Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) dptrsk válasza megema (#50779) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ahogy nézem a beállítások fele nincs megadva...
Azt mondod a routernek kell igmp, de azt már nem, hogy hol csinálja.

Kb olyan, mint mikor megállapítod otthon, hogy nincs tej, de nem mész le venni a boltba.

(#50802) enginev3.0 válasza dptrsk (#50800) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam, de semmit nem ért hozzá
Ip tv arról megy neki, azt mondta nincs rajta antenna mint nálam a huawei-en, ami érdekes, akkor nem értem hogy lehet wifis

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50803) Teko001 válasza enginev3.0 (#50802) üzenetére


Teko001
őstag

Rengeteg eszköznek, ahogy pl. a telefonodnak, laptopodnak, stb... is belső antennája van. Ugyanez router-nél is lehetséges.

(#50804) dptrsk válasza enginev3.0 (#50802) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A matrica amit lefotózott neked nincs rajta típus?
Ha kábelnetes hgw azon nincs antenna és wifis...
Pl cisco epc3925.

(#50805) ludsimon


ludsimon
veterán

Láttátok, hogy a UPC próbál lépést tartani a Digi-vel?
Fiber Power 500

Miért ilyen alacsonyan tartják a feltöltési sebességet nem értem.
T-Home-nál semmi hasonló sincs kilátásban kábelen?

undefined

(#50806) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem volna.

Az első kicsit költői, hogy lehetséges-e az, hogy a telekom már nem értékesít új kábeltévé előfizetéseket? Tehát ha HD-t akarok, akkor ahhoz már mindenképpen IPTV kell? :F

Másik, és ez lenne a fő kérdés, hogy mi a tapasztalat, mennyire megbízható, mennyire kiforrott, vagy mennyire problémás a telekomos IPTV? Mennyire kell ódzkodni tőle?
Ha rendelünk mellé még egy 30 megabites internetet is, a kettő (sebessége) független egymástól?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#50807) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok.

Most láttam, hogy anyám a sat tv előfizetéséhez úgy bérli a 2db Sagem beltérit! Havi szinten 800körül. Ok, nem sok, de mióta előfizető azóta már "adakozott" egy keveset a T-nek.

Ezeket meg is lehet venni? Mennyi lehet az ára? közben megtaláltam: 17k+

Meg láttam a két legnagyobb magyar használt aprós oldalon, hogy 2500-3000ért adnak ilyen beltériket.
Ha, veszek egyet akkor működnie kell a mostani kártyával ugye? Ezeket meg vissza adnám a T-nek.

[ Szerkesztve ]

(#50808) Atomantiii válasza szijartg (#50807) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem működik vele, mert párosítva van a beltérivel.

(#50809) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szabvány (és a használt eszközök) korlátai miatt annyi a feltöltési sebesség amennyi, ez nem optika, csak ED3, itt nincs szinkron net!

[ Szerkesztve ]

(#50810) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50809) üzenetére


ludsimon
veterán

Szinkron net? Ezt hogy érted?

Elvileg 300-500m jön csak réz kábelen, a többi optika.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50811) Intruder2k5 válasza ludsimon (#50810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szinkron net = le és fel irányban is azonos sebesség.

Ez sem igaz, mert ED3.1-el jelentősen emelkedhet majd a sebesség koaxon is, de sajnos ezek az eszközök még nem kaphatóak!

(#50812) szijartg válasza Atomantiii (#50808) üzenetére


szijartg
senior tag

Ez tuti?
központilag van párosítva, hogy hogy?

(#50813) megema válasza MajaG (#50796) üzenetére


megema
őstag

A későbbi hozzászólásaimban olvashatod, hogy multicast hiányáig nekem is ment végül. x másodperccel csatornaváltás után megállt a kép.

