Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) inf3rno válasza borix (#27750) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem elég, vagy hát nem szeretem, ha állandóan csicseregnek a fülembe.

Buliban hasznos! =]

(#27752) kk831228 válasza LanyUs (#27749) üzenetére


kk831228
addikt

Jaja, most voltam tegnap èn is èhgyomorra 9 kor indultam... Egêsz jò idő volt, nem. Volt tùl meleg mêg, ês azt vezzem èszre hogy nem bírtam rosszabul mint amikor délután vagy este futok kajálás után... Jò mondjuk elèggè sètatempò, de egy alapozòs futâs simán megy... Mèg a vègèn egy kis gyorsìtással is. Utána eg, ôra mùlva kezdett korogni a hasam kb... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27753) inf3rno válasza kk831228 (#27752) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is mennék, de a keddi futásom óta még mindig izomlázam van. Nem figyeltem annyira a technikára és a Vibram megbosszulja az ilyet. :-)

Buliban hasznos! =]

(#27754) tomcica válasza Corpuscle (#27748) üzenetére


tomcica
Topikgazda

FR230-at hasznalok kicsit tobb,mint egy eve,mindent tud ami nekem kell.Mar reg jottek az uj modellek,de meg csak felejuk se kacsintok,olyan jol muzsikal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27755) kk831228


kk831228
addikt

Ajjaj, ez a szöveg elèg sutára sikerült... 😬😂Mèg nekem is fáj... :B :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#27756) tomcica válasza kk831228 (#27755) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt hittem leesett a vercukrod es azert irsz igy :P Amugy minden ertheto,alapozos sebessegen az ember birja ehgyomorra (akar 2 orat is,mondjuk ott majd utolag szol a test) temponal viszont nem art,ha van bent egy kis szenhidrat,a rostra viszont vigyazni kell,mert az majd jonne ki :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27757) parandroid válasza Corpuscle (#27748) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy remek óra, de ennyi pénz nagyon sok érte. Újan kb egy 20-assal kevesebb a reális ára, használtan szerintem 40 alatt kifogható. De akkor már nézd meg a 235-öket is, ugyanaz, csak beépített optikai pulzusmérővel. Utóbbit én egy évvel ezelőtt vettem újan ~240 EUR-ért.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27758) tomcica válasza filkor.tomi (#27744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy nem muszaj ilyen kiadasokba verni magad az elso honapokban,ha alapozol es a "kenyelmesen tudok beszelni futas kozben,nem fogy el a levegom" zonaba tartod magad az nagyjabol ott is van,regen mindig igy csinaltuk (akkor nem is lattunk pulzusmerot,csak hallottunk rola).
Sebesseget se kell merni,ha egy-egy konnyu ritmussal ellenorizni akarod,akkor kinezel egy nehany kilometeres szakaszt,lefutod es megmered egyszeru oraval.Nehany het mulva megint lefutod es megmered,ez az elejen boven eleg informacio.
Mondjuk lemegy az osz/tel szepen rendszeresen futsz,akkor tavasszal mintegy motivaciokent es kierdemelt ajandekkent veszel magadnak egy rendes orat (akar Garmin,Polar v Suunto).Meg persze uj cipot(ket) mert az is el fog fogyni addig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27759) Corpuscle válasza parandroid (#27757) üzenetére


Corpuscle
őstag

Csuklón mérő órákkal nincs tapasztalatom, csak amiket olvastam. Én öv párti vagyok, sohasem zavart a használata. Tomtom Runner 3-at néztem még, abból is a pántos verziót. Piszok drágák az biztos, 2005-ben volt a Polar órám közel 90.000.-

(#27754) tomcica: Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatokat. :R

(#27760) junkhead válasza filkor.tomi (#27744) üzenetére


junkhead
aktív tag

Saját tapasztalatból mondom elején, egyáltalán folytatod-e hosszabb távon a futást, a cipő a legfontosabb, aztán majd telóval és pulzusmérő övvel mérheted a pulzust - teló zsebben vagy övtáskában pl. - és nem kell sokáig még szigorúan betartani a pulzus zónákat, elég ha percenként a füledbe mondja a teló az átlag pulzusod.
Lényeg eleinte lassan fuss, beszélni tudj közben, ízületeknek, csontjaidnak, izom, tüdő, szívnek, alkalmazkodnia kell, hacsak nem vagy Lubics Szilvi, aki pár héttel később már félmaratonnal kezdett.

