Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Alg


Alg
veterán

Hmm...

Vidéken vagyok, gyönyörű idő van, pont futáshoz való, de 4 órát sem aludtam, inkább kihagyom a mait, lehet hogy holnap duplázom...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10152) szabop27


szabop27
csendes tag

Én pénteken nyitás után 10 perccel értem a Boráros-téren lévő Adidas outletbe. Olyan tömeg volt, hogy alig fértem a cipős dobozokhoz :) . De szerencsére volt bőven választék, nagyon jó áron tudtam elhozni egy Sequence 6-ost. Ma ki is próbáltam, lassú alapozó futásokhoz jól fog működni.

(#10153) gombi01 válasza tomcica (#10142) üzenetére


gombi01
tag

Megvolt a várpalotai félmaraton és végre úgy ment ahogy elterveztem, másfél perccel betoltam 1:30 alá (átl. 4:17). Hozzátenném azért, hogy szerintem rövidebb a pálya kb400méterrel, de nem azon múlt még ment volna. Szerencsére nem futottam ki magam szenvedősre.
Kicsit hideg volt a startnál 5-7°C de inkább mint a kánikula a végére még a nap is kisütött.
Az első megint a Kovács Tomi lett immáron harmadszor és most pályacsúcsot is döntött 1:05-el :Y
Jó kis verseny volt!!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10154) Alg válasza gombi01 (#10153) üzenetére


Alg
veterán

Grat! :C :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10155) kolosanyi válasza Newboy911 (#10148) üzenetére


kolosanyi
veterán

Itt leírják a lényeget. Teljesen egyszerű, a test úgy működik, hogy minden összefüggésben van mindennel. Leegyszerűsítve, elülső mozgási lánchoz tartozik minden, ami elöl van. A nyak elülső izmaitól kezdve a vállöv elülső részén át a mellizmokon keresztül a törzstől lefelé a combhajlítókig. Része a bicepsz, az alkar, még a lábszár egyes izmai is ide tartoznak. Hátsó mozgási lánc ugyanez, csak hátul. Hát izmai, vállöv hátsó része, tricepsz, combhajlítók stb. Oldalsó mozgási lánc ugyanez.

Hogy ennek mi a jelentősége? Ha csak külön-külön edzed az oldalsó láncot alkotó izmokat, akkor egy idő után biztos elég erős lennél ahhoz, hogy kitarts mondjuk egy zászlót (klasszikus oldalsó lánc erőgyakorlat), de mivel nincs összehangolva a mozgás, nem fog menni. Tehát izomerőt, izomtömeget viszonylag egyszerű felépíteni (figyelembe véve persze a genetikai korlátokat), alap súlyzós gyakorlatok és megfelelő táplálkozás kell hozzá. Ellenben ha a teljesítményed fokozni szeretnéd, akkor muszáj sportágspecifikusan edzeni, összetett gyakorlatokkal dolgozni. Például ha javítani akarsz a helyből távolugrás eredményeden, akkor nem elég csak lábgépeken edzened, eredményesebb ha guggolásokat csinálsz, illetve magát az ugrást gyakorlod (pliometrikus edzés).

Amit most leírtam, az inkább az erőedzés jellemzője, nem az állóképességi sportoké, de ugyanez megjelenik a futásnál is. Alapozásnál sokkal célravezetőbb mondjuk ugrókötelezni meg lépcsőzni, mint vádliemeléseket végezni, meg lábtolózni. Persze ha csak az a célja valakinek, hogy tömeget növeljen, akkor végezzen testépítő edzést, abban az a verhetetlen. Ez az ábra meg ezt a megközelítést tárja a nagyközönség elé. :)

[ Szerkesztve ]

(#10156) beltram válasza Alg (#10149) üzenetére


beltram
tag

Szerintem ár/értékben a legjobb: http://www.exerciseandsportnutritionlab.com/Portals/70/SC-Honey-02.pdf

