Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) inf3rno válasza parandroid (#19449) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én direkt futáshoz hordom, ritkán használom amúgy nap közben, mint órát, bár volt már arra is példa. Elméletileg ezzel is lehetne nap közben nézni a pulzust, de nincs beleépítve pulzusmérő, úgy meg, hogy mellkaspántot kell hordani egész nap, nem igazán nyerő, ha neked erre a célra kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19452) parandroid válasza inf3rno (#19451) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Napközben a pulzusmérés nem annyira fontos, a mobilos értesítések fontosabbak, ezzel együtt praktikusabbnak tartanám, ha nem kell külön eszköz ehhez a funkcióhoz is.

Az a vicces, hogy eredetileg a vivosmartot is úgy vettem, hogy jé, egy karkötő, ami mutatja az időt, meg, ha valami üzenet/email érkezik, vagy ha hívnak, aztán beszippantott a lépésszámlálás, utána meg elkezdtem edzeni, meg kicsit futni is, mostanra meg eljutottam oda, hogy utána kéne nézni, hogy mit is csinálok - mint kiderült, nem ártott volna korábban -, és lassan lehet, hogy jól jönne egy olyan eszköz, aminek kicsit több a futó funkciója, külön kettőt viszont nem szeretnék, bár lehet, hogy az lenne praktikusabb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19453) inf3rno válasza parandroid (#19452) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem követem már egy ideje, de szerintem még mindig nincs olyan okosóra, amit komolyabban használni lehetne futáshoz. A mobilról üzenet fogadás meg inkább okosóra, mint futóóra feature. Talán az új Garmin-oknál lehetne körülnézni, hátha akad köztük valami ilyesmi, de nem hiszem.

Buliban hasznos! =]

(#19454) bandus


bandus
veterán

hp, nagy a csend, hogy ment a verseny??

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19455) parandroid válasza inf3rno (#19453) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az FR235 tudja mindezt, de persze drága. Kicsit olcsóbban a Vivoactive HR van, szintén mindent tud, de futó funciókban kicsit kevesebb. Tomtomok is egész okosak már, de ott nem tudom, van-e saját hr szenzor, fitbitnél a charge hr szintén tud már mindent, és a Polar A360-a is, de ezek sem igazán komoly futóórák. Most nagyon megindult ez a szegmens, lehet, hogy érdemes is egy kicsit kivárni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19456) inf3rno válasza parandroid (#19455) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem érdemes várni rá, az elmúlt 1-2 évben kiszórtak jópár új model-t, komoly esély van rá, hogy idén, vagy jövőre is jön valami új, közben meg a mostaniaknak lejjebb megy az ára 10-20k-val.

Az előző Asics Pulse 7-el kapcsolatos hozzászólásomat kiegészítve. Ma sincs semmi baja a lábamnak, ami szintén megerősíti, hogy a cipővel volt a gond, nem védi a lábat terepen, és nekem a sarok része valahogy túl szorosan fog és túl kemény. Ahogy néztem az összes Asics ugyanilyen kiképzésű. Van köztetek olyan, aki terepen használ Asics-et? Érdekelne, hogy meg vagytok e elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19457) tomcica válasza inf3rno (#19446) üzenetére


tomcica
Topikgazda

beirhatsz engem is Polar M400 (tudasaval es support-al tokeletesen elegedett,az USB csatit viszont ugy kurtak el ahogy csak lehet,kicsereltek az ujra es utana is jott a sync gond,eladtam kinomban) melle FR230 lett egyelore nagyon elegedett vagyok (azok a feltoltheto app-ok durvan ki tudjak boviteni virtual pacer,morning HR,tabata,SIMA STOPPER,gymtimer,training notes stb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19458) tomcica


tomcica
Topikgazda

nem is tudom ki lehet a rejtelyes szakaszgyoztes :P (habar valoszinuleg tizedmasodpercek donthettek,gepard ide-gepard oda :DDD )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19459) Polacheck válasza bandus (#19445) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Eddig kábelen synceltem, de pár napja nem syncelte át az activity data-t, bt-n sem.

