Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) Teko001 válasza Shadowfax (#50750) üzenetére


Teko001
őstag

Ha van speciális csomag, akkor azt elvileg telefonon is elkell tudnod intézni, csak kérned kell ha esetleg nem mondaná. Egyébként pontosan ugyanannyiba kerül mindenhol

(#50752) lesaux válasza Sharkweb (#50728) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, Sharkweb! Az lesz.

(#50753) pityeszka


pityeszka
őstag

26 perces várakozás után megnyomtam a piros gombot és azt szeretném kérdezni, hogy ha kérek új beltérit Tv-hez akkor az ingyen lesz-e? :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50754) poli27 válasza pityeszka (#50753) üzenetére


poli27
veterán

Ha első akkor igen, ha nem felvevőset kérsz, ha második harmadik akkor 870ft havonta.

(#50755) Gedeon31 válasza poli27 (#50754) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ha hűség idő alatt kér új boxot annak kb. 9000 ft díja volt régebben. Lehet rosszul emlékszem .

(#50756) pityeszka válasza poli27 (#50754) üzenetére


pityeszka
őstag

Húségidős. Két beltéri van az egyiken nincs hdmi és azért akarom cseréltetni.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50757) adika4444 válasza Gézengúz (#50733) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ez jó is lehet, tudtommal LAN 4 tud wan-ként is menni, és ha tényleg átereszti a gigát, akkor olcsó gigabites router, ha nincs benne NAT, akkor ennyi, bár hálón belűl tán át is tud nagyobb sebességet ereszteni..

üdv, adika4444

(#50758) Shadowfax válasza Teko001 (#50751) üzenetére


Shadowfax
addikt

OK, köszi. :)

(#50759) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Ahogy látom már van másik (8245H) elosztó az XXL díjcsomaghoz. Mik a tapasztalatok ezzel? Másik nincs? Érdemes lecseréltetni a sima 8245-öst? Szeptemberben cserélték ugyanilyenre, mert x hetente eldobta a netet és nem csatlakozott újra. Azóta csak egyszer tapasztaltam, szóval a használhatatlan felületét és funkcióit leszámítva egyelőre nincs gondom vele. Az mondjuk bosszant, hogyha a külső címét próbálom belső hálózatból elérni, akkor a saját felületét erőlteti rám a beállított DMZ alkalmazása helyett.

Valakinek sikerült saját routerre kötött IPTV boxot beüzemelnie? 2 IPTV egységünk van, és az egyik közel 10m kábellel van összekötve a HGW-vel. Viszont van mellette egy router, ami egyelőre WiFi-n van összekötve a másik (szintén saját) routeremmel, ami a HGW-be csatlakozik. Meguntam a WiFi-s összekötés lassúságát, szóval örülnék, ha meg lehetne oldani, és nem kellene még egy kábellel szórakozni...

(#50760) SANKADI válasza megema (#50759) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Szia !
Jól gondolom, hogy a HGW-ből egy 10 méteres kábel a boxhoz, egy port egy routerhez, ami repeater módban wifin csatlakozik egy másik routerhez. Ez eleve 50 %-os sávszélesség csökkenés a repeater összekötés miatt.
Miért nem teszel egy switchet a 10 méteres kábel végére, amibe mehet a box, és további bármilyen számítógép. A két router miért kell Wifis összekötéssel?
Javaslok egy olcsó switchet, amit én is használok: TP-link TL-SG105. Olcsó és gigabites, és ami a legfontosabb, ismeri az IGMP Snooping protokolt, amit az IP TV használ, így nem zavar be az IPTV a sok broadcast kéréssel az egyéb forgalomba.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#50761) dptrsk válasza megema (#50759) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igen több mindenkinek sikerült már az IPTV használat saját routerrel.
Ennek feltétele, hogy a router amit kábellel kötsz össze a HGW-vel tudja az "IGMP Proxy" szolgáltatást.
Ha a router támogatja az IGMP Proxy-t, akkor minden további nélkül megy a router LANba dugott IPTV.

(#50762) megema válasza SANKADI (#50760) üzenetére


megema
őstag

& (#50761) pietrasko:

Így talán érthetőbb. :) Sajnos a WR842ND helyére egyelőre USB-s eszköz kell, amíg új nyomtatót nem veszek. Egyszerűen azért vannak WiFi-n összekötve, mert még nem jutottam el kábel vásárlásáig, illetve az előbb említett modell csak 10/100-as portokkal rendelkezik.

IGMP nem gond szerintem, de VLAN nem kell?

(#50763) Gézengúz válasza megema (#50762) üzenetére


Gézengúz
addikt

Miért nincsenek egy alhálózaton a HGW-vel? Nem lenne jobb?

