Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) inf3rno válasza szebe (#19644) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajrá! Meg lesz az, csak készülni kell rá! :-)

Buliban hasznos! =]

(#19652) inf3rno válasza deicide (#19646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :-) Lassan már külön fal kell az érmeknek. :-)

Buliban hasznos! =]

(#19653) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Urak, irány lassan EFOTT. A pegát elviszem hátha futok pár km-t, azon a környéken rengeteg sportolót láttam tavaly is. :)

(#19654) deicide válasza imyourfriend (#19653) üzenetére


deicide
veterán

Csókoltatom az EFFOTT-ot, hogy 4 napig nem fogok tudni aludni. :)
Remélem elmossa az eső szerdán, már bocsánat. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19655) inf3rno válasza deicide (#19654) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ti jártok még ilyesmikre? Én fel nem tudom fogni, hogy annak idején mit szerettem ilyen több napos lerészegedéseken, nem is beszélve az irreális árakról...

Buliban hasznos! =]

(#19656) deicide válasza inf3rno (#19655) üzenetére


deicide
veterán

Én, isten őrizz. Én csak szenvedek majd tőle, mert légvonalban 1.5km-re lakom onnan és éjfélig biztos nem lehet aludni majd a zajtól. Azt nem tudom, mi a f*sznak megint ide jönnek, mikor tavaly is itt volt és ennek elvileg vándorolnia kellene évről-évre.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19657) szebe válasza deicide (#19656) üzenetére


szebe
őstag

Van egy rossz hírem, egyes hírek szerint akár 3-5 évig is Velence lehet a házigazda... :U

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#19658) deicide válasza szebe (#19657) üzenetére


deicide
veterán

Valahogy éreztem, hogy ide fognak szokni, mert már harmadszor rendezik itt. Pedig annyi más hely van az országban, amit fel lehetne fordítani a tópart helyett. :(

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19659) imyourfriend válasza deicide (#19654) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azért futni lehet a zenétől, vagy a zenére? ;] Mondjuk személy szerint fényképelni megyek, de van egy olyan érzésem hogy lesznek emlékezetkiesések azért. :C :DDD Aztán hétfőtől vissza a sportba. :)

(#19660) margithid


margithid
veterán

sportsdirect.com-ról rendelt már valaki cipőt?
Nagyon jó áron vannak, kérdés, hogy mi a buktató benne...

(#19661) Andris837 válasza margithid (#19660) üzenetére


Andris837
senior tag

Na ez engem is érdekelne...

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#19662) beltram válasza margithid (#19660) üzenetére


beltram
tag

Milyen buktatóra gondolsz?
Cipő-ügyben az sd még nem is a legolcsóbb amúgy.

pace be with you

(#19663) aha.e válasza margithid (#19660) üzenetére


aha.e
tag

Nekem nincs velük problémám. Tavaly egy asics gt-2000-et rendeltem 19000 Ft-ért. Akkor nagyon megérte.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#19664) margithid válasza aha.e (#19663) üzenetére


margithid
veterán

Kiszállítás mennyi volt?
Iszonyat jó árak vannak. Én ősszel kb 40-50kb-ból fel fogok öltözni innen.

(#19665) aha.e válasza margithid (#19664) üzenetére


aha.e
tag

A szállítás +3000 volt, de többen rendeltünk, így megoszlott.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#19666) bencze válasza aha.e (#19663) üzenetére


bencze
senior tag

Én az enyém 39-ért vettem. Ha a 19 nem annyira olcsó akkor kíváncsi vagyok, mi az...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#19667) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Mi az a legolcsóbb pulzusmérő akár óra, akár mellpánt, amit érdemes megvenni és pontosan mér?

Futáshoz, kerékpározáshoz. egyelőre csak amatőr szinten :)

üdv

(#19668) margithid válasza aha.e (#19665) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj salomon cipők méretezését nem ismerem, van msot 10k alatt egy terepfutócipő. Csak nem tudom hányas kellene, 44-es, 44.5-es vagy 45-ös. Nem tud esetleg valaki ilyen méretezést? Sehol nem találtam eddig.
Salomon cipőja amúgy volt valakinek? Árazásból itélve elég jó cucc lehet!

