Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) dchard válasza Heimdallr75 (#50500) üzenetére


dchard
veterán

Nem.

A jó alternatíva az ha a PPPoE PT mód működik, mert úgy lehet VoiP és IPTV is, és mellette lehet saját routered külső publikus IP-vel.

Ezt kell elérni és kikényszeríteni a Telekomból, hogy reszeljék meg a szoftvert a Speedport-on, vagy ha ez szerintük egyedi jelenség, akkor cseréljék ki az eszközt.

Újra csak megismételni tudom magam: ne hagyjátok hogy lerázzanak, nyittatni kell a hibajegyet és addig erősködni amíg a problémát meg nem oldják. Azt is megmondhatjátok, hogy ha úgy zárják le a hibajegyet, hogy azt ti nem erősítettétek meg, akkor megy a feljelentés a fogyasztóvédelemhez meg az NMHH-hoz. Az hogy ők gagyi eszközt adnak, ráadásul lehetőségetek sincs pénzért venni jobbat, az nem a ti problémátok. Oldják meg.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50502) DJ. Ru$y válasza Heimdallr75 (#50500) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak, hogy modemként nekem működött. Aztán aktiválták és én kapásból kötöttem mögé a routert, alapban nem használtam, úgy lehet működne, nem biztos, hogy ugyanaz váltja ki nálunk hibát. :(

Dchard
Ma is tanultam valamit, nem szégyen.

Dchard 2
Következőnél bejelentem hibára, nézzen rá a műszakis kolléga bentről, kíváncsi leszek mit fog látni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50503) Heimdallr75 válasza dchard (#50501) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Akkor a helyes fogalmazás: ha jól értem jelenleg az egyetlen alternatíva, hogy ha modemként használom, és nincs voip.
telekomtól nem várom hogy megcsinálja... ha akarta volna már eddig is megtette volna. Van itt számos telekomos kétlem hogy nem tájékoztatják őket.

الغريبة في هذا الكوكب

(#50504) bzoley válasza dchard (#50501) üzenetére


bzoley
veterán

Gondolom ez kábelnetnél nem használható, hiába van PPPoE PT a menüben.

(#50505) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Abban segítsen nekem valaki, hogy mi a hivatalos útja annak, hogy a vezetékes számunk kikerüljön a "telefonkönyvből" (titkosított legyen)? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50506) 313313 válasza DJ. Ru$y (#50505) üzenetére


313313
addikt

Akinek a nevén van a szolgáltatás bekocog egy t-pontba, kéri, hogy titkos legyen a szám és ne legyen kiadható reklám célokra. Papirok aláír és örül.

Szerk.: Én így intéztem már többször. Esetleg hívd fel a 1412-t, hátha menni fog azon keresztül is.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50507) DJ. Ru$y válasza 313313 (#50506) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy -1 szabadnapos és 120 km utazásos mutatvány. Akkor jól sejtettem, hogy ez működő weblap esetén sem lenne két kattintás vagy telefonos ÜFSZ-es mutatvány. Azért köszi!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#50508) dchard válasza bzoley (#50504) üzenetére


dchard
veterán

Kábelnetnél eleve nincs PPPoE és VLAN-ozás sincs ott a QoS pusztán az cél és forrás IP-k alapján kerül megállapításra.

Kábelnetnél sem volt értelme a bridged mód megszüntetésének, mivel az IPTV STB-k külön címtartománnyal könnyedén kezelhetők a szolgáltató DHCP szerverében ahogyan valószínűleg most is vannak, és ez alapján filter szabályokkal egyszerűen szétválasztható és priorizálható a forgalom. Nincs tehát semmilyen műszaki érv, hogy miért ne hagyhatták volna meg ezt a lehetőséget akár az IPTV és a VoIP mellett is.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50509) bzoley válasza dchard (#50508) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi.
Nekem lenne tippem, de nem biztos, hogy igazam van. Fizetős szuperszerviz, plusz bevétel. Letiltják, pénzért visszakapcsolják. Legalább is, amikor telefonáltam nekik, hogy nincs távoli asztal, ip, egyebek, ez volt az össz ajánlatuk. Kijönnek, matatnak a modemben, és lesz. És még 3 nap garanciát is adnak rá.

