Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) the_one válasza dchard (#49896) üzenetére


the_one
tag

"Jöhetnek még a képek, minél több annál jobb rálátást kapunk arról, hogy mikét néz ki az átlag."

Itt az én DSL infóm. Lényeges eltérés a többiekétől, hogy nálam jelentősen le van véve az adásteljesítmény (Signal Level). Valószínűleg tudatos finomhangolás volt a telekom részéről. A HGW soha nincs kikapcsolva, így volt lehetőségük "eltekerni" :D

[ Szerkesztve ]

(#49952) poli27


poli27
veterán

XVI ban miért nem a Digit kötitek be? a héten elindult a hálózat , igaz csak a hév bal felén ahogy megyünk kifelé a 3-ason :D

(#49953) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy mikor áll helyre az internetes fizetés? Már 3 hónapja azt jelzi a rendszer, hogy "Nincsen befizetésre váró számlád" !

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#49954) ludsimon válasza poli27 (#49952) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt már kitárgyaltam személy szerint.
Meg ha lejárt a 2 év cseszhetem, mert nem adják meg másodjára az akciós okos csomagot, tehát mehet a cumi..
Meg tabletet fillérekért kapni? :D Ezt csak a T engedheti meg mert van tőke bőven..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49955) m4csk4fogo válasza dchard (#49893) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Adok én is egy képet.
IPTV és Netmania S

(#49956) villamos válasza Sátán44 (#49953) üzenetére


villamos
őstag

Előreláthatólag jövő év Augusztus, de még csúszhat... :N

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#49957) poli27 válasza ludsimon (#49954) üzenetére


poli27
veterán

Rögizíteni külső hddre a Digi is tud és nem kell sokat költeni rá csak wincsit venni :D De oké :D

(#49958) ludsimon válasza poli27 (#49957) üzenetére


ludsimon
veterán

Erről beszéltem emitt: [link]

undefined

(#49959) Renato1993 válasza poli27 (#49952) üzenetére


Renato1993
tag

Nagyszüleimnél megtörtént a váltás, csak még nem kötötték be. 27-én jár le a 30 nap a szerződéskötéstől, szal belehúzhatnának :D
Én meg sajna a HÉV-től délre lakok, itt meg még nincs kész, mert képtelenek átvinni a HÉV alatt a gerincet, az időjárásra hivatkozva, de a kötődobozok 95%-ban fent vannak...
De amúgy a UPC is elkezdett hálózatot építeni, a Hősök fasorán már a kábelt húzzák a villanyoszlopokra.
Állítólag az is kész lesz jövő év elejére, a DIGI-t is akkora igérik.
Mondjuk nem értem hol éri meg nekik koaxos hálózatot építeni az optikai DIGI mellé, de ők tudják, a T meg csak szívjon :D :C

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#49960) ludsimon válasza Renato1993 (#49959) üzenetére


ludsimon
veterán

amúgy szerintem baromi messze lesz még az(1-3 év is akár), hogy stabilan tudja amit kellene. Amikor az ftth bejött a 16ba állandóan baj volt vele kb 1,5 éven keresztül.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49961) tPedro_ válasza ludsimon (#49950) üzenetére


tPedro_
őstag

Közben itt is visszajött. Azért köszi. :R

(#49962) ludsimon válasza ludsimon (#49960) üzenetére


ludsimon
veterán

fttn-t akartam írni. hülye telefon.

undefined

(#49963) poli27 válasza Renato1993 (#49959) üzenetére


poli27
veterán

A buszokon is láttam reklámot, hogy UPC következő megálló 16.ker :D

(#49964) Renato1993 válasza ludsimon (#49960) üzenetére


Renato1993
tag

Persze, mert a T-ről volt szó, és az optika után következő kábeles szakasszal voltak a gondok inkább gondolom :))
Optikánál nem kellenek erősítők, a szolgáltatónál az OLT-t, a felhasználónál meg csak az ONT-nek kell áram, a kettő között meg kevés a hibalehőtéseg aktív eszközök hiányában.
Úgyhogy sebesség tekintetében IMHO stabilabb lesz már kezdetben is mint T-s kábel most.
De ha nem, és csak a min garantált sávszélet hozza, mondjuk egy 500/100-as csomag esetében az 200/50, ami a fényévekre a mostani maximális 20/1-es T-s csomagomtól.
Mondjuk ez útobbit már párszor leírtam, de szerintem fontos tényező, ami rögtön el is dönti a két technológia közötti versenyt. :DDD
Digitális TV adást meg ad a DIGI is, STB-t is ha kell a plusz áramzabáló eszköz, ha meg nagyon fel akarok venni valamit, veszek a PC-be egy TV-tunert. De inkább fogom és letöltöm, ami nincs fent a neten csak a TV-ben, az nagy valószínűséggel olyan tartalom amit amúgy se néznék meg :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#49965) Renato1993 válasza poli27 (#49963) üzenetére


