Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Xabi78 válasza tomcica (#10546) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ez eléggé egyénfüggő, én eléggé izzadós és energiaéhes vagyok, tapasztalat, hogy bárhogy töltök föl, 80-90 perc fölött látványosan visszaesik a teljesítményem, ha nem figyelek az evésre-ivásra. Nyilván, ha 1:20 alatt futnám a félmaratont, nem kellene ilyesmivel foglalkoznom, de így muszáj :)
Meg persze mentálisan is segít, hogy "ettől majd jobb lesz", és tényleg.
Polachek: a fenét irreális :)

Én egyelőre abbahagyom a félmaratoni PB csiszolgatását (bár lehet, hogy tavasszal a vivicittán még azért odarakom magam), és a jövő őszi maratonra készülök. De egyelőre kiutalok magamnak pár nap pihenőt.

Cave canem!

(#10552) tomcica válasza imyourfriend (#10550) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jaaa hogy meg ki sem futottad versenyen? :DDD na majd egy jo kis beleloholos felmarcsi utan megkerdezzuk,hogy mi is tortent :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10553) Alg válasza Polacheck (#10547) üzenetére


Alg
veterán

Wizzairen 2:07-et futottam, igaz abban bőven hagytam még időt, első feles volt, szerintem valahol 2 óra körül tudtam volna ha kifutom végig.
Azóta olyan havi 120-140 km-eket futhattam (heti 40 körül próbáltam tartani), a Tudás Útján így lett 1:47.

Szóval szerintem neked is simán esélyes az 1:45 környéke tavasszal. :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10554) tomcica válasza Xabi78 (#10551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ebben igazad van,valoszinuleg egyen es felkeszultseg fuggo,teszem azt mennyit gyakorolt tempofutast ures tankra,edzett-e duplakat felig regeneralodva stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10555) tomcica válasza tomcica (#10554) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

ez teman kivul,de jo kis osszefoglalo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10556) deicide válasza tomcica (#10552) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, nem mindegy, hogy 1:35-ös, vagy 1:27-es felesen nem kell frissíteni, azért az utóbbinál a 4:10 körüli tempó már izzaszt rendesen. Legalább is engem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10557) gombi01


gombi01
tag

Gratula mindenkinek aki lenyomta a versenyt azért aki máshol tolta annak meg azért :)

Az eső szerintem nem volt zavaró annál inkább zavart a sok falevél az úton ami nem volt letakarítva és ahogy a tömeg a sok pocsolyát kerülgette mindenkire kellett figyelni nehogy taknyolás legyen belőle sokszor azt sem tudtam hol vagyok a sok jobbra-balra kanyarodás miatt.
A parti rész a 2. körben viszont végtelennek tűnt számomra is... (semmi se jó :) )
Én verseny előtt betoltam egy fájdalomcsillapítót a húzódásom miatt, és össz. 2 zselét ettem meg az bőven elég volt, 0 szintemelkedés volt, nem egy Bakony félmaraton :)
45perc lett az első köröm a másodikra sajna lassultam 1percet így az 46perce sikerült.
Utána a siófoki élményfürdő volt a legjobb rész :))

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10558) deicide válasza gombi01 (#10557) üzenetére


deicide
veterán

Grat neked is! Egész hasonló időt nyomtunk. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10559) tomcica válasza gombi01 (#10557) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ket viszonylag egyenletes iram,tempofutasnak tokeletes :K pulzusod rendben volt? hogy erezted mi a szuk keresztmetszet a pulzus/legzes vagy a lab/izom faradasa?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10560) gombi01 válasza tomcica (#10559) üzenetére


gombi01
tag

(#10558) deicide:
figyeltelek az első körben a fordítónál (6-8km), de sajna nem láttalak úgy kb 1 perccel lehettem mögötted, pár VEDAC-os spori jött szembe ők 80perces idővel végeztek.
Legközelebb a finish után megbeszélhetünk egy találkozási pontot, ilyenkor necces a hideg miatt álldogálni.

