Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) raggg válasza kolosanyi (#10200) üzenetére


raggg
senior tag

Ilyen idoben meg eleg a hosszu technikai szvsz, bar en ugy szoktam hogy alaoltozobol egy vastagabb, meg rovidujju technikai (mert nincs hosszuujjum).

A kabatok trukkosek mert van szelallo ami elazik (ez a softshell talan?), vizallo ami hideg, meg van ami mindenre jo csak 0 fok felett szakad rolad benne a viz (es ez a mocskos draga kategoria). Ha most vennek cuccot mostanara, akkor egy ilyen felul zipzaros technikait vennek, par fokig boven jo. Ala mehet egy alaoltozo, szerintem egy vekonyabb is eleg ebben az esetben. Igy retegesen oltozve nem fazol meg, ha meg esetleg nagyon meleg lenne lejjebb tudod huzni a zipzarat.

Aztan majd mondanak okosat a tobbiek is. :)

ragklaatPS

(#10202) Alg válasza kolosanyi (#10200) üzenetére


Alg
veterán

Vádli: ez normális, ilyennek kell lennie ha jól csinálod. :K

Öltözet: én mostanában tértem át a hosszú aláöltöző (műszálas technikai, de nem polár!)+póló párosra, 10-15 fokban még simán jó volt a rövid. Télire van vékonyabb és közepes polárom meg széldzsekim, nem hiszem hogy több kellene ennél (aláöltöző+póló+vékonypolár+széldzseki a max szerintem, de már ez is durván hangzik). Első 1-2 km picit fázós, de ha bemelegszik a rendszer utána jó lesz, csak megállni nem szabad hazáig (vagy vinni váltópulcsit).

Halfzipes cuccok tényleg jók. :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10203) raggg válasza Alg (#10202) üzenetére


raggg
senior tag

Na, nagyjabol fedi egymast. :)

ragklaatPS

(#10204) Alg válasza Alg (#10202) üzenetére


Alg
veterán

Ja igen, kabátról annyit, hogy szerintem az olyan ami futásnál tényleg megvéd, és belülről sem ázol el benne, az baromi drága (30k és felfelé), másrészt meg itthoni, városi körülmények közé, hobbifutásra felesleges. (lásd erős széllel kombinált ónosesőben nem kötelező futni). A szélvédelem többet számít komfort szempontjából.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10205) kolosanyi válasza raggg (#10201) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na hát ami nekem van, az vagy műszálas, vagy pamut, leárazáson vett melegítő és kész. Csak a cipőm normális, az kell az ízületeim miatt. Most nézegetem ezeket a ruhákat és nem örülök. Baromi drága az összes. :DDD Meg ráadásul az a baj, hogy egyrészt baromi magas vagyok és széles, másrészt durván izzadékony. Nem egyszerű nekem ilyesmit venni, de ezt már megszoktam, nehezen öltözködöm, a cipővásárlás meg kész rémálom számomra. Mindenesetre be kell szereznem rendes ruházatot, mert sokat leszek kint ezen a télen.

(#10202) Alg
Hogy a fenében bírtok ti akkor ennyit lefutni? Durvább, mint akármilyen vádlizás. :DDD Mondjuk ez ilyen dimbes-dombos környék, meg még nem is jöttem teljesen helyre. De szerintem többet a héten nem futok, max hétvégén egy rövidet, ha helyrejön addigra a vádlim. Úgyis visszavan még legalább 2, de inkább 3 erőedzésem.

[ Szerkesztve ]

(#10206) Polacheck válasza kolosanyi (#10205) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Decathlon a barátod, nézz szét egyszer, mindig van egy csomó leértékelt cucc (3-4k körül már jó pulcsikat lehet venni).

Ha már ruházat: lecsaptam az ebayen egy ilyet, szerintem elég jó áron (7k volt egy ajándék 0,5 lityis soft flask-el együtt, ami itthon maga 4k), ha megjön tesztelem majd a hétvégi hosszúkon és megírom, hogy milyen volt.

less qq more pewpew!

(#10207) kolosanyi válasza Polacheck (#10206) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi, ott tényleg ki lehet fogni. Egyszer vettem ott versenycsukát, a Nyúlcipőboltban 40 lett volna én meg elhoztam 25-ért. :)

(#10208) Alg válasza kolosanyi (#10205) üzenetére


Alg
veterán

És még ehhez jön a túrázás, ahol egy-egy "siratófalon" úgy megyünk fel hogy a sarkunk nem ér talajt ;]

Mondjuk nekem alapból vastag a vádlim, most meg már egyre izmosab is :B

Más: holnap reggel csinálok egy tesztkört a 620+garmin connect livetrack kombóval, ha sikerül összehozni (tegnap laza 4-5 óra alatt romoltam a telefont...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10209) TheBomberman válasza kolosanyi (#10200) üzenetére


TheBomberman
tag

egy ilyen+ egy vastagabb pulcsi (esetleg sapka, kesztyű) és én pl. fagypontig elvagyok vele :DDD a síaláöltözet nagyon bevált az évek során!