Most látom, hogy központi probléma van, dolgoznak rajta, úgyhogy nem az órám a halott :)

A garminokkal egyelőre az a bajom, hogy nem látom át a portfóliót. Alapvetően a fenix3 felé mennék, de nem tudom, hogy mennyire kell az nekem és ahogy látom a forerunnerből is kb egy árszintben van a csúcsmodellel. Majd még utánajárok.

less qq more pewpew!

(#19460) kk831228 válasza Polacheck (#19459) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem egy fr 230/235 - nél nem kell több...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19462) tomcica válasza Polacheck (#19459) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha nem lesz tura,triatlon,uszas akkor Fenix szerintem sok,a FR630 sokaknak nem jon be az erinto kijelzo miatt,mondjuk nem probaltam...a FR 230/235 vonal a best-buy ilyen hozzank hasonlo lelkes amatoroknek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19463) Gergőke88 válasza tomcica (#19462) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fenixben a síelés tracking ami még jól jöhet sokaknak.
Nekem amiatt fáj rá a fogam, de árban húzós nagyon.

(#19464) tomcica válasza Gergőke88 (#19463) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi az istent kell a sieles alatt merni?! ;] (mondjuk csak rekreacionak sieltem eletemben)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19465) Gergőke88 válasza tomcica (#19464) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én mondjuk szeretem látni mennyit mentem adott napon, sebesség stb. ;)

(#19466) tomcica válasza Gergőke88 (#19465) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na mondjuk arra kiadni a Fenix 3 arat,ajjoj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19467) Gergőke88 válasza tomcica (#19466) üzenetére


Gergőke88
addikt

Itt jön képbe az, hogy futáshoz akarok venni órát, mert az m400nem jött be.
A garminok tetszenek, elég lenne a 230, de ugye abban nincs síelés..

(#19468) Polacheck válasza tomcica (#19462) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tura szokott lenni, meg terepezgetes is, de emiatt tenyleg overkill lenne a fenix. A 630 eleg jonak nez ki egyebkent, de akkor meg mar tenyleg nincs nagy arkulonbseg a fenix fele es ki tudja, hogy jovore beleugrok-e a teiatlonba, egy ideje szemezek vele es tobbet nem akarok orat cserelni.

less qq more pewpew!

(#19469) kk831228 válasza Polacheck (#19468) üzenetére


kk831228
addikt

"Többet nem akrok órát cserélni " Ugye ezt Te sem gondoltad komolyan?? :B :) Ugyanaz mint a telefon, szoftver update stb... Aztán szépen lassan használhatatlan lesz... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19470) Polacheck válasza kk831228 (#19469) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Jogos ;]
Mondjuk, hogy a következő 3 évben. De most, hogy kiderült, hogy mégsem az én órám a szar, még lehet, hogy kihúzom év végéig az m400-zal.

Egyébként ami nekem nagyon hiányzik az m400-ból, az az edzéstervezés, útvonal előzetes feltöltése (terephez), kicsit jobb üzemidő (de akár az is elég lenne, ha a mintavételezés gyakoriságát állítani lehetne), rezgés és mondjuk óra szempontjából normálisabb skinek (bár ez nicetohave).

less qq more pewpew!

(#19471) bandus válasza Polacheck (#19470) üzenetére


bandus
veterán

az üzemidő nekem is problémás. 8óra gps-sel... aztán egy 3 órás bringázás után már nem tudom elindítani a futást... kedden vissza is viszem végre, elvileg cserélik az akksiját.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19472) Alg válasza Polacheck (#19459) üzenetére


