Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) #41133696 válasza spiritex (#50198) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha távszámlád lenne, nem kapnál, maximum emailt :D

(#50202) jani4454 válasza #41133696 (#50201) üzenetére


jani4454
tag

Én ma kaptam távszámlán 0 Ft-s számlát, távszámlán keresztül, csak még nem tudom megnézni milyen marhaságot tartalmaz.

(#50203) ludsimon


ludsimon
veterán

Mi az ajánlott MTU kábelneten?

undefined

(#50204) headhunter


headhunter
addikt

Októberi számlának meg kell érkezni november végéig vagy átcsúszhat december elejére? :F

(#50205) wmati válasza headhunter (#50204) üzenetére


wmati
addikt

Befizettet számlák részen nézted ?

(#50206) 313313 válasza wmati (#50205) üzenetére


313313
addikt

Nekem se hozta még a postás, azt vicces lenne webes felületen keresni :)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50207) headhunter válasza wmati (#50205) üzenetére


headhunter
addikt

Néztem, szeptemberi az utolsó, amelyet már régen kifizettem...

[link]

(#50208) djculture válasza headhunter (#50207) üzenetére


djculture
félisten

Ötödikéig még van idő, kb pénteken kell legkésőbb megjönnie.

(#50209) Adama123


Adama123
tag

Nekem ma jelent meg távszámlán a legújabb számla, dec. 10-i fizetési határidővel, általában mindig ötödike szokott lenni.

(#50210) bul07


bul07
nagyúr

Á ezt a Kandalló csatornát kár volt berakniuk , mikkor rátévedek vagy 10 percet rajta ragadok, általában míg nem tesznek rá :DDD

De nem nagy költségvetésű műsort sugároz ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#50211) etejedu válasza bul07 (#50210) üzenetére


etejedu
őstag

Megnézted a tv mögött? Lehet valaki rakja rá a brikettet.
Vagy gázos? Az sem olcsó!

Tudom tudom. Leültem egyes. :DDD

(#50212) dchard válasza ludsimon (#50203) üzenetére


dchard
veterán

1500

DOCSIS full ethernet keretet nyel be, tehát az MTU 1500. Minden olyan technikánál, ami PPPoE ott 1492.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50213) ludsimon válasza dchard (#50212) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi! Be is állítom mindkét routeren!

undefined

(#50214) adika4444 válasza dchard (#50212) üzenetére


adika4444
addikt

Ez engem is érdekelt, köszi.
Másik kérdésem ezzel kapcsolatban, EPC3925 esetében nekem a MTU 0-án van. Ezt rakjam 1500-ra? Ip-passtrough-gal viszont a mögé tett routeren 1500, a Cisco-n lévő beállítás befolyásolja a TP-LINK-et IPT esetén?

üdv, adika4444

(#50219) ludsimon


ludsimon
veterán

Akik vágynak a jobb sebességre, most találtam egy iszonyatosan jó szolgáltatást!
Akinek mobilnete van, vagy csak lassú internet kapcsolata!!

Ezt nézze meg!!

11000Ft éves előfizetés + 1200Ft havonta a dedicated streaming (a videón a szolgáltatás!)

Szerintem ez brutálisan megéri annak, akinek lassú az internetkapcsolata vagy mobilnetje van!!
Nem generál az isp felé nagy adatforgalmat így a legkisebb mobilnet előfizetés se fog kifutni a limitből és nem korlátozzák be 15 KB/s-ra! :)

undefined

(#50220) Livius válasza ludsimon (#50219) üzenetére


Livius
őstag

És ez hogy?? Hogyan lehet a fizikai korlátokba ütköző sebesség limitet túllépni egy egyszerű VPN-el?? Nekem ez nagyon fake gyanús! :D

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#50221) Teko001 válasza Livius (#50220) üzenetére


Teko001
őstag

Amiről ő beszél, az nem VPN, hanem Remote Desktop - lényegében egy szerveren található virtuális környezet képét és hangját streameled magad felé. De ez nagyon erősen off topic, és nem ebbe a témába tartozik.