:R

pace be with you

(#10157) tomcica válasza gombi01 (#10153) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo-bravo,gratula...te a tavval ne torodj,az a szervezok dolga...masfel percben viszont belefert volna meg 400m is szerintem ;) szoval ez az uj standardod...1.30 lehet dolgozni telen az 1.25-28 alapjahoz...irtam is privatban par modositast :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10158) tomcica


tomcica
Topikgazda

vannak napok amikor adja,ez a mai egy olyan :) toltam is neki

8fok volt reggel,azert meg kisgatyaban mentem ki,felul volt egy kompresszios,de azt is felhajtottam,mert nem faztam,amig birom huzom a hosszu cicanadragra valo atallast,mert kesobb az lesz a max reteg rajtam,szoval ha csak nincs hideg szel,akkor 5fokig probalok lemenni az iden kisgatyasna (persze mezitlabas futas a fuvon is ment :P de csak 4km)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10159) Newboy911 válasza kolosanyi (#10155) üzenetére


Newboy911
tag

Köszönöm a kimerítő választ, király vagy ! :)
Úgy gondolom értem, hogy mire gondolsz.
Ezt én sem gondolom másképp, "minden összefüggésben van mindennel". (persze az ismereteim erősen hiányosak)
Fogalmazzunk akkor úgy, hogy hasznos a képanyag.
De próbáljunk olyan gyakorlatokat választani, melyek lehetőleg komplett mozgásláncot dolgoztatnak meg.
Pl: guggolás, kitörés.
Szerinted dupla edzésnél, (napi 2) az első legyen az erősítés vagy az utolsó ?
A másik gondolatom: szerinted heti 7 edzés minden nap, pihenőnap nélkül (futás, erősítés, úszás vegyesen).
Vagy heti 7 edzés 1-2 dupla, 1-2 nap pihenővel ?

(#10160) Alg


Alg
veterán

Ma délelőtti futás kicsit nehézkes volt... nagyon nehezen tudtam 160 alatt tartani a pulzust, az elején pörgött a láb 5 percre, aztán direkt lassítani kellett. Valahogy az ilyen reggeli akciók mndig magasabb pulzussal mennek.

Hazaérve viszont nyújtás közben azon gondolkodtam nem kellene-e a szomszédos rekortánon picit 100m-ezni, de letettem róla, várt már az ebéd :U

Én felvettem a hosszúnadrágot, de visszanézve lehet elég lett volna a rövid is, mondjuk határeset, nem volt nagyon melegem

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10161) Alg


Alg
veterán

Saucony leárazás

Még nem néztem végig, epic run dzsekit biztos láttam 16 körül...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10162) tomcica válasza Alg (#10160) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na nekem ha ilyen jut eszembe,hogy kellene meg 10x100-at porgetni,akkor mar csinalom is,ebed ide vagy oda :P

epic run-t vettem tavaly,S-es meret,de meg igy is eleg nagy ram,kozepes esot bir el,a szelet jol fogja,az van h a kulfoldi oldalakrol ennyiert mar nagyobb valasztek is van (brooks,ronhill stb.) szoval nem a best buy meg 16ert se

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10163) TheBomberman


TheBomberman
tag

Végre a ph fórumon is eljutottam a futó közösségbe! Sziasztok futótársak! :C

Kérdezni is szeretnék így első körben: most, hogy feltúrták a pudingot a Szigeten, ki merre fut (belváros)? A rakpart budai oldala a nyerő számomra, de néha komoly munkát jelent a kamillázó turistákat kerülgetni. ;]

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10164) Apollo17hu válasza TheBomberman (#10163) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A pesti oldal negyede van feltúrva. Én a budain szoktam oda-visszázni. A kerülgetés nem menő. :(

(#10165) Apollo17hu válasza Alg (#10161) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ejj, 14700-ért lehet 2-es Kinvarát venni, de pont az én méretem hiányzik (9,5 nagy lenne rám, 8,5-et pedig nem merem bevállalni, hogy szorítana).

Ez a brands.hu olyan, mint a többi kuponos oldal? Tehát csak "közvetítőként" van jelen?

