Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Hoppácska... :)

Black Friday a Garminnál!

Cave canem!

(#10752) concret_hp válasza Xabi78 (#10751) üzenetére


concret_hp
addikt

meg zerge.info-nál is :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10753) Alg


Alg
veterán

Nomádban meg a Hoka-k akciósak, Polacheck! ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10754) tomcica válasza Xabi78 (#10751) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a Fenix 2 csomag 99ert nagyon joooo ar,ha valaki sokat van terepen,turazik es szeretne egy ilyen urhajot a csujlojara,annak ma kell lecsapnia :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10755) Cathfaern válasza imyourfriend (#10728) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nyáron a töltésen szokott sok futó lenni, így télen pedig az Új bácsai út/Külső bácsai út melletti bicikliút/járdán. Ugye az elég széles, és végig kivilágított. Tapasztalaim szerint olyen 50%-os a nők aránya :) Tegyük hozzá, hogy én este 4-5-6 körül szoktam arrefele járni, lehet ez is beleszámít.

(#10756) bandus


bandus
veterán

Ha valaki teli cicanacit lat olcson, akkor jelezze :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10757) beltram


beltram
tag

nem tudom, hogy volt -e már: kinek milyen gél-tapasztalatai vannak, milyet használtok?

pace be with you

(#10758) tomcica válasza beltram (#10757) üzenetére


tomcica
Topikgazda

passz,az UB-n kaptam a haveroktol ha jol remlik optia (vagy mi a markanev) es powerbar-t,ez utobbi jobban tetszett

a kulfoldi forumtarsak erre eskusznek:

letezik koffein mentes is persze

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10759) Alg válasza tomcica (#10758) üzenetére


Alg
veterán

aptonia?
Ez a dekás kis tubusos - én is azt próbáltam, de annyira nem jött be, Tudás Útján majdem megfulladtam tőle... nagyon sokáig marad a ragacsos íze még ha iszik is rá az ember. Pozitívum, hogy pont befér a kalenji rajtszámtartó övbe :U Lehet megnézem még a sós-karamellásat, az talán jobb (citrus volt).

Terepfutók elvileg a Sió vitatigris vagy mire esküsznek, ilyen kis tubusban van mint a gél és 100% gyümölcspüré, olcsóbb is valamivel (valami 150/tubus)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10760) TheMarci


TheMarci
addikt

PowerBart szoktam, egyszer sem volt gondom vele:

Do You Dream?

(#10761) tomcica válasza Alg (#10759) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz,na az nem jott be annyira...de meg a powerbartol is ereztem a gyomrom,valszeg jobb nekem a szilard (akar muzliszelet)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10762) Alg válasza Alg (#10759) üzenetére


Alg
veterán

Lejárt a szerk...

Szóval erre gondoltam

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10763) tomcica válasza Alg (#10762) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ilyet meg nem lattam,szivesen kiprobalnam :K mondjuk lehet ebbol tobbet is be kell tolni,nem?!

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10764) Xabi78 válasza TheMarci (#10760) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én is Power Gelre teszem a voksom :K
Én sokmindent használok, a zacskós vitatigrist is szeretem (bringatúrákon mindig viszek magammal párat), de ugyanezt tudja a decathlonos Fruit Play is, árban is közel azonosak. A régi decathlonos Aptonia gél is jó volt, de az újak nem jönnek be, nagyon pocsék ízük van.
Én jellemzően csak versenyeken tolom őket, az edzések vagy rövidebbek annál, hogy szükségem legyen rájuk, vagy alacsony a pulzus, és nincs rájuk érdemben szükség, elég a cerboba/bounty/vitatigris/iso (ha több, mint 1,5 óra a penzum). Meg persze egész napos MTB túrán is jól tud jönni, bár van, amikor már semmi sem segít.

X.

Cave canem!

(#10765) Polacheck válasza Alg (#10753) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Lehető legjobbkor, lerobbant tegnap az autónk, most biztos nem ugrok bele egy 40k-s cipőbe, maradnak a mostani cipők egy ideig.

less qq more pewpew!