Ha kitartó vagy, és futsz tovább télen is, és telo nem elég, akkor csak pulzusmérésre vehetsz egy dekás órát kb. 10 k., ott már könnyen ellenőrizheted az átlagpulzusod. de sokaknak telo is elég.
Pulzusmérésről, pulzustartományokban futásról google sokat ír, de itt a topicban is találsz mankót, a pulzuszónák kiszámítására alkalmazhatod a 220-életkort, az lesz a max. pulzusod, nagyon nem lősz ezzel mellé.
Legfontosabb fuss, olvass, és jó lesz.

(#27761) Peterhappy válasza Haugland (#27738) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi! Szanaszét veri a mezőnyt. Úgy 21:00 körül fog beérni.

Bámulatos és tiszteletreméltó a teljesítménye. Nálam már Tomcica is űrlény-szinten van, mit lehet akkor Ferire mondani???

"A 30xIronMan verseny 2013 Olaszországban 30 napig tartott!
114km úszás, 5400km kerékpár, 1260km futás !!!!
Kétszer indult és sikeresen teljesítette a híres és egyben hirhedt Athén - Spárta futóversenyt a Spartathlont
Kétszer teljesítette a Race Across America őrületet ahol majdnem 6000km-t bicikliztek minimális pár-pár órás pihenéssel.
2014-ben abszolút második lett a Sanremo - Milano 282km-es futóversenyen.
Az utóbbi 7 évben 106IronMan távot (3,8úszás, 180kerékpár és egy maraton futás) teljesített. És nemrég múlt 50 éves"

Ezeket a számokat én egyszerűen nem tudom értelmezni. Én életem végéig büszke leszek arra, ha egyszer megcsinálom az IronMan-t. Mondjuk ahhoz lassan el kellene kezdeni úszni tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#27762) Peterhappy válasza Peterhappy (#27761) üzenetére


Peterhappy
őstag

És ma 53 éves. :Y
Hát... Isten éltesse sokáig!

(#27763) parandroid válasza Peterhappy (#27762) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Még két kör. Te jó ég...

Amúgy ezeknek a versenyeknek technikailag hogyan zajlik a lebonyolítása, mérése? Úgy értem,az alvás-, illetve pihenőidőket hogyan adják ki, vagy mérik? A rajttól számított bruttó időt néznek, vagy 'jár' közben kötelező pihenő mindenkinek egyformán?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27764) Corpuscle válasza parandroid (#27763) üzenetére


Corpuscle
őstag

A RAAM-on korábban úgy volt (szerintem még most is), hogy nem volt kötelező pihenő, akkor pihent a versenyző amikor akart. Vagyis sokat nem volt érdemes aludni, pozíciókat lehetett veszíteni rendesen. Káldival készített interjút olvastam annak idején, mikor először indult. A vége felé már hallucinált. Ráadásul itt rövidke körpályán zajlik a bicaj és a futás is.

Közben meg is nyerte! Hatalmas gratula neki!

[ Szerkesztve ]

(#27765) Peterhappy válasza parandroid (#27763) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerintem ezek bruttó idők, legalábbis a bringás idejeinél akadnak 2-3 órás körök is, gondolom azok a pihenések.

Közben beért, tönkreverte a mezőnyt (már ami maradt belőle, gondolom nem sokan nyomták végig), óriási gratuláció, de tényleg!
Csak magamat tudom ismételni: ezek a számok számomra felfoghatatlanok, értelmezhetetlenek.

