Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) beltram válasza ígyvanferi (#10050) üzenetére


beltram
tag

Nekem eddig csak egy téli szezonom volt (egy éve járok futni), de már alig várom a hideget. Elindulni néha nehéz, de én kifejezetten élveztem a hideg levegőt, néha a havat, utána pedig a jó meleg szobát. :)

pace be with you

(#10052) tomcica válasza kolosanyi (#10049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol ertelmezed,kell az aeorob alap,ami akar evekig is epulhet,amire ra kell szepen epiteni a tempokat,ez segiti elo hogy hatekonyan tudj futni viszonylag gyorsan (gazdasagos futas) ez is evek soran szepen epulget,a 160-165 koruli pulzussal egyre gyorsabb iramok jonnek is...a krem a tetejen pedig a Vo2max-os edzesek (ez a tabata es interval amiket emlegettel,amelyeknel majd leszakad eloszor az egyik hered aztan gyorsan a masik is :K ) ezek indirekt modon magukkal huzzak a temposebessegedet is (kitartassal es idovel!) valamint epitik a gyorsasagi allokepessegedet es a max gyorsasagodat (nem csak a futast illetoleg)

ha csak periodusonkent epitgeted akar egyik vagy mindharom szakaszt,aztan leallsz akkor szepen sorban romlik le mind a harom,legtovabb az aerob alap marad meg,az nem tunik el olyan gyorsan,a csucssebesseg viszont rohamosan...amikor ujra kezded akkor gyorsabban fel tudod epiteni,de ujra kell epiteni!

ahogy a kutatasokban olvastam a jol edzett futoknal X idonyi kihagyast 2x X ido alatt tudjak visszaepiteni (gondolom ez a csucsformara vonatkozhat,mert azert eleg komoly alap es sebesseg marad meg meg akkor is h a kihagy az ember 1-2 hetet)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10053) válasza ígyvanferi (#10050) üzenetére



addikt

Hozzá kell szokni.
Nekem mindig október - november környéke a kritikus, amikor hirtelen lehűl 5-10 fok környékére. Nekem is nagyon érzékeny a torkom és akkor szoktam is érezni egy picit, hiába veszek sálat. De 1-2 hét alatt hozzászokom és utána már -10 fokban is tök jókat futok.

Fontos, hogy amikor indulsz, az első 1-2km-ert óvatosan fusd, amíg bemelegedsz, olyan tempóban, hogy kényelmesen tudj az orrodon levegőt venni, semmiképp se lihegj. De amikor már belemegedtem gyakorlatilag bármit csinálhatok, már nem fázom. Ha extrém hideg van (-10 fok körül), akkor indulás előtt szoktam venni egy forró zuhanyt, az melegen tart az első 1-2km-en, amíg bemelegszem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10054) kolosanyi válasza tomcica (#10052) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hm... Tehát ha én hanyagolom a gyorsító edzéseket és inkább a lassúzásra fektetem a hangsúlyt, akkor azzal előrébb lennék, mint a jelenlegi megközelítéssel. Hozzáteszem, hogy nem tudok, vagyis inkább nem szeretnék sok időt rászánni a futásra, heti 1-2 edzés fér bele nekem, enélkül is van 3-4 másik edzésem. Azért gondolkodom ezen, mert valami terv félét jó lenne kialakítani ebben is. Esetleg ilyen kevés edzéssel az működhet, hogy váltogatom a hosszú és az intenzív edzéseket?

(#10055) concret_hp


concret_hp
addikt

tudás útjára regeltetek már?
nekem nem jött visszaigazoló ímél... (tavaly jött)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10056) deicide válasza tomcica (#10052) üzenetére


deicide
veterán

Ezt alátámasztom. 2 éve építgetem az aerob alapokat szezonon kívül, 40-70km-es gyaloglásokkal, 100-200km-es bringázásokkal. Erre épült rá a tempó fokozatosan, aminek eredmény a mai cooper-em, 3290m,
3:39/km átlag, 168-as átlagpulzus (még mindig 90 kilósan :DDD ). Jövőre szeretnék felmenni 3400 méterig.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10057) tomcica válasza kolosanyi (#10054) üzenetére


tomcica
Topikgazda

heti 2 edzessel en igy csinalnam: egyik edzes hosszu kilometergyujtes,szigoruan alacsony pulzussal,a masik pedig szinten hosszu de abban tempo reszek,vagy progressziv jellegu hosszu futas (utolso negyede felkapva egyre erosebbre)