(#19669) aha.e válasza margithid (#19668) üzenetére


aha.e
tag

Nekem is ilyen problémám volt. Itthon decathlonban megpróbáltam. Megnéztem a méretet és az alapján rendeltem meg. Keress egy helyet itthon, ahol kapható, próba majd, rendelés.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#19670) margithid válasza aha.e (#19669) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj nincs közelben ilyen hely...
Francnak nem lehet kiírni cm-ben sehol sem. Adidas, nike és puma méreteket tudom.

(#19671) margithid válasza aha.e (#19669) üzenetére


margithid
veterán

Azt még áruld el, hogy a méretezés egyáltalán milyen, 44 2/3 vagy 44.5, mert monkey sporton például előbbit látom...

(#19672) aha.e válasza margithid (#19671) üzenetére


aha.e
tag

Én a cipőnyelvben lévő táblázatot néztem, UK szerinti méretezést. Többet nem tudok erről mondani.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#19673) inf3rno válasza margithid (#19668) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyik ismerősnek volt régen. Ő nem volt elégedett vele.

Buliban hasznos! =]

(#19674) margithid válasza inf3rno (#19673) üzenetére


margithid
veterán

Mi volt a gondja?
Én most nagyon gondolkodom, hogy ezt megrendelem. 10k alatt kb normális cipőt sem kapsz, nemhogy terepfutócipőt.

[ Szerkesztve ]

(#19675) inf3rno válasza margithid (#19674) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom. Azt mondta, hogy nem volt jó, odaadta anyjának, aki elhordta utcán, ő meg vett helyette egy Adidast.

Buliban hasznos! =]

(#19676) margithid válasza inf3rno (#19675) üzenetére


margithid
veterán

Hm, értem.

(#19677) beltram válasza inf3rno (#19673) üzenetére


beltram
tag

Ne haragudj, de lebeszélni valakit Salomon cipőről kb az a kategória, mint amikor az Asics-eket savazod.
Az, hogy valaki vesz egy _számára_ nem megfelelő cipőt, nem hiszem hogy azt a konklúziót kellene hogy vonja maga után, hogy az adott márka szar. Tudom, ezt nem írtad, mégis ez a "tapasztalat".
Szerintem nem lehet véletlen, hogy pl a Salomon Speedcross az egyik legkedveltebb és leginkább használt cipő a terepfutók körében.
Ettől függetlenül látatlanban, próba nélkül (úgy hogy még a mérettel sincsen tisztában az ember) nem szabad futócipőt venni, esetleg ha tényleg "ingyen" adják.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#19678) bandus válasza beltram (#19677) üzenetére


bandus
veterán

+1

nekem például a salomon sonic pro most a nagy kedvenc, kár, hogy szükségem nincsen rá, de lehet meglepem magam eggyel :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19679) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérdezni h max 1kg os bokasúllyal végzett futásnak van e értelme? Illetve ha van/volt vkinek ilyen leírná a tapasztalatait? Köszönöm szépen előre is!

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#19680) tomcica válasza Hannibhál (#19679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Seta meg okes,de a futast hanyagolnam barmilyen boka- es egyeb sullyal.Ha kell az extra terheles ott a lepcso v. domb/emelkedo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19681) tomcica válasza margithid (#19668) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salamon Sense Mantra-m van,nagyon szeretem,igazi terep hibrid (elbirja az aszfaltot is).A merete akkora,mint egy Saucony v. Asics (mindharombol egyforma meretet hordok,ebbol sem kellett nagyobb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19682) Hannibhál válasza tomcica (#19680) üzenetére


Hannibhál
őstag

Köszi a választ! Rövidtávú gyorsaságot h tudnék akkor ftjleszteni? Csak mert lépcsőnek s dombnak is hijján vagyok:(

