Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) inf3rno válasza gergo5991 (#28642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Páran rakják mosógépbe is 40 fokon, bár egyesek szerint nagyon nem ajánlott a gépi mosás, mert eldeformálódik tőle. Én az esőre szoktam bízni, de nekem nem szokott bebüdösödni. Lehet kapni fertőtlenítő spray-t, esetleg próbáld meg azzal, ha a szódabikarbóna sem jön be.

Buliban hasznos! =]

(#28652) inf3rno válasza bencze (#28647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A fogkrém egész jól beválik az aljára, de vannak olyan elszíneződések, amiket az sem visz ki. Én is csap alatt néha átmosom, ha már csurom sár, de úgy, hogy beleengedem a vizet, aztán bentről kifelé hadd folyjon.

Buliban hasznos! =]

(#28653) parandroid válasza Vertigo18 (#28641) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Beltram eredményeit szoktam nézni, de abban iszonyat munka van. Ismerek hozzá hasonlóakat itt helyben, jelentős részük épp most készül a 3 óra alatti maratonra, látom, mit küzdenek érte. Szent őrültek ezek már hobbifutóként 300-400 km-es hónapokkal. Te meg jössz, szaladgálsz egy évet, és azon nyafogsz, hogy 5:00 alatti 16 km-en a 160 nem max pulzus, hanem 'csak' átlag. Hát tudod, mit? Kabbe. :P

inf3rno: Köszi. Asszony mindjárt hazaér, aztán elmegyek, megnézem, mi van azzal a lábbal. Ma már egészen jól volt, remélem nem baszom el megint.

gergo5991: A Downshifter (és hasonló párja, a Dart) elnyűhetetlen, én is évek óta hordom őket utcai cipőnek. Azért egyszer szerezz egy rendes futócipőt is, mert ennél még jóval kényelmesebbek is vannak (akár egy semmi extra Pegasus), ez nagyon a futócipők belépő kategóriája. Most legutóbb egyébként egy Zoom Speed TR-t vettem utcára, a sok futócipő után bejön a keményebb, egyenesebb talp. Asicsokat érdemes még megpróbálni egyébként, szintén borzasztóan kényelmesek hétköznapi cipőként is. Mosni amúgy én sem mosok cipőt, csak a korábban említett csap alatt, körömkefével módszerrel. Használat után mindig ki vannak szellőztetve, meg soha nem futok 2x egymás után ugyanabban a cipőben. dolgoznom nekem sajnos munkavédelmi cipőben kell, de amúgy is ha munka után kiszellőzteted a dolgozós cipőt, szerintem annak sem szabadna, hogy szaga maradjon. Ha mégis, akkor szerintem inkább zokni-ügyben keresgélj, én a pamutról átszoktam a vékony cérna-zoknikra, jobban is tart, meg nem is izzad benne a lábam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28654) bencze válasza gergo5991 (#28648) üzenetére


bencze
senior tag

Hát civil cipőnek hóttmindegy mennyire használódik el a talpa, addig hordd míg szét nem esik. Az csak futásnál számít, hogy a csillapítása mennyire jó. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28655) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Megpróbáltam kitolni a távot, de inkább 4:10-4:40 között erősen váltakozó lett a végeredmény, az is inkább 4:30 fele húz. [link] [link] Nem megy stabilan a 4:15-4:20, amit megcéloztam. Versenyen nyilván tekerek majd még egy kicsit rajta, de sok már nincs benne. Ennyit ad az alap. Most igyekeztem több pihenőt tartani, hogy lemenjen 160-ig a pulzus, azt olvastam valahol, hogy jobb hagyni rendesen visszaesni.

