Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) ígyvanferi válasza SLYM (#19550) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hú, na abból aztán tényleg nem fogsz semmit elveszíteni egy kis futástól, talán még épít is izmot.

Idejét se tudom, mikor szúrt utoljára az oldalam, szóval igen, ez rutinnal, idővel biztos nálad sem lesz probléma. Esetleg eleinte figyelj oda a légzés ütemére, ahogy itt írja. Ki is emelek belőle egy idevágó részt: "A légzési ütem változtatása egyébként sokat segíthet ha beszúrt az oldalad. Ekkor vegyél vissza a futótempóból, és próbálj másik ütemet felvenni, pl. 3/2 helyett 2/2-t vagy 3/3-at." Én egyébként régebben oldalszúráskor azt csináltam, hogy lelassítottam, amíg nem tudtam szép nyugodtan lélegezni, és jó mély orron át belégzés közben körívben felemeltem a karjaimat, majd lassan kifújva a számon leengedtem azokat (biztos van ennek valami neve, gondolom érted, hogy miről beszélek). Ez többnyire hamar elmulasztotta.

[ Szerkesztve ]

(#19552) SLYM válasza ígyvanferi (#19551) üzenetére


SLYM
veterán

én még olyat nem hallottam, hogy valaki izmot épített volna futással. :D maximum ha nagyon vékony a lábad, akkor biztos lehetséges :). izmot pedig "papíron" bármilyen intenzív mozgástól vesztesz, főleg ha nem eszek elég CH-t

kösz a tippet, ha legközelebb előjön, akkor kipróbálom ezt a módszert

[ Szerkesztve ]

(#19553) t1 válasza func93 (#19533) üzenetére


t1
addikt

Mehet :R

SLYM

Ehhez az izomvesztéshez annyit tennék hozzá, hogy heti 3 súlyzós edzés és heti 55-70km futással is tudtam fejlődni a teremben, igaz lassabban mint előtte, amikor megálltam akkor 300km-es hónapjaim voltak futva. Mérlegeltem a dolgot, kondit elhagytam mert sajnos állóképességet nem épít maximum egot :) Azóta viszont szépen az amúgy nem használt izomok eltűntek gondolok itt a triceszpemre mellemre vállamra. De ugye valamit valamiért. Köztes út szerintem nincs, ha testépítés érdekel akkor szar futó leszel, ha jó futó akarsz lenni akkor meg nem leszel se erőemelő se testépítő . Nyilván ha csak hobbi az egész akkor megférnek egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#19554) SLYM válasza t1 (#19553) üzenetére


SLYM
veterán

nekem is csak hobbi persze, meg életmód. a futással még csak komoly céljaim sincsenek, csak némi állóképesség növelés, meg egy szarabb, de vállalható idő majd a későbbiekben. tudjak végigkocogni megerőltetés nélkül 4-5 km-t

(#19555) G4bi89


G4bi89
senior tag

Sziasztok
Új vagyok a topikban legalábbis ami a hozzászólást illeti, mert tavaly nyár óta futok és azóta követem,olvasom a kommenjeiteket. :) Szóval első poszt ezért hosszú lesz!

Tavaly július óta futok, elsőre 2,91km sikerült és darabokban voltam, amit akkor nehéz volt elkönyvelni de aztán nyilván jobban beleástam magam a témában és rájöttem, "hogy is megy ez". Szóval szeptember - november időszakban sérülés és motiváció hiányában volt egy nagyobb szünet, azóta viszont tolom szépen. (az a fura áll*tfaj vagyok aki imád télen futni arra jöttem rá :D ) Most jutottam el oda, hogy 4:50 - 4:52 az átlagom 8,3 ~ 10km -en. Szeretnék még tovább gyorsulni ezért a tapasztaltabb futóktól kérdezném, hogy ehhez milyen résztávozásokat kellene csinálni és milyen sűrűn ?