[ Szerkesztve ]

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10210) kolosanyi válasza Alg (#10208) üzenetére


kolosanyi
veterán

Teljesen más terhelés amúgy, mint amit megszoktam. Sose voltam az a típus, aki hanyagolja a lábát, meg nekem genetikailag ez a legerősebb testrészem, szóval elmondhatom magamról, hogy elég edzett lábam van, de nekem a futás úgy szét tudja szedni, mint semmi más. Egy hegyre felsprintelős rövid edzés után rendszerint úgy megyek 4 napig, mint aki beszart. De nem csak a vádlim miatt. :DDD

TheBomberman
Én amikor 2 éve végigfutottam a telet, simán melegítőben, meg széldzsekiben nyomtam. Ha hideg volt, akkor a melegítő alá vettem egy cicanadrágot vagy mégy egy vékonyabb pulcsit. Elvoltam úgy, csak fél óránál többet nem voltam kint sose.

[ Szerkesztve ]

(#10211) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Most, hogy tudom, mit keressek, körülnéztem az Arénában futócucc után, de nem találtam semmi jót. A Sportsdirectben voltak ugyan dolgok, de a méretemben pár aláöltözős cucc volt csak, szóval ez nem nyert. Asszem ebből Decathlon lesz. :)

(#10212) Xabi78 válasza kolosanyi (#10211) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A decathlonban (vagy a lidlben is vannak most hosszú ujjú síaláöltöző, egynek az is jó) + egy rövid vagy hosszú tecnikai póló (én bringásban nyomom, mert azon vannak hátul zsebek, befér a 2 cerbona a hosszú utakon, meg a széldzseki eső és tornádó esetére. Ez kb 5 fokig teljesen jó. A nadrág egy 3/4-es, hidegben kompressziós zoknival, mert az elég hosszú, és melegen tartja a vádlim.

tomcica: a külyükhöz visszatérve: én adatfüggő vagyok, és így, ezekkel a kütyükkel tudom ellenőrizni a fejlődést, vissza tudom nézni, mikor milyen pulzussal hogy futottam, így elég jó viszonyítási alapot ad a formámhoz. Nálam sokat segített a technikámnál, hogy láttam, hogy alacsony a lépésfrekvenciám, és így tudtam korrigálni, egyből javult a tartásom is. Már egy ideje nem tempókat, hanem pulzustartományokat futok. Nyilván sok idő után az ember megismeri a szervezete jelzéseit, én is sokkal kevesebbszer nézek az órámra, mint az elején. De egy kezdő futónak ezek az adatok nagyon sokat segíthetnek.
Emellett minden tiszteletem azoké, akik képesek 1 stopperrel edzeni.

Cave canem!

(#10213) Alg válasza kolosanyi (#10211) üzenetére


Alg
veterán

Sportsdirectet én is szoktam nézegetni (itt van a szomszédban) - de inkább apróságokat lehet találni (pl. legutóbb 3 pár nike futózokni 2000ért)

Dekában viszont láttam jó téli cuccokat is. :K

+ a titkos esélyes Tchibo ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10214) concret_hp válasza Alg (#10213) üzenetére


concret_hp
addikt

sportsdirecten elég sok minden van, amit megéri megrendelni inkább, főleg ha nem messze kell menni a mintavételezésért :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10215) Apollo17hu válasza Alg (#10213) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem az a legnagyobb gondom, hogy még a leírásban is ritkán látni, hogy milyen anyagból készült. Vagy ki lehet valahogy szűrni a műszálasokat?

(#10216) Alg


Alg
veterán

Bakker, most nézem a Zajo honlapot, mi történt bezártak?

ilyet nagyon gyorsan venni amíg van belőle, baromi jó cucc, imádom, tökéletes első-második réteg, ennyiért ajándék (lehet veszek még egyet)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10217) concret_hp válasza Alg (#10216) üzenetére


concret_hp
addikt

ezek hol rezidensek? mert vagy gugel fordító, vagy elég jó a hejjessírássuk :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10218) Alg válasza concret_hp (#10217) üzenetére


Alg
veterán

Szlovákok :F

Overland, Tengerszem forgalmazza itthon, de nem ilyen árakon :Y
A legjobb anyagokkal dolgoznak, Polartec, Invista, Scoeller,... van több cuccom tőlük, mindet imádom.

Szerk: Normannak felsője van nekem, 10 fok körül pólóra jó túrázni, futni 0 fok felett nem venném fel.