(#10559) tomcica:
fejben nem voltam ráhangolva a versenyre mással nem volt bajom. Zavart a combhúzódásom (ugyan fáni nem fájt csak a tudat, hogy minden lépésnél bele fog nyilalni). Próbáltam volna lassan menni de úgy tolta boldog-boldogtalan mint a hülye, így én is sodródtam a tömeggel, Gondoltam ha már így haladunk benyomom a tempomat-ot azt meglássuk meddig tart az ALGOFLEX. Azon röhögtem magamban, hogy 5km nél mennyi Darth Vader van körülöttem, úgy ziláltak mintha a Kékes csúcsra kellene felkapaszkodni... nem értem miért jó Nekik ez.
Természetesen elfáradtam én is, de jól esett a futás.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10561) tomcica válasza gombi01 (#10560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod en serulten,vagy csak a serules halvany gyanujaval SE futottam volna,egy kilometert sem :N regeneralodj,rakd ossze jobb leszel mint uj korodban

valtottam en is a teli edzesre,500m-ek helyett 1K-k,durvan sebessegben van meg a lab,majdnem annyi lett feltavnal az elso,mint egyebkent az 500m :P majd finomhangolni kell (lassitani) valamint egy hajszallal feljebb megy a heti kilometer,habar elegge ki van maxolva igy is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10562) deicide válasza gombi01 (#10560) üzenetére


deicide
veterán

Ja, jó volna végre mindenkihez egy arcot is kapcsolni. :K

Egyébként 4:00-4:10-es tempónál már én is 2/2-es légzéssel, zihálva megyek, de ez a standard, ezt bírom 21km-n át is, csak megijednek az emberek, hogy "hörögve" jön mögöttük valaki és le is hagyja őket és ráadásul a légzés ellenére nem szenved, hanem simán vigyorog a fényképezőgépbe. :)
Lehet, hogy jövőre én is csak vasárnapra megyek, kíváncsi vagyok, a szombati nap nélkül tudtam volna-e 1:24-1:25 körüli eredményt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10563) bandus


bandus
veterán

november 5-én futottam legutóbb, most sokáig dolgoztam és hazafele a kellemes idő kicsalt az utcára, egy ilyet sikerült összehoznom: [link], hát nem mondom, az alsóhegyi út hazavágott rendesen, de nem sétáltam bele már csak azért sem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10564) kolosanyi válasza deicide (#10562) üzenetére


kolosanyi
veterán

De 2/2-es légzésnél nem megy fel nagyon a pulzusod? Mondjuk mielőtt elkezdtem volna a pulzusméréssel szarakodni, lazán nyomtam 10k-s (jó, csak 8,7) hegyi futást 5:30-as átlaggal úgy, hogy ziháltam mint az állat és végigbírtam. Lehet, hogy hülyeség ilyen távon (8-10k) pulzust nézni és csak tolni kell neki, aztán ennyi. :DDD

(#10565) deicide válasza kolosanyi (#10564) üzenetére


deicide
veterán

Tartós 4 perc körüli tempónál olyan 165 körüli az átlag, az megy félmaratonon át is, 3:45-3:50 környékén kúszik fel 170 környékére, azt a tempót nem is bírom, csak kb 10 kilométerig.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10566) kolosanyi válasza deicide (#10565) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, hát én 4 perc alá csak 2k-n tudok bemenni. Durva vagy. :DDD

(#10567) beltram


beltram
tag

Ide egyszer elmennék: https://www.youtube.com/watch?v=yh7wK3qYapU :)

pace be with you

(#10568) Polacheck válasza bandus (#10563) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem rossz ez, tolni kéne rendszeresen, rendesen, nem ellógva az edzéseket. :)

less qq more pewpew!