Alg
veterán

Vegyél Fenix2-t, szerintem még lehet 1-2 helyen találni - nem sokkal tud kevesebbet a 3-nál, egész jó áron lehet kapni és nem olyan játékóra-kinézetű mint a Forerunnerek

kk831228 Nekem volt GPS nélküli Polar, aztán FR620, most Fenix2 van és ezzel jutottam el oda hogy egyszerűen semmi nem hiányzik belőle - az okosóra funkciók nem érdekelnek (egyébként valamennyire ez is tudja). El nem tudom képzelni mire cserélném le a közeljövőben...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19473) Polacheck válasza Alg (#19472) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha fenix lesz, akkor ugyis megveszem a csucsmodellt :) Az mondjuk hatrany, hogy a fenixek az egyeduli garminok amiket nem lehet elszamolni ep-re. :(

less qq more pewpew!

(#19474) deicide válasza kk831228 (#19469) üzenetére


deicide
veterán

Most miért, ahogy Alg is mondja, itt van a Fénix2-3, el nem tudom képzelni, hogy elkövetkezendő sportkarrierem során bármi más funkcióra szükségem lenne, amit a 3mam nem tud. Így konkrétan sosem tervezem lecserélni, az akksikat cseréltetem benne 3 évente, aztán viszlát. Jó, nyilván egyszercsak tönkre fog menni, akkor lecserélem. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19475) tomcica válasza deicide (#19474) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem a mostani orak mindent tudnak,ami nekunk kellhet! (a jovoben csak akkor valtok - leszamitva ha az ora beadja a kulcsot - ha tokeletes csuklos pulzusmeres lesz/vagy ujabb fajta,de marad az oves is melle plussz opcionak,ha lesz laktatmeres (azzal a szinten fennyel eret vilagito es mero modszerrel,ami most van kickstarteren egy kompresszios zokniba epitve) testhot mer,egyeb itt fel nem sorolt hasznos testi funkciot mer - gondolok itt alvas alatti egyeb regeneracios adatra)

+ ha tarol japan szuzlany vert :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19476) inf3rno válasza tomcica (#19457) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, akkor egyelőre így állunk

100% (1) | Mio Link | inf3rno #19446
100% (1) | Suunto Ambit 3R | inf3rno #19446
100% (1) | Garmin FR230 | tomcica #19457
0% (1) | Polar M400
| tomcica #19457

Egyelőre rövidre zártam azzal, hogy 1 vagy 0 pontot kap a cucc mindenkitől. Felesleges bonyolítani szerintem. Hmm azt hiszem kibővítem cipőre is.

100% (1) | Mizuno Wave Rider 19 | inf3rno #19423
0% (1) | Asics Gel Ikaia 5 | inf3rno #19423
0% (1) | Asics Gel Pulse 7 | inf3rno #19423

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19477) tomcica válasza inf3rno (#19476) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A cipore ket kategoriban nalam a nyerok a kovetkezok:

1. porgos(resztav,verseny) kategoria: Adidas Hagio 2 (ujabb neven RC) Adidas Takumi Ren/Sen,Inov8 Road szeria
2. tempo,hosszu kategoria: Nike Lunartempo 2,Puma Faas 500,New Balance 890 V3 (az ujabbak mar sajnos nem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19478) inf3rno válasza tomcica (#19477) üzenetére


inf3rno
nagyúr

kütyük:

100% | 1 | Mio Link | inf3rno #19446
100% | 1 | Suunto Ambit 3 R | inf3rno #19446
100% | 1 | Garmin FR230 | tomcica #19457
0% | 1 | Polar M400 | tomcica #19457


cipők:

100% | 1 | Mizuno Wave Rider 19 | inf3rno #19423
100% | 1 | Adidas Hagio 2 | tomcica #19477
100% | 1 | Adidas Takumi Ren | tomcica #19477
100% | 1 | Adidas Takumi Sen | tomcica #19477
100% | 1 | Nike Lunartempo 2 | tomcica #19477
100% | 1 | Puma Faas 500 | tomcica #19477
100% | 1 | New Balance 890 V3 | tomcica #19477
0% | 1 | Asics Gel Ikaia 5 | inf3rno #19423
0% | 1 | Asics Gel Pulse 7 | inf3rno #19423

