcica válasza LanyUs (#28395) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bringaut,mi? Itt szarbiaban jo ha barmilyen ut van.El vagytok ti ott kenyeztetve,de naaaagyon :P (itt abstartban a szuleshez akkor is kell vinned mindent,ha van TB-d,de ugy ertsd,h gyogyszer,lepedo,kave a novereknek,penz a dokinak stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28397) bencze válasza LanyUs (#28395) üzenetére


bencze
senior tag

Kicsit jobb közlekedési kultúra kell, nem más, az emberek legalább felének el kéne venni a jogosítványát közúti veszélyeztetés miatt. Érdekes a hanyatló nyugaton nem megy mindenki mint az állat, jó nagy oldaltávolságot tartva előznek meg, megvárnak türelmesen ha kell stb. Itt meg nézem mikor engednek át a zebrán mert egymás után megy el 70-nel a sok paraszt, még esetleg ők idegesek ha átkelési szándékkal lelépek és meg kell álljanak, centiznek előzésnél ha biciklizem, stb. Ehhez nem több hely kell csak normális hozzáállás.
Mindezek ellenére a 10 év munkába járás alatt egyszer ütöttek el majdnem (rajtam keresztül akart jobbra fordulni a csóka, satuztam és mögé estem szerencsére) azon kívül apróságokat leszámítva nem volt balesetem, szóval azért a helyzet egyáltalán nem drámai, csak rosszak a tendenciák és javítani azért lehetne bőven...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28398) LanyUs válasza tomcica (#28396) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha nincs út az még jobb, mert akkor nincs autó sem! Forgalom kérdés nálatok megoldva :D És még a levegő is üde, friss, nem benzingőzzel teli. Csak jó oldala van :D Gyógyszer, lepedő? OMG :Y A kávé és a pénz itt is"divat" :) 5 éve először megengedtünk magunknak egy wilder kaiser utat. Ott milyen levegő volt!!! Ohhhh.... Öröm volt túrázni akármerre is. Kinéztem a végére egy 500-as dombot és öröm futottam, végig mosolyogtam hiába emelkedett folyamatosan.

bencze: jogos, én csak kizártam az emberi tényezőt :) Természetesen a Te javaslatod is működhetne!

[ Szerkesztve ]

(#28399) bandus


bandus
veterán

tegnap megvolt az utolsó megerőltetőnek szánt futás a spar maraton előtt, most már 12-13-nál nem szeretnék többet tolni a hátralevő ~két hétben. mondjuk mindent elrontottam amit lehetett, életem egyik legszenvedősebb edzése volt. előző nap kicsit sikerült bepiálni, aminek következtében túl sokat sem aludtam, napközben pedig alig ettem és ittam. kifogytam a gélekből ezért magammal nem vittem semmit. és még rossz zokni+cipő párosítást is sikerült választani.

ismét rá kellett jönnöm, hogy botrány nehéz ez az útvonal, mászós, lefele pedig nehezen futható, sok helyen sziklás, csak úgy hajlongott a bokám (érdekes módon mindig a bal) oda-vissza :/ de szerencsére sérülés nélkül megúsztam. most egy darabig biztosan elkerülöm a balboát :) [link]

hétvégén túrázgatás ausztriában, ha úgy lesz idő és kedv lehet futkározok egy kicsit ott is, de már semmi keménykedés.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28400) LanyUs válasza bandus (#28399) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem nagy vágyam már hivatalosan lefutni ezt a szakaszt februárban. Nagy gratula, hogy ennyiszer lenyomtad már!!! Szívesen elkísérnélek ezekre, de Szekszárdról nem járok sűrűn arra futni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.