Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) etejedu válasza ludsimon (#49650) üzenetére


etejedu
őstag

Mert kötelezi őket a 72 órás határidő hiba esetén. Különben kötbért köteles fizetni.
Áttelepítésre bekötésre 30 nap.

(#49652) ludsimon


ludsimon
veterán

Egyébként egy kis érdekesség!
Nem írtam nektek ide, de elbeszélgettem kicsit jobban a szerelővel és mondta, hogy itt az utcánktól nem messze van a optikagerinc, a Rákosi úton (XVI.ker Rákosszentmihály).

Kiszámoltam Google Earth vonalzójával 130 méter réz koax kábel a Rákosi úttól amíg ideér a kábelhossz!

Ehhez tartozó jelerősség:

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49653) djculture válasza gukker1 (#49646) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem ne sajnáld bármi van az ajándék tabletet kötbérként tudják követelni. Ebben az országban meg bármilyen ötlet lehet hogy miként kellene az előfizetőkröl mégegy bőrt lehúzni.. Még az internet adóra se mondták azt hogy soha se lesz, hanem hogy majd a nemzeti konzultációtól függ.

Bevezetik te meg majd egy szros tablet miatt fizetheted a megemelt összegeket vagy a tablet teljes árát szépen leverik rajtad. Azért gondolkozni se árt néha és utána olvasni nem csak addig eljutni hogy jaj ingyen van tehát kell.

[ Szerkesztve ]

(#49654) club1 válasza ludsimon (#49652) üzenetére


club1
veterán

De azt tudod, hogy nem az optikai gerinc távolságától függnek az értékeid, hanem a legközelebbi erősítő távolságától, annak beállításaitól és ennek a szegmensnek a kábelezésétől...

(#49655) Sofian


Sofian
őstag

Érden több körzetben már 13 órája halott minden coax szolgáltatás. Őszintén kíváncsi vagyok mi lehet az amit 13 óra alatt nem lehet javítani. :(((

(#49656) hzx0 válasza Sofian (#49655) üzenetére


hzx0
aktív tag

10 nap alatt ez már a 3. alkalom Érden.

(#49657) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Nagyon jó a telefonos ügyfélszolgálat nem tudja megmondani mikor fogok ebben a hónapban számlát kapni, ráadásul valószínű egy hónapban így 2 számlát kell fizetni.

(#49658) ludsimon válasza club1 (#49654) üzenetére


ludsimon
veterán

Erősítő hogy néz ki? Egy szürke dobozszerű valami? Olyan van a legközelebbi oszlopon!

undefined

(#49659) club1 válasza Sofian (#49655) üzenetére


club1
veterán

Érden én ma egész nap elértem a velencei úti telephelyünket (T kábelnet). Tegnap viszont volt leállás délelőtt. Sajnos a városban folyó csatornázási munkálatok miatt mostanság elég gyakori a kábelnetes rendszer erősítőit is érintő áramszünet.

(#49660) Sofian válasza club1 (#49659) üzenetére


Sofian
őstag

Éjfélkor elment mindenhol. Van szakasz ahol visszajött délelőtt de csomó helyen továbbra sincs.

(#49661) kabelmania27 válasza ludsimon (#49658) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, pl itt láthatod.

(#49662) ludsimon válasza kabelmania27 (#49661) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyen van közvetlenül előttünk is, ha innen kell számolni a métereket (erősítő után), akkor kb 10-15 méter van az erősítő után kötve. :)

undefined

(#49663) sst17 válasza ludsimon (#49650) üzenetére


sst17
csendes tag

Nekem nem szervíz kell, hanem hogy bekössék végre a netet meg a tv-t. 18 napja várjuk a szervízt. Erre UPC van még, lehet az lesz végül, ha ezek képtelenek megjelenni.

(#49664) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Hát baszki, ezek sem tudják mit akarnak, múltkor írtam, hogy kaptunk egy levelet, hogy 20-án karbantartás miatt 8-17 között nem lesz net valamikor, küldtek ma még egyet, hogy ugyanez (vagy ez az igaz) lesz 25-én is 8-17-ig. Mit korszerűsítenek, a VDSL2-n? Húznak végre koaxot? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49665) Dhampir


Dhampir
félisten

Üdv mindenkinek!

Lassan lejár a 2 év határozott tartamú "egységes egyedi előfizetői szerződés", amely kábeltelefon + Internet szolgáltatást tartalmaz.

Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor mire lehet számítani?

Például automatikusan meghosszabbodik a szerződés, vagy újat kell kötni és még a régi szerződés lejárta előtt intézkedés szükséges?

Várható a korábbi díjcsomag áremelkedése is?