ennyi a teled,sok kilometer,ebbol egy kicsi resze tempos...tavasszal ahogy jon a jobb ido (idealis esetben marc 10 utan) azonnal valtasz,a hosszut kidobod,helyette megy a verseny specifikus munka (ha 5K a cel akkor arra) resztavokkkal 8-10 x 400m 5K versenysebesseggel ...a masik edzes is elesedik tempofutas 10K ritmussal pl 2 x 2K (5K ritmuson,ha az elejen eros akkor egy hajszallal gyengebbre,de kesobb felszivni magad erre) + 500m fokozo 3K ritmusig vagy 3 x 3K (ez utobbi 10K ritmus,egyben meg is mutatja,hogy eleg alapod van-e ehhez,mert a harmadik 3K csak ugy magatol nem fog menni,ahhoz jo alap kell,hiszen egyben ez 9K es ugye 10K ritmuson,szoval kopkodos az rendesen :K )

amikor pedig mar kozel vagy a celversenyhez,akkor meg jobban elesedik 200-as resztavok + 400-as resztavok a ket edzes,azzal hogy mindketto elott es utan erintgeted a gyorsasagi munkat (pl. repulo sprintekkel,gyorsitokkal)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10058) kolosanyi válasza tomcica (#10057) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi szépen! :R

(#10059) Alg


Alg
veterán

Október 24-én, pénteken a Borároson az adidas outletben 30% kedvezmény minden futócipőre.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10060) concret_hp válasza Alg (#10059) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván pont nem leszek bp-n :(

amúgy 600km-t futottam idén, amiben benne van:
1 maraton
3 félmaraton
2 félmaraton félironman végén
3/4 maraton full ironman 2 fős váltóban

kemény-e a verseny / edzés arány? :D

tavaly szum 262km-t futottam, szóval <1000km-vel lehet a majdnem 0ról :D
csak mást is kell edzeni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10061) tomcica válasza concret_hp (#10060) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyon sok a verseny,aranytalan az egesz :P kiveve,ha a versenyeket is felkeszulesnek szanod,akkor meg csak-csak :U

mas..a mai CF edzest gyorsan ledaraltam,igy maradt idom a vegen mokazni, 5km futopadon 20percre :) nem hiaba kerultem a futopadot eddig is,szerintem ez nem ugyanolyan terheles,sokkal konnyebb volt az egesz,mint kint futni (meg a %os emelkedovel is,hogy a legellenallas nagyjabol egalban legyen terhelesileg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10062) Alg válasza concret_hp (#10060) üzenetére


Alg
veterán

Endo szerint tavaly 200km, idén eddig 420, ehhez jön kb. ugyanennyi túra (meg még egy kicsi amit nem vittem fel) + focik, átlag heti egy, de van hogy 3.

Versenynek egy félmaraton van, az sem volt tervezve :)

Majdnem 0-ról 5:30-as utazótempó hosszú távon, 5k-ig 4:30, 4-essel kezdődő 10k...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10063) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Jelezném, még mindig árválkodik a leértékelt mérethiányos polcokon a Mammut II Hervisben egy GT2000 rev.1 44-es méretben, narancs-szürke kombinációban. 20.000 HUF. Valaki vigye el plíz! Már régóta látom ott, talán még alkudni is lehet belőle ;) Mérettel tessék vigyázni, nekem is 44-esem van, de 43,5 kellett volna inkább, szerintem nagyobb kicsivel a szokásosnál.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10064) concret_hp válasza Alg (#10062) üzenetére


concret_hp
addikt

hm én nem tudom 10K-n mit tudnék most, nem akartam menni natofutásra 1 héttel maraton előtt...
egy 1:50-en belüli félmaraton kijöhetne végre, de továbbra sincs kedvem diétázni :DDD

DBatti: ha átcsinálják 42.5-re megyek érte :DDD

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10065) DBAtti válasza concret_hp (#10064) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ó, előbb szólnék nekik, hogy már megállhatnak 43,5-ön :DDD
És egy kis bónusz adalék, hogy az Arena Sportsdirect-ben is kinn van, egy pontosan olyan színben, mint az enyém, és ott 29.900-ért kínálják. :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10066) Alg válasza concret_hp (#10064) üzenetére


