Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Xabi78 válasza Alg (#10248) üzenetére


Xabi78
aktív tag

...vannak... :DD

Előbb megteremtik az igényt az adatokra, aztán kiszolgálják kütyükkel. Lásd VO2max, futási dinamika, oszcilláció, alvási periódus, napi kalória, napi lépésszám, stb. Én meg már elkezdtem komolyan vágyni rá, kár, hogy olyan sok rosszat hallottam a pl. a fenix 2-ről...
Emellett futások után hosszú perceket töltök azzal, hogy a kis színes grafikonokat bámuljam. Biztos lehetne neki találni valami szép latin nevet, pl informatio depedentia, és akkor már nem hülye vagy, csak beteg ;)

Cave canem!

(#10252) kolosanyi válasza Xabi78 (#10251) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként igazából egy órán kívül nem nagyon van másra szükség a futáshoz. Kocsival leméred az útvonalat egyszer, megjegyzed, hogy hány km, utána szépen futsz és méred az időt. Azt körülbelül úgyis érzed, hogy melyik zónában vagy, ha meg interval edzést csinálsz, akkor úgyis addig kell nyomni, amíg a seggén nem veszi az ember a levegőt. Szóval meg lehet oldani kütyük nélkül is, de hát ez egy ilyen fórum. :D

(#10253) deicide válasza Alg (#10248) üzenetére


deicide
veterán

És vannak simán b&zik :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10254) tomcica válasza Polacheck (#10247) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

lehet a magyaron mar nincs,de egy idoben volt...akkor ebay v. amazon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10255) tomcica


tomcica
Topikgazda

nem kell ide kutyu,sot urhajos cipo sem...egy xaros kinai gumucsizmaban lefutom,kakukkos orak nelkul...VAGOD CSOTANY?!

:DD (masik oldalrol megertem akinek kell a motviacio,egy jo ruha,cipo,ora,japa szuzlany ver stb...stb. vegulis emberbol vagyunk,vagy mi a szosz?!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10256) Polacheck válasza kolosanyi (#10252) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Remek ötlet. Már csak azt kell kitalálni, hogy a Yarissal vagy a BMW-vel mérjem meg a panorámakört? :C :))

less qq more pewpew!

(#10257) concret_hp


concret_hp
addikt

valahol máshol is láttam hogy dicsérték a zajo cuccokat. így hogy kiárusítás van, mi mindent ajánlanátok télire, ha mondjuk azt mondanám, hogy semmi téli cuccom nincs (ami mondjuk nem teljesen igaz)?

gondolom kellenek szél elleni cuccok, meg kellenek amik a qrvahideg ellen jók, eddig eljutottam :D

pl a norman zip top fölé még mi kéne mondjuk egy 0 vagy mínusz pár fok körüli hőmérsékletnél?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10258) kolosanyi válasza Polacheck (#10256) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mi az a panorámakör? :D

(#10259) Xabi78 válasza tomcica (#10255) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Igen, nálam a legfontosabb (kütyü)szerep a motiváció. Egyből látom a fejlődést, és emiatt van kedvem újra nekivágni. Látom, hogy a bátyám hol tart, és ha jobban fut, mint én, vagy többet, az is plusz motiváció, mint ahogy az is, ha a héten ő már 25 kilinél tart, én meg 12nél... :)

A jó cipő, a technikai futócucc is jó dolog. Lehet ezek nélkül is futni, de egy jó cipővel-ruhával azért élvezetesebben telnek a kilométerek.

És igen, lehet akár stopperrel is mérni, és kockás füzetbe is vezetni az edzésnaplót. Mint ahogy lehet még filmes géppel fényképezni, trabanttal járni, tranzisztoros rádióval hallgatni a Kossuthot - de ez már nem az én világom... :DD

Cave canem!

(#10260) ígyvanferi válasza kolosanyi (#10252) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én a városi futásaimat térképen szoktam lemérni. Viszonylag pontos. Illetve újabban rájöttem, hogy endomondoban tudok saját útvonalat rajzolni, így bár nincs semmilyen trackerem, a telefont sem viszem magammal, de mégis tudom naplózni a futásokat pontos útvonallal.
És én is maradok a sima stopperral futók táborában egyelőre.

