Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) bencze válasza Vertigo18 (#28598) üzenetére


bencze
senior tag

A pacing az jó kérdés, elég szarul állok a fix pace tartásával. Az óra és footpod most már segít valamennyire. A végén levő cikcakk rész meg rájöttem attól van, hogy sétáltam köztük, attól nagy lesz a kontraszt és attól ilyen szép :) A pulzus, hát ha a többi megvan akkor csak leköveti gondolom :) nem ettől leszek gyors de profinak tűnhetek tőle, annyi értelme van ;)

Mivel jön a Spar most már csak tempót merek meg ilyen pici erősítő intervallokat, majd elkezdek rendes 200/400m-eket a következő ciklusban valahogy, addig kitalálom... kéne egy 3:30 legalább, jobb is de félek jobbra lőni...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28602) tomcica válasza bencze (#28601) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig nem szabadna tulzottan felni,hanem szepen,batran kifutni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28603) #78687232


#78687232
törölt tag

Sikerült cooper-teszten 120 métert javítanom, így már csak 200 méter választ el a 3K-s álomtól. Jövőre simán összehozom szerintem. :)

(#28604) inf3rno válasza #78687232 (#28603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Én is néztem ma, hogy jó lenne még idén betolni valamelyik edzésen a 3k-t. A legnagyobb gond, hogy nálunk nincs egyenes terep, emelkedőn meg nehezebb. Találtam tegnap egy egész jó útvonalat, ami elég lankás és váltakozik a lejtő/emelkedő. Lehet, hogy azon megpróbálkozom vele.

Buliban hasznos! =]

(#28605) Vertigo18 válasza #78687232 (#28603) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gratula, csak így tovább!!! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28606) tomcica válasza #78687232 (#28603) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo,szep az a 3000m kornyeke :K

mas...

En ma ugy ereztem ez mar a veg kezdete,a palyan koroztem mezitlab a fuvon 20km laza...kozben jottek a kozepsulisok oszi felmerore,egy osztaly ebbol 4-en futottak (3 fiu es 1 lany) nem jottem ra,hogy mit.
Elindultak egyutt,ket fiu egy kort futott kb 4.40 ritmusan (azert tudom mert en ennyivel futottam epp) utana kialltak,a masik fiu 2 kort futott kb 5.20-as ritmuson,a lany masfel kort szinten ugy es felet setalt.
Na most nem tudtam,h ez cooper csak kialltak,vagy 800m felmero,de barmelyik is volt ez a veg kezdete :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28607) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28608) Danika256 válasza tomcica (#28606) üzenetére


Danika256
aktív tag

Legalább ennyit is le tudtak futni így, sokan ennyire sem képesek.. Sajnos! De nincs semmi veszve, lehet ők is évtizedekkel, vagy szerencsés esetben korábban elkezdenek sportolni bármi is legyen az.
Lehet csak megfelelő közegbe kell kerüljenek hozzá. Ha nincs motiváció, nehéz felkelni a fotelből! Ez az általános sajnos! Könnyebb nyomogatni a számítógépet, telefont, vagy filmet nézni! Én fél karromat odaadnám, ha a mai fejjel újra tízen éves vagy 20-as éveimben lennék. Ha korábban megízlelem a szép oldalát is a futásnak és testnevelés órán nem csak a kényszer lett volna benne, valószínűleg én is korábban elkezdem! Akkor valszeg. most nem azon gondolkodnék, hogy maradjak 5:00-án belül egy fm versenyen :DD
Szóval nem csak a fiatalok tehetnek erről, lehetne tenni azért, hogy ez ne így legyen! De egyébként máshogy nézve, szerintem népszérűsödik a sport, az egyre több versenyen, egyre több új arcot látni és igazán fiatalokat is, szóval nincs minden veszve!

Más:
Beszeretnék szerezni egy jó kis terepes futócipőt, de olyat ami hosszabb távra is jó és kifejezetten pronáló lábra készült. Jó lenne ha lenne belőle szélesített 2E-s verzió! Tudnátok valamit ajánlani, ami ennek megfelel??