(#27766) Haugland válasza Peterhappy (#27765) üzenetére


Haugland
aktív tag

Szonyi Feri behuzta ezt a versenyt is!!!!!
Osszido: 215:17:45 :)

Isten eltesse sokaig meg!
Remelem gyorsan talal egy borbelyt es a dijatadora mar frissen borotvaltan mehet itt is :D Ez az o heppje :Y

(#27767) #78687232 válasza Peterhappy (#27761) üzenetére


#78687232
törölt tag

Hatalmas ez az év, jobbnál jobb eredmények!

(#27768) concret_hp


concret_hp
addikt

én azon röhögök 18 óra volt az úszás, az alatt neoprénben is átfagysz, de azon kívül is minden bajod van...

'sima' IM úszáson is már alig váron általában, hogy az utolsó bójához érjek és onnan már csak 800m :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27769) inf3rno válasza Haugland (#27766) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, ezt hol olvasod? Nekem azt írja, hogy még a bringa hátravan neki.

Buliban hasznos! =]

(#27770) Haugland válasza inf3rno (#27769) üzenetére


Haugland
aktív tag

Igen, ez a bringa dolog erdekes....
De a tobbiekkel (vagyis inkabb elottuk) csinalta a bringat is.

Innen nezem az eredmenyeket:
http://my5.raceresult.com/80290/results?lang=en#1_AD6555

(#27771) filkor.tomi válasza filkor.tomi (#27744) üzenetére


filkor.tomi
kezdő

Köszönöm szépen a választ mindenkinek! Hasnosak voltak!

Az edzés megfelelő eleinte heti 3x1 óra kb? Mennyi idő után növeljem és hogyan tovább?

(#27772) tomcica válasza filkor.tomi (#27771) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 3x1ora,ha erzed h ki tudod pihenni,akkor par het utan heti 4x1ora mehet 1-2honapig,utana beemelsz egy otodik napot,vagy egyik futasodat noveled fel 1.5 orara (ez lesz a szokasos hetvegi hosszu laza kesobb - persze eshet ez barmilyen mas napra is).
Mondjuk most keso oszig felnoveled 4x1orara,utana osszel elkezded novelni egyik edzes hosszat 1.5 orara,majd tel vegen (februar tulso fele) amikor mar minden szepen osszeert bedobod az otodik napot mellejuk.4-5 nap boven eleg lesz egy darabig.
Ha erzed,hogy kezd minden befeszulni,akkor okvetlen iktass be egy csokkentett hetet,ott visszalepsz 3x1orara egy het erejeig.
Marcius-aprilis amikor felmelegszik az ido elkezded kielezni azt amit felepitettel alapot addig.Azt majd akkor atbeszeljuk,de par hetig egyik nap tempo lesz,a tobbi marad.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27773) SLYM válasza SLYM (#27091) üzenetére


SLYM
veterán

Sikerült elérni az egyik célomat, az 1 órán belüli 10 kilométert [link]. :) Cooperben a 2330-as rekordom már 2580 méterre javult, még 120 méter kell a kiválóig a korosztályomban. Van itt olyan egyébként aki sprintelni is szokott, vagy 5 km-nél rövidebb távokat is futni? Tudnátok mondani reálisan kitűzhető célt egy teljesen amatőrnek, hogy mik azok az idők amik 100, 200, 400, 800, 1 km-en jók, amiket első lépcsőben meg lehet célozni? A 2700-as cooper után szeretnék kicsit a gyorsaságra is "ráfeküdni". Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27774) Aristeus


Aristeus
tag

4 nap futásmentes nap után (nyaralás) tegnap olyan jó formában éreztem magam, hogy a kedvenc terepes tókörömön muszáj volt egy 10K versenytempót mennem. Ez annyira jól sikerült, hogy 47:37-tel PB-t futottam. (48:34 volt a régi PB-m, aszfalton)

Olyan egyenletesen tartottam a kilométereket, amennyire csak tudtam, a tempóra figyeltem és próbáltam mindig korrigálni a terep egyenetlenségeit, emelkedőit. Az utolsó kilométerben meg teljesen elengedtem a pulzust és csak rohantam a sötétben. :) ;]