(#10259) Xabi78: én konkrétan egy "kockás" füzetbe írtam eddig a futásaimat, mielőtt nemrég rájöttem az endomondos útvonalrajzolásra. :)
A filmes fotózást meg ne említsük egy lapon a trabanttal. Míg az utóbbi már eleve egy borzalmas trágya konstrukció volt, előbbi egy hihetetlen technikai csoda, ami több, mint 150 éve szolgálja az emberiséget, és a segítségével dokumentáltuk az egész 20. századot. És bár manapság már limitált a felhasználása, még mindig megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#10261) TheBomberman válasza kolosanyi (#10258) üzenetére


TheBomberman
tag

nálam pl. Margit hídtól Petőfi hídig és vissza a rakparton ;)

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10262) Xabi78 válasza ígyvanferi (#10260) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A trabant a maga korában szintén egy technikai csoda volt (még ha máshogy is), a tranzisztoros rádióról nem is beszélve ;) A kütyü meg mindegy, a lényeg a futás :))

Cave canem!

(#10263) kolosanyi válasza ígyvanferi (#10260) üzenetére


kolosanyi
veterán

Simán meg lehet oldani így is. Én szeretek kütyükkel szórakozni, meg tényleg hasznosak ezek a dolgok, de emberek milliói váltak előttem olyan futóvá, amilyen jó én soha nem leszek és ehhez nem kellett nekik semmilyen extra felszerelés. Ahogy az aranycsapatnak se kellett olyan hightech cipő, meg egyéb felszerelés, mint a mai focistáknak, mégis milyen eredményeket értek el. De ahogy előttem is írták, ez növeli az élvezeti faktort és ha megengedheti magának az ember, akkor miért ne? :)

[ Szerkesztve ]

(#10264) TheBomberman válasza kolosanyi (#10263) üzenetére


TheBomberman
tag

szerintem amíg az emberek így vagy úgy ráveszik magukat a sportra/futásra és ez által az egészségesebb életre, addig mindegy, hogy kütyüvel vagy anélkül teszik :) én is a kütyümániám hatására kezdtem el, mert előtte utáltam futni (vízilabdíztam 12 évet) és az (is) motivált, hogy futás után megnézhessem az eredményt endomondon :DDD

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10265) kolosanyi válasza TheBomberman (#10264) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nálam előbb volt a sport mánia, de egyetértek. Mondom, én szeretem a kütyüket, szóval abszolút megértem mindkét álláspontot. :)

(#10266) Alg válasza concret_hp (#10257) üzenetére


Alg
veterán

Fölé szvsz semmi, max. ha szél van.
Alá egy ilyen

Qvahideg ellen nekem ez van, de ez naggyon durván meleg (és akár legalsó rétegnek is jó!). Van aki sífutásra használja.

Ez a három (a Normannal) kb. bármilyen időre elég amikor épeszű ember futásra vetemedhet, és nincs eső vagy viharos szél.

Szél elleni dzsekinek meg talán valami ilyesmit néznék, bár ezt még nem láttam. (vagy ha milliomos lennék akkor valami eVent-es Karakorumot)

Ami nekem van még az ez(nem ennyiért vettem :P ), de ebben sosem futnék, túrára viszont vadállat, konkrétan télen ráfagyott a belülről kipárologtatott izzadtság :Y és baromi könnyű.

Ha tapogatni, próbálni akarsz, Tengerszemben (Dohány u.) elég sok Zajo cucc van, meg talán Trexpertnél is.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10267) concret_hp válasza Alg (#10266) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :R

és ezekben a boltokban is ennyi az áruk, vagy a teljes?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10269) beltram válasza concret_hp (#10176) üzenetére


beltram
tag

felkerült a nevezési lista: http://tudasutja.hu/regisztraltak/

pace be with you

(#10270) beltram válasza Polacheck (#10240) üzenetére


beltram
tag

Szerintem ez elég jónak tűnik: http://www.sportsshoes.com/product/miz1438/mizuno-impermalite-running-vest/
40 euro felett ingyen szállítás, plusz itt van most élő 10%-os kupon: http://www.retailmenot.com/view/sportsshoes.com