Végülis szinte bármi lesz, onnantól jobb azt tekinteni 10k PB-nek, mint a lejtőn futottat, de azért nem akarom elbagatelizálni, jó lenne rendesen megjavítani ezt a rekordot is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28656) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mara kozepes tempo jutott,az eleje lazabb 155-158-on,kesobb fel,de csak170-es pulzusig(az is csak par kilometer),haaat volt a labam mar pihentebb is,mint az olom.Viszont a pulzus igeretes,szepen skalazodott es gyorsan visszaallt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28657) inf3rno válasza parandroid (#28653) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért itt szerintem az atléta múlt jelentősen segít. Teljesen más 5-10 év után úgy nekiindulni, hogy még megvan az alap izomzat, amit annak idején felépítettél, mintha teljesen nulláról kezdenéd. Én pl felső testtel voltam úgy, hogy totál nulláról letoltam 2 évet súlyzós jellegű dolgokat meg crossiftet, és sokkal nehezebben jött, illetve nem volt annyira tartós a fejlődés, mint a futással, amit már csinálok gyakorlatilag gimi eleje óta, szóval olyan 20 éve.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28658) tomcica


tomcica
Topikgazda

Vertigo-nak talaltam,ezzel ugy is fel-le tudja huzni a zoknit,hogy nem kell lehajolnia :O a kovetkezo 40+ km-es futas utan javallott :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28659) Vertigo18 válasza tomcica (#28658) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerinted érdekelt akkor, hogy egyáltalán van-e még rajtam zokni? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28660) tomcica válasza Vertigo18 (#28659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert valahogy csak le kellett venni azt,amiben futottal :DDD vagy a feszerben aludtal?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28661) Vertigo18 válasza tomcica (#28660) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem! Én abba fürödtem, aztán a szag miatt a család többi tagja aludt a fészerben! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28662) parandroid válasza inf3rno (#28657) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván nagyon nem mindegy, hogy milyen kardióalapról indul a delikvens. Az izomfejlődés egy dolog, de ha valaki viszonylag aktív életet élt addig is, normálisan táplálkozik, és nem hord magán jelentős túlsúlyt, az azért évek munkáját tudja megspórolni ahhoz képest, aki 15 év után először kel fel a számítógép elől, görnyedt háttal, banyapúppal, elmeszesedett erekkel, és 15 kiló fölösleggel. Magamból kiindulva, hogy 2 éve rendszeresen, heti szinten küzdöttem a migrénes fejgörcsökkel, és a legkisebb fizikai megterheléstől is a fejfájás volt az első reakció, kb fél éve jutottam el oda, hogy már a tűző napon, 160 fölötti átlagpulzussal lefutott félmaraton után sem kapok fejgörcsöt. Nem mellesleg, közben leugrott rólam olyan 10 kg is, de még mindig le kéne szórni vagy ötöt. El sem merem képzelni, hogy néztek ki az ereim korábban, de van egy olyan érzésem, hogy még mindig nem százasak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28663) Vertigo18 válasza parandroid (#28662) üzenetére


Vertigo18
addikt

"banyapúppal"! :D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28664) inf3rno válasza parandroid (#28662) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is tolom az omega3-at, nem akarok érelmeszesedést. A banyapúp így is alakul a gép előtt. :D

Buliban hasznos! =]

(#28665) tomcica válasza inf3rno (#28664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28666) inf3rno válasza tomcica (#28665) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valahogy úgy. :D Cigire nincs szükség, a szomszéd szénnel fűt, ezért újabban a nyár a kedvenc évszakom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28667) tomcica válasza inf3rno (#28666) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk egyelore szemettel tuzelnek jo paran,gondolom ami osszegyult nyaron,de hogy milyen indittatassal tuzeli el a gumit es a muanyagot azt azert nehezen ertem.Vannak do'gok :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28668) kk831228 válasza tomcica (#28667) üzenetére


kk831228
addikt

Tavaly selejt műanyaggal tüzeltek.... Par kamion veszêlyes hulladèkot leborìtottak pár helyen... :B Meg lehet fizetteknis êrte a felhasználòk... ;] Mondjuk olyan volt hogy beèrtêl a varosba egy 200m - ig nem lattál semmit az autòban... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28669) inf3rno válasza tomcica (#28667) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az kemény. Nálunk fél millás bírság van hivatalosan műanyag égetésre, de itt is van néhány paraszt, aki azzal gyújt be. Senkit nem érdekel, úgy látszik. Egyébként nagyon durva dolgok keletkeznek egy sima kályhánál ezekből, nem véletlen szemétégetőben lehet csak megsemmisíteni 1000°C felett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28670) #78687232


#78687232
törölt tag

Itt mindenki panaszkodni szokott a pesti szmogra, amit észre sem veszek futás közben, viszont most hogy feljött a tüzelés, eszembe jutott mennyire durván gyilkos tud lenni télen. Falunak a határában már érezni lehet és talán nem is mindenki szart éget, egyszerűen ennyire rossz belélegezni.