Renato1993
tag

Azzal viszont még nem találkoztam, valszeg a busz ablakán kifelé bámulva az oszlopokat néztem, és nem a reklámokat kerestem a buszon belül :))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#49966) dchard válasza the_one (#49951) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen jó a vonalad, a 4dB-s jelszint is tökéletes (a központi oldal visszavesz az adásteljesítményből ha nincs rá szükség, így csökkenti az áthallási zajt).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49967) #41133696 válasza #41133696 (#49493) üzenetére


#41133696
törölt tag

Á és most egy PM üzenet miatt kerestem a neten, meg is lett a görög oldalról az egyébként angol nyelvű PDF:

Speedport W724V Type Ci_OTE
Érdemes belelapozgatni, és megnézni, egyrészt a felület mássága, másrészt a PDF terjedelme, harmadrészt pedig a kevésbé korlátozott Firmware felület megismerése céljából.

(#49968) Gézengúz válasza MY2K (#49702) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most, hogy sikeresen migráltam VDSL2-re, kaphatnánk valami infót arról, hogy kb. mikorra várható a felfelé irányban történő módosítás? :R

(#49969) senki66 válasza m4csk4fogo (#49955) üzenetére


senki66
senior tag

Az Actual data rate-em pont ugyanannyi, mint neked :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49970) senki66 válasza #94477440 (#49935) üzenetére


senki66
senior tag

Nem csodálom, hogy nem tudsz kiigazodni, az ÜFSZ sem tud. Miután online megrendeltem egy tévét és még a 4. napon sem történt semmi, így telefonon reklamáltam. Ekkor azt mondták kicsit csúszásban vannak, de biztosra mondták, hogy az alábbi linken http://www.t-home.hu/karacsony/tv-keszulekek szereplő ajánlat szerint a TV készülék rendelése esetén is jár nekünk is az ajándék tablet. Egyértelműen azt írják: Samsung UE32EH5000WXXH + ajándék táblagép. Az aki viszont a kiszállítás egyeztetése miatt hívott azt mondta, hogy nem jár. Most akkor mi az igazság, illetve, ha telefonon (ami visszahallgatható) biztosan igérték, akkor ragaszkodjam e hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#49971) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nálunk most ilyen.
1 hónapja jó pár telefonálás után egyik szerelő (aki szerint 15-nél nem tud többet a vonal. Ajánlotta inkább váltsunk vissza 10-es csomagra. :D Fel lett világosítva, hogy kicsit képben vagyunk, ne adja a hülyét.) feltolta, akkor 23-24 Mbit lett.

Volt 1-2 rövidebb áramkimaradás a városban, ami után 22, majd pár hét múlva 20-ra esett vissza eddig...

(#49972) norti válasza senki66 (#49970) üzenetére


norti
addikt

Ha van róla visszaigazolásod, akkor jár.

(#49973) dptrsk válasza senki66 (#49970) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Le van írva, ha új előfizut veszel, akkor jár a tablet.
Ha nincs TV előfizetésed, s most rendelsz TV előfizut és TV-t is akkor jár a tablet, engem is megzavart, mert tablettel együtt jó ára van 1-2 TVnek, de mvel nekem van előfizetésem, így nem jár...

elvileg itt vannak az akció részletei.

Bár tény és való, hogy ott van, a sima TVnél részletvétel esetén is, és részletre ugye csak az veheti, aki már előfizető...

(#49974) ludsimon válasza Renato1993 (#49964) üzenetére


ludsimon
veterán

"Digitális TV adást meg ad a DIGI is, STB-t is ha kell a plusz áramzabáló eszköz"

Itt látszik, hogy máshogy gondolkodunk.
Nekünk led tv-hez kell az stb..
Elég őskorba visszalépés szintű lenne, ha ismét csak úgy nézni tudnánk, mint egy fatörzset..