pace be with you

(#10271) Alg válasza Alg (#10216) üzenetére


Alg
veterán

És már meg is érkezett a csomag, pedig a héten már nem számítottam rá :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10272) tomcica válasza beltram (#10270) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez ennyiert jo vetel :K

a tanitvannyal csapattuk ma 5x 1000m (R500) 4.40..4.31..4.29..4.29 azzal,hogy az otodiket ugy fejeztuk,hogy az ezres karonal lenyomtam az orat,de tovabb futottunk egy jo 200m-t direkt,mintha 1500-2000-et mennenk,egy kis metalis trukk,hogy ne csak a karoig birja ;) aztan 10x80m valtogato (50m kocogassal) faradt labra nem is volt am olyan egyszeru :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10273) Polacheck válasza beltram (#10270) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Köszi, ez tényleg jó. Holnap még beugrok a hervisbe mielőtt megrendelném, de ez eddig a nyerő. :R

less qq more pewpew!

(#10274) beltram válasza Polacheck (#10273) üzenetére


beltram
tag

Siess, mert 1db L-es és 2db XL-es van már csak készleten, nem tudom mekkora kell. :)

pace be with you

(#10275) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Voltam a Decathlonban, bevásároltam futóruházatból rendesen. Viszonylag könnyű helyzetben voltam, mert egy-egy modell volt, ami rám jött, szóval nem volt nagy variálás, hogy melyiket vegyem. :DDD
Ezek lettek:
Ekiden Warm Running, ElioKplay, illetve vettem még egy rövidnadrágot a cicanadrág fölé (ne legyen már pöcskidobós a szerkóm ha nem muszáj), két pólót (ez nyárra is jó, meg amúgy is sportoláshoz), meg még egy ilyen. Most van minden, szép lettem, mint egy új traktor. A jövő héten letesztelem az új szerelést, addig nem akarok futni, mert mint kiderült, nem a vádlim fáj, hanem az achilles ín, nem akarom túlerőltetni a lábam. Annyit el tudok mondani, hogy elég melegnek tűnik, ha felveszem, nem is gondolná az ember az ilyen vékony izékről, hogy így szigetelnek. Ráadásul tök kényelmesek, szóval nem hülyeség ilyen holmikat venni futáshoz. Gondolom akkor milyen lehet egy komolyabb ruházat, de hát annyit én nem futok, hogy ilyenekre ruházzak be. :)

(#10276) tomcica válasza kolosanyi (#10275) üzenetére


tomcica
Topikgazda

fel vagy szerelve,mehetnek a durva resztavok :P ma nekem 10 x 400m (R200) volt,hat vannak napok amikor NEM adja,ma nem adta..4ig okes volt,onnan viszont eldurvultak a dolgok,egyenkent kellett elvenni es tulelni...a rutin valahogy atsegitett,de munka volt vele :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10277) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, csak nem bírtam ki, muszáj volt futnom egyet az új cuccban. A cipőm se volt itthon - hazajöttem hétvégére -, úgy kellett előbányásznom egy pár ezres Nike edzőcipőt a szekrényből. Azt kell mondjam, nagyon jó így futni, nem tapad rá az emberre, de szigetel, előbb kellett volna ilyet vennem. Volt ilyen anyagból mezünk, amikor még röpiztem, az is hasonlóan jó volt. Külön plusz, hogy a kis Lumia 800-am elfér az oldalán levő telefon tartó zsebbe, nem kell karpánt. :)

Egyébként ez lett a futás: link. Itthoni terep, vannak benne nagyon genyó emelkedők. Ez olyan végére kellemesen elfáradós volt (igyekeztem piramis szerűen futni). :)

(#10278) TheBomberman válasza kolosanyi (#10277) üzenetére


TheBomberman
tag

Ma én is beizzítom az Ekiden-t :C 5°C és köd még délben is, nem várok csodaidőt délutánra sem (elfér a sapka, sál :DDD )

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10279) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem ma egy laza 10-es volt a hármashatárhegyen. Király volt, kora reggel, köd. Fel is másztam a csúcsra és az árpád kilátóhoz is fotózni.

Ami még történt:

:C

less qq more pewpew!

(#10280) Alg


Alg
veterán

Én is voltam terepezni kicsit, az eredménnyel elégedett vagyok.

Tök jó ez az útvonal, a busz tőlem 5 percre van, a végállomáson átöltözés és hajrá.