(#28609) tomcica válasza Danika256 (#28608) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szurrealis volt az egesz,olyan mintha nem hasznalnak a testuket (fizikai ertelemben).Igazad van,nem szabad elvesziteni a remenyt,itt van valahol kozottuk az uj Bekele,Kipchoge,Heile,de a nagy atlag messze nem hasznalja ki a sajat potencialjat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28610) bandus


bandus
veterán

tegnapi kipchoge féle fartlek [link]: 10 min racepace (ezt most az 5 perces tempó alá lőttem, 2 perc laza), sajnos a pulzusmérőm lemerült így nem tudom milyen állapotban voltam, de a 15-i versenyen nem érzem elérhetetlennek a 4:55-4:50 közötti tempót a félmaratonon :B a héten még kb 2*10 km lazább tempót tervezek, a jövő héten egyet, aztán 3 nap teljes pihenő a futás előtt :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#28611) tomcica válasza Danika256 (#28608) üzenetére


tomcica
Topikgazda

New Balance Leadville ?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28612) tomcica válasza bandus (#28610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez,csak szepen erintgesd a tervezett versenytempot,ne ott lepjen meg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28613) kk831228 válasza Danika256 (#28608) üzenetére


kk831228
addikt

Teljesen egyetértek veled, èn is másképp csimalnam ha ujra kezdhetnèm nem 30 èvesen kellett volna elkezdeni mozogni... :(

Annyibòl szerencsem volt ,hogy pont abba a korban nőttem föl amikor mèg nem volt telefon, számítógép stb... Vagyis hát volt csak... :B Az általános iskolaba tesitanar volt az osztályfőnököm. Nagyon sokat bicikliztünk akkoriba. Szerveztek biciklis tàborokat stb... Futást annyira nem szerettem, max a sprinteket. Utana viszont közèpsuliba harmadiktòl szêpen elb... at mindent ùgy ahogy illik... Tanulast, sportot stb Cigi pia stb, es most 30 körül jottem ra hogy igy nem fasza...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28614) tomcica válasza kk831228 (#28613) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O a regi nyarak,minden gyerek kint jatszhatott,en meg edzotaboroztam akkor meg a birkozokkal,akkor de utaltam,kesobb megszoktam.18.-ik szulinapom is epp egy ilyen nyari edzotaborra esett,kiszoktunk este,elmentunk inni aztan beszoktunk a nyitott medencebe mini versenyt csinalni,a gondnok meg kihivta a rendoroket es azok megbilincseltek,az edzo jott ertunk :DDD nem szolt semmit,de masnap mi se szolhattunk amikor az emelkedoket ugy kellett megcsinalni,hogy egymast kellett a hatunkon felvinni,ma se felejtem el (az talan meg jobban fajt,mint a 100x100m mostanaban :B ) napi harom edzes,a rozsdas vasszoget is megettuk volna (ha epp nem a kovetkezo versenyre fogyasztottunk volna).Aztan meg ilyet latok,hogy nem tudnak lefutni 800 metert :N :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28615) Danika256 válasza tomcica (#28614) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen, pont ilyenre gondoltam! Ahogy nézem, nem nagyon fogom tudni előre felpróbálni, úgyhogy majd kockáztatnom kell. Remélem nincs különbség az ASICS méreteihez képest. Amint lesz akció valahol rendelek is egyet.

Amúgy az utolsó hozzászólásodra, nem biztos, hogy nem tudnak lefutni 800m-t, szerintem inkább azzal van baj, hogy nem is akarnak.. A testnevelés jegy úgy sem számít annyira, inkább pihennek egyet helyette.. Van úgy, hogy én is legszívesebben kiállnék 800m után, meg lehet érteni őket! :D

(#28616) tomcica válasza Danika256 (#28615) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem az ASICS,NB,Nike meretem ugyanaz,ebbol altalaban a NB-ben marad legtobb hely.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28617) Danika256 válasza tomcica (#28616) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi szépen, akkor megnyugodtam! :)

(#28618) inf3rno válasza tomcica (#28606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért nem kérdezted meg őket, ha ennyire érdekelt? ;]

Buliban hasznos! =]

(#28619) inf3rno válasza kk831228 (#28613) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is máshogy csinálnék sok mindent mai fejjel, de nem lehet újra kezdeni. Nem szoktam ezen bánkódni, menni kell előre. :K

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28620) #78687232


#78687232
törölt tag

Köszi mindenkinek! Inf3rno, majd írd meg mindenképp, kíváncsi vagyok a végeredményre. Jelenleg 12:50 a 3K-s PB-m, amiből már tényleg csak pár másodpercet tudnék faragni, ezen egyelőre ennyi van bennem.
Szombaton még megpróbálok az 1:58:03-as FM időmön is javítani. Hátha javultam június óta valamennyit.

