Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

http://www.dcrainmaker.com/2016/08/hands-on-polars-new-android-wear-based-m600-gps-sport-watch-with-music.html

Ezt meg kene nezni eloben...

less qq more pewpew!

(#19952) borix


borix
őstag

Megjött a Sayonara 3 cipő 15500ft volt szállítással.Nem minimális cipő mint ami felé mostanában kacsingatok de ennyi pénzért ki kell,hogy próbáljam ezt is.

Aristeus-nak szeretném megköszönni a kupon és az üzlet infóját. :R

[ Szerkesztve ]

(#19953) kk831228 válasza borix (#19952) üzenetére


kk831228
addikt

:Y honnan vetted ?? annyiért ajándék... az a baj nekem stabil kellene...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19954) borix válasza kk831228 (#19953) üzenetére


borix
őstag

[link] (#19907) Aristeus

Még él a 20% akció!
Sayonara 2-re írták,hogy minden lábtartásra megfelel Hogy mi igaz ebből?[link]
Úgy vettem,hogy normál lábtartású cipő nem várok nagy csodát.

[ Szerkesztve ]

(#19955) kk831228 válasza borix (#19954) üzenetére


kk831228
addikt

mennyi volt a shipping??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19956) inf3rno válasza borix (#19952) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula, szerintem meg leszel elégedve vele! :-)

Én is vennék, de most már van elég cipőm. Majd jövőre, ha kikopik valamelyik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19957) kk831228


kk831228
addikt

amiket néztem :

Brooks :ravenna 6 ,adrenalin 15

Saucony: Omni 13

Nike : LG 7

Mizuno : inspire 11

Adidasból nem tudom... :F

Szeriintetek??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19958) borix válasza kk831228 (#19955) üzenetére


borix
őstag

10 font volt reptéri szállítás vasárnap rendeltem ma menten érte a sima szállítás 8 font körül lett volna az egy hét vagy nem tudom mikor ért volna ide +2 font nem nagy tétel nem variáltam.

inf3rno
Bevásároltál tavasszal egy ideig nem kellesz.
A cipőkkel,hogy állsz melyik a kedvenc?Főleg a Saucony és a Mizuno érdekelne?

(#19959) borix válasza kk831228 (#19957) üzenetére


borix
őstag

Brooks jó cipők mondjuk nekem még nem volt külföldön felkapottabb idehaza kevésbé.

ravenna 6 gyenge,adrenalin 15 közepes vagy erősebb,omni 13 erős megtámasztás.

Mizuno Connect gyenge,inspire közepes,Paradox erősebb megtámasztás.

Nike : LG 7 nem vennék csak ha nagyon jó árban lenne hamar tömörödik a talp anyaga azt mondják.

[ Szerkesztve ]

(#19960) inf3rno válasza borix (#19958) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Mizuno-t nagyon szeretem, nekem nagyon bevált ez a Rider. Néztem a Sayonara-t is, meg egy másikat is, de mindegyik Mizuno egy kicsit nyomja a lábfejem alját, ahol megtörik az anyag, amikor lábujjhegyre állok. Még ez a Rider volt a legpuhább azon a területen, azért emellett döntöttem. Eddig nem volt problémám vele, ezután sem lesz. Kopp-kopp. :-)

A Saucony is jó, azt inkább résztávozásra, 3-5k-ra vettem, hosszú távon nem annyira pihentető, de nagyjából ez is volt a cél. Nem sokat használtam még, sprinteltem benne egyet, kettőt. Ami feltűnt, hogy sokkal jobb a sprintekhez, mint a Mizuno, mert szépen fogta a lábam. Egy kicsit csúszott közben, de azt meg annak a számlájára írom, hogy még új az anyag, nem kopott be. Ezen kívül úgy tűnt, hogy jóval több regenerálódás kell vele, mint a Mizuno-val, nem védi annyira a lábat, vagy passz. De tényleg alig használtam még, mert most inkább a pulzusom próbálom lejjebb tolni, és hosszú lassúakat futok résztáv helyett.

