Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) deicide válasza tomcica (#10650) üzenetére


deicide
veterán

Az utóbbi inkább a cél, a félmaratoni/maratoni tempó javítása jövőre. Akkor szép lassan felviszem a darabszámot és aztán majd nem pihenek közte 1 kilométert, csak kevesebbet. De gondolom ezt szép fokozatosan kivitelezve.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10652) kolosanyi


kolosanyi
veterán

WP felhasználók, találtam egy elég ígéretes appot futáshoz: link. Egész sok dolgot lehet paraméterezni, ingyenes, nem kér regisztrációt, egyszerűen kezelhető. Én kipróbálom (unom, hogy az Endomondo meg a Runtastic is alapvető funkciókat tesz fizetőssé, mint például a legjobb eredmények rögzítése). Külön jópofa, hogy felszerelést is hozzá tud adni az ember és követi, hogy miben hány km van, valamint az online backup GPX fájlba is jó dolog.

(#10653) bandus válasza kolosanyi (#10652) üzenetére


bandus
veterán

ez van esetleg androidra is szerinted?

ma megyek végre futni, bár még csak másodszor a héten, de nagyon igyekszem, hogy ez bővüljön mondjuk heti 4 alkalomra. megint valami "hosszabb" futást tervezek, ki szeretném bővíteni a múltkori 6 km-es kört olyan 7-8 km közé. mondjuk 2 ilyen futás mellé milyen rövidebb programokkal érdemes próbálkozni? fussak ezreket, négyszázakat? jöhet valami jó ötlet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10654) kolosanyi válasza bandus (#10653) üzenetére


kolosanyi
veterán

Passzolom a kérdést, 2 éve nem futok droidos telóval. WP-n is csak véletlenül futottam bele (höhö, szóvicc :D ) ebbe az alkalmazásba most. Amúgy örülök neki, mert egy ideje keresem az Endomondo/Runtastic alternatíváját, mert a tököm tele van velük. Olyanokért kellene havi mit tudom én hány ezret elköltenem a szolgáltatásukra, hogy az edzésen előre beállított cél legyen, vagy láthassam a legjobb eredményeim. Felháborítónak találom. Ez a Track Runner viszont elég komplex cucc, meglepő az ingyenesség ellenére. Tuti a fejlesztő is futó és elsősorban magának fejlesztette, legalábbis ezt tudom elképzelni. :)

Én most próbálgattam több módszert is, az itteni tanácsok és a neten olvasottak alapján. Bár csak rövid ideje fektetek nagyobb hangsúlyt a futásra, azért rövidebbeket régebb óta is futok, mindenesetre ebben a sportban nincs nagy tapasztalatom. Ami nekem eddig bejött, az a tüdőszaggató résztávozás, de ezt hidegben nem szívesen csinálom, illetve az elnyújtottabb, piramis szerű futás (folyamatosan gyorsulsz, majd utána ugyanolyan ütemben szépen lassulsz) és a lassú kocogós, az utolsó 2-3 km-en gyorsítós módszer is. De még az elején vagyok, ahogy egyre régebb óta fogom csinálni, úgy alakul ki, hogy mi az, ami nekem a legjobban bejön. Gondolom így lesz ez nálad is. Pont így volt az erőedzést tekintve is. Kezdtem gyúrással, jött a funkcionális izé (bell, gflex stb), fegyencedzés szerű valami, otthoni saját súlyos edzés, aztán végül kikötöttem a szertornánál. Ezt tökéletesnek érzem, a legjobban passzol a céljaimhoz. Szépen letisztulnak a dolgok. :)

------------------------------------------------------------------

Más: Találtam egy ilyet. Azt hiszem szemezgetek innen zenéket. A megfelelő ütemezés segít tartanom a lépésfrekvenciát, merthogy az enyém lassú és ez hiba. :)

[ Szerkesztve ]

(#10655) Freiherr válasza kolosanyi (#10654) üzenetére


Freiherr
őstag

Én 30€ körül fizettem a Gold tagságért 1 évre,és minden ficsör benne van,edzéstervek,statisztikák ect.Szvsz ennyit bőven megér,nagyon jó a webes felület is.

