Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) inf3rno válasza Apollo17hu (#16700) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Minden lehetséges. :D

Buliban hasznos! =]

(#16702) Gergőke88 válasza inf3rno (#16699) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem te sosem fogsz órát venni... :U

(#16703) Cathfaern válasza Gergőke88 (#16702) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért lássuk be, hogy ezek az órák semmi olyat nem tudnak, amit ne lehetne vagy már meglévő (mobil) vagy olcsóbb eszközzel megoldani. Igen, akkor lehet kicsit előre rá kell készülni, és/vagy több eszközt vinni, és/vagy macerásabb, de alapvetően hobbi sportolóknak egy ilyen óra inkább csak kényelmi eszköz. Ehhez képest azért relatív drágák, és innentől az embernek elég nagy elvárásai lesznek feléjük. És ehhez képest erőteljes hiányosságok vannak majdnem mindegyiknél. Én már akkor terveztem GPS-es órát venni amikor még aktívan bicikliztem, márpedig annak már több, mint két éve. De azóta se találtam olyan modellt, amire azt mondtam volna, hogy igen, ez tud mindent amit szeretnék, úgy tudja ahogy szeretném, és biztos hogy nem fogom azt érezni a fél év múlva kijövő újabb modelnél, hogy basszus ezt kellett volna megvenni. Nyilván, ha muszáj lett volna, már rég találtam volna megfelelőt, de azért ez messze nem az a kategória.
Szóval én teljes mértékben megértem inf3rno kollégát :)

(#16704) kilinked válasza Alg (#16692) üzenetére


kilinked
csendes tag

Tudtok ajánlani olyan Adidas cipőt, amit érdemes lenne megvenni ebben az akcióban?
Paramétereim:
Neutrális lábállás, városban futok leginkább, aszfalt ill. patakparti föld/kavicsos út.
82kg, kb. heti 3-4 futás 25-35km közepes tempóban.
Most egyébként egy Saucony Grid Cohesion 8-at koptatok, azzal megvagyok elégedve.
Adidasok milyenek? Pár hónapja próbáltam egy ultra boostot, az bejött csak hát 55k, az még -30%-al is drága nekem. Gondolom vannak régebbi modellek is, amik már használják a boost technológiát (vagy ez csak egy marketingfogás) és elérhetőbbek az átlagembernek is. Van valakinek tapasztalata?

(#16705) borix válasza Cathfaern (#16703) üzenetére


borix
őstag

Nem egy magyar pénztárca barát árak.Nyugati országokban megveszik.Ott olyan mintha nálunk 20-25e árulnák a Fenix3.

(#16706) beltram válasza Apollo17hu (#16690) üzenetére


beltram
tag

Ebben az időben már ajánlott a térdet védő, legalább 3/4-es nadrág. Az ízületek ugyan nem fáznak, de nem azonnal jelentkeznek a problémák, hanem lehet hogy csak 5-10 év múlva.

pace be with you

(#16707) inf3rno válasza Gergőke88 (#16702) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát idén már biztosan nem. A lista alján van, megelőzi a házi odroid xu4-es szerver meg egy új szünetmentes. Amúgy sem szeretek annyira hidegben futni, mindig torokgyulladást kapok tőle. Most inkább bent tornázom a melegben. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#16708) concret_hp válasza Cathfaern (#16703) üzenetére


concret_hp
addikt

arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy egy 920xt mit nem tud a bringázáshoz :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16709) inf3rno válasza Cathfaern (#16703) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem az lett volna, hogy július óta minden komolyabb futás után egy hétig fáj a lábam, akkor rászántam volna a pénzt egy Suunto-ra. Így viszont elment egy kicsit a kedvem a futástól és inkább más sportokkal próbálkozom, amikben legalább minimális sikerem van. Most már az is sikernek számít, hogy egy edzés után rá 2 napra képes vagyok letolni még egy edzést. Úgy meg nincs értelme 70k-t költeni egy órára, hogy szinte nem is használnám. Annyira azért én sem vagyok eleresztve anyagilag. Várok tavaszig, hátha addig helyrejön a sarkam. Volt már ízületi problémám a térdemmel, annak kellett több év kihagyás, hogy helyrejöjjön, lehet, hogy most is ugyanez lesz. Tavasszal veszek új cipőt, a régit meg kukázom, aztán meglátjuk.

