Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) deicide válasza kolosanyi (#10900) üzenetére


deicide
veterán

Már a kérdést sem értem. :DDD
Futáshoz futással erősítettem a lábam, de ha tudom, hogy így is lehet, talán ki sem mozdulok télen a szobából. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10902) Polacheck válasza kolosanyi (#10900) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kezdődik a variálás, mint anno a gyúróstopikban? :)

less qq more pewpew!

(#10903) kolosanyi válasza deicide (#10901) üzenetére


kolosanyi
veterán

Abszolút jogos, adott gyakorlatra azzal a gyakorlattal lehet a legjobban felkészülni. Avagy abban leszel jó, amit sokat csinálsz. De, nyilvánvaló, hogy a futáshoz, főleg a gyors futáshoz, szükség van a láb erejére, tehát nem árt az erősítés. Ezt az excentrikus dolgot egyébként nem magamtól szedtem, amikor kérdeztem, hogy fájó achillesszel mit lehet tenni, akkor linkelte valaki. [link]

(#10902) Polacheck
Nem variálok én semmit, csak érdekel a mechanizmusa. :)

[ Szerkesztve ]

(#10904) tomcica válasza kolosanyi (#10900) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csinaljak egylabbal mindket fazist :K azt el tudom kepzelni,hogy egy kezdonek az elejen egyszerubb a pipiskedes ketlabon,de kesobb egylabon is csinalni kell,en feltoltam 3x30-30db-ra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10905) tomcica válasza tomcica (#10904) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kesobb ha mar nincs gond vele,akkor az emelkedok szoktak felvaltani,egyenetlen terepen,az rendbe rakja az also labszar minden "porcikajat" es egyben erosito gyakorlat is (lehet kombinalni valtottlabu sozkdelessel v. indian szokdelessel szinten emelkedon felfele,ezt azert nem csinaltatnam senkivel az elso 1-2 evben)

1500m-ig komoly laberosites is szukseges (na nem az achillesre gondolok itt) azon felul viszont eleg az emelkedo es torzs erosites,ha esetleg latszik h a biomechanikai hiba/hianyossag valami olyanbol ered akkor specifikus erosites v. mobilitasbeli gyakorlatok (pl dinamikus gyujtas)

de ez CSAK kiegeszites,meg csak edzesnapot SE vesz igenybe,csak plusszban megy,a futas maga elkerulhetetlen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10906) kolosanyi válasza tomcica (#10904) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az jó, én is úgy szoktam. :) Csak a magasabb ismétlésszám tartomány miatt csináltam tegnap a negatívokat. Emelkedőzést meg szoktam csinálni jó időben, kifejezetten szeretem. A végén úgy be van durranva az ember lába, hogy C3PO járás az eredmény. :DDD

(#10907) tomcica válasza kolosanyi (#10906) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amit lattal achiles erositesre valo tornat,abban lehet hogy ugy van (ergo lefele egylabas,felfele ketlabas) de az gyogytorna jellegu erosites es megelozes,ha mar eleg eros akkor egylabon kell :K

ezzel a "jo idoben" cuccal mindig megoltok bennem valamit :P hoban\sarban is kell(ene) emelkedozni,lehet nem olyan gyorsasaggal es az is lehet nehol szaporazni kell,mashol zerge modra szokellni,de EPP ezert fog valtozatosan beerositeni,azokat a kis stabilizalo aprosagokat,amirol szinte nem is tud az ember (egyebkent ezert jok a turak is,telen plane,nem is muszaj futni,eleg a lenduletes gyaloglas is akar)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10908) bandus


bandus
veterán

bennem is felmerült egy kérdés. amennyiben próbálok arra figyelni, hogy a talpam elejével/közepével fogjam a talajt, úgy a vádlit ért terhelést mennyire befolyásolja a cipő drop-ja?