Milyen HGW-vel ment/nem ment? Én inkább azt tenném felelőssé. A Huawei HG8245-nél az 1-es porton elvileg csak net van, a 2-4-esen pedig csak IPTV. Ezt jó lenne, ha valaki meg tudná erősíteni, vagy cáfolni. Tehát elvileg nem is működhetne (legalábbis a multicast része), ha a HGW 1-es portjába csatlakozó saját router-embe van dugva az IPTV box.

LAN portot nem véletlenül nem rendeltem hozzá, mivel ha majd switch-be lenne dugva az IPTV box, akkor nem csak IPTV menne azon az adott porton. Vagy ez nem számít? Azért kipróbáltam úgy is, hogy megadtam LAN portot. A jelenség ugyanaz volt, csak nem a saját routeremről (192.168.1.x), hanem a HGW-ről (192.168.0.x) DHCP-zett. A kép ugyanúgy megállt x másodperccel csatornaváltás után.

Az UDP proxy-t nem próbáltam (0 = kikapcsolva). Érdemes?

A konkrét T-Home-os eszközök: Huawei HG8245 HGW és Cisco ISB2001 IPTV box. Ezzel a kombinációval sikerült bárkinek összehoznia a dolgot?

(#50797) Teko001: Milyen T-Home-os eszközökkel sikerült, és hogy állítottad be a router-t?

(#50801) pietrasko: Lásd a 3. bekezdést. ISP profilnál maximum "Manual"-t tudnék választani, mivel magyar szolgáltatókat nem listáz. De ott meg meg kéne adni VID és PRIO értékeket, amihez nem tudom mit kéne beírni. A HGW-ből csak a nethez és telefonhoz való értékeket tudom kiolvasni, de a LAN 3-hoz és LAN 4-hez mit kéne írnom?

[ Szerkesztve ]

(#50814) Atomantiii válasza szijartg (#50812) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az adott kártya hozzá van rendelve a beltérihez, tehát csak abban működik hiába teszed át másikba nem fogja nyitni a csatornákat.

(#50815) ludsimon válasza Intruder2k5 (#50811) üzenetére


ludsimon
veterán

Értem. ED 3.1 mikor várható?
Ez a jelentősen mit takar?

Fel és le is nő? Fel sebességet ki tudják hozni 100/50-es arányra?

Tehát egy példával élve, le 120-nál felhúzni a feltöltést 60-ra?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50816) ludsimon


ludsimon
veterán

Találtam egy ilyet: [link]
DOCSIS 3.1
Released October 2013, plans support capacities of at least 10 Gbit/s downstream and 1 Gbit/s upstream using 4096 QAM

WOWWWW! Hát ezért érdemes a Telekomnál maradni!!! :R :C

undefined

(#50817) dptrsk válasza megema (#50813) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha ISP Profilt nem, de aztbeállíthatod hanyas port a box.

(#50818) dchard válasza ludsimon (#50816) üzenetére


dchard
veterán

A szabványosítási folyamat alig egy éve ért véget, ebből még legalább egy év mire az első eszközök megjelennek, az áruk pedig biztosan magas lesz. A helyzet az, hogy bár az E-QAM modulátorok relatíve olcsók, a CMTS oldal sajnos fajlagosan még mindig nagyon drága még akkor is, ha más hasonló sebességű technológiával vagy GPON-nal vetjük össze.

Összességében: egyelőre a DOCSIS 3 további csatornabővítésére van esély: először 16 majd 24 csatornát fognak majd össze lefelé, illetve 8 csatornát felfelé. A DOCSIS 3.1 még évek kérdése, és per pillanatnyilag nem is indokolja semmi a gyors bevezetését.

És főleg nincs köze a Telekom. Valójában várhatóan a UPC fogja először bevezetni ezt a technológiát, mert sokkal régebb óta és sokkal nagyobb területen szolgáltatnak koax technológiával, ráadásul az üveg is mélyebben van a hálózatban náluk.