(#10166) tomcica válasza Apollo17hu (#10165) üzenetére


tomcica
Topikgazda

probald fel valahol,mert a Kinvara nekem igen bo/nagy mondjuk a Saucony Fastwitch-hez kepest,pedig ugyanaz a marka

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10167) Alg válasza Apollo17hu (#10165) üzenetére


Alg
veterán

Általában úgy vettem észre, hogy a márka-outletek kínálata van náluk, (néha olyan 10-15%-al drágábban, legalábbo Merrell cuccoknál ez a jellemző). (pl. Kinvara II)

Rendeld ki valamelyik Players room-ba (ott is átveheted ha jól emlékszem), és ha nem jó a méret nem viszed el, szerintem úgy megoldható.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10168) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Elég laza hét volt, a szar idő miatt nem vettem rá magam a hét elejei futóiskola óta semmire, de ma bepótoltuk:

Citadella - Erzsébet-kilátó - Citadella

Laza, beszélgetős félmaraton szép időben, részben erdőben, hegyen, 434m szinttel, 145-ös átlagpulzussal. Valami ilyesmit kéne tolni hétvégi hosszúnak minden alkalommal :C

less qq more pewpew!

(#10169) kolosanyi válasza Newboy911 (#10159) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nincs mit. Na nem mintha én nagy szakember lennék csak szeretek okoskodni, de szeretek minden sporttal kapcsolatos témakört. Valamint a versenysportban eltöltött 14 év (12 röpi, 2 úszás), illetve az azóta megtapasztalt dolgok mondatják ezt velem. Szóval így van, az összetett gyakorlatok eredményesebbek amint nem pusztán az izomtömeg növelés a cél. Bár szerintem az alapgyakorlatokat akkor se kerülheti ki az ember, ha testépítő céllal edz. Nekem például azóta sokat fejlődött a hátam optikailag is, mióta húzódzkodás, mellső függőmérleg, híd és kötélmászás teszi ki a húzó gyakorlataim zömét, nem pedig csigás lehúzások, meg döntött törzsű evezések. Mindegy, ez már nem ide tartozik. :)

(#10170) concret_hp válasza Polacheck (#10168) üzenetére


concret_hp
addikt

ez jó kis kör, csak sztem valahol tuti eltévednék :D (+ erre már nem árt vinni vmi frissítőt)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10171) Alg válasza Polacheck (#10168) üzenetére


Alg
veterán

Nekem is tetszik, már néztem menet közben is :K ha esetleg tudsz róla GPX-et azt megköszönném nagyon.

Én olyat néztem hétvégére, aminek a vége valahol a HHH környéke, és onnan le a RUNtottába átöltözni meg szénhidrátot visszatölteni ;] (ha valaki nem ismerné, futóbarát kajálda/kávézó/közösségi hely, nem néznek ki ha futócuccban mész, sőt! átöltözni ér, értékmegőrzést még meg akarom majd kérdezni)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10172) tomcica válasza Polacheck (#10168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez a "laza" hosszu futas,es mivel emelkedos is igy tokeletes...120-140es pulzus az idealis,de az a +5 meg belefer a szorasba,regeneralodni es indul jovo heten az uj ciklus :K

ekozben felem 141km-es het megint,de ez most csak 9 edzesbol!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10173) raggg


raggg
senior tag

Tegnap a normafai BSI-s futáson volt valaki? Mintha láttam volna egy ismerős arcot innen a fórum valamely fotójáról. :-)

A margit sziget budai oldala viszonylag járható egyébként, én belül szoktam végigfutni a gyalogösvényen - kevesen vannak mostanában, széles és ki is van világítva), a rakpart nem menő, nagyon sok az autó és a gyalogos is szvsz... Még fenn a Budai hegyekben lehet jókat futni (hosszút hétvégén, nagyon király), viszont a múltkor betoppantott elém egy hatalmas kutya (gazda nélkül), azt hittem berosálok..

ragklaatPS

(#10174) Polacheck válasza concret_hp (#10170) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Concret: gpx tracket kell csinálni és nézegetni ha bizonytalan vagy az útvonalon. Itt van idő rá, ez nem tempófutás :)