Alg
veterán

Ezen a tudás útján erősen gondolkodom... nov. 1-ig van még idő, meglátom, az ára sem veszélyes

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10067) imyourfriend válasza concret_hp (#10064) üzenetére


imyourfriend
őstag

45 perc? ;] Én amúgy egyszer futottam időre 10K-t, de nem éreztem hogy ez nekem hiányzik vagy jólesne így visszaálltam 5K környéki távokra. Nem azért mert nem tudnám lefutni a 10km-t, hanem mert nem esne olyan jól már. (persze az is lehet hogy lusta dög vagyok felkészülni a 10k-ra. :N )

(#10068) concret_hp válasza imyourfriend (#10067) üzenetére


concret_hp
addikt

45 percet tuti nem tudnék, 4:30 / km-ben talán 5K-t tudnék futni, de lehet annyit sem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10069) Apollo17hu válasza DBAtti (#10063) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez milyen cipő, van róla valami leírás, hogy milyen kiknek/milyen futáshoz ajánlott?
Méretben talán jó lenne (43-44-es vagyok), és tavaszig új cipőt kell vennem.

(#10070) deicide válasza concret_hp (#10064) üzenetére


deicide
veterán

Nem nagyon kell diétázni, simán 40 perc alatt futom a 10k-t (ha nem is sokkal), még mindig 90 kilóval.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10071) tomcica


tomcica
Topikgazda

jelentem tegnap a futotarsam sikeresen lefutotta elete elso felmaratonjat Apatinban a Duna partjan...1.29.38-as idovel,elmondasa szerint tul ovatosan kezdett be,az elso 7-8km nagyon lassunak tunk,a tulso 11km-el mar okes volt...van ebben meg 2-3perc a mostani kondijaval,csak le kell akadni es batrabban betolni az elso felet is!

heti 3 futoedzest csinal es 2 crossfittet melle...a 3 futas altalaban egy resztavozos,neki most 400-ak 3-5K iramon (idoszaktol fuggoen) a masodik edzes fokozo tempo 4-7km (ezt imadja) a harmadik altalaban hosszu atmozgato futas (2ora kb 20-22km),de a vegen 2-4km-t mindig felkap

a felmaraton elott 4hettel allitottunk ezeken,a 400-ak kimaradtak,helyette 2-3 x 2K 3.45-on...tempos edzes felment 8-10-12-14km 3.55-4.10-es iramon (fokozo jelleggel ugye) a hosszuban pedig beletort nemi 4.00-.4.15os iramot a kozepen es a vegen is (egyszer csinalt 10 x 500m fartlek jellegut (500m pihenovel,ami szinten fix idore ment) benne 2hettel a verseny elott az erosebb 500m 4percesre a "piheno "500m 4.30-ra

utolso felmero futasa kedden volt a verseny heten 14km versenytempon,igazabol hetvegen kellett volna h legyen egy hettel v 6 nappal a verseny elott,de a munkaja miatt eltolodott es igy jott ki,de minden okes volt csut/penteken mar nem edzett semmit,szombaton futotta a versenyt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10072) gombi01 válasza tomcica (#10071) üzenetére


gombi01
tag

(#10071) tomcica:
Gratula, szép teljesítmény! Mennyi idős a tanítvány?
Nekem ez úgy sikerülne ha előttem futna deicide és a szélárnyékban piócáznék mögötte :DD

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10073) tomcica válasza gombi01 (#10072) üzenetére


tomcica
Topikgazda

37eves,igazabol mar szinte teljesen onallo,megtanult majdnem mindent,evente 3x megbeszeljuk az epp kovetkezo ciklust es ennyi...na meg igy versenyek elott a formahozast

igazabol tudna 1.20 koruli idot,csak olyan a munkaja,hogy nem tud tobbet edzeni,ezzel a felkeszulessel ennyire tellik :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10074) deicide válasza gombi01 (#10072) üzenetére


deicide
veterán

Ha csak úgy nem. :DDD

Szerintem kitaláljátok, hogy a 4 közül melyik vagyok én. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10075) concret_hp válasza deicide (#10074) üzenetére


concret_hp
addikt

3159? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10076) venember83 válasza deicide (#10074) üzenetére


venember83
nagyúr

Kockás ing, háttal, baseball sapiban? :DDD

(#10077) Newboy911 válasza tomcica (#10052) üzenetére


Newboy911
tag

ha csak periodusonkent epitgeted akar egyik vagy mindharom szakaszt,aztan leallsz akkor szepen sorban romlik le mind a harom,legtovabb az aerob alap marad meg,az nem tunik el olyan gyorsan,a csucssebesseg viszont rohamosan...amikor ujra kezded akkor gyorsabban fel tudod epiteni,de ujra kell epiteni!

