Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) inf3rno válasza Djuree (#16792) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ismerősöm azt mondta, hogy rugósat érdemes venni, különben szétmegy a térded. Ő azt hiszem 500-ért vett otthonra. A betonon futást sem támogatja, azt mondja, hogy több tíz éves távlatban meglátszik, felgyűlnek a mikrosérülések tőle.

Itt van mondjuk ez 400-ért, kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá a többiek. [link] 150kg terhelhetőség, rugós.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#16802) concret_hp válasza inf3rno (#16801) üzenetére


concret_hp
addikt

nem nagyon tudom elképzelni, hogy futópadot vegyek :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16803) concret_hp


concret_hp
addikt

tegnapi alapozó
jó ez így, hogy belesétálok amikor emelkedik a pulzus? egyszerűen nem bírok ennél lassabban futni (akkor meg odaverem a sarkam meg stb) így amikor futok az olyan 6:30 körüli tempó

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16804) inf3rno válasza concret_hp (#16802) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem így értettem. :DD Amúgy én sem.

Buliban hasznos! =]

(#16805) kolosanyi válasza inf3rno (#16801) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez akár még jó is lehet. :K

(#16806) margithid válasza jackbacsi87 (#16798) üzenetére


margithid
veterán

Egyenlőre a kurkumával kísérletezem, 1 hét múlva megpróbálok megint futni, addig pihi.
Ja és asszem bevetem az új cipőmet is, hátha tényleg a régi cipő volt a gond!
Ez a puma fast 350 amúgy, 30k-ról volt leárazva utolsó darab, csak nem lesz vele baj...

(#16807) kolosanyi válasza margithid (#16806) üzenetére


kolosanyi
veterán

The Puma Faas 350 S is a great addition for any runner interested in a lightweight responsive shoe for fast training/racing. It would also be a good shoe for those looking to make the transition into a minimalist style shoe.

link

Biztos, hogy ilyen cipő jó a lábadhoz?

(#16808) concret_hp válasza kolosanyi (#16807) üzenetére


concret_hp
addikt

ja mondjuk nekem a 600 sem tűnik egy agyon párnázott cipőnek (lehet nagyon megszoktam a pegákat?), a 350 az meg sok kihagyás után biztos eléggé kemény lehet...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16809) margithid válasza kolosanyi (#16807) üzenetére


margithid
veterán

Fogalmam sincs:) Ezt honnan kellene tudni amúgy? Kényelmesnek kényelmes, csillapitása meg majd elválik milyen. Egyébként a legkényelmesebb és legjobb csillapitású cipő amit próbáltam az egy wilson teniszcipő volt, én hülye nem vettem meg annak idején...
egyébként egy tó körül futok, terepen, igaz van benne egy jó rész aszfalt is...

[ Szerkesztve ]

(#16810) kolosanyi válasza margithid (#16809) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#16811) margithid válasza kolosanyi (#16810) üzenetére


margithid
veterán

Neked milyen van amúgy?

(#16812) beltram válasza kolosanyi (#16800) üzenetére


beltram
tag

Azért nem feltétlenül kell több milliót áldozni normálisabb gépre, de sajnos a nagy súly miatt a legolcsóbb (100-200 közötti kategória) még otthonra sem elég. Lényeges, hogy mekkora a keret és meddig-mennyit használnád.
Szerintem tipikusan olyan eszköz amúgy, amiből érdemes használtat venni. Sokan megveszik, aztán pár alkalommal használják, utána meg csak kerülgetik a lakásban. :)
Gyorsan körbenézve, találtam pl ezt és ezt. Főleg az utóbbi tűnik jónak, 160 kg terhelhetőség, 30 év gyártói garancia a vázra és 10 év a motorra nem hangzik rosszul.

pace be with you

(#16813) Polacheck válasza concret_hp (#16808) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Csakahoka... :)

less qq more pewpew!

(#16814) kolosanyi válasza margithid (#16811) üzenetére


kolosanyi
veterán

Asics GT-2000 2-es most. Nekem jó választás volt.

(#16812) beltram
Tényleg egész jónak tűnik, de ebből kijön 2 évnyi kondibérletem, ahol tudok súlyzókkal edzeni, futni, bringázni, evezni és még sok jó csaj is van. Maradok a teremnél. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#16815) kiszi07


kiszi07
senior tag

Én most rendeltem meg a Asics gel pulse 7-t :)

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#16816) Polacheck válasza kolosanyi (#16814) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Pont ezért sosem értem ezt a futopadot otthonra témakört...

less qq more pewpew!

(#16817) concret_hp válasza kolosanyi (#16814) üzenetére


concret_hp
addikt

azért kényelmesebb otthon nyomni, de a juzerek 99%ának valószínűleg nem éri meg :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16818) ígyvanferi válasza concret_hp (#16817) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, nehogy kimozduljon az ember otthonról legalább a rövidke sportolás idejére. Nem is értem. Persze bent meleg van, meg lehet közben nézni a tv-t. Plusz sokkal könnyebb skippelni vagy legalábbis lerövidíteni az edzést, mert biztos, hogy közben szólal meg a telefon vagy lesz kész a mosás, stb.