(#28621) tomcica válasza inf3rno (#28618) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd holnap a tanarnot,ha megint hoz egy osztalyt.Ot ismerem,par evvel idosebb csak nalam,konnyebben szot ertunk :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28622) inf3rno válasza #78687232 (#28620) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre most a 10k-ra koncentrálok, okt 19 környékére terveztem be egy Cooper-t. Nekem 12:19 endomondo szerint, de lejtőn volt az is. Jó lenne, ha ki tudnám zárni az ilyeneket a PB listáról.

Buliban hasznos! =]

(#28623) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Óóóó, a régi szép idők, én már inkább bele se megyek...

Nos, viszont tegnap, a szombati maraton után először elmentem futni egy szokásos 16-ost. Sajnos azt vettem észre, hogy már az 5-6. km. környékén erősen elkúszott a pulzusom, aminek a vége az lett, hogy egy teljesen átlagos időeredményem született (5:01 perc/km), viszont az átlagpulzusom annyi volt, mint máskor a max. Arról nem is beszélek, hogy az utolsó két km-en vánszorogtam szinte (5:10/km), alig éltem.
Lehet ez még a szombati maraton "maradványa"? Gondoltam rá, hogy tötyögni kellett volna, csak a hülye lábam azt meg valami miatt most nem akarta, vitt előre... Mikor fussak megint "normál" tempoban ahhoz, hogy ne érezzem a végére azt az "elfogyást"?

A másik kérdésem: van valakinek Fenix 3 Silver órája? :) Ígérem nem kezdem el a "mizériát", csak jött egy lehetőség! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28624) inf3rno válasza Vertigo18 (#28623) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ mennyire gyors a regenerációd, ez egyéni dolog... Nekem rendesen megküldött félmaraton után van, hogy kell 5 nap vagy több is, mire elmúlnak a rosszullétek. Addig csak laza alapozós kocogást csinálj, amíg nem jön helyre a pulzus, mert különben túledzed magad.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#28625) Vertigo18 válasza inf3rno (#28624) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, konkrétan úgyis pont neked intéztem a kérdést, vagy csak titkon reménykedtem, hogy te fogsz válaszolni. Gondolom tomcica lezárta volna annyival a választ, hogy "Szar vagy, azé'!"... :D

Tehát akkor marad a kétnaponta tötyögés, ahogy tervbe is volt véve, amíg vissza nem áll az eredeti állapot? Azért ugyanez a táv, ugyanezen a "pályán" szokott menni 4:50-es köridőkkel, 167-es max pulzussal... Most meg 167-es volt az átlag és 5:01-es a köridő, akkor ez valszeg' attól volt, igaz?

Hónap végén lesz egy 2km-es sprintem, addigra helyre kellene jöjjek, ráadásul még kellene kicsit éleznem is a 3. hétben, pár fartlek, vagy repülő, ezért kérdezem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28626) inf3rno válasza Vertigo18 (#28625) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ne menj laktát küszöb fölé, amíg nem áll vissza normálisra.

Buliban hasznos! =]

(#28627) Vertigo18 válasza inf3rno (#28626) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm a tanácsokat! :R Akkor eltotyogok a hónap végéig...

Fenix 3 Silver vélemények? :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28628) tomcica válasza Vertigo18 (#28623) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman lehet 10-14nap is amig minden rendesen visszaall.Ha igy elszalad a pulzus,akkor ne torodj az irammal,csak menj ki oromfutasra.A tav is legyen tobbszor rovidebb,azt konnyebb regeneralni.5-10km-k.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28629) tomcica válasza Vertigo18 (#28625) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert a 4:50 es 5:00 annyira kozel van egumashoz,h lehet akar az idojarastol is.
Viszont,ha tenyleg kipihented magad es nem fuj az Irma hurrikan epp feletek akkor marad a harmadik ok -> mert szar vagy aze' :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28630) tomcica válasza Vertigo18 (#28627) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Fenix 3 nagyon ar/ertek bajnok lett igy,h jottek az utodok.
Mondjuk nem azt mondtad,h nem versenyzel,nem kergetsz PB-et,meg ilyenek? Mert akkor felesleges,nem hasznalod ki.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28631) Vertigo18 válasza tomcica (#28629) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, há' dejó, hogy megjöttél! :D

Nem azzal a 10 mp-cel vana gond, hanem, hogy 10mp-cel rosszabb minden km-em és MELLETTE az egekben van a pulzusom. Mármint hozzám mérve. Azért az, hogy a 4:50-es km-eket tolom 167-es max pulzussal, de a tegnapi 5:01-es km-eket 167-es ÁTLAGGAL bírtam csak, az fáradásra utal, gondolom.

