Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) concret_hp válasza Alg (#10449) üzenetére


concret_hp
addikt

még du kis úszás + szauna, ma eddig 2x7km bringa, meg mindjárt kimegyek a stadion köré pár lájtos körre.

idei terv még: tovább tanulni úszni + hosszúkat futni :C ill ha mgé elsz 1 kis jó idő, akkor 1-1 bringa hétvégén

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10452) gombi01 válasza Alg (#10449) üzenetére


gombi01
tag

(#10449) Alg:
ma nem futottam és rajtam volt a kompressziós szár. Holnaptól a szokásos heti ciklus csak egy picit lazábban a hétvégi verseny miatt. Szerencsére van még miből csemegézni idén:
Nov. 22 B.Füredről egy 20km vagy 30km túra+futás
Dec. 07 Mikulás tókör Agárd
Dec. 21 Bagolyvár téli félmaraton
Dec. 31 Hajag-csúcs futás

Maradhatna az enyhe idő és jó lenne idén még letolni 4-500 kilit.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10453) tomcica válasza gombi01 (#10452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a teli alapozasban nehogy mar a hideg ido akadalyozzon meg 4-500km letolasaban :DDD hat ugyan mar :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10454) Polacheck válasza Alg (#10449) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem vasárnap pihenő nap volt. Ma Futóiskola volt,holnap egy laza 10-es, aztán szerdán még 1,5 óra crossfit és aztán pihenő vasárnapig. A versenyszezon vége nekem a buda trail lesz december elsején.

less qq more pewpew!

(#10455) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Kicsit elkésve, de csatlakozom a PB-sek klubjához, a Tudás útján végre beértem 2 óra alá, 1:56:13-al (a mostani bruttóidős táblázat szerint, de nem sokat számít, egy évvel korábban ugyanitt 2:02:45 volt).
Az Inov-ot vettem fel, és először toltam bele egyben 21km-et. Mostantól bátran veszek natúrcipőt, bárki bármit mond a lábállásomról ;) - persze a technikán mindig van mit fejleszteni.
8-ig eléggé pörgött (magamhoz képest), ott megettem a hozott fél energiaszelet felét, 10-nél a maradékot, és ettem volna még 12-nél, vagy később is, de már nem volt mit. Nagyjából éhgyomorra mentem, hogy ne legyen baj, és bár így össze nem csináltam magam, hamarabb lemerült a tár szerintem. 11-nél éreztem, hogy eléggé elfogyott az addigi lendület (Parlament környéke), amit a mögöttem haladók egy része igazolt is.
Én is gratulálok mindenkinek aki ott volt, jóság. :R

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10456) tomcica válasza concret_hp (#10451) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg a vegen az Ironman-en kotsz ki :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10457) concret_hp válasza tomcica (#10456) üzenetére


concret_hp
addikt

megeshet :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10458) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Én meg ma szertornán voltam. Minden izmom fáj... :D

Amúgy mostanában gondolkodtam, hogy megint el kéne járni úszni kicsit hétvégenként. Anno versenyeztem 2 évet, akkor nem szerettem, de azóta megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#10459) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Vettem futásra egy Suunto T3D órát. Viszont használtan és szeretném a beállításokat törölni. Valaki tudna ebbe segíteni?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#10460) concret_hp


concret_hp
addikt

hm a 17-21km 25:02 / 5K ez alapján még 1 pici maradt benne :D és nem is a 19. hanem a 21. km a leggyorsabb :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10461) Alg válasza func93 (#10459) üzenetére


Alg
veterán

Fél perc gugli után (második találat)

You can delete the log of your Suunto T3 by doing a 4-button reset. Press and hold the two upper and lower buttons at the same time and the T3 will switch off. Switch it on again by pressing the middle right button. Your log will now be deleted.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10462) func93 válasza Alg (#10461) üzenetére


func93
senior tag

Koszonom a segitseget, de probaltam keresni.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#10463) TheBomberman


TheBomberman
tag

Ki tart többezredmagammal szombaton a Balaton Félmaratonon? :)