(#16819) Newboy911 válasza beltram (#16796) üzenetére


Newboy911
tag

Te vagy valaki volt már a maratonmanban lábállás diagnosztikán ?
Vagy teljesítmény diagnosztikán ? Mik a tapasztalatok ?

(#16820) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ha már Puma volt a téma, nem bírtam ki a hétvégén, és futottam egy kört a Faas 200-ban. Legyilkolta a vádlimat rendesen, de ez talán az első használatnak is köszönhető.

Egy dolog nagyon tetszik benne: a cipőnyelv rásimul a lábfejemre, nem mozog össze-vissza, nem csúszik félre, mint pl. a Nike Free-nél. Olyan érzés, mintha tényleg a lábam meghosszabbítása lenne a cipő.

(#16821) margithid válasza Apollo17hu (#16820) üzenetére


margithid
veterán

A 350 nagyon kényelmes, szerintem nem szórakozok, befogom majd azt, csak jöjjön helyre a térdem.
Hiába 3-4 év kihagyás sok és hirtelen volt a terhelés.

(#16822) kolosanyi válasza Polacheck (#16816) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem is van jó pár eszközöm otthon, de igazából tök fölösleges volt. Jó, nem, néha használom, de megérni semmiképp sem érte meg már így utólag.

(#16817) concret_hp
De pont futáshoz ilyen drága eszköz. Ahhoz egy jó ruházat meg egy cipő kell, semmi több. :DDD

(#16823) Cathfaern válasza kolosanyi (#16814) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kondibérlettel az a gond, hogy pl. ami a közelemben van konditerem, ott van 3 futógép meg 2 szobabicikli, magyarul annak az esélye, hogy 17:00-20:00 óra között van szabad eszköz, konvergál a 0-hoz. A város szó szerint másik felébe meg nem fogok átjárni, mert több idő a közlekedés, mint az edzés :)

[ Szerkesztve ]

(#16824) kolosanyi válasza Cathfaern (#16823) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze nem miben helyzet egyforma. Én nem vennék magamnak, nekem nem érné meg. :)

(#16825) borix válasza kolosanyi (#16822) üzenetére


borix
őstag

Elég hamar megtudok fázni de én is azt mondom,hogy 0 fok fölött a futás simán vállalható az alatt már nem esik jól.
Január,február amit ki kell bekkelni de ott sincs végig 0 fok alatt kb összességében 1 hónap esik ki.
Az is számít ,hogy mikor van ideje az embernek reggel vagy délután 5-kor -4 vagy +2 nem mindegy.
pl ha Kanada,Norvégia hidegebb részén élnénk -20 fokban biztos nem futkároznánk oda megérné a futópad(mondjuk ott lenne is rá pénz).

[ Szerkesztve ]

(#16826) gombi01


gombi01
tag

"Az Asics megalkotta a világ eddigi legjobb futócipőjét..."
ASICS MetaRun
Vajon a marketing szöveg elég lesz, hogy vigyék mint a cukrot potom 74.990 Ft-ért?????

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16827) tomcica válasza gombi01 (#16826) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezen rohogunk epp egyik nemzetkozi futocipos oldalon (FB) :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16828) beltram válasza Newboy911 (#16819) üzenetére


beltram
tag

Voltam mindkettőn, utólag a teljesítmény diagnosztikát kicsit feleslegesnek érzem, de maximálisan meg voltam elégedve. Szerintem a lábállás diagnosztika kötelező. :)

pace be with you

(#16829) borix válasza gombi01 (#16826) üzenetére


borix
őstag

Nem az átlag kis pénzű embernek szól lefedik vele a piacot.Pl VW Polo- VW Brivido Monacóban nem a Polo-t veszik.

(#16830) kolosanyi válasza borix (#16829) üzenetére


kolosanyi
veterán

Aki meg megbízható autót akar, az vesz egy Corollát és tojik a VW konszern összes termékére. ;]

(#16831) borix válasza kolosanyi (#16830) üzenetére


borix
őstag

Megbízható mert ők még nem buktak le? De ha jobban ott is utána néznének akkor... :B

(#16832) kolosanyi válasza borix (#16831) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én a széteső TSI motorokra és hasonlókra gondoltam. ;]