(#50510) dchard válasza bzoley (#50509) üzenetére


dchard
veterán

Apjuk f@szát.

Hibajegyet nyittatni, és amíg meg nem oldják, addig behajtani a kötbért 72 órán túl.

Megáll az eszem ezektől...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50511) djculture válasza bzoley (#50509) üzenetére


djculture
félisten

Vagy egy helyi telekomos szerelővel beszélsz.. Ha normálisat fogsz ki megoldja simán kevesebbért.

[ Szerkesztve ]

(#50512) bzoley válasza dchard (#50510) üzenetére


bzoley
veterán

Nem alapszolgáltatás. Böngészni tudok, kussoljak, vagy fizessek.
(tudom, hogy nem így van, de ez a hivatalos szöveg)

djculture:
Nem ismerek ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#50513) Heimdallr75 válasza dchard (#50510) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ahogy kiveszem itt a telekomos válaszolt, érdemes elolvasni, a jelek szerint használhatok saját eszközt is?[link]

vagy simán valaki megint aki nem tudja miről beszél :(

konkrétan mivel nyittassak hibajegyet? mi lenne a pontos megfogalmazás, ami helytálló?

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#50514) dchard válasza bzoley (#50512) üzenetére


dchard
veterán

De bizony hogy alap szolgáltatás. Sehol nincs benne a szerződésedben, hogy csak bizonyos internetes szolgáltatásokat használhatsz. Másképp megfogalmazva: te nem arra szerződtél, hogy böngészhetsz meg levelezhetsz. Főleg nem akkor ha a szolgáltató ezt szándékosan akadályozza majd lenne pofája plusz pénzt kérni érte.

Korábban éles vita alakult ki ebben a témában, én továbbra is vallom: többek között attól teljes értékű egy internet szolgáltatás, hogy legalább egy publikus IP cím jár hozzá, mert pontosan ez kell ahhoz, hogy az internet alapú szolgáltatások mindegyikét normálisan használni tudjam.

Ha a HGW-ben be lehet állítani ezt, akkor vagy beállítod vagy fizetsz érte a szuperszerviznek. De ha ezt a funkciót elrejtik, letiltják stb. az nem a te hibád, ergó oldja meg a szolgáltató.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50515) bzoley válasza dchard (#50514) üzenetére


bzoley
veterán

Tudom, hogy csak sumákolnak, de nem igazán erősségem az asztal csapkodás. Csak arra tudtam panaszkodni, hogy nem megy a ddns. Kéne kerítenem egy erőszakosabb családtagot :)
Már megbántam, hogy engedtem elvinni a 301-est, azzal semmi bajom nem volt. Csak hát átraktak kábelfonra, és modemcsere. Vehetnék szinte ingyen 301-et, de azt meg ugye a hajamra kenhetem.

(#50516) dchard válasza Heimdallr75 (#50513) üzenetére


dchard
veterán

Nagyon egyszerű:

A Speedport eszköz PPPoE PT módban instabilan működik: és itt felsorolod a konkrét hibajelenségeket lehetőleg több pontos időponttal. Le kell írni, hogy modem módban jól működik ergó nem a mögötte lévő DSL technológiával, hanem az eszközzel vagy az azon futó szoftverrel van a gond. Ha szerintük eszköz hiba, cseréljék ki, ha szoftver hiba javítsák ki a hibát és küldjenek frissítést.

A csávó igazat írt, valóban használható modem módban, csak voip meg IPTV nélkül. Ez a többségnek nem opció, mert kell az egyik vagy mindkét szolgáltatás is. Tehát oldják meg a PPPoE PT-s instabilitási problémát.

Ennyi.

Dchrd

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50517) kisapa válasza Heimdallr75 (#50500) üzenetére


kisapa
senior tag

Tulajdonképpen igen. A mai napig nem tudom mi okozza igaz közben a lassulás miatt egy hibát is bejelentettem amit ki is javítottak. Azóta( ez két napja volt ) nem tapasztaltam ezt a hibát. Igaz régebben is előfordult,hogy napokig semmi aztán meg egy nap alatt többször is előfordul.

