Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) Intruder2k5 válasza fradi81 (#50450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, én csak a pinggel kapcsolatos java-s felvetésre reagáltam a parancssoros ping megoldással, de az eredeti problémádat csak most olvastam vissza, és hát mivel a net jó, így ennek sok értelme nincsen, a netes ping mérésből sosem fog kiderülni, hogy miért nincs analóg tv adás! :)

Gyanítom a LED azért narancs színű, mert 100Mbps-el megy a port, és zöld lenne, ha Gbit-es lenne a kapcsolat!

Mivel analógod sincs, így feleslegesnek tartok minden eszköz újraindítást, stb..., a probléma vsz központi eredetű, jelentsd be az ügyfélszolgálaton!

(#50452) fradi81 válasza Intruder2k5 (#50451) üzenetére


fradi81
veterán

A hiba magától meg is szűnt :)

moto g72, Ninebot d28e

(#50453) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az mitől lehet, hogy pár napja minden kb. 20. ping felugrik 2-3ezerre? Eddig nem ilyen volt. Kábelnet 50 mega.

(#50454) ludsimon válasza r3dsnake (#50453) üzenetére


ludsimon
veterán

Szintúgy ez a probléma itt is. Az oldalak sokszor be se akarnak jönni mikor megnyitod?

Nekem a google DNS hozott egy kevés javulást, de még most is csinálja.

undefined

(#50455) r3dsnake válasza ludsimon (#50454) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én nem veszem észre különösebben, de öcsém folyton jön azzal, hogy nem tud csézni.

(#50456) csƵ


csƵ
őstag

Vicc, hogy minden hűséghosszabbítás után könyörögni kell, hogy állítsák át a csomagomat az új szerződésben megállapítottra.

(#50457) ludsimon válasza csƵ (#50456) üzenetére


ludsimon
veterán

Mikor történt meg a hosszabbítás?

Nem is fognak sietni, törvényileg 30 napjuk van rá!
Hiába 1 kattintás lenne...

undefined

(#50458) kabelmania27 válasza csƵ (#50456) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Anno a Fibernetnél kb 10nap után állították át a csomagot.

(#50459) csƵ válasza ludsimon (#50457) üzenetére


csƵ
őstag

21-én.
Ma aktiváltattam az új eszközt azt analóg telefon miatt, rákérdeztem, hogy 30Mbitre mikor nyomják át? Erre közlik, hogy nekem nincs is olyan előfizetésem. Még majdnem felháborodott a műszakis csávó, hogy mit akarok én. Kb. 4 emberrel beszéltem tőlük, abból 2 azt hitte, hogy 20 megás csomagom van, 1 meg elárulta, hogy adminisztrációs probléma volt.
Szóval nem ez az első eset. Amikor 8-ról váltottunk 15Mbitre, akkor is ugyanez az "adminisztrációs probléma" volt, csak akkor 2 hónapig húzódott.

(#50460) dptrsk válasza ludsimon (#50457) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

2 éve nekem 3 nap alatt átlőtték nagyobbra.

(#50461) ludsimon válasza dptrsk (#50460) üzenetére


ludsimon
veterán

2 éve nekem is.

2014 év vége, én is nov 21-én rendeltem, nem aktiválták azóta egyik szolgáltatást sem.
30-ról 120-ra semmi se történt. családi+hd -tvből semmi se él azóta.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50462) the_one


the_one
tag

Ma rákattintottam a díjcsomag váltásra a MyThome oldalon és meglepődve tapasztaltam, hogy az eddigi 50 megabites XL díjcsomagot 80-ra emelték. Van valakinek pontosabb infója az "új Netmánia" csomagokról? Tényleg van (lesz) 80-as előfizetés, vagy csak elírták? A VDSL feltöltési sebességek emeléséről van már hivatalos közlemény?

(#50463) #78121280 válasza the_one (#50462) üzenetére


#78121280
törölt tag

Elírás lesz az. Nálam nem jelenit meg 80, csak az eddigieket.

(#50464) dptrsk válasza ludsimon (#50461) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

családi->családi+hd pedig 3 perccel a telefonálás után ment..