(#16833) gombi01 válasza tomcica (#16827) üzenetére


gombi01
tag

(#16827) tomcica:
ennyi pénzért szerintem a cipőbe beleépítettek pár fix tempót...
egyszerűen kiválasztod a 3:30-as ezreket megadod a távot és már tudod is.
Az is lehet, hogy van egy titkos gomb a 2:03-as maratonhoz :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16834) tomcica válasza gombi01 (#16833) üzenetére


tomcica
Topikgazda

normalis ember ilyet nem vesz ;] eleve 300gr feletti az US9 meret,ott mar el is veszitettek mint vevo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16835) gombi01 válasza tomcica (#16834) üzenetére


gombi01
tag

(#16834) tomcica:
nem érteszt Te hozzá!! :))
Ez menő! Lehet benne jampizni, meg kacérkodni! Érdekli is őket, hogy mennyi gramm?! cAzt csodálom, hogy nincs aranyszínű.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16836) margithid válasza gombi01 (#16835) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem sem éri meg ennyiért futócipőt venni. Leárazásokat kell figyelni, 30k-s cipőket meg lehet venni 10-15k-ért, a puma faas 350est is igy vettem kemény 10k-ért.

(#16837) kolosanyi válasza margithid (#16836) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kivéve ha 48-49-es lábad van, mint nekem. Már az is sikerélmény ha kapsz valamit. :DD

(#16838) margithid válasza kolosanyi (#16837) üzenetére


margithid
veterán

A boráros téri adidas outletben 10 éve fél áron, de volt, hogy negyed áron adták a cipőket, ha gondolod és arra jársz néz be!
Ouletexterten is érdemes nézelődni, ott is nagyon jó kis leárazások vannak!

(#16839) concret_hp válasza kolosanyi (#16837) üzenetére


concret_hp
addikt

ja ha bp-n jársz, az adidas outletet érdemes meglátogatni, pár éve az volt a tendencia, hogy 42-43as nincs semmi, amiből meg 1-2 darabok az szinte mind 45+ meg 38-39

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16840) margithid válasza margithid (#16838) üzenetére


margithid
veterán

Ez például a méreted. Igaz nem is a legolcsóbb!

(#16841) beltram válasza kolosanyi (#16837) üzenetére


beltram
tag

Én 20 körül vettem gt1000 gtx-et, nekem is 48-as a lábam. ;)

pace be with you

(#16842) kolosanyi válasza beltram (#16841) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én ezt 22-ért csíptem el tavaly Decában. Először volt szerencsém cipővel. :D

Most nézem, mióta van a Polar Flowban regenerálódásib idő? Tegnapi kondira például azt mondja, hogy "demanding" és 14h pihenést ír elő. :))

(#16843) Polacheck válasza kolosanyi (#16842) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kb egy hete

less qq more pewpew!

(#16844) kilinked válasza kolosanyi (#16842) üzenetére


kilinked
csendes tag

Szerintem az nem azt jelenti, hogy 14 óráig ne csinálj semmit, hanem 14 óra kell a teljes regenerálódásig. Nekem volt olyan futás, amire 8 napot írt.
Egyébként a diary-ban lett egy recovery status fül is, azt is érdemes nézegetni, ha már visszamegy az oszlop a legalsó tartományba, akkor már lehet nyomatni ezerrel, nem kell, hogy teljesen leessen nullára.
Nekem általában sikerül a balancedban tartani, de volt már többször very stained is.

(#16845) tomcica válasza kolosanyi (#16842) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jobb ha meg se nezem,az elmult 4 nap emelt terhelese utan szerintem az iden mar nem engedne edzeni,csak regeneralodni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16846) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ja, én is sz@rok rá nem azért. Tegnap fekvenyomás volt meg függőmérlegek, utána fél óra fokozó futás, most meg deadlift maxolás lesz, fekvő, inverz evezés, illetve 40 perc laza aerob kocogás. :D

(#16847) #78687232


#78687232
törölt tag

Tudnátok ajánlani valami edzéstervet, vagy tippet a fokozatos fejlődéshez? Most már pár hónapja futok, de nem tudom, merre menjek tovább. :(

(#16848) deicide válasza #78687232 (#16847) üzenetére


deicide
veterán

Bővebb info kellene. Most milyen tempót kb milyen pulzussal (vagy ha pulzus nincs, akkor érzetre) futsz, mennyi idős vagy. Hányszor futsz, mennyit, ilyesmi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16849) concret_hp válasza #78687232 (#16847) üzenetére


concret_hp
addikt

edzesonline-n van pár, de attól függ, hogy hol tartasz most :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16850) #78687232


#78687232
törölt tag

Havi szinten most már ~100km megvan (26 vagyok). Még nem igazán alakult ki a rendszeresség, teljesen változó. Az utolsó nyolc hetem így néz ki: 41km, 35, 20, 32, 24, 15, 10, 39.
153 körüli pulzus mellett megvan kb. 6.10-30-as tempó. Ezt 7 km-re kell érteni, mostanában egy-két naponta lefutok ennyit. Ezt a távot szeretem leginkább, nem is kevés, nem is sok.
Ha számít, kb. négy hónapja csinálom.
Az edzesonline-ra majd rálesek, köszi (ezt is)!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.