Ezt meg tudom erősíteni idei tapasztalatból.
Az idei évet a gyorsulásnak szenteltem, de nem úgy sikerült ahogy szerettem volna.
5K 2014,március 22:25
2014, szept. 22:28
Szóval ugyan azt az eredményt hoztam, mint a téli alapozás után gyorsasági munka nélkül.
Március és szeptember között pedig zömmel pályamunka volt 400-ak.
Tempófutás és a hosszabb távok (egyben 5K<)valahogy kimaradtak.

(#10078) deicide válasza concret_hp (#10075) üzenetére


deicide
veterán

és venember83, ööö, nem :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10079) Alg


Alg
veterán

Mammut Hervis-ben az említett GT2000 mellett láttam még két pár 45 1/3-os Adidas response cushion-t is (32-ről 17-re lekapva) - max fél számmal lehet nagyobb mint az Asics, ha valaki ilyet keres esetleg...

Megvolt a futás is, hát lehetett volna jobb is, mint kiderült ilyen időben ekkora távra kevés fél liter folyadék :(

Hosszabban később, most rohanok (pedig szívesen elheverésztem volna ott a bányász emlékműnél még 1-2 órát a fűben)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10080) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jöttök itt ezekkel a cipő méretekkel, nekem 49-es lábam van. A Spuriba kellett felutaznom Kaposvárról, hogy kapjak ekkora csónakot. :DDD

(#10081) tomcica válasza kolosanyi (#10080) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en meg a masik veglet 39-es merettel :P van h csak noi modellt talalok (mondjuk a pinket kerulom,de fekete/lila adidasom van)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10082) kolosanyi válasza tomcica (#10081) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az se rossz. :) Amúgy tavasszal akarok új cipőt, addig kihúzom a jelenlegivel remélem (egy Lunarglide 3). Jó kör lesz az is.

(#10083) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

innen meg nem rendeltem,de ugy latom igen bo a kinalatuk :K speci cucokbol is!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10084) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Olvasgattam a topikot, hátha ragad rám valami a koszon kívül is. Nézem, hogy páran crossfiteznek, így elsősorban azoktól kérdeznén, akik erőedzést is végeznek a futás mellett, hogy megfelelő táplálkozás mellett tapasztalnak-e erőcsökkenést a téli alapozáskor. Ha én most egy kicsit rágyúrok erre, attól tartok, hogy lelassítja a fejlődésem az erőgimnasztikában, pedig tök jól haladok. Azért heti 2 edzés nem drasztikus, szóval nem hiszem, hogy nagyon hátráltatna. Sőt, egy olyan elméletem is van, hogy az esetleges erőcsökkenés ellenére segíthet is, mert ha a jelenlegi ~15-ös testzsírszázalékomra jótékony hatással lesz a több futás, akkor pár kilóval könnyebb is leszek, azaz kevesebb súllyal kell megbirkóznom. :D

(#10085) Perillustris válasza tomcica (#10073) üzenetére


Perillustris
senior tag

csak olyan a munkaja,hogy nem tud tobbet edzeni,ezzel a felkeszulessel ennyire tellik

Na jó, a legtöbben tudnánk sokkal jobb időket, ha többet tudnánk edzeni. :U

Perillustris

(#10086) Alg


Alg
veterán

Kinvara II kis lábúaknak (39.5-42) tizenötér`

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10087) ígyvanferi válasza Alg (#10086) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Épp tegnap láttam. Kár, hogy nekem kicsi. :((

(#10088) concret_hp válasza Alg (#10086) üzenetére


concret_hp
addikt

boltban meg lehet nézni ugye?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10089) tomcica válasza Perillustris (#10085) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen ez ugye logikus dolog,de azert nem mindig igy mukodik am az eletben,mert van hogy lenne az embernek szinte minden nap valamennyi ideje edzesre,megse hasznalja ki,mert elfogy a motivacio,energia,szetszorodik a figyelem stb.