Nézzük csak akkor.... mit ad a DIGI:
[link]
HD box
32 000 Ft
(3 havi kamatmentes részletfizetési lehetőség
10 667 Ft/hó)

Ez még mindig nem ingyen van és 3 hónapig 17eFt-os számla elég húzós. Ez az amit soha nem fog tudni megtenni a digi, hogy tőkéből megoldja.. és ingyen adja az eszközöket.. vagy legalábbis baromi olcsón..

undefined

(#49975) club1 válasza ludsimon (#49974) üzenetére


club1
veterán

A Digi alapból kódolatlanul adja a digitális tv csatornáit. Ha led tv-d van, két esetben van náluk szükséged boxra: Ha gagyi a tv-d és nincs benne dvb-c vevő, vagy ha a néhány kódolt prémium csatornából akarsz nézni egyet (de azokhoz meg elég modern tv-nél a médiakártya is).

(#49976) ludsimon válasza club1 (#49975) üzenetére


ludsimon
veterán

Miről beszélsz? Milyen gagyi led tv? 1 éves tv-ről van szó..
Megértetted látom mit írtam. :W Jók ezek a digisek, csak épp fogalmuk sincs mi kell a népnek. :DDD

Én szeretem megállítani az adást és vissza/előretekerni, erről van szó, és beállítani milyen műsorokat vegyen fel amikor nem érek rá tv-t nézni és később vissza tudom nézni.

És ha már elkezdte valaki a fogyasztásbuzulást, akkor csak úgy elmondom, hogy egy ilyen stb-nek kb 30w körül lehet a fogyasztása, amíg egy alulfeszelt intelnek jó esetben is (pc-ről van szó) 100w.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49977) Sofian válasza OldMike (#49932) üzenetére


Sofian
őstag

Ha a tabelt vagy a telefon 2 wifi antennával rendelkezik akkor lehet javítani a vételen, ha a Cisco-ban 40 Mhz-re állítod a csatorna szélességet. (egyébként sem árt)

(#49978) club1 válasza ludsimon (#49976) üzenetére


club1
veterán

Nem vagyok gondolatolvasó, hogy neked mire van szükséged...
Előre-vissza tekergetés szerintem a 300 Ft-os havidíjú 30e Ft-os HD Digi boxokban nincs. Viszont mivel van egy nem gagyi tv-d, ott a pvr rajta. Rögzítsd azzal az adásokat saját HDD-re, így amíg az a tv-d marad, cserélgetheted is akár a szolgáltatóidat (bátran költözhetsz akár külföldre is), mindig vissza tudod nézni a felvételeid. Vagy maradj a dupla annyiba kerülő, neked testhezállóbb szolgáltatásokat nyújtó szolgáltatónál. A te döntésed, én biztos nem akarlak benne befolyásolni...

(#49979) senki66 válasza dptrsk (#49973) üzenetére


senki66
senior tag

"Bár tény és való, hogy ott van, a sima TVnél részletvétel esetén is, és részletre ugye csak az veheti, aki már előfizető..."
Itt van a kutya elásva, én éppen emiatt direkt rákérdeztem az ügyintézőnél, hogy erősítse meg, hogy akkor jár hozzá a tablet és azt mondta igen. Aztán amikor a kiszállítás miatt hívtak akkor szerintük meg nem.

(#49980) ludsimon válasza club1 (#49978) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom mit csinálok. Ha váltottunk volna 64eFt-ot buktunk volna a különböző eszközök megvásárlása miatt..
De látom visszaolvasni smafu.
Sose próbáltam még a pvr funkciót, mert ott volt az stb a tv előtt. Majd kipróbálom.

Az meg szégyenteljes, hogy a digi nem tud olyan szolgáltatást nyújtani (még ha fizetek is érte 30eFt-ot), hogy megállítani/visszatekerni lehessen az élő adást. A fentiek miatt maradok a T-nél.. Amúgy nem tudom milyen dupla annyiról beszélsz.
Mert én kiszámoltam és rohadtul nem dupla annyi.. Egy 1000Ft-al több a T és 120/10-as net is bőven elegendő lesz 30/5 után.

undefined

(#49981) Nescafé


Nescafé
őstag

Speedport W 724V - nél még mindig a 634 es a leguljabb firmware?

 iPhone 15 Pro

(#49982) Gézengúz válasza ludsimon (#49976) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mondjuk ezzel vitatkoznék...