Buliban hasznos! =]

(#16710) Cathfaern válasza concret_hp (#16708) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kezdésnek az ára :) Aztán nem látom hirtelen, hogy pedálfordulat / sebességmérőhöz tud-e csatlakozni. Illetve ha tud, akkor ha ezeket még hozzáveszem, akkor főleg az ára :) Ja és ez még nem tud telefonos értesítéseket megjeleníteni, ami nekem ugyancsak szempont lenne, mert nem csak sportoláshoz használnám.

(#16711) inf3rno válasza Cathfaern (#16710) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az árat én is sokallom, és valahogy az az érzésem, hogy a miniatürizálás is egyre kevésbé lehet kifogás ebből a szempontból. [link]

Buliban hasznos! =]

(#16712) concret_hp válasza Cathfaern (#16710) üzenetére


concret_hp
addikt

azért az kemény lenne ha ennyi pénzé' nem tudna pedálfordulatszámmérőhöz csatlakozni :D

a telefonos értesítés az sztem nem sportóra kategória :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16713) gombi01 válasza Cathfaern (#16710) üzenetére


gombi01
tag

(#16710) Cathfaern:
mivel jelenleg ez a triatlonos csúcs óra garminéknál tud mindent ami fontos kerékpározás közben,
telefon téren ha van BT4-ed sms, email, hívás értesítés szintén van. Abban igazad van, hogy egy power meter-es hajtókar vagy pedál nem 5 forint :)
teszt

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16714) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] myprotein tabi akció, van 1-2 elég jó ár közös rendelés érdekel valakit? (ma)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16715) Alg válasza Cathfaern (#16703) üzenetére


Alg
veterán

Én kb. a fenix2-ben találtam meg ezt a "nem kell más" érzést.

Van barometrikus magasság, lehet rá track-et (sőt, térképet, bár az nem sokat ér) tölteni, tud alap telefonos értsítéseket (így túrán ha a telefon a zsák alján van lenémítva akkor is látom ha hívnak), és még jól is néz ki, simán viselem irodában is mindennapi órának. Illetve ha esetleg egy VIRB-et beszereznék azt is tudnám róla vezérelni.

Több nekem nem kell, sőt, talán még ez is sok...

Pontossággal sose volt gondom, se a 620-nál, se ennél eddig... (mondjuk nem is nagyon figyeltem a pillanatnyi értékeket, pár percenként egyszer-egyszer pillantok rá hogy a pulzust meg a (rész)távot ellenőrizzem, több nem kell)

Jah, Multinavban is van blekkfrájdéj

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16716) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

a pestiek fekete pentekezhetnek

egyre gondoltunk :D

ez pl nekem ennyit megerne:

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16717) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Puma Faas-nál mit jelentenek a számozások? 200, 300, 500 és 600 van leárazva. Kép alapján úgy tűnik, hogy minél nagyobb a számozás, annál több anyag van benne. 200 vagy 300 mennyire kemény/minimal?

Múlt héten rendeltem volna új cipőt, de a webshop eddig nem jelentkezett, ezért rendelnék máshonnan.

(#16718) Alg


Alg
veterán

Apropó, még mindig van egy eladó Garmin 620-am (fehér-narancs), ha valakit érdekel, csak nem hirdetem míg nem megyek haza "végleg", viszont ünnepek környékén BP-en leszek

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16719) bandus válasza Alg (#16718) üzenetére


bandus
veterán

Abszolut kivancsisag, hogy mennyire gondoltal?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16720) tomcica válasza Apollo17hu (#16717) üzenetére


tomcica
Topikgazda

minel nagyobb a szam annal parnazottabb (es nehezebb) a cipo...500-600-ig azert nagyon konnyuek mind,en a regi 500-at nyustolom 35euro volt,van egy 300-as is a szekrenyben meg,na abban nem sok anyag van :D

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16721) tomcica


tomcica
Topikgazda

hazaert a cipo: Adidas Takumi Ren (szep narancssarga holland szin :D ) mivel szep 24 ota ciklusban vagyok,igy matol inditottam egy lazabb hetet (minoseg marad,de mennyiseg 50% csak) egybol 4x400m (R200) oregoni,haaaat az elso elszalad 59vege,61vege,64 es 65mp szoval jol vizsgazott a cipello,par perc utan ugy ereztem,mintha ram ontottek volna - ez mindig jo jel - porgos,kemeny,de azert egy kis parnazottsag van benne,hasonlit erzesre az Adios 2-re (a boost nelkulire,ugye ebbe sincs) de egy picit hajszallal puhabb,torzios villa hosszantilag van talpkozepen,az tol elore mint allat,ha megfeleloen tudja az ember hasznalni (ergo nem sarokra erkezik)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16723) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Nike cipőknél mi a különbség a 'sima' és az 'MSL' végződésű között?