Szinte pontosan 20km, van benne szint is szépen, de jól elosztva (igazából egy komoly emelkedő a piroson fel a János-hegyre, de még ez a legfájdalommentesebb módja hogy visszakapaszkodjak Normafára)

Fogyott összesen fél liter ISO meg 2x25gr gyümölcs-szelet.

Jó volt, élveztem, szép időben, kirándulók által kevésbé járt utakon.

Bizakodó vagyok a jövő vasárnapi félmaratont tekintve - addig még lesz 2-3 tempóbeállító futás.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10281) Polacheck válasza Alg (#10280) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Respect, ez brutaljo ido ezen a terepen, szeretnek mar en is valahol itt tartani :)

less qq more pewpew!

(#10282) TheBomberman válasza TheBomberman (#10278) üzenetére


TheBomberman
tag

hát karcoltam egy 10-est (sima városi terep, 54:50), de ez az Ekiden a maga egyszerűségében zseniális :D nem futottam még ilyen hidegben ilyen kellemeset, bár még ilyen szerkóban sem futottam (eddig a melegítő volt a tuti), de már meg is van a Balaton Félmaratonra a szettem :K

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10283) deicide válasza TheBomberman (#10282) üzenetére


deicide
veterán

Remélem jó idő esz és lehet rövidben futni, ha nem is a felest, de első nap a 14-et és a 7-et. :)
De jó buli lesz. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10284) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Pesten leszállt a köd. Jó móka lesz a félhomályban futni. :)

(#10285) TheBomberman válasza deicide (#10283) üzenetére


TheBomberman
tag

az tényleg jó lenne, de jelen állás szerint 10 fok és eső várható :( (időkép) csak szél ne legyen! :B

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10286) Alg válasza TheBomberman (#10285) üzenetére


Alg
veterán

Tudás Útja viszont jelen állás szerint rövidnadrágos időben, bőven 10 fok felett :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10287) concret_hp válasza Apollo17hu (#10284) üzenetére


concret_hp
addikt

én voltam 1 kört, jó volt :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10288) Alg


Alg
veterán

Timex is igyekszik tartani a lépést.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10289) kolosanyi válasza Alg (#10288) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kicsit vastagon fogott az toll.

(#10290) concret_hp


concret_hp
addikt

tudás útjásoknál vajon idén lesz előzetes rajtszám felvétel? tavaly volt, de idén nem kapkodják el az infó osztást...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10291) tomcica válasza kolosanyi (#10289) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem kicsit...foleg hogy a Timex Ironman tartos tesztjen is irtak,hogy hajlamos tonkremenni (gombok,kijelzo stb)

mondjuk az a sima 50 v. 250 koros vekonyabb testu stopperora nem rossz,ha valami oknal fogva egyszer tonkremegy a mostanim,meg az is lehet,hogy az lesz a kovetkezo (vagy az Asics-nak az a ferde "csudaja")

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10292) Alg válasza concret_hp (#10290) üzenetére


Alg
veterán

Szombaton 10:00-19:00-ig lesz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10293) concret_hp


concret_hp
addikt

zajonál lehet valahogy állítani a pénznemet (szóval hogy ne ft-ben fizessek)?

hm úgy látom nem éri meg trükközni HU-ról átállítom UK -> 30ezer pár ft -> 200 font :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10294) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Olyan szép idő van kint, hogy lehet kocogok egyet, amint vége a vonatútnak. :)

(#10295) kolosanyi válasza kolosanyi (#10294) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mire el tudtam kezdeni futni, besötétedett és hideg lett, de azért nyomtam neki. Ez a dombos, emelkedős terep bazi jó, élvezet volt futni. Viszont jó, hogy volt fejlámpám, mert több szakasz volt, ahol nem volt közvilágítás, a bokám kitörhettem volna a kátyúkban. Egyébként nem tudom, mi van velem, ez a harmadik futásom a héten, abból kettő 8 km-es, nem szoktam ennyit futni. Biztos az új ruházat teszi, ami egyébként jelesre vizsgázott ma is. :)