mert eddig eléggé bedurrant a vádlim és korábban egy nagyobb (11 mm) droppal rendelkező cipőben futottam általában, most legutóbb pedig egy alacsonyabbal (7 mm) és szinte egyáltalán nem éreztem, hogy fájna. szóval ez lehet a kisebb droptól vagy megerősödhetett közben a lábam? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10909) kolosanyi válasza tomcica (#10907) üzenetére


kolosanyi
veterán

Á, én puhány vagyok. Rossz időben erősítés, ugrókötél, hosszú lassú futás meg úszás jöhet szóba nálam. :D

(#10910) tomcica válasza bandus (#10908) üzenetére


tomcica
Topikgazda

inkabb az utobbi,beerosodott,hiszen ha nem a sarkadra erkezel akkor hiaba van a ciponek magas epitesu sarka,szinte csak az elejet\kozepet hasznalod,az mas teszta h ha nem eleg rugalmas az eleje v. ha zavar a magas sarok (ahogy hozod elore a labad,nem a talajfogasnal)

de nezzuk csak az Adidas Adios es NIke streak cipoket,egyik sem alacsony drop,elol vekony/kemeny rugalmas de nem tudod felbe hajtani,kozephidnal kemeny,adiosban muanyag villa is van merevitesnek...es azert van sarkuk,de olyan a cipo eleje es hatulja kozotti arany,hogy ha a talpat elejere v. picit hatrebb lepsz akkor gordit elore (ehhez kell az a saroktol jovo iv,lejtes) a minimalista cipok pedig egesz mas felepitesuek,ott nincs merevites kozepen es szinte sarok se,egybol a szoges hosszutavu palyacipo jut eszembe a sarkukrol,amit 10K-ig hasznalunk palyan,persze a szoges eleje merev,hiszen ott van a muanyag lap amibe bele vannak csavarozva a szogek,de a sarkba es a kozepe szinte ugyanaz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10911) bandus válasza tomcica (#10910) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm az infót, ez megnyugtatott.

én meg azt hiszem tudom, hogy hova is megyek munka után: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10912) concret_hp válasza bandus (#10908) üzenetére


concret_hp
addikt

alacsonyabb csak jobban terhelné logikusan nem? :)

eleinte nyilván jobban fárad ha változtatsz a technikán

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10913) Cathfaern válasza tomcica (#10910) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elvileg egy magasabb sarkú cipő esetén meredekebb szögben van a talp amikor földet ér (kompenzálni kell, hogy ne a sarok érjen le először), ami ugye nagyobb vádli terhelés. Szóval akár segíthetett is a kisebb sarok. De mindezt csak mechanika alapján mondom, nem futótapasztalat alapján :B

(#10914) tomcica válasza Cathfaern (#10913) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod olyan regen futottam hagyomanyosan epitett cipoben 12mm+ hogy nem ellenkezem,konnyen lehet h ez is jatszik benne :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10915) bandus válasza bandus (#10911) üzenetére


bandus
veterán

mégse, nincsen salomon x-scream :(

és ez a multinavigator se valami kedvező nekem, se tegnap, se ma nem volt eddig egyetlen cipő sem 42-43 méretben. sose lesz jó áron cipőm :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10916) Alg válasza bandus (#10915) üzenetére


Alg
veterán

Esetleg Playersroom/Playmax-ba tudok 20%-ot, ha kell írj privit.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10917) kolosanyi válasza bandus (#10915) üzenetére


kolosanyi
veterán

Üdv a klubban, 48-49-esben örülök ha van egyáltalán. :DDD

(#10918) Polacheck válasza bandus (#10915) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Tegnap sense pro volt a 43 1/3-os, ma meg sense ultra a 44-es. Mi kell még?

less qq more pewpew!

(#10919) bandus válasza Polacheck (#10918) üzenetére


bandus
veterán

ahogy írtam, valami 42 és 43 között :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10920) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ezek az olcsó pulzusmérők mennyire mérhetnek jól? Csak mert fele annyiba kerül, mint a decathlonos.