(#50518) djculture válasza bzoley (#50512) üzenetére


djculture
félisten

Én se ismerek egyet se de eddig 10-böl kilencszer ha láttam egyet szerelni megkérdeztem tőle és sikerült elrendezni.

[ Szerkesztve ]

(#50519) Intruder2k5 válasza dchard (#50514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"De ha ezt a funkciót elrejtik, letiltják stb..."

Szia!

Sosem volt Telekom-os HGW-m, mivel Telekom net előfizetésem se volt, így nem tudom milyen módon tiltják le az IP PT funkciót, de nem lehet, hogy csak a menüt rejtették el? Esetleg ha valaki tudja az url-t, nem lehet direktben előcsalni? Persze ez elég primitív módja lenne a funkció elrejtésének, de hát ki tudja...

(#50520) djculture válasza Intruder2k5 (#50519) üzenetére


djculture
félisten

Én ahogy láttam firmware-ben tiltják le ezeket a dolgokat, minden eszközre megvan a szakiknak az eredeti meg a szolgáltatói butított is.

[ Szerkesztve ]

(#50521) dchard válasza Intruder2k5 (#50519) üzenetére


dchard
veterán

"Esetleg ha valaki tudja az url-t, nem lehet direktben előcsalni?"

Ez volt régebben, most már maga a menüpont is eltűnt.

FW-t frissíteni meg kábelmodemen csak a szolgáltatót tud központilag, nincs is benne ilyen menüpont.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50522) Sasos válasza Intruder2k5 (#50519) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem működik sajnos. ED3-as Cisco-val küzdöttünk itt egy fórumtárssal, de még a mentés-visszaállítás sem segített. (Az enyémben van IP PT, az övében nincs). :(

Ellneben aki az ügyfélszolgálattal küzd, annak ajánlanám figyelmébe ezt a bejegyzést. Nem szabad, hagyni, hogy szuperszervízzel lehúzzák az embert emiatt.

(#50523) djculture válasza Sasos (#50522) üzenetére


djculture
félisten

Különben én mintha azt olvastam volna eleve jár bizonyos internetcsomagokhoz a szuperszerviz szolgáltatás ingyen és bérmentve kiszállással meg x percet nem meghaladó melóval. Nehogymár egy ilyen központi engedélyezési frissités meg egy beállitás 30 percnél több legyen.

[ Szerkesztve ]

(#50524) Intruder2k5 válasza dchard (#50521) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"FW-t frissíteni meg kábelmodemen csak a szolgáltatót tud központilag, nincs is benne ilyen menüpont."

Igen ezt tudom, UPC-től nekem is van 3925, csak a T-st nem ismerem, ezért gondoltam hátha direkt linkről elő lehet hívni a menüt, de ezek szerint nem. UPC-s 3925-ben van Bridged Mode, viszont nincs IP PT.

[ Szerkesztve ]

(#50525) wmati válasza djculture (#50523) üzenetére


wmati
addikt

Régen járt de már nyoma sincs a net csomagoknál.

(#50526) djculture válasza wmati (#50525) üzenetére


djculture
félisten

Ja még a netmánia előttiekhez járt? Akkor még nekem viszont jár, nem mintha szükségem lenne rá.

(#50527) wmati válasza djculture (#50526) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem a netmániahoz is csak el tűnt a nyoma.

(#50528) Teko001 válasza wmati (#50527) üzenetére


Teko001
őstag

Talán az új, kisebb garantált letöltéses csomagokkal tűnt el, nem? Úgy rémlik az az előttihez még volt

[ Szerkesztve ]

(#50529) wmati válasza Teko001 (#50528) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem is ott tűnt el.

(#50530) dchard


dchard
veterán

Ma sikerült újrakötni lejáró hűségidős internet (netmánia L) és telefon (Hoppá) díjcsomagunkat.

Tanulság:

A kedvezményes csomag árakat (konkurencia megléte) a honlap már bejelentkezés után sem jeleníti meg, pedig korábban megjelenítette és meg is tudtam rendelni.

Most telefonálnom kellett, ahol rögtön mondták, hogy igen, látják hogy ez speciális (hiéna) csomag lesz.

Kedves és kulturált férfi hanggal tárgyaltam, gyors volt, meg is hosszabbítottam 1-1 évvel mindkét szolgáltatást.