Bár a szabványból nem derül ki, de az ED 3.1 értelmes bevezetéséhez sajnos a hálózatban is komolyan bővíteni kell a CMTS-eken és a modemeken túl is (erősítők, tapok, passzív elemek, optika beljebb tolása, sok helyen a kábelezés sem valami fényes stb.).

Szóval egyelőre álom ez, másrészt az igény, pontosabban a fizetőképes kereslet sem látszik erre a komoly beruházást igénylő fejlesztésre.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50819) megema válasza dptrsk (#50817) üzenetére


megema
őstag

Mondom, lásd 3. bekezdés. Semmin sem változtat.

(#50820) ludsimon válasza dchard (#50818) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt gondoltam nem ennyire bonyolult, csak a végpontoknál kell lecserélni a modemeket/routereket és a Telekom oldalán a végpontokat.
Akkor aki sebességet akar és belátható időn belül (1-2-3 év) az átnyergel a D-hez.

Erősítőket miért kell lecserélni? Az nem egy bizonyos frekitartományban működik?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50821) wmati válasza dchard (#50818) üzenetére


wmati
addikt

A 4096 QAM-el mi a helyzet ? Csak azért kérdezem mert nálunk laboros tanárok nagyon tolják hogy hááát jó oké 4096 QAM ír elő a szabvány de jó esetben 1096 QAM esek lesznek az első ED3.1 eszközök.

(I)(#50820) ludsimon(/I) Sokkal nagyobb előre és vissza irány miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50822) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Ma egy hibából kifolyólag cseélni kellett a speedport 723 bigyót, ami konkrétan egy kramanc volt, de volt benne n-es szabvány, most viszont kaptunk egy Pirelli DRG A225G cuccot, g-s szabványút, őskövület, és az írása alapján a max feltöltési sebessége 638 Kbps, ami hát még egy ütősebb FLAC esetén is szűk a DLNA-hoz, hogy filmkeről ne is beszéljünk. Szerintetek most tegyek valamit megint a Telekomnál? Már a hajam tépem tőlük, komolyan :W

(#50823) ludsimon válasza wmati (#50821) üzenetére


ludsimon
veterán

tehát akkor erősebbre cserélnék ki, a frekitartomány maradna ua?
Ha jól tudom az erősítők egy igen nagy tartományban dolgoznak. Mint a splitterek is.

De biztos lenne egy csomó olyan hely, ahol még tudnak rajta bőven csavarni, így gondolom kb az esetek nagy részében azt nem kellene kicserélni.

Vagy rosszul gondolkodok? valami más számít? :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50824) Garold válasza megema (#50813) üzenetére


Garold
senior tag

Így van ahogy írtad. A HG8245 lan1-en csak net, a lan 2-3-4-en csak iptv működhet. Ez így van a HG850(A) modemnél is.
Az új fehér optikai ont-router kombóban viszon emlékezetem szerint bármelyi port bármilyen forgalomra jó. - ez utóbbinál a tévedés jogát fenn tartom 😃

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50825) Teko001 válasza megema (#50813) üzenetére


Teko001
őstag

Cisco EPC3925 és Cisco ISB2231.

(#50826) wmati válasza ludsimon (#50823) üzenetére


wmati
addikt

ED3.1 Újdonságai UPc

Nem elegek a mostaniak kibővített spektrum: visszirány 200 MHz-ig, előreirány 1.2 GHz-ig nem menne ennyi az erősítőkön. Amikor ed2 ről ed3ra szerelték át a hálózatot akkor is azért cserélték mert gyengék voltak a régiek. Meg ott van az is hogy most olyan 0-30 mhz közt zaj van ezt a ed3.1 ki akarja szűrni és pl erre se lennének jók a mostani erősítők meg még sok más okkal. Ja és ha jól értelmeztem a szabványt egy kész ed3.1 hálózaton más hova is kéne rakni őket mint egy régi ed3mon. És ott van amit Dchard írt hogy a beljebb kell hozni az optikát is szal macerás nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#50827) ludsimon válasza wmati (#50826) üzenetére


ludsimon
veterán

Ebből levonva a következtetést itthon ez belátható időn belül nem fog megvalósulni.
Mennyi idő szerinted mire a Telekom átáll az új rendszerre és tud fejleszteni minden téren?
Valószínűleg a csatornát fogják kibővíteni 24x8-ra. De az még mindig csak 240Mbit-et ad fel, míg le 1200Mbit-et (itt nem a mértékről van szó, hanem a hatalmas különbségről). :W