Nescafé igen ( és ezzel sincs rendben a torrent, bekapcsoltam benne, hogy csak modemként funkcionáljon és mögévágtam egy wifiroutert 841N, így tökéletes, de én megtehetem mert se telót se tv-t nem használok róla)

(#49983) #41133696 válasza Nescafé (#49981) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen.

(#49984) club1 válasza ludsimon (#49980) üzenetére


club1
veterán

Csak jelzem, hogy új Digi előfizetőknek 2 év hűséggel a 92+20 digitális tv csatorna havi 2170 Ft (T családi 61+18 csatorna 4125 Ft), az alap telefon hasonló percdíjakkal mint a T alap díjcsomag 140 Ft/hó (T alap 300 Ft), Diginet 200/50 Mbps 3250 Ft/hó, T-nél Netmánia XXL 120/10 havi 5925 Ft. Ez nekem nem 1000 Ft különbség...

(#49985) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!

Kb. 2 hét múlva kötik be mindhárom szolgáltatást optikai kábelen. Kérdésem az lenni milyen beltérit adnak hozzá? Két szobába két beltéri lesz, mindkettő azonos típus? Megállítható-felvevős? Köszi.

(#49986) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

Sziasztok!

Vezetékes telefon(kábeltelefon), október 23án lett hosszabítva, régi Hoppáról, új Hoppára.
régi Hoppánál működött, hogy ha hívást indítunk kiírja a telefonszámunkat.
új Hoppánál aktiválódott(nem kértük), hogy minden hívásnál legyen rejtett szám, online felületen átállítottuk, Hívószám elküldése, eseti tiltása. Ezt aktiválták is, azonban a helyzet változatlan, rejtett számot jelenít meg ha hívok valakit. Le lett adva hibajegy, 12 óra alatt visszadobták, hogy nem találtak hibát, újra nyittattam mert nem javították meg, erre küldtek egy SMS-t hogy a rendszereikben nincs hiba, hívjam a szuperszervizt...

Pedig tuti a rendszerükben van hiba mivel ugyan az a vezetékes telefon van használatban több, mint egy éve.
A modem(Cisco EPC 3925) próbáltam újraindítani.

Valaki esetleg tudna segíteni mi a megoldás?

Van valami kód, mint mobiloknál, hogy esetileg küld/tilt?
Esetleg van állandó kód is, amivel ez aktiválható?

(#49987) ludsimon válasza Gézengúz (#49982) üzenetére


ludsimon
veterán

ez csak a proci! Add hozzá a többi fogyasztót(hdd+táp+alaplap) is és az össz fogyasztáshoz adj hozzá +15%-ot (a legjobb tápok is minimum plusz ennyit vesznek fel ).

club1:
Nyilván nem lehet vetekedni a digis 1gbps-os sebességgel ár/érték arányban, de nem is ez volt a cél!
A cél az volt, hogy egy stabil 99,9%-os uptime, használható kiépített, bejáratott rendszer legyen!

Meglátjuk majd mennyi hiba lesz az első 1-2 évben diginél és hányszor fogja hozni azt amire előfizettél (Tapasztalat, 4éve T-nél FTTN-en). ;)

TV csatorna Családi+HD-ben 91 csatornánk lesz(speak! csomag is benne lesz)!
Még mindig az alap csomagban vagyunk, de valamiért 31 csatorna helyett 45 csatorna jön (kandalló csatorna nélkül). Új csatornák is jönnek már, de még mindig nem raktak át 100%-osan csak pár csatornát aktiváltak.

Pont ezért fizettünk elő csak 1 évre a T-nél! Ha kiépült és elstartolt a digi és nem lesz kilométeres hosszúságú sírás a digi lan topicban akkor 1 év múlva mi is váltunk, de csak akkor!
Addig szép lassan meg tudjuk venni az eszközöket és nem kell hirtelenjében 64 e Ft-ot előteremteni! (ezen volt most a hangsúly.)