192.168.0.1
192.168.0.99
192.168.0.88

(#50764) megema válasza Gézengúz (#50763) üzenetére


megema
őstag

Biztonsági szempontból nem akartam egy alhálózatba rakni mindent. Amilyen a HGW szoftvere, legszívesebben kihagynám az egész hálózatból. :D

Szükséges ez az elérni kívánt célhoz? Azaz, hogy a HGW és az IPTV box #2 közötti kb. 10 m kábel inkább a két routert kösse össze, és az IPTV box #2 a WR842ND-be legyen dugva.

Annyi még mindig kimaradt, hogy a WR842ND nem repeater-ként funkcionál, hanem csak egy "wireless switch"-ként. Azaz nem szórja tovább a WiFi-t, csak csatlakozik rá (most épp nem WDS, hanem Client Bridge-dzsel). Ha nem kellene az USB, akkor jó lenne egy switch is helyette.

[ Szerkesztve ]

(#50765) Krystal_s válasza fradi81 (#50730) üzenetére


Krystal_s
addikt

fradi81, head1shot, Sasos.
Köszönöm, hogy megnéztétek.

fradi81: Telekomos DNS-t használsz?
Proxyval tudtam megnézni az oldalt, de a tartozékoknál sok hiányosság volt pl sd kártya találat 0 db, de a google keresőből megnyitva már volt 1-2. :\

(#50766) #41133696 válasza MajaG (#50736) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi az infót, engem az tévesztett meg, hogy amikor aktiválták nálam a VDSL2-t be kellett diktálnom az SN-t.

(#50767) poli27 válasza pityeszka (#50756) üzenetére


poli27
veterán

Akkor neked dvb-c van vagy sat tv, ezt azért kellene közölni ..... a hd beltérinek 1500ft os díja van havonta dvbc-n saton nem tudom.

(#50768) pityeszka válasza poli27 (#50767) üzenetére


pityeszka
őstag

Sat TV igen. Elnézést kérek. :B Ugyanannyi a havidíj egyébként.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50769) stoat


stoat
csendes tag

Sziasztok!
SatTV előfizetés esetén van rá lehetőség, hogy box nélkül nézzem az adásokat? Szóval, ha van DVB-S2 a TV-ben, akkor lehet csak kártyát kérni? Vagy van valamilyen trükk, amivel ez működhet?

(#50770) wmati válasza stoat (#50769) üzenetére


wmati
addikt

Telekomnál nincs, más szolgáltatónál lehet.

(#50771) stoat válasza wmati (#50770) üzenetére


stoat
csendes tag

Ez nem túl jó hír :(
Nincs HDMI csatlakozó a beltérijükön, és nagyon zavaróan búg világosabb képnél. Erre sincs valami megoldás? Kicserélik a beltérit HDMI csatisra?

(#50772) Teko001 válasza stoat (#50771) üzenetére


Teko001
őstag

Ha van HD csatornád, biztosan. De szerintem ha bejelented, hogy búg, akkor is.

(#50773) etejedu


etejedu
őstag

38.nap.
Még mindig áthelyezés és szolgáltatás nélkül. :(((

Számtalan beszélgetés az ügyfélszgálattal...
Személyes találkozás: ha felmondom akkor 8 nap mìg nem igényelhetek újat.
Ergo idén már nem lesz tv internet stb..

(#50774) pityeszka válasza etejedu (#50773) üzenetére


pityeszka
őstag

Az ügyfélszolgálatot el se érni. Tegnap 27p ma 44perc zenélés után meguntam.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50775) Shodan válasza pityeszka (#50774) üzenetére


Shodan
addikt

jelenleg az átlag váűrakozási idő 41 perc...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#50776) etejedu


etejedu
őstag

Kötbérre van valakinek információja, hogy kell számolni?

(#50777) dptrsk válasza etejedu (#50776) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha jól rémlik,a késett napok száma szorozva a kiesett szolgáltatások kiszámított napi díjának 8 szorosa.

De az ÁSZFben benne van, csak meg kell keresni!

[ Szerkesztve ]

(#50778) ludsimon válasza etejedu (#50773) üzenetére


ludsimon
veterán

Sztem igényeld a kötbért. Akkor elkezdenek hirtelen iparkodni.

undefined

(#50779) megema válasza megema (#50762) üzenetére


megema
őstag

Kipróbáltam, hogy átkötöm az IPTV boxot az ASUS routerbe, de egyáltalán nem megy.

Újraindítás után azt írja ki a box, hogy nincs ethernet kábel csatlakoztatva és fel sem villannak a LAN csatlakozó LED-jei.

(#50780) megema válasza megema (#50779) üzenetére


megema
őstag

Most valami folytán elindult, de 10 mp után megakadt a kép.