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10464) gombi01 válasza TheBomberman (#10463) üzenetére


gombi01
tag

2367-es rajtszámmal vasárnap fèlmaraton. Amúgy ha már többen is ott leszünk nem állunk össze egy fotó erejéig ?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10465) deicide válasza TheBomberman (#10463) üzenetére


deicide
veterán

Sokan leszünk, bár szombatra innen kevesen. Ahogy írtam én egy 56 perces 14-et és egy 27:30-as 7-et célzok meg, de még erősen kérdéses ez a tempó, mert a hétvégén eléggé meggyaláztam a lábaim a 2x21km-el. :)

A titkos terv első 20-ba kerülni összetettben, de inkább első 30 a realitás. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10466) TheBomberman


TheBomberman
tag

Nagyon király kis érmek lesznek. :C

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10467) Aristeus válasza tomcica (#10434) üzenetére


Aristeus
tag

(#10431) beltram: Köszönöm a tippet!

(#10434) tomcica: Nem is tűnik olyan rossz ötletnek, az utóbbi pár edzésen tetszett a változatos sebesség, a tempó. Persze télre be fogok iktatni hosszú (20Km+), aerob terepfutásokat is. Még belemehet a Pegába kb. egy 1000km. Remélem lesz egy kis hó is, gyönyörű olyankor a Kis-Konda-patak völgye.

Márcsak egy tempós cipőt kell beszerezzek. Voltam a multinavigátorban múlt héten, próbáltam jópár Innov8-et. Végül is 3 maradt a listán. Inov-8 F-Lite 262 (6mm drop), Inov-8 F-Lite 195 (3mm drop) és a Inov-8 Road-X Lite 155 (3mm drop) Borzasztó kényelmes volt mindhárom, körbeölelték a lábamat és tartották úgy ahogy kell. A Lite 155 kicsit más, mint a másik kettő, mégis megfogott benne valami. Durván pörgős kis cipőnek éreztem, abszolút sima, kemény középtalp és papírkönnyű, de talán nem feltétlenül ezzel kellene kezdeni. Kicsit tartok a sérüléstől. Bár van a neten egy pdf a fokozatos áttérésről.
Van valakinek erről személyes tapasztalata? Inkább 6mm drop első ilyen cipőnek és akkor lehet többet futni, vagy 3mm drop, de akkor viszont az első pár héten/hónapban kevesebbet futni benne?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#10468) tomcica válasza Aristeus (#10467) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hagyd a ket F-lite-ot ha ram hallgatsz,azok crossfit cipok,mindenesek,volt a kezemben csak futasra nem az igazi,a harom kozul az X-lite ami okes lenne :K a 6mm drop is alacsony (klasszikus cipo 12mm) szoval ebben az esetben a 3-6 egyfene,ovatosan "engedd ra" magad,szepen fokozatosan

nekem a kedvenc Inov8-em a Road X-233,kiveheto a talpbetet akkor alacsonyabb,egyebkent 6mm,a multkor vettem is egyet tartalekba,mert le van arazva,hiszen jon ki a forgalombol (a helyette megjelent modell a Triatlonos 233 de az 41ezer ft,az X233 learazva meg 25ezer) ebben futom a resztavokat,a sprinteket,az eros tempot,8honapja tepem most kezd a kisujjnal szakadozni,ergo meg ennyit kibir! (az nalam nagy szo,a Saucony Fastwtichet szetkaptam 7honap alatt,de ugy hogy a cipesz semmit nem tudott vele csinalni,teljesen leszakadt a belso es a kulso fele is!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10469) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy ez a kompressziós szár cucc ez egész hasznosnak tűnik, még ha nem is értem pontosan a mechanizmusát :)

SMR hengere van valakinek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10470) beltram válasza concret_hp (#10469) üzenetére


beltram
tag

Nekem van SMR hengerem, miért?