Rég élveztem ennyire a futást, annak ellenére, hogy ma nagyon be vannak állva a vádlijaim.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#27775) concret_hp válasza SLYM (#27773) üzenetére


concret_hp
addikt

2700as cooper után lehet 2800ast pl :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27776) #78687232 válasza SLYM (#27773) üzenetére


#78687232
törölt tag

Cooperen a 3K az álmom. Szerintem mindenkinek saját magának kell ezeket eldöntenie, mert van aki sosem jut el a 20 perc alatti 5K-ig, más meg szinte rögtön a közelében indul. Nézd meg azokat a távokat, amik érdekelnek, csinálj saját rekordokat és ahhoz mérten gyúrj rá.

(#27777) SLYM válasza #78687232 (#27776) üzenetére


SLYM
veterán

Az a gond, hogy ez így annyira nem motivál, mármint hogy magamhoz képest mindig jobban teljesítsek, nekem konkrét számok kellenek. :D

concret_hp 2700 a max, ott ennyi a célom. Ezt a táblázatot találtam, ez alapján határoztam meg a célt [link]. Egyik ismerősöm, aki futott már le maratont, illetve most is készül egyre, ő mondta még, hogy ha az 5 km-t lefutom 30 perc alatt, illetve 1 óra alatt a 10-et, az első célnak nem rossz, de ő rövidebb távokat csak akkor fut, hogy ha az edzéstervben benne van. De az jellemzően olyan, hogy mondjuk fuss 5x egymás után 1 km-t. Na most ugye ha valamit 5x kell lefuss, az akkor már nem lesz olyan idő, mint ha csak 1x kéne teljesíteni a távot. Ezért keresgélek a jelenlegi szintemhez képest reális célokat a kisebb távoknál is.

[ Szerkesztve ]

(#27778) ígyvanferi válasza SLYM (#27777) üzenetére


ígyvanferi
addikt

100 m-en 9:58 egy elég jó cél, ha már számokat szeretnél, meg egyszeri, rövid távot.

(#27779) #78687232 válasza ígyvanferi (#27778) üzenetére


#78687232
törölt tag

xD

Legjobb 100 méterek:
1 9.58 +0.9 Usain Bolt JAM 21.08.86 1 Berlin 16.08.2009
2 9.63 +1.5 Usain Bolt JAM 21.08.86 1 London 05.08.2012
3 9.69 ±0.0 Usain Bolt JAM 21.08.86 1 Beijing 16.08.2008

(#27780) SLYM válasza ígyvanferi (#27778) üzenetére


SLYM
veterán

Aranyos, hogy kinézed belőlem, hogy reális cél lenne nekem a WR. :) Szóval akkor marad a gugli.

Egyébként ez miért van, hogy az amatőr futók nagy része a hosszabb távokat részesíti előnyben? Edzéstervekből is van 5 km, 10 km, félmaraton, maraton edzésterv a neten dögivel, más meg alig. Oké, látványosabb, hogy el tudod mondani, hogy lefutottad a maratont, mint hogy 14 helyett 13 alatt futod a 100-at, de van ezen kívül ennek más oka is?

[ Szerkesztve ]

(#27781) filkor.tomi válasza tomcica (#27772) üzenetére


filkor.tomi
kezdő

Köszönöm a segítséget! :)

(#27782) #78687232 válasza SLYM (#27780) üzenetére


#78687232
törölt tag

Egyáltalán hogy lehet normálisan mérni a 100 métert? Nem tudom elképzelni, max ha interval edzésre állítom be 100-as gyorsításokkal.

(#27783) SLYM válasza #78687232 (#27782) üzenetére


SLYM
veterán

Jó kérdés, szerintem pályán kívül sehogy. Én SportTracker-rel mértem a 400 métert (előtte kimértem szintén ezzel a programmal mennyi a 400 méter pontosan, ami egyébként 8 villanyoszlop távolság :D ) majd ezt futottam le. A programban pedig meg lehet nézni 100 méternél, 200 méternél mi volt az időd. Nekem ez volt 100-ra 14 mp, 200-ra 30 mp, de külön ezeket még nem futottam. Illetve hát itt azért számítanának a tizedek is, azokat meg így nem lehet mérni sajnos, de ezen a szinten ez talán még nem is olyan fontos.