Egy költői kérdés.
Nem érné meg, ha inkább optikai hálózatot építenének amin 1 Gbps lazán elérhető le/fel irányban?
Mi értelme ennek az ED3.1-nek, ha egyszerűen drága karbantartani, fenntartani, stb?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50828) wmati válasza ludsimon (#50827) üzenetére


wmati
addikt

Évek ;)

[ Szerkesztve ]

(#50829) Teko001 válasza ludsimon (#50827) üzenetére


Teko001
őstag

Fejleszthetsz, karbantarthatsz, fenntarthatsz egy meglévő hálózatot, vagy 0-ról felépíthetsz még egyet (a másik egy, vagy kettő meglévő mellé), amit aztán szintén fejleszthetsz, karbantarthatsz, fenntarthatsz és hirtelen kétszer annyi közműadót kell fizetned, több ember, stb... Szerinted rövid távon melyik olcsóbb, melyikkel tudsz viszonylag kisebb költség mellett akár nagyobb lépést megtenni (lásd ED3-as fejlesztés)? Ha már optika: Ismerősnél van Telekomos optika. Nem éri el a maximum sebességet, kb 3/4-e jön jó esetben. Kérdezte őket, azt mondták ennyi van a rendszerben, ne is számítson többre, nem is fejlesztik (és ugye leálltak a kiépítéssel is).

[ Szerkesztve ]

(#50830) Renato1993 válasza ludsimon (#50827) üzenetére


Renato1993
tag

Gondolom ott van értelme, ahol sűrű a beépítés, föld alatt, szűk helyen mennek a kábelek, nehéz azokat kicserélni, pl optikára, tehát belvárosi környezetben.
Itt a kertvárosban gondolom már versenyben lenne az optikára cserélés, mint az ED3.1-re fejlesztés, főleg hogy a saját oszlopaik megvannak, amik könnyen hozzáférhetők, még az ELMŰ-től se kell engedély nekik, meg nem kell fizetniük az oszlophasználatért.
Na pont ezért smucig a T [hányós smiley], mert nekik lett volna a legkönnyebb fejleszteni a hálózatukat, míg a UPC és a DIGI 0-ról épített/épít hálózatot itt a XVI.-ban...

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#50831) ludsimon válasza Renato1993 (#50830) üzenetére


ludsimon
veterán

Gondoltam, hogy jössz a digivel. :D
Egyébként láttad, hogy itt felhúztak egy teljesen zsír új Telekomos oszlopot? Gondolom az új parkoló miatt, nehogy a teherautó leszakítsa a kábelt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50832) Teko001 válasza Renato1993 (#50830) üzenetére


Teko001
őstag

Az oszlopért lehet nem kell fizetni (már ahol saját oszlop), de pl. a közműadó 125ft/métere. Na most az általad említett kertvárosban egy előfizetőre elég sok méter jut.

(#50833) ludsimon válasza Teko001 (#50832) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt a diginek is ki kell fizetnie? Akkor nekik ez hogy éri meg?

undefined

(#50834) wmati válasza ludsimon (#50833) üzenetére


wmati
addikt

Diginek jó ha később lesz profit az összes többi cégnek meg nem.