(#16724) kilinked


kilinked
csendes tag

Adidas energy boost 2 esm cipőről van valakinek véleménye ill tapasztalata? Jó és rossz is jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#16725) tomcica válasza kilinked (#16724) üzenetére


tomcica
Topikgazda

futotarsnak volt a sima Energy Boost-ja imadta,aztan vette ezt az ujabbat es valami nem mukodott neki olyan jol,hasonlo cipo,de a gyarto a talpan a gumireteget valtoztatta es szerintem merevebb lett,jobban szerette az elso kiadast,a simat....ez mondjuk nem jelenti azt,hogy masnak ne lenne jo az ESM verzio

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16726) Apollo17hu válasza tomcica (#16720) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Rendeltem egy 200-ast (olcsóbb volt, mint a többi :) ), 5 perce meg is hozta a futár. Ilyen Puma-tatyóban jött az áru, először azt hittem, Mikulás-csomag. :D Tavaszig a szekrény mélyén fog pihenni, utána kiderül, bírja-e a lábam a cipőt.

(#16727) Newboy911 válasza Apollo17hu (#16726) üzenetére


Newboy911
tag

Érdekes, nem is úgy néz ki mint egy futócipő.

(#16728) Apollo17hu válasza Newboy911 (#16727) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Bocs, azt csak illusztrációnak raktam be, de most lőttem róla egy képet telefonnal:

Ha valakit érdekel, innen rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#16729) ígyvanferi válasza Newboy911 (#16727) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az nem a Faas 200-as, csak valami random cipő, a tatyó miatt linkelte Apollo, ha jól sejtem.
Tök jó az a táska egyébként, mindennapi bevásárláshoz használom, amikor nem kell sokat, nehezet hazavinni a boltból. Biciklin is jól vihető, csak ráfűzöd a csuklódra, nem lóg le túlzottan.

[ Szerkesztve ]

(#16730) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok,

régen olvastam a topicot, így elnézést, ha volt már téma: a Multinavigátorban, leárazásos feketepéntekes téma még hétfőig. Aki Inov8-ben gondolkodik, az talál minden modellből jóárasítottat, még méret is van (más is van bőven, engem ez érdekelt).

Két fő kritérium: Weben kell megrendelni és KP-ban fizetni, illetve a Black Friday-es listából kell kiválasztani a terméket, nem a "normál" adatlapról (jobb oldalt az akciós cikkoszlopot tessék bogarászni hozzá):
http://multinavigator.hu/cikk.php?id=5604

Hoztam gyorsan egy F-Lite 240-est és egy Race Ultra 290-et, meg még pár apróságot, így már elleszek a téli szezonban valahogy. Muszáj lesz bejáratni mindent. :D

Szerk: éééés igen, sikerült megtalálnom
(#16716) tomcica
HSZ-ét ;)

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#16731) tomcica válasza DBAtti (#16730) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor be is vagy vasarolva,mehet az edzes,az F-lite-ra azert majd ugyelj,az meg tudja dolgoztatni a vadlit,bokat de rendesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16732) Newboy911 válasza Apollo17hu (#16728) üzenetére


Newboy911
tag

Neked volt (van) kinvarad, ahhoz képest milyen az új csuka ?
Méretbe ugyanazt rendelted ?

(#16733) Apollo17hu válasza Newboy911 (#16732) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Volt Kinvarám, de sajnos már tavaly megadta magát (szétszakadt a kislábujjnál). Ami különbséget látok, mintha a Faas 200 kicsit keskenyebb lenne. Ja, és láthatóan kevesebb anyag van benne. Olyan vékony a háló rajta, hogy a zoknimat látom, ha felveszem a cipőt.

Méretben egy fél számmal nagyobbat rendeltem (44 helyett 44,5), mert már korábban is tapasztaltam, hogy tényleg igaz, hogy futás közben a beinduló vérellátás miatt "dagad" az ember lábfeje. Így lakásban felpróbálva van egy kis hely a lábujjaim után, de futás közben ezt nem fogom érezni, és nem is fog szorítani a cipő, ha már néhány kilométert megtettem.

Kipróbálni csak tavasszal fogom. Addig még van egy Nike Free v3, ami szintén szakad szét, de pár hónapot még kibír.