(#28671) #78687232


#78687232
törölt tag

Még mindig nem hiszem el, 1:49.11-es félmaraton. Végre a 10K-m is lement 50 perc alá. :C
Idén egy 2:11.11-es idővel nyitottam az évet, szinte már elképesztő volt az egy perces javítás is. Két óra alá akartam csúszni, most meg itt vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#28672) Vertigo18 válasza #78687232 (#28671) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28673) gergo5991 válasza inf3rno (#28651) üzenetére


gergo5991
őstag

na, estére tettem 2-3 kiskanálnyi szóbabikarbónát a cipőbe, ma reggel már csak a parfümös öblítőt érezni, nagyon durván jól szagtalanította, nem hittem benne de valóban működik.

ezt olvastátok?
régebben én is futottam itt, de csak a minimaratont :)

[ Szerkesztve ]

(#28674) #78687232 válasza gergo5991 (#28673) üzenetére


#78687232
törölt tag

Hirtelen azt olvastam "régebben én is futottam így, de csak a minimaratont" ;]

(#28675) Vertigo18 válasza gergo5991 (#28673) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én mindig így futok, és? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28676) #78687232 válasza Vertigo18 (#28675) üzenetére


#78687232
törölt tag

Akkor nem kell csodálkozni, amiért a múltkor rászabadult a mogyorókra a mókus.

(#28677) parandroid válasza Vertigo18 (#28675) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jajjdejó, hogy nem fordítottad lejjebb a kamerát.

SwitchxXchtx: Nagy gratula, szép befejezése a szezonnak. Milyen név ez már amúgy, két mp-re nem bírom megjegyezni, regisztrációkor véletlenül felcserélted a felhasználói nevet, és a jelszót? Atyaég, most nézem, hogy körpálya. Nem szédültél a végére? Ennél már csak az iskolai, kézilabdapálya körüli mini atlétikai pálya lett volna keményebb... Én 30-32 köröket szoktam néha futni 400-as körön, de a végére már konkrétan hányingerem van tőle.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28678) #78687232 válasza parandroid (#28677) üzenetére


#78687232
törölt tag

A regnévnél nincs semmi kihagyva vagy felcserélve, ezt így szerettem volna. ~10 éve még sokat játszottam és innen-onnan összeollózva született meg, hogy be tudjak valamit írni a profilokhoz.
Köszi mindenkinek! Nem, semmilyen rossz érzés nem volt és ez külön öröm, mert még egy éve rendesen rühelltem az 5 km-es köröket is, nem hogy a 300 métert.
Igaz, a végén mikor szétestem, számolgattam még mennyi van hátra. Ó jajj, még 16 kör, még 12 és így tovább.
Két csajjal futottam és így tök jó volt. Legalább nem hagyjuk el egymást az isten háta mögött és láthatod a lemaradást / előnyt is. Tetszett ez a változat, gyorsan ledumáltuk a 2018. 10. 06-át egy újrázásra. :)

(#28679) parandroid válasza #78687232 (#28678) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a te érdemeidet kisebbítve, de azért a csajok se semmik, ha letolták ugyanezt a távot ugyanennyi idő alatt...