(#50835) Teko001 válasza ludsimon (#50833) üzenetére


Teko001
őstag

Ez is ilyen sávos adó és persze, rájuk is vonatkozik, de kérdezd őket. Lehet a szolgáltatókat smucignak hívni, de egyik cég se (főleg nem a részvénytársaságok) jótékonysági szervezet, így nem feltétlen a nagyon hosszú megtérülésre mennek rá. De mindenki más politikát folytat, van aki hajlandó óriási veszteségeket is leírni akár, van aki biztosra megy. Azért azt ne felejtsük el, hogy Digi például jópár helyen más hálózatát vette meg, valamint mindketten a piaci rést próbálták megtalálni, UPC is olyan helyeken terjeszkedett, ahol a Telekomos hálózat nem volt a toppon, vagy nagy volt az egy helyre jutó előfizető szám, esetleg könnyű volt kiépíteni. Nem véletlenül sok helyen a mai napig nincs DSL-es pár megán túl jobb internet (akár csak a 29-es körzet, vagy bizonyos hegyi területek).

(#50836) wagi válasza ludsimon (#50827) üzenetére


wagi
senior tag

Van a T-nek sok helyen FTTH hálózata mégsem emelnek sávszélességet.
Pedig a rendszer adott hozzá.

(#50837) megema válasza Garold (#50824) üzenetére


megema
őstag

Köszi! Akkor jól gondolom, hogy ezekkel nem is lehet megoldani az IGMP-t? Vagy az ettől független?

(#50825) Teko001: Köszi! UDP proxy nélkül próbáltad? Az IPTV box így milyen IP-t kap?

(#50838) Teko001 válasza megema (#50837) üzenetére


Teko001
őstag

Nem próbáltam, igazából csak a teszt kedvéért dugtam össze, de működött, nem fagyott, stb... A Cisco adott neki a 0-ás tartományból IP-t.

(#50839) Renato1993 válasza wmati (#50834) üzenetére


Renato1993
tag

A XVI. kerületet emlegettem, na most a UPC is elkezdte építeni a kis hálózatát az ELMŰ oszlopaira, 30cm a DIGI által (nemrég/most) kiépített kábelek alá, úgyhogy a UPC se fog hamarabb profitot termelni ezen a részen mint a DIGI.
Na most a vesztes itt a T lesz, mert a másik két szolgáltató tőlük fogja átcsábítani az előfizetőket, bár nem féltem őket, annyian biztos maradnak majd náluk hogy ne bontsák le a hálózatukat, de fejleszteni se nagyon fognak valszeg.Kiindulva abból hogy ott se akarnak normális versenybe szállni ahol van FTTH/FTTB hálózatuk, és ott is csak 120/10-es csomagot adnak max, és fizikailag hozzá se kellene nyúlniuk semmihez, csak központilag sávszélt emelni.
Előfizetői szempontból viszont jó lesz 3 szolgáltató mellett, legalább egymás árait lejjebb nyomják.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#50840) dchard válasza wmati (#50821) üzenetére


dchard
veterán

A moduláció rendje (nagysága) kizárólag a csatornán mérhető jel-zaj viszony függvénye. A jelenlegi hálózatokon nem ritka a 38-40-42dB-s SNR is. Egyszerű matematikával kiszámítható, hogy ha minden plusz bit megbízható átviteléhez +3dB SNR-re van szükség, és a 64QAM-hoz a szabvány 25dB-s SNR-t ír elő, akkor kiszámolható, hogy:

128QAM = 28dB (nem használt)
256QAM = 31dB (jelenlegi DS irányú moduláció)
512QAM = 34dB
1024QAM = 37dB
2048QAM = 40dB
4096QAM = 43dB

Tehát látható, hogy egyáltalán nem irreális a 2048, de a 4096QAM is.

Arról nem beszélve, hogy a hibajavító kód is hatékonyabbá válik, ami akár 1.5-2dB számított SNR növekményt is jelenthet.

Többek között ezért, vagyis az SNR növelése okán is csökkenteni kell a réz szakaszt, cserélni az erősítőket és az RF részeket, nem csak a nagyobb működési frekvencia miatt.