Csináltam már magamtól kettőt, egyik egy 8x250 R250 volt (remélem jól írom) 2 - 2km bemelegítés és levezetéssel. A másik pedig 5x400 R400, ez gyilkos volt igaz a legnagyobb melegben sikerült elkövetni a múlthéten. 181cm / 62kg vagyok, hosszú lábakkal szóval a túlsúllyal nincs probléma, :DDD és a lábaim is bírják a 4perc körüli tempót is, csak tüdővel és keringéssel nem megy. :(((

// 5km -es rekord 23:50, de ennél biztos megy jobban is csak nem szoktam dedikáltan ennyit menni hanem nyomom tovább. 3K sem mérvadó mert valahol 2,6km körül van, de ott is mindig megyek tovább így nyilván az sincs annyira megküldve. //

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#19556) kk831228 válasza t1 (#19553) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem itt 90% - nak hobbi a futás meg, a gyúrás is... :U Lehet azt együtt nyomni csak enni kell normálisan... Persze nem lesz egyikbe se verseny szinten az ember...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19557) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

A mai Mátra 40 is frankó volt ebben az időben.
Főleg, hogy tegnap esett, igy jo kis szauna volt.
Kocogva, futva, mászva, kapaszkodva kb 6h50p volt.
Még nem néztem a tracket, fürödtem, pihentem.
Kemény volt.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#19558) Melorin válasza Melorin (#19417) üzenetére


Melorin
addikt

1 hét pihi, sok kenőcs és jegelés után ma futottam egy próbakört nagyon óvatosan.
1 pillanatra sem fájdult meg a sipcsontom :Y Persze nagyon óvatoskodva futottam, igyekeztem vagy sarokra vagy lábújjra érkezni. Mondjuk egyik sem ment :DDD

(#19559) bandus


bandus
veterán

Itt meg volt a balatonatuszas. El is felejtettem mennyivel masabb ez, mint medenceben. Iden most voltam eloszor nyilt vizben, egy dicsoseges 2:12-es idore futotta, mig mdenceben olyan 19-es ezreket tolok. Durva kulonbseg. Monsjuk haza is vagta a vallam rendesen, az nem birta.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19560) func93 válasza bandus (#19559) üzenetére


func93
senior tag

Gratula! :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19561) inf3rno válasza bandus (#19559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Néztem híradóban, az első valami 58 percet úszott. Azt mondták, hogy kell készülni rá legalább egy negyed évet, szóval biztosan benne van a munka nálad is. Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#19562) Gergőke88 válasza inf3rno (#19561) üzenetére


Gergőke88
addikt

A legjobb idot olimpiara keszulok usztak :)
Risztig Eva is 1 ora koruli idott uszott.
Par eve az egyik uszasnal amikor en is usztam a vizilabda valogatott uszta at, de ok labdaval. ;]

(#19563) bandus válasza inf3rno (#19561) üzenetére


bandus
veterán

érdekes amúgy mert én 1:50 körüli időre számítottam. de hát ennyi jött össze. nehezebben megoldható a frissítés is, meg tényleg sok vlt a táv. úszás edzéseken 3-3,5 km-nél nem szoktam többet úszni. de majd jövőre levisszük erre az időre :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19564) Gergőke88 válasza bandus (#19563) üzenetére


Gergőke88
addikt

Gyorsban uszol vegig vagy mell is?
Ami zavaro gyorsban ha valaki bal oldalon veszi a levegot, mert ugye a jobb oldalan vannak a hajok es igy nincs mihez loni magat az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#19565) bandus válasza Gergőke88 (#19564) üzenetére


bandus
veterán

végig gyors, kivéve kis tájékozódás mellben. gyorsúszás közben nagyon kimerítő kiemelni a fejed és előre nézni. legalábbis nekem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19566) gombi01


gombi01
tag

Ismét egy veszprémi hír:
A mai napon Brassay Réka Frankfurtban az Európa Bajnokságon, korosztályában első helyen ért célba 9 óra 43 perces idővel, ezzel ő is kivívta a jogot a Hawaii VB.-n való szereplésre!
Már ketten indulhatnak az IRONMAN világbajnokságon innen Veszprémből !