(#50465) ludsimon válasza dptrsk (#50464) üzenetére


ludsimon
veterán

2 éve.

Most nem.

undefined

(#50466) #78121280 válasza ludsimon (#50465) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem 2 éve. Csak Augusztus óta ilyen döcögős...

(#50467) wmati válasza #78121280 (#50466) üzenetére


wmati
addikt

Hagyd rá.

(#50468) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Ma kötötték be az optikai hálózatot, netet, iptvt és telefont.

A problémám az lenne, hogy egyes oldalakat egyszerűen nem tudok betölteni... Huawei modem + routert raktak be, egészen pontosan a HG8245H készüléket. Biztos, hogy ezzel lesz a baj, mert telefonnal, 3G-s hálózattal simán meg tudom nyitni az oldalt, csak az otthoni hálózatra csatlakozva nem sikerül.

Szerintetek mi lehet a baj, milyen beállításon kellene módosítanom?

Előre is köszönöm a tippeket.

(#50469) ludsimon válasza wmati (#50467) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi a bajod? [link]

undefined

(#50470) Teko001 válasza q13579 (#50468) üzenetére


Teko001
őstag

pontosan mit értesz az alatt, hogy nem tudod betölteni? mit ír ki? mi a hibakód?

(#50471) wmati válasza ludsimon (#50469) üzenetére


wmati
addikt

Nem a te dolgod :W

(#50472) q13579 válasza Teko001 (#50470) üzenetére


q13579
senior tag

Hibakód: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Nem értem mi lehet a gond...

(#50473) Intruder2k5 válasza q13579 (#50472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg a Google (vagy egyéb alternatív) DNS-t...

(#50474) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50473) üzenetére


ludsimon
veterán

nekem nem oldotta meg. néha jó, néha nem!

Ugyan ez a timeout!

undefined

(#50475) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudsz mondani 1-2 oldalt ami most is timeout-ol?

(#50476) Teko001 válasza q13579 (#50472) üzenetére


Teko001
őstag

próbáltad hogy gépről, de mobilinterneten keresztül? Használsz valamilyen vírusirtót? Más gépről is jelentkezik a probléma ugyanazon a hálózaton? tudsz mondani te is pár oldalt, ami ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#50477) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50475) üzenetére


ludsimon
veterán

Bármelyik oldal. Nem oldalfüggő. Én is próbáltam külföldi oldalakat is és ott is.

undefined

(#50478) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pl. ez a fórum is? Csinálj egy tracert-et az általad használt domain-re (itcafe, prohardver, logout, akármi...), és a HGW utáni első IP címet kezd el pingelni folyamatosan, és nézd meg, hogy miközben timeout-ol az oldal, megszakad a ping válasz is?

(#50479) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50478) üzenetére


ludsimon
veterán

Az mennyire normális, ha ilyen 6-7 ms után 28ms?
Még nem volt ilyen szarakodás, de ha ismét előjön megpingelem!

Köszi!

undefined

(#50480) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

28ms még bőven normális válaszidő...

(#50481) st.stofi válasza Balage76 (#50437) üzenetére


st.stofi
tag

Nincs kötelező váltás, aki digitális KTV csomagban van, az hosszabbíthat hűséget, csak új DKTV előfizetést nem lehet kötni szept-től (TV ÁSZF 5/a mell. 2.2 pont):

"A Digitális Kábel TV szolgáltatás értékesítése 2014. szeptember 1-jével megszűnik. A meglévő Digitális Kábel TV előfizetők részére a Szolgáltató 2014. szeptember 1-jét követően is biztosítja a határozott tartamú szerződésük meghosszabbítását."

Telefonálj, kérd a hűség hosszabbítását, ha akadékoskodnak, hivatkozz az ászf fenti pontjára.

(#50482) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Külföldön (Ausztriába) működik a TV go alakalmazás?

(#50483) Teko001 válasza Vikt0r (#50482) üzenetére


Teko001
őstag

nem

(#50484) Balage76 válasza st.stofi (#50481) üzenetére


Balage76
senior tag

Köszönöm, ez jó hír! Holnap már dolgozik a Telekom-partneres ismerős, remélem ő tud valamit tenni házon belül és akkor nem kell az ügyfélszolgálattal bajlódni.

