Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Apollo17hu válasza tomcica (#10949) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem bejönnek a minimalista cipők. Tavasszal ajánlottad ezt a típust, akkor viszont még bőven 20.000 fölött volt az ára, helyette egy mérethiányos Nikre Free -t újítottam be.

Most rákerestem a gorunra, Office shoes -ban 13.790-ért kínálják a 3-as verziót. A kiszakadt Kinvara helyett kellene utánpótlás a szebb időkre, érdemes lecsapni rá?

(#10952) tomcica válasza Apollo17hu (#10951) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10953) Apollo17hu válasza tomcica (#10952) üzenetére


Apollo17hu
őstag

akkor megvan a karácsonyi ajándékom :)

(#10954) tomcica válasza Apollo17hu (#10953) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha Free bejott,ez szinte ugynaolyan :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10955) tomcica


tomcica
Topikgazda

jottek az uj cipok,azaz a 2015os modellkinalat

[link]

az a NB Vazee nagyon igeretes,meg a Mizuno Hitogami 2 is es az Adidas Boost Tempo

[link]

it pedig az uj Saucony Nomad :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10956) Alg


Alg
veterán

LOL, ez meg miféle speedcross már? Albínó :C

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10957) Polacheck válasza tomcica (#10955) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nekem ez tűnik elég musthave-nek jövőre:

Hoka speedgoat

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#10958) tomcica válasza Polacheck (#10957) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem ez egyelore tulepitett,de olvastam h ket ultrafuto tervezte/tesztelte/faragta szoval biztos,hogy bizonyos terepre es tavra ez egy nagyon jo valasztas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10959) Polacheck válasza tomcica (#10958) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Elvileg a hoka-t két salomon alkalmazott alapította. Egyébként én is tartottam tőle, de egyrészt meggyőzött, hogy általában nagy nevek használják őket (Lőrincz Olivér tanítványai pld), másrészt a tesztnapon próbáltam egyet és elég fasza benne futni (az én testalkatommal legalábbis, neked lehet, hogy nem jelentene sokat a maximál stílus).

less qq more pewpew!

(#10960) tomcica válasza Polacheck (#10959) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lattam am egy szoges Hoka-t is! :P meg egy gyonyoru newton-t szoval jon itt teljes paletta elobb-utobb

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10961) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Múlt hét teljesen kimaradt, nem értem rá, csak 3 szobai gumikötelezésre/erősítésre. Na gondoltam ma reggel megpróbálkozom egy 15 km-rel, úgyis pihent vagyok. Beöltözök, erre elkezd esni. Mondom fasza, de csak azért is futok. Felkaptam egy széldzsekit pluszban és elkezdtem. Hát egyre jobban esett, szóval egy rövid, intenzív, dombos futás lett belőle, ez a végeredmény: link. Voltam már gyorsabb ezen az útvonalon, de akkor még röpiztem és 20 kilóval könnyebb voltam. Végülis nem rossz ez, figyelembevéve az esőt.

Amúgy szerintem szar az órám. 201-es max pulzust mért, ami tuti nem volt. Hajtottam végig, az igaz, de van pár év sport a hátam mögött, tudom milyen ha az ember a pulzustartomány magasabbik végén van, de 201 az nagyon nem esne jól, én pedig nem éreztem se eszeveszetten durva légszomjat, se ájulás közeli "élményt".

[ Szerkesztve ]

(#10962) concret_hp válasza kolosanyi (#10961) üzenetére


concret_hp
addikt

ja a 201 az elég kemény, nekem 180 fölé nem nagyon szokott menni, de ott már nem vagyok jól :D

tegnap összeraktam végre a görgőt :D a futás viszont még mindig 669km-n áll, lassan a 700ra is kapaszkodni kell...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10963) kolosanyi válasza concret_hp (#10962) üzenetére


kolosanyi
veterán

180-nál már masszív légszomj, 190-nél meg már 2-2-es légzés se mindig elég. Most meg lazán végignyomtam az egészet úgy, hogy a légzésre nem is figyeltem, fogalmam sincs, hogyan futottam. A végén kellett 3-4/3-3-ra váltanom, de addig fel se tűnt az egész. Na most ebből kiindulva tuti nem volt 201-es max pulzusom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10964) tomcica válasza kolosanyi (#10963) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pontatlanok ezek a pulzusmerok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10965) kolosanyi válasza tomcica (#10964) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az lesz, hogy megunom az egészet és vagy veszek valami méregdrága Polart, vagy hagyom a francba a méregetést és futok érzésből, ahogy a tavalyi óra vásárlásom előtt is.

