Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) parandroid válasza (#19844) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garmin Vivosmart HR (vagy HR+, de az szerintem már fölösleges), vagy Fitbit Charge (esetleg HR), ha lánynak lesz, kicsi a keze, és fontos, hogy szép legyen, akkor Fitbit Alta. Kicsit drágábbak, mint a megadott ár, de én ez alá nem mennék minőség és megbízhatóság szempontjából. Ráadásul akciósan időnként némelyik becsúszik a kívánt keretbe, de annak helyileg kell utánanézni, esetleg kivárni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19852) kolosanyi válasza borix (#19847) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nyúlcipőboltban nézte a csaj a futásom, ő mondta, hogy enyhén dől befelé. Hiszek neki, mert eddig bejöttek a stabil cipők. :)

(#19848) kk831228
Akkor gyorsan el is felejtem ezt a valamit. :DDD

(#19850) Alg
Rá, bőven. Igaz, méretben már nem találtam cipőt. ;]

(#19853) válasza parandroid (#19851) üzenetére



addikt

köszönöm a tippket, csekkolom őket.

Apukámnak lesz, azt nem mondtam. Szóval nem szempont, hogy csini legyen. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#19854) inf3rno válasza kolosanyi (#19846) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez csak azt jelzi, hogy nincs lúdtalpad, meg talán van egy harántboltozat süllyedésed elől. Normál esetben három ponton támaszkodik a láb valahogy így:

Már amennyire én tudom.

A pronálás úgy tudom inkább arról szól, hogy nyeklik e a bokád oldal irányba miközben lépsz.

szerk:

Ez alapján úgy tűnik, hogy ez a mérleg micsoda is kimutatja a pronálást. Kérdés, hogy itt a talp lenyomat az, amit a cipőd belsején hagysz futás közben, vagy az, amit egyenesen megállva a mérleg ad, mert gondolom nem mindegy. A Spuriban nekem azt mondták, hogy nem mutatja a mérleg a pronálást, csak abból lehet megmondani, ha futkározol előttük, aztán nézik, hogy hogyan érkezik le a lábad. Jobb helyeken fényképeznek futószalagon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19855) inf3rno válasza kolosanyi (#19852) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Melyik Nyúlcipőben voltál?

Buliban hasznos! =]

(#19856) bandus


bandus
veterán

holnap még valaki gerecse trailre polán kívül?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19857) Polacheck válasza bandus (#19856) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egyebkent van hely a kocsimban, egyedul megyek, nem tudom te hogy tervezed...

less qq more pewpew!

(#19858) Alg


Alg
veterán

Srácok, Balaton trail nem lesz idén megtartva, valami kisebb lesz talán helyette.

Köszi az érdeklődést, majd jövőre :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19859) bandus válasza Polacheck (#19857) üzenetére


bandus
veterán

Koszi, de hazaugrottam hetvegere, most innen oroszlanybol megyek majd, de amugy en is egyedul mentem volna. Na majd legkozelebb, de ha gondolod rajt elott csorogjunk ossze :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19860) kolosanyi válasza inf3rno (#19854) üzenetére


kolosanyi
veterán

Át kellett futni azon a micsodán mezítláb, elvileg így futok.

Hogy melyik boltban? Passz, 4 éve volt. Az eladó nézte a lábam miközben futottam, ez meg a tömegem alapján javasolta a stabil cipőket.

(#19861) inf3rno válasza kolosanyi (#19860) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biztos igazuk van. Nekem is mindegyik neutrálisat mondott.

Buliban hasznos! =]

(#19862) concret_hp


concret_hp
addikt

na megvolt az utolsó kombó edzés atád előtt. asszem lesz szenvedés a vége felé :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19863) Polacheck válasza concret_hp (#19862) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Bp ironmanre nem jossz? Megyek vizosztonak a futopalyara :)

less qq more pewpew!

(#19864) concret_hp válasza Polacheck (#19863) üzenetére


concret_hp
addikt

annyira pro azért nem vagyok, hogy egyszerre 2 helyen legyek :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19865) Polacheck válasza concret_hp (#19864) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egyebkent ezek miert basznak ki mindenkivel es egymassal is, hogy egy napra szervezik?

less qq more pewpew!

(#19866) concret_hp válasza Polacheck (#19865) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] + kineknagyobb :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19867) concret_hp válasza Polacheck (#19865) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként ha ez is az ept sorsára jut, eléggé szomorú leszek :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19868) bandus válasza concret_hp (#19867) üzenetére


bandus
veterán

mi az az ept?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19869) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem is megvolt a héten az edzés: egész napos csákányozás tegnap. :DDD A hátam meg is érezte, hiányzott már ez a fajta mozgás.