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#19683) inf3rno válasza beltram (#19677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esetleg ha ennyit tudsz a Salomon cipőkről, akkor válaszolhatnál a kérdésére helyettem. :))

Az Asics-et meg nem véletlen savazom, 50k-t költöttem - akarom mondani dobtam ki - eddig a cipőikre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19684) Andris837


Andris837
senior tag

Lassan-lassan de elkezdtem futni. Jelenleg 5km-t futok 30-32 perc alatt. A PB-t szeretném majd idővel 30 alá betolni. :) A távot is növelem folyamatosan, igyekszem havonta 1-1 km-t rátenni. Célom, hogy idén a SPAR futáson a 10km-en induljak és végig is fussam.
Tudom nagyon alap még a helyzet, meg hogy erre bárki képes, de nekem ez igen is nagy dolog. :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#19685) beltram válasza inf3rno (#19683) üzenetére


beltram
tag

Pont azért nem válaszoltam, mert nincsen személyes tapasztalatom róluk. Írhatnám, hogy sok ismerősöm fut elégedetten a sokadik Speedcross-jában terepen és a terepfutók nagy része is, de nem ez volt a kérdés. Az pedig, hogy 50k-ért sikerült nem megfelelő cipőt venned (márkától függetlenül), az elsősorban az eladót, másodsorban téged minősít, mindenféle kritika nélkül. :))

pace be with you

(#19686) inf3rno válasza beltram (#19685) üzenetére


inf3rno
nagyúr

De, pontosan ez volt a kérdés.

Spuriban vettem, ahol elméletileg értenek hozzá. Tudsz jobbat? Szerintem fronthatás lehet ma nálatok... :C

Buliban hasznos! =]

(#19687) bandus válasza inf3rno (#19686) üzenetére


bandus
veterán

a legnagyobb nevek közül is sokan használják az asicsot bármely futószámban, triatlonban. az, hogy neked nem jött be, nem azt jelenti, hogy az asics a hibás. de még azt sem, hogy te lennél az, mert egy próba során nem jön elő, hogy megfelelő-e a cipő vagy sem. ne jött be, kész. innentől kezdve ha ennek ellenére is "savazod" a márkát az inkább téged minősít :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19688) borix válasza bandus (#19687) üzenetére


borix
őstag

Nem hiszem,hogy hülyeséget beszélne.Nekem eddig csak asics cipőm volt de egy darabig nem veszek tőlük cipőt.GT 1000 cipőbe beletettettem 1000k és mállik foszlik szét(javíttatni is kellett féltávnál jött le a talpa). A 7-8 éve vett asics cipőmet meg még mindig nem dobtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#19689) bandus válasza borix (#19688) üzenetére


bandus
veterán

nem érted a mondandóm lényegét azt hiszem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19690) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy i-gotU, amiben kezd kinyiffani az aksi sajnos. :(
Milyen GPS-el rendelkező kütyüt vagy órát tudnátok ajánlani? Polar, Runtastic, minden félét néztem, de nem vagyok biztos a dolgomban. Horror pénzt nem akarok rá költeni, ha nem muszáj. :N Köszönöm a segítséget! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#19691) margithid válasza tomcica (#19681) üzenetére


margithid
veterán

Köszönöm, méretet azt hiszem megtaláltam, 10k alatt van az ára, azt hiszem ennyit emgér egy salomon cipő.

(#19692) Polacheck válasza margithid (#19691) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Melyik?

less qq more pewpew!

(#19693) inf3rno válasza bandus (#19687) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz a kioktatást! :D Ha figyeltél volna, most sem én hoztam elő ezt az Asics témát, mert annyira lesz-rom kategória, maga a gyártó is, meg az egész téma. Az egész csak beltram hisztije, mert elfelejtett bedobni egy Snikerst... Az, hogy ti még mindig ezen pörögtök meg titeket minősít, bármit is jelentsen ez. :C

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19694) inf3rno válasza borix (#19688) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ismerősöm most vett GT 1000-et, kíváncsi vagyok mennyire válik be neki.

