Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27451) margithid válasza tomcica (#27448) üzenetére


margithid
veterán

3-4 doboz csak elfekvőben? Az igen! mennyit használsz most, szintén 3-4 pár? 1 cipő meddig bírja?fél év?

(#27452) tm5 válasza Vertigo18 (#27450) üzenetére


tm5
tag

Abszolút kezdőkén igen, pont az a célom... de természetesen a cipő árára gondoltam ott.

[ Szerkesztve ]

(#27453) tomcica válasza margithid (#27451) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,atlagban 4 cipo van hasznalatban (ket ujabb,ket regebbi).Evente 4 cipo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27454) kstcsk válasza tm5 (#27452) üzenetére


kstcsk
tag

Az alap dolgoknak nézz utána mint hogy milyen a lábad, pronáló/szupináló/neutrális, stb., de 10-12k-ért adnak Decathlon-ban Kalenji-t, ez tökéletesen megfelelhet a célra, aztán ha nem jön be, még utcainak elhordhatod. 20k alatt többnyire akcióban lehet kifogni érdemlegeset. 23-24e-ig kell elmenni egy komolyabb cipőért.

(#27455) Vertigo18 válasza tm5 (#27452) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, remélem érezted a poén-faktort... :)

Viszont sajnos itt senki sem fog neked ajánlani cipőt. Először is azért, mert bunkók vagyunk és nem akarunk még egy feltörekvő titánt, aki majd versenyeken plusz egy ellenfél lesz! :D

Nah, de az igazi indok az az, hogy sajnos nem tudunk semmit sem a lábadról. Első körben kérj egy időpontot valami nevesebb sportboltban, ahol csinálnak lábállás vizsgálatot. Itt kis futógépezés, fényképezés után megmondják, hogy milyen fajta a lábad állása (pronáló, szupináló, semleges). Ezeknek nézz utána, hogy melyik-melyik. A boltban valszg' rögtön ajánlanak is majd jó - drága - cipőt, amit ott felhúzol (ha van eszed...), próbálgatod, kocogsz, sétálgatsz benne kicsit, aztán jól megjegyzed a márkáját és idejössz ismét az új tudásoddal. Ezek után a lábadra való cipőt tudunk majd ajánlani, sőt, ha éppen szerencséd is van, akkor lehet, hogy valahol "külföldiában" lesz is akciósan, berendelhető.

Remélem segítettem.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27456) tm5 válasza Vertigo18 (#27455) üzenetére


tm5
tag

Persze, értem én csak nem szeretem :)

+ kstcsk

Köszi a tippeket. Szétnézek a környéken (Debrecen), hogy hol csinálnak ilyen láb vizsgálatot.

(#27457) bandus


bandus
veterán

ezt csak igy idetestem, bocs h nem linkkent, de erdemes megnezni ;)

https://www.facebook.com/sweatelite/videos/2011075292457847/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#27458) mike1334


mike1334
veterán

Tudom félig off, de hátha...
Gyalogló cipőből is nagyobbat érdemes venni egy számmal...bár itt más a technika (gördülés sarokról), de attól még lehet, hogy elfér a plusz lábtér...meg gondolom itt is dagad az ember lába, ha jól csinálja :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#27459) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap ugye piheno nap volt,igy ma jol mozgott a test.Reggel 1ora laza,este 21km 1:37, 145-os atlagpulzussal.
Alakul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27460) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Én meg megünnepelendő a születésnapomat, lefutottam annyi km-t, mint ahány éves lettem ma. Ami egészen pontosan 29. Ez eddig messze a legtöbb egyben lefutott km, a kis szerény 22 után, de egész jól sikerült ahhoz képest.
20 km környékén álltam ki kicsit a "boxba", felszaladtam a lakásba, benyomtam egy fél banánt, egy kis müzlit, teletöltöttem a vizes palackot. Mert hogy eredetileg azért nem ezt terveztem, bár egy hosszú volt a program mára, de csak olyan 16-17 km. Kb. a 3. km-nél jutott eszembe egy reggeli facebook poszt, Csere Gáspár hasonló akciója, akinek szintén ma van a születésnapja, ő írta, hogy ennek örömére futott 26 km-t a Dunakanyarban egy laza 3:22-es átlaggal. Szóval menet közben jött az ihlet, szerencsére sikerült is kitartanom mellette végig. 21-24 között volt egy kisebb holtpont, részben talán a kb. 5-6 perces állásnak is köszönhetően (elég nehezen indult be a gépezet újra), de aztán túllendültem rajta, az utolsó 500 m-t még szokásomhoz híven meg is húztam (már amennyire egy ilyen után meg lehet húzni valamit, egy csajt most nem vállalnék).
Most még kicsit nehézkesen ülök le a wc-re, de nem vészes.