Aki még hozzá akar adni saját véleményt, válaszoljon erre. Majd ha már kezelhetetlenül sok lesz, akkor excel helyett összeszórok egy rendes adatbázist rá. Csak konkrét modelleket fogadok, szériákat, márkát, ilyesmit nem, illetve csak egyértelmű "elégedett" / "nem elégedett" értékeléseket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19479) gombi01


gombi01
tag

Hadd büszkélkedjek egy kicsit!
Veszprémi spori bekarcolt egy 8:55-ös IRONMAN-t !!!!
Amatőrként úgy, hogy rendesen dolgozik nem kis teljesítmény. Célja HAWAII, hajrá!

BALÁZS RÓNASZÉKI OVERALL RANK: 28DIV RANK: 8
BIB 1418
Division AK M35-39
State Veszprém
Country HUN
Profession
RACE SUMMARY
Swim: 1:01:28
Bike 4:49:09
Run 2:57:27
Overall 8:55:44

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19480) tomcica válasza gombi01 (#19479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod ez azert nagyon komoly ... kalapom le

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19481) t1 válasza Gergőke88 (#19463) üzenetére


t1
addikt

És a síelésben van valami extra mérő szám? mint pl az úszásban a SWOLF ?
Mert ha nem , akkor kb bármelyik óra jó hozzá elindítod a futást / bringát és connecten tudsz választani ezer + 1 opcióból, hogy mit csináltál.

Inferno :
+1 szavazat az FR230-ra :)

(#19482) concret_hp válasza concret_hp (#19408) üzenetére


concret_hp
addikt

hát annyira nem lett meg a 6 óra, hogy gyengébbet mentem, mint tavaly. egy erős negyed órával nehezebbek voltak a körülmények, mint tavaly. 1ik frendem 42p-el ment lassabbat, mint keszthelyen 3 hete (5:1x és 5:5x).

valamikor lehet nézek egy sík féltávot :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19483) inf3rno válasza t1 (#19481) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne extra mérőszám a síeléshez, talán hogy hányszor fordulsz x méteren, vagy hogy mennyi mozgási energiát vesztesz egy-egy ilyen fordulóban. Ami viszont nagyon kellhet hozzá az a barométer, mert nagy a szintkülönbség. Meg persze valami, ami bírja a mínuszokat, feltéve, hogy nézni is akarod, nem csak loggolásra használod. A HR-re kíváncsi lennék, hogy milyen síelés közben. :-) A sebességet nagyjából vágom, mentem már én is 40-60 körüli tempót, keményen vágott is a menetszél, de már régen nem síeltem, hiányzik is. :-)

Hozzáadtalak. Most csinálok githubon egy projektet ennek a szavazásnak, aztán majd a héten közzéteszem. Egyelőre csak az adatbázis van meg, még lesz egy pár óra meló, amíg valami használható megjelenítést is összetákolok neki d3-al vagy valamivel.

Buliban hasznos! =]

(#19484) szki


szki
őstag

Sziasztok!
2 év kihagyás után, márciustól visszatértem az aktív futók közé. Messze vagyok a 3 évvel ezelőtti csúcsformámtól, de legalább tudok még futni! A kullancsveszély miatt nem merek terepen futni, azaz marad az aszfalt. De legalább gyönyörű környezetben futhatok a Majna partján a bicikliutakon.
A németek közül sokan sportolnak, és hétvégente szívesen rendeznek versenyt is. Kedvelik a rövidebb távokat, és a hegyi terepfutást. És nekem is szimpatikusabb már a 10 km, mint a félmaraton :D Ösztönzésképpen, és buliból több futóversenyen is indultam Németországban itt a környéken. Volt hogy csak 30 induló volt, de volt hogy 1000. A szervezés mindig profi volt :)
Most szerdán egy 4500 fős versenyen indulok, ahol a munkáltató cégemet képviselem 60 munkatársammal együtt. A táv 7,5 km a Majna mentén Würzburg városában, és igazi presztízs csata lesz a munkatársakkal. Futás után meg sörözés :)

Jó futást Mindenkinek!