Amúgy a matekozás nekem is néha már hiányzik, az még a futópadról maradt meg, ahogy próbálta az ember ébren tartani magát, meg megőrizni az elméje épségét, ezért számolgattam oda-vissza a km-eket, perceket, százalékokat, sebességértékeket. Amióta kint futok, szerencsére már nincs ilyesmi ingerenciám. Csak a mókusokra kell figyelni, ugye...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28680) #78687232 válasza parandroid (#28679) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az egyik csajszit lenyomtam legalább 10 körrel. Ő két óra alá szeretett volna kerülni, de mondta hogy fájt a háta egész héten és a végére inkább már csak kocogott. A másik az első három km után leelőzött és ha jól emlékszek, még 10K alatt rám vert egy kört, ami 300m plusz. A legnagyobb előnye kb. 450 méter lehetett, amit a tempóm váltásával sikerült lassan visszahoznom. Ennek ellenére is 150 méter előnye volt, amiből csak piciket tudtam faragni. Az utolsó 1000-1300 méteres hajrával sikerült utolérnem, kb. 20-30 méterrel előtte sikerült befejeznem.
Szegénynek csalódás volt, mert az M400-a közel volt a lemerüléshez és valamiért párszor megállt az órája. Ezt csak az én befejezésemnél vettük észre, mert ő még csak 20 km-nél tartott akkor, pedig mögöttem volt. Bakancslistáján van az 1:50 alatti FM, ezért is kár hogy nem lett regisztrálva az eredmény. Mindenesetre ott volt, megcsinálta.

(#28681) Dreamie válasza gergo5991 (#28673) üzenetére


Dreamie
őstag

Én át szoktam dobni a vállamon, hogy ne zavarjon! :D :D :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#28682) #78687232


#78687232
törölt tag

(#28683) t1


t1
addikt

Sziasztok.
2 tracket szeretnék összefűzni de nem találom itt pedig volt már róla szó. Tudna valaki segíteni, hogy melyik progi volt az ?

(#28684) tomcica válasza #78687232 (#28671) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na latod,bravo...mar hallom is valahol hatul,hogy szinte kezzel foghato egy 1:44.XX ido ;] :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28685) #78687232 válasza tomcica (#28684) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszi szépen! Idén jóformán minden álmomat elértem, úgyhogy új célokat kell kitűznöm, ami valami ilyesmi:
1K, 3:30 alatt
Cooper, +3200m
5K, 19 perc alatt
10K 40 perc alatt
FM 1:40 alatt
Maraton 4 óra alatt

Ezzel legalább elleszek a következő tíz évben :DDD

(#28686) Vertigo18 válasza #78687232 (#28685) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az úgy derék lenne! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28687) ígyvanferi válasza #78687232 (#28682) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk igazán linkelhetted volna inkább ezt a blikk2.0-s f.s helyett.

(#28688) Peterhappy válasza ígyvanferi (#28687) üzenetére


Peterhappy
őstag

Minden tiszteletem az ove. 75 evesen jobb idoket futott, mint en most.

Legyen neki konnyu a fold.

(#28689) inf3rno válasza #78687232 (#28671) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#28690) inf3rno válasza #78687232 (#28682) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:((

Buliban hasznos! =]

(#28691) bandus válasza #78687232 (#28685) üzenetére


bandus
veterán

amugy az 1:49 az miert 1:40 alatt? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28692) #78687232 válasza bandus (#28691) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mi a kérdés?

Mármint ezeket szeretném a jövőben elérni mostantól. Ha erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#28693) Vertigo18 válasza #78687232 (#28692) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hajrá Zoli, sok sikert ezekhez! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28694) norby_42 válasza #78687232 (#28671) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez szép, gratula.

Eat pasta, run fasta

(#28695) bencze válasza #78687232 (#28682) üzenetére


bencze
senior tag

Nofene, én nem ismertem eddig, de 63 évesen 1:29:40? Akkor feleslegesen nyavalygok, ezt nem lehet genetikára fogni, korai 40esen nekem sima ügy kell legyen minimum ugyanez csak dolgozni kell érte kicsit.

Gratula a PR-ért. Komoly fejlődés. Kicsit én is rákaptam az idén az ízére, tavaly 1:55 idén 1:36, remélem tart a lelkesedés mert jó érzés gyors lenni, még ha csak magunkhoz képest is :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28696) Danika256 válasza bencze (#28695) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gratulálok mindegyikőtöknek! :R Ezt örömmel látom, hogy így lehet fejlődni, akkor az idei 1:45-ből talán meglehet jövőre a tervezett minimum 1:38.. :U Egyelőre még belegondolni sem merek,olyan nagy a különbség!

