Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) Teko001 válasza Gézengúz (#50600) üzenetére


Teko001
őstag

Melyik FW van rajta? Ha jól emlékszem, mintha a legfrissebbel működne csak rendesen.

(#50602) Renato1993 válasza ludsimon (#50537) üzenetére


Renato1993
tag

Te, figyuzz má, nem kötözködésből kérdezem ,de felhívtad őket egyáltalán hogy elérhető vagy sem, azon a 3 üzletkötői szám bármelyikén amiről tudsz?
Fogadok veled egy sörben hogy elérhető, ma kötötték tőled két utcával lejjebb:

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#50603) dptrsk válasza Renato1993 (#50602) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Azért ez a 2 utcával lejjebb nem jelent semmit, ahol lakom 1-20ig van Digi és egy zebrával odébb 21-ben már nem elérhető...

(#50604) q13579 válasza dchard (#50597) üzenetére


q13579
senior tag

Köszi a tippet, ilyesmire gondoltam a T-nél. Viszont a kínálat tényleg szűkös... Évente 500 órányi tartalom az barátok között is kb 300 filmet jelent, aminél már most több van a winchesteremen :). A gond ugye ezekkel, hogy nem HD-k.

Havi 1500 Ft azért ilyen kínálatért meglehetősen sok sajnos, főleg ha azt vesszük alapul, hogy mekkora kínálata van külföldön egy ilyen szolgáltatásnak nagyjából kétszer ekkora havidíjért.

No mindegy, akkor egyelőre ezzel még várni kell és marad az otthon meglévő kínálat :).

(#50605) Teko001 válasza q13579 (#50604) üzenetére


Teko001
őstag

Talán egy hónapja volt egy állásajánlat a Netflix oldalán, hogy keresnek magyarul tudó embert marketing anyagokhoz/fordítás, stb...-hez, illetve korábban is pletykálták, hogy jönni fog, szóval reméljük jövőre itthon is elindul.

(#50606) #78121280


#78121280
törölt tag

2014. december 1. és 31. között kódolatlanul kínáljuk a Viasat Nature és Explore csatornákat is digitális TV előfizetőinknek.

A csatornák által kínált műsorokat a következő csatornahelyeken érheted el:

Viasat Nature – 103
Viasat Explore – 102

Link

(#50607) ludsimon válasza Renato1993 (#50602) üzenetére


ludsimon
veterán

maradok Telekom ügyfél, még legalább 1 évig! Talán utána, de egyelőre a 120/10 bőven elegendő lesz számomra, meg 4-ünknek!
A Telekom is fog majd emelni szerintem ha eltűnnek az analóg adások meg a dvb-c.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50608) ludsimon válasza Renato1993 (#50602) üzenetére


ludsimon
veterán

Lemaradt az érvelés.
Szóval azért az véleményem szerint nagyon gáz, ha egy 1000 megabites net bekorlátozódik egyik pillanatról a másikra 250-re a letöltési oldal! [link], [link], [link]

Persze lehet itt jönni azzal, hogy a Telekom max csomagja tud 120-at, de ácsi!
Amiért előfizettél az nincs meg, így van? Így!
Telekomnál megvan.
Meg ez a pingteszt, ami tegnap nálam eléggé elriasztott a digitől, nem is olyan nagy legény a digi külföldi (USA) oldal felé.

Ennyi volt! Többet itt nem jövök digivel, csak válaszoltam a kérdésére!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50609) dptrsk válasza ludsimon (#50608) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Na tehát te a garantált sebességre fizetsz elő!

Az más kérdés, hogy a maximum sebesség meg van-e...

(#50610) bopeti98 válasza Teko001 (#50599) üzenetére


bopeti98
őstag

Ott van még az HBO GO is, amit új előfizetők most 30 napig díjmenetesen használhatnak: [link]

(#50611) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

A XVI. kerületben lakom. Eddig csak a Telekom volt mint telefon-internet-tv szolgáltató de most megjelent a Digi és a UPC is.
Szerintetek a Telekom csökkenti az árait illetve ad nagyobb kedvezményeket, hogy már nincs monopol helyzetben a kerületben?