Az Asics-et visszaküldtem a Spuriba egy futás után. Majd levásárolom az árát valamikor. Cipő helyett most inkább nadrágot, ilyesmiket nézek majd, ha újra eljutok BP-re. Lesznek majd állásinterjúk, lehet hogy azok után útba ejtem valamikor.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19961) borix válasza inf3rno (#19960) üzenetére


borix
őstag

Milyen a Mizuno hullám csillapítása más cipőkhöz képest?
Ruhatéma.Úgy gondolom,hogy míg az ember csak kocog 7 körüli tempóban addig elvan olcsóbb ruhában is.Mikor már komolyabban veszi az edzéseket és edzés után le van főve mint a kávé akkor a jobb minőségű ruha meghálálja az árát pl kevésbé dörzsöl vagy egyáltalán nem komfortosabb jobb érzés viselni.

(#19962) inf3rno válasza borix (#19961) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amit én érzek, hogy még ha el is fárad az izomzat, akkor sem kapnak komoly terhelést az inak, ízületek a lábamban. Szóval egy nap alatt regenerálódni tudok, szemben a többinél tapasztalt 2-3 nappal, vagy a csillapítás nélkül tapasztalt 4-5 nappal. Nem volt még annyira sok cipőm, hogy meg tudjam ítélni, hogy ez e a normális, vagy a többi cipőm, de azt biztosan állíthatom, hogy ez jobban csillapít náluk. Azt nem tudom biztosan mondani, hogy a Sayonara is ilyen lesz, mint a Rider, mert azt hiszem az egy fokkal keményebb, de kíváncsi vagyok neked hogy válik be. Szerintem is neutrálisnak számít inkább.

Hát nadrágban én még egy 10+ éves pamut adidasban futok, de ki szeretném próbálni, hogy mit tudnak a susogósok. Kíváncsi vagyok, hogy a jobb izzadtság elvezetés ad e valami komolyabb extrát. Pólóban adott nem is keveset.

Nektek volt már gondotok kutyákkal? Nekem most másodszor fordult elő ugyanannál a háznál, hogy kijöttek rám a kutyák vicsorogva, aztán nem sokon múlt, hogy összeharapdálnak. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19963) t1 válasza inf3rno (#19960) üzenetére


t1
addikt

Érdekes nekem a Ride 7 8mm droppja sokkal kényelmesebb egy FM vagy Maraton távon mint a 12mm droppos Pega 31, amiben inkább max 15km körül szeretek futni, igaz tempósabban.

(#19964) pilóta


pilóta
nagyúr

Köszönöm a korábbi tanácsokat óraügyben, ma megjött a Garmin FR225-ös. Jó és szép és mindent tud, sokkal kényelmesebb így, mint telefonnal. Külön jó a pulzusmérés.

A kérdés, hogy ebbe a Garmin Connect adatbázisába be lehet-e importálni a korábbi Runkeeper adatokat, hogy egy helyen legyen minden?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19965) concret_hp válasza pilóta (#19964) üzenetére


concret_hp
addikt

inkább a garminról próbáld oda továbbítani ha lehet (stravara pl át lehet tölteni garmin connectről) a runkeeperen keress valami opciót rá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19966) inf3rno válasza t1 (#19963) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én kimondottan 200-400m-es sprintekhez vettem, mert azoknál talán jobb, ha alacsonyabb a drop. Nem is nagyon próbáltam még vele sarkazósan futni. Most lesz Somlócsúcs futás aug 13-án, valszeg nem a 3, hanem a 6k-ban fogok indulni. Majd ott kipróbálom, hogy mit tud élesben, de sok sarok ott sem lesz. :-) 10-15k-n majd kipróbálom később, de most annyi nevezésem van, hogy nem szívesen kockáztatok egy sérülést, ha esetleg nem válna be valami miatt, úgyhogy inkább szeptember végére, október elejére hagyom azt a tesztet, addig meg tolom tovább Mizuno-ban a hosszabb távokat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19967) t1 válasza inf3rno (#19966) üzenetére


t1
addikt

Én fene se tudja, milyen stílusban futok, de az alacsonyabb drop jobban bejön :)