Buliban hasznos! =]

(#19870) concret_hp válasza bandus (#19868) üzenetére


concret_hp
addikt

;] az is túl sok turistát hozott volna :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19871) bandus válasza concret_hp (#19870) üzenetére


bandus
veterán

na vazze h ilyen hasonlattal jossz ebben a topikban. de reg hasznaltam ilyen roviditeseket :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19872) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Amatőr kérdés, de létezik olyan, hogy elindítom az edzés mérését Endomondon, közben a telefonom töltöttsége 10% alá esik, takarékmódra kapcsol, emiatt eldobja a GPS-t, de az óra pörög tovább, majd amikor megállítom, helyes időt, de rövidebb távot kapok? Nem tudom, számít-e, WP telóm van.

[ Szerkesztve ]

(#19873) concret_hp


concret_hp
addikt

svájci ironmanen akció van :D
If you register until 31 July 2016 you benefit from a super-reduced rate in the amount of CHF 595.- / ~EUR 540.- (plus 8% ACTIVE fee).

Besides this attractive offer, you can go for the “Swiss Double”, which contains an entry for the 2017 IRONMAN 70.3 Switzerland (as the perfect season opener) and an entry for the 2017 IRONMAN Zurich Switzerland (as your personal highlight of the season) for unbeatable CHF 850.- / ~EUR 770.- (plus 8% ACTIVE fee), if you register until November 30, 2016.

~580 ill. 830 juró :DDD ;] + szállás mondjuk 4 éjjelre 2 főre + kijutni + az aprólék költségek :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19874) borix


borix
őstag

A minimalista mezítlábas futás nem hagy nyugodni.Azt észrevettem,hogy egész más stílusban futok első talprészre érkezem mezítláb.Vettem is kipróbálásnak kínai üzletben tornacipő jellegű vékony talpú cipőt.2000ft (tesztelésre miatt sok pénzt nem akartak kiadni normális minimalista cipőre) .Rekortán pályán fogom tesztelgetni fokozatosan majd kiderül,hogy bírja a lábam.Az azért durva lenne ha a kayanot olcsó kínai cipő váltaná. :Y

(#19875) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Holnaptól vasárnapig megyek Balatonalmádiba sakkozni, van valami pálya vagy futó útvonal a környéken amerre érdemes futni? Köszönöm előre is! :) :R

(#19876) t1 válasza imyourfriend (#19875) üzenetére


t1
addikt

Van egy sportpálya Alsóörs fele ott nyomhatod , mondjuk ilyen kavicsosabb nem a legjobb de végig van bringa út, Alsóörs és Balatonkenese fele is, mindegyik jó útvonal.

(#19877) imyourfriend válasza t1 (#19876) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm, bár elsősorban sakkozni megyek azért sportolni sem árt egy picit.. ha már bringa nem lesz nálam legalább a futócipőt bekészítem és futok egy jót. :)

(#19878) t1 válasza imyourfriend (#19877) üzenetére


t1
addikt

Jó környék itt csak jót lehet futni :D
(alsóörsi vagyok)

(#19879) imyourfriend válasza t1 (#19878) üzenetére


imyourfriend
őstag

Remélem érkezik egy kellemes idő, bár 5km-en azért nem remélem a rekorddöntést. ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#19880) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#19748) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Erről a 3:45 min/km -ről azért még nem tettem le. :) Ma kicsit hűvösebb időben 4:00 körülit mentem. Ahhoz képest már annyira nem távoli a kitűzött cél.

Amit problémásnak gondolok, az az, hogy gyengék a lábaim. Valamiféle dombedzést szeretnék beiktatni, de nem ismerek jó útvonalat. Buda III. kerületről van szó. Tud esetleg valaki 5-10 km-es távot a Bécsi út környékéről indulva jó sok szinttel?

(#19881) ígyvanferi válasza Apollo17hu (#19880) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Távoli az azért még, de hajrá! :K Összefog jönni előbb-utóbb, ez biztos. Már a 4:00 is igen szép.
Tavaly júniusban tartottam 4:00-nál 5,6 km-en, novemberben sikerült egy 3:48-asat, aztán jött a tél, nem erőltettem ezt a távot, sebességet. Márciusra lett meg végül a 3:45, és most június végén 3:40. Nyilván lehet sokkal jobban is csinálni nálam, edzésmódszer, adottságok, táplálkozás, mittomén.
Azt azért érdemes tudni, hogy ez eléggé fontos táv a számomra, itt nem alibizek. Jól ismerem már, tudom, hogy hozzam ki magamból itt a legtöbbet, ha épp felmérőt futok. Csak hogy kicsit így hátha jobban látod, mennyire lehet távoli a cél.

