Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) válasza deicide (#16943) üzenetére



addikt

"A harmadik meg a sz*rás, na arra, mire rávettem a testem, hogy márpedig ezt most 4:10-kor kell..."

Ha neked bevált. :))

[link] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#16952) deicide válasza (#16951) üzenetére


deicide
veterán

Némi időzavarba kerültem, igen, nyilván ébredés után történik meg a procedúra. :DDD :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16953) beltram válasza deicide (#16948) üzenetére


beltram
tag

Hát igen, de neked nem nagyon kell magyarázni a mazochista élvezet jelentését. :DDD

pace be with you

(#16954) beltram válasza inf3rno (#16950) üzenetére


beltram
tag

Nagyon korrekt kis ingyenes(!) verseny, de ha valaki aznap valami pest-környékire vágyik, annak nagyon tudom ajánlani ezt.

pace be with you

(#16955) Gergőke88 válasza beltram (#16954) üzenetére


Gergőke88
addikt

honnan veszed,hogy ingyenes?
"Előnevezés dec. 25-ig diák: 700,- Ft felnőtt: 1400,- Ft nyugdíjas: 1200,- Ft
Helyszíni nevezés: diák: 1000,- Ft felnőtt: 2000,- Ft nyugdíjas: 2000,- Ft "

[ Szerkesztve ]

(#16956) beltram válasza Gergőke88 (#16955) üzenetére


beltram
tag

A Hajag kupára írtam, hogy az, bocs ha félreérthető volt. :)
A Futapestes versenyek is szinte ingyen vannak ennyiért amúgy, én a legutóbbi négy versenyen ott voltam, csak ajánlani tudom. Éves tagdíj amúgy 10ezer ft, amiért az összes versenyre ingyen lehet nevezni.

pace be with you

(#16957) ígyvanferi válasza Gergőke88 (#16955) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sehonnan, nem arra írta, hogy ingyenes.

Köszönöm a reggeli futással kapcsolatos infókat. Ilyenkor télen valahogy semmikor se jó. Tudom, puhány vagyok, de se két órával korábban nincs kedvem kelni emiatt, se tök sötétben nincs már sok hangulatom hozzá, pláne, hogy ilyenkor kiesik az erdőben futás. Napközben meg munka, meg oskola.
Talán azt fogom csinálni, hogy a tempófutást letudom egyik reggel hétköznap, az egyik hosszút futni hétvégén napközben az tökéletes, a másik meg marad kora estére a városban. Igaz most jön két hét szünet, szóval ezt januárban fogom kipróbálni.

(#16958) inf3rno válasza (#16951) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DDD :DDD :DDD :DDD

Buliban hasznos! =]

(#16959) Alg


Alg
veterán

Sweatshopon Garmin akció van, plusz 20% kuponkód is megy rá: 9100000000671

Fenix2 HRM így 150 font :Y :Y majdnem M400 árban van, és nagyon nem egy kategória...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16960) tomcica


tomcica
Topikgazda

A mai delelott Deicide-nek tetszik biztos :DDD

6km hosszu bemelegites,benne 10x100m felkapva,ezutan 10x 400+400m (75 es 95 valtogatva folyamatosan korozve) utana 6km hosszu kifutas = 20km

ezutan 1 banan es 2deci viz utan gyors atoltozes,majd 1 ora bringan 32es atlaggal csurogva,haaaat nagyon akarni kellett mar a veget :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16961) Newboy911 válasza tomcica (#16960) üzenetére


Newboy911
tag

Nem is tudtam, hogy a bicaj is palettán van.

(#16962) tomcica válasza Newboy911 (#16961) üzenetére


tomcica
Topikgazda

augusztus ota bicajozom kiegesziteskent 1 ora masodik edzes (szeptemberben meg usztam is,nyaron ossz 3 honapot)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16963) Alg válasza tomcica (#16962) üzenetére


Alg
veterán

Deicide küldi neked cserébe a bicajos edzésterveket? :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16964) tomcica válasza Alg (#16963) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igyekszem mindent kikerdezni tole :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16965) junkhead


junkhead
aktív tag

Az elmúlt heteket kicsit túltoltam, pár napja érzékeny, feszül, főleg a bal combom, és leginkább a combhajlítóm, futáskor elindulni nagyon nehéz, 1-2 km után már jobb, de a befejezés után megint elég sz.r.
Mellette kettlebellezek is, hát az sem combhajlító barát.
Valami ötlet a nyújtáson kívűl?
Köszi!!!!!

(#16966) Polacheck válasza Alg (#16959) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

:Y

Nem akar valaki egy használt m400-at venni jó áron? ;]

less qq more pewpew!

