Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) Vertigo18 válasza tomcica (#28449) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, még az is kérdés volt pár hsz-szel feljebb, hogy hogyan viszek magammal vizet, de majd kamerát viszek, hogy neked dokumentáljak, nem? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28452) tomcica válasza Vertigo18 (#28451) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nincs ivos hatizsak,vagy hordozhato kulacs akkor maradnak a kutak.
Vagy a kocsmaban kersz szuz froccsot (bor nelkul ;) )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28453) inf3rno válasza Upo (#28422) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Maráz jóval Lubics előtt van már. Most kellett utánanéznem, hogy ki is az, nem követem annyira... [link]

Buliban hasznos! =]

(#28454) inf3rno válasza Vertigo18 (#28423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az a 2:50 most max körüli tempó. Végülis csak maxon kéne futnom 42 km-t, nem gond. :D

Buliban hasznos! =]

(#28455) inf3rno válasza parandroid (#28431) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"6 deci víz, meg egy cerbona szelet frissítésnek ekkora távra lófasz."

Szerintem olvassátok el, amit tomcica írt kicsit feljebb. Nem távban sok ez, hanem ha lassan futod, akkor időben. A profik közül ilyen idővel bőven ultra távokat futnak. Egyrészt ha ez a cél, akkor kelleni fog a frissítő, nem szabad spórolni vele, másrészt meg a kidörzsölődések, ízületi fájdalmak fokozottan jelentkezhetnek. Szóval ezekre ilyen support szempontjából úgy kell készülni, mintha ultrát futnátok. Én ezért nem is tervezem még jó ideig, hogy maratont fussak. Két óra felett nekem már nagyon megterhelő, kijönnek a térd, csípő fájdalmak.

Buliban hasznos! =]

(#28456) inf3rno válasza bandus (#28437) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is egyetértek vele, imádom a félmaratont. Bár most, hogy 10k-ra (túlzás azt mondani, hogy) készülök, rájöttem mennyire hiányzott már a gyorsabb tempó meg a résztáv. Ma este is kiugrok egy 10k-ra elereszteni a lovakat.

Buliban hasznos! =]

(#28457) tomcica válasza Vertigo18 (#28451) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28458) kk831228 válasza tomcica (#28457) üzenetére


kk831228
addikt

;] :DDD :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28459) Vertigo18 válasza tomcica (#28457) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi a bíztatást! :D

"Huhh, de jól érzem magam!" :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28460) tomcica válasza Vertigo18 (#28459) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma nalam is szepen kifogyott a tartaly,mondjuk lehet hozzajarult az is,hogy tegnap elmentem a havernak segiteni lerakni 12 paletta bort (ez egy 3oras moka volt).Szoval kezdtem mar pihentebben az edzes eletemben :DDD

22km,benne 10km maratonos iram (ez most 165pulzus = 3.58-4.05 iram) majd felkapva egybol 5km fokozo felmaratonos iramtol egy nyeletnyivel lassabban kezdve,rajta futva es felkapva a vegen.Ez 181-es atlagpulzust adott ma,5km = 18.18 (3.39-es atlag) a gyorsulas igy nezett ki: 3.46-3.43-3.41-3.40-3.26 (utolso 400m 68-as 190-es pulzus,hogy kicsit kiegjen mar a kipufogo is).
A tobbi kifutas,a legvegen a palyan 4x 50-50m repulo sprint es lassu valtogatas,tobbet most valahogy nem kivantam (8-10 szokott lenni a penzum).

Valahogy ugy ereztem a vegere magam,mint a viccben:

- Idosapam,csuklik a lo!
- Hat itasd meg fiam.
- Ha' de nem ugy,hanem OSSZE!

:P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28461) Vertigo18 válasza tomcica (#28460) üzenetére


Vertigo18
addikt

Há' jó, de te ufo vagy! ;]

:C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28462) tomcica válasza Vertigo18 (#28461) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak szemleltetni akartam,h az a "konnyed" felmaratonos edzes,azert nem mindig mennyisegi totyoges,mert abbol nem nagyon lesz anaerob hataron futas 21km-ig :P
Farasztani kell a testet,majd faradtan is gyakorolni a versenytempot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28463) Corgan82


Corgan82
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, hogy heti 2 alkalomra, 2-4 km távra, betonra milyen cipőt/cipőket ajánlotok?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#28464) Vertigo18 válasza Corgan82 (#28463) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kényelmeset! :D