XXX

(#10656) kolosanyi válasza Freiherr (#10655) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na most ezeknek a nagy részét tudja ez az app, amit linkeltem, csak tök ingyen van. Amúgy nem azzal van a bajom, hogy extra szolgáltatásokért fizetni kell. Edzéstervekért meg ilyenekért kérjenek is pénzt, mint minden személyi edző. De azért, hogy Endomondoban ne tudjon célt megadni az ember (WP kliens), paraméterezni ne tudja a hangos visszajelzést, vagy Runtasticban ne lássa a legjobb eredményeket sehol, az egy vicc. És akkor mindenhol megjelenik az oldalon, hogy fizess ám, mer' az neked milyen jó lesz. Épp elég bevételük van a sok hülye reklámból, meg a saját boltjukból, ne erőltessék már rám a sz@rjukat. Lehet, hogy az én hülyeségem, de engem ezzel az üzletpolitikával nem arra késztetnek, hogy elköltsek náluk egy csomó pénzt, hanem alternatívák után kezdek kutakodni.

(#10657) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Talán pont valahol itt a topicban találtam a linket egy akciós Adidasra, de lehet hogy nem:
http://snkrz.hu/akciok/csokkeno
Hirdették magukat tudás útján, de nem nagyon érdekelt. De vannak egész jó árú darabok, mondjuk egy Kayano 20, ha valakinek arra van szüksége, vagy mondjuk egy GEL Noosa Tri 9 :K
Ráadásul van méretválaszték!

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10658) Freiherr válasza kolosanyi (#10656) üzenetére


Freiherr
őstag

Hát igen,itt is az van,ha mindent akarsz,fizetni kell.:)Én nem nagyon bízok ezekben az ingyenes motyókban,meg ne nyomja az arcomba a reklámját,inkább tejelek,ha megéri nekem.

XXX

(#10659) Alg válasza DBAtti (#10657) üzenetére


Alg
veterán

Eléggé összevissza akcióznak, szóval érdemes lecsapni azonnal ha valami jó áron van. Boost pl. a TU óta a 3. áron van, volt 1-2 napig valami 20k is :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10660) DBAtti válasza Alg (#10659) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az a baj, hogy Inov-8-el ők sem foglalkoznak, és most sajnos eléggé ezekre vagyok csak ráizgulva.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10661) tomcica válasza deicide (#10651) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nos ha igy all a dolog,tehat a hosszu a cel,akkor hagyd egyelore igy a pihenot,de szepen noveld fel a darabszamot 10-ig,amikor mar stabilan megy,akkor leveszed a pihenot 400-500m kocogasra,mivel a szervezet kepes hozzaszokni meg az ilyen jellegu terheleshez is,igy azt javaslom minden honapban egyszer (tehat minden negyedik ilyen edzesedet) csereld ki 4x2K-ra (piheno az elejen jo lesz 5perc) v. 3x3K-ra (5perc piheno) ezek nem muszaj h 3.40-45os atlaggal menjenek,de azert 3.55-tol lassabb NE legyen az atlaguk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10662) deicide válasza tomcica (#10661) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm, így lesz!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10663) Zoli133 válasza Zoli133 (#10648) üzenetére


Zoli133
őstag

Ma volt eg ypihentető 3,5 km-em, jelenleg semmi baj a lábammal, úgy néz ki túlreagáltam. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#10664) Alg válasza tomcica (#10661) üzenetére


Alg
veterán

Ez tetszik, ezt lenyúlom én is, csak olyan 40mp-el lassabb tempókkal :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10665) tomcica válasza Alg (#10664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak nyugodtan,ez egy altalanos hosszu resztavos edzes,az idokon es a pihenokon (akar azon h mennyi idot pihenj,illetve azon h allo piheno,seta v. kocogas) egyenileg kell allitani :K de ezt a vazat ugy nagyon elkurni nem lehet :N el szabad jatszani is vele,egyik tanitvanyomnak van az elesito szakaszaban peldaul olyan hogy 1K-500m valtogatok,fartlek-szeru,de azert meghatarozott tempok...pl 5x (1000m konnyu tempo 3.50-re - 500m kocogas - 500m eros 1.45-50 - 500m kocogas) amikor meg kozelebb van mar a formahoz akkor direkt 1000m konnyu tempo - 500m eros valtogatja egymast,mondjuk ez mar nem 5x csak 3x

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10666) Xabi78 válasza Zoli133 (#10663) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A fájdalom leggyakrabban a túledzés miatt van. A távokat fokozatosan szabad csak emelni, mert a szalagok és az ízületek megsínylik. És komolyan kell venni a nyújtást is az edzés végén (legalább 10 percet rászánni), hogy a későbbi sérüléseket megelőzd :)

Van pár jó cipő jó áron a Hervisben, ha valakit érdekel (Adi supernova, Nike lunarglide)

Átálltam téli üzemmódra, hosszabb futások, z2 zónában. Egyelőre kiveszem a résztávos és a tempóedzéseket, most a cél az ízületek hozzászoktatása a nagyobb távokhoz.