[ Szerkesztve ]

(#27784) tomcica válasza SLYM (#27783) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100m 12alatt
200m 25alatt
400m 55alatt
800m 2:10 kornyeke

ezek amatorben konnyen elerhetoek,plane ha gyors labu az illeto

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27785) SLYM válasza tomcica (#27784) üzenetére


SLYM
veterán

Köszi! :)

Még esetleg az 1 km-re kaphatnék valami cél időt és akkor asszem meg is vannak a következő időszakra a célok?

[ Szerkesztve ]

(#27786) tomcica válasza SLYM (#27785) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1000m 2:55 alatt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27787) tomcica válasza SLYM (#27785) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100-200-at nem tudod magadnak lemerni,ezt rendes palyan kellene,ugy hogy valaki meri stopperrel.A 400-at is jobb lenne ugy,de azt mar okkal-moddal le tudod merni.
Ezeknel a tavoknal jobb,ha fut veled valaki,kulonben hajlamos az ember akaratlanul is tartalekolni,foleg a 400m-on.
Az ilyen gyors 100-200-hoz mar nem art egy rendes szoges cipo sem.

800m-1000m konnyebb dio ami a merest illeti.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27788) tomcica válasza SLYM (#27780) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem nem tudnak rendes atletikai palya kozelebe jutni,vagy csak klub kereteben lehetseges,igy a halando ember marad a hosszabb tavoknal,ezek a 3km-tol fel a maratonig,foleg utcai versenyek,nem kell hozza igazolt versenyozi statusz,nem kell hozza orvosi vizsga (esetleg csak szandeknyilatkozat,hogy vallalod a felelosseget).
Ez felenk is igy van szerbiaban,3000m alatt nincs utcai verseny,sot inkabb csak 10km es feletti tavok,a rovidebbek mezei futoversenyek kozepsulisoknak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27789) SLYM válasza tomcica (#27788) üzenetére


SLYM
veterán

Kicsit csalok, hogy 0 lesz a reakcióidőm azzal, hogy én indítom a stoppert, ez mondjuk egalizálja a cipő és a pálya miatt elszenvedett hátrányt 100-on és 200-on. Meg hát na, én az amatőrök között is amatőr vagyok, csak a motiváció miatt kellenek ezek az idők, nem azért, mert komoly céljaim lennének, ha ezek az idők tényleg könnyen elérhetőek, akkor meg fogom futni őket előbb-utóbb, cipő és pálya nélkül is.

Ja így már értem akkor. Ennyivel veszélyesebb a szívnek a rövidtáv, vagy mit néznek az orvosin?

(#27790) tomcica válasza SLYM (#27789) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem veszelyesebb,csak korulmenyesebb tobb ezer embertol orvosit kerni egy utcai versenynel.
Amator idoknek ezek nagyok jok,van akinek munka lesz veluk (de nem kicsi).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#27791) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nos, a 4., vagy 5. futásom is megvolt, volt köztük 10km-től egészen 23 km-ig minden, mindezt az új, Garmin Fr235-ös órámmal, így eljött az ideje szerintem, hogy kis összefoglalót írjak. Nem akarok nagy port verni neki, hiszen már sokszor volt róla szó, inkább csak kiemelnék egy-egy dolgot.