Én lassan ott járom hogy magamnak+öcsémnek már megvan egy ingyenpostás rendelés :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10219) concret_hp válasza Alg (#10218) üzenetére


concret_hp
addikt

[link] ez a gatyó milyen lehet?
lehet összedobhatnánk egy rendelést az ingyen postáért, ha városligetben szoktál futni, nem messze lakunk egymástól :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10220) Alg


Alg
veterán

Ma voltam reggel futni... hááát... :DDD

Szokni kell még ezt, elég nehézkesen ment (mondjuk keveset is aludtam az utóbbi 2 napban).
Kicsit túl is öltöztem, sok volt a vékony pulcsi az 5-7 fokban.

Illetve a 620 is aludt még úgy néz ki, a végére teljesen elvesztette a jelet :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10221) imyourfriend válasza Alg (#10220) üzenetére


imyourfriend
őstag

5-7 fok :Y tegnap éjjel Győrben 0 és -1 fok között ingadozott, felvettem egy melegítőt meg sálat oszt jóvan. De csak egy halovány 5:45min/km-es 6,4km-t futottam. Nem erőltettem annyira inkább megnéztem az időjárási körülményeket meg hogy milyen 0fokban futni, a pegával nem is volt gond. :P

(#10222) deicide válasza imyourfriend (#10221) üzenetére


deicide
veterán

De jó lenne ilyen hidegben leengedni a tempót, de 8-án verseny és majd 1.5 óra pihenővel 2db 1:30-as félmaratont kell produkálnom egymás után, így 4:50 alá még a lazább edzéseken sem mehetek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10223) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na, ma már jobb a vádlim, kezd elmúlni az izomlázam. Érdekes, hogy nem is a vádli fáj, tehát nem kifejezetten a kétfejű lábikraizom, hanem éppen egy picit alatta. Nem az Achilles ín az, vagy legalábbis tipikusan izomlázas fájdalom. Fura, de mindig ez van. :)

(#10224) imyourfriend válasza deicide (#10222) üzenetére


imyourfriend
őstag

;] Én még nem futottam ilyen hideg időben, viszont bringáztam már a héten 2 fokban így féltem attól hogy a hideg levegő miatt beteg leszek. 5:30 most a következő, meg amúgy más futni járdán+ aszfaltos úton mint terepen, utóbbin könnyebben megy azért az 5:00 alatti tempó, tegnap kanyarogni kellett elég sokat meg piroslámpák miegyéb. :(

(#10225) Alg válasza imyourfriend (#10221) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk voltak fura arcok sídzsekiben, sálban-sapkában-kesztyűben - és nem, nem sétáltak, futottak ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10226) tomcica


tomcica
Topikgazda

felenk is hul hajnalban 1fok,nap kozben 7-8korul...meg elmegy kategoria,oszi athidalo edzesen vagyok,a telit meg nem vettem elo (se az edzesmunka valtast,se a teli ruhazatot :P )

mai delelotti: 20km valtogatos futas megallas nelkul,ossz ido: 1ora 24perc,a masodik edzes azert rovidebb lesz :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10227) concret_hp


concret_hp
addikt

no írtak a tudás útjások, holnaptól lesz az oldalon nevezési lista elvileg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10228) TheBomberman válasza Alg (#10225) üzenetére


TheBomberman
tag

én is dzsekiben, sapka - kesztyű kombóban nyomtam tegnap is meg ma is :B

ha a rakpart felé futottál, lehet találkoztunk is ;]

[ Szerkesztve ]

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10229) Alg válasza TheBomberman (#10228) üzenetére


Alg
veterán

Negatív, Városliget :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10230) imyourfriend válasza Alg (#10225) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én nem láttam tegnap éjjel senkit sem Győrben. :( Pedig vártam hogy találkozok elvetemült emberekkel akik ugyanúgy futnak mint én aztán visszaértem az albérletbe. Végül is nem volt túl hideg, amolyan jóidő mert nem volt sapkám de a fülem nem fázott. :)

(#10231) beltram válasza concret_hp (#10227) üzenetére


beltram
tag

Igen, nekem is írtak, nem is értem miért nem egyszerűbb egy visszaigazoló email, mint egyesével válaszolgatni az embereknek. :)

pace be with you

(#10232) concret_hp válasza beltram (#10231) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ha ránézel az oldalra, látszik, hogy nagyon pró :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10233) TheBomberman válasza Alg (#10229) üzenetére


TheBomberman
tag

á, most egy jó ötletet adtál futáshoz :DD - mivel már a rakpart is fel van túrva :(((

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10234) Alg válasza TheBomberman (#10233) üzenetére