(#19968) pilóta válasza concret_hp (#19965) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem szeretném, mert akkor állandóan importálgatni kellene, így meg csak egyszer. Ráadásul a garmin szerintem átláthatóbb és jobb felület, szóval azt preferálom inkább.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19969) concret_hp válasza pilóta (#19968) üzenetére


concret_hp
addikt

straván ha egyszer beállítod mindig átszippantja magától, ennyit tudok még hozzátenni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19970) kk831228 válasza pilóta (#19968) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem csak fordítva műkszik... Garmin-t tudod mindenbe importálni, strava, endo, nike, stb... Face-en van garmin csoport ott vágják a témát, esetleg kérdezz rá... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19971) pilóta


pilóta
nagyúr

Köszi mindenkinek, akkor ezt még megnézem. De lehet, hogy hagyom az egészet, annyira nem sok adat van még, most kezdek belelendülni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19972) inf3rno válasza pilóta (#19971) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Exportálni kell GPX formában a runkeeperről [link], aztán importálni ezeket a fájlokat Garmin connect-el [link]. Ha még kevés van, akkor manuálisan is meg tudod csinálni, ha sok, akkor kell valami cucc, ami automatizálja neked. Én kézzel szoktam minden edzés után átpakolgatni movescount-ról endomondo-ra.

Buliban hasznos! =]

(#19973) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Lehet kapni kölön a Salomon Ortholite talpbetétjét?

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#19974) pilóta válasza inf3rno (#19972) üzenetére


pilóta
nagyúr

:R

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19975) kk831228 válasza borix (#19958) üzenetére


kk831228
addikt

Hol kell megadni a kupn kódot??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19976) kk831228


kk831228
addikt

Na egy zoom structure 19-et megpróbálok... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19977) kk831228 válasza borix (#19958) üzenetére


kk831228
addikt

Na berendeltem... :)) Most ez a bolt Sports direct-nek valami boltja?? Pay pal utalás, sports directet írt fizetéskor... :F

Aristeus: Nagyon szépen köszönjük!!!! :R Mivel tartozom??

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19978) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Hasznos olvasmány: [link]

(#19979) ígyvanferi válasza imyourfriend (#19978) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó kis blikkes cím. A lényege meg egy mondatban összefoglalható: ésszel fussál paraszt!

(#19980) borix válasza kk831228 (#19977) üzenetére


borix
őstag

Nem tudom,hogy kapcsolódnak egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#19981) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Wow, nekem eddig senki nem mondta, hogy a sportolóknak fokozott a magnézium igényük: [link]. Már néhány hete elég gyakran van éjszakai vádli görcsöm. :S

Buliban hasznos! =]

(#19982) Kimmuriel válasza inf3rno (#19981) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Nem csak magnéziumból, de vitaminokból és más ásványi anyagokból is! :)

(#19983) ígyvanferi válasza inf3rno (#19981) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Komolyan nem tudtad? Pedig te elég sok mindent olvasol a témában, csak azért furcsálom. Egy időben nekem is görcsölt gyakran éjszaka, néha a talpam, néha a vádlim. Akkoriban az elmém is erőteljesebb terhelésnek volt kitéve. Azóta van magnézium kiegészítés. Jóval ritkábban jelentkezik (előfordult azért). Lehet azért, mert erőteljesen izzadok. Ilyen esetben mehet mondjuk 400 mg is extraként egy nap, mondjuk amikor futás van? Az még nem többszörös dózis. Meg a 300-at átlagos igénynek írja a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#19984) inf3rno válasza ígyvanferi (#19983) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát szoktam szedegetni komolyabb megterhelés előtt, hogy ne görcsöljek be, de rendszeresen eddig nem szedtem. Lehet, hogy kellene. Nem volt egyébként jellemző a görcs, csak kb. egy hónapja kezdtem görcsölni éjszakánként. Talán az is közrejátszhatott, hogy szinte minden nap 5-6 órákat aludtam az utóbbi hónapban a szükséges 8-9 óra helyett.

@Kimmuriel
Jaja, szedni szoktam cinket meg B-vitamin komplexet. A B-vitamin tök érdekes, látni szoktam, hogy jobban remeg a kezem, ha alacsony a szintje. Talán az alkeszoknak is azért remeg, mert az alkohol kiüríti a B-vitamin raktárakat.

Azt hiszem ezentúl minden edzés előtt tolok bogyókat biztos, ami biztos.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19985) t1 válasza ígyvanferi (#19983) üzenetére


t1
addikt

Én napi 1200mg-ot szedek.

(#19986) inf3rno válasza t1 (#19985) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az se rossz. :-)

Azt írják, hogy nem is nagyon lehet túladagolni, amíg normális a veseműködésed, és hogy akadályozza a vesekő képződést. Én edzésenként 250-et vagy 500-at fogok szedni terheléstől függően.