Viszont tegnap tényleg nagyon erős szél fújt, bár nem akarnám erre fogni.

Sajnos nincs lehetőségem viszont rövidebbeket futni, akkor túl gyakran kellene mennem, hogy meglegyen a "terv", így viszont marad a tötyögés és a "szar vagyok"! :D

Az óraváltáson azért gondolkodom, mert bár a 610-et imádom, kiváló óra, csak kissé már öregecske, ráadásul havonta egyszer szopózik velem, mindig kitalál valamit, hol lefagy, hol nem tölt és már kicsit elegem van a hibák javításának keresgéléséből a neten...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28632) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#28631) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na de mennyi egyébként az átlagpulzus és mennyi volt most a max.? Ha egyenletesen futsz, nagy különbség nincs ezek között vagy de? Csak mert ha a 167-es max.-hoz 165-ös átlag, a mostani 167-es átlaghoz meg 170-es max. párosult, akkor megint csak nincs nagy baj. De gondolom ebben az esetben nem merült volna fel a kérdés.
A szél sokat számít egyébként. Már ha tényleg fúj, nem csak valami szellőről beszélünk. Ha szembe fúj, az a baj, ha meg hátulról, akkor meg az, mert nagyobb tempóra sarkall, aminek a lábak ugyan örülnek, meg te is, de a keringési rendszer ugyanúgy jobban kell dolgozzon. Én legalábbis ezt tapasztaltam. Mondjuk te most nem futottál gyorsabban, de lehet időnként megdobta a tempód.

[ Szerkesztve ]

(#28633) parandroid válasza Vertigo18 (#28631) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Fenix3 egy nagyon szép óra, minap valami 250 eur-ért akciózták vadasújan amazonon, komolyan elgondolkoztam rajta én is, de az FR235-höz képest amit plusz tud, arra igazából nincs szükségem. Másrészt meg nem tudok úgysem vigyázni rá munka közben, és a szívem szakad meg már attól is, hogy az FR235 miket kapott, meg hogy néz ki szegény, egy Fenix első odacsapásakor konkrétan sírva is fakadnék...

Amúgy velem olyan történt, ami január óta nem, konkrétan vasárnap óta nem voltam futni. Régóta gyűlt már a jobb vádlimban a feszültség, általában futás közben elmúlik, de ha hosszabb pihenés után először ráállok, akkor feszít az egész vádlim, mintha valami szoros cucc lenne körétekerve, és meghúzva. Mivel már a bokámra is kezdett átmenni, úgy döntöttem, kap egy szűk hetet pihenésre, addig kicsit nyújtogatom, meg finoman hengerelem. Biztos nem tett jót neki az sem, hogy a múlt hónap elég durván meg lett húzva, ráadásul sok volt a hosszú, meg a tempó is, a hónap utolsó hete konkrétan 76 km lett, ráadásul szombaton egy laza félmaraton tempó 6km-en, vasárnap pedig egy 33 km-es hosszú, mindez úgy, hogy már eleve nem volt rendben hetek óta. Ma már erősen gondolkozom rajta, hogy kicsit meg kéne járatni, de csak óvatosan, és a hétvégi hosszú sem fog félmaratoni táv fölé menni, az is biztos, és azt is csak maratoni tempón. Remélem rendben lesz, jövő héten kéne futni egy tempósabb félmaratont, lesz egy remek kis verseny ideális tereppel (bringaút végig a Majna-parton, tehát jó felület, és nulla szint), jó lenne, ha összejönne egy évzáró PB. Aztán meg kezdődik a rápihenés a maratonra...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28634) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#28632) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ebben látod teljesen igazad van, ezek szerint eléggé hiányos volt az adatok megadása, megpróbálom ezúton pótolni, remélem sikerül.