A lényeg, hogy ha valaki túl magas csomagárakat lát a webes felületen - különösen ha korábban is speciális csomagban volt - az ne rendelje meg, hanem érdeklődjön a telefonos ügyfélszolgálaton.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50531) ludsimon válasza dchard (#50530) üzenetére


ludsimon
veterán

Te Digis területen Telekomos vagy?
Egy kérdés. Miért?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50532) poli27 válasza ludsimon (#50531) üzenetére


poli27
veterán

Nincs konkurencia nála csak telekom, gondolom ügyfélmegtartóba kapta ezt a csomagot!

(#50533) q13579


q13579
senior tag

Az oldalbetöltés problémával kapcsolatban futtattam pár tesztet.

Most az éppen az ncore.cc-re nem tudott csatlakozni a böngésző, viszont pingelni tudom ezeket az oldalakat...

Már átírtam a DNS-t is a google dns-ére, azt hittem megoldódott a probléma, nem fordult elő utána, viszont ma reggel ismét...

Az a gondom, hogy ezzel a T-home sem fog tudni mit kezdeni, mert nehezen reprodukálható gondról van szó, egyelőre nem találkoztam még hasonlóval...

(#50534) polonic válasza dchard (#50530) üzenetére


polonic
félisten

Nekem látszik a speciális ár belépve az oldalon. Es nálunk csak upc van, mint konkurencia.

(#50535) polonic válasza ludsimon (#50531) üzenetére


polonic
félisten

Miért kéne digisnek lenni kötelezően?
Nekem eszem agaban sem lesz váltani, ha egyszer elindul a szolgáltatás nálunk. Köszönöm, én nem kérek belőle.

(#50536) Garold válasza djculture (#50523) üzenetére


Garold
senior tag

Csak hogy tisztázzuk: a szuperszervíz nem szolgáltató oldali hibák megoldásával foglalkozik!

Hgw-ben elrejtett menüpontot sem ingyen, sem pénzért nem tudják visszahozni.
A hibabejelentős pedig valószínűleg azért ajánlja őket, mert nem ért a témához és le akarja rázni magáról a dolgot.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50537) ludsimon válasza q13579 (#50533) üzenetére


ludsimon
veterán

Ugyanez a probléma nálam is. Ezt jelenteni szerintem se lehet, mert konkrétan csak ránéznek, hogy online az internet és pattintják is le a hibakódot. Szerintem bele kell törődni, hogy ilyen lesz egy darabig, amíg valaki utána nem néz ennek bent a központban.

Garold: De ha kezeskedik érte, hogy a szerelő elő tudja hozni a rejtett menüt?

polonic: Már miért? Nem kötözködésből kérdezem, de én szempillantás alatt váltanék, ha már élne itt is.
7000Ft-ért a 3 max szolgáltatás.. Ennél nehezen találni jobbat és a 10mbit feltöltésnél 5x nagyobbat tud a digi már 3700Ft/hó-tól(100/50), míg a 120/10 Telekomnál hiénával 5925Ft tv és telefon mellé 2 év hűségidővel.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50538) q13579 válasza ludsimon (#50537) üzenetére


q13579
senior tag

De itt router-rel van a gond szerinted? Vagy máshol "akad el" a kapcsolat?

Esetleg firmware frissítést csináltál már ezen a nagyszerű eszközön?

(#50539) ludsimon válasza q13579 (#50538) üzenetére


ludsimon
veterán

Fw-t csak központilag tudnak csinálni és egyszerre minden eszközre küldik ki!
Ez a mostani:
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c
Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125573-131202c.bin
Firmware Build Time: Dec 3 09:44:16 2013

Nem vagyok Telekomos, így sajnos sejtelmem sincs hol akad el. Egy biztos, a Google DNS hozott valami javulást, de még mindig elég sokszor előfordul!
Nálam minden oldalnál ezt csinálja, akármilyen oldalt nyitok meg.
Nem vírusírtó és nem tűzfal fogja meg!
Ezelőtt 1,5 héttel semmi hasonló probléma nem volt. A hálózatban mind a 4 szgépen ezt produkálja. Elég gáz.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#50540) 313313 válasza ludsimon (#50531) üzenetére