(#10569) bandus válasza Polacheck (#10568) üzenetére


bandus
veterán

tisztában vagyok vele :) de ez a szakítós időszak eléggé megviselt és inkább mindig söröztem valahol, mintsem folytattam volna, amit elkezdtem :/ idén egy 10 km-es futást mindenképp szeretnék elérni, remélem az időjárás is engedi majd. hideg lehet, az nem baj, csak csapadék ne legyen :)

egyébként az ő edzéseikre tervezek majd eljárni: [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10570) Xabi78 válasza deicide (#10562) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Én az utóbbi időben kicsit átvariáltam a légzésemet, mert a szimmetrikus (2/2) légzésnél elkezdett nyilallni a bordám alatt feszített tempónál. Most 2/3-ra álltam át (2 belégzés 3 kilégzés), ezzel megszűnt a problémám. A befutó előtt 1/2-re váltottam, kb. 170-es pulzustól fölfelé. Ez már eléggé Darth Waderes :D Ilyenkor már nem vagyok túl fotogén, úgyhogy vigyorgással nem is próbálkozom :)

gombi01: gratula, nagyon komolyat mentél, még úgy is, hogy visszafogtad magad. A Balaton Maraton meg így is egy komplett siófoki élmény és fürdő volt :DDD

bandus: jó kis szint volt benne, szép munka :) Egyébként a futás után is jólesik a sör ;)

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#10571) deicide válasza Xabi78 (#10570) üzenetére


deicide
veterán

Az szép, 1/2-ig nem jutottam, az tényleg durva effekt lehet! :DDD
Egyébként vasárnap én is 2/3-al kezdtem, de csak 6km-ig esett jól, aztán ugyanahhoz a tempóhoz már át kellett állni 2/2-re, fáradt voltam.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10572) tomcica válasza beltram (#10567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

huuuu ez nagyon-nagyon csaladias,hangulatos :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10573) concret_hp válasza bandus (#10569) üzenetére


concret_hp
addikt

ha ott van közel, jó a polythlon, több ismerősöm is tolja / tolta ott

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10574) bandus válasza concret_hp (#10573) üzenetére


bandus
veterán

az alleeval szemben lakom, szóval simaliba :) még jó, hogy rátaláltam, így akkor a másik futósulit nem erőltetem, az nagy kerülő lenne.

jah, idén elhatároztam, hogy síeléshez is viszek magammal futó cuccot, nem lesz rossz élmény ilyen környezetben tolni pár km-t :) [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10575) Alg válasza bandus (#10574) üzenetére


Alg
veterán

Detto, én a céges síelésen síelést nem, de futást, túrázást annál inkább tervezek :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10576) Polacheck válasza Alg (#10575) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én a boardozás mellett csak ivást tervezek a sielésen :D

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#10577) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Új távolsági rekord, 12 km. Az a vicc, hogy úgy éreztem, simán lefutnék vagy 20-at, abszolút nem vagyok fáradt. Lehet meg kellett volna próbálnom még 8-at futni... :D

(#10578) tomcica válasza kolosanyi (#10577) üzenetére


tomcica
Topikgazda

olyankor amikor ADJA (mert neked ezt adta :K ) siman ra lehet probalni vagy a hosszabb tavra,ha az a cel,vagy a gyorsabb iramra,ha epp az ;) neha tud a szervezet meglepetest okozni onmaganak,a motto a regi: "mi baj lehet?!"

(illetve ahogy felenk szoktak mondani: "idonk is van,tejunk is van,miert ne szoptassunk" :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10579) Xabi78 válasza kolosanyi (#10577) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Egy jó kis laza örömfutásnál nincs is jobb :) nicework ;)

Cave canem!

(#10580) deicide válasza kolosanyi (#10577) üzenetére


deicide
veterán

Szép, alakul ez. Ahogy a többiek is mondják, ha ilyet érzel, ki kell használni, mert nem mindig lesz így. :)

Én meg közben téli üzemmódba kapcsoltam, visszavettem 5perc fölé a tempót és picit növelni a távot. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10581) gombi01 válasza deicide (#10580) üzenetére


gombi01
tag

Nèzegetem a gyalogtúrákat is lesz dec. 6-án Bakonyi Mikulàs túra a távok 10-től 50km ig vannak. Azon gondoltam indulni, 7-èn velencei Mikulásos tókör... Nem jössz valamelyikre ledöcögni?

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10582) deicide válasza gombi01 (#10581) üzenetére


deicide
veterán

A túra esélyesebb kocogva, mert 7-én Margitszigeten MikuLÁSS futás lesz.
Milyen távra gondoltál?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10583) gombi01 válasza deicide (#10582) üzenetére


gombi01
tag

Nekem a 20km elég lesz ;)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10584) Xabi78 válasza deicide (#10580) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ezek szerint én folyamatosan téli üzemmódban vagyok... :DDD

Cave canem!