Tehát akkor összehasonlításképpen két futás:

Dátum Hőmérséklet Távolság Össz idő Átlagtempó Átlag pulzus Max. pulzus
2017.07.03. 20 fok 16.29 km 1:17:03 4:44 perc/km 158/p 172/p

2017.10.05. 22 fok 16:29 km 1:21:41 5:01 perc/km 166/p 181/p

Azt gondolom, ez így teljes. Viszont látható, hogy közel azonos körülmények során mennyivel rosszabb a tegnapi.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28635) bencze válasza Vertigo18 (#28634) üzenetére


bencze
senior tag

nem vagyok szakember és megkaptad a választ a hozzáértőktől, de _szerintem_ 1 kerek hét feleannyi táv mint máskor azt is ki lehet váltani biciklivel úszással vagy ilyesmi de lazán, és utána futsz megint egy 'normált' és jobb lesz. ha még nem jó akkor még 1 hét. az elég kell legyen. én legalábbis így reagálnék erre. elvileg nem csak a csont, ín, izom kap nagy terhelést hanem az idegrendszer is és az okozza az ilyesmit, ez olyan mint a túlterheléses hatás. maraton már mindenkinek pihenőt kér, teljesen normális. az lenne a fura ha nem így lenne, az azt jelentené durva erős az alapod és meg sem kottyant a táv, és/vagy nem futottad ki rendesen magyarán ellazsáltad :)
ps. forrás: internetes források, cikkek, könyvek, tapasztalat, józan paraszti ésszel összegyúrva. én pulzust figyelve futok közel 3 éve, próbáltam kikupálódni valamelyest a témában.

Fenix 3 felesleges a számodra (kb mindenki számára) de ha tetszik vedd meg, jó cucc :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28636) Vertigo18 válasza bencze (#28635) üzenetére


Vertigo18
addikt

Huhh, köszi mindkét választ! :D :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28637) tomcica válasza Vertigo18 (#28634) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ebbol is latszik h oregszel :) a harom honap alatt :P
Faradt a szervezeted,kenyelmesen morzsolj el par hetet es ha jon a boogie akkor folytatod ahol maraton elott voltal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28638) Haugland válasza tomcica (#28637) üzenetére


Haugland
aktív tag

Én az aug.20 utáni 20km futásom óta igyekeztem követni az utasításod és visszatakarodtam alapozni.
Gondoltam is magamban, hogy lassan el tötymörgök és megszokom majd azt a tempót és bő fél év alapozás után jövőre kitűzöm majd Vertigo18 céljait magamnak (=havi egy félmaraton és örömfutás minden)

Ennek ellenére viszont volt egy 5hétig tartó hörghurutom így tötymörgés közben volt rendszeresen vagy 3 köhögőroham + az elmaradhatatlan emésztési gebaszom.

Levonva a következtetést az elmúlt időszakomról:
-keresek egy mestergerendát valahol aztán átdobom rajta a hurkot a francba :)
-vagy tényleg elkezdek mindenre kényesen odafigyelni mint a tudatos testépítő és számolni mindent, hogy mikor mit ehetek, mikor mennyit mozoghatok, hogy legyen valami egészséges eredményem

...sosem gondoltam volna, hogy a tötymörgős alapozás az ennyire nehéz.... :(
~14km 5:40/km ~165bpm es szokásos futásból lementem ~9km 7:10/km ~145bpm körülire.
Ennek ellenére a suunto azt mondja, hogy többet kell pihennem mint régen :O Egy-egy futás után már 60órát kellene pihennem :)

Igazából nincs is kérdésem, csak most szomorú vagyok nagyon, hogy ennyire szarul megy..

(#28639) Vertigo18 válasza tomcica (#28637) üzenetére


Vertigo18
addikt

Öregszem hát! :D Az isten nyilát beléd már, nah! :D

Oszt' ki miatt fáradt a szervezetem, megmondanád? Mindig belöksz ide valami baromságot, aztán, ha csak felét megcsinálom, onnantól csak vonszolom magam egész hónapban! :D

Haugland: Ne aggódj, én is így vagyok ezzel. Még az október végén lévő 2kilis futást betolom, aztán húzok én is alapozni! Végre előkerül a fülhallgató, lehet hangoskönyvön derülni az erdő közepén, hóesésben! Végre ignorálhatom tomcica feladatait! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28640) parandroid válasza Haugland (#28638) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy megy szarul. Normális, hétköznapi embernek ez így indul. Ne a vigyorgós sárkányt tedd meg példaképnek, mert neki vagy valami kenyai hosszútávfutóvsl huncutkodott valamelyik nőnemű felmenője, vagy csal, csak még nem jöttünk rá, hogyan. Én sem vagyok még sokkal előbbre nálad két év után, pedig elvileg olyantájt kezdtem a futást, mint ő. Rengeteg kezdő futóval találkoztam azóta a futócsoportban, vagy online, meg olyanokkal is, akik előttem járnak, de ugyanígy indultak, hidd el, ez a normális, nem az, ami vele történik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28641) Vertigo18 válasza parandroid (#28640) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, itt a másik, aki rajtam köszörüli a nyelvét e! ;]