(#50222) Vyndree válasza ludsimon (#50219) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez mi ez? :Y
Tegyük fel 30/5Mbps Telekom (L) netem, erre előfizetek és hip-hop cca. 170/205Mbps lesz?
Próbálta már valaki Mo-n, itt is ilyen a sebessége? (látom a garantált sebesség 20Mbps)

Teko001: akkor amit látok az nem az én gépemen zajlik, hanem egy "távvezérlés". Onnan gondolom letölthetem az adatokat, de azok már az itthon előfizetett sebességgel jönnek le.

[ Szerkesztve ]

(#50223) ludsimon válasza Livius (#50220) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem ilyen egyszerű a történet, ahogy leírtad.

Itt a gyakorlatban ez történik:
A PC-d kommunikál a PureVPN szerverrel az ISP-n keresztül.
Tehát:

PC - ISP---> VPN <--- YouTube

Remélem érthető!
Tehát csak a vpn kapcsolat adatforgalma generál neked forgalmat!
A YouTube maga a vpn-en keresztül játszódik le.

Nem tudom értelmesebben elmagyarázni.
Nálam most érett meg egy alap mobilnetre történő előfizetés. :)

Vyndree:

Így van, a letöltés az már nem streaming!
De most ha belegondolunk egy mobilnet előfizetésen miből áll az adatforgalom?
80% video streaming 20% email, web böngészés, stb.
Na ez a video streaming gyakorlatilag eltűnik és így pl egy 5gb-os adatcsomagot ha nem töltögetünk le, nem fog kifogyni 1 hónap alatt. :Y

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50224) Teko001 válasza Vyndree (#50222) üzenetére


Teko001
őstag

Egy korlátozott távoli vezérlés, csak az általad választott böngészőhöz férsz hozzá, így lényegében tényleg streamelésre jó csak.

(#50223) ludsimon: Továbbra sem VPN, hanem távoli asztal.

[ Szerkesztve ]

(#50225) wmati válasza Teko001 (#50224) üzenetére


wmati
addikt

Csak én nem értem mi akkora megváltás egy távoli asztal használatában ?

(#50226) Teko001 válasza wmati (#50225) üzenetére


Teko001
őstag

Az elv ugye az lenne, hogy nem töltesz le egy 1080p-s videót a youtuberól, hanem annak egy képét, nyilván valamivel rosszabb minőségbe/jobban tömörítve látod, esetleg a szerveren egy jobb kapcsolattal hamarabb betölt(het). A kérdés persze az, hogy mekkora az a stream, amit te kapsz a szerverről. Egy gyors Google alapján ez beállítástól és használattól függően egyesek szerint "12M to 3.4G+" A videó/hang miatt szerintem valahol a nagyobb értéknél kell lennie, de kérdéses az is, hogy képes-e alkalmazkodni a változásokhoz, stb... Bizonyos esetekben jó lehet egy ilyen szolgáltatás, de nem nevezném megváltásnak mobilinternethez. Annyit kétlem, hogy lehetne spórolni rajta.

(#50227) wmati válasza Teko001 (#50226) üzenetére


wmati
addikt

Pont erre akartam ki térni ha olyan jó lenne így akkor boldog boldogtalan ezt rendelné.

[ Szerkesztve ]

(#50228) deminos válasza adika4444 (#50214) üzenetére


deminos
aktív tag

Le tudnád írni, akár privátba is hogyan sikerült az ip passthrought beállítani? Mert nekem nem akar az epc3925 külső ip-t osztani a routeremnek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#50229) pityeszka


pityeszka
őstag

Mennyi időbe telik aktiválni egy új előfizetést és egy HD minicsomagot? Az ügyintéző azt mondta 1-2 nap míg átfut a rendszeren, ez volt Hétfőn. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50230) ludsimon válasza pityeszka (#50229) üzenetére


ludsimon
veterán

Jól átb@sztak! Mint engem! 1 hónap lesz!
11.21.-én meghosszabbítottam a hűséget, azt ígérték 9 nap + 72 óra alatt beaktiválják az új, nagyobb csomagot. Én naiv meg bedőltem ennek a kamunak!