(#10966) tomcica válasza kolosanyi (#10965) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en az utobbit tamogatom :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10967) kolosanyi válasza tomcica (#10966) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vagy egy EKG gépet húzok magam után, már csak a tápellátást kell megoldani valahogy. :DDD
Amúgy nagyon is igaz ez a kép:

(#10968) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tudtok ajánlani jó szakkönyvet? Kaptunk libris utalványt és gondoltam egy ilyesmi könyv hasznos lenne. Ezt találtam eddig, ami érdekes lehet: [link]

(#10969) bandus válasza kolosanyi (#10968) üzenetére


bandus
veterán

egy jó ismerősömnek megvan, múltkor átlapoztam és szerintem megéri az árát. persze nincs benne olyan infó, amit amúgy a neten ne találnál meg, de tényleg jól összefoglalja és jók a képek, szóval ennyiért nyugodtan megveheted, főleg utalványból.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10970) tomcica válasza kolosanyi (#10967) üzenetére


tomcica
Topikgazda

most viccelsz itt az EKG-val,de az oreg edzomnek volt egy esete amikor mar hajlott koru lett,a doki adott neki egy ilyen regi taskaradio nagysagu nyakba akaszthato hordozhato EKG gepet,amely egesz nap monitorozta a sziv adatait,az oreg meg kijott vele edzeni ;] el tudom kepzelni miket bemert,a doki meg nezelodhetett,ekkor volt 72eves

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10971) tomcica válasza kolosanyi (#10968) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a Funkcionalis Anatomiat ajanlom,valamint az uj Kilian Jornet ultrafuto konyvet nagyon dicserik,azt mondta a haver beleolvasol es mar mesz is ki futni ugy tud motivalni :K remelem elkapom a jovo heten,mert el szeretnem olvasni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10972) kolosanyi válasza bandus (#10969) üzenetére


kolosanyi
veterán

+tomcica

Köszi, már megvettem, mire olvastam. Jónak tűnik. :)

(#10970) tomcica
Bazz... :DDD Le a kalappal az edző előtt. Én is szeretnék annyi idősen még edzeni. :)

(#10973) tomcica válasza kolosanyi (#10972) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez nem most volt,hanem 8eve :D az oreget letiltottak a futasrol (doki es a felesege is) titokban jar ki a vasarterre futni :DDD legenda az oreg :K amikor talalkozunk mindig csak annyit kerdez: "mennyik" ami azt fedi hany db 200m-nel vagyok epp es mennyire futom oket :DD

6x orszagos bajnok (es nem ebben a zsebkendonyi szarbiaban,hanem meg a regi Jugoszlaviaban,ami egy cseppet nagyobb volt) valamint szerepelt tobbszor a balkan bajnoksagon is (az mostanaban mar nem akkora szo,de a regi szocializmus alatt azert egyfajta keleti EB-nek szamitott,komoly mezonnyel) 1963-ban par szazaddal csuszott le a 400m gaton az orszagos elso helyrol,igy nem jutott ki a 64es olimpiara (sima 400-on 48at tudott,gaton 52mp :C ) mindent tole tanultam,sot a hosszabb tavok edzes elveit is (amit rendesen kitanult,fuggetlenul attol h 800m felett sosem versenyzett)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10974) beltram válasza tomcica (#10970) üzenetére


beltram
tag

Kicsit hasonló téma, bár nem futás.

pace be with you

(#10975) tomcica válasza beltram (#10974) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10976) Alg válasza tomcica (#10949) üzenetére


Alg
veterán

OK, ennél olcsóbb GoRun2-t nem találtok: Mammut Hervis 12.000, elég undorító neonzöld-citromsárga színben ;]

Megnéztem az Overlandes "háziasított" Speedcrossokat is, meglepően jól néznek ki, főleg a barna bőr változat. Ha lett volna a méretemben vettem is volna egyet mindennapi használatra.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10977) bandus


bandus
veterán

a mai edzés [link]

kifejezetten jónak titulálom annak fényében, hogy rengeteg vodkát megittam a hétvégén, plusz egy egy órás erősítő edzés után futottam. végre minden km 6 perc alatti :) még az is, amit többnek mutat, mert elég sokat álltam egy lámpánál, de csak itthon jöttem rá hogyan lehet bekapcsolni azt a funkciót, hogy állás közben ne mérje az időt az endomondo :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10978) tomcica válasza Alg (#10976) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nezzuk csak azt a szint mas szemszogbol: felhomalyban milyen jol is jon majd,ha esetleg nem latnak az autok vagy valami hasonlo,akkor csak rikitson mint allat :K nm divatbemutato ez,orulj h nem rozsaszin :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10979) concret_hp válasza bandus (#10977) üzenetére


concret_hp
addikt

hol van arrafele 240m szint :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10980) bandus válasza concret_hp (#10979) üzenetére


bandus
veterán

ez látod jó kérdés, nem hiszem, hogy túl pontosan méri ezt az endomondo. amikor a rakparton futottunk, ott is számolt 280 m körül, de ha megnézek egy alsóhegyi út - hegyalja út útvonalat, ott egyszer 211 m, egyszer meg 372 :) lehet mondjuk, hogy inkább a telefonommal van a probléma. mérje az időt rendesen, az a lényeg :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10981) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Azt hiszem ez a hónap lesz a pihenő nekem. Szar idő van, napok óta esik, a hegyeket lezárták, a trx edzőm szabadságon. :O

less qq more pewpew!