Alg:Elküldtem. Egyébként a HHH környéke is fasza, azt próbálom egyedül kitapasztalni, nekem is az van közelebb és tetszik is eléggé. Csak ez a téli időszak szívás, hétköznapok kiesnek és fent a hegyen pillanatok alatt besötétedik, a múlt hétvégén este 6 körül kb 10 perccel a vaksötét előtt értem ki a panorámaút végén a betonra. Paráztam rendesen, hogy nem érek ki és sötétben futni az erdőben nem túl jó, szürkületben is elég necces volt. Egyre jobban kell egy fejlámpa, nincs mese.

tomcica: 145 volt az átlag, 130 és 170 között szórt a mászástól és a tempótól függően. Egyébként kifejezetten kellemes hétlevezető beszélgetős futás lett belőle, soha rosszabbat. :)

less qq more pewpew!

(#10175) beltram válasza raggg (#10173) üzenetére


beltram
tag

Én voltam, jó kis verseny volt. :)

pace be with you

(#10176) concret_hp


concret_hp
addikt

asszem mrá kérdeztem, tudás útja nevezésről kaptatok már vmi visszajelzést? igaz hogy csak hétfőn utalódik el a nevezési díjam, de még nem kaptam semmit...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10177) beltram válasza concret_hp (#10176) üzenetére


beltram
tag

Nincsen visszajelzés, én korábban érdeklődtem náluk, nem küldenek visszaigazolást. :F

pace be with you

(#10178) raggg válasza beltram (#10175) üzenetére


raggg
senior tag

Az bizony. :) Nem is tudtam, hogy ilyen szép hely, még sosem voltam arra (nem túl régen költöztem Budapestre).

ragklaatPS

(#10179) TheBomberman


TheBomberman
tag

Engem is vonz a sziget, de a rakpart valahogy "szabadabb" érzést ad - ha már említsek valami pozitívumot - és nem mellesleg a látvány se semmi. Majd ráveszem magam a szigetre is, de mikor utoljára ott voltam, elég nagy tumultus alakult ki a félpályás lezárás miatt.

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10180) Alg válasza concret_hp (#10176) üzenetére


Alg
veterán

Indítok egy listát, úgy látom megyünk páran :)

Ki megy, milyen időt szeretne menni, stb. :)
Én még nem neveztem, de holnap fogok.

Alg 1:50:00 (álomidő 1:45:00)

Más:

Polacheck :R megkaptam.
Na igen, HHH könyéke elég kutyás hely, ezt nem szeretem benne (főleg a Virágos-nyereg, Árpád-kilátó közötti rész, egyszer egy pár valami 15 kutyát vitt ki egyszerre, mind csengővel a nyakában rohangált az erdőben :Y régóta gondolkodom hogy be kellene szerezni valami kutyariasztót)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10181) concret_hp válasza Alg (#10180) üzenetére


concret_hp
addikt

új pb a cél, az sztem meg kell h legyen, szeptember óta azért erősödtem + erre nem direktbe edzésből tervezek menni :D + az elején is lehet normálisan haladni , nem kell +300m-t futni a sok szerencsétlen kerülgetése miatt, aki nem bírja felfogni, hogy melyik zónába kéne állnia :DDD

szóval 1:54-en köll belül futni, ha minden jól megy, akkor 1:50-en is belül :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10182) beltram válasza Alg (#10180) üzenetére


beltram
tag

Én is 1:45-ön belül szeretném lefutni, álomidő 1:39:59 :)

pace be with you

(#10183) concret_hp


concret_hp
addikt

no voltam a kinvaráért, az egyik méret jónak tűnik, úgyhogy elhoztam, ott levő srác is normális, ért a témához, szóval bátran ajánlom (futocipok.com) :R

egyébként a tavalyi tudás útja volt az 1. félmaratonom, tök jó lesz lemérni, hogy 1 év alatt mennyit fejlődtem :D szerencsére még elég komoly percekben mérhető :D (és amúgy még mindig nem jött semmi visszajelzés)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10184) Alg


Alg
veterán

Tchibo, ha valaki onnan rendelne, PayPal kupon: PAYPAL
3000 Ft off.

Más: Úgy néz ki, az órával együtt magamat is át kell lassan állítanom, reggeli futásokra.