Első ilyen a Gps. ilyen érdekes, hogy az ember a c@rhoz is hogy hozzá tud szokni. Fr610-ről váltottam (nem röhögni!!!), ahol úgy kezdődött a futás, hogy óra bekapcsol, aztán elkezdeni öltözni, majd cipőt húzni, lemenni, vizet tölteni, családtól puszit lopni, kimenni a kapuba, majd TALÁN ezidő alatt már talált Gps jelet. Ha nem, akkor kis melegítés, nyújtás és addigra okés volt. Nos, ezzel így nézett ki az első futásom: óra bekapcsol, "Futás"-ra átnyom, zokni után nyúlok, erre csipog, hogy Gps jel megtalálva! :Y Kicsit kamilláztam, nem hittem el! Szóval nekem ez 5*!
A másik, hogy szinte méterre ugyanott van minden, mint az Fr610-nél, ha ugyanazt a kört futom. Régebben ugyebár meséltem, hogy egyazon telefonnal, több appot kipróbálva, majd több telefonnal is még több appot tesztelve ugyanazon a körön micsoda szórás volt méterben. Ebben nem! Minden csaknem ugyanott! 5*!

Jön a testreszabhatóság! Tök ú és tök jó nekem ez a "töltsél le egyedi számlapot", meg hasonló kis appok! Nagyon egyedivé teszi az eszközt, amivel még jobban a sajátomnak érezhetem. Bűr nem ezért vásároltam, de az itthoni vagy 12 órám ment a levesbe, ezt hordom most már napközben is...

No, jön a negatív. Pulzusmérő, optikai szenzor. Tökéletes! Amennyiben nincsen az embernek elvárása, amolyan MiBand 2-t akar, tehát hogy a nappali, éjszakai pulzusát mérje, logolja. Nos, erre tökéletes. Futásra, versenyre pocsék! Egyik kezemen Fr610 + mellkaspánt, másikon Fr235 oprikai szenzorral. Az Fr235-nél még szinte el sem indultam, amikor 600-700 méter után az Fr610-zel már elértem a 140-es pulzust. Ehhez a pulzushoz az Fr235-ön kb. 3-4 km. kellett, holott már (tapasztalatból is mondom) ekkor olyan 155-157 körül mozog. Aztán a másik megmagyarázhatatlan dolog számomra ezen kívül, hogy vannak ilyen kis "kiugrások". Konkrétan 153-as pulzus mutatott, amikor "hirtelen" felugrott 187-re úgy, hogy ugyanúgy futottam tovább, semmi tempóváltás nem történt. Legalább egy tucatnyi Aliennek kellett volna ehhez kergetnie, hiszen életem legmagasabb pulzusa eddig 186 volt (mérve - szex nem játszik most! :D ). A másik a"mélyrepülések, van, hogy a "normál" 165-ös pulzuson megyek (érzésre is), éppen elégedett vagyok, hogy milyen jól is működik az oktikai szenzor, amikor hirtelen leesik 135-re anélkül, hogy tempót váltanék.

Egy szónak is száz a vége, futáshoz ezt az órát, ha érdekel is a pulzus, csakis mellkaspánttal!

Egyébként imádom! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27792) parandroid válasza Vertigo18 (#27791) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A pulzusmérés egy érdekes kérdés, nekem is rengeteg gondom volt vele, próbáld ki te is másik kézen, hátha segít. Nekem bejött, azóta használható. Nem pontos, de használható. Néha visszateszem a bal kezemre futás közben, olyankor vagy jó, vagy nem, jobb kézen szinte mindig ok. Persze késik, de érzésre max fél percet a terhelésváltás után, ami mondjuk egy 200, vagy 400-as intervallum-edzésnél gáz, de egy 10-15-20 km-es futásnál olyan mindegy.

Egy övet egyébként egyszer kipróbálnék, de annyira még nem érdekelt a dolog, hogy utánajárjak, sőtmitöbb vegyek is egyet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27793) Vertigo18 válasza parandroid (#27792) üzenetére


Vertigo18
addikt

Értem. Lehet kipróbálom a jobb kezes mérést, csak hát édesapám, amikor megkaptam az első Casio órámat, úgy tanította, hogy az órát a bal kézre. Ezzel még nem is lenne gond, csak azóta is ott van, nem hiszem, hogy jól érezném magam jobb kézen, nem lenne "komfortos".