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19567) concret_hp válasza bandus (#19563) üzenetére


concret_hp
addikt

nem úszol te összevissza egy kicsit? bár balcsiátúszáson még hajósor is van... én 2 éve 2:29-et úsztam és akkor olyan 25 perces ezret tudtam úszni medencében nagyon max.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19568) bandus válasza concret_hp (#19567) üzenetére


bandus
veterán

De, ez tuti. Nagyon sokszor kellett korrigalnom, mert elusztam balra :) hiaba lattam jobb oldalt a hajokat.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19569) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az van, hogy az elejen nagyon utaltam ezt az alacsony pulzusos alapozast, de tegnapra eljutottam odaig, hogy 140-es atlaggal 6:30 alatti kiliket futok 16km-en is, ugyhogy latszik a feny az alagut vegen. Ha ezt 6 perc kornyekere sikerulne lenyomni, az valami alom lenne.

less qq more pewpew!

(#19570) parandroid válasza Polacheck (#19569) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mióta csinálod, és milyen tempóról indultál? Csak úgy motivációképpen...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19571) concret_hp válasza parandroid (#19570) üzenetére


concret_hp
addikt

bár nem engem kérdeztél dec közepe körül 6:50-es km-k tartoztak 140-142-höz, tegnap pl 5:41, de asszem volt már 5:40en belül is.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19572) bandus válasza concret_hp (#19571) üzenetére


bandus
veterán

km-ben mennyit mentél ezalatt?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19573) SLYM válasza parandroid (#19570) üzenetére


SLYM
veterán

én csak az avg speed-et írom, a többi picit mindig változik (de kb mindig 4-5 km között mentünk), első alkalom az volt, amikor a sétában volt némi kocogás is:

5.9
5.9
6.3
6.8
7.4
egy amit nem mértem rendesen a vége fele földre tett telefon miatt
7.6 (ez 7:53-as kilométereket jelent)

[ Szerkesztve ]

(#19574) parandroid válasza SLYM (#19573) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, fiúk, rendesek vagytok, csak ezzel az információval pont nem tudok mit kezdeni. :DDD

Az egyikőtök iron manre készül, ami már nem is az első lesz neki, a másik pedig egyrészt most kezdett el szaladgálni, másrészt pedig nem alapoz, csak tolja, ahogy bírja. Ezen én már túl vagyok (már nem az iron manen, hanem a mindent-bele rohanáson), és mivel csak két hét ment le eddig az alapozásból, sok mindent még nem látok eredményként (párszáz métert javultam azért), és nyilván egyértelműen nem kéne, hogy türelmetlen legyek, azért jó lenne látni, hogy milyen időtávlatban várhatóak az első látványosabb eredmények, ha az ember nem nulláról kezd ugyan, de az amatőr szintet azért még csak alulról (is alig) súrolja.

Az elmúlt két hét szórása egyébként olyan 12,6-12,9 km között volt 90 perces futásokkal futópadon (ez olyan 7 perc körüli pace), és 145-150 közötti átlagpulzussal, de most kicsit vagy lassulni, vagy stagnálni fogok, mert megpróbálom a pulzust kicsit még lejjebb szorítani, az meg tutira csak alacsonyabb tempón fog menni egyelőre.

Bírni viszont szerencsére jól bírom, semmi panasz, legalábbis semmi olyan, amit egy nyújtás ne oldana meg. Sőt, izzadni is egyre kevésbé izzadok, meg arra próbálok figyelni, hogy egyenletesen lélegezzek, az, ahogy észrevettem erősen közrejátszik a pulzus alacsonyan tartásában. Azt nem mondom, hogy nem fáradok el egészségesen, de kimerültnek egyáltalán nem érzem magam futás után.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19575) concret_hp válasza parandroid (#19574) üzenetére


concret_hp
addikt

miért futópadon futsz nyáron?

2-3 hónap alatt már érezhető lesz az eredmény jó eséllyel :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19576) parandroid válasza concret_hp (#19575) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert kint fúj a szél, süt a nap, esik az eső, szar a talaj, és belémrepülnek a bogarak, és ez néha mind egyszerre. És még az embereket is kerülgetni kell, azokat meg külön utálom. Ráadásul a törölközőmnek, az italtartómnak, és a telefonnak/tárcának is könnyebb így helyet találni, és az egyenletes tempót is könnyebb tartani. Futás után meg van rendes öltöző és zuhanyzó, és mivel munka és suli között van kb 3 óra bruttó szabadidőm (ebből lejön, hogy kajálni is kéne valamit, plusz az utazási idő, ami olyan 40 perc), ez így valahogy beállt már napi rutinra. Amikor meg nem futok, akkor ugyanott edzek kicsit. Suliból meg csak 6 körül esek haza, melót reggel 6 előtt kezdem már, szóval este meg a fenének sem lenne már kedve szaladgálni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19577) gombi01 válasza parandroid (#19576) üzenetére