(#10982) kolosanyi válasza tomcica (#10973) üzenetére


kolosanyi
veterán

:R

(#10980) bandus
Ha nem lát minimum 4 műholdat a vevő, akkor nem fog neked szintet mérni rendesen. Illetve a szoftver bekamuzza, de az csak valami becsült adat.

-----------------------------------------------------------

Ma az erősítés után - mert ugye az is kell és holnap nem érek majd rá - beleolvastam ebbe a futás könyvbe. Tök jó, informatív, szépek az ábrák, jól összefoglal mindent. Tényleg mindent. Viszont az edzéstervek, hát hogy is mondjam... Inkább mutatom, ez a félmaratoni terv benne:

[ Szerkesztve ]

(#10983) tomcica válasza kolosanyi (#10982) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gondolom ovatosan allitottak ossze az edzestervet,elso nehany felmarcsira eleg is lehet,kesobb sokkal durvabban kell a ceruzaval "belekarcolni" kulonben csak totyoges lesz az egesz,na de ti ezt mar tudjatok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10984) concret_hp válasza tomcica (#10983) üzenetére


concret_hp
addikt

vagy köll edzeni mást is :D

fasza dolog ez a triatlon amúgy, főleg ameddig még inkább a 3 sportág pozitív kereszthatásai vannak túlsúlyban :D pl. mióta többet úszok, érezhetően jobban megy a futás :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10985) kolosanyi válasza tomcica (#10983) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt külön kiemeli, hogy előtte egy 6-8 hetes alapozás is kell, arra is van minta. De ennyit én nem tudok edzeni, nekem továbbra is csak 2-3 futás fér bele a héten. Ezért igyekszem hasonló szisztéma szerint edzeni, mint ahogy mondtad. :)

(#10986) bandus válasza concret_hp (#10984) üzenetére


bandus
veterán

mennyit és milyen gyakran szoktál úszni mostanában?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10987) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ezt azért tényleg nem hiszem el. Tegnap kimentem futni és a szakadó eső miatt nem tudtam kint annyit edzeni, amennyit akartam, erre ma megint sehol egy felhő. Múlt héten is végig ezt játszotta, amikor ráértem volna kint edzeni, akkor vállalhatatlan idő volt, amikor tanultam, akkor meg verőfényes napsütés... :DDD

(#10988) Aristeus válasza tomcica (#10983) üzenetére


Aristeus
tag

Tegnap én "karcoltam" egyet a ceruzával. Már napok óta nem tudtam kijutni egy jót futni, ráadásul egész nap esett az eső, de már annyira hiányzott a futás, gondoltam megyek egy 3-4k tempósat. +Bemelegítés/levezetés. Aztán a bemelegítő kilométeren annyira jól pörgött a láb és alacsony volt a pulzus, hogy, na mondom akkor ezt progresszívre vesszük. Egyszerűen faltam a kilométereket:

Ja, és ez a pihe-puha pegában ment. Szóval annak ellenére, hogy "nyeli" az utat, ilyen tempós kilométereket is ki lehet hozni belőle. :)

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#10989) tomcica válasza Aristeus (#10988) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C igy kell ezt csinalni

amugy az edzes modszerekhez visszaterve,ahogy a mondas is szol: "a macskat tobb felekeppen meg lehet nyuzni" szoval nem csak egy iranybol lehet megkozeliteni az egyen csucskondijat,amikor viszont korlatozott az ido,akkor fokozottan fontos,hogy mit es hogyan csinalunk (heti 3-4x edzes mashogy nez ki,mint heti 8-10edzes) ha ennyire "keves" a ra juto ido,akkor muszaj minosegesen csinalni es nem hanyagolhato a magas pulzussal torteno edzes sem :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10990) bandus válasza Aristeus (#10988) üzenetére


bandus
veterán

lehet hatalmas baromságot kérdezek, de egy idő után az ember tudja érzésre, hogy épp 4:30-as tempóval fut, vagy azt tudja, hogy a 4:30-as tempóhoz az ő esetében milyen pulzusszám tartozik?

mert ebben az esetben tényleg be kell ruháznom egy órára :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10991) concret_hp válasza bandus (#10990) üzenetére


concret_hp
addikt

én pl. most nagyjából be tudom lőni +-10mp-re a km-ket, de egy óra mindenképp kell előbb utóbb...
van egy alap polar órám aminek a hrm-je szarakodik... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10992) gombi01 válasza bandus (#10990) üzenetére


gombi01
tag

(#10990) bandus:
mindenképp kell valami amihez viszonyítasz!
-ha rekortánra mész adott a 400m vagy egy bicajúrta ahol esetleg minden 500m jelölve van akkor elég egy sima stopper.
-versenyeken minden km jelölve van itt is elég egy stopper.
-ha meg terembe mész ott a futópad :)

Az a baj, ha változtatsz a megszokkott paramétereken pl.:
-cipő (utcai, verseny, terep)
-pálya (emelkedő, lejtő, terep, aszfalt)
vagy változik az időjárás akkor jól el tudod magad kalibrálni.