Illetve akkor már ha úgyis szó volt róla nemrég. Egyrészt ahogy margithid írta pár hsz.-szel korábban, sikerült rossz méretet rendelnem próba nélkül, amit aztán visszaküldtem akkor. A múlt héten jött meg ugyanaz a cipő (NB Vazee Prism), egy számmal nagyobb méretben, ami ezúttal tökéletesnek bizonyult hál'isten. Kb. ezzel a futással került bele a 100. km, és elég jól vizsgázott. Csak minimális térdfájás jött elő a vége felé, de két sorozat tér-, meg sarokemelés megoldotta. Illetve a jobb lábam talppárnája kezdett fájni az utolsó pár km-en, de az sem volt vészes.
Volt szó még a hólyagokról, miegyébről. Na az is elkerült, hiába a szinte új cipő és a (nekem) extra táv. Szóval kösz New Balance, meg bőrkeményedés!

(#27461) Peterhappy válasza ígyvanferi (#27460) üzenetére


Peterhappy
őstag

Grat es utolag is isten eltessen sokaig.
Tartsd meg minel tovabb ezt az "annyit futok, ahany eves lettem" szokast!

(#27462) inf3rno válasza Peterhappy (#27461) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont azon agyaltam, hogy 100 évesen mekkora szívás az ilyen. :D

Buliban hasznos! =]

(#27463) mike1334 válasza mike1334 (#27458) üzenetére


mike1334
veterán

Ja igen...kérdőjel lemaradt a mondat végéről...szóval nem mondom, hanem kérdezem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#27464) margithid válasza ígyvanferi (#27460) üzenetére


margithid
veterán

Ilyen öreg vagy?:)
Nem azért írom ám, csak mintha úgy emlékeztem volna, hogy 20-22 éves egyetemista vagy.
Melyik ez a NB model pontosan?

(#27465) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#27460) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Isten éltessen sokáig és nagyon jó ötletet adtál, én is pár héten belül rendezek egy születésnapi futást.

(#27466) norby_42


norby_42
aktív tag

Egy őszi maratont megcélozva elkezdtem a heti hosszú futásokat megnyújtani. Az előző 28 km-es után éreztem, hogy valami nem jó, vacogtam kicsit, de lefeküdtem aludni, reggelre elmúlt. Tegnap ugyanez, megmértem a lázam, 38.5 volt. Az Algopirin azonnal visszajött, szóval maradt a fekvés, reggelre elmúlt. Nincs izomlázam, nem érzem rosszul magam (bár a maratont kezdem elengedni)
Volt már valakivel ilyen? Simán csak túlterhelem magam? Idén havi 100+okat futok, 18-20 gond nélkül megy.

Eat pasta, run fasta

(#27467) norby_42 válasza ígyvanferi (#27460) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezt a szülinapi futást én is kitaláltam, de nekem 40 évesen jutott eszembe :( Azóta próbálom magam utolérni, remélem a századik előtt meglesz.

Eat pasta, run fasta

(#27468) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Futócuccok vannak mától a Lidl-ben. Próbálta esetleg valaki az ott kapható kompresszoros zoknit? Vélemény, tapasztalat?