(#10766) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

A budai hegyekben már ilyen idő van:

Futottunk ma egy balboát és rájöttem, hogy a terepfutás télen az nem vicc, pláne nem olyan dolog, amit aszfaltcipőben űzünk fagypont alatt. Nincs mese, télen ha terepre akarok menni, be kell ruházni egy normális cipőbe, nem lehet tovább húzni a dolgot. A zoom structure úgy csúszkált és annyira szörnyű volt benne az avarban megbúvó köveken bukdácsolni, hogy azt nem tudom elmondani.

less qq more pewpew!

(#10767) Alg válasza Polacheck (#10766) üzenetére


Alg
veterán

Baromi jó ez a kép, akár a kezdő fotósok képtopicban is elférne :C

Nekem most a terep kimarad, holnap egy picit hosszabbat futok majd a Ligetben.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10768) bandus válasza Polacheck (#10766) üzenetére


bandus
veterán

nyúlcipőknél van most pár akciós modell, lehet, hogy pont jó neked valamelyik. amúgy igen remek kép :R

én büszke vagyok magamra, tegnap fél 2-kor értem haza a sörözésből és mégis elmentem reggel 8-kor futni, igaz a kinézett 10 km-es kör helyett egy 8,3 km-t sikerült csak teljesíteni. tüdővel jobban bírtam, de nagyon bedurrant/görcsölt mindkét vádlim, ez tippem szerint azért lehetett megint, mert nagyon koncentráltam arra, hogy ne sarokra érkezzek, és ehhez nem erősödött még hozzá a lábam. mit gondoltok?

[link]
tavaszra szeretnék "felgyorsulni" olyan stabil 5:00-s tempóra 10-12 km-en, remélem nem lehetetlen célt tűzök ki :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10769) tomcica


tomcica
Topikgazda

felenk meglepoen enyhe lett az ido,tegnap meg csipos hideg volt es esett is,mentem egy 36km-es felmerot,ma pedig faradt labra a kajakosokkal 600-800-1000-1000-800-600m (piheno 2perc a 6-8nal es 3perc az 1K-nal) nekem kb 5K-8K tempoval,nekik maxon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10770) imyourfriend válasza tomcica (#10769) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem még fájnak a lábaim szerda után, valamit kezdeni kell vagy változtatni a dolgokon mert 18km után nem fájt most 21,5 után mert néha még érzem a vádliimat meg a bokámat is. :N

(#10771) concret_hp


concret_hp
addikt

nézem az ultrabalaton nevezési díjat, hát azé' nem semmi :C
de aztán rájöttem ironman se olcsóbb :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10772) kuntics válasza concret_hp (#10771) üzenetére


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

rendszeres látogatója vagyok a fórumnak,sok jó dolgot olvastam már itt.A mai napon futottam először 10 fok alatt és 10km felett.Sikerült is 1 óra alá bemenni,bár nem sokkal,csupán 3 perccel,de én ennek is nagyon örülök.Van reális esély arra,hogy nyáron akár félmaratont fussak?Munkatársam ajánlotta a Keszthelyi kilómétereket és most a nevezésen gondolkodom.Esetleg edzéshez valamilyen javaslat?400 méteres futópályán szoktam körözni,a pálya mellett van lépcső ,meg egy kisebb emelkedő is.
Előre is kösz a segítséget.
üdv:Balázs

(#10773) deicide válasza kuntics (#10772) üzenetére


deicide
veterán

Szia,

Abszolút nem lehetetlen, de a Keszthelyi versenyt személy szerint első félmaratonra nem javaslom. Idén 35 fokban futottam ott maratont, embertelen volt, jövőre ugyan 16:00-ra rakták a rajtot, de akkor is meleg lesz. Vivicittá esetleg áprilisban? Akkor jó az idő és ott nagyobb a tömeg is, ami ad egy jó nagy plusz löketet.

Edzéshez jó a lépcső/szint, de nem kell túl gyakran, inkább szép lassan a távot növeld. Ha februárra normál tempóban eljutsz stabilan 16-17km-ig, akkor az áprilisi félmaraton sima ügy.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10774) kolosanyi válasza deicide (#10773) üzenetére


kolosanyi
veterán

És akkor az én tervem a kaposvári futásra első félmaratonnak? (Akkor is megcsinálom!) :DDD

(#10775) deicide válasza kolosanyi (#10774) üzenetére


deicide
veterán

Pffff, az sem egy díjnyertes ötlet, de persze ezek visznek előre. De addig azért nyomjad a dombokat, mert Kaposvár nem viccel, de hát te tudod. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10776) Polacheck válasza kuntics (#10772) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem az a kérdés, hogy vannak-e időbeli elvárásaid a félmaratonnal kapcsolatban, ha nincsenek, nyugodtan kezdj el készülni a vivicittára (vasárnapig akciós a nevezés!!!), menni fog, ha edzel a télen folyamatosan.

less qq more pewpew!