(#10921) beltram válasza kolosanyi (#10920) üzenetére


beltram
tag

Én nem vennék (ezt mondjuk nem is szállítják mo-ra), már csak a garancia érvényesítése miatt sem. Persze mint a legtöbb kínai cuccnál, mindig ki lehet fogni 1-1 jó darabot, csak lutri. :)
Múltkor volt 10-ért a tchibo-nál is amúgy.

pace be with you

(#10922) bandus válasza bandus (#10919) üzenetére


bandus
veterán

X-tour van 13ert, de az meg pont nem kell :) hihetetlen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10923) kolosanyi válasza beltram (#10921) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak random dobtam egy linket, ezt a típust vagy 10 helyen találtam meg. :)
Igen, telefonokkal szívtam már meg, az is kínai rendelés volt. Viszont egy jó pár kínai rendelésem volt, amik meg kiválóan működnek és tényleg nagyon kedvező áron jutottam hozzájuk. Amúgy sanszos, hogy a decathlonos lesz, a gari miatt is. Áfával és vámmal majd' 9 ezer a kínai is, akkor már inkább 11-ért a biztosabb.

(#10924) bandus


bandus
veterán

megneztem a boraros teri adidas outletet. hat sok futocucc nincs, de egy hosszu nadragot azert elhoztam, jo ha van megegy, es 9k volt csak.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10925) bandus válasza tomcica (#10879) üzenetére


bandus
veterán

hallode, az ilyet máskor is kérek :D [link] táv megvolt, végre 6 percen belüli kilik is :C jó ez az új adidas nadrág, biztosan ez tett csodát :D

nekem ilyen az, amikor ADJA, és még azért ment volna, csak visszaértünk a ház elé :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10926) Polacheck válasza bandus (#10925) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez elég pro az eddigiek alapján. :Y Ha így folytatod, 1:45-ös félmaraton áprilisban :)

less qq more pewpew!

(#10927) rii


rii
nagyúr

sziasztok

vízálló esőnadrágot keresnék
forrasztott varrásokkal

kb mint ez ... a dechantlon-ból ... csak az messze van ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10928) bandus válasza Polacheck (#10926) üzenetére


bandus
veterán

eh, attól azért még messze vagyok, de most eléggé kijött a lépés, meg is lepődtem, de főleg azon, hogy mentem volna szívem szerint tovább :) így már sokkal élvezetesebb a futás, mint amikor az elején 3 percet sem bírtam egyben lefutni...

és ma pont van a méretemben salomon citytrail :O

jah, és a combom belső részét, meg kicsit feljebb viszont nagyon kidörzsölte a pamut alsógatyám. ti használtok valami speciálisabb, technikai jellegű boxeralsót futáshoz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10929) beltram


beltram
tag

Ócó gél. (Én rendeltem két dobozzal) ;]

pace be with you

(#10930) deicide válasza bandus (#10928) üzenetére


deicide
veterán

Nem hordok alsót, csak a futógatyát és fölé a hosszút, ha hideg van.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10931) Polacheck válasza bandus (#10928) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A sense pro? Vedd meg, ne agyalj! Brutáljó ajánlat, kényelmes, gyönyörű cipő. (Én sem tudtam ellenállni neki, hétfőn az én méretemben volt :) )

less qq more pewpew!

(#10932) Alg válasza bandus (#10928) üzenetére


Alg
veterán

Dekában vettem múltkor, valami 3000 volt 2 db, tök jó kényelmesek.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10933) kolosanyi válasza bandus (#10928) üzenetére


kolosanyi
veterán

Fuss "O" lábbal, úgy nem dörzsöl. ;]
Nekem amúgy a sima sport alsók jönnek be. Egyszerű, párszázas, puha pamut alsó, kicsit testhezállóbb szabással. Ha túl laza gatyát veszel fel, az azért se jó, mert túlzottan szabadon vagy, ha érted mire célzok. :))

(#10934) bandus válasza Polacheck (#10931) üzenetére


bandus
veterán

nem tudok elmenni érte vasárnapig, szóval ezért tárgytalan a dolog :/

köszi az alsós tippeket, szerintem a decathlont bevállalom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10935) ígyvanferi válasza beltram (#10929) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mennyi a szállítás? Nem regelek csak azért, hogy megnézzem.