Cave canem!

(#10667) Alg


Alg
veterán

Tegnap voltam megint Normafán...most 19.5 lett a vége, volt pici séta az elején.

Eléggé eléheztem a végére, nehezebben is ment mint múltkor, de kb. ugyanannyi idő alatt lett meg (2:15 körül).

Viszont ha jönnek a mínuszok, nehéz lesz magammal vinni megfelelő mennyiségű csereruhát :( Vékony polár+vastag polár+vékony túranadrág még éppen befér a 10 literes zsákba, de több már semmiképpen. Találni kellene valami értékmegőrzős megoldást... pedig tök jó az útvonal.

Vagy beszorulok a Városligetbe télire, de ott hétvégén napközben körözgetni a sétálók, kerékpárosok, kutyások és főleg rendezvények között (lassan nyit a jégpálya is) nem gyerebe :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10668) Xabi78 válasza Alg (#10667) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Kicsit arrébb a Rákos patak mellett jó kis futókör van, a változatosság miatt érdemes lehet beiktatni, a városligethez képest nincs messze, és bringásúton megközelíthető... :)

Nekem ma egy 17 kili volt, 1:38-as idővel (5:45 tempó/145 pulzus). Utána igen jólesett a forró zuhany, meg a nutellás palacsinta :))

X.

Cave canem!

(#10669) bandus válasza Xabi78 (#10668) üzenetére


bandus
veterán

ugyan a kezdeti 3 km-ről növöget a táv nálam is, de valahogy még mindig marha távolinak érzem azt a félmaratont :D

ma ezt sikerült produkálni: [link] a hétfőihez képest több mint 2 km plusz és ment volna még. azt hiszem az idénre kitűzött 10 km szép lassan meg is lesz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10670) Xabi78 válasza bandus (#10669) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Bár tudom, hogy nehéz visszafogni magad, de érdemes egy edzéstervet kinézni/kitalálni/kigondolni, és aszerint óvatosan, de szisztematikusan emelni a távot. Először csak a távot. Aztán majd később lehet gyorsítani. Ha az idődbe belefér, az elején inkább többször fuss, mint hosszabbakat.

Sietni nem kell, a félmaraton megvár. És sokkal nagyobb élmény felkészülten nekivágni, és jó erőben, mosolygósan végigfutni, mint felkészületlenül nekivágni, és belesétálva-görcsölve-szenvedve végigtolni.

Pulzust mérsz?

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#10671) bandus válasza Xabi78 (#10670) üzenetére


bandus
veterán

jogos, és igazad is van :) szerintem akkor egyelőre megpróbálom tartani még néhány hétig ezeket a 6-8 km-es távokat, jó lenne legalább heti háromszor és mellé még egy rövid, pörgős edzés.

pulzusmérésre egyelőre nincs műszerem, ha még tavasszal is kitartok a sport mellett, akkor majd veszek egyet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10672) Xabi78 válasza bandus (#10671) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Szerintem érdemes egy alap, decathlonost beszerezni 5.000-ért. Az árát bőven megéri, és gyorsan kapnál egy visszajelzést arról, hogyan haladsz, mennyire hajtod meg magad. Az alapvető tapasztalat, hogy a legtöbb kezdő túl gyorsan fut. Az elején célszerű alacsonyan tartani a pulzusod, pláne az alapozási időszakban.

Amíg nincsen tapasztalatod a saját szervezeted jelzéseivel kapcsolatban, addig nagyon jó mankó tud lenni a pulzusmérő, hogy segítsen abban, hogy a megfelelő tartományban végezd az edzéseidet.

Cave canem!