Öskün találkoztam most egy sráccal, aki letolt 5 maratont meg számtalan félmaratont terepen. Azt mondta, hogy Asics terep cipőkben az olcsók 600km-nél nem bírtak neki többet, mert mindig kilyukadt az orruk lábujjnál. A drágábbak azért bírják ezer felett is. Már nem emlékszem pontosan, hogy mi számít neki olcsónak, de úgy rémlik, hogy az olyan 40-50k körüli cipőket mondta drágának, szóval gondolom a 20-30k az olcsó.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19695) borix válasza inf3rno (#19694) üzenetére


borix
őstag

Kayano nekem is bírja de az 45-50E cipő.GT1000 cipő 30e kategória mondhatni közepes árszegmens igaz sokan ezt sem engedhetik meg sajnos maguknak :N vagy spórolniuk kellett rá ezért gáz ha hamar szétmegy.

(#19696) inf3rno válasza borix (#19695) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Mizunom sem tűnik valami kimondottan strapabíró anyagnak. Sajnos itt is befigyel a tervezett elavulás.

Buliban hasznos! =]

(#19697) margithid válasza Polacheck (#19692) üzenetére


margithid
veterán

Ez.
Nagyon baráti az ár, meg mást is rendelnék.

(#19698) borix válasza inf3rno (#19696) üzenetére


borix
őstag

Széles a lábfejem+szükséges a belső támasztás enyhe-közepes mértékben.Jó pár cipőt felpróbáltam de sajnos a többség nekem kényelmetlen szűk volt.Az asics ilyen szempontból tökéletes volt kényelmes.Most valószínű váltok a Saucony PowerGrid Guide 8-ra nekem az is kényelmesnek tűnt még ha kevesebbet is bír elvileg (800k) mint az asics.Ezért nem érdemes általánosítani dobálózni sikertípusokkal az évek alatt az ember kitapasztalja,hogy neki milyen típusú,márkájú cipőket érdemes vásárolni .Eleinte kezdőként meg megfizetjük a tanuló pénzt ;]

[ Szerkesztve ]

(#19699) bencze válasza borix (#19698) üzenetére


bencze
senior tag

Hasonló cipőben járunk, úgy értem nekem is széles a lábfejem, a gt-1000 2 jó volt, érdekes módon a 4-es verziót próbáltam és szűk. Fene se érti. 2000-ből a széles verziót vettem meg, ez meg egyszerűen fura, van ahol jó van ahol túl széles. Feelingre eddig mind a 3 cipő másként működött első 5 percben és másként rendesen használva, már félek vásárolni mert majdhogynem feleslegesnek tűnik felpróbálni...:)
Egyébként nekem eddig 3 cipőm volt (van), a gt-1000-et 1k km-t használtam, a talpa mostanra keménynek tűnik azért cseréltem le. Nincs szétmenve, "civilben" használom még.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#19700) inf3rno válasza borix (#19698) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én személy szerint csak annyit általánosítottam 2 mintából, hogy nekem az Asics nagyon nem jó, illetve, hogy akinek érzékeny a sarka, az jobb, ha nem vesz ilyen cipőt, mert ugyanúgy megjárhatja, mint én. Ezeknek a cipőknek modeltől függetlenül nagyon kemény a sarkuk. Egyébként az Asics cipők eleje nekem is teljesen jó volt. Széles a lábam, meg magas a lábfejem. A Mizuno-t is tudom ajánlani ilyen típusú lábra, mert az eleje annak is kényelmes, illetve nem biztos, hogy érdemes a mai márkákra extrapolálni egy 10+ éves cipőről, de nekem az Adidas is bevált ilyen szempontból. A Saucony-mat még továbbra sem próbáltam ki. Szombaton ha az idő engedi kimegyek egy rövidebb tempósabb futásra, mondjuk 5k vagy 10k-ra, aztán megnézem mit tud.

Hát majd számolj be, hogy hova jutottál a Sauconyval! Majd én is írok, ha egy kicsit több tapasztalatom lesz vele.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.