(#50612) wmati válasza sarkan (#50611) üzenetére


wmati
addikt

Ad de kérned kell 1412 el mondod hogy itt a xy is és hogy kérsz kedvezményt vagy el mész.

(#50613) villamos válasza sarkan (#50611) üzenetére


villamos
őstag

Lehetséges. Léteznek speciális csomagok ilyen területekre, de ezeket általában külön kérni kell.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#50614) Balage76 válasza st.stofi (#50481) üzenetére


Balage76
senior tag

Mégegyszer köszi a tippet, végül a T partneres ismerőssel sikerült megoldani a dolgot.
Marad a Családi +HD és a az eddigi Netmania L 30/5-ös csomagot átállítottuk Netmania XL 50/5-re.
Két év hűséggel ez így 10800/hó.
Ez lehet hogy elsőre soknak tűnik (eddig 10300 körül fizettem), de sajnos a környéken nincs alternatíva, gondolom ezt ki is használják... másrészt semmit sem kell átbarkácsolni ->peace of mind... :)

(#50615) etejedu


etejedu
őstag

Nah. Asszem ma megyek felbontani a szerződést a Telekommal. :DD
Eltelt 30+ 3 kemény nap szolgáltatás nélkül, áthelyezés nélkül...
Vaaaagy! Kárpótlást kérek: ingyen táblagép, legmagasabb nálam elérhető net és tv csomag 1 év hűséggel. 0 ft mobilvásárlással ugyanazon áron! Vaaagy megy a kötbéreztetés, fogyasztóvédelem.
Szerintetek ki tudom csikarni a kedvezményeket?

(#50616) Teko001 válasza etejedu (#50615) üzenetére


Teko001
őstag

Nem, de kötbért lehet, hogy tudsz kérni

(#50617) ludsimon válasza sarkan (#50611) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Kedvezményes áron kaphatsz szolgáltatást, amennyiben 1412-es számon a szándékod jelzed, ÉS nincs élő hűséged!

Ilyen árakon kapsz (Ez a hiéna kedvezmény!)

undefined

(#50618) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#50617) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megkapod akkor is, ha van hűséged, csak attól a naptól újraindul és a következő hónapot felesben számlázzák (nálunk így volt).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50619) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#50618) üzenetére


ludsimon
veterán

Mennyit fizetsz pluszba, a normál hiéna ár felett?

undefined

(#50620) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#50619) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Meg nem mondom mennyiről szokott jönni a csekk, de úgy volt, hogy hívtak minket élő hűség alatt, hogy digitális lett a vonal és lehet nagyobb csomag is, hát éltünk vele így jött még az is rá szóval fogalmam sincs. Alap telefonnal van amúgy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50621) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#50620) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi ennyit fizetünk, de 1 évet vállaltunk most, aztán kiderül még az évek folyamán maradunk, vagy digi.
De inkább a maradás felé hajlunk. :) Most nagyon elégedettek vagyunk. :)

3 szolgáltatás kedvezménnyel (hiénában), 1 év hűséggel:
Családi + HD 3150Ft
Speak! csomag 390Ft/hó első 2 hónapban, 3. hónaptól 1200Ft/hó
Netmánia XXL 6150Ft
Telefon Alap csomag 450Ft/hó
Összesen: 10.140Ft, 3. hónaptól 10.950Ft

undefined

(#50622) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Valakinek van valami infója, hogy mikortól lehet egy MT azonosító alá összevonni T-mobile és T-home előfizetéseket/szolgáltatásokat. Még külön kapom a számlát ugyanarra a névre, ügyfélszolgálat se tud semmit. A TV-be nagyon reklámozzák, egyetlen aki mindent szolgáltat...
Remélem lesz valami kedvezményes akciójuk is.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#50623) Garold válasza -=MrLF=- (#50622) üzenetére


Garold
senior tag

Biztos hogy még nem mostanában...az új számlázó rendszer lesz hivatott ezt csinálni, de a vezetékes szolgáltatások betöltése is hónapok óta folyik.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50624) KovA válasza etejedu (#50615) üzenetére


KovA
tag

Mi 47 napot vártunk a bekötésre..
Reklamáltunk sokszor meg minden, vissza olvashatod mert ide is leírtam a történetet...