(#49666) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#49664) üzenetére


#41133696
törölt tag

Májusban nekem ezt az SMS-t küldték. Persze nem válthattam :D

(#49667) Teko001 válasza Dhampir (#49665) üzenetére


Teko001
őstag

Ha lejár, akkor "listaáron" kapod a szolgáltatást, nem hosszabbodik magától. Ha felhívod őket, akkor megtudod hosszabbítani, de valószínűleg csak valamelyik mostani csomagra fogsz tudni hűséget kötni.

(#49668) Dhampir válasza Teko001 (#49667) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi szépen a választ!

Egyébként mit jelent a listaár, a jelenleg érvényben lévő árazást?

(#49669) Teko001 válasza Dhampir (#49668) üzenetére


Teko001
őstag

A kedvezmény nélküli árat. A számlán ha megnézed, úgy van feltüntetve, hogy van egy alap ár, amiből levonnak kedvezményeket. A hűség lejártával megszűnnek azok a kedvezmények.

[ Szerkesztve ]

(#49670) Dhampir válasza Teko001 (#49669) üzenetére


Dhampir
félisten

Célszerű még a lejárati idő előtt felkeresni a szolgáltatót?

(#49671) #78121280 válasza Dhampir (#49670) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen!

(#49672) Teko001 válasza Dhampir (#49670) üzenetére


Teko001
őstag

Igen

(#49673) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#49666) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

L-ben vagyok most, S-ben voltam, amikor XXL-re még anno bejelentettünk egy utcában 3-an igényt, hátha. Jó nyilván túl optimisták nem voltunk. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49675) Dhampir


Dhampir
félisten

Teko001 és Roli27

Köszönöm! :R

(#49676) rétisün válasza Dhampir (#49670) üzenetére


rétisün
veterán

most éppen működik a telekom oldala, akár interneten is elintézheted :D én korábban napokig próbáltam, 4 böngészőben, de folyton megakadt a folyamat.

amúgy ha sat-tv helyett iptv-t választok (sat-tv-s előfizetést nem tudok választani az oldalon, az iptv-t erőltetik) az hogy működne? leszerelik a parabolát, és bevezetékezik a lakást a routertől a tv-kig, vagy hogy néz ez ki?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49677) wmati válasza #78121280 (#49674) üzenetére


wmati
addikt

Már csak valami hírportál cikke hiányzik.

(#49678) ludsimon válasza rétisün (#49676) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, a HGW-re lesz rádugva az IPTV. :K
Már ha kábelnet és nem dsl!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49679) sst17 válasza sst17 (#49663) üzenetére


sst17
csendes tag

De nem lehet ezt valahogy megsürgetni? Látom sokan szívnak a várakozással. A UPC esteében a tvhez kábelt kéne behúzni az is macera (habár szeintem 18 nap alatt már 3x megcsinálták volna)

(#49680) Dhampir válasza rétisün (#49676) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit maradiként ilyen mélyen húsba vágó döntéseknél inkább a személyes ügyintézés híve vagyok, de köszönöm tippedet, utánanézek. :)

Nekem csak az Internetre van szükségem, néha még ez is sok. :D

(#49681) Teko001 válasza ludsimon (#49678) üzenetére


Teko001
őstag

DSL-en is HGW van

(#49682) rétisün válasza Dhampir (#49680) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem nálam is a személyes ügyintézés maradt, úgy tűnik sat-tv-t lefelejtették a honlapon elintézhető dolgok közül... :D

(#49678) ludsimon: dsl, szóval akkor az iptv nem is opció?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49683) ludsimon válasza Teko001 (#49681) üzenetére


ludsimon
veterán

IPTV viszont csak kábelen van, azt is rosszul tudtam?

undefined

(#49684) wmati válasza ludsimon (#49683) üzenetére


wmati
addikt

Igen

(#49685) Teko001 válasza rétisün (#49682) üzenetére


Teko001
őstag

de, van ott is IPTV. Az egyetlen főbb különbség, hogy ott az internetből vesz el valamennyit a TV. Nem tudom milyen területen vagy, de előfordulhat, hogy jobban megéri, ha a Sat-on maradsz

(#49686) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#49683) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSL-en is van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49687) ludsimon válasza wmati (#49684) üzenetére


ludsimon
veterán

:B

Viszont technikailag nem biztos megéri dsl-re iptv-t építeni, mivel dsl-nél elég jelentősen levesz az amúgy is sovány sávszélből és ha egy komolyabb letöltés van még akár használhatatlan is lehet a tv.
Sat-al szerintem jobban jár.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49688) rétisün válasza Teko001 (#49685) üzenetére


rétisün
veterán

és ludsimon: nem is tervezek iptv-re átállni, eddig jó volt a sat-tv, ezután is jó lesz. kár hogy azt csak személyesen tudom majd elintézni, a honlapjukon nem :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49689) Teko001 válasza rétisün (#49688) üzenetére


Teko001
őstag

Telefonon is eltudod. Telekomos hálózatból ingyen hívható

(#49690) Sofian


Sofian
őstag

Nah... Miután mindenkinek visszajött a net a környéken, én vagyok az a szerencsés akinek Cisco hgw-je nem akarja a frekvenciákat megtalálni. Az egy alap DS Csatorna megvan neki, US-nel már viszont elhasal. Szóval elvileg a Cmts-sel kommunikál. Beküldtem hibára. De tippre azt mondom ma már nem lesz netem. Tudja valaki tippre mi baja lehet? Reset volt. Aramtalanitas volt. Lehet hogy a CMTS nem engedi fel a modemet? Tudom hogy ezt nem tudom fixálni itthon, de kíváncsi vagyok.