gombi01
tag

Én mindig akkor szoktam javulni ha télen lenyomom a futópadon azt a pár kilómétert (mert éppen hóvihar van de edzésnap) aztán másnap kiszabadulok, futhatok a szabadban.
Viccet félretéve a keringés lassan épül nem olyan mint az izmok. Évek kellenek és rengeteg akaraterő+kitartás, de meghozza az eredményt. Szóval kell pár év, saját véleményem szerint 2hét az semmi.
El kell engedni ezeket,hogy fúj, esik, süt a nap, bogár stb.
Egy kemény versenyen ez harmadlagos...
Ahogy tomcica mondaná "szűzlányvér" azt hányásig tolni kell :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19578) Polacheck válasza parandroid (#19574) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem 140 és 150 pulzus között óriási különbség van, legalábbis érzésre.

Nekem most két hete tart ez az alacsony pulzusos dolog, az első alkalom 7 perc körüli kilik voltak.

less qq more pewpew!

(#19579) tomcica válasza parandroid (#19570) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak a motivacio vegett:

135-os pulzus 4.55-os tempo a mai nap (mondjuk ugy ADTA ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19580) gombi01 válasza tomcica (#19579) üzenetére


gombi01
tag

Mi van Veled tomcica, hátrafelé futottál? 4:55-ös tempó??
Rajtad volt a súly mellény :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19581) inf3rno válasza Polacheck (#19569) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szia! Engem is érdekelne, hogy mennyi idő alatt lehet valami látványosabbat elérni. Én csak pár hete csinálom, számottevő különbséget nem érzek. Talán mintha javult volna valamennyit a pulzusom logok alapján, de szerintem csak szeretném azt hinni. :D

Buliban hasznos! =]

(#19582) inf3rno válasza tomcica (#19579) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom külön erőfeszítés volt ennyire lassan kocogni... :DDD

Buliban hasznos! =]

(#19583) gombi01 válasza inf3rno (#19582) üzenetére


gombi01
tag

Jaja, ahogy ismerjük Neki ez a kemény nap :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19584) t1 válasza inf3rno (#19581) üzenetére


t1
addikt

Telón vagyok, este keresem neked hogy kezdtem az alapozàst és hova jutottam 1 tél és tavasz alatt kb 1200km futàs.

Nah van itt vmi :
[link] Napjainkban.
[link] Első pk futás

[ Szerkesztve ]

(#19585) func93


func93
senior tag

Gyors kérdés a profikhoz. Régebben sokat futottam, de mostanság bepunnyadtam kicsit pedig nagyon sok szép versenyről maradtam le. Mi volna alkalmas egy kis felfrissitéshez?
- Hosszabb távú futás - lassú tempó
- Rövid távozás - intenziv futás

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19586) ígyvanferi válasza t1 (#19584) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az szép, grat!

Úgy en bloc kérdezem a topictól: volt már olyan, hogy szinte egyik edzésről a másikra jelentőset javultatok egy adott távon? Mintha átszakadt volna egy gát, vagy valami olyan történt az edzések során a háttérben, ami fel se tűnt, nem volt hatása folyamatában, csak mostanra ért be.

Pár hónapja nagyjából azonos tempóban megy a sokat emlegetett 5,6 km-es (bár endo térképe szerint csak 5,5) erdőkör, most erről a platóról léptem el. Múlt héten sikerült ott futnom egy pb-t, a korábbihoz képest 5 mp-cel gyorsabb km-ekkel. Azt hittem csak megállt egy időre az órám, de ma megint egy olyan tempójút (sőt, még javultam összesen 6 s-et) sikerült. A mainál annyi a szépséghiba, hogy cipőt kötni meg kellett állnom, addig stoppoltam a stoppert, valamennyire kifújtam közben magam nyilván, de enélkül is meglett volna a múlt heti idő nagyjából.

