Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) #41133696 válasza spiritex (#49098) üzenetére


#41133696
törölt tag

Aha, most nézem, hogy a másik lakásban lévő, anyukám MT ügyfélazonosítójával belép.

(#49102) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném a PC-met kívülről távoli asztal segítségével elérni. Optinetem van HG8245-el, mely fix IP-t ad (ARP Configuration 192.168.1.10) a PC-nek
Regisztráltam egy domaint: nev.no-ip.hu ( hálózati Ip változások miatt)
HG8245-ben beállítottam:
DMZ: 192.168.1.10
PortMapping Configuration:External Start Port:3389; External End Port:3389;Internal Start Port:3389;Internal End Port:3389;Internal Host 192.168.1.10
Ha a domaint pingelem, akkor "lefordítja" az aktuális IP címre, de mégsem tudok csatlakozni a távoli asztallal kívülről. Belső hálózatról működik.
Mit kellene még beállítanom, vagy mit csinálok rosszul?
Hogy tudom leellenőrizni hogy a portátirányítás működik-e?
Köszönöm a segítséget

(#49103) #78121280 válasza Sasos (#49100) üzenetére


#78121280
törölt tag

Majd ha meg csinálják amit elbaxtak... mert el lett qurva valami, nem kicsit hanem nagyon,csak ezt hivatalosan nem kommunikálja le senki... Én se vagyok benne egyébként.

(#49104) Bajusz2010


Bajusz2010
tag

Travel Ch után lesz remény, hogy a History Ch (HD) bekerüljön a kínálatba?

(#49105) Teko001 válasza lacapaca2000 (#49102) üzenetére


Teko001
őstag

Tűzfal nem lehet probléma? egyébként keress googleban olyat, hogy "port forward test"

[ Szerkesztve ]

(#49106) Sasos válasza lacapaca2000 (#49102) üzenetére


Sasos
senior tag

Kezdésnek ITT nézd meg, hogy az adott port nyitva van-e?
Amúgy már a múltkor is kérdeztem, hogy belűről próbálod elérni a külső címen keresztül, vagy külső címről nem megy az elérés?

Szerk: Ezt tudtad?

"Fontos! A beállítások végleges mentését a System Tools > Configuration File lapon a Save
Configuration gomb megnyomásával lehet elvégezni. Ellenkező esetben egy újraindítás,
vagy kikapcsolás után a nem mentett beállítások törlődnek."

[ Szerkesztve ]

(#49107) Gedeon31 válasza #78121280 (#49103) üzenetére


Gedeon31
addikt

Azt sem mondja senki megtudják ezeket a problémákat oldani.

(#49108) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Kedves itt leledző Telekomosok, mondjátok meg, hogy mit kell tennem, hogy egy 3 hónapja elindított előfizető átírás megtörténjen ???

Azért na... - KrenAtesz

[ Módosította: KrAt ]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#49109) wmati válasza szasza_xp (#49108) üzenetére


wmati
addikt

Gondolom azért mert el akadtál a Telekom szövevényes rendszereiben ami nem is működik és hetek óta szenvednek vele.

(#49110) szasza_xp válasza wmati (#49109) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Én már augusztus óta szenvedek ezzel.. :(

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#49111) KovA válasza wmati (#49109) üzenetére


KovA
tag

Hetek ?
Szerintem inkább hónapok ..
Nekem az Szept11.én leadott Net+TV+Telefon megrendelést Október 28án sikerült bekötni ... ami 47nap ha jól számolom.

Valamint mivel költözés miatt volt az egész kaptunk új MT-t de elfelejtettek jelszót adni a default nem működik így belepni nem tudok . .a régivel meg azért mert a "szokásos" felület fogad mar vagy 2 hónapja.

Asszem holnap délelőtt lemegyek a T-Pontba és kicsit lebeszélgetek velük.