(#10777) bandus válasza Polacheck (#10776) üzenetére


bandus
veterán

van valami alternatíva a vivicitta időpontjának közelében egy félmaratonra? nem tehetek róla, és nem is valami profi hozzáállás, de kiráz a hideg a verseny nevétől :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10778) Polacheck válasza bandus (#10768) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy ilyen gearvásárlás terén maximalista vagyok, két kinézett terepfutócipő van (speedcross, rapa nui), vagy azt veszek, vagy semmit.

Szerintem ne görcsölj rá a tempóra, próbálj meg felkészülni a vivicittára (vasárnapig akciós a nevezés :D ), sebességet ráérsz növelni utána.

less qq more pewpew!

(#10779) tomcica válasza kuntics (#10772) üzenetére


tomcica
Topikgazda

persze hogy lehet :K a hosszabb tavoknal nagyon fontos a konzisztencia,inkabb fuss konnyebb hosszukat es kitartoan hetrol hetre (heti annyiszor ahogy gondoltad) mint hogy idonkent beletolsz eros edzest aztan par hetig ra se nezel,vagy ne adj isten meghuzod itt-ott,ez-az faj stb...stb. az elso szezonnal pont jo a kilometer gyujtes a labba,lehet ez tura is,aztan majd finomitod a tempokat ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10780) tomcica válasza Polacheck (#10778) üzenetére


tomcica
Topikgazda

+1 a speedcrossra tolem ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10781) Polacheck válasza bandus (#10777) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

hetente van már félmaraton, csak meg kell keresni. de ez elsőre jó verseny, ne foglalkozz a nevével. a bsi-s versenyek kezdőként nagy flash-ek, tök nagy hype van körülötte, sok futó, stb. jó lesz az neked. :K

less qq more pewpew!

(#10782) kolosanyi válasza deicide (#10775) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szeretek veszélyesen élni! :DDD

(#10783) kuntics válasza deicide (#10773) üzenetére


kuntics
aktív tag

Zalai vagyok,azért is gondolkodom Keszthelyen.Vivicitta is jónak tűnik,még alszom rá egyet.

(#10776) Polacheck

időbeli elvárásaim még nincsenek,egyelőre a táv legyen meg.

(#10779) tomcica

rendben,akkor maradok a lassabb,de hosszabb távoknál.A heti anyag meg majd a melótól is függ,megpróbálom tartani a heti 3 edzést.

(#10784) deicide válasza kuntics (#10783) üzenetére


deicide
veterán

Ha bírod a meleget és nem időre mész, Keszthely is jó lehet, de oda készülni kell a meleg ellen keményen. Mondjuk nálam lehet, hogy az volt a baj, hogy előtte nap volt a Velence 10x, azaz 280km a velencei-tó körül bringán, 10 óra szintén agyrobbantó melegben, ezért éreztem a Keszthelyi 42-t pokolnak. :DDD

Más, ma voltam a nyúlcipőben és valószínűleg karrierjük leggyorsabb vásárlójával találkoztak, mert annyi volt, hogy ráböktem a lábamra, hogy egy ilyet kérnék (A GT-1000-ben voltam), 47-es méretben és próba nélkül csak fizettem, aztán léptem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10785) TheBomberman


TheBomberman
tag

jó is, hogy ennyiszer írtátok a kedvezményes Vivicittá nevezést, be is neveztem ;) rajtszám: 1047 :C

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10786) concret_hp válasza Polacheck (#10778) üzenetére


concret_hp
addikt

és ugyebár a póló színe is szép :C :DDD

én amúgy az 1. félmaratonom előtt max 10km-t futottam :D mondjuk nem is esett jól :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10787) laszak


laszak
tag

Futás után a bal térdemben enyhe szúró érzést tapasztalok, ha mozgatom.
Kezdő futó vagyok, ma pl. 5 km-t mentem (fuópályán, rendszes felszerelésben, alapos bemelegítéssel, végén nyújtással).
Futás közben a bal bokám is fájt kicst, majd elmúlt.
A másik lábbammal semmi gond.