Végiggondolva az egészet, ha át kellene alakítani mindent itthon erre az IPTV-s változatra az anyaggal-eszközzel-munkadíjjal jó ha kijönne 30e-ből. És akkor nem beszélek még a kellemetlenebb/kényelmetlenebb használatról + a számos beltéri miatt olcsóbb sem lenne.

Értem én, hogy modernebb ez az IPTV, de szerintem nincs annyi ebben a magyar televíziózásban.

(#50485) Teko001 válasza Balage76 (#50484) üzenetére


Teko001
őstag

Előbb-utóbb muszáj lesz. Egyébként ez nem csak a televíziózásról szól.

[ Szerkesztve ]

(#50486) k_petya válasza Teko001 (#50485) üzenetére


k_petya
tag

attól még szar és kényelmetlen.
PC hogy a görcsbe fogsz tv-t nézni, pl ha xmbc-vel nyomulsz.
vagy hogyan fogod megoldani a nappali+háló+gyerek1+gyerek2 kombót? Plsz ha még felvennél vmit miközben mást nézel?

bármi amit csak a szolgáltató által biztosított stb-vel lehet fogni az halott ügy, köszönöm de nem kérek belöle.

[ Szerkesztve ]

(#50487) ludsimon válasza Vikt0r (#50482) üzenetére


ludsimon
veterán

Hello!
Magyar proxyval, vagy magyar VPN-en keresztül tudsz TV GO-zni. :)

Pl itt egy szolgáltató akinek többek között Magyarországon is van szervere!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50488) DJ. Ru$y válasza Balage76 (#50484) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha belegondolsz csak a boxok jelentenek pluszt, ha azt mondod ki van húzva mindenhova az UTP alj, akkor csak x méter kábel. Kialakításilag nem lenne nagy gond, elég jól megvan csinálva nálatok a kiépítés, ha jól értettem a hozzászólásodat (dicséretes a kiépítés), aztán a boxot úgyis bérled, azt hozzádobják a számlához.

Reméljük megoldódik!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50489) q13579 válasza Teko001 (#50476) üzenetére


q13579
senior tag

Persze, próbáltam, nem volt vele probléma.

Akkor fordul elő sűrűbben, ha beágyazott linket akarok megnyitni, de máskor is előjön a hiba.

Nagyon idegesítő.

Itt a routerrel lehet gond? Mert ez esetben lecserélem és kész.

(#50490) OldMike


OldMike
őstag

Erre tudna valaki válaszolni?

[link]

Kösz

42LM660S

(#50491) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Napok óta olvasom itt a mizériákat, és elveszítettem a fonalat :)

adott:
-30/5 vdsl2
- voip
- sat interaktiv box 2db
probléma: a speedport egy rendszeresen megadja magát mostanában, kap egy kis létöltest, vpn-t böngészést, és egyszerűen megáll, timeout minden, csak a restart segít.

terv:
- router mögé
kérdés: voip megmarad? akkor most mi lenne a módja ennek? interaktív stb-t dughatom a hgw-be a routert meg használom normálisan?

الغريبة في هذا الكوكب

(#50492) Norbi27 válasza Heimdallr75 (#50491) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Rossz a hgv. Cseréltesd ki

(#50493) DJ. Ru$y válasza Heimdallr75 (#50491) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha teszel mögé egy routert, akkor PPPoE PT üzemmódban a VoIP megmarad igen. Ilyenkor LAN-ből kötöd a router WAN-ját és onnantól a SP a gyári értékekkel fel tud menni VoIP miatt (reseteld mielőtt rákötöd a routert).

STB-k a HGW-be igen.

Norbi27
Igen, ezért fossa el magát nálam routerrel is, mert rossz mindegyik, kezdek abban hinni, amit dchard írt, hogy elkúrtak valamit a magyar szoftverben... :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50494) Heimdallr75 válasza DJ. Ru$y (#50493) üzenetére


Heimdallr75
őstag

és ezzel kiiktatom, a hgw szarakodását?
a hálózati megosztásokat látni fogják a stb-k?