(#10673) kolosanyi válasza Zoli133 (#10663) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hajrá, nyomjad neki! :)

(#10671) bandus
Ezt csak meg tudom erősíteni, nekem is egy 5 ezres alap cucc van és jó szolgálatot tesz. :)

(#10674) Zoli133 válasza Xabi78 (#10666) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszi a tanácsokat, igyekszem szem előtt tartani. :)

kolosanyi: Csinálom, csinálom. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#10675) beltram válasza Alg (#10667) üzenetére


beltram
tag

(#10676) beltram válasza Xabi78 (#10668) üzenetére


beltram
tag

Ezt csak alátámasztani tudom, én a hosszúakat a Rákos pataknál futom, elég sokan futnak itt. A Kerepesi út és az M3 között pedig egy egybefüggő 5 km körüli szakasz futható, de akár ki lehet futni a Margit-szigetig is. :)

pace be with you

(#10677) Polacheck válasza beltram (#10675) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha jól tudom még idén bezárnak.

less qq more pewpew!

(#10678) Xabi78 válasza Polacheck (#10677) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Óóó... :( kár lenne értük...

Cave canem!

(#10679) beltram válasza Polacheck (#10677) üzenetére


beltram
tag

Valóban, ezen a héten viszont még nyitva vannak. :)

pace be with you

(#10680) tomcica


tomcica
Topikgazda

milyen betyar az en tanitvanyom,de milyen :P mai edzes bemelegites,gyorsitok,technikak,szokdeles 1000m tempo (egy picit konnyebbre,mint a resztavosnal) 10x100m emelkedo (lefele lassu kocogas) ez egy szett,most 4x 1K temponal es 30x emelkedonel tartunk (az emelkedovel egyelore ovatos vagyok,csak szepen)

a tempok 4.31..4.33..4.38 mondom neki az utolso elott,hogy ha magadtol 4.30 ala futod az 1000m-t magadtol,tehat nem huzom az iramot,akkor nem kell szokdelned es plyo-t csinalnod utan (ami egyebkent benne van az edzesben)

erre mennyit futott,na mennyit: 4.11 ;] betyar.....betyaaaar :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10681) Alg válasza tomcica (#10680) üzenetére


Alg
veterán

... és akkor holnaptól 4:20-as résztávok lesznek? ;] :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10682) tomcica válasza Alg (#10681) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neeeeem, 4.25-4.30 marad de azert regisztraltam magamban,hogy van ott meg benne tartalek :DDD azert a jovore tekintve jo jel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10683) Perillustris válasza beltram (#10679) üzenetére


Perillustris
senior tag

...bucsubuli elott Skyrun! :C

Perillustris

(#10684) tomcica válasza Perillustris (#10683) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vagy Beer Mile :P

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10685) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma futottam volna, de kicsit fáj a bokám, meg a combhajlítóm, tegnap szertornán valami balfék mozdulatot tehettem lábemelés közben és meghúzództam. Mindenesetre kihasználtam az időt és összeállítottam egy lejátszási listát 85-90 BPM közötti ütemű zenékből, így lesz mihez igazítani a lépést. Csak nagyon gyorsnak tűnik ez a 180-as lépésfrekvencia, nem tudom, hogy erőlködés nélkül hogyan tudom tartani. Biztos megszokom majd, de jelenleg nagyon fura.

(#10686) Alg válasza kolosanyi (#10685) üzenetére


Alg
veterán

Nincs ám kőbe vésve az a 180, én most 160 körül szoktam, ha nagyon pörög akkor 170... és már így is sokat lépek. De nem figyelem, ahogy jól esik úgy csinálom. Vannak sokkal fontosab dolgok, meg aztán ha összeáll a forma, a freki már magától adódik.

Főleg a te testalkatoddal, hosszú lábakkal lehet nem is tudnál jól futni magas frekvencián.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10687) tomcica válasza kolosanyi (#10685) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szabad am lejton is gyakorolni ezt a porgetest,direkt lefele futni gyorsan :K amig megszokja a tested ezt a lepesszamot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10688) kolosanyi válasza Alg (#10686) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem olyan 160 körül kényelmes jelenleg, a 180 nagyon kemény tempónál jön össze. Gondoltam, hogy nem kőbe vésett dolog, minden ember különböző, de megpróbálom kicsit gyorsítani, hátha kisül belőle valami jó. Ha nem működik, érezni fogom. Remélem. :DDD

(#10687) tomcica
Ösztönösen is ezt csináltam múltkor. :D

(#10689) tomcica válasza kolosanyi (#10688) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nincs ez amugy kobe vesve,epp tegnap kertek tanacsot hogy mit csinaljon ha nagyon magas (eseteben 205) termeszetesen neki inditottam a valtott labu szokdelesnek,pliometrikus munkanak es dombon torteno sprinteknek/szokdelesnek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10690) Polacheck válasza tomcica (#10689) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az gáz, ha én azt sem tudom, hogy kell számolni és egyébként pontosan mit jelent?

less qq more pewpew!