(#10585) deicide válasza Xabi78 (#10584) üzenetére


deicide
veterán

:DDD Nyilván nem, az a kérdés, hogy az aerob pulzustartományod milyen. Nálam a 130-135bpm az az 5:20/km körüli tempó.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10586) deicide válasza gombi01 (#10583) üzenetére


deicide
veterán

Oké, meglátom, mennyihez lesz éppen kedvem, de a 20 elégnek tűnik. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10587) kolosanyi válasza tomcica (#10578) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na majd legközelebb nem állok le ilyenkor. :)

(#10579) Xabi78
Köszi. Az volt bizony. Reggel felébredtem, enyhe izomláz volt a vádlimban, mondom zsír, nem is viselt meg. Erre tesin ma interval edzés volt. 30 sec perc fekvő, kosárpályán ingafutás (negyed pálya, félpálya, háromnegyed, majd egész), ebből 3 kör. Aztán ugyanez, csak felüléssel, feltett lábas tolódzkodással, lebegő felüléssel, guggolással és elülső hídtartásban ellentétes kar-láb nyújtással. Na ez most kikészített, teljesen szétment a lábam. Ez 18 ingafutás, na ez az, ami nem kellett volna ma. :DDD

(#10580) deicide
Köszi. Reményeim szerint farsangra minden különösebb gond nélkül meglesz a kaposvári félmaraton. :)

Apropó félmaraton. Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet oda nevezni?

(#10588) deicide válasza kolosanyi (#10587) üzenetére


deicide
veterán

Itt tudsz nevezni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10589) kolosanyi válasza deicide (#10588) üzenetére


kolosanyi
veterán

Köszi. :R

(#10590) tomcica válasza kolosanyi (#10587) üzenetére


tomcica
Topikgazda

dehogynem kellett :K tobb helyen is alkalmazzak a 2egymas koveto eros napot es utana regeneracio (sot Salazar edzo odaig is elment,hogy amikor a tanitvanya Galen Rupp az iden amikor megnyerte az USA 5K orszagost,azonnal a verseny utan kemeny resztavos edzessel terhelte,megpedig nem is akarmivel:
5K verseny utan 20perccel:
2 x 800m/400m [95% 1 Mile] (400m Jog Recovery/3’45”)
Splits: 2:01/54.7/1:59/54.6
… approx. 7 minutes later, changing into spike (tehat innen szogesben)
2 x 400 (54.5s / 53.8s) (400m jog in 3’45”) )

nem azt mondom h hetente kell ilyet csinalni,de alkalmankent meg egy amator futonak is beleferhet a dupla eros nap :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10591) kolosanyi válasza tomcica (#10590) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyébként szeretek így megdögleni edzésen, szóval no para. Erdekes ez a módszer. Nálunk a tesitanszék vezető egyik volt egyetemi csoporttársa úszó válogatottat edz. Ő azt a módszert, alkalmazza, hogy savasodásig tart a bemelegítés és utána kezdődik az edzésen az érdemi munka. Sose hallottam ilyet még, de beválik, az egyik sportolója folyamatosan hozza a nemzetközi eredményeket. De a többiek is sorra jól szerepelnek, utánpótlás csapat egyébként.

(#10592) tomcica válasza kolosanyi (#10591) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nyilvan nem az elso 1-2 evben fordul elo ilyen jellegu tulterheles,meg nem is a 14-17eves korosztalynak,de a megfelelo alapra erdekes dolgokat tud kihozni az emberbol

a resztavos edzesemet en sem tudom mashogy megcsinalni,csak ha elotte 10 x100m valtogato gyorsat megyek (100m eros,100m kocogas) ami felviszi a pulzust,rendesen bemelegiti a szukseges izmokat es a verkeringest felporgeti,valamint egy csipet savat termel az izmokba,amelyet ha jol be van edzve uzemanyagkent tud felhasznalni es nem gatlo tenyezo