Alg: en tavaly megvettem ezt a sarga 2es Kinvarat ennyiert 40.5-es meretben,jol mukodik :K ennyiert jo vetel!
UB-n az elso porgos tavot ebben futottam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10090) Alg


Alg
veterán

Nos, a tegnapi terepezésről picit:

1. szakasz, Csillebérc - Szépjuhászné, kb 6km
A terep egész jól futható, 1-2 emelkedő kivételével futottam is, inkább a csúszós, vizes-kövön-vizes-levelek útviszonyokra kellett vigyázni. A sárgának ez a szakasza a Csacsi-rét utáni igazi trail-es egysávossal megjegyzendő futóútvonal.

2. szakasz Szépjuhászné-Virágos-nyereg, kb. 8km
Jöttek a kemény emelkedők. Hárshegyre fel sétálva is elég volt, fent pár perc pihenő a toronyban, ködtengerből kiálló János-hegy, HHH csúcsa, Pilis. Lefelé először meredek, utána meg bokaforgató szikás, nehezen futható. Később javul, Hűvösvölgyig pár km végig futható, kellemes lankás lejtő. Onnan újabb 2 kemény emelkedő, közte pici futható, de meredek lejtővel. Újlaki-hegyen megint pihenő-nézelődés, innen a szakasz végéig lankás-hullámos, futás van.

3. szakasz Virágos-nyereg-Rózsika-forrás, kb 6km
Talán a legjobban futható szakasz lenne, ha nagy része nem egy(de inkább fél-)sávos, saras-leveles ösvény lenne a hegyoldalban. Azért igyekeztem, bár előzni nehézkes volt, és egyszer seggre is estem. Van egy szép bükkös rész is, ködön átsütő napsugarakkal élmény volt.

4. szakasz célig, kb. 5 km
Először sok kirándulóval tűzdelt patakvölgy, picit emelkedős de futható lenne, ha nem fogyott volna el az erő a lábamból. Próbáltam, de egyszerűen nem ment. Utána hosszú emelkedő, erős gyaloglás volt 9 perces tempóval, 140-es pulzus felett. Végén pár km lankás, picit futottam de teljesen kiszáradtam (a vizem olyan 10 km-el ezelőtt fogyott el.)

25.6km, 1000m szint, 3:34, kb. 20 perc pihenővel. Picit lehetett volna jobb, de nem lazáztam el, még érzem a vádlimat rendesen, combomat-fenekemet is kicsit.

Ami feltűnt, hogy bámilyen kicsi is a futózsák, eléggé zavaró tud lenni az a plusz 2-3 kiló a háton, nélküle sokkal könnyedebben szokott menni. Hozzá kell szokni ehhez is gondolom.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10091) tomcica válasza Alg (#10090) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi a leirast,igy osszel/telen ha mar indul az alapozas egy ilyen "edzes" tokeletesen ki tudja valtani a lassu hosszu futast,ha a pulzus nem esik be 120ala (es mitol is esne?!) akkor ott is vagy

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10092) Alg válasza tomcica (#10091) üzenetére


Alg
veterán

Nagyjából ez volt a cél, 130 alá azért nem engedtem a pulzust, az átlag 143 lett.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10093) concret_hp válasza tomcica (#10091) üzenetére


concret_hp
addikt

mennyire felel meg alapozásnak egyébként futáshoz, ha viszonylag alacsony, mondjuk 140es pulzussal tekerek hosszúkat (már ameddig lehet) ?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10094) venember83 válasza concret_hp (#10093) üzenetére


venember83
nagyúr

Megfelel, de a bringázás más izomcsoportokat mozgat meg, tehát a keringésnek és tüdőnek jó alapozás futás szempontból is, de a lábizmok miatt ne mellőzd a futást teljesen.