[ Szerkesztve ]

https://kova.hu/konfig

(#49112) szasza_xp válasza KovA (#49111) üzenetére


szasza_xp
senior tag

*****

Én már 2* elindítottam néhai anyám TV+net-telefon előfizetésének az átírást. Először augusztus 28-án, aztán október elején ismét bementem, hogy mi van, akkor mondták, hogy semmi újra elindítottuk, mondták, hogy halottak napja után menjek érdeklődni, "kellemes" hangulatban mentem be tegnap, s közölték, hogy még mindig áll az átírás.
*******

Amúgy komolyan gondolkozok egy polgári peren a Tré ellen, mert ez már szerintem lassan kimeríti a kegyeletsértés fogalmát. :S

[ Módosította: KrAt ]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#49114) KrAt válasza szasza_xp (#49112) üzenetére


KrAt
veterán

Értem és elfogadom a felháborodottságot, de azért a kulturált véleménynyilvánítást tartsuk meg, kérlek! :)

(#49115) szasza_xp válasza KrAt (#49114) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Ok, bocs ha zavar a nyíltságom, de amit a Tré művel az minden csak nem kulturált, ez meg az én véleményem...
Amúgy mi nem volt kulturált ???

[ Szerkesztve ]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#49116) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Mit csinál a T-nél egy, eCommerce senior menedzser?

Egy hete kötöttem neten szerződést (M csomag) szerencsére egyelőre humorosan veszem fel a dolgot...Még... :U

(#49117) Zsolteecah


Zsolteecah
tag

Eltették a Film Mániát a film csomagba :(
nagyon jó.. rohadtul nem tetszik

[ Szerkesztve ]

(#49118) Darkkoi válasza Gézengúz (#49116) üzenetére


Darkkoi
tag

Ne is készülj 30 napnál hamarabbi bekötésre.. Oh és az új rendszernek még van egy sajátossága is, bármilyen módositás a szerződésedben azonnali ip és email jelszó változtatással jár..a hibát nem tudják javítani így ha valaki most módosit valamin készüljön fel hogy azokat is mind újra be kell állítani és ide tartozik akár egy szimpla szerződés hosszabbítás is.

(#49119) 313313 válasza Darkkoi (#49118) üzenetére


313313
addikt

Rémhíreket nem kell terjeszteni...
Anyuék most hosszabbítottak szerződést, digitális telefon+netjük volt, észre se vették az átállást. Maradt a letöltés is 15m stabilan, ott annyit bír a rendszer.
Ügyintéző szerint a gond az analóg net+telefonról digitálisra átállás közben merül fel probléma...
Én szept elején rendeltem tőlük szolgáltatást, 3-4 munkanapon belül jöttek és bekötöttek mindent, potom 53k huffért, amit jóvá is írtak, mivel 2 évre aláírtam.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#49120) salapp válasza Zsolteecah (#49117) üzenetére


salapp
addikt

Úgyis az lesz a vége, hogy kialakítanak egy olyan mindigtv jellegű szutykos Családi csomagot, amiben csak a hulladék kereskedelmi és ismétlőcsatornáik lesznek, némi nótázós-mulatós további igénytelen csatornával, az ismeretterjesztőket, jobb sportcsatornákat, gyerekcsatornákat meg beleqrják egy-egy kedves kis tematikus minicsomagba, amiknek az ár/érték aránya meg borzasztó a látszólag baromira változatos családihoz képest.

Mindegy, úgy vagyok vele, hogy csomagban most 3K a műholdas sat, csak a HD ismeretterjesztőket nézzük, elfogadom, hogy ezekért fizetek. A további csatornákon meg csak hulladék műsor van, töménytelen reklámmal, azok a "szükséges rossz" ahhoz, hogy előfizethessünk a néhány HD-adóra.
Majd a hűségidő lejártával én is előadom a hattyú halálát az ügyfélszolgálatosnak a telefonon, hogy saaajnos átmegyünk a UPC műholdasra, és várom, hogy visszahívjanak a jobb ajánlattal, mert "nem szeretnének elveszíteni és fontos vagyok nekik piszkos módon".

Amíg működik a netes kölcsönzés, khm, addig úgyis az lesz, hogy komplett BDRip sorozat, letölt, reklámmentesen, vacak SD-adásoknál jobb minőségben megnéz, örül és kész.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#49121) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!

Érdeklődnék, hogy a T-home -nál ADSL -nél mekkora a legnagyobb sebesség, mert még két éve azt mondták , hogy max 20/1 mb?!

:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#49122) DJ. Ru$y válasza Bálint85 (#49121) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sima ADSL-nél igen, nálunk most lett VDSL2 ott pedig (elvileg) 30/5 Mb

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49123) Bálint85 válasza DJ. Ru$y (#49122) üzenetére


Bálint85
senior tag

ADSL2+ van nálunk, ennél mekkora a max le és feltöltési sebesség?

d-link 321B modemünk van nem gyári FW van rajta.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#49124) DJ. Ru$y válasza Bálint85 (#49123) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

20/1 Mb-et tud a vonal jobb esetben, de ez függ a rákötésektől, meg a kókányoló alvállalkozóktól. A modemedet nem ismerem nekem mindig DSL-360R-em volt, most egy Speedport van a VDSL2 miatt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49125) etejedu


etejedu
őstag

Hali!
A 1412 számon se gép se ügyfélszolgálatos nem kapcsol.
4 szer kicsöng majd néma csönd.

Szerettem volna megkérdezni, hogy az 5 napja lebeszélt áthelyezési kérelmemmel mi van?
És amíg szolgáltatás nélkül vagyok (tv tekefon internet) azt ugyanúgy felszámolják?
Nem lenne fer. Nem szeretnék a fogyasztóvédelemhez fordulni.
Egy illetékes esetleg felvilágosítana?
Köszönöm szépen!

(#49126) Darkkoi válasza 313313 (#49119) üzenetére


Darkkoi
tag

Ez nem rémhír ez napi szintű tapasztalat. Az hogy anyudéknál nem vettek észre semmit szerintem 99% azért lesz mert a régi rendszerben vannak és ott nincs ez a jelszó macera. A szeptember elején lévő bekötésed szintén régi rendszeres mivel aug vége szeptember elején ment végben a rendszermigráció.

(#49127) wmati válasza etejedu (#49125) üzenetére


wmati
addikt

Van ilyen nem kapcsol ivr, várni kell vax újra hívod.

(#49128) Zsolteecah válasza salapp (#49120) üzenetére


Zsolteecah
tag

Pedig ez a Film Mania jó kis csatorna volt :W
ezért nem fogok külön fizetni

(#49129) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot! Miért nem lehet a cég web oldalát használni?

(#49130) #41133696 válasza ignisz (#49129) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mert hónapokkal ezelőtt elszúrták a dolgot. Azóta a régi ügyfelek a régi rendszerben rekedtek.

(#49131) ignisz válasza #41133696 (#49130) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm.

(#49132) etejedu válasza wmati (#49127) üzenetére


etejedu
őstag

Sikerült elérnem őket!
"Adatkarbantartás miatt nem tudok semilyen információval szolgálni Önnek, kérem hívjon délután"

:U

(#49133) Bálint85


Bálint85
senior tag

a VDSL mennyire megbízható? PL. szakad stb?

megbízhatóság terén jobb vagy rosszabb , mint az ADSL ?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#49134) DJ. Ru$y válasza Bálint85 (#49133) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem cserélnék VDSL-re a hálózatot, ha rosszabb lenne nem gondolod? :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49135) #41133696 válasza Bálint85 (#49133) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jobb, nem szokása szakadni, de feltétele, hogy a vonali jellemzők megfelelőek legyenek.

(#49136) MY2K válasza Bálint85 (#49133) üzenetére


MY2K
aktív tag

A VDSL nem szakad. Ha szinkronvesztés van azt vagy porthiba, érpár, lakáson belüli kábelhiba vagy végponti eszköz hibája okozhatja.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#49137) Bálint85 válasza #41133696 (#49135) üzenetére


Bálint85
senior tag

DJ. Ru$y
MY2K
GoodSpeed

és ilyenkor a VDSL modemet ki adja? vennem kell vagy a T-home ad valami sz.rt, mint anno adsl-nél?

Azért cseréltem le anno d-link 321B-re és ezzel nincs szakadás, stabil stb

vagy venni kell valami komolyabbat VDSL modemet?
ilyenkor a routeremet el kell adni vagy hogy működik ez az egész? :F

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#49138) sarkan


sarkan
aktív tag

Sziasztok!

Elromlott az iptv-hez adott Pirelli routerem.

Milyet ad most a tkom és az jobb vagy rosszabb mint Pirelli?

(#49139) #41133696 válasza Bálint85 (#49137) üzenetére


#41133696
törölt tag

A szolgáltató adja, és nem egy modem hanem egy HGW. VDSL2 egyébként a T-nél ami van és nem sima VDSL. OLyan mint a SAT Tévénél az STB+kártya párosítása. A HGW gyáriszámát be kell diktálnod, és aktiválják hozzá a szolgáltatást.