ma peldaul a teli 10x400m-t csinaltam (az ugye emberibb iram,mint a tavaszi/nyariak) es nem tolta annyira teli savval,epp ott tancolt hogy mindig a piheno alatt el tudtam vezetni,persze egyre gyatrabban es azert kezdett felhalmozodni,de pont vege is lett,mire jott volna a problema :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10593) bandus


bandus
veterán

valami jó téli cipőre van tippetek? a shield pegazus ugye az egyik alternatíva, a többi gyártónak van hasonló lépője esetlegesen?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10594) Polacheck válasza bandus (#10593) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Úgy érzed, hogy a havi 5 kilihez kell egy téli cipő is? ;]

Viccet félretéve, sosem volt téli cipőm, eddig városban nem is volt szükségem rá. A múlt hétvégi félmaratonon is egy órán át esett, a normál cipő tökéletes volt, nem éreztem szükségét egy shieldesnek. Hacsak nem akarsz hóban csapatni terepen, akkor szerintem nem kell téli cipő. Ha ott akarsz csapatni, akkor például egy climate shieldes speedcross jó szolgálatot tehet. Kevés olyan embert ismerek, akinek szüksége van téli cipőre, ez inkább parasztvakítás szerintem.

less qq more pewpew!

(#10595) Alg válasza Polacheck (#10594) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk egy kicsit aggresszívebb talpkiképzés nem árt.

Nagyon latyakban meg esetleg GTX, de az sem feltétlenül kell ha nem állsz meg (terepen, hosszú futásnál, vagy ha nem háztól-házig futsz akkor azért hasznos)

Szerk: speedcrossnak van külön téli, szöges verziója is spikecross néven

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10596) bandus válasza Polacheck (#10594) üzenetére


bandus
veterán

ebben lehe tigazad van, de ha nem is kifejezetten téli cipő, akkor valami normális. mert mind a lunaracer mind a flyknites elég gyengusz már esős időben, egy kis csapadék teljesen haza is vágja őket. de akkor ezek szerint bármi megteszi, ami valami hagyományos anyagból van. sajna már nem járok rendszeresen az m3 outletbe :( :)

megnézem a boráros outletet szerintem. adidasból milyen neutrális cipők ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10597) concret_hp válasza bandus (#10593) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem pega shield van, nyáron is használtam, teljesen frankó (annyira azért nem vastag, bár Atádon nem futnék benne kánikulában jövőre, főleg, hogy fekete ráadásul :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10598) tomcica válasza bandus (#10593) üzenetére


tomcica
Topikgazda

talan a csuszos terep miatt eri meg beruhazni egy olyan cipobe,amelyiknek arra megfelelo a kikepzese,nekem van egy Salomon Sense Mantra-m (25ert multinav-bol learazva) ez hagyomanyosan epitett,de konnyu cipo,vegyes terepre (aszfalton is mukodik ha muszaj) hoban imadom

ez mellett van egy Inov8 roclite 243-am ez minimal,porog,nagy fogakkal ez valo a saros,latyakos es a gyors munkara

egyik sem shield v. GTX tehat beaznak,megeri jobb zoknit hasznalni telen (pl inov8 mudsocks v. injinji egyeb)
es szamolnod kell azzal,hogy ez egy ilyen szakma,be fog azni,nem kell megallni ajtotol-jatoig kell futni es mar szaritod is a masnapi futasra (vagy ujsagpapirt bele h beszivja)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10599) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha már cipőválasztás, vasárnap jön valaki a Hoka cipőtesztre? 8-11 között lesz a fenyőgyöngyénél.

less qq more pewpew!

(#10600) tomcica válasza Polacheck (#10599) üzenetére


tomcica
Topikgazda

engem erdekelne,igaz igy kepekrol nezve nagyon furik ezek a Hokak,de kiprobalni szivesen kiprobalnam,engem a legkonnyebb verziok erdekelnek,nem is kell hogy maximalis parnazottsag legyen,csak 250gr alatt maradjon a sulya (ha jol tudom a Clifton az a modell)

ha probalgatod oket,majd ird meg mit tudnak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.