Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) gombi01 válasza deicide (#16150) üzenetére


gombi01
tag

múltkor 14x200m futottam de azt épp elég volt leszenvedni...
futás közben 30-ig már elszámolni is mission impossible ahhoz már krétát kellene vinnem és csíkokat húzkodni a rekortánra, hogy hol tartok.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16152) deicide válasza gombi01 (#16151) üzenetére


deicide
veterán

Ezt mondjuk a Fénix3 megteszi helyettem, létre szoktam hozni Garmin Connecten egy edzést 200/200-ra és az ismétlésszámot megadom tetszés szerint, aztán csak elindítom az edzést és csilingel, ha elfogyott. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16153) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

ki milyen SMR hengert ajanl?

kis kereses utan erre jutottam: [link]

(#16154) concret_hp válasza eastsider (#16153) üzenetére


concret_hp
addikt

én sportsdirecteset rendeltem, nincs vele gond és van röcskös meg sima része is

vagy fullba vagy sehogy :D

(#16155) inf3rno válasza gombi01 (#16151) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor nem csak én vagyok úgy, hogy nem tudok tíz körnél tovább elszámolni. :DD

Buliban hasznos! =]

(#16156) tomcica válasza eastsider (#16153) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem pont ilyenem van,meg szinben is...teszi a dolgat,ha lett volna keznel a rucskosebb fajta akkor azert azt vettem volna :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16157) eastsider válasza tomcica (#16156) üzenetére


eastsider
nagyúr

thx.
itt nem talaltam a durvabb bordazatut.. akkor berendelem szerintem. mindenkeppen kelleni fog

[ Szerkesztve ]

(#16158) tomcica válasza eastsider (#16157) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert nezz szet,mert ilyet meg hasznaltan is be lehetne vallalni (mit ronthatnak el rajta?! ) 10ezer ft nagy penz felenk (is) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16159) eastsider válasza tomcica (#16158) üzenetére


eastsider
nagyúr

merre találok ilyen cuccokat használtan? van valami fórum?
egyébként kell az 1m széles cucc? gondolom azért hasznos, mert mindkét lábam ráfér egyszerre, meg a hátam is (kb 2x :D )

(#16160) gombi01 válasza eastsider (#16159) üzenetére


gombi01
tag

Nem kell 1m simán ketté szokták vágni. Nekem is ilyen vágott van és bőven elég az is a könnyfakasztáshoz :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16161) anorche1


anorche1
őstag

Ti 4000m -t versenyen, verseny tempóban, kb. milyen pulzussal futnátok le?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16162) imyourfriend válasza gombi01 (#16160) üzenetére


imyourfriend
őstag

Na jah, elég egy 50cm-es darab is a hengerezéshez. Személy szerint crossfitt előtt nyújtáskor illetve utána lazításkor szoktam használni ilyen eszközt. :)

(#16163) tomcica válasza anorche1 (#16161) üzenetére


tomcica
Topikgazda

180+

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16164) eastsider válasza gombi01 (#16160) üzenetére


eastsider
nagyúr

akkor lehet megveszem a 45cm-t
ez vagy ez ajanlottabb inkabb? [link] [link]

(#16165) Xabi78 válasza eastsider (#16164) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én most vettem a decathlonban rövid belül üregeset 8k-ért, szrintem jó, és 1-3kval olcsóbb, mint bárhol máshol.

Cave canem!

(#16166) eastsider válasza Xabi78 (#16165) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem gaz, hogy belul ureges?