Pár napja ugye említettem, hogy a június eddig a legtermékenyebb, ami a lefutott km-eket illeti. Illetve néhány hete bekerült pluszban egy kerékpározás, de csak ilyen nagyon lájtos túratempóban cimborákkal. Kb. ennyi, ami változás. Ezek vagy valami más áll-e a háttérben, mindenesetre örülök.

(#19587) tomcica válasza inf3rno (#19582) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mondjuk ugy melo volt vele :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19588) concret_hp válasza bandus (#19572) üzenetére


concret_hp
addikt

800 körül, annyira nem futok sokat sajna, vagyishát lehetne többet, talán jövőre rámegyek a 2000km / évre.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19589) beltram válasza gombi01 (#19580) üzenetére


beltram
tag

Ez szerintem is elírás. :) Nekem ma 128@5:30 volt, de képtelen vagyok melegben futni.

pace be with you

(#19590) t1 válasza ígyvanferi (#19586) üzenetére


t1
addikt

Igen, nekem is áttörés volt, sokáig nem mozdult a pulzus majd az egyik alapozásnál 5-6 ütéssel kevesebb lett ugyanaz a kör, nem hittem a szememnek :)

(#19591) kolosanyi válasza t1 (#19553) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt meg tudom erősíteni. Múltkor lementem egy 5-ösre átszellőztetni a fejem , mert nagyon szar napom volt. Hosszú idő óta nem futottam, lassabb tempót tudtam produkálni, mint tavaly félmaratonnál. :DDD

Viszont mióta ráálltam az erőemelő stílusú edzésre izmosabb lettem, diéta alatt is 115 kiló vagyok és 220-at húzok, 190-et guggolok. Specializáció kell, az ember nem lehet mindenben jó.

(#19592) inf3rno válasza t1 (#19584) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza, 1 év alatt 2 és fél percet javítottál. :-) Milyen gyakran futottál ilyen 10-eseket?

Buliban hasznos! =]

(#19593) inf3rno válasza ígyvanferi (#19586) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem inkább ilyen nem volt, hogy beállt a tempó konstansra, folyamatosan javulok még mindig. :-) Még nem edzettem eleget gondolom.

Gratula a jó sok kilóméterhez! Bringára azt mondják, hogy úgy is lehet, hogy duatlont gyakorolsz, és felét tekered, felét meg futod.

Buliban hasznos! =]

(#19594) ígyvanferi válasza inf3rno (#19593) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi!
Hogy érted a felét? Egy edzésnek? Mondjuk futok 30-40 percet, ugyanennyit meg tekerek? Lehetne, de egyelőre hétköznap nincs bringám, hétvégén hazamegyek, akkor tudok tekerni, ott viszont futni nem szoktam. Így ez pont jó. Plusz mivel baromi lusta vagyok másfél-két órákat futni, inkább ezt tekintem a hosszú, alacsony pulzusos edzésnek, és futni maradnak a rövidebbek, nagy ritkán megyek csak 12 km fölé.

(#19595) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Laikus kérdés; kb. mennyi ideig használható egy pár professzionális futócipő? Napi, tényleg komoly használat során?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19596) concret_hp válasza Eastman (#19595) üzenetére


concret_hp
addikt

800-1500km

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19597) gombi01 válasza Eastman (#19595) üzenetére


gombi01
tag

(#19595) Eastman:
saját véleményem:
-normál cipő 1000-1200km
-versenycipő 4-500km (kb 200gramm vagy alatta)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19598) Eastman válasza gombi01 (#19597) üzenetére


Eastman
őstag

...az versenycipő esetében átlagosan kb. 50 nap...?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19599) bandus válasza Eastman (#19598) üzenetére


bandus
veterán

vazze, az atlagosan pont attol fugg, hogy atlagosan mennyit futsz. ezt honnan a fenebol tudjuk?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19600) Eastman válasza bandus (#19599) üzenetére


Eastman
őstag

Én pl. sehonnan, mert nem futok. Van valami ketyerétek ami méri a napi kilométereket, nem? :D Monnyuk valaki tudja, hogy fut naponta 5-10 km-t. Mennyi ideig tart egy cipő? Két hónap? Három?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.