(#16734) concret_hp


concret_hp
addikt

na 3 hét szünet után kipróbáltam a faas600-at, jónak tűnik, kicsit keményebb, mint a pega, de puhább, mint a kinvara vagy a free 5 :)
de hogy mennyire el tud az ember puhulni pár hét alatt :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16735) Fboy


Fboy
aktív tag

Endomondon kívül tudtok olyan free appot, ami hasonló funkciókkal rendelkezik, de a bővebb statisztika része a free verzióban is elérhető?
Illetve visszaolvasgattam a topikban a GPS mintavételezéssel kapcsolatban, miszerint az endo 5-8mp-ként, az adidas micoach 1mp-ként vesz mintát. Viszont ezt a a micoachot nem találom a play áruházban, a jelenleg adidas train&run néven futó app ugyanaz lenne?

(#16736) borix válasza Fboy (#16735) üzenetére


borix
őstag

Az 1mp még nem garancia a pontosságra.[link]
miCoach multi-sport

(#16737) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Neutrális cipőt keresek max 20e-ért. (Ez a legvége!!!) Külföldi és magyar rendelés is szóba jöhet, márka mindegy. Földúton/betonon szoktam futni. Ami eddig szimpatikusnak tűnt: GEL RUNMILES ASICS, Asics Gel Impression 8

(#16738) beltram válasza jackbacsi87 (#16737) üzenetére


beltram
tag

A HERVIS-20 kuponkóddal -20%.

pace be with you

(#16739) bandus válasza concret_hp (#16734) üzenetére


bandus
veterán

nekem mondod? :D én ilyeneket futok [link] ezt teszi két és fél hónap.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16740) t1 válasza bandus (#16739) üzenetére


t1
addikt

Nyomjad csak :)

Én ma résztávoztam 8x400R200+200m : [link]
benne egy 22:14-es 5K PB-vel hónapzárásnak tökéletes volt :)

Amúgy az eddigi legtermékenyebb hónapom volt :
[link]

(#16741) tomcica válasza t1 (#16740) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a mai nekem is ilyen lett 11 x 150m (R50) = 6perc 32mp osszido

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16742) deicide válasza tomcica (#16741) üzenetére


deicide
veterán

2:58-as ezrek. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16743) tomcica válasza deicide (#16742) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majdnem,mert -50m a vegen tizenegyedik lassu mar nem volt :P de azert igy is emberes :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16744) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Szeretnék futni kint, amikor van időm. Csak egy probléma van, hogy nem vagyok hozzászokva ehhez a hideghez. Tudnátok nekem kezdőnek tanácsot adni öltözéshez, hogyan kell ilyenkor ruházkodnom, hogy bírjam az egyórát?

Esetleg, ha decathlonos cuccokat is linkelnétek, mint példát, megköszönném (én azt az áruház preferálom minden szempontból) :R

We are only Stardust...

(#16745) bandus válasza Jinxb1rd (#16744) üzenetére


bandus
veterán

[link]

hidegebb időben, -10 - -12 fokig ehhez sapka plusz téli aláöltöző alul és felül is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16746) concret_hp


concret_hp
addikt

rendeltem wiggle-ről pont hétvégén. 7db cucc 3 csomagban fog jönni, mert 2 kifogyott ideiglenesen, mire söszerakták volna a csoamgomat és utána már nem tudják egybe rakni :D így 120Ł-nyi cuccot 3 db trackelt csomagban küldenek :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16747) Cathfaern válasza Jinxb1rd (#16744) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha nem fúj a szél, akkor a legnagyobb gond a torkod lehet. Szóval ha nem vagy hozzászokva, akkor kezdetben jobb ha legalább a szád előtt van sál / kendő, de még jobb ha az orrod előtt is. Nem kell vastag prémes sál, de közvetlenül szívd a levegőt. Illetve sáltól függetlenül is, törekedni kell arra hogy inkább csak az orrodon vedd a levegőt, szádon csak kifújd.

(#16748) Jinxb1rd válasza bandus (#16745) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Húha. És ennyi elég is? :F Csak egy futónadrág és annyi? Azért kezdésnél nem lehet túl meleged

We are only Stardust...

(#16749) t1 válasza Jinxb1rd (#16744) üzenetére


t1
addikt

Saját "setup" :)

Deicide

Garmin Connecten ismerősöm Minczér Albert ( [link] nézegetem az edzéseit, 1:09-es 21,5 km 3:12perc/km 164 átlag pulzus :D , nem gyengék ezek az idők ilyenkor nagyon elveszettnek érzem magam :D Kár is volt felvenni mert a heti ranglistát eddig a TOP 3-ban végeztem de amióta fent van heti 100km körül tesz fel :D

(#16750) inf3rno válasza Cathfaern (#16747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Símaszkban futottatok már? Nekem van egy itthon, majd kipróbálom, ha komolyabbra fordul az idő. :-)

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.