(#10691) tomcica válasza Polacheck (#10690) üzenetére


tomcica
Topikgazda

dehogy gaz,azt jelenti percenkent hanyszor er a talpad a foldre...ez atlagban 160-180 kozott van

ha mg akarod szamolni konnyebb ha csak azt szamolod egynek ha mar a volt lent mindket labad es beszorzod siman 2-vel ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10692) Polacheck válasza tomcica (#10691) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem ráérek ilyenekkel kísérletezni, ha már minden mást beállítottam, nemhogy, még számoljak is futás közben :)

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#10693) Xabi78 válasza Polacheck (#10692) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nem hülyeség ám foglalkozni a lépésszámmal. Ha nagyobb a lépésfrekvencia, akkor kisebbeket lépsz, emiatt jellemzően nem lépsz akkorát előre, tehát a lábad nem előtted, hanem alattad ér földet. Mivel a futásnál minden, ami előtted történik, lassít, és mindaz, ami mögötted, gyorsít, így mivel a mozgási fázisból kevesebb zajlik előtted, így kisebb energiabefektetéssel tudsz futni, vagyis hatékonybban fogsz futni. plusz kevsébé fogsz a sarkadra érkezni, vagyis az ízületi túlterhelés is csökken.

Nem kell számolgatni. Dúdold magadban pl a November Raint (vagy Kállay Saunders - Running, tavasszal a csapból is ez folyt, én az ütem megfelelő volt ellenőrzésre), és igazítsd ehhez a lépteidet, egy idő után automatikussá válik ez a frekvencia. van, aki 180as ütemű mp3akkal fut - én mondjuk ezt nem szeretem, mert nem tudok figyelni a környezetre. Alternatíva, hogyha a telefonodra letöltesz egy metronóm appot, és beállítod.

Szerintem érdemes pár futás alkalmával kipróbálni, nekem segített.

Jahh, és szerintem könnyebb az elején megszokni valamit jól, mint ha rögzül egy hibás (vagy nem tökéletes) mozdulatsor, és azt kell korrigálni.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#10694) concret_hp


concret_hp
addikt

no mondjuk nem így terveztem, de meglesz a rendes pihenő, jó kis tüdőgyuszim van vagy vmi olyasmi :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10695) Alg válasza concret_hp (#10694) üzenetére


Alg
veterán

Jobbulást! :(

Zajo-tól rendeltél végül?
Tegnap reggel a 2 fokban a Norman top egymagában tökéletes választás volt, hazaérve mire lenyújtottam a szobában megszáradt úgy hogy észre sem vetem :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10696) tomcica válasza Polacheck (#10692) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem kell minden futas alkalmaval :N megszamolod,aztan tavasszal amikor kigyorsitottal megszamolod meg egyszer,latni fogod jo lett-e a kigyorsitas ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10697) concret_hp válasza Alg (#10695) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :)
aha rendeltem, de még nincs nálam a cucc, jövő hétvégén jut el hozzám elvileg

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10698) deicide válasza Xabi78 (#10693) üzenetére


deicide
veterán

Nem voltam rest, megszámoltam ma reggel, 5:00-s tempónál 176 volt. :) Ez ugyanolyan lépéshosszt feltételezve 4:00-s tempónál 220, az már soknak tűnik, így gondolom nagyobb tempóhoz a lépéshossz is nő, nem csak a lépészszám.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10699) Xabi78 válasza deicide (#10698) üzenetére


Xabi78
aktív tag

:K
A nagyobb tempónál elsősorban a lépéshossz változik, a lépésszám növelése egy bizonyos szint fölött nem hatékony.
A futással foglalkozók szerint a leghatékonyabb lépésszám valahol 175-200/perc között van, a többi egyéni adottságok függvénye, pl a magasabb futók jellemzően kisebb lépésszámmal futnak, mint az alacsonyak.
Szerintem (!) a Te alkatodhoz a 176 teljesen jó :)

concret_hp: jobbulást... :( Hogy sikerült összeszedned?

Cave canem!

(#10700) kolosanyi válasza concret_hp (#10694) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jobbulást. Igyál meg napi 3 csésze zsályateát a szokásos gyógymód mellé, nekem bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.