Bocsi, nem hagyhattam ki! :) Kevés az info, lábállás kérdése is fontos, nem csak, hogy hova/mire szánod...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28465) tomcica válasza Vertigo18 (#28464) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem irta,hogy hany hetre lesz a cipo :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28466) Vertigo18 válasza tomcica (#28465) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, megint a jóindulat! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28467) tomcica válasza Corgan82 (#28463) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Nyulcipoben volt learazott Saucony Ride 9 (mert kijott a 10-es) meg a Nike Pegasus 33 v. ujabb (asszem 35-nel tartanak epp) altalaban jo valasztas,ha normal a labad es nincs semmi gond vele.
Pegasus-t mar 17ezer ft-ert is lehet neten talalni,ha tudod a labmeretedet le lehet rendelni.Best-buy,tud mindent,en is epp egy 33-as Pega-t hasznalok koztes napokra,meglepoen parnazott,de konnyu es fel lehet az iramot kapni benne,ha epp ugy kivanja az edzes.Szoval mindenes.
Masik az Adidas Boston,de ez konnyu cipo,igenyli h jo legyen a futotechnikad,semmi X lab meg ilyenek.Sajnos eleg draga,de igazi mindenes ez is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28468) Corgan82 válasza tomcica (#28467) üzenetére


Corgan82
aktív tag

Köszönöm a választ!

Sajnos láblállással kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni, de szerintem nekem normál lábam van. :) Diagnosztikán nem voltam.

(#28469) tomcica válasza Corgan82 (#28468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha el tudnal menni egyik jol felszerelt ciposboltba,ahol van labdiagnosztika,akkor biztosra tudnal menni.Utana is raersz meg cipot valasztani,annak fenyeben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28470) Wade95


Wade95
újonc

Olyan létezik hogy az egyik lábamra jó a cipő, a másikra nem?

Rendeltem egy Nike Elite 7-et, a bal lábamon tökéletes, a jobb lábamon is, viszont a nagyujj mellett lévő ujjat dörzsöli/nyomja, és mintha egy kis vízhólyag alakult volna ki. Kétszer futottam benne, két féle talpbetéttel, betét nélkül, kétféle zoknival, ugyanaz. Az a vicc, hogy mindenhol jó, csak egyedül ennél az ujjnál irritál.

Lehet rá esély hogy "betörik" vagy engedjem el?

(#28471) inf3rno válasza Wade95 (#28470) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A lábak mérete nem teljesen egyforma, fél centi eltérés simán lehet, ami már elég hozzá, hogy csak az egyik lábadat dörzsölje a cipő. Idővel bekeményedhet a bőr azon a területen, de biztosat nem hiszem, hogy lehet mondani erről.

Buliban hasznos! =]

(#28472) Wade95 válasza inf3rno (#28471) üzenetére


Wade95
újonc

De ha kicsi, akkor a nagylábujjat es a többit miert nem dörzsöli? Érthetetlen...Lehet hogy nagy? Mert szorosra fűzve is tudom benne lazán mozgatni az emlitett ujjamat.

Ilyenkor legyen okos az ember. :D

(#28473) parandroid válasza Wade95 (#28470) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Létezik. Nekem a munkavédelmi cipőm ilyen. Ami jó méret, az kinyírja a jobb lábamon a kisujjat, az egy számmal nagyobb már lötyög a lábamon, és szétveri a sarkaim, valamint kellemetlen a bokának.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28474) #78687232


#78687232
törölt tag

Maráz Zsuzsi beért.

Nők közül abszolút második lett, magyarként az első.

[ Szerkesztve ]

(#28475) beltram


beltram
tag

Nekem a bal lábam ilyen elcseszett, a középső lábujjam hosszabb a kelleténél. :DDD

pace be with you

(#28476) Vertigo18 válasza #78687232 (#28474) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem itt már beérni is dicsőség... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28477) parandroid válasza Vertigo18 (#28476) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Toms Krisztián és Kolluti Margit biztos szarul érzik magukat, de az igazság az, hogy itt még kiesni is nagyon komoly teljesítmény, és le a kalappal, hogy addig mentek, ameddig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28478) #78687232


#78687232
törölt tag

Pár perce beért a mi kis közösségünk kiemelkedő futója is, az idei magyar indulók talán az eddigi legjobb "csapat" volt.

(#28479) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok!