(#10296) tomcica válasza kolosanyi (#10295) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak toldd neki, "mi baj lehet?!" :P en meg delelott mentem volna ki egy laza atmozgatora (a tegnapi resztavok utan gondoltam nem feszegetem) erre epp a regi atletak indultak ki futni 2 x 4.3km tempot,na mondom en ebbe most azonnal beszallok ;) az elsonel hagytam,hogy konnyu tempot diktaljanak,vegulis nem verseny ez,olyan 3.55-4perc kozott csurogtunk,beszelgettunk ketten elol,hatul ketten meg epp kenyelmesen,de azert mar csendben jottek,a leghatso pedig egy ifju sprinter volt,aki ki is allt 3km-nel mar odefele,a legzesen mar hallottuk,hogy nem boldog....feltavnal 2perc piheno es indultunk is visszafele,na mondom be vagyunk melegedve csinaljuk egy kis tuzijatekot,olyan 3.30-as 2km-t porgettem,ketten jottek,egy lemaradt es beallt 3.45 kornyekere,a ket bator szuszogasa mar horgesse fajult,igy mondtam,hogy a karonal atveheti valaki es vegyuk vissza,mert csunya vege lesz,ha innen meg rafeszitunk,at is vette az egyik kb 200m-t mentunk,de olyan lassan,hogy majdnem utolert bennunket a leszakadt ember,na mondom azert ne totyogjuk el,ha mar ilyen jol mentunk idaig :DDD 3.40 kornyekere felkapva visszavettem az iramot,az egyik leszakadt,a masik jott,de nagyon kemeny volt neki,szepen segitettem tulelni a kovetkezo 1km-t es a veget visszavettuk ugy,hogy ne essen szet teljesen a mozgasa...boldog volt,hogy vege is lett :K

mivel az eros edzeseket szinte mindig magam futom,igy nagyon elveztem ezt a kis kozos munkat,regen futottam igy (a verseny az ugye egesz mas,az tul feszes ahhoz,hogy az ember igazan jol erezze magat)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10297) kolosanyi válasza tomcica (#10296) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ilyen tempónál én nemhogy nem élvezném, hanem a mentő vinne el... :D
Amúgy ez a hetem nagyon light volt, 1 erőedzést csináltam. Egyszerűen nem jutottam el többször tornaterembe, úgyhogy jó is, hogy futottam, mert legalább addig is mozogtam.

(#10298) Alg


Alg
veterán

Nekem ma pihenőnap volt, a tegnapi emelkedőket még érzem a combomban erősen... de már mennék újra :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10299) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Nos előre is elnézést kérnék a tartalom miatt, de hozzátartozik a (hosszútáv)futáshoz...

Ki mit eszik hosszabb távok előtt, hogy aztán ne legyen belőle menet közben kellemetlenség? Eszembe jutott, hogy az első félmaratonomat, valószínűleg azért úsztam meg jól ebből a szempontból, mert előző nap kirándulni voltunk, és szerényebben kajáltam, ráadásul mozogtam, és jól is aludtam a fáradság miatt.

A második félmaratonomat egy vírusos(?) hasmenésből felépülve teljesítettem (szerda reggel még az ágyat nyomtam, vasárnap meg verseny), így nem volt furcsa, hogy rám jött a szapora, és vacak eredménnyel zártam.
Viszont ma is kínos helyzetbe kerültem, egy kávé és némi híg kaja (müzli + joghurt) hatására, nagyjából 10 km-t követően (ennyiket azért gyakran futok, biztos az étrend, esetleg a hideg volt a ludas).
Szóval a kérdés annyi, ki mit ajánl, mik a megszokások, megelőző napon/ verseny napján reggel mit érdemes fogyasztani, hogy ne nehezüljön el az ember, és ne kelljen a futáson kívül a bokrokra is összpontosítani? :F

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10300) TheBomberman


TheBomberman
tag

Rászedtem magam egy "reggeli" futásra ma. Hajnal 8-kor (vasárnap az) kimentem egy hatodmaratonra (így komolyabbnak hangzik a 7 km :D) a sűrű ködben, és bár mintha az izomzatom még aludt volna és eléggé fájdalmas, szenvedős futás volt, egy egész jó tempót tartottam és mecsillant a fény az alagút végén, hogy márpedig rászoktatom magam a reggeli futásra (reggel 6:30-7:00 közé kéne belőni a végén az indulást) :)

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.