Szerk.:
Hirtelenjében beleolvasva a topicba..[link] Ilyen nálunk jó rég nem fordult elő!
Ami volt az is a koax kábel miatt volt. Kicsúszott a gyengén rányomott csatlakozó miatt a kábel.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49988) the_one válasza dptrsk (#49986) üzenetére


the_one
tag

Úgy tudom, hogy minden szerződéshosszabbításnál kell leadni egy un. adatkezelési nyilatkozatot, amelyen be kell jelölni, hogy megjelenjen a telefonszámod a hívott fél készülékén. Ha ezt a nyilatkozatot elmulasztod, akkor alapértelmezetten szigorított adatkezelést állítanak be, ezért maradsz "rejtett".
Nem hibára kell bejelenteni, hanem a megfelelően kitöltött adatkezelési nyilatkozatot papír alapon eljuttatni a T-Com-hoz. (Mellékelve van a kiküldött szerződéshez)

[ Szerkesztve ]

(#49989) Gézengúz válasza ludsimon (#49987) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát én nem tudom, ott teljes rendszer fogyasztása van...

(#49990) ludsimon válasza Gézengúz (#49989) üzenetére


ludsimon
veterán

Teljes cikket linkelted volna be nem lett volna rossz.
Nem derül ki a képből, hogy egy hálózati fogyasztásmérővel hdd-vel együtt, vagy mi a túróval és hogyan mérték azokat az értékeket.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49991) dptrsk válasza the_one (#49988) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez most ugye csak egy vicc...
Eddig minden jó volt, s most amiért hosszabbítottunk elszállt...
2 éve mikor hosszabbítva lett nem kellett semmit se tenni, addig is kijelezte, s utána is kiírta.

Ha telefonon hosszabbítok szerződést, akkor is papíron kell leadni?
Ez mióta van?

köszönöm a segítséget.

(#49992) #41133696 válasza the_one (#49988) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálunk nem kellett ilyet, amikor átálltunk új Hoppára / Paletta L 100 csomagban vagyunk /, a hívószámkijelzést meg a Speedporton keresztül szabadon állíthatom be, hogy küldje a számot vagy sem.

(#49993) N2O999 válasza dptrsk (#49991) üzenetére


N2O999
tag

Szia!

Körübelül egy hónapja nekem is ugyanez volt a problémám, mint neked.
Szerencsére nem dobták vissza a hibajegyet, hanem kijött a szerelő, betelefonált hogy mi a probléma, és lám, utána aktív lett a hívószámkijelzés. Szóval a hiba náluk van.

(#49994) the_one válasza dptrsk (#49991) üzenetére


the_one
tag

"Ha telefonon hosszabbítok szerződést, akkor is papíron kell leadni? Ez mióta van?"

Elvileg 2 héten belül postán kiküldik az új szerződést. De ha kifogsz egy értelmesebb ügyintézőt a 1412-őn, akkor ő általában meg tudja mondani, hogy mi kell a rejtett számos móka feloldásához.
Anno pár idősebb embernek segítettem a hoppá csomag telefonos megrendelésében. Eléggé random módon kezelték a hívószám küldés tiltását. Általában nem szokták elállítani, de jó páran voltak akiknél igen. Ilyenkor mindig az elmulasztott adatkezelési nyilatkozatra hivatkoztak.

Analóg telefonoknál szokott ilyen "gond" lenni. Digitális (VOIP) telefon esetében te magad is be tudod állítani. Vannak erre megfelelő kódok, vagy HGW-től függően, akár a webes felületen is állítható.

[ Szerkesztve ]

(#49995) kabelmania27 válasza ludsimon (#49974) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók ezek a kiegészítő szolgáltatások, én sem váltottam volna, hiéna csomagok jó árban vannak.

(#49996) ludsimon válasza club1 (#49984) üzenetére


ludsimon
veterán

Zárójelben megjegyzem, hogy T-nél van TV GO, ott tévézek ahol akarok számítógépen amin van internet..

Ez nekem bőven megér ennyi többletköltséget, hogy plusz eszköz nélkül számítógépen is tudok TV-zni és ráadásul ingyen van a szolgáltatás /benne van az előfizetésben/.

undefined

(#49997) dptrsk válasza N2O999 (#49993) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

köszi, akkor újranyittatom a hibajegyet

(#49998) kabelmania27 válasza ludsimon (#49996) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Így már nem probléma, hogy max három boxot lehet kérni.

(#49999) #41133696 válasza Krystal_s (#49971) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az elérhető feltöltési maximumod, viszont sajnos eléggé sovány a vonalon.

(#50000) Gézengúz válasza ludsimon (#49990) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tessék..

[link]

A teszt egyik aloldala..

Egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.