Megcsináltam! ;] :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28480) tomcica válasza Vertigo18 (#28479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na latod :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28481) Vertigo18 válasza tomcica (#28480) üzenetére


Vertigo18
addikt

:R

Pár dolog így előzetesen... amikor beér a pali maratonból, SOSE feküdjön le! Én megtettem! Első körben sokkot kaptam, remegtem, mint a kocsonya, a 7 éves kisfiam takart be takaróval. Magam alá húztam a lábaimat, oldalt feküdtem és meg se mozdultam. Ugyebár ez ismét gond, mert a fáradt izmok úgy letapadtak, hogy kb. fél óra múlva, amikor megmozdultam, ha kinyújtottam a lábamat, akkor a combom, ha behajlítottam, akkor a vádlim görcsölt, komolyan, üvöltöttem a fájdalomtól, mire megtaláltam az ülő, majd a sétáló pózt. Persze, ha ezt előbb átgondolom, akkor tök logikus... Aztán, mivel befeküdtem egy kád jó forró vízba, annyira leesett a vérnyomásom, hogy amikor ki akartam szállni, majdnem elájultam... :) Utána cukros ital-hegyek házi kürtöskalács, ezek elég jól rendberaktak...

Nem kérek kivételesen lebaszást, tudom, hol basztam el.

Folyt köv, amint felmegy a youtube-ra! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28482) #78687232 válasza Vertigo18 (#28481) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tudtam, hogy simán megcsinálod, grat.
1km emelkedővel? :D Akkor jó

[ Szerkesztve ]

(#28483) tomcica válasza Vertigo18 (#28481) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,jol van,nem piszkallak :D
Sird csak ki magad a tus alatt ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28484) Vertigo18 válasza tomcica (#28483) üzenetére


Vertigo18
addikt

Majd holnap meglátod... Akkor kicsit spoilerezek: mivel bebúgattál tegnap, hogy a harmincadiknál majd csináljak egy rövid videót arról, hogy hogy vagyok éppen, ezért megtettem, kapsz majd egy linket, amit majd ide beszúrok, hogy láthasd, riheghess! :D

MEllesleg 5 km-enként csináltam egyet, így látszik a nagyarcú ember, amint elkezdi az egészet, majd szépen lassan alázatra tanítják a kilométerek a hulladék genetikámat! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#28485) parandroid válasza Vertigo18 (#28484) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

El van neked menve az eszed. :Y Óriási gratula az időhöz is. :R
Azért az ezresenkénti bontáson látszik, hol kezdett el fájni...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28486) inf3rno válasza tomcica (#28483) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#28487) kk831228 válasza Vertigo18 (#28484) üzenetére


kk831228
addikt

3:45 siman benne van, már most!! :R :R :R

Viszont èn mèg ùgy emlèkszem, az elejèn annyit volt hogy nèha futkarozol... Ez szerintem kicsit több volt mint amit bevallottál. Olyan alapod volt már az elejèn, ami nem heti 2 km futástòl van... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28488) parandroid válasza kk831228 (#28487) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye? Tutira csalt. ;] :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28489) kk831228 válasza parandroid (#28488) üzenetére


kk831228
addikt

Inkabb szerènyebb volt mint a valòsâg... :B ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28490) concret_hp válasza Vertigo18 (#28484) üzenetére


concret_hp
addikt

itt mindenki full kretént tol? :R

várjuk a beszámolót :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28491) kk831228 válasza parandroid (#28488) üzenetére


kk831228
addikt

Nem telt el egy èv... Szerintem 0 -ròl ilyen szintet elèrni nem ennyi idő... Ên az előző èvekre vagyok kìváncsi... :B Ettől függetlenül minden elismerèsem!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28492) tomcica válasza Vertigo18 (#28484) üzenetére


tomcica
Topikgazda

de jooo :DD johet-johet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28493) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ekozben Vertigo ejjel:

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28494) #78687232 válasza tomcica (#28493) üzenetére


#78687232
törölt tag

Jajj, a könnyem is kicsordult a nevetéstől. Köszi :DDD

(#28495) t1 válasza tomcica (#28493) üzenetére


t1
addikt

:D ne csináld :C

(#28496) kk831228 válasza tomcica (#28493) üzenetére


kk831228
addikt

Bazzzzz+++... 😂 😂 😂 😂 :DDD :C

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28497) beltram


beltram
tag

Na jó, ha már mindenki ész nélkül tolja, akkor én is odatettem magamat. Durván el lett mérve, de nem baj, a siófoki fm-re készülök, oda tartogatom a PB-t. :)
A pulzusmérőm az első körben lecsúszott a derekamra, a pulzuskontroll így elmaradt. :DDD

pace be with you

(#28498) kk831228 válasza beltram (#28497) üzenetére


kk831228
addikt

Hùbammeg... :Y :R :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28499) tomcica válasza beltram (#28497) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azaz,jo lesz ez :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#28500) kk831228 válasza beltram (#28497) üzenetére


kk831228
addikt

1.22, tavaly mennyi volt a PB-d?? 🤔

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.