Alg
veterán

Még egy ötlet: hétvégén P85 :P

50-est terveztem, de tekintve hogy az 55km, 2000m szinttel, ráadásul még hazafelé tömegközlekedni kell, és rá egy hétre Tudás Útja, lehet hogy csak Dobogókőig kellene menni (38km/1600 szint). Akkor viszont kocogósan a lejtőkön :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10235) beltram válasza concret_hp (#10232) üzenetére


beltram
tag

Tegnap este jött egy körlevél, ami elvileg visszaigazolás is, de fent lesz a nevezési lista a honlapon is, akkor nyugszom majd meg teljesen. :) Pedig már arra is gondoltam, hogy a verseny előtti napon felveszem a rajtszámot, pedig sose szoktam.

pace be with you

(#10236) concret_hp válasza Alg (#10234) üzenetére


concret_hp
addikt

ez mi ez?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10237) beltram válasza concret_hp (#10236) üzenetére


beltram
tag

szerintem ez.

pace be with you

(#10238) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nézegettem a Decathlon kínálatát, kb 14-15 ezerből fel tudom magam ruházni, ha Kalenji cuccokat választok. Zokniban bejött, gondolom a többi sem olyan rossz. Jövő hétvégén el is látogatok oda bevásárolni. :)

(#10239) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Múltkor láttam, hogy szó esett pár okosóráról, karkötőről. Szerintem A Microsoft nagyon eltalálta, és még nem is drága.

(#10240) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha valaki lát valahol jó mellényt, ne tartsa magában. :R

less qq more pewpew!

(#10241) Alg válasza Polacheck (#10240) üzenetére


Alg
veterán

[link] :U :K

Nem mondtad hogy olcsó is legyen ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10242) Polacheck válasza Alg (#10241) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valami windbreaker + meleg kombó kellene, a poláron átfúj a szél, nem?

less qq more pewpew!

(#10243) Xabi78 válasza Polacheck (#10242) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A softshell mellény jó megoldás, nem fúj át rajta a szél, és meleg is, vagyis ötvözi a polár+szélálló réteget, és nem kap úgy bele a szél. A lidl-ben, aldiban is szokott lenn vékony, kerékpáros, aminek az ujja lecipzározható, én egy ilyet használok 2 éve futáshoz és bringázáshoz, nagy megelégedéssel. Alá egy aláöltöző, ha nagyon hideg van, akkor plusz egy hosszú ujjú technikai.

Jók ezek a fitness karkötők, de igazából egyszerre kevés adatot lehet megjeleníteni rajtuk, általában csak a pulzust - bár nyilván ez csak a fejlesztőkön múlik. A telefonon nézegetni ezeket az adatokat macerás. Minimum egy aktuális tempó/pulzus/távolság kombó jó lenne. Szerintem aktív sportolásnál még nem alternatívái a "bakancsos" óráknak (Polar, Garmin, Suunto). Alkalmi futóknak, csajoknak, kevésbé adatmániásoknak viszont jó lehet.

Cave canem!

(#10244) tomcica válasza Polacheck (#10242) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a saucony-nak van a Nomad mellenye,ha jol emlekszem (gyanitom az sincs 12K alatt)

esoallo es szelallo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10245) kolosanyi válasza Xabi78 (#10243) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem simán kiforrja magát ez is. Pár frissítés és teljesen jól használható lesz minden tekintetben. Elvileg ezt direkt sport célokra szánja a Microsoft, ha odafigyelnek a felhasználói visszajelzésekre - újabban oda szoktak - akkor nem lesz gond. :)

(#10246) Polacheck válasza kolosanyi (#10245) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

valahogy jobban hiszek egy eleve fitness kütyükre szakosodott cégnek (fitbit, jawbone, withings, stb) hosszútávon, mint a microsoftnak, aki meg akarja lovagolni ezt a hullámot. a fitbit most jelentette be az új cuccait, hamarosan jönnek a többiek is szerintem. egyébként a fitbit surge nekem feature list alapján eddig a legjobb cuccnak tűnik.

viszont elvileg ezek a cuccok arra vannak, hogy mozgásra ösztönözzenek, itt meg nem hiszem, hogy bárkinek ösztönzésre lenne szüksége :D (ok, vannak adatb*zik, azoknak meg jobb valami profi óra, ahová lehet tracket tölteni, navigálni vele, stb.)

less qq more pewpew!

(#10247) Polacheck válasza tomcica (#10244) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

béna vagyok, nem találom a saucony honlapján.

less qq more pewpew!

(#10248) Alg válasza Polacheck (#10246) üzenetére


Alg
veterán

ok, vannak adatb*zik

:DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10249) Polacheck válasza Alg (#10248) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

less qq more pewpew!

(#10250) kolosanyi válasza Polacheck (#10246) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én csak annyira vagyok adatbuzi, amennyire a pénztárcám engedi. Mivel még nincs önálló kerestem, elég az 5 ezres pulzusmérő a Tescoból, illetve az Endomondo. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.