(#19882) Alg


Alg
veterán

Nomád akció a Hokák akit érdekel akár 25-30%-os akcióban pl.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19883) tomcica válasza borix (#19874) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez esetben jobban jarnal,ha mezitlab futnal fuvon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19884) beltram válasza func93 (#19733) üzenetére


beltram
tag

Bevált a cipő? Alg Nomád-os akcióján felbuzdulva körbenéztem kicsit, rendeltem én is egyet a Sportsshoes-ról, 20k volt kb. Ha onnan rendeltek, akkor érdemes NOK-ban, 10 ezer felett nincs postaktg. :)

pace be with you

(#19885) func93 válasza beltram (#19884) üzenetére


func93
senior tag

Én egy Challenger ATR 2-t vettem, mivel általában terepfutok. Nagyon szépen lehet vele haladni a kaptatókon, lejtőkön nagyon szépen tapad. Kicsit keményebb a csillapitása mint az előző cipőmnek, szokni kell.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19886) borix válasza tomcica (#19883) üzenetére


borix
őstag

Te már nyomtad minimalista cipőben szerinted megéri rágyúrni?
Rész távozni,iramfutásra jó lenne.Hosszabb távok minimalista cipőben ,hogy már mindenütt szinte aszfaltos út van mennyire vállalható?Ami még fontos a pronáló lábon mennyire segítene,kihozná normál állapotba e miatt is érdekelne?
Vagy hagyjam az egészet komoly céljaim időileg úgy sincsenek úgy érkezek ahogy nagy jelentősége akkor nincs.

beltram
Mi az a NOK?

(#19887) Alg válasza borix (#19886) üzenetére


Alg
veterán

Elsőre szerintem próbálj calami átmeneti cipőt, nekem pl. a merrell bare access bevált és nem is volt drága, vagy az allout fuse is hasonló kicsit több csillapítással.

Norvég korona

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19888) Polacheck válasza func93 (#19885) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kíváncsi leszek hogy válik be hosszútávon. Nekem ATR-ből Stinson volt, így utólag az nem jött be annyira, csúszott a köveken meg a sárban és a kapaszkodóbütykök (nem tudom mi a szakmai neve) a talpán hamar lekoptak, kb 1k kili környékén, plusz ki is szakadt elől 800 körül. Érzésre nekem inkább volt ilyen lazább terepekre alkalmas (értsd erdő-mező), mint mondjuk hegyen futkározni.

Most terepre vettem egy Speedgoatot, ez eddig iszonyatosan bevált, nagyon agresszív a talpkiképzése, nagyon jól tapad a köveken és a sárban is. Bár csak kicsit volt sár vasárnap a Gerecse Trailen, de jópáran csúszkáltak a felfeléken előttem, ahol és tök magabiztosan tudtam menni, érezhetően stabil volt a cipő. Csillapításra puhább és jobban csillapítottabb mint a Stinson volt (vagy akár a Stinson 3 amit betonra használok). Kicsit olyan mintha lenne egy profi dzsippel csapatnál keresztül árkon-bokron.

less qq more pewpew!

(#19889) tomcica válasza borix (#19886) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fuvon szoktam mezitlab futni,betonon ritkan futok (ugy egyaltalan) dongolt foldesut es fuves terep minimalista es atmeneti cipoben is rendszeresen megy (mennyiseg is!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19890) borix válasza Alg (#19887) üzenetére


borix
őstag

Merrell cipőket már nézegettem Pesten valamelyik üzlet tart belőlük?

(#19891) Alg válasza borix (#19890) üzenetére


Alg
veterán

Nomádban, Overlandben szokott lenni pár, meg van egy outletjük a Katona József utcában (Over Irregular néven keresd Facebookon ott van kontakt ahol rá lehet kérdezni, weboldaluk nincs)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19892) borix


borix
őstag

Tegnap rekortánon lefutottam 5k a vékony talpú (0-drop) cipőben többet nem mertem elsőre.
Jó volt a térdem és a bokám bírta nincs gond a sarkam érzi kicsit de az inkább a gyaloglástól a ki és haza sétától az is 5k.

(#19893) func93


func93
senior tag

Valaki használta a Nike Lunarglide + 5-öt? Nagyon komoly akció van rá most.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19894) kk831228 válasza func93 (#19893) üzenetére


kk831228
addikt

Mennyi az a komoly akció...?? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19895) borix válasza func93 (#19893) üzenetére


borix
őstag

Azt mondják róla,hogy 500-800km bír a talp anyaga hamar tömörödik.

(#19896) kk831228 válasza borix (#19895) üzenetére


kk831228
addikt

A 800 nekem már jó lenne...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19897) concret_hp válasza concret_hp (#19862) üzenetére


concret_hp
addikt

egy erős 2 hete még nem voltam rápörögve, de már szerdán a pályán voltam fejben :)

50km úszás, 3817 bicó és 776 futás van a zsákban jan 1. óta, mindegyik lehetne több is, minőségibb is, meglátjuk mire lesz elég :) változatlanul bringázni szeretek a legjobban, ez mondjuk látszik :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19898) Polacheck válasza concret_hp (#19897) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez ilyen szamok alapjan nem is tunik annyira durvanak...

less qq more pewpew!

(#19899) concret_hp válasza Polacheck (#19898) üzenetére


concret_hp
addikt

hajrá gl meg tudod csinálni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19900) anorche1


anorche1
őstag

Az m400 -as órám futáshoz ír olyat, hogy cadance. Ez gondolom nem a pedálforulat lesz, hanem a percenkénti lépésszám. Pl. a reggeli 5km -emen az átlag 84, a max 105 volt. Ez mit jelent? Tudtok ajánlani egy cikket, ami ezzel foglalkozik?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.