(#16167) anorche1 válasza tomcica (#16163) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R
Nekem végül átlag 181 lett, 215 -ös maxxal (ez mennyire lehetséges? félre mért volna az óra? eddig a max 198 volt, de itt versenyen a végén tényleg mindent bele adtam), 18:45 -ös idővel.
Ezen mennyit javíthatnék, ha most elkezdenék tényleg rendszeres alacsony pulzussal futni tavaszig?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16168) deicide válasza anorche1 (#16167) üzenetére


deicide
veterán

4:00/km-ig egy jó alapozást követően tavasszal szerintem ki tudsz gyorsulni, azaz 16 perc környéke kb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16169) anorche1 válasza deicide (#16168) üzenetére


anorche1
őstag

Most nézem, hogy áprilisban versenyen 1500m -en 4:53 -at, másnap 3000m -en 10:47 -et futottam. Utóbbi 3.6min/km, míg a mai teljesítményem 4.6min/km. Ennyit számítana az, hogy tavasszal napsütéses időben rekortánon futottam, most meg Miskolc repterén, gyakorlatilag egy csúszós mezőn, 10fokban és szakadó esőben?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16170) deicide válasza anorche1 (#16169) üzenetére


deicide
veterán

Rekortán vs terep, jó idő vs rossz idő, ezek simán összeadhatnak ennyit. Vagy ha a kettő között eltelt időben nem tartottad karban a sebességet, akkor az is kopik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16171) tomcica válasza anorche1 (#16169) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10tulso feles 3K-val egy 17vege 5K jon ki,sokat szamit mar az is h milyen evszak van es hol tartasz az edzesperiodusban..a 4:53as 1500-at viszont lassunak tartom,ergo kell majd oda rendes anaerob-al tuzdelt (resztavozassal akar elohozhato) kigyorsitas

215os pulzust sokallom,195 felett mar igen csalokasak a pulzusmero altal adott adatok

jo kis oszi/teli felkeszulessel,tavaszi kigyorsitassal szepet lehet ebbol faragni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16172) anorche1 válasza tomcica (#16171) üzenetére


anorche1
őstag

Az 1500 -at nagyon nagy elfutottam, plusz valamiért betapadt az orrom, nem kaptam azon keresztül levegőt. Megy az jobban is, csak akkor rossz napom volt :)

Elmegyek ma a decathlonba nézni pár ruhát a hideg időre. Futás mellet még görgőzni is rendszeresen fogok, és mellettük ott van még heti 2 taekwondo edzés is.

Jó lenne végre egy érmet szerezni, 3000 -en 10 másodpercen múlt a 3. hely.

És köszi! :R

Szerk.: Ha sok a 215, akkor mennyit írjak az órába maxnak? Mennyi legyen a pulzus tartomány amiben fussak?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#16173) tomcica válasza anorche1 (#16172) üzenetére


tomcica
Topikgazda

osz/telen 180 a max,inkabb legyen mennyiseg...tavasszal majd mehet 195-200 de a tavasz tulso felen (nem marcius!)

10mp-t 3K lehet gyorsulni,innen plane,messze nincs az meg maxolva ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16174) Xabi78 válasza eastsider (#16166) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nem gáz, a belseje egy műanyag cső, a külseje meg polyfoam. Ilyesmi, mint ez:

KÉP

Szerintem jól használható, kis helyet foglal, funkcióját betölti :)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#16175) tomcica válasza Xabi78 (#16174) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyzem amelyiken ilyen lyuk van az meg praktikusabb (utazasnal foleg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16176) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Zoltán! A tempó megmaradt, bár most csapadékos időben és hidegben futottam. Mindenesetre számítok egy 23:10-23:30-as időre hisz 5km-en a legjobbamtól 1 perccel elmaradtam azért.. [link] Persze a futás nem erősségem, ettől független igyekszem majd tisztességesen helytállni szerdán. ;]

(#16177) ígyvanferi válasza imyourfriend (#16176) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez már szép idő. Ha minden egyéb klappol, biztos jobbat mész ennél majd a versenyen. :K
A tempódon kellene kicsit finomítani, hogy ne hullámozzon ennyire. Szerintem ez a folyamatos lassítás, gyorsítás baromi sok extra energiát felemészt. Már nem tudom kedden milyen volt az idő, lehet amiatt. Kerülgetted a pocsolyákat mondjuk. Tegnap már jó volt a terep, csak az első szakaszon volt sár, de a bakháton azért lehetett tolni.
Persze lehet ám, hogy én is így futok, csak kütyü hiányában nem tűnik fel.