Korai sötétedés, de főleg a télen várható elhúzódó munkanapok miatt. Fájni fog, már most érzem :D

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10185) Xabi78 válasza Alg (#10184) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A reggeli futás csak addig rossz, amíg kimászol az ágyból, felöltözöl, és kiesel az ajtón. Ha már benne vagy, tök jó, és elég jól elindítja az ember reggelét. Én, ha eljutok odáig, hogy kikóválygok a hálószobából, akkor nyert ügyem van. De sajnos néha győz a lustaság. Mondjuk én futás szempontjából szerencsés vagyok, reggel és eset dolgozom, így általában dél körül van időm futni :)
Sokat segít az emberen, ha előző este összekészíti a cuccát, és színpadiasan bejelenti a családnak/feleségnek/asszonypajtásnak, hogy reggel futni fog. Ez már fél győzelem.

X.

Cave canem!

(#10186) venember83 válasza Xabi78 (#10185) üzenetére


venember83
nagyúr

Reggel nemigen találom a megfelelő időpontot futásra kaja és egyéb reggeli dolgok kavalkádjában. Viszont este 7-8-9 körül nagyon jól esik a futás. Csak a terep legyen ismert és viszonylag kivilágított. Szóval szerintem azért emberfüggő is a dolog.

(#10187) Alg válasza Xabi78 (#10185) üzenetére


Alg
veterán

Azt nem tudom a reggelit hogy fogom megoldani, általában kelés után vagy másfél óra mire enni tudok, így futás után kell majd reggelizni...

Egyedül lakom, nincs kinek bejelenteni :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10188) deicide válasza Alg (#10187) üzenetére


deicide
veterán

Egy banán-t ha tudsz, tolj le, vagy egy szelet csokit, az nekem elég szokott lenni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10189) TheBomberman válasza venember83 (#10186) üzenetére


TheBomberman
tag

én is inkább este futok, bemesélve magamnak, hogy az egész napos mászkálás "bemelegít" estére ;]

de mivel most jön a meló a suli mellé, nem lesz majd kedvem este kimenni még, ha hazaérek, szóval valahogy rá kéne magam szedni a reggeli körökre... és elhatároztam, hogy holnap már neki is látok. nem lesz meleg :(

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10190) kolosanyi válasza Xabi78 (#10185) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt most kipróbálom, mert a mai edzés elmaradt sajnos. :)

(#10187) Alg
Ezt viszont jó eltanulni a testépítőktől, ha valamihez, hát a kajáláshoz nagyon értenek. Egy turmix edzés után (fehérje + szénhidrát), vagy ha több időd van, zabpehely leöntve fehérjés tejjel, esetleg előre csinálsz magadnak házi proteinszeletet... Ha nem is túl nagy a választék, de meg lehet oldani. :)

(#10191) Alg válasza kolosanyi (#10190) üzenetére


Alg
veterán

Nem az zavar hogy nem tudnék reggelizni, hanem hogy reggeli előtt kell 10+ km-t futni :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10192) Xabi78 válasza Alg (#10191) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én sokszor így tolom (éhgyomorra) a reggeli km-eket, utána teljes kiőrlésű gabonapehely/müzli+tej (mert 2 perc alatt megvan), tusolás, kv, és indul a nap. Ha hosszabbat futok, viszek magammal 1-2 cerbonát, azt menet közben elrágcsálom, de általában nem szokott az sem kelleni, legtöbbször bontatlanul viszem haza.

Én sajna este 8 előtt nemigen érek haza, olyankor már inkább a családdal foglalkozom.

Jaigen, deicide jól beszél, egy banánt bármikor le tud az ember tolni, de az nálam most kimarad, mert súlyt kellene csökkenteni, és nem nagyon haladok vele.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#10193) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Na ezek f*szák lesznek.

less qq more pewpew!