(#10936) beltram válasza ígyvanferi (#10935) üzenetére


beltram
tag

100 font felett ingyen, alatta azt hiszem 7 font.

pace be with you

(#10937) beltram


beltram
tag

Egy kis irodalom, akit érdekel, az index fórumról. :)

pace be with you

(#10938) Alg


Alg
veterán

Tour de France futva :Y :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10939) Newboy911


Newboy911
tag

A mai adag:
6x1000m, 5 percesekre futva.
De azért 15km csak összecsurgott :)
És holnap jön a hosszú laza, mi lesz itt ? ;)

Szerk: Ja, és a lényeget nem is írtam.
A párom 18-30-ra beíratott a Dél-Ázsiai lányokhoz
egy óra olajos kényeztetésre :B

[ Szerkesztve ]

(#10940) tomcica válasza Newboy911 (#10939) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy kell ezt csinalni,hogy hogy mi lesz,hat megedzodsz rendesen ;) nem az a cel?! (mit sokallsz a kilometert? nem sok az,felmaratonos edzesnel atlagosnak mondhato)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10941) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valaki volt már a budai hegyekben a héten? Holnap felnézünk egy huszasra, de nem tudom mire számítsunk.

less qq more pewpew!

(#10942) Alg válasza Polacheck (#10941) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem ne számíts sok jóra, valószínűleg az összes turistaút járhatatlan... (de azért majd számolj be mit találtatok)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10943) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Teli futashoz kene tipp valami kabathoz,illetve nem az igazi regi teli homerseklethez,hanem a mostani langyihoz.Vettem egy hosszu ujju, ilyen tapadosabb futo felsot,ami kicsit a nyakamat is vedi,de ez mar most keves,pedig meg igazan nincs hideg.Mit vehetnek meg fole?
Kezdo futo vagyok igy valami barati ar jobban esne :)

Sapkat mar viseltek ebbe az idobe?Multkor futottam es talaltam egy fulvedot,valaki pont akkor ejthette el,azota azt hasznalom :)

(#10944) Alg válasza juhiimi (#10943) üzenetére


Alg
veterán

Nulla fokig nekem Ez elég alatta egy rövid vagy hosszú ujjú pólóval. Szerintem -5 - ig simán jó lesz egy aláöltözettel.

Sapkát még nem vettem idén, kesztyűt talán egyszer, de 1-2km után levettem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10945) tomcica válasza juhiimi (#10943) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig annyi ebben az idoben eleg kellene h legyen,ha viszont valoban fazos vagy,akkor 3 reteg: rovidujju polo,tapados alaoltozet es ra egy bluz (kabar ide meg nem kell,mit veszel fel majd -5ben? )

softshell kabatokban lehet futni,de en meg csak elo se vettem (tavaly egyaltalan nem)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10946) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ez off, de akinek a sima fekvőtámaszban karhajlítás túl könnyű lenne, az próbálja ki ezt: link. :)

[ Szerkesztve ]

(#10947) Newboy911 válasza tomcica (#10940) üzenetére


Newboy911
tag

Persze persze, az a cél hogy megerősödjek. Egy tavaszi 1:45-ös félmaratonban gondolkodom.
Ha az 5 percesekből elérem a 10db-ot, utána jöhet a 4:45 ös :)

(#10948) tomcica válasza Newboy911 (#10947) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen ez egyik jo es megbizhato modja :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10949) tomcica


tomcica
Topikgazda

apropo hervisben skechers gorun2 halvany zold szinben 42-es 17.500ft,ha valaki konnyu minimalista feelingre vagyik,nekem igen tartos a gorun2-om,van mar benne 1000km biztos,es egyelore meg kis se lyukadt a felso resz,pici kopas van csak a talpan de nem veszes,es meg jol csillapit (mondjuk resztavos munkara nem hasznalom,fuvon futok benne de sokat)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10950) Alg válasza tomcica (#10949) üzenetére


Alg
veterán

Szolnoki Hervisben is láttam ma az utolsó darabos polcon két pár 45-ös GoRun2-t

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.