Mit lehet tenni?
Még több bemelegítés?

(#10788) imyourfriend válasza laszak (#10787) üzenetére


imyourfriend
őstag

Futottál már ilyen hosszú távot? Személy szerint én bemelegítés nélkül futok, de kb a félmaratonnál éreztem meg hogy lennének ilyen gondjaim. Mármint fájt a jobb térdem alatt, meg a vádliim és a bokám környékén. Fuss kevesebbet, vagy fuss valami lazább talajon ami nem bántja annyira a lábat.

(#10789) laszak válasza imyourfriend (#10788) üzenetére


laszak
tag

800m a kör a Bikás parknál (puha felületű, mint a Margit-szigeten), kb. 100m gyaloglás, a többi kocogás, vagy lazább futás az összeállítás körönként.

Még ezt is vegyem alább? :)
Minden esetre kipróbálom.

(#10790) imyourfriend válasza laszak (#10789) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nézd valamit változtatni kell a dolgon, vagy rossz mozgást végzel vagy sok ez az 5km elsőre szerintem. Mikor elkezdtem futni nyáron azelőtt már közel 2 évet bringáztam és a 3 meg az 5km sok volt.. futottam egy ideig 3-asával majd elkezdtem 5ösével aztán utána jött a 10-es, de megvolt hozzá az alap kondi a bringázásból és mégis sokszor rossz érzés volt, ha nem a hasizom akkor a vádli vagy a térd fájt.. aztán egy idő után megszoktam a dolgot, kellemessé vált ez a 5-10 km majd futottam 1-2 PB-t most pedig hosszabb távokat nézegetem városon belül hogy ne kelljen újrakezdeni tavasszal a futást. Szedj vitaminokat, kálciumot magnéziumot és vedd vissza 2-3km-re a távot majd nézd meg mi történik másnap reggel és okosabbak leszünk.:)

(#10791) Polacheck válasza concret_hp (#10786) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hivatalból is csak januárig kell, hogy zavarjon a póló színe ;)

less qq more pewpew!

(#10792) concret_hp válasza Polacheck (#10791) üzenetére


concret_hp
addikt

főállású grinder leszel? :D

1x még a zappában volt vmi pólós sztori, arra gondoltam amúgy :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10793) Polacheck válasza concret_hp (#10792) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Rosszabb, átülök a beszállítói oldalra tanácsadónak.

A sztorira nem emlékszem, úgyhogy a szolgáltatóra asszociáltam :)

less qq more pewpew!

(#10794) tomcica


tomcica
Topikgazda

jott a jo idooo,legalabbis 2-3fokkal melegebbnek erzodik,meg igy is hogy hajnalban esett az eso,ADTA ma,en meg nem szegyeltem kerni :P a jo oreg spartai jelszo ide illik: "no retreat,no surrender" szoval csapassatok skacok,meg ne halljam hogy valaki fazik,vagy nincs kedve futni :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10795) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Futocuccok.hu-n 25%-os kód van mára: SKYRUN25

less qq more pewpew!

(#10796) Alg válasza tomcica (#10794) üzenetére


Alg
veterán

Nekem most nagyon nincs kedvem, de B+ csak azért is kimegyek ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10797) deicide válasza tomcica (#10794) üzenetére


deicide
veterán

Nerm vót' kifogás.

Kimentem fésülködni, azaz dombedzés. 17x fel a szomszéd utcán levő 34 méter emelkedésű aszfaltcsíkon. Progresszív tempó, az utolsó 5 megnyomva. A 12. után már nem mosolyogtam... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10798) beltram


beltram
tag

Rendeltem egy doboz ilyet, majd beszámolok a tapasztalatokról. :)

pace be with you

(#10799) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Most nézem, a hónapban eddig 80 km-t futottam. A múlt havi 40-hez képest van egy kis előrelépés... :DDD

(#10800) tomcica válasza kolosanyi (#10799) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jobb ha most erre nem irok semmit,felem elgurult egy "picit" a gyogyszer ezen a heten,meg ugy osszessegeben egesz novemberben :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.