(#50781) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Arra van szerintetek esély, hogy nem a kábelnet, hanem a cisco eszköz a rossz? Úgy tűnik, ha magát az eszközt pingelem akkor is van elveszett csomag vagy timeout.

(#50782) megema válasza megema (#50780) üzenetére


megema
őstag

Csatornaváltás után pár másodpercig minden oké, majd megáll a kép és hang. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#50783) poli27 válasza megema (#50782) üzenetére


poli27
veterán

nem router mögé dugni :F

(#50784) Garold válasza megema (#50782) üzenetére


Garold
senior tag

Nincs multicast.
Az IGMP proxy bekapcsolva maradt?

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50785) megema válasza Garold (#50784) üzenetére


megema
őstag

Úgy van, ahogy a képen látod. Tehát be van kapcsolva a proxy és a snooping is.

A HGW-n nem kellene semmit állítani? Mert a 8245-ösön semmit sem lehet ugye...

(#50783) poli27: Pont az lenne a cél, hogy routerbe dugva menjen. HGW-be dugva gond nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#50786) ToMy_ válasza megema (#50782) üzenetére


ToMy_
tag

Ugyanezzel kínlódtam én is, a fehér ruhás szűzlány áldozásán kívül (olyat sajna nem találtam) mindent próbáltam, de nem nyert.
Belenyugodtam, és a stbkat visszadugtam a hgw-be, az összes többi cucc meg ment a routerrel, ami a hgw 4. aljzatába került.

(#50787) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#50781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esély van, de lehet rossz még a kábel is, a hálókártyád is, stb...

- Próbáltál UTP kábelt cserélni?
- Másik portba dugni a HGW-n?
- WiFi-n is elvesznek csomagok?
- Több eszközzel is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#50788) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#50787) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A rákötött ubnt kütyüről pingeltem az eszközt, ami direktben van kábelen, ott veszik a csomag. Ha az ubnt eszközt pingelem gépről, akkor nem. (Tehát itt már egyértelmű, hogy a modem hülyül.)

Ha a modemre wifivel csatlakozok akkor is dropol a sávszél letöltésnél. Notit még nem dugtam rá közvetlenül, de kipróbálom.

(#50789) Intruder2k5 válasza r3dsnake (#50788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem! Esetleg reset-elni nem próbáltad?

(#50790) r3dsnake válasza Intruder2k5 (#50789) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Teljes resetet nem szeretnék kb 20 eszköz van beállítva DHCP-n, rebootolni próbáltam csak.

(#50791) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Munkatársam nem tudja az eszköz wifi jelszót, honnan lehet megtudni? Nincs rá írva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50792) Teko001 válasza enginev3.0 (#50791) üzenetére


Teko001
őstag

Melyik eszköz?

(#50793) enginev3.0 válasza Teko001 (#50792) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt nem tudom, le fotozta az alját, de csak sok mac id van, s/n stb, wi-fi felirat sehol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50794) dptrsk válasza enginev3.0 (#50793) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Valószínű az s/n szám lesz a jelszó.

(#50795) Sasos válasza r3dsnake (#50790) üzenetére


Sasos
senior tag

Csinálj egy mentést a beállításaidról, majd reset után töltsd vissza.

(#50791) enginev3.0: Lépjen be az admin felületre és változtassa meg. Akkor tudni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#50796) MajaG válasza megema (#50779) üzenetére


MajaG
senior tag

Szia!

Asus-szal én se tudtam összehozni múltkor, egy ismerősnél.( de ez egy ezer éves kütyü volt, és nem is volt bent igmp, így értelemszerűen nem ment) Amiket itthon kipróbáltam és megy:

TP-link WDR-4300, D-link Dir-600.

Az Asus-t leszámítva eddig kb. minden típussal ment, ha van igmp proxy, legalább addig, hogy nincs multicast.

Udp proxynál, ha portot kér akkor 47806.

Ilyen nem volt az általam próbált Asusba.

A második mezőbe port számot se adtál meg. hogy melyik Lanon tolja ki!

[ Szerkesztve ]

(#50797) Teko001 válasza MajaG (#50796) üzenetére


Teko001
őstag

Nálam működik ASUS routerrel.

(#50798) MajaG válasza Teko001 (#50797) üzenetére


MajaG
senior tag

Mint írtam az régi típus volt, de nála látszik a képen, hogy egyik portra sincs bekapcsolva az igmp proxy, ezért multicasttól neki valószínű.

(#50799) enginev3.0 válasza Sasos (#50795) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tud belépni, mert nincs csatlakozva, csak telefonról tudna wifivel
Elvileg az sn-t is próbálta jelszonak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50800) dptrsk válasza enginev3.0 (#50799) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Akkor kérdezd meg milyen eszközről van szó!
Úgy talán tudunk további segítséget adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.