Bekötés után jóváírtak 15000 -et a várakozásért.

https://kova.hu/konfig

(#50625) k_petya válasza ludsimon (#50621) üzenetére


k_petya
tag

hasonló mennyi lenne a diginél? én tegnap hűség és telefon nélkül 6700 körül számoltam, több csatorna és gyorsabb net.

(#50626) ludsimon válasza KovA (#50624) üzenetére


ludsimon
veterán

Na, szerintem ez így elég korrekt, hogy 1,5 havi összeget jóváírtak!

k_petya:
Kit érdekel mennyivel lenne gyorsabb, vagy olcsóbb ugyanaz, ha egy szar és nem adja azt amire nekem szükségem van?
Leírtam már a problémáim. [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50627) csƵ


csƵ
őstag

Letelt a 2 hét, de még mindig nem állították át a sebességet...

(#50628) Nite


Nite
őstag

sziasztok!

tegnap kaptam speedport-ot csomagvaltashoz, ejjel 11 korul elkezdett sz@rakodni, eloszor a wifi-t dobta, aztan az egesz hgw ujraindulgatott, vagy nem tudom :F

amikor a wifi helyreallt nem mindig volt azonnal internet, ebbol gondolom, hogy a teljes cucc restartolhatott :F

egyebkent kegyetlenul lassan hajnaldo felcsatlakzni a DSL-re :(

ma fel is hivtam oket, holnap jonnek, azt mondtak hoznak mindenfele hgw-t es valaszthatok ;]

kerjek valami masfajtat vagy csak csereltessem ki, mert pont kifogtam egy hurkat? :(

Paid my dues!

(#50629) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Most hosszabbítottunk szerződést Telekommal, és a régi netünk helyett most egy 20/1-es lett. A régi elvileg 15/1,5 volt, de T-s ismerős szerint az is 20-as volt, viszont speedtest a 14et is ritkán ütötte meg. A feltöltési sebesség már vissza lassult, tehát átállt elvileg, de a letöltés továbbra is 15 alatt van, így gyanakodni kezdtem most, hogy lehet a modem nem elég neki. Egy fekete ADSL2+ DSL-360R-es modemről van szó, 1 éve vettük miután a régi nem bírta a netet az új routerrel (TP-Link TL-WR841ND). Kérdés az, hogy ezzel lehet-e valamit csinálni? T-től vettük modemet, és ha már akkor is 20-as net volt, akkor ez kissé átverés, ha kisebb teljesítményre képes modemet sóztak ránk nem? Ha pedig mi bajunk, akkor lehet rajta valamit állítani, vagy milyen modem kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#50630) Renato1993 válasza ludsimon (#50626) üzenetére


Renato1993
tag

[moderálva]
Hol az egyiket szidod, hol a másikat...konkrétan tegnap a DIGI-t választottad volna:
(#50537) ludsimon
polonic: Már miért? Nem kötözködésből kérdezem, de én szempillantás alatt váltanék, ha már élne itt is.
7000Ft-ért a 3 max szolgáltatás.. Ennél nehezen találni jobbat és a 10mbit feltöltésnél 5x nagyobbat tud a digi már 3700Ft/hó-tól(100/50), míg a 120/10 Telekomnál hiénával 5925Ft tv és telefon mellé 2 év hűségidővel.

Most meg leszarozod, ami egy kicsit erős, lévén hogy be sincs kötve nálad és nem is használtad még.
Ezt meg próbálod alátámasztani 2 ember tapasztalatával, amiből ez egyiknél valószínűleg a router a gond, és nem a szolgáltatás, a másik esetben meg azóta megvan az 500Mbit...
Egy kicsit magadba szállhatnál már, és eldönthetnéd melyiket akarod, amennyiben maradsz a T-nél tedd azt, használd boldogan, de ez esetben ne szarozd a DIGI-t és ragadj ki elferdített példákat 0 tapasztalattal.