(#49691) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

1.
Sziasztok, 1 hete kb, rendeltem egy lakossági weboldalt az internet szolgáltatásom mellé, online felületen keresztül. Annyi kérdésem lenne, hogy ezt így online nem tudom sehogy lemondani? Mert még nem jöttem rá hogyan kell...

2.
Van ez a TVGO, iptv mellé szeretném ez beaktiválni, de akár mt azonosítóval akár tv összekapcsolással akarom azt írja, hogy technikai probléma van (Vagy valami ilyesmit) Csak nálam van ez vagy másnál is? Esetleg lehet tudni mikorra lesz jó?

Várom a válaszokat.

(#49692) headhunter válasza Gézengúz (#49628) üzenetére


headhunter
addikt

"Lejár a T-s hűség és elfelejtjük egymást, remélem örökre... ;]"

Optimista vagy nekem nehezen sikerül megszabadulnom tőlük...

+ kiegészítés, javítás :

2011 = 2014

[link]

Eltelt újabb 4 nap, "napi" ügyfélszolgálat dumaparti letudva... (Net+telefon még mindig aktív) :(((

(#49693) villamos válasza headhunter (#49692) üzenetére


villamos
őstag

Kérdések:
Számlák jönnek, vagy nem jönnek?
Van valamiféle dokumentum a birtokodban, ami azt igazolja, hogy ekkor és ekkor ki lesz kapcsolva a szolgáltatás?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49694) etejedu válasza ludsimon (#49687) üzenetére


etejedu
őstag

Ha lecseréled a kapott routert egy használhatóra akkor megoldható hogy a tv-t analóg módban használd és minden csatornát foghass. (Lehet hogy még jobb minőségben is)
Ezáltal a teljes sávszélesség felszabadul és akadásmentesen problémamentesen lehet vígan netezni.
Egyébként 18 Mbit/s netsebességnél már nem nagyon fordul elő probléma. Ugy is mondhatnám ha lehet ez legyen a minimum.

(#49695) Huroq


Huroq
senior tag

A Telekom ezzel a rendszerátállással már kezd unalmas lenni.
Jelenleg azt találták ki, hogy az elmúlt 6 hónapban 3x kaptunk fizetési felszólítást ezért nem rendelhetünk részletre semmit. Ezzel nem is lenne baj ha igaz lenne... Távszámlán van fizetve és ott a fizetési határidők stimmelnek.
Szeretem, hogy inkompetensek és engem büntetnek ezért. :)

(#49696) MaxxDamage válasza Huroq (#49695) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Telekom az ilyen...
Nekem korábban szoktak ilyen fizetési felszólítást küldeni (pár éve már) azt mindig elfaxoltam nekik a csekk megmaradt részét (mer volt mikor le is kapcsolták a netet...) :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49697) Szokenesz válasza Huroq (#49695) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Nem a felszólítással van a probléma, hanem annak a "horror" díjával... két felszólításra 2×750Ft, ami azért egy 6300Ft-os havidíjhoz mérve szerintem eléggé durva összeg. :(

[ Szerkesztve ]

(#49698) Huroq válasza Szokenesz (#49697) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetesen most megreklamáltam magát az összeget is.
A legjobb az egészben, hogy érdeklődtem a vásárlás felöl és még én vagyok leb*szva, hogy hogy merészelek részletre venni, én mint nemfizető ügyfél. ;]

(#49699) wmati válasza Huroq (#49698) üzenetére


wmati
addikt

Nekünk csinált a T csak úgy pár mail címet 3000 F/hó ért amiből egy darabot felhasználtunk ami 93 Ft és ezt csak így el kezdték számlázni. Válasz az volt hááát új rendszer generálgat mail címeket. ......

(#49700) salapp válasza wmati (#49699) üzenetére


salapp
addikt

Van itt olyan, aki androidos boxon ill. smart tv-n tudja nézni a tvgo-t? Mit érdemes ehhez venni? (Konyhában bazi ritkán kellene a tv, de emiatt nem akarok havi 800-at fizetni egy harmadik beltériért.
Ha nem megy, maradnak narancsnyaló adók, oszt jóvan.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.