(#19485) imyourfriend válasza szki (#19484) üzenetére


imyourfriend
őstag

4500 futó :Y népes futóverseny lesz az biztos, sok sikert hozzá. :) Örülök ha együtt látok 500 futót, 4500-ról nem is beszélve. :D

(#19486) Gergőke88 válasza t1 (#19481) üzenetére


Gergőke88
addikt

"A sí-snowboard funkció mutatja a sebességet, távolságot, függőleges sebességet, valamint automatikus időmérést indít, amint elkezd ereszkedni (a síliften felfelé haladva nem mér)."
Továbbá ugye a beépített magasságmérővel jóval pontosabb mint GPS-el a hegyek között.

(#19487) t1 válasza Gergőke88 (#19486) üzenetére


t1
addikt

:R

Ide jön valaki közületek ? [link]
Deicide Gombi ?

(#19488) gombi01 válasza t1 (#19487) üzenetére


gombi01
tag

Én már előneveztem.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19489) t1 válasza gombi01 (#19488) üzenetére


t1
addikt

Én is.

(#19490) deicide válasza t1 (#19487) üzenetére


deicide
veterán

Ott leszek, igen. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19491) bandus válasza t1 (#19487) üzenetére


bandus
veterán

Valszeg en is megyek :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19492) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kéne vennem egy bringát :D

less qq more pewpew!

(#19493) t1 válasza bandus (#19491) üzenetére


t1
addikt

Lassan kell egy futunk & tekerünk topic :)

(#19494) Matykoh


Matykoh
tag

Ha már kerékpár, Spirit of Balatonra megy valaki?

(#19495) gombi01 válasza t1 (#19493) üzenetére


gombi01
tag

nekem ez lesz az első kerékpáros versenyem, kíváncsi leszek milyen lesz...
itt a pálya

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19496) t1 válasza gombi01 (#19495) üzenetére


t1
addikt

Én nekem is, szintezni nem jó 90kg-val, de biztos jó lesz.
Mondjuk 105km-t nem tekertem egyben soha :DDD

(#19497) concret_hp válasza gombi01 (#19495) üzenetére


concret_hp
addikt

ne már vaz 105 kilit együtt megy a boly :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19498) bandus válasza gombi01 (#19495) üzenetére


bandus
veterán

uhh, kvajó ez a garmin kamera :Y

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19499) deicide válasza concret_hp (#19497) üzenetére


deicide
veterán

Nem, eredményeket megnézve, volt azért szétszakadás. Én mondjuk bízom benne, hogy az ugyanaznapra szervezett Turul-kupa miatt gyengébb lesz a mezőny, de ha eljön az Epronex, Econix, DKSI, akkor tutibiztos, hogy nem marad egyben a mezőny. ;]
Ha meg nem jön el, akkor mi ziláljuk szét. :DDD
Az éles rajttól az élmezőny 39.8-as átlagot ment tavaly, az nem olyan vészes. :B

t1: a szintekre is lehet gyúrni, nekem sincs szégyenkeznivalóm 79 kilóval, fel tudok menni az élmezőnnyel bármelyik emelkedőn, persze nehezebb a súlytöbblet miatt.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19500) kilinked válasza inf3rno (#19478) üzenetére


kilinked
csendes tag

Polar M400. Én elégedett vagyok vele, nekem teljesen megfelel a tudása. Szinte csak futásra használom (+ néha konditeremben pulzus monitorozásra), de én hozzátok képest amatőr vagyok (végrehajtott munka mennyiségében ill minőségében is). Heti futás 30-35km max. Egyben (edzés ill. verseny) is csak félmaratoni távig szoktam futni.
Egyelőre nem vágyok komolyabb órára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.