(#10194) raggg válasza deicide (#10188) üzenetére


raggg
senior tag

Detto, en is igy indultam reggelente (mostanaban este futok mar), bar csoki helyett inkabb muzliszelet vagy zabpehely. Igaz en ezutan meg megneztem a hiradot, hatha addig kicsit dolgoz fel belole valamennyit a szervezetem (fel ora kb) es csak aztan indultam.

ragklaatPS

(#10195) tomcica válasza Polacheck (#10193) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ezek igeretesek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10196) Polacheck válasza tomcica (#10195) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

M400 volt a terv eddig, de ezek jól néznek ki.

Azt néztem, hogy az m400 usa ára 179 usd, az európai 159 eur, nálunk viszont már 62000 forintért meg lehet venni. :Y

less qq more pewpew!

(#10197) tomcica válasza Polacheck (#10196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem ez a modell tetszik ezek kozul:

Fitbit Charge HR,esetleg meg lenne olyan,hogy a szivritmus jelet kuldje mas orara v. mobilra (mint a MIO-nal) akkor kivalthatna a mellkaspantot is akar,de igy is igeretesnek tunik,ha eleg pontos

mondjuk latom,hogy 2015-re mar rengeteg optikai szivritmusmerot varnak,tobb cegtol is ki kell varni melyik mukodik rendesen :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10198) Xabi78 válasza tomcica (#10197) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Alapvetően most zajlik egy technológiaváltás, egyrészt beindultak a Bluetooth 4.0 LE kiegészítők (a suunto, a polar is ezt a vonalat nyomja), másrészt kiterjedtebb lett az aktivitásmérők piaca, emellett jönnek az új optikai pulzusmérő technológiák, és olcsósodnak a professzionális készülékek is. Ha valakinek nem kell sürgősen új óra, valóban érdemes lesz kivárni :K

Cave canem!

(#10199) tomcica válasza Xabi78 (#10198) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En biztos varok,egy oskovulet sima stopperoram van,nem sokat tud,de azt nagyon ;] amikor merek valamit,annyi eleg (resztavok,tempok) a tobbi nap technologia nelkul futok minimal (ha az idojaras is adja,akkor lehetoleg egy kisgatya es ennyi,mezitlab,felso nelkul,persze majustol-szeptemberig).

A 620-as garmin vertikalis elmozdulasat es ground contact-jat azert szivesen kiprobalnam a kulonbozo tavokon es sebessegeken,de arra kar egy ilyen "gepsarkanyt" venni

az alvasciklus is erdekes lehet,persze erzi azt az ember,ha jol aludt,de erdekes adat...a napi kaloriat megpedig optikalis szivritmusmeres alapjan kalkulalva (nem pedig a lepesszam alapjan,ami fittyfenet se er,ha epp huzodzkodsz v. hasizmozol) is megneznem neha,mert nalam gyakran fennall,hogy keveset eszem :O

GPS nekem egyelore nem fontos,se az h mobilra kuldjon/fogadjon dolgokat (nincs telefonom)

Meg valahol 70ezer ft nalam a felso hatar egy ketyerere.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10200) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Elmentem kocogni egyet haverral Hűvösvölgy felé, végig a főút mellett. Olyan beszélgetős 8 km lett, jó volt ebben a szép időben. Kicsit felfedeztük legalább a környéket. Kérdés tapasztalt futókhoz: ha a talp elülső részére érkeztek, hogy csináljátok, hogy nem készül ki a vádlitok? Nekem a hétvégi fartlek óta még nem sikerült regenerálódni (amúgy általában lassan megy), de visszafele már nagyon készen volt a vádlim. Többször is azon kaptam magam, hogy a sarkamra érkezem. Volt futó ismerősöm, ami szerint úgy kell futni, ahogy kényelmes és ő ellenzi ezt a talppárnára érkezést, viszont mielőtt így futottam, nagyon térdfájós voltam (a röplabda nem épp ízület barát sport), azóta meg semmi, szóval szerintem jó dolog ez. Csak úgy látszik nem elég edzett a vádlim még.

Másik kérdés: milyen dzsekit érdemes venni futáshoz? Most - mivel nem akartam csak pulcsiban nyomni, nehogy megfázzak - sídzsekiben nyomtam, de szar volt. Szét izzadtam magam, átázott a dzseki, ráadásul megfogta a pólóm, még jó, hogy csak edzős cucc. :D

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.