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#50495) DJ. Ru$y válasza Heimdallr75 (#50494) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha azért omlik össze, mert nem tudja ellátni a routing feladatokat, akkor igen, mert onnantól csak modemet, játszik, de ebben dchard tud esetleg segíteni, hogy mi a hibajelenség, mit mutatnak a ledek a HGW-n és hasonlók.
Hálózati megosztást nem, mert külön PPPOE szolgálja ki ilyenkor a VoIP-ot és az STB-ket, azt nem tudom, hogy PPPoE PT esetén, ha router-be dugod az STB-ket akkor működni fog-e, ezt olyan tudná, akinek van ezzel tapasztalata.
Ha a HGW-be dugod akkor nem, ha a routeren keresztül működik, akkor igen. Én kipróbálnám kölcsön routerrel, az nem kér kenyeret, csak egy kis időt.

Mióta én itt szenvedtem vele és leírtam mi a problémája, azóta nem mert újraindulni a szemét. ;]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50496) Heimdallr75 válasza DJ. Ru$y (#50495) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez nem indul újra :) semmit nem csinál, simán megszűnik a kliensek felé a net, minden led ugyanúgy világit mint előtte, persze totál rendszertelenül csinálja. a legszebb, hogy ilyenkor a menüt se lehet elérni a modemen, marad a séta, kihúz visszadug...

itt a router már régóta, csak gondoltam mielőtt egy fél napos szopóágra teszem magam, kérdezek.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#50497) kisapa válasza Heimdallr75 (#50496) üzenetére


kisapa
senior tag

Én is ezzel szenvedek egy ideje. Még nem sikerült kiderítenem mi lehet az oka.

(#50498) DJ. Ru$y válasza Heimdallr75 (#50496) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, ugyanez van nálam is, lehet túlterheli a NAS a folyamatos feltöltéssel vagy nem tudom. Nálad is azt csinálja... Nekem is megáll és világít (mintha lefagyna) kihúzom, bedugom, utána felcsatlakozik már a router kapásból. Hmm. Érdekes.

Nekem kell manuálisan "újraindítani", bocs a félreírásért. :(

kisapa
Gyűlünk szép számmal lassan... Akkor csak nem HGW hiba ez, hanem dchard-nak lesz igaza (megint).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50499) dchard válasza DJ. Ru$y (#50495) üzenetére


dchard
veterán

"külön PPPOE szolgálja ki ilyenkor a VoIP"

Nem, nem. A VoIP rész a HGW-ben egy virtuális MAC címmel saját IP-t kap DHCP-n, a lényeg, hogy saját VLAN-ban van (virtuális LAN), így oldják meg a QoS-t. Tehát sem a VoIP sem az IPTV nem a PPPoE kapcsolaton keresztül megy, ha így lenne akkor nem lenne megoldható a forgalmak priorizálása, és fontosság szerinti szétválasztása.

A VLAN a második rétegben működik, ezért sokkal gyorsabb és egyszerűbb mint a routing ami az IP (harmadik) rétegben működik, illetve a NAT, ami az adatkapcsolati (negyedik) rétegben működik. Minél magasabb rétegben működik egy hálózati technológia, annál bonyolultabb feladatokat lehet megoldani vele, ellenben a számítási igénye is sokkal nagyobb lesz. Ezért használnak mostanában a gerinc hálózatokon MPLS technológiát, mely a nagy aggregált IP útvonalakat fedi le, és routing helyett kapcsolást végez, ami sokkal egyszerűbb és gyorsabb mint a routing.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50500) Heimdallr75 válasza kisapa (#50497) üzenetére


Heimdallr75
őstag

akkor ezek szerint Te azt tetted már amit szeretnék, de eredménytelen...
(#50498) DJ. Ru$y: akkor ne törjem magam mert nem megoldás a problémára.

(#50499) dchard: ha jól értem az egyetlen alternatíva, hogy ha modemként használom, és nincs voip.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.