Linkeltem, hátha mást is érdekel.

(#27469) Peterhappy válasza norby_42 (#27467) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha én júniusban lenyomtam volna 32 km-et, már két hónapja inaktív lenne a PH acc-om :)

[ Szerkesztve ]

(#27470) kk831228 válasza margithid (#27464) üzenetére


kk831228
addikt

Nem csak 20 évesen lehet valaki egyetemista... :F ;] Amúgy én is 23-24-re emlékeztem... :U :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27471) kk831228 válasza ígyvanferi (#27460) üzenetére


kk831228
addikt

Bazz, 3:22 -es átlag... :Y Az szép... :Y

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27472) margithid válasza margithid (#27464) üzenetére


margithid
veterán

Nem szóltam, látom milyen cipőd van.

(#27473) Chuck Norris válasza Peterhappy (#27468) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A zokni az nagyon hitvány, cipőben csúszkálós csúszkálós fajta, én kettőt is vettem még amikor régebben árulták, nagyjából 100Km alatt lyukadtak ki.

(#27474) Peterhappy válasza Chuck Norris (#27473) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi, akkor felesleges pénzkidobás, marad a bokazokni :)

Megéri egyébként kompressziós zoknit/szárat venni? Átlagosan heti 3 alkalommal futok ~15-15 km-t.

(#27475) Vertigo18 válasza Peterhappy (#27474) üzenetére


Vertigo18
addikt

Zoknit mindenképpen megéri normálisat venni, volt, akinek - mint utóbb kiderült - az cseszte szét a lábujjait. Izzadt, nem tartott, nem szellőzött, vízhólyagokat csinált... egy szarul választott zokni sok bajt okozhat.

Szerintem az a jó megoldás, hogy ha az ember választ magának jó kis zoknit, aztán, ha egy bevált, akkor annál marad. Mellé meg vesz külön felhúzható kompressziós szárat, amely csak simán felhúzható a vádlira, sípcsontra. Így, ha ki is lyukad a zokni, vagy rossz a minősége és a fenti tünetek bármelyikét produkálja, a szár attól még megtartható, nem egyben van.

Nekem kompressziós szárból még a legolcsóbb, ebay-es fajta is bevált. Pár dollár volt, talán kettő se.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27476) ígyvanferi válasza Peterhappy (#27461) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszönöm! Remélem menni fog még sokáig.

(#27464) margithid: öreg ám az országút! :DDD Az egyetem az stimmel egyébként, a másoddiplomából még egy félév van hátra.

(#27465) Chuck Norris: köszi! És hajrá!

(#27467) norby_42: igen, az hirtelen rosszul eshetett, ha előtte nem nagyon mentek hosszabb futások, én szerencsére időben kapcsoltam, ez a 29 még vállalható volt így kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

(#27477) Peterhappy válasza Vertigo18 (#27475) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm a tippet!

Bevallom férfiasan, nem is agyaltam eddig ezen, egyszerű, hétköznapi használatú bokazoknit húztam és "helló". Ezek szerint zokniból is megéri, kimondottan futásra tervezettet vásárolni?

Néztem decathlonban kb. 7-8K-ból kijön három pár zokni plusz a szár, sajnos az ma már nem egy brutális összeg, ha megéri, bevállalom (vagy kihozom töredék annyiból eBay-ről/AliE-ről).

(#27478) margithid válasza Peterhappy (#27477) üzenetére


margithid
veterán

Nekem j press van, teljesen jó, nem szakad, sokáig bírja.

(#27479) Vertigo18 válasza Peterhappy (#27477) üzenetére


Vertigo18
addikt

Figyelj, ennél egyszerűbb a helyzet szerintem. Az évek során biztosan kialakult benned, hogy melyek azok a zoknik, amikben kényelmesen tudsz futni. Azok tökéletesek maradnak, akkor elég csak egy szár. Ha van gempa rogyásig, akkor persze, ki lehet próbálni a profibb zoknikat is, lehet, hogy van különbség.