Buliban hasznos! =]

(#19987) Kimmuriel válasza inf3rno (#19984) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Otthon van valahol egy sporttáplálkozással kapcsolatos könyvem, ott részletesen le van írva, hogy miből mennyi javasolt aktívan sportolók számára. Ha nem feledkezem meg róla, akkor előbányászom és valahogy bemásolom ide is majd. :)

(#19988) inf3rno válasza Kimmuriel (#19987) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#19989) imyourfriend válasza inf3rno (#19984) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az egészséges és választékos étkezés a titka az egésznek, személy szerint nem szedek vitaminokat s mégis megy a sportolás, sőt mi több egészen jól. :)

(#19990) pilóta válasza imyourfriend (#19989) üzenetére


pilóta
nagyúr

Most akkor képzeld el, hogy milyen jól menne, ha még vitamint is szednél... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19991) bandus válasza t1 (#19985) üzenetére


bandus
veterán

ajánlom a biotech vagy scitech cuccokat, filléres tétel és sokáig elég. jobban kijön velük az ember, mintha a gyógyszertári gyártóktól szerezné be ezeket a vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19992) deicide válasza imyourfriend (#19989) üzenetére


deicide
veterán

Van az az edzésmennyiség, ami mellett kevés a táplálkozás, nincs mese, a saját 14-16 órás bringázós heteim mellé kell az extra vitamin, Ca, Mg, Só, stb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19993) imyourfriend válasza pilóta (#19990) üzenetére


imyourfriend
őstag

Valamint edzésterv, mit mikor hogyan egyek és mit tilos ennem.. s mikor nokedli van pörkölttel akkor nem ehetek belőle mert valaki előírja, meg a lóf*szt. Már elnézést a kifejezésért de ezért nem kezdem el ezt az egészet, majd én eldöntöm hogy mit mikor hogyan és lehetőleg természetes úton szeretném bevinni a vitamint, kivéve pezsgőtabletta.

(#19992) deicide: Te azért nem hobbi szinten tolod, személy szerint szeretnék megmaradni a hobbi kategória mellett jó ideig. :)

(#19994) margithid válasza imyourfriend (#19993) üzenetére


margithid
veterán

Nálam a sport és az egészséges táplálkozás együtt jár, de sajnos gyenge jellem révén sokszor nem tartom be amit eltervezek. Ma is rengeteg jégkrémet és csokit ettem sajnos...
Amire igyekszem odafigyelni, ha 82-83 kg fölé megyek akkor tényleg nem kajálok félre, plusz minden reggel zabot lenmagot eszem.
Abban egyébként egyetértünk, hogy én is rendes kajával viszem be a vitaminokat, most nyáron például rengeteg zöld paprikát eszem, majd ősszel narancsot, igy c vitamin bevitel meg is van:)
Persze vannak itt a topikban komoly sportemberek, nekik érthető, hogy kell a több vitamin.
Egyébként futás most szüneteltetve, majd ősszel indul ha lemegy a meleg!

(#19995) borix válasza margithid (#19994) üzenetére


borix
őstag

Nyáron meleg miatt nem télen a hideg miatt nem közte meg esik vagy a nagy szél miatt nem? ;]

(#19996) margithid válasza borix (#19995) üzenetére


margithid
veterán

Nem, nyáron az úszás bőven elég, más kérdés, hogy egy hete már oda se járok...
Itthon kondi van helyette, télen minuszokban is jártam, de lehet ráveszem magam majd és most melegben is elmegyek :)

(#19997) borix válasza margithid (#19996) üzenetére


borix
őstag

Reggel vagy estére el lehet menni nem kibírhatatlan.
Ha másért nem az izületek,szallagok hagy szokják a folyamatos terhelést.

(#19998) inf3rno válasza borix (#19997) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Délben is el lehet menni, különben szedheted tablettában a D-vitamint. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#19999) Kimmuriel válasza inf3rno (#19988) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

No, itten vagyon lefényképezve:

Sportolók és edzetlen személyek napi vitaminszükséglete (Neumann, 2006)

Bocsi, nem a legjobb képminőség. :B

(#20000) ígyvanferi válasza imyourfriend (#19993) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mert a pezsgőtabletta az természetes, mi? Egy-két bogyót bekapni a pörkölt után azért nem akkora áldozat. Azt meg nem árt észben tartani, hogy manapság a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma jóval kevesebb, mint pár évtizeddel ezelőtt. De ha ti kilószám eszitek a különféle zöldségeket naponta...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.