14 éves koromig versenyszerűen atletizáltam, már ha az számít. Utána havi 1 foci kb. egészen mostanáig, amíg tavaly októberben rátok nem találtam! :R

Meg kell nézni Illyés Zoli (alias beltram) barátunkat, az Ő eredményei engem mindig futásra sarkallnak! Nah, azon a szinten szívesen lennék, de úgy, hogy ne kelljen semmit se csinálnom hozzá! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28642) gergo5991


gergo5991
őstag

Hali, kéne pár tipp / tanács / tapasztalat, ti hogy mossátok a futócipőtöket. Ha csak sportolásra használom 2-3 óra benne semmi gond, nincs semmi szag, de ha egész nap rajtam van nagyon be tud büdösödni a cipő. Most nem tudom lehet azért mert jobban szellőzik és a bacik jobban el tudnak így benne szaporodni? 1 órát áztattam mosóporos vízben lavorban, utána 1 órát parfümös öblítővízben, de még így is van szaga. A másik meg, gondolom az is számít, hogy hogyan szárítom ki, mert ha szárad egy hétig a kevésbé napos erkélyen akkor meg megposad és ugyan olyan büdös marad. Most olvastam neten hogy szódabikarbónát kell bele szórni pár órára és hogy az semlegesíti.

(#28643) tomcica válasza Vertigo18 (#28639) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tulelsz par ilyen kikepzest es indulhat a rendes edzes :P tudod,h ez csak erted van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28644) Danika256 válasza Vertigo18 (#28639) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én úgy döntöttem idén nem lesz kifejezett alapozás! Nem bírnám azt ki mégegyeszer! :O :DD Mármint ami a hosszú statikus edzéseket illeti! Inkább a pörgés lesz visszább véve, és ilyen dinamikus alapozással folytatom. Lesz ezután is minden, csak sokkal több alapozós stílusú edzéssel mint eddig .De azokat sem végig fixen full alacsony alapozós tempón.. Talán így nem fogok belecsömörleni úgy mint tavaly! Így jobb is, úgy is 2 havonta lesznek versenyek a téli szezonban is..

(#28645) tomcica válasza Vertigo18 (#28641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na azt a tempot nem kapod el ugy,hogy ne kelljen semmit se tenni erte :N munkat rakott bele Beltram is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28646) Vertigo18 válasza tomcica (#28645) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát, ez az, amit nagyon jól tudok!

Le a kalappal előtte! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28647) bencze válasza gergo5991 (#28642) üzenetére


bencze
senior tag

Én sosem mosom. Van azt hiszem 1 pár amit egyszer mostam gépben olyan 800km után mert nagyon sáros lett valami szutyok időben (valami kímélősebb mosás, párnahuzatban, gondoltam hátha megvédi kicsit). Alapvetően félnék, hogy ragasztás bánja. De én csak futok benne, nem hordom egész nap. A kosztól kívül szoktam esetleg kicsit csap alatt, körömkefével óvatosan. Ha "civil" cipőnek használod, esetleg rotálj több párat, hogy tudjon kiszellőzni?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#28648) gergo5991 válasza bencze (#28647) üzenetére


gergo5991
őstag

egy nike downshifter 7 ről van szó (15k ft), nem hittem volna hogy ennyire kényelmes tud lenni egy futócipő, de amin meglepődtem hogy ebben simán birok futni anélkül hogy fájna a térdem. Nagyon sokat járkálok meló meg többi dolog miatt ezért vettem civil cipőnek egy futó cipőt amugy. Ahogy olvasgattam 1000-1500km-enként ajálnlatos cipőt váltani aki aktívan fut benne, mert hogy már utána nem védi annyira az izületeket futás közben, de így mint civil már van benne szerintem 2000km-is és semmi nyoma elhasználódásnak, de lehet fél év mulva cserére érik már. Addigis ha gondoljátok ajálnhattok valami jót cipajt olyan 20k-ig.

[ Szerkesztve ]

(#28649) inf3rno válasza parandroid (#28633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást! Ha sokáig nem múlna el, azért nézesd meg egy orvossal, hátha tud valami okosat mondani.

Buliban hasznos! =]

(#28650) inf3rno válasza Haugland (#28638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ne foglalkozz a Suunto-val, marhaságokat hord össze. Ha úgy érzed, hogy simán tudsz futni másnap is, akkor menj el futni.

Az emésztési gondjaidra meg keress egy gasztroenterológust, hátha van rá gyógymód.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.