313313
addikt

Én is Telekomhoz írtam alá, pedig digihez is mehettem volna.
2 előnye is van a Telekomnak:
- Hoppá díjcsomag havi 5000 percig ingyen hívom az összes T-mobilos és összes vezetékes számot.
- Tv-nél jobban tetszett a Telekom csatorna kiosztása, ilketve Diginél nem voltak azok a csatornák, amiket nézünk...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#50541) Sasos válasza ludsimon (#50537) üzenetére


Sasos
senior tag

Mert az ár nem minden. Főleg, ha alapjában véve elégedett az ember a jelenlegi szolgáltatójával. Nem tudom, mióta van internet előfizetésünk a T-nél (és jogelődeinél), de a matávNET mindekinet csomag bevezetésekor már volt, és az valamikor 2000 környékére tehető. Eddig a 1x év alatt komolyabb gondom nem volt, a szolgáltatás kiesések felénk igen ritkák, a szávszél nem ingadozik. Összességében 1-2 bosszúságot leszámítva teljesen elégedett vagyok a T szolgáltatásával. (Az ügyfélszolgálat most olyan amilyen, de 1-2 évente ennyit kibír az ember szerintem) Ezzel szemben másik szolgáltatóval nincs tapasztalatom. Így egy váltásba se hiszem, hogy könnyen belemennék, tekintve, hogy hűség nélkül (kipróbálásra) - gondolom - a többinél is van kötési díj, egyebek. Az autót se viszem olcsóbb szerelőhöz, csak a bevált szakihoz. Persze ettől lehet az olcsóbb szaki jobb, vagy épp az enyém kutyaütő.

(#50542) poli27 válasza ludsimon (#50537) üzenetére


poli27
veterán

polonic: Már miért? Nem kötözködésből kérdezem, de én szempillantás alatt váltanék, ha már élne itt is.
7000Ft-ért a 3 max szolgáltatás.. Ennél nehezen találni jobbat és a 10mbit feltöltésnél 5x nagyobbat tud a digi már 3700Ft/hó-tól(100/50), míg a 120/10 Telekomnál hiénával 5925Ft tv és telefon mellé 2 év hűségidővel.

Sztem már leírtam ,hogy ahol laksz él a Digi szval nem kell mellébeszélni (Pálya utca ha jól emléxem)!

[ Szerkesztve ]

(#50543) polonic válasza poli27 (#50542) üzenetére


polonic
félisten

Benéztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#50544) polonic válasza ludsimon (#50537) üzenetére


polonic
félisten

Mert a digi szar. Nagyon gáz a csatornakínálat.
A feltöltés meg nem érdekel engem. Hova, minek?

Én totál elégedett vagyok a Telekommal, ez a másik dolog, amit említettek is. Na meg a hoppá díjcsomag pl.

[ Szerkesztve ]

(#50545) poli27 válasza ludsimon (#50539) üzenetére


poli27
veterán

mtu értéket lehet állítani a 3925 ben? lehet azt kéne megpiszkálni kissebbre!

(#50546) Garold válasza ludsimon (#50537) üzenetére


Garold
senior tag

De ha kezeskedik érte, hogy a szerelő elő tudja hozni a rejtett menüt?

A szuperszervíz egy általános informatikai szervíz, aki pl beállítja a port forward-ot, vagy bármilyen más beállítást amit az alap sw enged. Nem rejtett menüket varázsolnak elő, vagy admin joggal csinálnak meg olyan beállítást amihez Te nem férhetsz hozzá. Ha mégis megcsinálnak ilyet (amit kétlek) az már akkor tényleg a lehúzás kategória, amit vagy nem kérnék, vagy csak azért kérnék hogy kivizsgáltassam a T-vel, vagy más felügyeleti szervvel a dolgot.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#50547) Teko001 válasza poli27 (#50545) üzenetére


Teko001
őstag

belehet, alapból 0-n van (automatikus)

(#50548) kabelmania27 válasza polonic (#50535) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyetértek, pár hónapja erről beszéltünk a UPC-s topicban.
Sasos: Egyetértek.
ludsimon: Nem mindenkinek számít a sebesség. Ez az okoscsomag ára 2 éves hűséggel, utána nem ennyi lesz..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.