pace be with you

(#10471) concret_hp válasza beltram (#10470) üzenetére


concret_hp
addikt

milyet köll' venni és télleg' jó-e? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10472) tomcica válasza concret_hp (#10469) üzenetére


tomcica
Topikgazda

napi szinten hasznalom a hengert,kotelezo olvasmany :K az egyik legjobb befektetesem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10473) Aristeus válasza tomcica (#10468) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi! A Road-X 233 mellett láttam még Road-X-Treme cipőket is, azok is megfelelnének? Ők lennének a régi, kifutó, triatlonos modellek, ugye? Road-X-Treme 208 - 6mm drop, 198 - 3mm drop, 178 - 3mm drop.
A fokozatosságot meg szigorúan betartom majd.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#10474) tomcica válasza Aristeus (#10473) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a road x-treme cipok konnyitettek,a talpukon nincs annyi gumi,csak EVA hab (mint a kinvaranal) jo cipok,porognek rendesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10475) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Rég éreztem magam ennyire szarul futás közben, mint ma. Résztávozni akartam, de későn jutottam el a városmajori pályára - merthogy kipróbáltam -, de mondom sebaj, novelem a km adagom és kész. Hát nem jött össze. Végig magas volt a pulzusom, nem tudtam olyan lassan futni, hogy 159-158 környékén legyen (nálam ez az aerob zóna teteje, valahol itt szoktam futni a lassúkat, olyan 155 környékén). Végig 161-165-170-et mutatott az óra. Mondom nem baj, egy 10-est csak kibírok egy picivel magasabb pulzustartományban. Hát 5 km-nél elkezdett savasodni a lábam, 6-nál majd szétdurrant a vádlim, illetve elkezdett fájni az achillesem és 7-ig tudtam húzni. A végén már tök tramplin mozogtam, nehézkessé váltak a lépteim. Ja és elkezdtem fázni is, úgyhogy abbahagytam. Ez ma nem vot jó... :(

(#10476) deicide válasza kolosanyi (#10475) üzenetére


deicide
veterán

Nem mindig "adja", ez mindenkivel van így, bár savasodni nem szoktam, de a pulzusom ma nekem is szokatlanul magas volt, 4:58-as tempóhoz 143, ez egy pihentebb napon 139 körül szokott inkább lenni. Talán fáradt lehetsz, a magas pulzus erre utalhat. Még én is az vagyok a hétvége után, de nincs mese, holnap újra rá kell ereszteni a futóműre a nyomatékot, mert vészesen közeledik a hétvége...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10477) beltram válasza concret_hp (#10471) üzenetére


beltram
tag

Szerintem is jó cucc, én innen rendeltem, itthon a tacticalshop-ban van elég nagy választék, de kapni a decathlon-ban is.
Egy közepes mérettel nem nagyon lehet mellélőni. :)

pace be with you

(#10478) concret_hp válasza tomcica (#10472) üzenetére


concret_hp
addikt

pontosan milyet, tudsz linket?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10479) concret_hp válasza beltram (#10477) üzenetére


concret_hp
addikt

gondolom a felülete is számít, elsősorban arra lennék kíváncsi, h abból mi a tuti :R
ami ilyen tök sima felületű henger, olyat csináltatok faterommal 500ft-ból, de gondolom nem véletlen érdes a felülete soknak :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10480) kolosanyi válasza deicide (#10476) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ja, milyen szar érzés tud lenni... :N Na mindegy, majd csütörtökön újra megpróbálom, hátha. Holnap megy úgyis tesi lesz, jó lesz kis regeneráló edzésnek. :)

(#10481) DBAtti válasza Aristeus (#10467) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nos nem vagyok semmilyen szaktekintély, én a mostani 1:55:33-as félmaratoni rekordomat (egyelőre itt tartunk...) a Road-X Lite 155-el értem el. 21km, gond nélkül.

Amit szerintem érdemes róla tudni:
- nem szereti az esést: kétszer is felbuktam már benne aszfalton (jó minőségű utak + fáradság), és sajnos kiszakadt, de a komfortot, teljesítményt nem nagyon befolyásolja. Más cipővel is előfordulhat.
- újonnan nagyon babán körülöleli a lábat, később kicsit nálam kilazult, nagyobb mozgásteret ad elöl, de ettől még jól befűzve kiváló.
- iszonyatosan közvetlen, ahogyan ránézve is sejthető. Értsd: nem szívesen lépsz kavicsra, szilánkra, stb.
- vizes talajon csúszhat, mivel nincs rajta gumiborítás. Ha nincs egyéb szennyeződés, akkor a víz sem gond, de falevél, sár, stb nem neki való
- pörget. Önkéntelenül is mész benne. Néha fáradtan is ráhúzol mint a barom, mert jólesik. Első utam nagyjából 7km volt, és végig levakarhatatlan vigyor ült az arcomon. Tényleg, így futottam :DD
- megtanulsz benne futni. No offense, akinek volt már versenycipője, az már tud. Nem sarkazol, és szépen bekapcsolódik az egész test a mozgásba. Szerintem hamar belejössz, és az ember élvezi az átalakulást.
- érdemes lábfej hajlékonyságát fokozó gyakorlatokat végezni mellé. Amit megtanultam: ha külső élen futsz benne, az nem azt jelenti, hogy pronálóból hirtelen szupinálóvá lettél, hanem azt hogy nem hajlik megfelelően a lábfejed ;) - erre igyekszem odafigyelni a mai napig.