(#16967) kolosanyi válasza Polacheck (#16966) üzenetére


kolosanyi
veterán

20-ért megveszem, jó lesz barátnőmnek. ;]

(#16968) Cathfaern válasza junkhead (#16965) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyújtás, nyújtás, nyújtás. Esetleg szauna vagy forró fürdő. Meg 1-2 hét pihi, legalább addig amíg semmi fájdalmat nem érzel futás elkezdésekor. Ha nem élsportoló vagy, semmi értelme olyat csinálni ami szokványos izomlázon túlmutat, legtöbb amit elérhetsz az egy sérülés. Szerintem topicból többen is tudnának mesélni hogyan lett a "picit fáj, de túlélem"-ből akár fél éves pihenés. Mondjuk a kettlebell inkább combfeszítő, nem?

(#16969) Polacheck válasza kolosanyi (#16967) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ennyiert csaladon belul is tovabbadnam fateromnak :)

less qq more pewpew!

(#16970) concret_hp válasza Alg (#16959) üzenetére


concret_hp
addikt

a kuponkódot fizetésnél kell beadni? ennyiért lehet veszek 1et :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16971) kolosanyi válasza Polacheck (#16969) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak ugratlak, nyilván nem annyit ér. :D

(#16972) margithid


margithid
veterán

Futás helyett elkezdtem sétálni, tegnap például 8.3 km 1 óra 26 perc alatt. Meg volt ezen kivül is séta, igy a 10 km simán megvolt.
Télen most ezt akarom nyomni, talán talán heti 1 futást majd megengedek magamnak.
Ezzel a sétával mit lehet elérni amúgy hosszabb távon? Kis kardiónak azért megfelel?

(#16973) Alg válasza margithid (#16972) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem a kényelmes tempójú andalgás, hanem kicsit jobban erőltetett, "teljesítménytúrázós" tempó, akkor teljesen jó.

@concret_hp Igen, fizetésnél kell

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16974) junkhead válasza Cathfaern (#16968) üzenetére


junkhead
aktív tag

Rendszeresen szaunázok, de nov. elejétől edzettségemhez/időmhöz képest lehet túl sokat futottam (Zúzmara félmaraton edzéstervet csinálom, de hosszabbakat hétvégén).
Tegnap a fejem is cserbenhagyott, 19-et akartam 17-nél megálltam, sok volt a negatív gondolat, most először nem élveztem a futást, és a combom is vacakolt.

Ma délelőtt nyújtottam, holnap nem futok csak nyújtás, laza erőnléti edzés, szauna, aztán meglátom mi lesz.

(#16975) borix válasza margithid (#16972) üzenetére


borix
őstag

Tempósabb séta + növelni kell a távot,hogy fejlődés legyen 10-15-20-25....km.

(#16976) deicide válasza margithid (#16972) üzenetére


deicide
veterán

Előző télen én is gyaloglással alapoztam jórészt, 8km/h-ról gyorsulva egészen 11.5km/h-ig 21km-en t. Olyan combot és vádlit épített, hogy idén egész sok jó eredményt értem el emiatt (is). Szóval sokan lenézik a gyaloglást, de ha néha kilépve az aerob zónából, gyorsan is mész és növeled a távot szép lassan 12-14km-ig, szép fejlődés lesz tavaszra. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16977) troland26


troland26
őstag

Srácok!

Ajánljatok már nekem légyszíves valami megfelelő minőségű futócipőt olyan 20k-ig . El akarok kezdeni edzeni egy kicsit a télen és az edzőtermi futópad helyett a szabadban szeretnék kicsit futni/kocogni . :R

(#16978) beltram válasza troland26 (#16977) üzenetére


beltram
tag

Szerintem nézz el a boráros téri adidas outletbe, ott mostanság (meg amúgy is) nagyon jó akciók vannak. Konkrét modellt ennyi információból nem nagyon lehet ajánlani, ha biztosra akarsz menni egy lábállás diagnosztikával kezded.

pace be with you

(#16979) tomcica válasza beltram (#16978) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol mondja Beltram,az a multkori 18ezres Adidas Glide Boost nagyon jo aron volt,biztos van meg ott jo aron hasonlo ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16980) Alg válasza beltram (#16978) üzenetére


Alg
veterán

Annyit azért hozzá kell tenni, hogy az outletben nincs lábállás diagnosztika :N
Van viszont -25% mindenre 24-én :DDD igaz csak a Prmier outletes boltban

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16981) Alg válasza Alg (#16980) üzenetére


Alg
veterán

Apropó Adidas outlet, megint van a gore acive shell szélálló futókabátból 13ezerért a futós cuccoknál (ezúttal szürke Supernova).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16982) tomcica válasza Alg (#16981) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na azt annyiert kar otthagyni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16983) concret_hp válasza Alg (#16981) üzenetére


concret_hp
addikt

kezd sok lenni a cucc :D a fenixen gondolkodom, nem tudom megérne-e mondjuk 20K különbséget hogy lecseréljem a 310xt-t kb. a talajérintési idő ami + lehet, ill úszásnál a csapásszám mérés, azon kívül nem sok + funkcióját használnám.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16984) t1 válasza concret_hp (#16983) üzenetére


t1
addikt

Jó az a Fenix 3 :)
Elvileg megkapta most az új BETA frissítésben az új FR630 mutatókat és a laktát küszöb mérést illetve a stress score-t :)

(#16985) concret_hp válasza t1 (#16984) üzenetére


concret_hp
addikt

hogyan mér laktátot az óra??