Amúgy meg ha most 120-as csomagod van (még mindig csak elméletben ha jól gondolom :D ), akkor azzal szemben még mindig több mint 1,6x annyi a garantált 200Mbit az 500-as DIGI csomag esetén, tehát akkor most mire vonatkozik ez a "nem adja azt amire nekem szükségem van"? :D
Abba meg bele se menjünk sokadszorra hogy a T-nél a 120-as csomag Hiéna kedvezménnyel, 1 év hűséggel, 3. szolgáltatásnak 6150Ft, a DIGI-s 500-as csomag meg hűség nélkül, önmagában is 5 700 Ft.

Telekomnál megvan.
Majd kíváncsi leszek hogy mennyi lesz meg a max 120Mbit-edből.
A garantált 15Mbit biztos meg lesz, és igazad van, arra fizettél elő.
(De a fentebbi általad hozott (azóta megdőlt) példánál a digi esetében is megvolt 200 ami a garantált, és a szóhasználatoddal élve arra fizettél elő, szóval ez az érved már megint csak a kettős mérce alkalmazása volt)

[ Módosította: radi8tor ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#50631) Gézengúz válasza Sordoran (#50629) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#50632) csƵ válasza Sordoran (#50629) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem is 20/1-es (volt) van, és speedtest szerint 14Mbit a letöltési sebesség, a feltöltés 1,1 Mbit.
A fekete D-Link modemmel és a mostani Speedporttal sem változott a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#50633) DJ. Ru$y válasza Sordoran (#50629) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ennyit bír a vonalad valószínűleg. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50634) Gézengúz válasza csƵ (#50632) üzenetére


Gézengúz
addikt

Vonalad át lett állítva VDSL2-re? Ha már Speedportod van...

Nekem 12Mbites ADSL2+-ból majd 20Mbites VDSL2 lett...

(#50635) csƵ válasza Gézengúz (#50634) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt hogy érted?

(#50636) DJ. Ru$y válasza Gézengúz (#50634) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem biztos, hogy ki van alakítva a VDSL, láthatsz már itt Speedport képet sima DSL-lel ilyen eszközt adnak már arra is, nem feltétlen következik az eszközből a VDSL ;)

csƵ
Lépj be a speedport felületére a jelszavaddal utána nyisd meg ezt, egy print screent tolj és dobd fel ide képként, ha nem nagy kérés.
http://speedport.ip/html/engineer/ro_dsl.htm

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50637) Vyndree


Vyndree
őstag

Délelőtt nem volt netem, bejelentettem és 20 perc alatt megcsinálták, 3 SMS-t küldtek és vissza is hívtak.
Olyan mint ha gyorsabb lenne, vagyis gyorsabban reagál a dolgokra.
30/5 Netmánia L-em van, szerintem ez most hibátlan.

(#50638) csƵ válasza DJ. Ru$y (#50636) üzenetére


csƵ
őstag

(#50639) Gézengúz válasza csƵ (#50638) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jó, hogy nem gyorsabb, Te még mindig ADSL2+-on futsz...

Ez az enyém, ha van Feléd VDSL2 akkor próbálj meg váltani rá..Modemed adott...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#50640) csƵ válasza Gézengúz (#50639) üzenetére


csƵ
őstag

És én mit tudok tenni azért, hogy ne ezen menjen a vonal?

(#50641) Gézengúz válasza csƵ (#50640) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kicsit merülj bele a fórumba...

[link]

(#50642) ludsimon válasza Renato1993 (#50630) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem volt veled még olyan, hogy elfogult voltál? Mert pont ez feltételezhető.
Én próbálom objektíven nézni a dolgot és elfogultság nélkül mondani, hogy nekünk jelenleg a 120/10 bőven elegendő, ennél több nem hiszem kellene 2014-ben. Valószínűleg lesz itt is emelés, mint UPC-nél, valamikor...
Összességében, ha megnézzük a hibákat és azokat összegezzük kiderül kinek mi a jó.
Telekom mellett szól, hogy a ping (lásd fentebb) 40ms egy USA szerver, digin ugyanez a szerver 350-400ms, Nincs bekorlátozás sebességben! Soha nem tapasztaltam olyat, hogy bekorlátoztak volna, volt olyan hónap, hogy 1,5 TB is megvolt 31 nap alatt! (4-en használjuk.)
Diginél ha olvasol elég gyakori a 250-es korlát és csak újraindítás után áll helyre, de aztán egy idő után ismét bekorlátozódik. Digitől simán ki tudnám nézni, hogy nyom egy 500GB-os forgalomkorlátot a netjére és akkor hopp! Ugrott a nagy sebesség előnye!
Van egy mondás ami véleményem szerint minden esetben megállja a helyét, mégpedig:
Olcsó húsnak híg a leve!