(#49140) DJ. Ru$y válasza Bálint85 (#49137) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem Speedport w724v-t küldtek, nem dobtam ki a routerem, mert sokkal többet ér router ügyileg, mint a SP, ezért csináltam belőle egy átjárt PPPOE PT-val és mögötte a router, aztán a switch és köszi elvannak. Van alap telefonunk a HGW-t regisztrálják a telefonhoz szóval én nem is tudnám cserélni szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#49141) st.stofi


st.stofi
tag

Budapest néhány területén gond van a kábeles tv/internet/iptv/telefon szolgáltatással, hibajelenség: router folyamatosan újraindulgat, státusz oldala alapján egy DS csatit talál, majd a DOCSIS Ranging: In Progress résznél áll majd újraindul:

Nem tudom mekkora lehet a gond, de a 1412-t negyedszerre sikerült elérnem, addig csak csöngött, de nem vette fel az automata, majd a hibabejelentés menüben már az alábbi rögzített bemondást hallottam:

"Tisztelt ügyfelünk!
Tájékoztatjuk, hogy Budapest egyes területein a KábeltTV, IPTV, Kábeltelefon valamint KábelNet szolgáltatásunk működésével problémák lehetnek. A hiba elhárítását munkatársaink megkezdték. Szives türelmét és megértését köszönjük."

Én mindenképp szerettem volna hibajegyet, így továbbléptem a bejelentésre, de a hibabejelentő is bő 20 perc zenehallgatás után kapcsolt humanoidot, így gondolom, nem csak néhány előfizetőt érinthet a probléma. Nyittattam hibajegyet biztos ami biztos, így legalább nem kell figyelni a netet folyton, jön majd sms ha végeztek, meg ketyeg a 72 óra is, de remélhetőleg néhány óra alatt meglesznek, pláne ha valóbban elég sok ügyfelet érinth a hiba.

(#49142) Darkkoi válasza st.stofi (#49141) üzenetére


Darkkoi
tag

Budapesten 13/18/20/23 kerületben estek ki a végpontok olyan 8000+ előfizetés.

(#49143) sarkan válasza Darkkoi (#49142) üzenetére


sarkan
aktív tag

Csak a kábeles internet? Mert nálam (XVI.ker) rezes van és az is leáll állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#49144) sarkan


sarkan
aktív tag

Nálatok is fel van cserélve a kábel tv-n a műsorújságban a Filmmánia és az AMC műsora?

(#49145) ludsimon válasza sarkan (#49143) üzenetére


ludsimon
veterán

XVI.ker Rákosszentmihály, teljesen hibátlan! (Kábelnet)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49146) OldMike válasza sarkan (#49144) üzenetére


OldMike
őstag

A FilmMánia elkóborolt egy kiscsomagba, helyette jött az AMC (leánykori nevén MGM).

Egyébként két hónapig ingyen (be)etetnek a Travel-lel és az Universal-lal :DD

42LM660S

(#49147) sarkan válasza OldMike (#49146) üzenetére


sarkan
aktív tag

Ez renden van de miért cserélték fel a műsorújságban a műsorokat?

(#49148) st.stofi válasza Darkkoi (#49142) üzenetére


st.stofi
tag

Érdekes a hiba kiterjedése, a 18/20/23 ker. az úgy egyben van Délpest, de a 13 eléggé kilóg a sorból, mi lehet a közös ebben a 4 kerületben? De a lényeg, hogy valóbban néhány óra alatt sikerült kijavítani a hibát, bármi is okozta...

(#49149) Darkkoi válasza st.stofi (#49148) üzenetére


Darkkoi
tag

A 20/23 egy központ a másik 2 nél külön külön voltak gondotok 1-1 nagyobb ág ált le és csak koaxot érintette.

(#49150) lacapaca2000 válasza Sasos (#49106) üzenetére


lacapaca2000
csendes tag

A port nyitva a test alapján.
Open Port 3389 is open

Belülről és kívülről is próbáltam elérni, sikertelenül.
A router beállításait és mentését úgy csináltam ahogy írtad

mégis az alábbi üzenet fogad ...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.