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16986) t1 válasza concret_hp (#16985) üzenetére


t1
addikt

[link]

Hogy ez mennyire megbízható? Kitudja :)

(#16987) Alg válasza concret_hp (#16985) üzenetére


Alg
veterán

Olyat is láttam már ami vér oxigénszintet mér, azt sem tudom mennyire lehet tudományos módszer :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16988) Cathfaern válasza Alg (#16987) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Véroxigénszint elég könnyen mérhető, orvosi méréskor is egy egyszerű ujjracsíptethető cuccot használnak, valami ilyesmit: [link]

(#16989) concret_hp válasza Cathfaern (#16988) üzenetére


concret_hp
addikt

jó de ez nincs az órához :D vagy ez ugyan az? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16990) Cathfaern válasza concret_hp (#16989) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amit Alg linkelt, az ezt tudja :) Csak arra írtam, hogy szemben mondjuk egy VO2max-al vagy akár csak kalóriával elég egyszerűen és olcsón mérhető. Szóval jó esély van rá, hogy a linkelt kütyü is mérje, és ne csak valami kalkulált szám legyen.
Mondjuk ettől még borzasztóan drága, mert ha jól értem az oxigén szintet és a pulzust nem tudja folyamatosan mérni, hanem rá kell fogni. Ennyi erővel vehet egy külön oxigénszint mérőt is az ember $20-ért. Ha meg csak a pedometer része kell, arra ott a miband $10-ért. Viszont karperec kategóriában az egyik legvállalhatóbb kinézetű amit láttam, és még órája is van :) Fele ennyiért vennék is egyet :U (főleg hogy nekem asztma miatt még jó is lenne időnként oxigénszintre ránézni)

[ Szerkesztve ]

(#16991) gombi01 válasza deicide (#16976) üzenetére


gombi01
tag

(#16976) deicide:
mennyi km-t futsz egy héten?
nekem most csak kb70körül jön össze heti 5 edzésből (kb5 és fél 6óra), de talán tavaszra meglesz a 80is. Ez is elég sok idő, ennél több csak akkor lehetne ha nem lenne más dolgom... Jó lehet ez a gyaloglás de az is rettentő időigényes főleg az elején.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16992) deicide válasza gombi01 (#16991) üzenetére


deicide
veterán

Jelenleg semennyit, bringázom, pici pihenő van. :)
De általában 70-80km körül.
Kedd/Szerda/Csütörtök 14-15/nap (~45km)
Szombat/Vasárnap 16-17/nap (~32km)

A hétköznapiak legfeljebb 1 óra 10 percesek, de inkább 1 óra közeliek, a hétvégiek 1:15 körül
Emellett van legalább 1, de inkább 2 bringa, olyan 1.5 óra/alkalom.

A gyaloglás valóban időrabló, de csak ha lassan mész. ;] 6:00 alatti tempóval már a pulzus is fent van és a tempó is jó, 1 óra alatt 10km felett lehet tolni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16993) gombi01 válasza deicide (#16992) üzenetére


gombi01
tag

Nekem is kb egy órás a hétköznapi a hétvégén meg csak hosszabb. Kellene egy görgő nekem is, hogy tudjak tekerni...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16994) deicide válasza gombi01 (#16993) üzenetére


deicide
veterán

Annyi idő elég egy jó téli alapozáshoz azért és majd tavasszal kigyorsítasz.

Görgő nekem is jó lenne, a kamrában el is férne és ott kellemes 15 fok van fűtés nélkül. De a jelen 3-4 fokokban még kint tekerek, figyelmet fordítva a térd beöltöztetésére. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16995) tomcica válasza deicide (#16994) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem futetlen szobaban van a gorgo,lehet bent vagy 7 fok max,egyelore vigan elvagyok,rovidujju es kisgatya

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16996) deicide válasza tomcica (#16995) üzenetére


deicide
veterán

Jó, de te Szibériában is kisgatyában tolnád. Mezítláb. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16997) tomcica válasza deicide (#16996) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak ott valami viszkozisosabb anyaggal kell majd kenni a lancot ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16998) anorche1


anorche1
őstag

Húzódásra milyen krémet használtok, ajánlotok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16999) beltram válasza anorche1 (#16998) üzenetére


beltram
tag

Elsősorban pihentetés, ha nem vagy a kemikáliák ellen akkor a diklofenák tartalmú krémek elég hatékonyak. Amúgy lóbalzsam, árnika, fekete nadálytő is jó lehet.

pace be with you

(#17000) junkhead válasza beltram (#16999) üzenetére


junkhead
aktív tag

Pár napja használom az SMR hengert + nyújtás, szauna, mintha kicserélték volna a futóművet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.