Lehet, hogy most, kevés ügyféllel még kiszolgálható az 1 Gbps, de 2016-ra már lehetséges, hogy már a 250 Mbit is sok lesz nekik, márpedig nem csak ekkorára fizetnek elő, hanem 500/1000-esre is.
Persze, hogy meglesz a garantált. Direkt úgy tervezték ezt a remek marketinget, hogy elcsábítsák a Telekom ügyfeleket jó NAGY számokkal és utána jó kérdés meglesz-e a maximális sebesség... Ha már most csúcsidőben az 500-asból 380 van meg... Mi lesz 2-3 év múlva..

A személyeskedést szerintem hagyjuk ki. Értelmes emberek érvekkel támasztják alá miért jobb az egyik a másiknál, nem személyeskedéssel!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50643) DJ. Ru$y válasza csƵ (#50640) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felhívod az ÜFSZ-t és műszakis kollégához kéred magad ő meg tudja mondani, hogy át tudnak-e rakni VDSL portra, vagy nincs meg hozzá az eszköz az osztóközpontban. 1 telefont megér. ;) Nincs rejtett költség, ez elvileg ingyen megy, ha lehetséges.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50644) csƵ válasza DJ. Ru$y (#50643) üzenetére


csƵ
őstag

A héten már kétszer is beszéltem onnan vagy 6 ügyfszolg-ossal. 2x is azt mondták, hogy 2-3 nap, míg átáll, mert nincs oka arra, hogy ne menjen a 30Mbit. Azt ígértem nekik, hogy hétfőn újból telefonálok, ha nem állna át. Felbosszant, hogy ennyire szarnak az ügyfelekre.

(#50645) DJ. Ru$y válasza csƵ (#50644) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor lesz ott VDSL2 a 30 Mbit nem megy ki ADSL2+-on, akkor csak türelmet tudok javasolni. Vagy ha legközelebb hívod őket, akkor tudod kérdezni, hogy mikor tesznek át VDSL portra. (Ezt helyileg csinálják a szerelők a helyi központban [ha minden igaz])

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50646) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A stílusra fokozottan figyeljünk, ha kérhetem!

⭐ Stella

(#50647) club1 válasza ludsimon (#50642) üzenetére


club1
veterán

Szerintem is tök felesleges, hogy nyomod itt az antiDigi szöveget, főleg ekkora mellénnyel. Ha közel kétszer annyiért előfizettél valamivel több, de jobban korlátozott szolgáltatásra, nem kell mindenkinek és folyamatosan magyarázni, hogy miért tetted, és hogy ennek az oka az volt, hogy jóval vackabb a többi szolgáltató. Mint írtam, nekem az egy digi előfizetésemmel bő két év alatt nem volt problémám, a két kábelnetes T-ssel pedig egy rakás. De nem szólom ezért le a T-t, mert egy jóval öregebb technológián szolgáltat nekem Vecsésen és Érden is, ellentétben a Digi FTTH-val. A bátyám panelben lakik, a 60 lakásos házban a T-nek mára már nem maradt előfizetője, mert a digi lenyomta. Ha tényleg vacak lenne a szolgáltatása, akadna néhány ember, aki a T-t választaná.
Az adott telia netes ip elérése pedig nekem átlag 36-37 ms volt UPC-ről.

(#50648) Dilikutya


Dilikutya
félisten

[moderálva] Telekom honlap. A sok szar reklámjuk mind megy, de belépni se tudok. Az előbb sikerült, de tovább nem jutottam.

[ Módosította: radi8tor ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50649) StSanya válasza Dilikutya (#50648) üzenetére


StSanya
őstag

+1 :(

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#50650) Nite


Nite
őstag

ehhez mar nem ertek, pedig regen husegesen kovettem dchard kollega tanait :K

milyennek latjatok a vonalat? 30-at kertem, de azt mondtak csak 20 lehet :)

Paid my dues!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.