szerk: + a vádlid valószínűleg gyakrabban fog görcsölni egy darabon ;) de megéri!

És ami a legjobb: előtte csak egy Zaraca II-m volt, ami egy kicsit is hasonlított natúr cipőre. Multiban kerestem valami jót, és ezt adták akciósan + meg is győztek hogy jó lesz nekem. És tényleg. Én is féltem a keménységtől, 3mm-től, stb. Amióta megvan az Inov, konkrétan egyszer húztam vissza a Zaracat, és nem találtam benne a helyem, a GT2000 pedig nem érintette a lábam. A régi kitaposott Phoenix 5 viszont hirtelen használhatóvá vált :P

DE
mivel jön a tél, én is azon töröm a fejem, hogy be kellene szerezni egy hasonló karakterű szuttyos időben használható országúti cipőt.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#10482) beltram válasza concret_hp (#10479) üzenetére


beltram
tag

Nem vagyok benne biztos, hogy a sima bármivel rosszabb lenne. Nekem masszőr ajánlotta az eszközt és nem mondta, hogy érdes felületűt vegyek, amúgy ő is pont olyat használ mint én.

pace be with you

(#10483) tomcica válasza concret_hp (#10478) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tacticalbol rendeltem le a nagyot,anno csak az volt (van ennek mar majd 2eve is) azota van kicsi,es lattam mar durvabb rapancsosabb feluletuket is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10484) tomcica válasza DBAtti (#10481) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezert ajanlottam az X233-at,mert azon van vekony gumi boritas,meg se nyikkan esoben,valamint a cipo nem szakad ki,nem erzekeny,egy igazi igaslo...egy picit nehezebb ugye 233gr (us9 meretben) de epp nemreg olvastam,hogy USA-ban a 10K utcai 2014es legjobb idejet epp a 233-ban futottak 28perc valamennyivel (vege valahol nem emlekszem mar) szoval hasznaljak az elit futok is

en siman tudok benne 55mp-s 400-at v. resztavos 200-at sorban 27-28-ra nem zavar a sulya,az egyik szoges cipom is 190gr

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10485) Aristeus válasza DBAtti (#10481) üzenetére


Aristeus
tag

(#10481) DBAtti, (#10484) tomcica: Köszönöm a válaszokat! :R Amint megvan a cipő (nagyon esélyesnek tűnik az x233) majd beszámolok, hogy nálam hogyan "muzsikál".

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#10486) tomcica válasza Aristeus (#10485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

figyelj ez az en eszrevetelem,nekem ez valt be,terep inov8-bol a learazott roclite 243-am van,az egesz mas vilag,az ugy hajlik mint egy F-lite,csak nagyobbak a fogai a terep miatt,hoba/sarba tervezem hasznalni,porgos munkara

a havernak 195-os F-lite-ja van a regi,crossfittre es HITT edzesre hasznalja,szokott a palyan is sprintelni benne egesz fel 200m-ig,neki mukodik,szoval nem azt mondom h az ne lenne jo cipo,csak nekem a 233-as valt be,a tobbit meg rad bizzuk :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10487) beltram


beltram
tag

(#10488) tomcica válasza beltram (#10487) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a talpat leszamitva egy az egyben ugy nez ki,mint egy Adios...konnyu,porgos..meg kellene fogdosni a talpat,nehogy az legyen a bibi

amugy arban nagyon jo,ez valo 200/400m es rovid versenyekre,mondjuk oda is csapja a labat rendesen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10489) Aristeus válasza tomcica (#10486) üzenetére