Veszel egy órát (vagy írsz a Jézuskának) ami gps-es azt heló. Igaz, hogy az a legdrágább de viszonylag kényelmes.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#10993) Newboy911


Newboy911
tag

Az előbb linkelt edzéstervben és amit Xabi78 ajánlott tervben is azt olvastam hogy hosszú (jelen esetben 15-20km) futások előtt érdemes egy pihenő napot betervezni. Nekem a téli edzésem így néz ki.
Hétfő: Pihenő
Kedd: Erősítés - termi edzés
Szerda: közepes tempó 10-12Km
Csüt: 3K futás Erősítés - termi edzés
Péntek: Pihenő
Szombat: résztáv 15Km környéke
Vasárnap: hosszú 15-20km környéke

A kérdés az lenne, hogy érdemes lenne -e a szombat -vasárnapot felcserélni ?
Esetleg szerdára a résztáv, szombat a hosszú, vasárnapra közepes ?
A kedd-csütörtök nagyjából fix.

(#10994) concret_hp válasza bandus (#10986) üzenetére


concret_hp
addikt

hát az 1ik bérletemen még van 4 alaklom ami idénre évrényes, meg azon kívül még néha megyek máshova, úgyhogy most meg kell pörgetni :D
heti 1-2 edzés + hétvégén egy hosszabb úszás a terv a következő pár hónapra (főleg amíg nem lehet kint bringázni rendesen)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10995) concret_hp válasza Newboy911 (#10993) üzenetére


concret_hp
addikt

én nem cserélném fel így az tuti, résztávozáshoz jobban kell a powa'

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10996) tomcica válasza gombi01 (#10992) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A rutinnal kb 10mp +- tevedessel meg tudod saccolni,HA jo es pontos irammeno vagy (ami egyfajta adottsag),de Gombi jol mondja kell biztos pont,felem a 400-as palya az,ha kint futok a Tisza mellett akkor minden 500m-nel van karo ergo egy sima stopperora eleg is.
Ha surun utaznek es sosem lenne biztos pont,akkor azonnal vennek vagy egy Garmin 210-et hasznaltan v. FR15-ot ujonnan,ha van keret akkor siman a 220-at persze,vagy a Polar V400-at,a pulzustmerest valszeg nem hasznalnam csak a lassu futasoknal neha,hogy ne fussam el tul magas pulzusra,de a GPS kellene!

@newboy911: en nem forditanam meg,meg is indokolom miert,a resztavos edzeshes PIHENT kell hogy legyen a tested,kulonben nem tudod minosegesen megcsinalni,akkor meg fittyfenet se er,a hosszut ha nyogve-nyelve is,de faradt allapotra lekocogod,max morci leszel mert mar nyikorog itt-ott vagy mert nem tudtad feltolteni es kipihenni magad az elozo napi resztav ota,DE ha nem 5K alatt versenyzel,akkor ez inkabb hasznodra valik,mint karodra,hiszen egy felmarcsin v marathonon jol jon h faradt labra is tudsz meg menni,pont azt szimulalod es edzeted igy,szoval szerintem ne csereld fel :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10997) tomcica


tomcica
Topikgazda

korkerdes: ki milyen versenyt/turat egyebet tervez a kozeljovoben?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#10998) TheBomberman válasza tomcica (#10997) üzenetére


TheBomberman
tag

Vivicittáig semmi komolyat nem terveztem, de ha van vmi jó 10-15k-s futam januárban, azt szívesen lenyomnám :K

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#10999) beltram válasza tomcica (#10997) üzenetére


beltram
tag

Ha nem marad el, akkor én szombaton megyek a Börzsönybe. :K

pace be with you

(#11000) concret_hp válasza tomcica (#10997) üzenetére


concret_hp
addikt

február elején egy jókis félmaraton kaposváron, nem tudom mennyi a szint 370-380 méter ha jól emlékszem :D

febr elején még erősen időjárs függő, hogy mit lehet kihozni belőle, úgyhogy még nem tervezgetek, de egy 2 órán belülit azért kéne futni a tavalyi 2:13 után :C

reggel épp számolgattam úszáson, hogy kb. 226 nap van ironmanig és 227.5 még

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.