Bevallom őszintén, a napokban rendeltem egy ilyet, azért, mert volt már egy ugyanilyenem, csak ilyen neonzöldben. Tökéletesen meg vagyok azzal elégedve! Egyébként még anno vettem 3 pár kompressziós Adidas zoknit, de semmi különbséget nem érzek, ha azt hordom, vagy ha a kedvenc, kényelmes bokazoknit ilyen szárral.

Ráadásul margithid fórumtárs is linkelt egyet. Ebből is látszik, hogy a jó zokni nem feltétlenül drága zokni. Viszont volt olyan 6000-es kompressziós zoknim, ami 100 km-en belül kilyukadt. Azóta is használom, mert kényelmes, de a nejem utálja, mert győzi foltozni-varrogatni! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27480) tomcica válasza Vertigo18 (#27479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket komolyabb zoknitipust hasznalok,Inov8 mudsocs (ezt sajnos mar nem gyartjak) merinoi+lycra kombo,a masik a Nike Elite Dryfit,ezt meg gyartjak 2500ft akciosan 3k a normalis ara.Ja ezek sima bokazoknik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27481) Vertigo18 válasza tomcica (#27480) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nyugtass meg, hogy azért vannak olyan zoknijaid is, amik "normál", nem ilyen speciális, futó-sport zoknik!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27482) tomcica válasza Vertigo18 (#27481) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Persze,h vannak,de minden szulinapra,karacsonyra stb. zoknit szoktam kerni (ha megkerdezik) igy van 6par inov8,meg egy 6-8par nike,szepen felszaporodtak,2evet szokott kihuzni atlagban egy par.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27483) Vertigo18 válasza tomcica (#27482) üzenetére


Vertigo18
addikt

De gondolom nem azokban futsz! 2 évet bír egy pár zokni úgy, hogy folyamatosan használod futásra?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27484) LanyUs válasza Vertigo18 (#27481) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én azon csodálkozom, hogy van sport zoknija. Egy tanulmány szerint 03:00-03:55 közötti tempónál már olyan nagy a vízszintes lendület, hogy szinte nulla a függőleges gravitáció hatása, így nincs becsapódás. Ezért nem értem miért kell cipő és zokni. Ha be tudja vinni 03:00 alá, akkor a lendület megmaradással egy 50m-es medence vízfelületén még éppen határeset, de átér :R csak el ne akadjon az ugrókőben :DDD :N

(#27485) Peterhappy válasza Vertigo18 (#27479) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm a segítséget, megmondom őszintén, esetemben nem tudunk évekről beszélni, negyed éve sincs, hogy elkezdtem futni.
Nem is akartam nagyon túlbonyolítani a futáskérdést, úgy voltam vele, mindegy, csak fussak; de épp a múltkor sikerült hűvösebb időben egy szép PB-t futnom (ami nálam azt jelenti, hogy épp csak befértem 7 perc alá per km...) és utána két napig futásra sem tudtam gondolni...

Akkor ha jól értem, kényelmes zokni + kompressziós szár jobb. Zokni téren most jól állok, akkor lövök egy ilyen futószárat.

@Tomcica: ERRE gondolsz?
Itt elvileg van még raktáron.

(#27486) tomcica válasza Peterhappy (#27485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azaz,nagyon szeretem.Foleg taknyos idoven,ha vizbe lepsz gyorsan szarad a merino miatt,kepes a labadon 5k alatt megszaradni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27487) Peterhappy válasza tomcica (#27486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm a tippet!
Akkor ebből jön majd két pár és lövök hozzá két pár komp. szárat.