(#16178) deicide válasza ígyvanferi (#16177) üzenetére


deicide
veterán

Az egyenletes tempó témához, ehhez nekem érzésre legalább 1.5 év kellett, mire ráéreztem, hogy szinte mp-re ugyanazt a tempót toljam hosszú kilométereken át. Mondjuk itt sík volt a terep, másnap és harmadnap azért voltak kilógó tempók a Balaton északi oldalán. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16179) ígyvanferi válasza deicide (#16178) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor csak gondoltam, hogy nagyjából egyenletesen futok.

(#16180) imyourfriend válasza ígyvanferi (#16177) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hétfőn futok egy alapozó darabot, ilyen 5:00-5:10/km környékén, aztán a szerdai. Mellesleg éreztem, hogy magamhoz képest tudom kontrollálni az iramot valamint a legvégén bele tudtam húzni még egy picit. Amúgy nem gondoltam volna, hogy 25 perc környékén futok egyáltalán, mikor még annó 1-2 éve 28-29 perc környékén értem be és készültem feldobni a talpamat.. persze még mindig hasonló szinten járok, de legalább már élvezem a futást. :) Meg mostanában kezd jobban menni a bringázás is, ilyen ha az ember kevesebbet iszik a megszokottnál illetve egyáltalán nem iszik. ;] ;]

(#16178) deicide: Gratulálok, kezdesz valami példakép félét ölteni. :DDD :C

(#16181) Alg


Alg
veterán

Én tegnapelőtt este teszteltem az alapozó tempót: 6:20, 130-135 körüli pulzuson... Ennél lejjeb nem megy, szóval ez lesz a bázis - most lehet gyűjteni a km-eket és megklátjuk tavaszig meddig jutok.

Apropó, van itt az ablak alatt egy viszonylag kellemes emelkedő - nem túl hosszú, nem túl magas, talán 100m/15m lehet, vagymég annyi sem. Ez megfelel dombedzéshez? Mondjuk 2 hetente egyszer 20x? Vagy hogy lenne ajánlott?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16182) gombi01


gombi01
tag

deicide:
Jó versenyt mára!!! Küld szét a 'gépet' :)

én is megyek Várpalotára, egész jó futóidőnek néz ki.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16183) tomcica válasza Alg (#16181) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az tokeletes dombedzesnek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#16184) t1 válasza gombi01 (#16182) üzenetére


t1
addikt

Had menjen :D Ott tali ;)

(#16185) gombi01 válasza Alg (#16181) üzenetére


gombi01
tag

Alg:
Tomcicától ilyent kérdezni??? borítékoltam volna, hogy 100x100 :)

Tomcica: mi ez az engedékenység? :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16186) deicide válasza gombi01 (#16182) üzenetére


deicide
veterán

Neked is! Itt is kisütött a nap, jó lesz. :)
Ha minden összeáll, akkor 30km jó volna 2 órán. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16187) Alg válasza gombi01 (#16185) üzenetére


Alg
veterán

Gondoltam ha neki 100x, nekem elég lesz 20x is elsőre :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16188) t1


t1
addikt

Nah megvolt a 22. Várpalota félmaraton .

Azt hiszem idén ennyire futotta [link], de 100%ban elégedett vagyok, hogy nyár elején 1:50:00 körüli FM-t szerettem volna futni, most meg ha nincs is meg óra szerint a 21km, de olyan 1:41:00 lehetett volna az időm aminek nagyon örülök főleg abban a tudatban hogy 10K-n is meg van az egyéni rekordom 47:12 :))