Természetesen a DOCSIS 3.1 bevezethető úgy is, ha hozzá sem nyúlunk a meglévő infrastruktúrához a CMTS és a kábelmodemek kivételével. Így is jelentős gyorsulás érhető el, de a szabvány által említett 10gigabittől nagyon messze lesz az eredmény, bár a mostaninál 2-3szor gyorsabb sebesség elérhető. nyilván a elvárt 10-szeres gyorsuláshoz kell még a megnövel spektrum is: a mostani 50Mhz uplinket 200-ra, míg a letöltési oldalon 80-100Mhz-ről 4-500MHz-re. Itt például az analóg adás teljes kivezetésére lesz szükség, mert ennyi spektrum nem áll máshogy a rendelkezésre.

DOCSIS 3.1 live demo

"Actual MSO deployments of the next-generation cable technology aren't expected until at least the end of next year."

A cikk 2014.09.22-én íródott, és a legelső kereskedelmi szállítást sem teszi a jövő év (2015) végénél előbbre.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50841) C0d3r válasza Teko001 (#50829) üzenetére


C0d3r
addikt

"Ha már optika: Ismerősnél van Telekomos optika. Nem éri el a maximum sebességet, kb 3/4-e jön jó esetben. Kérdezte őket, azt mondták ennyi van a rendszerben, ne is számítson többre, nem is fejlesztik (és ugye leálltak a kiépítéssel is)."
Kissé BS szagúnak tűnik ez. dchard biztos ki tudná fejteni, hány tucat torrenthuszár vérpistike kell a környékre, hogy ez a probléma jelentkezzen.
Egy biztos, nem szabadna magát leráznia ennyivel.

[ Szerkesztve ]

(#50842) Teko001 válasza C0d3r (#50841) üzenetére


Teko001
őstag

Nekem is furcsának tűnt, de állítólag többször is beszélt velük, meg tényleg nincs meg a maximum

(#50843) Sharkweb válasza Garold (#50824) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Igen az új HG8245H Full route-olt.

(#50844) salapp


salapp
addikt

Volt valakinél az elmúlt hetekben firmware frissítés T-Sat beltérire?
Nálam továbbra is akadozik több SD-csatorna.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#50845) dchard válasza C0d3r (#50841) üzenetére


dchard
veterán

Erősen BS szagú.

Ha soha (értsd: éjszaka, kora reggel, semmikor) nem éri el a max sebességet, ott eszköz hiba lesz, 120mega vagy a fölött belefuthat TCP limitbe, a forrás nem tudja kiszolgálni, a router képtelen áttolni magán ekkora sebességet, hosszú a lista.

Kizártnak tartom, hogy akár a leggyorsabb optinet csomagban is ne legyen legalább csúcsidőn kívül elérhető a legnagyobb sebesség. Messze nincs még ehhez elég előfizető. Örülhetnénk amúgy ha már annyira népszerű lenne a platform, hogy elfogy az erőforrás.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50846) Wyll válasza Wyll (#50806) üzenetére


Wyll
őstag

Erre a kérdésemre valaki?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#50847) Teko001 válasza Wyll (#50846) üzenetére


Teko001
őstag

Ha már Digitális Kábeltv előfizető vagy, szerintem feljebb tudsz váltani HD-re. Ha nem, akkor nem fogsz tudni Digitális Kábeltv-t rendelni. Az IPTV és a sávszélesség kérdése platform függő. DSL-en az internet sebességéből vesz el, a többi platformon független. Alapvetőlég nincs gond az IPTV-vel, ha mégis, az pedig másból fakad.

(#50848) #41133696


#41133696
törölt tag

VDSL2-nél másnál is volt szolgáltatás-kiesés (KB 20-25 perc)?

Már kezdtem örülni, hogy a feltöltési sávszélesség emelését végzik éppen el, de nem:

(#50849) Shodan válasza #41133696 (#50848) üzenetére


Shodan
addikt

speedport w724?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#50850) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#50848) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmi hasonló, és a sebesség is a megszokott.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.