Erre most jött meg a levélben a szerződés, amelyen már az áll, hogy dec 21-ig aktiválják!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ilyenkor jogi alapon lehetne-e bármit is kérni tőlük, mert ugye a hangrögzítés megtörtént és van róla bizonyíték, hogy félreinformáltak.!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50231) DJ. Ru$y válasza ludsimon (#50230) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet, mert szóbeliszerződés részükről is és részedről is. (Nekünk a szerződést sem kellett visszaküldeni.) Viszont szerintem azt fogják mondani, hogy az üfsz-os nem tudta mit beszél, max. kirúgják vagy van valami kisbetűs ami a rendszermigráció miatt benne van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50232) ludsimon válasza DJ. Ru$y (#50231) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak a szerződést kaptuk meg, nem kell visszaküldeni. Nem láttam erre vonatkozó részt.

undefined

(#50233) m4csk4fogo válasza ludsimon (#50223) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Két eset lehetséges:
az egyik, hogy egy nagyon alacsony felbontású képet töltesz lefelé -> alacsony adatforgalom
nagy felbontású képet kapsz a szerverről -> nagy adatforgalom.

Ha egy videót normálisan meg akarsz nézni, akkor ott a képkockák száma is fontos, tehát gyakran kell frissíteni a képet ami a szerverről jön -> nagy adatforgalom.

Amennyiben spórolni szeretnél, akkor válassz alacsony felbontást mikor videót nézel :K

Ha tudod mi az rdp és már használtál is olyat, akkor nem gondolnád, hogy ez erre a célra megfelelő lehet. :N

(#50234) wmati válasza ludsimon (#50230) üzenetére


wmati
addikt

Mivel te meg tetted a rá utaló magatartást többet már nem tudsz nagyon tenni csak panaszt teszel 30 nap és reménykedsz.

(#50235) ludsimon válasza m4csk4fogo (#50233) üzenetére


ludsimon
veterán

Arra tudsz választ adni, miért van az, hogy Teamvieweren keresztül 50-60 KB/s-os sebességet használ csak, ha egyfolytában változtatom a képernyőt? Korlátlan neten és látom real time a forgalmat!

undefined

(#50236) pityeszka válasza ludsimon (#50230) üzenetére


pityeszka
őstag

De legutóbb ez nem így működött azért is érdeklődök. Mikor lejárt a szerződés telefonáltam és akkor meg is hosszabbították. Mire beléptem az T-Home felületre a beszélgetés közben már ott is megjelent azonnal. :U Azt hiszem telefonálok...

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50237) Vyndree válasza pityeszka (#50229) üzenetére


Vyndree
őstag

Nálam a HD csomagra váltás olyan volt, hogy leraktam a telefont, újraindítottam a routert és már jött is a HD adás. A netnél volt két nap, bár 25-ről emelték 30-ra nagyon nem érdekelt.

(#50238) ludsimon válasza pityeszka (#50236) üzenetére


ludsimon
veterán

Figyelj, nekem 2 éve, mikor a net nem Netmánia L nevű volt, hanem Alap csomag, akkor betelefonáltunk és az 5/0,5-ösből fél óra alatt, 30/5-ös lett (Netmánia L).

Most valamit nagyon elszúrnak, IPTV-nél pl 31 alap csatornából 45 jön most (Családi+HD + Speak csomagra váltottunk) a 91 darab csatorna helyett!

Betelefonáltunk és azt mondta az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy az IPTV és a kábelnet egy kalap alatt van és nem tudja megmondani mikor áll át! Itt tartunk 2014-ben!

Vyndree:
Ez melyik évben illetve hónapban történt?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50239) #78121280 válasza ludsimon (#50238) üzenetére


#78121280
törölt tag

Alap esetben egy csomagváltás pár perc alatt lefut. Akkor van gond ha hibára fut a csomagváltás, na akkor lehet várni heteket.