(#27488) tomcica válasza Peterhappy (#27487) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem az a S-es volt jo 40-es labra,annyit nyult siman.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27489) tomcica válasza Peterhappy (#27487) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Komptesszisat Moose-t probaltam Spuribol,szaram is van es zoknim is.Nem hasznalom oket,probaltam egy idoszakot,de nagy kulonbseget nem lattam,vegul valahogy elmaradt.Tobbet er egy aktiv regeneracio (most epp uszas,telen volt joga)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27490) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Suunto Ambit3-mal rendelkezik valaki? Érdekelnének tapasztalatok.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27491) inf3rno válasza norby_42 (#27466) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet túledzéstől. Az is lehet, hogy csak lappang benned valami, és mivel ezek a hosszabb távok már gyengítik az immunrendszert, ezért ilyenkor kijön rajtad. Góc is lehet, pl krónikus ínygyulladás, mandulagyulladás, stb. Nekem az ínygyulladásom szokott felélénkülni attól, hogy futásnál megindul a keringésem. Lázam még nem volt futástól, hideg érzetem már sokszor volt, amikor nem ittam eleget, és kezdtem hőgutát kapni.

A túledzéssel kapcsolatban érdemes nézegetni ilyesmi appokat. Azt hiszem van valahol ingyenes is, nem ismerem őket, nem edzek annyit mostanában, hogy kellene. :D [link] [link] [link]

Buliban hasznos! =]

(#27492) inf3rno válasza Peterhappy (#27469) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem decemberben pont jó lesz a 32 alapozós időszakban. :-)

Kompressziós inkább maratoni távokhoz vagy felette jó. Figyelni kell rá, hogy akkor húzd fel, amikor még nem dagadnak az ereid pl a bemelegítéstől. Nekem egyébként nem használt, túl szoros. Nem érdemes futós boltban venni szerintem, inkább gyógyászati segédeszköz boltban érdemes tanácsot kérni vele kapcsolatban, hogy milyen ajánlanak.Bár azok gondolom harisnyák lesznek. Elvileg kéne nekem is hordanom az ereim miatt, de nem izgat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#27493) Peterhappy válasza Vertigo18 (#27490) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egy kedves Barátom vett a múltkori nyúlcipő akción, (RUN-t, nem a SPORT-ot), oda van érte, imádja.
Ez mondjuk nem sok info, részletesebb véleménnyel Ő tudna szolgálni.

De nekem úgy rémlik, itt korábban már többen is ajánlották.

(#27494) inf3rno válasza Vertigo18 (#27490) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A run van nekem is. Pontos, arra jó, amire nekem kell, de semmi extra nincs ezen kívül. Pl nem tudok két HR szenzort rátenni, hogy összehasonlítsam, és futás dinamika sincsen, mint a drága Garmin-nál. Szerintem megéri az árát, ha akcióban meg tudod venni.

Buliban hasznos! =]

(#27495) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kérdés, hogy mennyi az az ár, amennyit még megér. Illetve további kérdés, hogy valamilyen módon lehet-e szinkronizálni az adatokat a Garmin Connect-tal?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27496) norby_42 válasza inf3rno (#27491) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem érzem, hogy lenne bennem valami kórság, pár nappal korábban simán toltam egy emelt pulzusos tempó 10-est.
Mindegy, ezt a maratont elengedem, és bízom a téli alapozásban.

Eat pasta, run fasta

(#27497) inf3rno válasza Vertigo18 (#27495) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 60 körül vettem, nekem megért annyit, mostanra talán már 50-ért is kapni, ki tudja. A szinkronizálásra van egy rakás app, nézz utána. Nem tudom, hogy pont movecount <-> gc megy e, de valamilyen app kombinációval biztosan össze lehet rakni kerülőúton.

Buliban hasznos! =]

(#27498) Vertigo18 válasza inf3rno (#27497) üzenetére


Vertigo18
addikt

Értem, köszönöm a tájékoztatást, utána kell néznem akkor kicsit jobban.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27499) borix válasza Peterhappy (#27474) üzenetére


borix
őstag

Annyira nem rossz szerintem regenerálódási célra kipróbálni megfelel.Futásnál nem nagyon hoz + dolgokat pl erdőben csalán ellen jól szolgál.

(#27500) Peterhappy válasza borix (#27499) üzenetére


Peterhappy
őstag

OK Köszi, meggyőztetek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.