Gombinak és Deicide-nek is gratula :R

(#16189) bandus válasza t1 (#16188) üzenetére


bandus
veterán

Gratula! Szerencsere sok nagyon jo futo van itt (komolyan mondom ez az egyik leginkabb 'szakmai' topik a ph-n) de nekem te nyujtod a legnagyobb motivaciot, hogy kondi es gyerek mellett is ennyire gyorsan tudsz fejlodni :R azt hiszem 5 het kihagyas utan jovo heten nekikezdek enis a munkanak :) persze a tobbieknek is gratula!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16190) t1 válasza bandus (#16189) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm szépen, nagyon jól esik ezt hallani :B Talán pont ezért is tartok itt mert sok ember engem is motivál, Tomcica szakmailag segíti a dolgokat és öröm megosztani veletek az edzéseket :) A család a másik része a dolognak mindig elkísérnek és baromi jó érzés látni őket a befutó előtt ahogy a kis srác integet neked, ma meg is könnyeztem :D, ennek ellenére úgy alakítom a dolgokat amíg ők alszanak addig edzek hogy 100%-os legyen a napunk :)

(#16191) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Grat mindenkinek!
Nekem ma az eddig sikerült legjobb alapozás 25 km-en és a bándi kilátó átadásának alkalmából rendezett 12 km-es túra letolása volt a cél. (Az övet ide nem vittem magammal, így pulzusértékek nincsenek.)

[ Szerkesztve ]

(#16192) gombi01 válasza t1 (#16190) üzenetére


gombi01
tag

(#16190) t1: Gratula!!!
Látod mondtam Neked tegnap, hogy ne szarozz és gyere, megérte eljönni !

Nekem is sikerült egy percet javítanom a tavalyi időmhöz képest, ezzel a Veterán I. kategóriában III. lettem. (I.hely :75perc; II.hely: 82perc; III.hely: 87perc)

deicide: várjuk a beszámolót !

(#16191) Rabbitf_24: jó kis hely 2 hete feltekertem montival az egyik triatlonos (2x IRONMAN) haverral de majd kiköptem a tüdőm.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#16193) t1 válasza gombi01 (#16192) üzenetére


t1
addikt

Gratula szép idő :R A kép nem jó :F

Rabbit: Te sem unatkoztál ma :R

(#16194) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Na én meg jó beszo..tam a héten... Futottam 3 egymást követő napon a hét elején. A második nap a táv végén éreztem egy kicsit a bokám. Na a 3 nap is csak kimentem és a táv végén már jobban fájt... Most meg meg nem nagyon tudok futni... :(((

A diagnózis szerintem ez lesz , mivel a tünetek szinte ugyanazok:

[link]

Ha lábujj hegyre akarok állni féllábon majd besz..ok...

Volt már valakinek hasonló problémája?? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16195) deicide válasza t1 (#16188) üzenetére


deicide
veterán

Szép volt, hatalmasat fejlődtél idén!!

gombi01: A beszámoló, hát, a tervből egy nagyon minimális hiányzott, 29,7km lett (4:02). Az utolsó körre még 1:39:03-al fordultam, 21 perces utolsó 5km kellett volna, hogy körbeérjek, de kijött a hosszabb távok hiánya, 25 után elfogytam, illetve meleg lett (18 fok) és borzasztó párás volt az idő. Ezekkel együtt tökéletesen elégedett vagyok, 1:23 körül lett a FM, muszáj voltam ott is visszavenni, mert nem bírtam volna a végét.

De ami a legdurvább, a 100km-es OB-n Polyák Csabi 6:57:00-t futott. 100km-en baszki. 4:10-es tempó. Ufo.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#16196) Alg


Alg
veterán

Gratula mindenkinek, jó toljátok :C :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16197) t1 válasza deicide (#16195) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm szépen, van értelme csinálni :)
Te sem panaszkodhatsz gép vagy nagyon nagyokat futsz :R

(#16198) atok666 válasza Alg (#16181) üzenetére


atok666
őstag

Minden relativ - a 15% emelkedo az szamomra minden, csak nem kellemes :D

Atok

(#16199) kk831228 válasza kk831228 (#16194) üzenetére


kk831228
addikt

Ja ON akart lenni... :B :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#16200) Alg válasza atok666 (#16198) üzenetére


Alg
veterán

Holnap kimegyek és lemérem, valószínűleg nincs annyi, de az itteni futóklub is itt szokott dombozni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.