(#50240) pityeszka válasza ludsimon (#50238) üzenetére


pityeszka
őstag

Höhö, Folyamatban van. Ennyit tudtak hozzáfűzni. Ha hétfőig nem oldják meg akkor viszontlátásra. Én akarok továbbra is előfizetőjük lenni és itt tartunk. Egyébként is tiszta gáz amit a nettel csinálnak mostanában. Szakad is, lassú is. 10Mbit-ért fizetek 4500ft-ot mert képtelenek fejleszteni évek óta. Gondolom nincs miből... Valamelyik nap bezzeg a 4G-t itt kiabálták az autóból, hogy van és lehet használni mert k*rva jó, gyors csak arra nem gondolnak szerencsétlenek, hogy pl, ahol én lakom ott a lakosság 15%-nak van 4g képes készüléke. De lényeg, hogy van. Ha valaki kérdezi mondjuk, hogy van. Le vannak itt *zarva az emberek.

Vyndree: 'úgy látszik a régi jó dolgokból nem maradt semmi'.

Roli27: a hiba, az ember.

Még valami:
Vasárnap rendeltem barátnőméknek új ef-t Tv, Internet, LCD-vel. Ott azt mondta az üi, hogy 51 csatorna van a Családi csomagban, holott a 59-nek kell lenni. Biztos elírás. Ugyanez a csomag másnap nekem már 59 csatorna, ki érti.
A legvégén még azért rákérdeztem, hogy kb mennyi idő míg teljesítik? A válasz maximum 4 nap. :(

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50241) ludsimon válasza pityeszka (#50240) üzenetére


ludsimon
veterán

Az a baj, hogy kötbér nélkül már nem tudsz visszalépni ha hűséget vállaltál, mivel a telefonos szerződésmódosítás hivatalos ügyintézésnek számít. :(

undefined

(#50242) m4csk4fogo válasza ludsimon (#50235) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Ha gondolod készíts 1-2 perces videót a "mozgalmas" képernyődről. Aztán nézd vissza.
Ha neked ez megfelel videót nézni, akkor öröm és bódottá :R

Amennyiben mégis kétségeid lennének, akkor csak abba gondolj bele, hogy ha egy korsó sört akarsz meginni, akkor az nem fog beleférni egy pohárkába. Ja de, belefér, csak nem azt kapod, amit szerettél volna. :N

(#50243) pityeszka válasza ludsimon (#50241) üzenetére


pityeszka
őstag

Megoldom. :) Régebben volt egy szolgáltatóm ahol hasonló helyzetben voltam. Bementem szépen illedelmesen elmondtam, hogy mi a problémám. Természetesen jött a rizsa ahogy lenni szokás. Felálltam letoltam az asztalról ami rajta volt és ismét elmondtam a problémám. Ott helyben megoldották. Nem szégyellem mert ha valamit így kell elintézni akkor így teszem.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#50244) ludsimon válasza pityeszka (#50243) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor ügyvéd vagy, vagy politikus. :DDD :DDD Na ez most magas volt, sry. Nem kell rá válaszolni. :)

undefined

(#50245) Teko001 válasza deminos (#50228) üzenetére


Teko001
őstag

Beállítod a Cisco-ban a MAC-et, majd újraindítod, aztán amikor felállt, újraindítod a routert is (már ha az automatikusan várja az IP-t).