Aristeus
tag

Amilyen szerencsém lesz nem esz már 9,5-es méret belőle itt Magyarországon... De szétnézek majd még a sportsshoes.com-on, sportsdirect-en, meg az ebay-en is. :)
Tapasztalat valakinek a sportsshoes-ról? Onnan még nem rendeltem. Mennyi idő kb. míg megérkezik a cipő?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#10490) beltram válasza Aristeus (#10489) üzenetére


beltram
tag

A sportsshoes.com szerintem angol, egy hét alatt jó eséllyel itt van. Jelenleg működő, 15%-os kód: xc1415
:)

pace be with you

(#10491) tomcica válasza Aristeus (#10489) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugyan-ugyan,hat milyen hozzaallas ez mar ugy ab-start?! lesz 9.5-es tobb szinben is :K igy indulj neki,aztan lesz ami lesz :P

[link]

ha jol latom UK9 van raktaron,ha kiveszed a talpbetetet meg lehet jo is...szabad am kiserletezni ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10492) Polacheck válasza Aristeus (#10489) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

múlt szerdán rendeltem onnan, majd megírom mikorra jön meg.

less qq more pewpew!

(#10493) Polacheck válasza beltram (#10490) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

15% sűrűn szokott lenni? Nem lehet erre valahogy feliratkozni? így ~35-re jön ki a Rapa Nui, abból beruháznék egyre a közeljövőben (de nem most, egy hónapban nem állíthatok be két pár új futócipővel, kicsinálnak otthon :D )

less qq more pewpew!

(#10494) beltram válasza Polacheck (#10493) üzenetére


beltram
tag

nem tudom, még soha sem rendeltem innen, itt találtam a 15%-ot: www.retailmenot.com/view/sportsshoes.com

pace be with you

(#10495) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Vasárnap valószínű lesz hely a kocsimban Budapest-Siófok-Budapest viszonylatban (hátha valakit érdekel :) )

X.

Cave canem!

(#10496) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Amilyen szar volt tegnapelőtt a futás, olyan jó volt ma. Nyomtam egy 10-est Hűvösvölgy felé. Hosszabb távokat nem szeretek pályán futni, azt inkább ilyen dombos terepen nyomom, sokkal élvezetesebb nekem. :)

Amúgy bekattant, hogy jó lenne félmaratont futni. Otthon, Kaposváron van a farsangi napokon egy táv, hét dombra kell felfutni, gondoltam megcsinálom, ha már dombos terepen szeretek futni. Meg lokálpatriotizmus meg minden... :D

Az gondolom követhető séma, hogy a lassú hosszúkat egy sima lineáris progresszió szerűen növelem, mondjuk hétről hétre 10%-ot és minden negyedik héten felezem a távot kikönnyítés gyanánt. Vagy ha ez nem igazán működik, akkor milyen rendszer alapján érdemes növelni a távot?

[ Szerkesztve ]

(#10497) deicide válasza kolosanyi (#10496) üzenetére


deicide
veterán

Azon jövőre én is ott leszek, jó buli a Kaposvár dombjai FM. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10498) kolosanyi válasza deicide (#10497) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én még sose voltam, de meséltek róla ismerősök és jónak tűnik. :)

(#10499) beltram válasza Xabi78 (#10495) üzenetére


beltram
tag

Ha marad hely, itt könnyen feltöltheted szerintem. :)

pace be with you

(#10500) Xabi78 válasza beltram (#10499) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Előbb itt dobom föl, igazából nem költségmegosztás, hanem társaság céljából. Aztán, ha nem lesz jelentkező, lehet, fölrakom oda is.

kolosanyi:: igen, jól hangzik így a távnövelés, bár szerintem alapvetően a 10% túl sok, ekkora emelés mellett inkább érdemes lehet valami ilyesmi 3 hetes periódusban gondolkozni: abc-bcd-cde-def-efg ... stb. Bár ez nyilván egyénfüggő is, én alapvetően óvatosabban emelek, mert elég gyorsan jelez a szervezetem, ha túlhajtom magam :) Mondjuk én a klasszikus hibát is elkövettem, egyszerre akartam tempót is javítani meg távot is növelni, és az így nem igazán működik - nálam... :)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.