(#28697) beltram válasza t1 (#28683) üzenetére


beltram
tag

endomondo-ban a history-ban ha kijelölöd a két tracket, akkor a merge összefűzi.

pace be with you

(#28698) tomcica válasza #78687232 (#28685) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezeket,ha osszerakod:
Cooper, +3200m
5K, 19 perc alatt
10K 40 perc alatt
es megfelelo mennyiseggel beedzed a FM es M tavokat,akkor nem 1:40 es 4ora alattirol fogunk itt beszelgetni hanem 1:25-1:27 es 3:25:3:35

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28699) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap elo laborgyakorlat jott ossze,laza napom volt 20km,GPS es pulzusmero nelkul,csak erzesbol,ahogy epp jon,legzes egyenletes (a lazanal az nalam kb 6-8 lepes a belegzes es kb 4-5 a kilegzes,lehet 145-147 a pulzus tereptol fuggoen).Fent voltam mar feltavon egyiranyban,nagyjabol ott melegedtem be,szoval jol is jott ez a visszafogott pihenos.Epp fordultam es elmorzsoltam egy jo kilometert,amikor odaert egy ifju titan - a mult heti picsogasbol,hogy a fiatalok nem igyekeznek ezennel legalabb felet visszavonom :P - lehetett 20-22 eves,valszeg nem el itt a varosban,mert soha nem lattam.Ram kerdezett,hogy hol lehet itt inni (ebbol is latszik,h nem itthon fut,mert ott fent mar nem iszol,vagy viszel vagy kibirod) mondom is neki,hogy itt fent mar nincs viz,20eve volt egy artezi kut nem olyan messze,de mar nem folyik.Meg is nezett,hogy mirol beszelek,nagyjabol akkor szulethetett.Hirtelen furan is ereztem magam,tudod amikor par orara elfelejted hany eves vagy aztan eszedbe jut,hogy siman a duplaja vagy a koloknek.Kerdezte futhat-e velem visszafele,mondom is neki,hogy "mi baj lehet?!" :DDD
Nem volt szivbajos tempoval kezdett,ez ugy 4:40-4:35 kornyeke lehetett erzesbol,beszelgetunk-beszelgetunk,hallom en hogy itt meg tud beszelni,nekem is ugrott egy tizet a pulzusom felfele.Eltellik egy ket-harom kilometer es puszta felebarati szeretetbol elinditottam az elo laborkiserletet.Nagyon ovatosan,oreg roka modjara az erdekes temaknal,amikor nyakig benne vagyunk a sztorizgatasban,csavartam a ritmuson kb 4:30-4:25 azon csurogtunk egy ket kilometert szinte eszre sem vette mikor fogyott el a levegoje.Egyszer csak hallom kezdi horogve venni a levegot,izzad mint a zsido a ladikban,epp kezdtem volna rapakolni meg egy lapattal megvizsgalva a 4:15-20-as savban mit mutat a feje,amikor latom,hogy elkezd lassitani es szol,hogy menjek ez mar neki feszes.Lassitottam en is,hiszen nem tempos nap volt a penzum es olyan 4:50-5:00 letotyogtuk a tobbit.
Laborvizsgalat eredmenye: a fiatalember 5:30-5:20-as tartomanyban futhat meg alapozos aerob zonaban,helyes mozgassal.4:50-5:00 a belepoje a laktatnak ez a konnyu tempo,a kilepoje pedig 4:20-30 (tavtol fuggoen). Mivel nincs kiepulve az alapja,igy az anaerob zonaba lep par kilometer tempotol,vagy gondolom egy 300-500m gyorsabbtol is oda kerult volna.
Magas legeny,erdekes h szinte full sarokra erkezik,igy szokta meg.A mozgasa laza,lehetne belole faragni valamit :K
Hat ennyi.... Mengele out ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28700) Vertigo18 válasza tomcica (#28699) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ahogy olvastam az eredményeit a fiúkának, amit felsoroltál (meddig van aerob, mikor "esne szét"), vagy a külső leírást (magas a srác), valamit a futási technikáját (sarokra érkezik) szinte teljesen magamra ismertem...

Jah, meg a korát is magaménak tudom, simán ugyanaz a 20-22 éves korosztály! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.