(#10095) Alg


Alg
veterán

Most nézem, szokott lenni a "szülővárosomban" egy 10k verseny minden évben május környékén, 40 perc alatti időt még nem láttam az eredménylistákat nézegetve, 45 perc körül már dobogóesélyes... ezt jövőre meg kellene játszani ;]

Egyébként 20 ezres város, és valami 40-50 induló összvissz :( 10-15 éve leépülőben az atlétika szakág

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10096) tomcica válasza concret_hp (#10093) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ahogy irjak is,tudo-verkeringes-pulzus szempontjabol megfelel,izomzatilag sajnos nem...ha a semmi es a bringa kozott kell valasztani ,akkor siman bringa (vagy uszas,spinning,evezes)

sok bringas v. futo tudott atmenni a triatlonra,szoval ha megvan az allokepesseg a specifikus munkat elvegezve siman lehet ervenyesulni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10097) DBAtti válasza Apollo17hu (#10069) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Akik szeretik a narancs-szürke összeállítást! ;]
Keresőben biztosan találsz korábbi kommenteket tőlem is. Aki stabil pronáló lábra való (belső támaszos) cipőt keres, annak ennyiért igen jó választás szerintem. Stabil cipők közül relative alacsony a healt to toe dropja a maga 11mm-ével, és a talp sem túl magas, én úgy gondoltam anno, hogy elég közvetlen élményt nyújt...
aztán amióta megvan az Inov8 Road Lite, kicsit más dimenziókkal ismerkedtem meg a közvetlenség terén. :DDD

Szóval, ha stabil cipőt keresel, mindenképp próbáld fel, 20k-ért eléggé jó ajánlat. + szerintem strapabíró is, kellemes anyaghasználattal. Eddigi két félmaratonomat abban teljesítettem, mindkétszer átsegített az utolsó nyögvenyelős km-eken. Én inkább hosszabb távokra ajánlanám, tempós edzésekre azért talán nyúlósnak bizonyulna.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10098) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

Testmozgás gyanánt elkedenék futni:
- nem versenyszerűen, csak egészségügyi szempontból
- többnyire aszfalton (BP)

Ruházatomból a cipő hiányzik:
Asics Nimbus 16-ról van esetleg véleményt? (neturális)

Ma felpróbáltam, nagyon kényelmes (volt egy Cumulus is, az ehhez képes annyira nem).

Illetve, ha megvan a felszerelés, mit javasolnátok, hogy kezdjek bele? (edzsérprogram, stb).
- trackingre Endomondot gondoltam

Üdv.

(#10099) Matykoh válasza laszak (#10098) üzenetére


Matykoh
tag

Szia!

Én is endomondot használok, szerintem jó.
Az, hogy hogy kezdj bele, függ a jelenlegi állapotodtól is. Ha nincs valamilyen egészségügyi problémád, akkor az edzésterv kialakításában a miCoach is segíthet (vagy valaki okosabb itt :D )
Én az első 5 kilométeremet "futom", néha korábban belesétálva a felszökő pulzusom miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10100) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Kicsit jobban utánajártam ennek az alapozós dolognak, mert számomra nem volt logikus az, hogy hosszú távot fussak, ha rövid távon akarok gyorsulni. Na most itt van ez a tanulmány:

"Endurance training could reduce the capacity of the neuromuscular system to rapidly generate force. Several studies have shown a reduction in vertical jump height following several weeks of endurance training. One of the best examples of this was an 18-week study done on Division I baseball players in-season. The athletes were separated into 2 groups, both did the same resistance exercises and plyo’s 2x/week, but the first group incorporated sprints during their training, and the second group incorporated endurance into their workouts.

Group #1: Resistance exercise 2x/week, plyo’s 2x per week

-Sprint training 3x/week (15-60 meter sprints)

Group #2: Resistance exercise 2x/week, plyo’s 2x per week

-Endurance training 3x/week (45 minutes continuous jogging or cycling)

The athletes that did sprints during season had increased their power 15%, while the endurance group decreased by 2%."

Ebből nekem az jön le, hogy perpillanat nem igazán passzol a céljaimhoz a hosszútávfutás, ellenben egy interval program annál inkább. Esetleg színesíteni lehet tabata edzésekkel is, de szintén nem ez az elsődleges. Ha 7:30-as 2k-t akarok, akkor 1:30-as 400 m-ek kellenek, amit 4 körön keresztül tartani is tudtam, az ötödikben lassultam le radikálisan (savasodás, illetve oxigénhiány miatt). Ergo ha beállok erre a tempóra és csinálok egy olyan edzést, hogy 1:30-as 400-akat futok lassulásig, akkor a szervezetem alkalmazkodni fog ehhez és ki fog tolódni a savasodás, meg javulni fog a tüdőkapacitás is nem? Továbbra sem célom félmaratont futni, vagy versenyen indulni, elsődlegesen az erőgimnasztikában szeretnék fejlődni minél inkább, mellette meg 7:30-ra felhozni a 2k-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.