(#50246) Razermazer


Razermazer
őstag

Én is tudnék érdekességeket mesélni a rendszerükről.
Migráltattam magam dsl-ről, kábelnetre, személyesen intéztem t-pontba tripla csomaggal együtt, tehát tv, telefon és net, plusz a kötelező hosszabbítás is megvolt 2 évre, mert így volt csak meg a kedvezmény, ami nekünk megfelelt(arany kártyás ügyfél vagyok 15-éve vagy még több is az nem számít.)
Szerződést megküldik nyomtatott formában, tv-re semmilyen hűségidő nincsen mondom ez biztos elírás, számla megérkezik, ott sincsen hűségidő feltüntetve, na mondom akkor most 1412.
Nézzenek rá mert ez nem lehet, erre közli, hogy márpedig nincsen a tv-re kötve hűségidő(ismétlem személyes kontaktal kötöttem a szerződést minden pontját átnéztük megbeszéltük.)
Mondom neki biztos a rendszerátállás miatt, közli hogy nem ezt az üzletkötő rontotta el, magamban persze gondoltam másra fogni jó a trehány munkát. Amit gondoltam azt inkább megtartottam magamnak, és 2 hónap jóváírással azonnal megköttettem vele a tv-re is a 2 évet, részéről a nagy mea culpa közepette.
Ilyenkor gondolkodom el, hogy ezt a céget mi tartja egybe? a csiriz?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#50247) ludsimon válasza Razermazer (#50246) üzenetére


ludsimon
veterán

"Ilyenkor gondolkodom el, hogy ezt a céget mi tartja egybe? a csiriz?"

Az, hogy monopolhelyzetben vannak. Rákényszerülnek. Nincs más sok helyen.

Csak egy példa.
Egészen 2014 augusztusig itt a 16.kerület, Budapesten se volt semmi választás, csak T.

Most van digi optikán és lesz UPC kábelen (ennek nem sok értelmét látom amúgy).

Nálam idén a top hülye cég címet nem is a T viszi. De vetekszik a kettő egymással..
hanem az iPon. Képtelen egy keresőt készíteni.
Ugyanis mikor odamentem, közölte, hogy névre nem tudja megkeresni, csak rendelésszámra.
2014-et írunk !!!!!444!!!!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50248) deminos válasza Teko001 (#50245) üzenetére


deminos
aktív tag

A Cisco-ban be kell hogy kapcsolva legyen a DHCP vagy nem?
Többször megcsináltam már több féle módon és sorrendben restartolva a routert és a Cisco-t, de csak nem akart egyszer sem külső IP-t kapni.
Számít az valamit, hogy melyik portból (Cisco-n) megy az UTP a routerem WAN portjába?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#50249) Razermazer válasza ludsimon (#50247) üzenetére


Razermazer
őstag

]Igen igen ahogy mondod, itt vannak a kis dobozkák már az oszlopon hév másik oldalán már kötik is befelé a házakba a digit, 2 év rabiga letelik máris tűzök át off vége.

Más: Múlthét kedden rendszerkarbantartás tartottak felénk 16-ker Cinkota, és azóta ezek az értékek fogadnak a hwg-ből
eddig minden érték pozitív volt a jelerősségnél, az utolsó 4 darab csatorna letöltésnél mindig 40dB-volt , a feltöltésnél meg ilyen magas értékek nem voltak soha csak 42-43 max.
A rendszer csak splitterekből áll(meg egy 4-es osztóból a tévékhez) a kicsi csillapítás miatt, plusz zajszűrők a tv ágban, nincsen tap sehol, tap-al kaptam ilyen értékeket még kezdetben azért is cseréltem.
Azt megfigyeltem hogy ahogy romlik az idő az értékek is egyre rosszabbak ez a légkábel és hideg kapcsolata is lehet? vagy esetleg beraktak csillapítót valahová, csak az alközpontba dolgoztak egész nap, nem jöttek ki az oszlopokhoz.
Csak azért gyanús a dolog, mert azóta vannak ezek az értékek, bár a hideg is csak nemrég köszöntött igazán be.
Net nem szakad fennakadást nem tapasztaltam, tv ágon sem.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#50250) club1 válasza ludsimon (#50247) üzenetére


club1
veterán

Nekem már kellett átírnom rendelés-kezelő rendszert (nem az Iponnál), ahol pont az volt a feladatom, hogy ne lehessen vevőnévre rendelést kikeresni. Okuk volt rá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.