Szerencsére az előző órám mellkaspántja tökéletes a mostani órámhoz, ezt nem is tudtam! Már rég azzal futnék, ha tudtam volna! Érdekes, hogy felcsatolom a pántot, kapcsolom az órához, belépek a futáshoz, kiírja, hogy 96-os a pulzusom. Gyorsan nyomok kettő visszanyilat a számlaphoz, ott meg írja az optikai, hogy 76...

Arról meg nem is beszélek, hogy futottam 16.280 métert, így lett 15.000 lépésem! :D Nem is tudtam, hogy egy méteresnél hosszabbakat lépek! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27794) parandroid válasza Vertigo18 (#27793) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is csak a futáshoz teszem át. Most már annyira megszoktam, hogy bár folyamatosan a bal kezemen van, de futásnál akkor is a jobb kézre nézek, ha nem teszem át. :U

"Nem is tudtam, hogy egy méteresnél hosszabbakat lépek!"

Nekem is 1 méter fölött van a lépéshosszom futás közben (kicsit 1,1 alatt, ha jól rémlik), pedig nem vagyok egy nagy ember (175 cm). Sétánál valahova 85 cm körülre átlagolja a lépéseimet a garmin. Páromon szoktam rötyögni, ahogy ott szaporázza mellettem. Amúgy is probléma neki, hogy kicsiket lép, szerintem egy csomó energiát elveszít vele, de a 165 cm-éhez nyilván nem tartozhat ugyanakkora lépéshossz, mint egy 190 cm-es figurának, de ha odafigyel, akkor tudja ugyanazt a lépéssűrűséget, mint én, és olyankor érezhetően gyorsul is, minimális, vagy semmi pulzusemelkedéssel, szóval ezen még kell majd dolgozni. Ja, egy normál futás végén 20%-kal nagyobb lépésszámmal szokott zárni, mint én, azaz 10k-n én lépek mondjuk 9200-at, ő meg 11500 körül. Pedig 10 cm magasságkülönbség azért ekkora különbséget nem indokolna...

Megnéztem a mai 6k-t, nekem ~6100, neki ~6600 lett, szóval most kicsit jobb a helyzet. Mondjuk így is kicsit totyogósnak tűnik a figura, még az én esetemben is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27795) concret_hp válasza tomcica (#27784) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azért ezek az idők több éves munkára vannak egy 2700as cooperről szerintem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#27796) Vertigo18 válasza parandroid (#27794) üzenetére


Vertigo18
addikt

No, akkor ez nekem új! Tényleg nem tudtam, hogy egy méter felettieket lépek. De így már akkor okés, 188 cm. vagyok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#27797) SLYM válasza concret_hp (#27795) üzenetére


SLYM
veterán

Főleg, hogy eddig 2580 volt a legjobbam :D. Szemre is nagyon durvák ezek az idők, a szomszédom futott 3360-as coopert, de a 3 perces km még neki se megy, nemhogy 2:55. Igaz most sikerült 2680-at futni, már ha jól számoltam ki, mert ez a nagyszerű program nem írja ki pontosan mennyit mentem [link]

[ Szerkesztve ]

(#27798) #78687232 válasza tomcica (#27786) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az 1000m alatti távok egyáltalán nem érdekelnek, de ez a 2:55 kicsit szíven ütött. Jelenleg már a 4:00 alatti időnek is örülnék, igaz nálam a cooper a legrövidebb táv, amin próbálkozok. Lehet egyszer neki kéne menni az 1000 méternek, mégis más erőbedobással indulnék el.

(#27799) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Suunto órákról mik a vélemények?
Spartan Trainer tetszik, végre egy olyan óra 100e alatt ami úszásra is megfelelő. (Számolja a hosszokat stb.).
Ez új modell tehát erről biztos nem fogok hallani tapasztalatokat, igazából maga a márka érdekelne.

(#27800) concret_hp válasza Gergőke88 (#27799) üzenetére


concret_hp
addikt

1ik edzőtársnak van, neki tetszik :DDD nekem meg lesz egy ambit 3 hrm run eladó :D

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.